Strona 31 z 47 < 1 2 ... 29 30 31 32 33 ... 46 47 >
Opcje tematu
#1432546 - 27/07/2007 19:45 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Wiele akcji od max poziomow jest juz niezle przeceniona. Te ktore pamietam:
Jupiter 6,4 mniej wiecej do 5,0
JC auto 42,xx do 31,00
Intercars 174 do 122 w dolku i 131-132 przy wiekszych obrotach
IDM sa 25,xx do 19,50 w dolku.

Przy tych firmach mozna sie spodziewac niezlych wynikow, nie bylo ostatnio zadnych wiadomosci poza ogolna sytuacja na rynku ktore by mialy tak wplynac na kurs.
Wg mnie sa szanse na odbicie o ile ludzie nie zaczna wycofywac masowo pieniedzie z TFI. Tylko czy nie zaczna? Jak ktos kupowal Legg Mason w polowie czerwca i pozniej to teraz jest do tylu. Inne pewnie podobnie albo gorzej. Jesli fundy nie poprawia szybko wynikow to moze byc kolejny powod do przeceny akcji. Jesli beda umieli wykorzystac korekty w tym tygodniu do zakupow i kursy pojda troche w gore to moze jakis czas jeszcze bedzie niezle ale czy beda umieli?

WojtekK

Do góry
Bonus: Unibet
#1432666 - 27/07/2007 20:04 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Tup byl po 67, jest ponizej 23zl.
MSX byl prawie 15 jest teraz 7,70.
Polnord byl 330 jest po 200.
Eurofaktor byl 26, jest 12.
Mozna jeszcze dlugo wymieniac.
Spolki funduszy tez dostaly po tylku. Jesli USA nie ruszy to u nas fundusze same nie dadza rady. Poza w kazdym kraju sa fundy. To nie takie proste jak niektorzy mysla, ze fundy obronia kurs. Byly i w 2000roku a mimo to spadki byly gigantyczne. Nikt nie powiedzial (a w szczegolnosci fundy), ze fundusz ma zarobic. Ludzie sie przyzwyczaili do zyskow na akcjach. Ale bylo kiedys 70% w gore w ciagu roku a teraz moze byc -30%. Takie zycie. Nie zawsze sie zarabia. O sorry, fundusz zawsze zarobi bo ma prowizje \:\)

Do góry
#1432711 - 27/07/2007 20:12 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Nie pisalem, ze fundy maja u nas bronic kurs tylko, ze jesli korekta w tym tygodniu sie skonczy i fundy beda umialy na tym zarobic to jeszcze moga byc wzrosty. Jak wartosc jednostek fundow akcji czy akcji MiS beda dalej spadac to ludzie ktorzy kupowali w maju / kwietniu zamiast kilku procent do przodu moga zobaczyc kilka procent do tylu. I wtedy moga zaczac sprzedawac w duzych ilosciach co poglebi spadki.

WojtekK

Do góry
#1434895 - 28/07/2007 06:52 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
michal392 Offline
addict

Meldunek: 31/05/2006
Postów: 523
Skąd: Tarnów
Ja jestem chyba najlepszym przykladem wiekszosci. Dzisiaj odkupilem wszystkie jednostki z funduszy, szlak mnie trafia jak widzac jak kasa ucieka a ja nie moge z tym nic zrobic. Zdalem sobie sprawe z tego ze znam kilkanascie innych soposobow na jej pomnozenie a wybralem taki ktory przynosi strate.
Wielu znajomych postapilo tak samo, teraz sie tylko bardziej poirytuje jak wskazniki pojda w poniedzialek w gore:D
;\)

Do góry
#1438300 - 29/07/2007 22:55 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: michal392]
Hefajstos Offline
member

Meldunek: 14/12/2005
Postów: 162
Skąd: Olimp
ciekawy jestem waszej opini o obecnej sytuacji na rynku. osobiście mam mały pakiecik akcji Sanwilu. Jestem już na nim troszkę zarobiony, choć dużo mniej niż zakładałem. Ostatnie ydarzenia na GPW troszkę mnie niepokoją, i nie wiem, czy to co się dzieje, to jakaś głębasza korekta (maj '06), czy może tylko delikatne tąpnięcie...

