Strona 13 z 47 < 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 46 47 >
Opcje tematu
#1296998 - 13/06/2007 22:38 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Originally Posted By: Eska
Mam pytanie - bierze ktos z was lewar na LC corp w IDM x99? ;\)

Jest ktos odwazny heh?

Redukcja moze byc w okolicach 99% wiec na debiucie spolka zeby wyjsc na zero powinna wzrosnac o ok 30 % - licze tak na szybko, moge sie mylic o kilka %. Ktos w ogole zapusuje sie na te akcje?

Ja sie chyba zapisze ale za wlasna kase chociaz redukcja pewnie bedzie olbrzymia przed IDM ze dal taki lewar...


Ja sie dzisiaj zapisalem ale nie za oszalamiajaca kwote + lewar 500% w BPH. Wada jest taka, ze pieniadze musza byc jutro na ich rachunku. W IDM bije sie - 5 mln to dla mnie astronomiczna kwota i chyba bym zle spal ;-)
Przemyslalem sprawe i wydaje mi sie, ze zarobek jest pewny, innaczej IDM nie dawalby takiego kredytu. Poczytalem o firmie - planuja budowac / buduja mniej wiecej tyle co JWC, zyski z takich inwestycji sa pewne. Mysle, ze przy powodzeniu emisji kupia wiecej gruntow i jeszcze poprawia prognozy. Deweloperstwo jeszcze dlugo bedzie rozkwitac. Widze na przykldzie firmy a Plocka ktorej powodzilo sie dobrze a teraz powodzi sie rewelacyjnie i planuja dalszy rozwoj.

Wojtek

Do góry
Bonus: Unibet
#1297005 - 13/06/2007 22:40 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
a ile trzeba miec wkladu wlasnego zeby wziasc ten lewar x5 w BPH?

Do góry
#1297015 - 13/06/2007 22:42 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
aha i czemu musza byc juz jutro pieniadze na rachunku?

W przypadku jesli sie bierze bez lewaru tez musza byc jutro??

Do góry
#1297029 - 13/06/2007 22:46 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Originally Posted By: Eska
Ladnie na FONie hehe


Dzisiaj w biurze bylem swiadkiem rozmowy w ktorej jakas pani miala pretensje do maklera, ze doradzil jej zakup FON jakis czas temu i teraz ona na tym kupe pieniedzy stracila ;-)

A poza tym w jaki sposob mozna to bylo przewidziec? Sytuacja podobna jak z PC guard chyba - nastepnym razem glupio by bylo nie wykorzystac takiej okazji.

Wojtek

Do góry
#1297045 - 13/06/2007 22:50 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Originally Posted By: Eska
aha i czemu musza byc juz jutro pieniadze na rachunku?

W przypadku jesli sie bierze bez lewaru tez musza byc jutro??


Bez lewaru na 99,9% moga byc dopiero w poniedzialek. Co do minimalnego wkladu to nie wiem ale chyba niewiele bo nawet sie pani nie pytala zakladajac rachunek ile chce wplacic.

W piatek do 12 musza wyslac wniosek o kredyt do Gdanska czyli teoretycznie w piatek do 11:30 musza byc pieniadze ale trudno sie spodziewac, ze rpzelew wyslany w czwartek dojdzie w piatek.
Chyba to jest rzeczywiscie ostateczny termin bo byl klient ktory chcial wplacic w piatek ok 15 znacznie wieksza kase niz ja i mu odmowili.

Poza tym zlozylem wniosek o kredyt memisja w m-banku. Nastepna oferta (koniec czerwca) powina byc u nich dostepna.

Wojtek

Do góry
#1297565 - 14/06/2007 01:11 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: Eska
Originally Posted By: As19
Co sądzicie o KGHM-ie. Opłaca się wchodzić przed dniem D, przy tak niepewnym rynku ? Z drugiej strony KGHM ma jeden z najniższych wskaźników P/E.


