Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Opcje tematu
#1082425 - 26/03/2007 20:10 Re: Giełda a podatki [Re: milanak]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nie jest to prawda.
Płacimy 19% od zysków bez wzgledu na jego wysokośc.

Do góry
Bonus: Unibet
#1082500 - 26/03/2007 20:56 Re: Giełda a podatki [Re: dardaw]
milanak Offline
member

Meldunek: 21/10/2006
Postów: 175
Dzięki, a swoją drogą to rozumiem Twoją strategię gry na giełdzie (to, że wolisz poczekać aż spadną kursy) tylko mam pytanie, jak nie masz to w akcjach to gdzie to lokujesz? I jeszcze jedno, czekasz na dużą korektę, ale myślisz, żę ile ona może potrwac czy tak jak ta majowa,że miesiąc nisko i potem wzrost czy uważasz, akcje tanie będą długo?

Do góry
#1083139 - 27/03/2007 00:33 Re: Giełda a podatki [Re: milanak]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nie jest to temat na tego typu rozmowy ale niech bedzie.
Bank i bezpieczne fundusze .Gówniane przychody sa teraz z tych instytucji ale zawsze ta dodatkowa wypłata co miesiac wpadnie.

Czy czekam na korektę ? Chyba nie, raczej na odrócenie trendu ew na bardzo głęboką korektę ,która sprowadzi wig20 w okolice 2 tys pkt i potrwa z pewnościa dłuzej niz jeden miesiac.Ze to nastapi jest niemal pewne. A kiedy ? Mówiąc zartem mam nadzieję że juz jutro a powaznie to i tak nie wyjdzie z Warszawy bo jesteśmy tylko zasciankiem.Obserwuj bacznie Azję i USA bo tam nastapi sygnał odwrotu.
A dziś z USA kolejne słabiutkie wyniki.Sprzedaż nowych domów najniższa od 7 lat czyżby to kolejne oznaki zbliżającej sie recesji ? Na te wiadomośc od razu poleciała i nasza gielda, widzisz więc jak jest mocno skorelowana z USA.

Do góry
#1085132 - 27/03/2007 07:27 Re: Giełda a podatki [Re: dardaw]
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Oj ,wydaje mi sie Dardaw ,ze jeszcze poczekasz .
Zwroc uwage ,ze ostatni spadek (wywolany zamieszaniem w Azji) zostal zamkniety -pozamykane wszystkie luki .Dodatkowo wolumen w dol jest mniejszy od wolumenu w gore ,wiec bicie rekordow jeszcze troche potrwa .Poza tym przy zamieszaniu na fixingach wyszlo na jaw ,ze to nie manipulacje -a swoje pozycje otwieraja fundusze indeksowe -one wiec spadek wykorzystaly do zakupow -uwazaja wiec ,ze nie jest drogo .
Dodatkowo mala plynnosc -a zeby spadalo musi byc jakis czynnik po drugiej stronie ,ktory zmusza do sprzedawania -a jak widac u nas jego sila bardzo szybko slabnie .Kiedys spadki wywolywaly kredyty i brak zabezpieczenia u prywatnych inwestorow -a teraz jak wiesz tego juz nie ma .

Do góry
#1085623 - 27/03/2007 20:35 Re: Giełda a podatki [Re: kapitansb]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Z zamknieciem luk sie zgodzą natomiast z wolumenem nie.Obroty wcale nie potwierdzaja obecnego wybicia.Wręcz przeciwnie, widac wyraźnie że brak już kapitału na nowe rekordy.
To,że fundusze indeksowe otwieraja pozycje tez nic nie znaczy,można by powiedziec wiecej gdyby znalo się ich portfel instrumentów pochodnych.Pewnie wykorzystaja arbitraz i nie będzie po nich sladu.
A zresztą fundusz indeksowy to dla mnie zaden autorytet aby z ich powodu wskakiwac do pociagu.Były kiedyś w Polsce 2 takie fundusze - Fundusz Indeksowy Pioneera i Eurofundusz.Niestety ,oba dośc szybko popłynęly....