Do góry
#1439485 - 30/07/2007 05:42 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Hefajstos]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
A tego to ci nikt nie powie... ;\)

Niektorzy analitycy przewiduja besse od 2 lat i jak sa jakies korekty to odrazu sie uaktywniaja i znowu ta sama spiewka - w koncu kiedys trafia \:D

A jak bedzie tego nie wie nikt.

Do góry
#1439962 - 30/07/2007 18:43 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Widze nikogo nie ma - moze wkleje cos o MCI bo chyba wzrost dosc znaczny wiec warto.

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/mci;management;podnioslo;prognoze,116,0,256372.html

Do góry
#1439988 - 30/07/2007 18:59 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Moze jeszcze podam jak ktos nie widzial linka do mojego tematu w PP. Od miesiaca podaje typy na forum - zysk za lipiec 5 tys zl.

Teraz nie pewne czasy na GPW wiec warto zarabiac gdzie indziej \:\)

Jak ktos chce skorzystac z typow to zapraszam:

http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=1382158

Do góry
#1440399 - 30/07/2007 21:12 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Teraz własnie pięknie sie zarabia na giełdzie a Ty piszesz pierdoły ze czasy niepewne.A tak przy okazji, bo pisałeś gdzies wczesniej ze czas na urlop ,przypominam Ci że masz jeszcze kilka papierów i to wszystkie na stratach w tym jeden na ponad 30% więc z urlopem to się raczej wstrzymaj.

A odnosnie Twoich typów.
Gratki , rzeczywiscie tym razem Ci sie poszczęściło i remisy ladnie wesżły. Ale co z tego ?Za 2 miesiące znowu bedziesz pisał bajki o tym jak stawiasz w realu single na remisy po 50 tys zł.

Do góry
#1440699 - 30/07/2007 22:24 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
dardaw - ja wiem ze ci zal dupe sciska ale bez agresji... Wyluzuj nie wiem o co ci chodzi. To ze mam strate na MSX 30 % to wiem i sie tym nie przejmuje. Nie tylko mam ten papier i wcale mi sie nie spieszy z zyskami na nim bo nie tylko zyje z gieldy. Na bukach tez mozna zarobic - mam tez firme swoja wiec o mnie sie nie martw ze mi nie starczy na urlop \:D Zreszta jade tylko do spootu nad nasze polskie moze ze znajomymi tylko na tydzien wiec spokojnie duzo nie wydam %-) <ale dzieki za troske> \:D

To ze ty teraz sie cieszysz ze gielda spada to ok. Nie masz akcji to sie cieszysz i piszesz pierdoly ze mozna zarabiac. Ja pisze z swojej strony bo mam papiery ktore teraz znizkuja. Chociaz dzisiaj MCI ladnie odrobilo wiec spokojna glowa... Ja nic nowego narazie nie kupuje bo jade wlasnie na urlop i to co mam mi starczy bo nie musze sledzic notowan bo i tak nie sprzedam ze strata.

Co do tematu w PP to wlasnie po to go prowadze zeby nikt mi nie pisal glupot ze nie mozna zarabiac na bukach. Oczywiscie sa lepsze miesiace i gorsze - wlasnie dlatego prowadze temat i pisze wszystko co stawiam razem ze stawkami. Nie chcesz nie korzystaj z typow, ale jak juz prowadze ten temat bo duzo osob mi glupoty gada ze klamie ze zarabiam u bukow to w koncu sie zebralem w sobie i poswiecam swoj czas prowadzac ten temat w PP. Jak juz go prowadze to daje linka moze komus sie przydadza typy - ty uwazasz ze sa do dupy twoje prawo. Ja tam widze ze juz w 1wszym miesiacu prowadzenia jestem 5 tys do przodu...

