Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#1285201 - 08/06/2007 22:48 Primera Division - 37. kolejka (9-10.06)
hynek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 17/09/2005
Postów: 1976
Już jutro piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego po raz przedostatni wybiegną na boiska by walczyć o ligowe punkty, czy w niektórych też przypadkach o ligowe „być albo nie być”. Oczywiście będziemy z uwagą śledzić te wydarzenia i mam nadzieję postaramy się na tym nieco zarobić. W La Liga na dwie kolejki przed końcem pozostało jeszcze sporo niewiadomych. Zdecydowanie największą niewiadomą jest walka o tytuł rozstrzygająca się pomiędzy Realem i Barcą, a także teoretycznie wciąż Sevillą.
Nie wszystko wiadomo także w strefie spadkowej. Nieuchronna degradacja do Segunda Division czeka Gimnastic Tarragona. Widmo spadku najpewniej dosięgnie także Redl Sociedad San Sebastian oraz Celte Vigo. Kalkulując jednak czysto matematycznie, wciąż niepewne swego losu muszą być drużyny Betisu Sevilla oraz Athletic Bilbao.
Ale po kolei!

Barcelona FC - Espanyol Barcelona

Na Camp Nou w 37. kolejce spotkań kibice będą emocjonować się spotkaniem Barcy z lokalnym rywalem – Espanyolem. Jak zwykło się mawiać, derby rządzą się swoimi prawami i emocji z pewnością nie zabraknie. Podobnie z resztą jak i motywacji, choć dla gospodarzy będzie ona tym większa, że chcąc walczyć o tytuł, nie mogą sobie pozwolić na utratę choćby punktu. Tym bardziej, że dla Espanyolu sezon praktycznie się już zakończył.
W ligowej stawce obydwa kluby dzieli przepaść 24 punktów. Gospodarze depczą po piętach Królewskim, zaś Espanyol plasuje się na miejscu jedenastym. Ich bilans dotychczasowych gier to po 12 zwycięstw, remisów i porażek. W spotkaniach wyjazdowych goście grają również z bardzo zmiennym szczęściem. Mimo to gracze Barcelony będą musieli zostawić sporo zdrowia na boisku by móc dopisać do swego dorobku kolejne, jakże ważne 3 punkty. Media niewiele piszą o absencjach w obydwu zespołach. Na pewno w drużynie gospodarzy nie zagra Brazylijczyk Ronaldinho.
Goście w ostatnim swym wyjazdowym pojedynku skromnie zwyciężyli Recreativo Huelva 1:0. Wcześniej zaś przegrali cztery kolejne – w tym 3:4 z Realem Madryt, przyspażając Królewskim sporo kłopotów.
Na koniec warto przywołać nieco statystyk z dotychczasowych pojedynków między bohaterami sobotniego pojedynku. Jak pokazuje historia, FC Barcelona na swym boisku zwykle nie miała problemów z pokonaniem Espanyolu. Na 72 pojedynki na Camp Nou aż 57 razy zwyciężali gospodarze. Espanyol nie odniósł zwycięstwa od 22 lat. Uważam, iż tym razem będzie podobnie, jednak kursy wahające się w okolicach 1.25 z całą pewnością nie powinny zachęcać graczy do obstawiania tego spotkania.

Barcelona 1 @ 1.25 (9/10)


Atletico Madrid - Celta Vigo

To również spotkanie o wysoką stawkę. Interesy obydwu zespołów są jednak bardzo odmienne. Atletico zajmuje obecnie szóstą lokatę w ligowej stawce. Jest to miejsce premiowane możliwością startu w Pucharze UEFA. Jednak po piętach depcze im Villareal. Tylko punkt więcej ma także Saragossa. Tak więc trzy zespoły zainteresowane są zajęciem dwóch miejsc dających możliwość gry w pucharach. Dla jednej ekipy zabraknie miejsca. Piłkarzom z Madrytu na pewno zależeć będzie na zdobyciu w tym pojedynku trzech punktów mocno przybliżających ich do tego celu. Saragossa gra bowiem arcytrudny mecz z Realem Madryt, z którego prawdopodobnie nie wyjdzie z kompletem punktów – a to sytuacja bardzo dogodna dla Atletico. Grzechem byłoby jej nie wykorzystać. Los Colchoneros po blamażu z Barceloną, zrehabilitowali się nieco w ostatniej kolejce pokonując Gimnastic Tarragona.
Celta Vigo przyjedzie na Vincente Calderon z myśla walki o trzy punkty przedłużające nadzieje na utrzymanie w lidze ( licząc przy tym, że Bilbao nie wygra z Villareal, zaś Betis z Osasuną). Nawet zwycięstwo gości daje im jedynie teoretyczne szanse. Myślę, jednak, że już w tej kolejce ligowej Atletico pozbawi ich złudzeń. Podopieczni Stoiczkowa przegrali 5 spośród 6 ostatnich spotkań, a co więcej mają najgorszy bilans spośród zespołów walczących o byt. Tak więc nawet dwie wygrane na zakończenie sezonu mogą niewiele pomóc.
W drużynie gospodarzy pod znakiem zapytania stoi występ Fernando Torresa, który nie wystąpił w meczu reprezentacji przeciwko Litwie.
We wszelkich statystykach zdecydowanie górują gospodarze. Na 43 spotkania na Vincente Calderon, wygrali z Celtą aż 34. W rundzie jesiennej tego sezonu na wyjeździe udało im się wygrać 3:1. Uważam, że kurs oscylujący w okolicach 1.65 jest wart ryzyka. Stawiam na zwycięstwo Atletico!