Do góry
#1087993 - 28/03/2007 06:25 Re: Giełda a podatki [Re: dardaw]
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Alez ...
1.Wolumen mozna policzyc -mamy formacje V-golym okiem widac ,ze wolumen na lewym ramieniu jest duzo mniejszy niz na prawym
2.Fundusz indeksowy otwieral pozycje i wywolal wzrost w20 -jezeli :
-mial L na w20 -to nie zyskal nic ,bo zamienil kontrakty na akcje
-jezeli mieli S -to dzialali na swoja niekorzysc
pomijajac to ,ze wiekszosc fundow indeksowych dziala fundamentalnie i potem dopiero zabezpiecza swoje pozycje (pomijam drobny procent spekulantow)-oni inwestuja pieniadze nie uzywajac dzwigni
3.To jest jedna ze strategii -nasladowac ruchy wielkich -zarzadzajacy byl bardzo zdenerwowany ,ze pociag mu odjezdza i nie moze budowac portfela ,wiec zrobil cos widocznego dla oka ,moim zdaniem troche sie zdradzajac

a jak bedzie zobaczymy.......

Do góry
#1113947 - 06/04/2007 20:02 Re: Giełda a podatki [Re: kapitansb]
Loony25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 2809
Witam
Mam kilka rzeczowych pytan, wiem ze bylo to juz omawiane ale ktorko i rzeczowo prosilbym

Jestem klientem Amerbrokers

1) mam placic 19% podatku ( jaki pit 8c czy 38?)
place te 19% co meisiac czy tylko rozliczenie roczne 19% z CALEGO rocznego DOCHODU?

2) co z emeryturą, pisaliscie o lokcie rentierskiej, mozna blizej cos na ten temat? w jakim banku otworzyc ta lokate i ile tzreba wplacac tam miesiecznie?

3) ubezpieczenie zdrowotne - co z nim, z ksiazeczka zdrowia? przeciez w urzedzie pracy nie widnieje, nie mam praw do leczenie NFZ? przychodnia, szpitale? nalezy sie ubezpieczac PRYWATNIE?

4) co z urzedem pracy? wysylaja mi wezwanie, ze mam stawic sie do pracy ktora chca mi dac (jakies grosze), groza konsekwencjami karnymi dyscliplinarnymi itp

z gory dzieki za odpowiedz, na prawde musze te podstawy znac...

Do góry
#1114197 - 06/04/2007 20:52 Re: Giełda a podatki [Re: Loony25]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
1.dostajesz PIT8C ze swojego BM,roliczenie z niego wynikające wpisujesz do PIT38 i skladasz raz w roku , do konca kwietnia.
2.lokata rentierska - dla mnie to rozwiazanie jest do dupy,no chyba ze masz pare mln i nie wiesz co z nimi zrobic
3.Tak,nalezy ubezpieczac sie prywatnie
4.Nie wiem ale chyba nie ma nakazu pracy w naszym kraju

Do góry
#1119675 - 08/04/2007 06:52 Re: Giełda a podatki [Re: dardaw]
Loony25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 2809
Originally Posted By: dardaw
1.dostajesz PIT8C ze swojego BM,roliczenie z niego wynikające wpisujesz do PIT38 i skladasz raz w roku , do konca kwietnia.
2.lokata rentierska - dla mnie to rozwiazanie jest do dupy,no chyba ze masz pare mln i nie wiesz co z nimi zrobic
3.Tak,nalezy ubezpieczac sie prywatnie
4.Nie wiem ale chyba nie ma nakazu pracy w naszym kraju



Dzięki
AD 2
a co doradzisz zamiast lokaty rentierskiej? nie chcialbm zostac bez prawa do emerytury w przyszlosci...

