Strona 4 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#143439 - 08/01/2003 18:33 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Klopsikus - prześlij mi arkusz excela - chcę się z nim zapoznać

Pozdro

Do góry
Bonus: Unibet
#143440 - 08/01/2003 18:40 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
[QUOTE]Oryginalnie wysłał THOM:
[qb]Klopsikus - prześlij mi arkusz excela - chcę się z nim zapoznać

Pozdro [/qb][/QUOTE]Wyślij adres na priva.
Podeśle dopiero po 19 bo dopiero wtedy będę w domu.
Pozdrawiam

Do góry
#143441 - 08/01/2003 18:51 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
pajelo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/11/2001
Postów: 3332
Skąd: Radomiak Radom
Podeslijcie ten numer konta czym predzej ludzie wplaca tym bedzie lepiej
pozdrawiam

Do góry
#143442 - 08/01/2003 20:05 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
kemp Offline
xxx

Meldunek: 02/08/2001
Postów: 22971
chetnie zagram... bardzo chetnie

al:

Do góry
#143443 - 08/01/2003 20:24 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Jeśli Wam nie odpowiada ten regulamin i macie kłopoty z ustaleniem wysokości wygranych to proponuję zajrzeć TUTAJ . Tam jest wszytsko proste

Do góry
#143444 - 08/01/2003 23:06 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
raf Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/06/2001
Postów: 1828
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Adolf 88:
[qb]Jeśli Wam nie odpowiada ten regulamin i macie kłopoty z ustaleniem wysokości wygranych to proponuję zajrzeć TUTAJ . Tam jest wszytsko proste [/qb][/QUOTE]Buahahahahahahahaha
Super Adolf!! Dzieki za tego linka, ale sie usmialem
Tam jest super regulamin!! Proponuje spytac autora czy mozemy skorzystac z jego i juz
A tak na powaznie, moze faktycznie warto wywalic GB z oferty bukow...Uprosci to sprawe i wtedy mozna dodac handicapy oraz totale..Ja po przemysleniu sprawy jestem jednak za handicapami i totalami, kiedy bedzie malo spotkan, a tylko 5 osob moze podac jeden typ bedzie mozna fajnie pokombinowac..Poza tym jezeli kursy beda mialy teraz znaczenie (a beda mialy ogromne), wiec musi byc mozliwosc jak najszerszej oferty..I tu wlasnie nie wiadomo co zrobic..czy zwroty z GB liczyc jako wtopa, czy nie grac w GB..Co do kar to jest mi wszystko jedno, bo nie zamierzam robic takich walkow Numer konta juz mam, wkrotce wplacam kase.
Pozdrawiam all.

Do góry
#143445 - 09/01/2003 13:38 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Anonymous
Unregistered


Jesli jeszcze mozna to tez chcialbym sie zapisac do konkursu.
Pozdrawiam

Do góry
#143446 - 09/01/2003 19:14 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
el_macho Offline
old hand

Meldunek: 28/10/2001
Postów: 954
Skąd: Mińsk
Widzę, że dyskusja coś przycichła, a czas ucieka.
Jeśli mamy zacząć lada chwila to ustalmy w końcu ostateczną wersję regulaminu i zacznijmy grać.
Jeśli chodzi o te nieszczęsne totale i handicapy to widzę, że ostatnio w temacie piszą albo zwolennicy wprowadzenia możliwości ich typowania w konkursie albo tacy, którzy wstrzymują się od głosu. Nie widzę kategorycznych sprzeciwów. Czy to nie wystarczający powód, by je wprowadzić???

Pozdrawiam.

Do góry
#143447 - 09/01/2003 20:21 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Ok dziś nocą pojawi się ostateczna wersja regulaminu wraz z terminami rozpoczęcia i zakończenia.

Do góry
#143448 - 09/01/2003 20:53 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
mszczyna Offline
addict

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 423
Skąd: Łaziska Górne - Warszawa
Witam sympatyków hokeja!

Jestem w tym konkursie nową osobą, dlatego nie pogniewam się, jeśli ani jedno z moich sugerowanych rozwiązań nie znajdzie aprobaty, ale proszę o chwilę zastanowienia się nad nimi.