Atletico 1 @ 1.65 (8/10)


Betis Sevilla – Osasuna Pampeluna

Spotkanie Betisu, który za wszelką cenę będzie dążył by już w tej kolejce zapewnić sobie spokojne utrzymanie a Osasuną, która gra właściwie o nic. Betis zajmuje 16. lokatę w ligowej stawce i o jego sytuacji pojawiło się już parę słów przy opisywaniu meczu Celty. Gospodarze potrzebują zwycięstwa by móc już spokojnie myśleć o przygotowaniach do następnego sezonu, czy jak kto woli czekających piłkarzy wakacjach. Osasuna jak już wspomniałem nie walczy o nic. Zajmuje bezpieczną 14. pozycję i bez względu na wyniki w ostatnich dwóch spotkaniach, zakończy sezon na miejscu z przedziału 13-15. Betis na swoim boisku w tym sezonie sporo remisuje, jednak taki wynik bez wątpienia nie będzie satysfakcjonował gospodarzy. Jeden punkt - w przypadku ewentualnych zwycięstw Celty i Sociedad - to za mało, a trzeba popatrzeć też na to, że w ostatniej kolejce mogą nie poradzić sobie na wyjeździe z Racingiem Santander. Tak więc uważam, że sytuacja, w której znajdują się obydwa zespoły zdecydowanie skłania nas by upatrywać Betis w roli faworyta tego pojedynku. Mimo, iż Betis w ostatnich meczach na własnym boisku spisuje się naprawdę słabo. Na 20 spotkań rozgrywanych w Sevilli pomiedzy tymi zespołami, aż 14 razy zwyciężyli gospodarze, Osasuna wygrała tylko raz. W ostatnim sezonie 1:0, wcześniej 3:1.
Mimo słabości Betisu, należy przewidywać jego zwycięstwa. Kurs u bukmacherów to około 1.65 i moim zdaniem można się na niego skusić, jednak uważając przy tym ze stawkowaniem.

Betis 1 @ 1.65 (6/10) ; Betis 1x @ 1.15 (10/10) ; over @ 2.00 (3/10)


Real Sociedad San Sebastian – Racing Santander

Gdyby nie końcowosezonowe kalkulacje, dość trudno byłoby w tym spotkaniu wskazać rzeczywistego faworyta. W obecnej jednak sytuacji widzę cień szansy na zwycięstwo gospodarzy. Ich sytuacja jest bardzo podobna do tej, w której znalazła się opisywana powyżej Celta Vigo. Sociedad prawdopodobnie i tak nie uniknie degradacji, jednak nie ulega wątpliwości, że w zbliżającym się pojedynku z Racingiem Santander zrobi wszystko by nie wypaść z gry. Sociedad w dotychczasowych meczach przed własną publicznością przegrał dziewięć z osiemnastu spotkań. Co trzeci pojedynek rozstrzygał na swą korzyść. Santander plasuje się na 10. miejscu w tabeli i nie gra już o nic poza jak najlepszą pozycją na zakończenie gier. Racing na wyjeździe nie spisywał się w tym sezonie dobrze. Wygrał ledwo trzy mecze i aż dziewięć remisował. Bilans dotychczasowych gier pomiędzy tymi zespołami na boisku gospodarza, wypada zdecydowanie lepiej właśnie dla graczy z San Sebastian, choć w ostatnich latach boje te toczyły się z bardzo zmiennym szczęściem. Osobiście wahałbym się w tym pojedynku pomiędzy zwycięstwem walczących „o życie” gospodarzy a remisem. Typ 1x wydaje się być dość pewny, jednakże niezbyt opłacalny. Przy sporym jednak stopniu ryzyka nie warto chyba grać gospodarzy po według mnie zbyt niskim kursie w okolicach 1.6.