Mysle ze warto ze wzgledow na DUZA dywidende. Reszta wkaznikow tez dobrze. CHyba sie skusze na ta dywidende ;\)

No cóż spólka ma jedne z najwyższych kosztów wydobyćia, kiepski akcjonariat, silne i pazerne związki zawodowe. Na plus hosse na miedzi, która nie ma końca

Do góry
#1298807 - 14/06/2007 05:48 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Belisariusz]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
O wlasnie ogladam RDO i widze ze kupili KGHM tez sie chca zalapac na dywiende heh

Do góry
#1298808 - 14/06/2007 05:48 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: nowy WK
Originally Posted By: Eska
Ladnie na FONie hehe


Dzisiaj w biurze bylem swiadkiem rozmowy w ktorej jakas pani miala pretensje do maklera, ze doradzil jej zakup FON jakis czas temu i teraz ona na tym kupe pieniedzy stracila ;-)

A poza tym w jaki sposob mozna to bylo przewidziec? Sytuacja podobna jak z PC guard chyba - nastepnym razem glupio by bylo nie wykorzystac takiej okazji.

Wojtek


Zaloze sie, ze jest troche osob, ktore maja PP i ich nie wykorzystaja. Bo niektorzy graja a nawet nie wiedza co to jest to PP ...

Do góry
#1298881 - 14/06/2007 06:21 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: Eska
O wlasnie ogladam RDO i widze ze kupili KGHM tez sie chca zalapac na dywiende heh

Tez myslalem nad KGHM ale najpierw musialbym troche przeanalizowac rynek miedzi.
Widze, ze Wigiem20 bedzie trzepalo do konca tygodnia.
Dzis niby wzrost ale Mwig na minusie. Ja juz chyba pisalem tutaj, ze podobno grubi gracze sa na pozycji dlugiej wiec teraz moze byc ostre podbijanie indeksu. Niestety chodzi tu tylko o wig20. I tak teraz bylo bo caly rynek mial sie duzo gorzej od blue-chipow.
Dobra sesja USA. Lepsza sprzedaz. Jednak widze, ze ceny w eksporcie spadaja a w imporcie rosna. No nie jest to najlepsza sytuacja ale rynek na to nie patrzyl.
Jutro polecam [przygladanie sie od 14:30 bo mamy info o inflacji w USA a na to patrza wszyscy inwestorzy na swiecie.
Rynek troche dziala po swojemu. Wczesniej oczekiwano spadku stop, teraz bardziej sie gada o podwyzce ale rynek jakos przestal reagowac. Anglicy tez mysla o podwyzce. Chiny z pewnoscia beda w tym roku podnosic. I to nie jest dobrym infem. Ale coz, na razie wszystko gra.
Obligacje tez mnie niepokoja. I tutaj nie chce mowic, ze beda spadki ale takie olewanie waznych danych makro moze w pewnym momencie sie skonczyc nieprzyjemnie. W koncu naprawde wazne instytucje dojda do wniosku, ze jednak gieldy juz sie nie da wiecej pompowac i zmienia miejsce inwestycji. A to bedzie oznaczalo mocne spadki. Polska tez jest w obliczu podwyzek. Gdzie nie spojrzec - chca albo juz podnosza stopy. Jeszcze tylko brakuje, zeby Japonia tak zrobila (wiadomo carry trade, jen i te sprawy).

Ja na razie nic nie kupuje. Moze cos spekulacyjnie ale tez czasu na to nie mam. Trzymam STX ale dzis lekko zredukowalem. Prochnik mi uciekl - mialem go kilka dni temu ale ssprzedalem z lekkim zyskiem. Spolka chyba nie jest zla. Dosyc tania jak na branze. Marke ma znana tylko, ze zarzadzanie do niczego. Gdyby ktos ich przejal albo jakis dobry manager wszedl to wtedy moze byc swietnie. Ja jednak nie wchodze bo nie czuje nadal rynku.

Jutro pewnie luka w gore bo dzis nawet mieli sile to juztro tym bardziej. Ciekawe czy tylko utrzymaja poziomy.
Z pojedynczych spolek - nie mam zadnego pomyslu co mozna wziac.