Przeczytałem tę burzliwą próbę sprecyzowania regulaminu, dlatego ja też wypowiem swoje zdanie.
Domyślam się, że punktem mojego odniesienia jest regulamin napisany przez Adolfa 88.

odnośnie pkt 1 regulaminu:
"mecze obstawiamy w systemie 1X2 (nie gramy totalsów, underów, handicapów) wyjątkiem są poszczególne tercje"

Z tym się nie zgadzam. Skoro można np. w Profesjonalu zagrać X2, to dlaczego u innego buka nie można by zagrać handi +0,5 (wychodzi na to samo, ale sprawa rozchodzi się o różnicę w kursach). Poza tym na niektóre mecze są wystawiane handi -1,5 a nawet większe. To też można grać, a kurs wtedy odpowiednio wzrasta!
Co do grania totali to jestem w 100% za!
Przecież to też nie jest takie proste, mimo że są tylko dwie możliwości, a wielu uczestników gra na pewno undery i overy w rzeczywistości.
Zaliczyłbym wszystkie totale, które mają określoną płówkę gola, czyli 5,5 i 4,5 rzadziej się zdarzają 6,5.

odnośnie pkt 5 regulaminu:
"Trafione kursy są sumowane poprzez ich dodawanie, niecelny typ liczony jest jako 0"

Co do sumowania kursów się zgadzam, ale przecież liczby ujemne też można sumować! W naszym przypadku chciałbym widzieć taką liczbę ujemną -1 w przypadku typu nie trafionego. Rozwiązuje to sytuację ryzyka, które w przypadku uznania typu niecelnego za 0 pkt (zero), po prostu nie istnieje. Uczestnik konkursu ryzykuje tylko tyle, że nie zyskuje nic, nie martwiąc się o to, że może coś stracić.

Zobrazuję to sytuacją:

Zawodnik A stawia:
remis - remis - remis - remis - remis o kursach
3,8 - 4,0 - 5,7 - 3,4 - 4,0 a wchodzi mu tylko ten najwyższy 5,7
Zawodnik B stawia:
wygrana - wygrana - wygrana - wygrana - wygrana o kursach
1,35 - 1,50 - 1,47 - 1, 40 - 1,60 i wchodzą mu wszystke typy
Bilans tych zawodników przy liczeniu typu niecelnego za 0 pkt:
Zawodnik A: 0+0+5,7+0+0=5,7
Zawodnik B: suma poszczególnych kursów=7,32
W ogólnej klasyfikacji zawodnik B osiągnął tylko przewagę 1,62 pkt nad zawodnikem A, mimo że wytypował pięć celnych typów przy tylko jednym przeciwnika.
Według mnie jest to nie fair!

Inaczej ma się sytuacja, gdy typ przegrany zalicza się jako -1:
Zawodnik A: 1,70 pkt
Zawodnik B: 7,32 pkt
Chyba jest różnica. Takie liczenie zapobiegnie graniu na tzw. fuksa.

odnośnie pkt 7 regulaminu:
"Konkurs zaczynamy ............. a kończymy z dniem ............- w tym dniu podajemy ostatni typ"

Myślę, że od poniedziałku 13.01. można by zacząć
Skończyć z końcem sezonu regularnego NHL

Resztę punktów regulaminu zostawiłbym bez zmian.

Sam też dołączę do konkursu

Do góry
#143449 - 09/01/2003 21:15 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Tak kwestia totali i handi będzie dodana, podoba mi się też pomysł niecelnego typa i jego minusowa punktacja

Do góry
#143450 - 09/01/2003 21:22 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
mszczyna Offline
addict

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 423
Skąd: Łaziska Górne - Warszawa
Adolf, jak możesz to odezwij się na gg
mój nr 1219419

Do góry
#143451 - 09/01/2003 22:09 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
belja Offline
enthusiast

Meldunek: 06/06/2002
Postów: 205
Skąd: KATOWICE
Minusowe punkty to jest to!
Bardzo dobry przykład podano.
Ja byłem za wprowadzeniem średniej co też złagodziłoby zapały co poniektórych graczy ale skoro ten pomysł upadł to jestem za 'minusami'.
Nie wiem kto tu w końcu prowadzi zapisy, w każdym razie proszę mnie zapisać do konkursu tylko w przypadku gdy będą minusy.
W przypadku braku w regulaminie powyższego zapisu proszę nie uwzględniać mojej osoby w konkursie.
dzięki,
pozdrawiam
belja