Moze w koncu sie odemnie odczepisz jak bedzie dluzsza korekta na GPW i sie wyluzujesz bo w koncu wyjdzie na twoje ze jednak cos tam spada... Bo czytajac twoje posty to wieje od nich 'zalosciskaczem' ;\)

oraz

ja chociaz cos pisze w tym temacie podaje w co inwestuje a ty tylko kazdego strofujesz jakim ty jestes doswiadczonym graczem (ok moze i masz wiedze - trzeba ci to oddac) ale wtracasz sie i ciagle kazdego krytykujesz mimo ze nie podajesz w co inwestujesz. Tak to moze kazdy pisac. Ja inwestuje na GPW podaje w co, gram u bukow tez podaje jakie typy gram zeby sie mnie juz nikt nie czepial - ale jak widac niektorzy nie moga przezyc pewnych spraw i musza ciagle jakis 'szpilki' podkladac \:D

Chyba za stary juz jestes na takie manewry...

Do góry
#1441282 - 30/07/2007 23:48 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Krótko o giełdzie.
1.A o co ma mi zal dupsko ściskac ? O to ze ze jestes w plecy na exporcie ponad 30% ?Lata mi to czy stracisz kolejne 30% czy tez zarobisz 50% , toc to Twój biznes
2.Oczywiscie ze sie ciesze że giełda spada bo jestem na krótkich pozycjach o czym zreszta pisałem kilka stron wczesniej
3.Nie kazdego strofuję , wręcz przeciwnie pomogłem wielu osobom z tego forum szczególnie poprzez prv
4.Ze Ciebie strofuje to fakt ale to raczej powinien byc powód do zadowolenia z Twojej strony że jest ktos taki co czyta uważnie Twoje posty

Krótko o bukach
1.Na wstepie pogratulowałem Ci dobrych i szczęsliwych typów z Rosji
2.Na Twoje nieszczęscie wgłebiłem sie w Twoje typy i dokopałem sie tematu gdzie chwalisz sie jak to obstawiasz remisy po 50 tys zł na 1 zakład,nie doczytałem do konca bo wybuchłem smiechem
3.STOP dla bajkopisarzy

Do góry
#1441338 - 31/07/2007 00:09 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No dzisiaj moje spolki wszystkie ladnie wzrosly. MCI o ponad 17 % reszta po 5 %. Nawet MSx urosl 5 % wiec juz mam 25 % w plecy 'tylko'... Ale to tylko na tym walorze ogolnie na innych jestem na + i ogolnie z giely juz duzo zarobilem od czasu kiedy ty sprzedales akcje - czyli od grudnia ja zarobilem juz duzo pieniedzy a ty caly czas czekasz i czekasz... Teraz sie doczekales korekty to odrazu sie ukatywniles i piszesz ze teraz mozna zarabiac ;\) Przypomina mi to wlasnie tych analitykow ktorzy mowia o bessie od 2 lat i uaktywniaja sie podczas spadkow i wmawiaja kazdym ze mieli racje \:D

Co do bukow to z tym bajkopisarzem to piszesz tak samo jak koles z 1wszej strony w moim temacie w PP. Jakos sie juz nie odzywa jak w miesiac wykrecilem 5 tys na czysto zarobku.

A co do tego ze stawialem kiedys po 50 tys na kupon to prawda bo gralem progresja - bylem glupi i chcialem sie szybko dorobic. Dorobilem sie - duzo stresu mnie to kosztowalo i dlatego teraz juz wole zarobic mniej a pewniej niz umrzec na zawal. Ten kupon po 50 tys to byl akurat na udinese (serie A) i gola na remis strzelili w ostatniej minucie - wiec stres byl dosc spory \:D Opisywalem to w temacie ktory zostal skasowany ale starzy userzy tego forum doskonale go pamietaja i wiedza ze tak bylo bo pisalem na forum jaki mam stresik i ze chyba przewalilem 50 tys. Chwile przed zakonczeniem meczu jednak byl remis... Taki temat byl wiec nie gadaj ze sciemniam. Buk u ktorego gralem to expekt i bylo to na poczatku mojej przygody z bukami netowymi. Teraz mam w expekcie limit tysiac zlotych PLN... To jeszcze oczywsicie zalezy na jaka dyscypline ale gram tylko pilke i tenisa wiec reszta mnie malo interesuje