Debiut LC - powinno byc niezle ale trzeba brac pod uwage, ze ryzyko zawsze jest. Zwlaszcza przy zaciaganiu kredytu pod to. jednak bez kredytu sie nie da. Jesli bedzie dobra sytuacja na rynku to powinno wzrosnac ladnie. Ale nikt tego nie zagwarantuje.
ja sie jednak za to nie biore. Duzo zamieszania, czekania a efekt nie zawsze dobry. Na JWC bylo kiepsko.

Do góry
#1298898 - 14/06/2007 06:33 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Dlaczego bez kredytu sie nie da? Zysk jest raczej pewny wiec mozna kupic za cale siano ta spolke i po redukcji ci oddadza kasa z akcji na ktore sie nie zalapales przez redukcje. To dlugo nie trwa wiec dlugo sie az tak nie czeka a zyski moga byc naprawde dobre. Albo jeszcze lepiej zakupic za polowe na nazpisach a za druga polowe kupic juz na sesji z rana ;\)

Do góry
#1298979 - 14/06/2007 07:30 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Przy redukcji powyzej 95% a tak bedzie na pewno to kupisz za grosze akcji. Chociaz mnie i 98% nie zdziwi. No to wtedy to juz troche sensu moze nie miec ...
Co do kupowania po otwarciu - roznie to juz bywalo. JWC wysoko otworzylo i bedzie trzeba troche czekac zanim sie znajdzie na tym poziomie ponownie.

Ale ja tam specem nie jestem bo w IPO jeszcze sie nie bawilem \:\)

Do góry
#1299053 - 14/06/2007 14:27 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No za grosze czy nie (to jeszce zalezy jaki masz kapital) i tak sie chyba oplaca bo zysk jest pewny, sadzac po tym co sie ostatnio dzieje na debiutach no i magia nazwiska - nie moze byc wtopy. Oczywiscie lewara bym nie bral na to ale za wlasne srodki czemu nie. Moge poczekac pozniej te 8-10 dni zanim mi oddadza reszte kasy z redukcji.

Do góry
#1299161 - 14/06/2007 16:21 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Wg mnie kupowanie LC corp bez lewaru mija sie z celem bo przy redukcji 90% kupisz malo a przy 98 czy 99% (a tyle sie mozna spodziewac) prawie nic. 500% w BPH = i tak na 99,9% kupisz akcje tylko za swoje pieniadze a kredyt wezmiesz tylko na 5 dni.

Ja mam kilka spolek na oku:
Skyeurope - branza rozwojowa, kurs na razie idzie w dol ale obserwuje i jakby sie wybil w gore to powaznie sie zastanowie nad kupnem.
TelForceOne - firma sie rozwija, rozbudowuje szybko siec sprzedazy. Jesli do tego wejdzie w sprzedaz laptopow czy nawiaze wspolprace z siecia GSM moze byc bardzo dobrze.
Famur - podobnie jak Kopex branza sie rozwija, kurs od dluzszego czasu rosnie. Mysle, ze przy pozytywnych informacjach moze ktoregos dnia wystartowac o kilkanascie% do gory. Do tego split w niedlugim czasie tez powinien miec dobry wplyw na kurs.
14NFI - cos sie chyba zaczyna dziac - ostatnio mimo spadkow indeksow kurs zaczynal rosnac kilka razu przy sporych obrotach i duzych zleceniach kupna.

Ale zakupy najwczesniej w przyszlym tygodniu. Dzisiaj i jutro postaram sie sprzedac troche MSX i Drozapolu jesli kursy beda zadowalajace.

Wojtek

Do góry
#1299219 - 14/06/2007 17:05 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Dzis mielismy debiut Grupy Kapitalowej Premium. No i mimo redukcji 82% spolka jest teraz notowana ponizej ceny emisyjnej ...