Do góry
#143452 - 10/01/2003 00:19 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
[QUOTE]Oryginalnie wysłał mszczyna:
[qb]
odnośnie pkt 5 regulaminu:
"Trafione kursy są sumowane poprzez ich dodawanie, niecelny typ liczony jest jako 0"

Co do sumowania kursów się zgadzam, ale przecież liczby ujemne też można sumować! W naszym przypadku chciałbym widzieć taką liczbę ujemną -1 w przypadku typu nie trafionego. Rozwiązuje to sytuację ryzyka, które w przypadku uznania typu niecelnego za 0 pkt (zero), po prostu nie istnieje. Uczestnik konkursu ryzykuje tylko tyle, że nie zyskuje nic, nie martwiąc się o to, że może coś stracić.

Zobrazuję to sytuacją:

Zawodnik A stawia:
remis - remis - remis - remis - remis o kursach
3,8 - 4,0 - 5,7 - 3,4 - 4,0 a wchodzi mu tylko ten najwyższy 5,7
Zawodnik B stawia:
wygrana - wygrana - wygrana - wygrana - wygrana o kursach
1,35 - 1,50 - 1,47 - 1, 40 - 1,60 i wchodzą mu wszystke typy
Bilans tych zawodników przy liczeniu typu niecelnego za 0 pkt:
Zawodnik A: 0+0+5,7+0+0=5,7
Zawodnik B: suma poszczególnych kursów=7,32
W ogólnej klasyfikacji zawodnik B osiągnął tylko przewagę 1,62 pkt nad zawodnikem A, mimo że wytypował pięć celnych typów przy tylko jednym przeciwnika.
Według mnie jest to nie fair!

Inaczej ma się sytuacja, gdy typ przegrany zalicza się jako -1:
Zawodnik A: 1,70 pkt
Zawodnik B: 7,32 pkt
Chyba jest różnica. Takie liczenie zapobiegnie graniu na tzw. fuksa.

odnośnie pkt 7 regulaminu:
"Konkurs zaczynamy ............. a kończymy z dniem ............- w tym dniu podajemy ostatni typ"

Myślę, że od poniedziałku 13.01. można by zacząć
Skończyć z końcem sezonu regularnego NHL

Resztę punktów regulaminu zostawiłbym bez zmian.

Sam też dołączę do konkursu [/qb][/QUOTE]Mi to się nie podoba:
Po pierwsze, jeśli chcecie dawać -1 za nietrafiony typ, to powinniśmy liczyć tylko czysty zysk z typu, czyli za trafiony 1,7 powinno być 0,7 (idea czystego zysku).
A w tedy jeśli posłużę się Twoim przykładem wynik będzie:
A=0,7
B=2,32

Czyli różnica dalej 1.62 (tak jak by było naprawdę u buka). Wg mnie to Twoja różnica jest niesprawiedliwa, niczym nie poparta w realu.

Jeśli będziemy dawać ujemne punkty, a za trafiony dawać cały kurs, to tylko i wyłącznie będzie opłacało się grać kursy 1,1 czy 1,2, wystarczy trafiać cokolwiek, nie opłaca się ryzykować.
Nawet jak będę miał value bet za 2.0 to i tak dam coś jak Trondhaim-Lorens (coś tam) za 1,05 bo lepsze 1,05 w garści niż -1 na koncie!
Ten sposób nic nam nie da, wogóle nie pomoże w realu!!!

A pozaty, skoro przynajmniej do tego punktu się wszyscy zgadzali to po co dalej mieszac?

Pozdrawiam

Do góry
#143453 - 10/01/2003 00:23 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
[QUOTE]Oryginalnie wysłał belja:
[qb]Minusowe punkty to jest to!
Bardzo dobry przykład podano.
Ja byłem za wprowadzeniem średniej co też złagodziłoby zapały co poniektórych graczy ale skoro ten pomysł upadł to jestem za 'minusami'.
Nie wiem kto tu w końcu prowadzi zapisy, w każdym razie proszę mnie zapisać do konkursu tylko w przypadku gdy będą minusy.
W przypadku braku w regulaminie powyższego zapisu proszę nie uwzględniać mojej osoby w konkursie.
dzięki,
pozdrawiam
belja[/qb][/QUOTE]Średnia niczego by nie ostudziła, a dała by dokładnie ten sam wynik co suma!