Sociedad 1x @ 1.10 (9/10) ; Sociedad 1 @ 1.60 (5/10)


Levante - Valencia FC

Mamy tu już drugie w tej kolejce derby, choć nieco mniej prestiżowe aniżeli te Barcelony czy Madrytu. Patrząc na układ samej tabeli, dla obydwu zespołów jest to mecz o tzw. „pietruszkę”. Valencia, jako jeden z nielicznych teamów w Primera Division na pewno nie zmieni już swego miejsca w ligowej stawce. Bez względu na wyniki dwóch ostatnich kolejek, zajmą oni 4. lokatę, która da im prawo startu w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Gospodarze natomiast znajdują się na bezpiecznym, dającym im utrzymanie 15. miejscu. Osobiście uważam, że będzie to mecz „bez historii”. Obydwa zespoły będą już myślami na wakacjach i nieco zmobilizuje je jedynie prestiż derbów. Levante gra na własnym boisku bardzo w kratkę, podobnie z resztą jak Valencianistas na wyjeździe. Gospodarze najczęściej radzą sobie ze słabszymi ekipami typu Gimnastic Tarragona, natomiast natomiast starciach z bardziej wymagającymi rywalami, ustępują pola gościom. Levante spotkalo się u siebie z Valencią jak dotąd tylko trzy razy i co ciekawe, goście ani jednego z tych meczów nie wygrali. W ostatnim takim pojedynku padł bezbramkowy remis, zaś w jesieni tego roku z Estadio Mestalla Levante powróciło z trzybramkowym bagażem. Mocno prawdopodobnym typem wydaje się x2 po niskim jednak kursie w okolicach 1.25. Expekt proponuje ładne 2.10 za zwycięstwo Valencii, które również jest prawdopodobne. Osobiście liczę, że goście zrehabilitują się po ostatniej porażce 2:3 z Villareal i zwyciężą Levante, jednak znaczących kwot bym na ten mecz nie stawiał.

Valencia x2 @ 1.25 (9/10) ; Valencia 2 @ 2.10 (6/10)


Villarreal – Bilbao

Kolejny ciekawy pojedynek. To jeden z niewielu w tej kolejce pojedynek pojedynek stawkę. Villareal zajmuje miejsce siódme i obok Saragossy i Atletico Madryt jest trzecim zespołem, który wciąż ma realne szanse na grę w Pucharze UEFA. Podobnie jak w przypadku Atletico, Villareal stanie przed szansą wykorzystania bardzo prawdopodobnej jutro straty punktów przez Real Saragossę. Gospodarze, jeśli poważnie myślą o pucharach, nie mogą sobie pozwolić na utratę punktów w tym meczu. Athletic Bilbao z pewnością będzie mocno zdeterminowany, gdyż – jak już wspominałem – chciałby sobie zapewnić utrzymanie i nie oglądając się na nikogo, spokojnie podejść do ostatniej ligowej batalii. Będzie to dla nich jednak arcytrudne, gdyż „żółta łódź podwodna” gra ostatnio jak z nut, wygrywając sześć ostatnich spotkań w tym m.in. z Valencią czy Barcą. W świetnej dyspozycji jest także główna gwiazda Villareal – Diego Forlan, chociaż najlepszy gracz w zespole Pellegriniego może być nieco przemęczony reprezentacyjnym zgrupowaniem przygotowującym do Copa America.
Bilbao na wyjazdach nie jest silną ekipą. Przegrało ostatnio choćby z Sewillą, Santanderem, zremisowało z Recreativo. Jesienią na boisku Athletic, padł wynik 0:1 dla Villareal i moim zdaniem skromne zwycięstwo gospodarzy w sobotnim spotkaniu jest jak najbardziej prawdopodobne, chociaż ja w swoich grach ten mecz pomijam.

Villareal 1 @ 1.65 (7/10)