Do góry
#1300082 - 14/06/2007 20:54 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Ja sie jednak zdecydowalem na zakupienie akcji Famur po 700 PLN dzisiaj. Ida duze (3000 * 700) zlecenia zakupu w tej cenie i chyba duzo taniej nie da rady kupic (no chyba, ze sie w ogole korekta czy odwrocenie trendu zrobi)

WIG 20 ladnie w gore i pewnie przebije opor 3715 wiec jestem optymistycznie nastawiony i mam nadzieje, ze poczatek w USA tego nie zmieni ;-)

Wojtek

Do góry
#1300628 - 14/06/2007 21:59 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: nowy WK
Ja sie jednak zdecydowalem na zakupienie akcji Famur po 700 PLN dzisiaj. Ida duze (3000 * 700) zlecenia zakupu w tej cenie i chyba duzo taniej nie da rady kupic (no chyba, ze sie w ogole korekta czy odwrocenie trendu zrobi)

WIG 20 ladnie w gore i pewnie przebije opor 3715 wiec jestem optymistycznie nastawiony i mam nadzieje, ze poczatek w USA tego nie zmieni ;-)

Wojtek


Jakie 3715? Przeciez dzis tylko raz bylo ponizej i to dopiero po napisaniu Twojego posta. Jestesmy na poziomie 3740 i 3715 to jednak nie jest opor ale raczej wsparcie \:\)
Niemile info czyli inflacja w USA wyzsza niz sie spodziewano.

Do góry
#1300683 - 14/06/2007 22:09 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
"Wig20

Wczoraj pisałem o oporze na poziomie 3710 no i dzisiaj kurs odbił się od tych okolic jak od ściany. Chcę tylko zauważyć, że ten poziom pokrywa się ze szczytem 07 maja.
W związku z tym nie trudno wydedukować, że jeżeli to przebijemy to z automatu testujemy ostatni szczyt okolice 3800."


wg http://www.invest24.jx.pl/blog/node?page=2 potem byla mowa o oporze na 3715 - chodzi raczej o zamkniecie niz chwilowe wartosci w czasie sesji.

Wojtek

Do góry
#1301156 - 15/06/2007 00:32 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Co sie dzisiaj dzialo na sanwilu ze tak urosl prawie 30 %? Nie mialem czasu dzisiaj sledzic notowan - wiec moze ktos mi powie jak wie?

Bylem dzisiaj jednak sie zapisac na akcje w BPH - nie bralem lewara - tylko za kase. Redukcja podobno 98 % bedzie. Pozyczylem od znajomego kase i kupilem za 200k moze cos tam akcji dostane i nie bedzie az tak zle, a jak cos nie tak pojdzie z ta reduckcja i bedzie za duzo to moze kupie jeszcze na otwarciu juz na sesji.

Dzisiaj kupilem tez KGHM duza dywidenda to czemu nie skorzystac chociaz na chwile kupic...

Wkoncu ruszyl drozapol ponad 5 % i TVN druga sesja wzrostowa - niezle obroty byly wczoraj chyba z 7x wieksze niz zwykle... moze wkoncu i TVN ruszy. Dzisiaj nie wiem jak z obrotami bo jak mowie nie sledzilem w ogole notowan.

Do góry
#1301183 - 15/06/2007 00:44 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Z 200k to gora 5-6k na akcje pojdzie. Wg mnie gra nie warta swieczki bo przy dobrych sesjach (a teraz zle nie jest) mozna tez cos zarobic.
Przy 5-6k to nawet 2k sie nie zarobi a wiec wrzucac w to 200k to jednak malo zyskowne. A ryzyko zawsze jest.

Jestem ciekaw jak po trzech wiedzmach bedzie rynek wygladal. i chyba dojada do 3800 i potem moze byc odwrot. Nie wiem czy w przyszlym tygodniu byki beda mialy tyle sily co obecnie. Stany chyba juz sie dostosowaly do mozliwosci podwyzki stopy w tym roku ....

Do góry
#1301229 - 15/06/2007 01:08 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Jak jutro Waszym zdaniem upłynie sesja pod znakiem trzech wiedźm? \:\)

Do góry
Strona 13 z 47 < 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 46 47 >




Kto jest online
17 zarejestrowanych użytkowników (Ojro, rymoholik, akagi, ElNinho[mmdea], DePito, Szuman, Sensei, pacyfista, rafal08, alfa, Akhu, ANZELMO, igea23, Lukasz111, Józef Małolepszy, VVega, burbon), 3831 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582263 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Wczoraj o 14:25