średnia = suma/ilość typów

Różnica tylko w prezentacji tych samych wyników!

Do góry
#143454 - 10/01/2003 00:51 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Bron Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/09/2002
Postów: 1712
Skąd: Rzeszów
Nawet jak będę miał value bet za 2.0 to i tak dam coś jak Trondhaim-Lorens (coś tam) za 1,05 bo lepsze 1,05 w garści niż -1 na koncie!
Ten sposób nic nam nie da, wogóle nie pomoże w realu!!!

Fajny przyklad wlasnie mecz sie skonczyl
Trondheim Lorenskog 17-1 7-0 4-1 6-0 Full Time

Do góry
#143455 - 10/01/2003 00:55 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
mszczyna Offline
addict

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 423
Skąd: Łaziska Górne - Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał klopsikus:
[qb] Mi to się nie podoba:
Po pierwsze, jeśli chcecie dawać -1 za nietrafiony typ, to powinniśmy liczyć tylko czysty zysk z typu, czyli za trafiony 1,7 powinno być 0,7 (idea czystego zysku).
A w tedy jeśli posłużę się Twoim przykładem wynik będzie:
A=0,7
B=2,32

Czyli różnica dalej 1.62 (tak jak by było naprawdę u buka). Wg mnie to Twoja różnica jest niesprawiedliwa, niczym nie poparta w realu. [/qb][/QUOTE]Oj Klopsikus Klopsikus!!

Skoro wcześniej różnica była 1,62 i teraz Ty chcesz znów, aby była 1,62 odejmując tylko od tego po jednostce (z 0 robisz -1, a z 1,57 robisz 0,57). Przecież to tylko nic nie wnosząca kosmetyka!
Moja różnica jest jak najbardziej sprawiedliwa, gdyż grana przez wszystkich , bez wyjątku , którzy grają w rzeczywistości.
Przykład:
Stawiasz symboliczne 1 PLN u bukmachera na dany zakład.
Co się dzieje, gdy:
a) przegrywasz - nie masz już tej złotówki, czyli w portfelu masz -1
b) wygrywasz - zachowujesz swoją złotówkę +1 i wygrywasz ileś tam groszy, w zależności od kursu jaki postawiłeś, czyli np. +0,57 .
Łączny bilans tak zestawionych dwóch kuponów to właśnie owo -1 i (+1) + (+0,57) = +1,57
Plusy zostawiłem specjalnie dla wyraźniejszego efektu.
Dopiero tak obliczona różnica, między kuponem przegranym i wygranym, daje rzeczywisty stan portfela (u Nas stan punktów w tabeli).
Taki system liczenia punktów każdy sprawdza codziennie na swojej skórze i portfelu

[QUOTE]Oryginalnie wysłał klopsikus:
[qb] A pozaty, skoro przynajmniej do tego punktu się wszyscy zgadzali to po co dalej mieszac? [/qb][/QUOTE]To nie rzadne mieszanie, tylko najbardziej sprawiedliwy sposób liczenia punktów.
To liczenie punktów jest podstawą w takim konkursie!
A to za jakie kursy każdy będzie grał to jego indywidualna sprawa.
Przy takim liczeniu każdy będzie się dwa razy zastanawiał, zanim wygłosi swój typ.

Proszę pozostałych uczestników konkursu o wypowiedzenie się na ten temat.

Do góry
#143456 - 10/01/2003 01:13 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
[QUOTE]Oryginalnie wysłał mszczyna:A=0,7
Oj Klopsikus Klopsikus!!

Skoro wcześniej różnica była 1,62 i teraz Ty chcesz znów, aby była 1,62 odejmując tylko od tego po jednostce (z 0 robisz -1, a z 1,57 robisz 0,57). Przecież to tylko nic nie wnosząca kosmetyka!
Moja różnica jest jak najbardziej sprawiedliwa, gdyż grana przez wszystkich , bez wyjątku , którzy grają w rzeczywistości.
Przykład:
Stawiasz symboliczne 1 PLN u bukmachera na dany zakład.
Co się dzieje, gdy:
a) przegrywasz - nie masz już tej złotówki, czyli w portfelu masz -1
b) wygrywasz - zachowujesz swoją złotówkę +1 i wygrywasz ileś tam groszy, w zależności od kursu jaki postawiłeś, czyli np. +0,57 .
Łączny bilans tak zestawionych dwóch kuponów to właśnie owo -1 i (+1) + (+0,57) = +1,57
Plusy zostawiłem specjalnie dla wyraźniejszego efektu.
Dopiero tak obliczona różnica, między kuponem przegranym i wygranym, daje rzeczywisty stan portfela (u Nas stan punktów w tabeli).
Taki system liczenia punktów każdy sprawdza codziennie na swojej skórze i portfelu
QB][/QUOTE]Nie od tej strony się do tego zabierasz, a owa kosmetyka, to prosty rachunek zysku!