Mallorca – Sevilla

Zespół gospodarzy może już powoli analizować kończący się sezon, gdyż niczego wiele w tym sezonie już nie zmienią. Mallorca zajmuje obecnie 12. lokatę w tabeli i pewnie z mniej więcej też taką musi liczyć się na finiszu. Sevilla natomiast jest niewątpliwie jedną z najsilniejszych obecnie hiszpańskich drużyn, dla której ten sezon bez wątpienia będzie jednym z najlepszych od wielu lat. Wciąż pozostają szanse na tytuł mistrzowski, chociaż trudno uwierzyć w to by przodujące Barca i Real oddały Sewilli mistrza. Tak czy inaczej szanse pozostają i goście muszą zrobić, co tylko w ich mocy by tych szans ostatecznie nie zaprzepaścić. Drużyna z Majorki nie wykorzystuje zbyt dobrze w tym sezonie atutu własnego boiska, na którym wygrała tylko 8 z 18 pojedynków. pojedynków ostatniej kolejce uległa ona na wyjeździe 0:1 Athleticowi Bilbao. Sevilla natomiast wygrala trzy ostatnie mecze – w tym z silną w tym roku Saragossą. W ostatnich latach pojedynki między bohaterami jutrzejszego pojedynku toczyły się ze zmiennym szczęściem, jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że Sevilla jest w tym roku zdecydowanie silniejszym zespołem niż w latach poprzednich, a i graczy specjalnie motywować na pewno nie będzie trzeba. Uważam, że goście są obecnie wystarczająco klasową ekipą by być w stanie dotrzymać kroku prowadzącej w tabeli dwójce aż do samego końca. Sporym problemem dla trenera gości może być fakt, iż nie będzie miał do dyspozycji najlepszego strzelca zespołu Frederica Kanoute, reprezentanta Mali na Puchar Afryki. Podobnie może być z kluczowym defensorem Danielem Alvesem, reprezentantem Brazylii. Z tego to względu również odpuszczę to spotkanie, chociaż jestem przekonany, że Mallorca meczu tego nie wygra, ba…pewnie także nawet nie zremisuje, jednak kurs w okolicach 1.65 w tej sytuacji wydaje się być mocno zaniżony.

Sevilla 2 @ 1.65 (6.5/10) ; Sevilla x2 @ 1.15 (10/10)


Real Saragossa – Real Madryt

W przypadku tego spotkania kurs na Królewskich jest zdecydowanie bardziej kuszący. Trudno uwierzyć by Real nie pokonał w ostatniej kolejce nie grającej już o nic Majorki, a w takim razie mecz z Saragossą będzie kluczowy dla ostatecznego układu tabeli i mistrzostwa w Primera Division. Już kilkakrotnie wspominałem o co walczą gospodarze. Dla nich stawką jest Puchar UEFA. Co więcej jest to drużyna, która w tym sezonie nie raz pokazała, że wie o co walczy. Stadion gospodarzy okazał się niezwykle ciężkim terenem między innymi dla Sevilii czy Barcelony. Ugrać trzy punkty jest tam niezwykle trudno i jak dotąd udało się to tylko dwóm zespołom: Valencii i Osasunie i obydwa te spotkania miały miejsce jeszcze w roku 2006. Zwycięstwo gości postawi ich dosłownie o krok od tytułu. Patrząc z dzisiejszej perspektywy, można rzec że jest to najważniejszy pojedynek ostatnich dwóch kolejek ligowych. Kibice Realu na pewno pamiętają blamaż sprzed dwóch lat, kiedy to Saragossa rozbiła Real u siebie aż 6:1! Rok temu było nieco lepiej, bo po 1. Na zakończenie należy dodać, że nieco osłabiony może być Dawid Beckham, który doznał lekkiego urazu w spotkaniu reprezentacji z Estonią. Spotkanie to jest wielką niewiadomą i nie ulega wątpliwości, że na stadion Saragossy zwrócone będą oczy kibiców z całej Hiszpanii i nie tylko. Ja osobiście, kierując się może zbyt mocno sercem, aniżeli rozumiem, wierzę, że Real nie zaprzepaści szansy awansu i wygra to spotkanie! Kursik całkiem interesujący – w okolicach 1.80

Real Madryt 2 @ 1.80 (6/10) ; over 2.5 @ 1.65 (4/10)


Getafe – Gimnastic Tarragona


Spotkanie to w porównaniu z kilkoma innymi w tej kolejce wypada bardzo blado i nieinteresująco. Ósme w tabeli Getafe podejmować będzie przed własną publicznością zdegradowany już Gimnastic Tarragona. Gospodarze moim zdaniem mogą być całkiem zadowoleni z przebiegu tego sezonu. 8. lokata jak na możliwości tej ekipy to niezły rezultat. Nie można zapominac także o wywalczonym pucharze, a co za tym idzie miejscu wśród drużyn Pucharu UEFA. Gimnastic okazał się najsłabszą drużyną tego sezonu i po krótkiej przygodzie z Primera Division wraca do Segunda…Obydwa zespoły wybiegną na to spotkanie na luzie. Będzie to przy tym pierwszy mecz obydwu drużyn na terenie Getafe. W rundzie jesiennej to wlaśnie gospodarze jutrzejszego spotkania wygrali na wyjeździe w stosunku 3:1. Myślę, że i tym razem będzie podobnie. Różnica w umiejętnościach obydwu drużyn powinna przeważyć na stronę gospodarzy. Kurs na taki ty wynosi około 1.45 i myślę, że z powodzeniem można go zagrać, jednak nie za zbyt wysoką stawkę, gdyż wiadomo jakie rezultaty niejednokrotnie padają pod koniec sezonu w meczach „o pietruszkę”.