AD 3
gdzie najlepiej sie ubezpieczyc? jakie sa koszta podstawowego ubezpieczenia? czy moge korzystac z bezplatnych wizyt w swojej przychodni, szpitala itp na NFZ czy wszystko prywatnie wtedy bedzie?:-/

AD4
Nakazu pracy nie ma ale wyrejestruja z urzedu pracy, a to warunek leczenia na NFZ , \:\(

Do góry
#1119757 - 08/04/2007 13:42 Re: Giełda a podatki [Re: Loony25]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Lokata rentierska to nie jest żadne prawo do emerytury. Poprostu odkładasz sobie forse w banku a bank za to, że nie ruszyszka sy przez ileś tam lat wypłaca ci troche większe odsetki na dowolne konto. Można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju emerytura ale taka uskładana samodzielnie. Co miesiąc dostajesz określoną ilość pieniędzy. Napewno jako sposób inwestowania jest to do dupy. Ale jak masz troche kasy i niechcesz jej przepuścić a jednocześnie chcesz mieć jakąś forse na codzienne wydatki to jest to całkiem dobra alternatywa i napewno lepsza jak składanie forsy w zus.

Do góry
#1119956 - 08/04/2007 18:00 Re: Giełda a podatki [Re: Loony25]
Dylu Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2002
Postów: 245
Skąd: Gdańsk
AD 2 Jeżeli chcesz mieć emeryturę i gwarancję Państwa to musisz przepracować chyba ze 35 lat. A jak chcesz się utrzymać z giełdy to musisz zaakceptować nie pewność. Przy średnim zysku 20% rocznie i dobrym zarządzaniu kapitałem o emeryture nie ma co się martwić.
AD 3 To chyba nie to forum nie potrafie odpowiedzieć .
AD 4 Możesz się zarejestrować jako bezrobotny, uprawnia to do leczenia. Jednak aby utrzymać status bezrobotnego trzeba się stawiać gdy Cię wzywają i utrzymać gotowość do podjęcia pracy.

Do góry
#1120165 - 08/04/2007 20:06 Re: Giełda a podatki [Re: Dylu]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
AD2 Ja wpłacam co miesiąc do ZUS prawie 800zł , wystarczy jesli Ty co miesiąc wplacisz tez tyle do funduszu zrównowazonego to po 35 latach bedziesz srał pieniedzmi.
AD3 Najlepsza opcja to zatrudnic sie na niby u kogos znajomego ew samemu otworzyc działalnosc gospodarcza ,firma typu "usługi jakies tam" a wobec braku zlecen dochodów ani podatku brak ale niestety trzeba samemu placic do ZUS.Jest opcja ubezpieczenia w KRUS i to niekoniecznie trzeba miec do tego pole , moze byc hodowla psów czy kotów a nawet rybek czy królików.Wszystko legal.

Do góry
#1120221 - 08/04/2007 20:26 Re: Giełda a podatki [Re: dardaw]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
a moze ktos mi wytlumaczyc na czym polega tzw. "realizowanie straty" w celu unikniecia zaplaty podatku ? Troche tego nie rozumiem bo ja np wole zarobic i zaplacic te 19% od zysku niz stracic... Ktos mnie oswieci o co tu chodzi ?

Do góry
#1120260 - 08/04/2007 20:43 Re: Giełda a podatki [Re: dardaw]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
Originally Posted By: dardaw
Nie jest to temat na tego typu rozmowy ale niech bedzie.
Bank i bezpieczne fundusze .Gówniane przychody sa teraz z tych instytucji ale zawsze ta dodatkowa wypłata co miesiac wpadnie.

Czy czekam na korektę ? Chyba nie, raczej na odrócenie trendu ew na bardzo głęboką korektę ,która sprowadzi wig20 w okolice 2 tys pkt i potrwa z pewnościa dłuzej niz jeden miesiac.Ze to nastapi jest niemal pewne. A kiedy ? Mówiąc zartem mam nadzieję że juz jutro a powaznie to i tak nie wyjdzie z Warszawy bo jesteśmy tylko zasciankiem.Obserwuj bacznie Azję i USA bo tam nastapi sygnał odwrotu.