Jeśli masz ową złotówkę i postawisz za 1.57 to potem masz w portfelu 1.57zł, ale zarobiłeś 0.57 i nie możeswz napisać że masz +1.57, bo masz dokładnie +0,57 (w końcu tą złotówkę miałeś już wcześniej)!

Przeanalizuj poniższą sytuację:

Prosty sformalizowany przykład, że punktacja trafiony=kurs, nietrafiony=-1, jest bez sensu!!

Dla prostoty obliczeń zrobiłem symulację tylko dla 3 typów, ale przy większej ilości (u nas bedzie około 100 typów)) ta różnica się znacznie powiększy!!

Gracz A typował takie 3 kursy: 2, 2, 2
Gracz B typował takie 3 kursy: 1,38 1,38 1,38

Gracz A trafił 2 z 3 typów, na co zakładając brak prowizji buka (dla uproszczenia) ma dokładnie 37,5% szansy.
U buka stawiając na każdy typ 10 zł, zarobił 10 zł na czysto.

Gracz B trafił wszytko, na co ma dokładnie 38,05% szans!
U buka, stawiając na każdy typ 10 zł, gracz zarobił 11,4 zł.

Kursy dobrałem tak, aby szanse na trafienie były mniej więcej równe.

No i teraz porównajmy wyniki.
Gracz B zarobił więcej o 1,4 zł, czyli więcej o 14% od gracza A.
W rankingu, gdzie nie odejmujemy za nietrafiony typ punktu będzie taka sytuacja:
Gracz B: 4,14
Gracz A: 4

Czyli różnica niewielka, podobnie jak u buka! Gracz A ma 96,6% pkt gracza B.

Ale jeśli będziemu odejmowali punkt za pudło to będzie tak:
Gracz B: 4,14
Grazc A: 3

Czyli choć u Buka gracz A był gorszy o 14%, to już w rankingu ma zaledwie 72,5% punktów gracza A.
Jakby to rozwinąć (czas mi nie pozwala) i lepiej dobrać liczby, mozna by pokazać jak to się skończy!
Tak, że będą tylko kursy 1,1 - 1,2. A wtedy do tematu to i pies z kulawą nogą nie zajrzy.

Jeśli ujemne punkty, to tylko wtedy gdy liczymy czysty zysk!!

Pozdrawiam

Do góry
#143457 - 10/01/2003 01:28 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
I prostrzy przykład:

Gracz A: 10 typów z kursem 2
Gracz B: 10 typów z kursem 1.11

Gdy nie ma prowizji, a gracze nie są anie lepsi ani gorsi od buka, to gracz A trafi 5 razy, a gracz B trafi 9.

U buka obaj są na zerze (mniej więcej, B ma strate 0.01).

Ale w proponowanym przez Ciebie sposobie liczenia:
Gracz A: 5 pkt
Gracz B: 8,99 pkt

I powiedz mi, czy gracz B jest lepszy od A, tak jak by wskazywał Twój system?

Jeszcze raz pozdrawiam

Do góry
#143458 - 10/01/2003 01:36 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
mszczyna Offline
addict

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 423
Skąd: Łaziska Górne - Warszawa
Właśnie że gracz B jest lepszy od gracza A, gdyż B przegrał tylko 1,01 a gracz A 5 jednostek z początkowych 10 jakie mieli na starcie.

Tak to widzę i chyba się nie mylę.

A co do grania przez wszystkich niskich kursów, to się o to nie obawiam.
Sam często typuję dany mecz nie znając jeszcze kursów, więc się nimi nie kieruję.
Granie po niskich kursach jest, jak sam zapewne wiesz, zgubne!

Pozdrawiam

Do góry
Strona 4 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, alfa, 11kera11, VVega, igea23), 3460 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581954 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49