Getafe 1 @ 1.45 (8/10)


Deportivo La Coruna – Recreativo Huelva

To już ostatnie spotkanie tej kolejki. Kolejne z serii meczów o nic. Deportivo plasujące się na 13. pozycji podejmuje dziewiąte Recreativo. Bukmacherzy dość ostrożnie podchodzą do tego spotkania i niepewnie typują gospodarzy jako faworytów. Deportivo nie wygrało w maju ani jednego spotkania. Należy jednak popatrzeć na to przez pryzmat tego, iż przyszło im zmagać z walczącym o utrzymanie Bilbao oraz trzema silnymi ekipami La Liga: Valencią, Realem i Sewillą. Spotkanie z Recreativo uważam za dobrą okazję zakończenia sezonu przed własną publiką zwycięstwem. Odkąd Recreativo definitywnie straciło szanse na grę w Pucharze UEFA, wyraźnie obniżyło loty, jakby graczom tego zespołu zwyczajnie zabrakło motywacji.
Deportivo na wlasnym boisku gra poprawnie i przede wszystkim traci niewiele bramek. Myślę, że gospodarze wykorzystają okazję by pożegnać się z fanami zwycięsko. A kurs na to zdarzenie kusi i zachęca do podjęcia ryzyka.

Deportivo 1 @ 2.00 ( 6.5/10)

Do góry
Bonus: Unibet
#1286695 - 09/06/2007 18:08 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: hynek]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Levante ma jeszcze szanse spaść - dla nich to nie jest mecz o pietruszkę

Kurs 1.70 - 1.75 na Real, moim zdaniem absolutnie nie warty ryzyka
Ja szanse w Saragossie daję 50/50

Sevilla o mistrza raczej nie walczy, ale należy mieć na uwadze, że II miejsce w La Liga to udział w LM bez eliminacji

to na razie tyle, muszę samemu popatrzeć dokładniej

Do góry
#1286742 - 09/06/2007 18:50 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: rene]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Ja tylko dodam, że przedwczoraj miałem sen. Śniło mi się, że Saragossa zremisowała u siebie z...Realem 1:1 \:\)

Czy się sprawdzi, okaże się wieczorem ;\)

Ciekawie prezentuje się typ na Villarreal. Dosyć wysoki kurs w połączeniu z faktem, że walczą jeszcze o p. UEFA pwoduje, że warto zwrócić uwagę na to spotkanie. Sześć zwycięstw z rzędu robi wrażenie, a dodatkowo Bilbao nie prezentuje się ostatnio jakoś wyśmienicie na wyjazdach. Historia też na korzyść gospodarzy: dwa ostatnie mecze u siebie = dwa zwycięstwa, a jesienią wygrali również w Bilbao.

Typ: 1
Kurs: 1.75
Buk: Betsafe

Do góry
#1286866 - 09/06/2007 19:52 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: rene]
hynek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 17/09/2005
Postów: 1976
Originally Posted By: rene
Sevilla o mistrza raczej nie walczy, ale należy mieć na uwadze, że II miejsce w La Liga to udział w LM bez eliminacji


Dlaczego zawodnicy Sevilli mieliby nie myśleć w takich kategoriach? Oczywiscie realnie patrząc, szanse na to, że Sevilla zdobedzie 6 punktów a Real i Barca je pogubią są niewielkie, jednak walczyc trzeba póki mozna mieć choc nadzieję.

Do góry
#1286881 - 09/06/2007 20:00 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: hynek]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Szewa, oby sie spelnilo \:\) .

A juz teraz tak powaznie, zszokowany jestem, jak ktos pisze za ok. 1.8 zagrac Real na wyjezdzie z Zaragoza. Owszem Real walczy o majstra, ale to jest ciagle ta slaba ekipa bez swojego stylu, a to, ze jest pierwsza swiadczy o zapasci PD, a nie sile krolewskich.

Zaragoza to ekipa, ktora ma argumenty, by z Realem wygrac. Dla nich to nie mecz o pietruche, maja umiejetnosci, dobrze poukladany zespol, ktory wie, czego chce.

A Real? Zwyciestwa w ostatnich minutach z naprawde slabymi druzynami chwaly im nie przynosza. Jedno, co dziala na ich korzysc to hiszpanski zwiazek i sedziowie. Po 1.8 bym tego za nic w swiecie nie dotknal.