Pewnie ze korekta kiedys przyjdzie, ale do tego czasu mozna kupic dwa mieszkania i domek nad morzem... Ty z tej okazji nie korzystasz - Twoj wybor. "Wielka korekte" fachowcy z funduszy zapowiadaja juz od 2300 na WIGu20 i robia to systematycznie przy pierwszej wiekszej zwalce... Jesli chodzi o moje odczucia przy czytaniu takich tekstow na forach internetowych to odbieram to jak wypociny naszego Raftera - podobny nauczycielski ton, ktory tak naprawde nie wnosi nic konkretnego oprocz sztucznego budowania wlasnego autorytetu, ktory najprawdopodobniej jest mocno nadszarpniety w realu. W STSach czy Profie tez pelno jest takich kolesi ktorzy codzennie wieszczą niespodzianki przy kazdym meczu, a jak juz cos uda im sie trafic to przychodza potem i wypominaja: "A nie mowilem?".
Czy na kontraktach taki maly gracz moze zarabiac ? Moze i moze... W kazdym razie ja bym sie nie pogniewal gdybys zalozyl dardaw gdzies w tym dziale temat i umieszczal tam historie Twoich transakcji... Mysle, ze to by znacznie uwiarygodnilo to co chcesz nam tu przekazac.

Do góry
#1120760 - 09/04/2007 01:03 Re: Giełda a podatki [Re: Dylu]
Loony25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 2809
AD 4
Tak tylko ze oni wzywaja jak cos znajda ,jakas prace, i jezeli jej nie podejme to mnie wyrejestruja? Bo tak slyszalem?? bo jezeli wezwa i dadza prace to odmowie na jakiej podstawie? ze gram na gieldzie? zaraz sie rpzypieprza o zusy , skarbowke itp, epiej sie nei wychylac...moze lepiej pwoiedziec ze nei chce podejmowac na razie tu pracy bo mysle nad wyjazdemza granice?

Do góry
#1120770 - 09/04/2007 01:10 Re: Giełda a podatki [Re: Loony25]
Loony25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 2809
Dylu, ale po tych 35 latach emerytura zapewniona do konca zycia, na starosc, a przeciez w gielde nie bede grac cale zycie, w koncu na starosc czlowiek schorowany potrzebuje odpoczynku i lekow a nie stresow na giełdzie.. chyba zeby odlozyc kase z gieldy i zyc z "procentow"..

Do góry
#1120955 - 09/04/2007 03:08 Re: Giełda a podatki [Re: Loony25]
Dylu Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2002
Postów: 245
Skąd: Gdańsk
I tu się mylisz - nic tak naprawdę nie jest zapewnione. A nawet jeśli to nigdy nie wiadomo jakie pieniądze Ci będą wypłacać. Zresztą możesz się połamać na rok przed wiekiem emerytalnym i co wtedy? Dla mnie tak naprawde większą nie pewnościa jest oddac swój los w ręce "Państwa"

Do góry
#1121072 - 09/04/2007 04:38 Re: Giełda a podatki [Re: mjeciu]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: mjeciu

Pewnie ze korekta kiedys przyjdzie, ale do tego czasu mozna kupic dwa mieszkania i domek nad morzem... Ty z tej okazji nie korzystasz - Twoj wybor.


Nie korzystam bo ja juz skorzystałem.
Być może i mozna jeszcze wyciagnąc z giełdy na 2 mieszkania i jeden dom a moze nawet i wiecej.Nigdy tego nie negowałem.Jednak ja na tej hossie juz nie zarobię bo w giełde teraz nie wejdę.Nie po to sprzedawalem papiery aby w nie teraz wchodzic po cenach w/g mnie bardzo wysokich.Może i dla tych co giełde obserwuja od niedawna aktualne ceny sa atrakcyjne.Jednak nie zapominaj że ja zakupiłem papiery w cenach o jakich mozesz teraz tylko pomarzyc a wyszłem w momencie kiedy uwazałem to za stosowne czyli gdy zysk był dla mnie bardzo satysfakcjonjacy a obecne ryzyko niewspólmiernie duze do oczekiwanych kolejnych zysków.




Originally Posted By: mjeciu

"Wielka korekte" fachowcy z funduszy zapowiadaja juz od 2300 na WIGu20 i robia to systematycznie przy pierwszej wiekszej zwalce...


Ja przy 2300 siedzialem cicho i trzymałem gębę na kłódkę bo zagrożen wtedy nie widzialem.W momencie kiedy zauwazyłem pierwsze przesłanki zblizajacej sie zmiany koniunktury wyszlem z papierów i nie omieszkalem napisac tego na forum.Od tego czasu sa juz kolejne powody dlaczego trzeba zmykac z giełdy ,że pozwole sobie tu wymienić chocby recesję w budownictwie amerykanskim czy obecnie trwająca hossę smieciową.