Do góry
#1286889 - 09/06/2007 20:06 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: polskignom]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Dokładnie 1X z kursem powyżej 2.0 to mocna przesada.

Można ew. zagrać h1:0 X po kursie w okolicach 3.6 i będzie +

Dwubramkowego zwycięstwa Realu się nie spodziewam i myślę, że można to ryzykować.

Do góry
#1286897 - 09/06/2007 20:08 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: kfjatek]
cyyycuuu Offline
addict

Meldunek: 30/03/2007
Postów: 619
a ja tam zagrałem, że Real strzeli po @1.1 \:D tak na podbicie \:\)

Do góry
#1286905 - 09/06/2007 20:13 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: polskignom]
hynek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 17/09/2005
Postów: 1976
Originally Posted By: polskignom
A juz teraz tak powaznie, zszokowany jestem, jak ktos pisze za ok. 1.8 zagrac Real na wyjezdzie z Zaragoza. Owszem Real walczy o majstra, ale to jest ciagle ta slaba ekipa bez swojego stylu, a to, ze jest pierwsza swiadczy o zapasci PD, a nie sile krolewskich.


Nie masz co byc zszokowany. Ja tylko napisałem swoje analizy i podałem typy, jakie przewiduje, co nie znaczy że je od razu wszystkie gram \:\) Bo jak dotąd postawiłem sobie lekko Atletico \:p

Do góry
#1287664 - 10/06/2007 01:22 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: Szewa]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Szewa
Ja tylko dodam, że przedwczoraj miałem sen. Śniło mi się, że Saragossa zremisowała u siebie z...Realem 1:1 \:\)

Oby tak było, bo sercem jestem z Barceloną

A tak przegladając typy i analizy
Odnoszę wrażenie, że niektórym pomyliły się półwyspy: Iberyjski z Apenińskim \:D
To nie Włochy, że Ci, którzy potrzebują punktów, dostają to, co im się "należy" \:D
La Liga zapewne i dziś sypnie niespodziankami, bo eliminacje do Euro się skończyły

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że po 3 oczka dopiszą sobie drużyny walczące o mistzostwo ( Real, Barca, Sevilla ), drużyny walczące o UEFA ( Atletico, Villarreal, Saragossa ) i broniace się przed spadkiem, a nie grające z kandydatami do gry w UEFA ( Betis, Sociedad )
Za ładnie by to wygladało

Barca bez Ronaldinho będzie miała trudną przeprawę, bo to derby, a o tym, jak niebezpieczny potrafi być Espanyol, przekonał się Real. Barca pomimo wszystko powinna sobie poradzić, ale po tym kursie ja tego nie gram

W Saragossie żaden wynik mnie nie zdziwi, czy to 1, czy X, czy zwycięstwo Królewskich
Real jest na fali. Wygrane z Sevillą ( od 0:1, do 3:2 ), z Espanyolem i Recreativo wzmocniły Real
z drugiej strony mecze z Huelvą czy Espanyolem o pewnej słabosci Realu też świadczą ( defensywa )
Saragossa w ubiegłym roku miala kapitalną serię w lidze, ale na koniec nie uzyskala przepustki do UEFA
Szansę na UEFA Saragossa straciła w finale Pucharu Króla
Do finału doszli jak burza, a finał przegrali z kretesem
Czy w tym roku na drodze do UEFA stanie im Real
Oby nie!
Dla mnie mecz Saragossa - Real to no bet, choć przeczucie mówi mi, ze wygra Real
Kurs na 2 jest za niski, by sprawdzać, czy przeczucie mnie nie myli

Do góry
#1287906 - 10/06/2007 02:43 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: rene]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
Kiedy jest final Copa Del Rey? Zastanawia mnie czy Getafe nie zastosuje wariantu Wisły Płock do konca sezonu i juz zagralem na Gimnastic po kursie 9 w Bwin - nie wiem jakimi skladami wyjda
Juz raz podchodzilem do wygranej Tarragony na wyjezdzie w meczu z Betisem - tamci za gola w 93 minucie w Barcelonie musieli bukom jakos odplacic ale niestety Betis wyrownal w 91 minucie mimo ze sedzia robil co mogl....moze juz jutro sie doczekam?
Mecz jak ladnie ktos ujal o pietruche, ze wskazaniem na gosci, gdyz gospodarze maja jeszcze w tym sezonie wazniejszy mecz niz jutrzejszy z ostatnia druzyna w lidze ;\)

Do góry
#1287915 - 10/06/2007 02:48 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: Lord Devastator]
kamasss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 9866
Skąd: Poznań
Ja widzę, że wszyscy stawiają na Żółtą łódź podwodną i na Atletico Madryt...

ale jak to mówią, idź pod prąd, idę... i kursy ponad 5 na Bilbao i Celtę mnie satysfakcjonują... może coś wpadnie...
liga jest na tyle wyrównana, Celta walczy o utrzymanie... Bilbao też mogłoby zdobyć te 3 pkt.

Zgoda, gospodarze walczą o puchary... i jak wszystko pójdzie gładko to wygrają... ale może nie będzie tak kolorowo i goście pokuszą się o jakiś suprise. Wiadomo, że są to typy raczej na fuksa, więc stawki tak samo rekreacyjne.

Do góry
#1287943 - 10/06/2007 03:08 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: Lord Devastator]
El_Darro Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6444
Skąd: Hlef nad Wisłą
Originally Posted By: Lord Devastator
Kiedy jest final Copa Del Rey? Zastanawia mnie czy Getafe nie zastosuje wariantu Wisły Płock do konca sezonu i juz zagralem na Gimnastic po kursie 9 w bwin - nie wiem jakimi skladami wyjda


Po takim kursie jest to napewno jeden z ciekawszych meczy. Również to zagrałem.

Puchar rozegrany zostanie 23 z Sevilla na stadionie Realu Madryt.

Getafe w/g zapowiedzi zagra najmocniejszym składem :
Abbondanzieri; Contra, Belenguer, Pulido, Paredes; Mario Cotelo, Casquero, Celestini, Albín; Manu del Moral, Verpakovskis.
Trener nie jest chętny puszczenia "Kaczki" kluczowego bramkarza na zgrupowanie kadry przed Copa America.

W Nastic zabraknie przedewszystkim dobrego strzelca Portillo.

Do góry
#1288254 - 10/06/2007 05:01 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: El_Darro]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Cóż tam sie nie dzieje w La Liga
Saragossa prowadzi do przerwy po karnym
Barca przegrywala z Espanyolem, ale Messi zabawił się w Maradonnę i strzelił ręką
Canizares wyleciał z boiska

Będzie o czym gadać

I jak tu nie kochać La Ligi \:D

Do góry
#1288827 - 10/06/2007 08:03 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: El_Darro]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: El_Darro
Originally Posted By: Lord Devastator
Kiedy jest final Copa Del Rey? Zastanawia mnie czy Getafe nie zastosuje wariantu Wisły Płock do konca sezonu i juz zagralem na Gimnastic po kursie 9 w bwin - nie wiem jakimi skladami wyjda


Po takim kursie jest to napewno jeden z ciekawszych meczy. Również to zagrałem.

Puchar rozegrany zostanie 23 z Sevilla na stadionie Realu Madryt.

Getafe w/g zapowiedzi zagra najmocniejszym składem :
Abbondanzieri; Contra, Belenguer, Pulido, Paredes; Mario Cotelo, Casquero, Celestini, Albín; Manu del Moral, Verpakovskis.
Trener nie jest chętny puszczenia "Kaczki" kluczowego bramkarza na zgrupowanie kadry przed Copa America.

W Nastic zabraknie przedewszystkim dobrego strzelca Portillo.


Absolutnie NIE !
Kurs na Getafe jest 1.45 i to jest bardzo dobry kurs
Ja nie widzę tu absolutnie zwycięstwa Nastic, czy nawet remisu

Getafe nie musi oszczędzać się na finał z Sevillą, a na pewno nie dziś. Getafe musi "pielęgnować" formę i wygrywać
To najlepsza rzecz, jaką mogą zrobić
To raczej Sevilla musi oszczędzać siły

Do góry
#1289246 - 10/06/2007 18:29 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: rene]
Mark242 Offline
old hand

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 863
Skąd: Pomorze
Ciężkie do wytypowania były te sobotnie mecze ......
niby wiadomo kto o co walczy kto raczej juz odpuści .... a wyniki są nie ciekawe !!!

Villarreal - Athletic Bilbao 3:1
Real Sociedad - Racing Santander 0:0
Atletico Madryt - Celta Vigo 2:3
FC Barcelona - Espanyol Barcelona 2:2
Betis Sewilla - Osasuna 0:5
Mallorca - Sevilla 0:0
Real Saragossa - Real Madryt 2:2
Levante - Valencia 4:2



Piłkarze są zmeczeni sezonem ... myślą już o urlopach a tu trzeba sie mobilizować i do konca walczyć o mistrza, uefa, utrzymanie .....

hmmmmm

Do góry
#1290161 - 11/06/2007 02:03 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: rene]
encepence Offline
enthusiast

Meldunek: 20/05/2007
Postów: 358
Originally Posted By: rene
Originally Posted By: El_Darro
Originally Posted By: Lord Devastator
Kiedy jest final Copa Del Rey? Zastanawia mnie czy Getafe nie zastosuje wariantu Wisły Płock do konca sezonu i juz zagralem na Gimnastic po kursie 9 w bwin - nie wiem jakimi skladami wyjda


Po takim kursie jest to napewno jeden z ciekawszych meczy. Również to zagrałem.