Originally Posted By: mjeciu

Jesli chodzi o moje odczucia przy czytaniu takich tekstow na forach internetowych to odbieram to jak wypociny naszego Raftera - podobny nauczycielski ton, ktory tak naprawde nie wnosi nic konkretnego oprocz sztucznego budowania wlasnego autorytetu, ktory najprawdopodobniej jest mocno nadszarpniety w realu.
W STSach czy Profie tez pelno jest takich kolesi ktorzy codzennie wieszczą niespodzianki przy kazdym meczu, a jak juz cos uda im sie trafic to przychodza potem i wypominaja: "A nie mowilem?".


Równiez widuję u naziemnych tego typu fachowców ale sobie nie przypominam aby gdziekolwiek i kiedykolwiek wyplyneło z moich ust "a nie mówiłem"
Pamiętam tez nieodżalowanego Raftera i jego rzeczywiscie nauczycielski ton nie poparty zadnymi konkretnymi faktami ale żeby mnie do niego porównywac , no wiesz , chyba przesadziłes.
Specjalnie dla Ciebie,poniewaz nigdy na publicznym forum nie udostepniam tego typu informacji konkretny fakt :
kupon :
http://s002.wyslijto.pl/?file_id=73770391484211973488
wysokośc wygranej:
http://totolotek.pl/totoliga/wyniki/li/1171

I jak ? Chyba troche lepiej od Raftera a zapewniam Cie ze nie był to mój najwyzszy strzał.


Originally Posted By: mjeciu

Czy na kontraktach taki maly gracz moze zarabiac ? Moze i moze... W kazdym razie ja bym sie nie pogniewal gdybys zalozyl dardaw gdzies w tym dziale temat i umieszczal tam historie Twoich transakcji... Mysle, ze to by znacznie uwiarygodnilo to co chcesz nam tu przekazac.


Mały gracz ? No teraz Mjeciu to dopieprzyłes ale niech Ci będzie.
A czy drobny inwestor moze zarabiac ? oczywiscie ze moze , czemu nie ? Coz stoi na przeszkodzie ?
Tematu zadnego ze swoja historią nie będe zakladac ,znam swoją wartośc i nie muszę nic udawadniac ani na niwie bukmacherskiej ani inwestycyjnej !!!
Bo niby co i po co ja mam udowadniac ? Komu i dlaczego ? Czy jestem dobry czy tez do dupy inwestor ? A czy ta historia transakcji cos udowodni ?? Liczy się to czym jeżdzisz, jak mieszkasz, gdzie spedzasz wakacje i ile masz zer na koncie a nie jakies bzdurne wpisy na forum ze zagrałem to czy tamto.

Do góry
#1121272 - 09/04/2007 15:22 Re: Giełda a podatki [Re: Loony25]
Dylu Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2002
Postów: 245
Skąd: Gdańsk
mjeciu wystarczyło spojrzeć na ranking xtb kilka dni temu. 16 miejsce dardawa na (podobno kilka tys graczy) robi wrażenie i jakies umiejetności trzeba było wykazać aby się tam dostać.
Każdy ma inną taktykę gry a jedna z reguł mówi ,że gdy wszyscy grają i o giełdzie wszędzie gadają to jest to czas aby się wycofać. Teraz można zarobić zdecydowanie najwięcej, ale jest druga strona medalu to się przeradza już w szaleństwo , tak jak napisał Eska tu już AT może nie pomóc.
Sam gram na giełdzie 1/3 kapitału ale robie to głównie dla doświadczenia bo rozum mówi ,że teraz trzeba sie skierować ku walutom.

Do góry
#1121437 - 09/04/2007 17:01 Re: Giełda a podatki [Re: Dylu]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
Quote:
Nie korzystam bo ja juz skorzystałem.

ok \:\)

Do góry
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >




Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (alfa, igea23, Sensei, ElNinho[mmdea], Szuman, Akhu), 3681 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582861 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07