Puchar rozegrany zostanie 23 z Sevilla na stadionie Realu Madryt.

Getafe w/g zapowiedzi zagra najmocniejszym składem :
Abbondanzieri; Contra, Belenguer, Pulido, Paredes; Mario Cotelo, Casquero, Celestini, Albín; Manu del Moral, Verpakovskis.
Trener nie jest chętny puszczenia "Kaczki" kluczowego bramkarza na zgrupowanie kadry przed Copa America.

W Nastic zabraknie przedewszystkim dobrego strzelca Portillo.


Absolutnie NIE !
Kurs na Getafe jest 1.45 i to jest bardzo dobry kurs
Ja nie widzę tu absolutnie zwycięstwa Nastic, czy nawet remisu

No nie moge jak takie posty czytam. Istny kabaret \:D Ty sie znasz na bukmacherce? Koledzy pisali o kursie 9.00. Jak twoj typ wyglada w meczu o pietruszke za 1,45? 2 zolte kartki po stronie Getafe ok. 88' i 89' minuty. Goscie zero zoltych. Mecz o kant dupy pobtluc.
Zastanow sie teraz ile bedziesz musial takich pewniakow za 1,45 nastukac zanim ugrasz to co koledzy za 9.00.

Nie pisz takich glupot nastepnym razem bo nie masz pojecia jak sie value szacuje przy kursach 1,45

Do góry
#1290373 - 11/06/2007 03:25 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: encepence]
hynek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 17/09/2005
Postów: 1976
a kolega "encepence" wypowiedział się choć raz w tym temacie skoro taki wszechwiedzący jest?

Bo o kant dupy rozbić to póki co jest twój post, który nic nie wnosi do dyskusji. Niejeden był to taki, który wszystkie rozumy postradał - głównie po zakonczeniu spotkań, gdy juz wszystko jest wiadomo.
....

A co do samego tematu. No cóż, sezon chyli się ku końcowi i kto by tylko nie siadł do typowania tej kolejki moim zdaniem i tak stwierdzic musi, ze sypnęło poważnie niespodziankami.
Za tydzien będziemy emocjonować się walką o tytuł. Troszke szkoda, że wczoraj swej szansy nie wykorzystała Sevilla.

Do góry
#1290483 - 11/06/2007 04:17 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: hynek]
MarcoviaMarki Offline
old hand

Meldunek: 11/07/2003
Postów: 1124
Skąd: N.Y.
A tak przy okazji dzisiejszego meczu, to Getafe mieli karnego na 5 minut przed końcem meczu i go wykorzystali. Ale sędzia - chusteczka wie po co? - nakazał go powtórzyć. I jak to często bywa, gdy jakiś matoł strzela w to samo miejsce, bramkarz za drugim razem już się poprawił i obronił lekki strzał.

Do góry
#1290522 - 11/06/2007 04:36 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: MarcoviaMarki]
hynek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 17/09/2005
Postów: 1976
No właśnie, widziałem że livescore na początku pokazał wynik 1:1, a po dobrej minucie powrócił do 0:1...

Teraz jest jasność...

Do góry
#1290530 - 11/06/2007 04:42 Re: Primera Division - 37. kolejka (9-10.06) [Re: MarcoviaMarki]
El_Darro Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6444
Skąd: Hlef nad Wisłą
Originally Posted By: MarcoviaMarki
A tak przy okazji dzisiejszego meczu, to Getafe mieli karnego na 5 minut przed końcem meczu i go wykorzystali. Ale sędzia - chusteczka wie po co? - nakazał go powtórzyć. I jak to często bywa, gdy jakiś matoł strzela w to samo miejsce, bramkarz za drugim razem już się poprawił i obronił lekki strzał.


Ja koncówke tego meczu widziałem i ten karny nie powinien zostać podyktowany. Zresztą na QC pisałem o ExtraVergine sprawiedliwej. Jak przejże dzisiejsze pliczki może ten niby karny wrzuce na forum.
Fakt zwycięstwo niezasłużone ale cieszy.

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
15 zarejestrowanych użytkowników (VVega, Zaixi, Akhu, 11kera11, Sony, forty, Emilio, latajaca_holenderka, Sensei, alfa, wHiTe_StAr, igea23, ANZELMO, akagi, burbon), 3427 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45048 Tematów
5583253 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07