A co do bajkopisarzy to czlowieku wiez sie ocknij. Kto tutaj jes bajkopisarzem? Ja podaje FAKTY a ty cos pierdzisz o krotkich pozycjach i o bessie od ponad pol roku. Nic innego.

Tyle odemnie.

BTW: zaloz temat w PP i podawaj typki zamiast kogos krytykowac bo tak najlatwiej.

btw2: jak tam idzie w totogola \:D lol

Do góry
#1441408 - 31/07/2007 00:34 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Podaleś FUCKT jak cholera.
Załozyłes temat a w nim Twój wpis "gram za 50 tys remis na Udinese" a dalej "ojej jakiego mam stresa,chyba mi nie wejdzie" - no to teraz Ci wierze ze rzeczywiscie grałes za te 50 tys,udowodniłes mi to.
A ten Twój fakt nadaje sie idealnie do dziennika Fakt.

p/s1
zamiast zakladac temat w PP podam Ci w drodze wyjątku mojego typka na dzis tutaj:
Videoton Parmalat - Rakoczi Kaposvar 1.65 3.25 5.00

stawiam mniej od Ciebie bo tylko 40tys PLZ na 2 po kursie 5,00

Będe miec stresa ale jak wejdzie to bedzie 160 tys na czysto
To fakt zagrałem za 40 tys hahaha

p/s2
do totogola na razie dokładam ale jestem dobrej mysli a o ew. spektakularnym sukcesie dowiesz sie jako pierwszy

Do góry
#1441545 - 31/07/2007 01:30 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
co do p/s2 to nie watpie ze sie pochwalisz odrazu ;\)

Co do reszty wypowiedzi - jestes zalosny %-)

Bys znal temat to bys wiedzial ze zalozylem temat o tytule - 'Czemu udinese nie remisuje???' czy cos wtym stylu - nie pamietam dokladnie bylo to dawno temu... I tam sie pytalem ludzi co sadza o udinese czy maja szanse zremisowac w najblizszym czasie. Trwat ten post chyba ze 2 kolejki czyli ok 2 tyg i ludzie sie tam wpisywali itd. Wiec nie gadaj glupot ze zalozylem post po fakcie - bo tak nie bylo. Remis wszedl mi chyba na 10tym poziomie... A to ze nie wierzysz to nic mnie nie inetersuje.

Co do faktow to mialem na mysli nie to ze gralem kiedys za 50 tys bo co to za roznica. Faktem jest ze w ten miesiac zarobilem 5 tys i gralem wysokie kursy i dosc malo kuponow i zdolalem wykrecic 5 tys. Co jest dobrym wynikiem jesli chodzi o typowanie singli na remisy. Bo trafic cos po kursie 1.2 - 1.6 to jest prosta sprawa - tylko dosc malo oplacalne w dluzszym terminie. Bo jak cos nie wejdzie to jestes duzo w tyl. A jak masz kurs ok 3 to mozesz mniej postawic i wygrana jest wyzsza.


Originally Posted By: dardaw


p/s1
zamiast zakladac temat w PP podam Ci w drodze wyjątku mojego typka na dzis tutaj:
Videoton Parmalat - Rakoczi Kaposvar 1.65 3.25 5.00

stawiam mniej od Ciebie bo tylko 40tys PLZ na 2 po kursie 5,00

Będe miec stresa ale jak wejdzie to bedzie 160 tys na czysto
To fakt zagrałem za 40 tys hahaha




Co do tego typu to nawet nie wiem co to za zdarzenie \:D A ze stawiasz za 40 tys to twoja sprawa - co mnie to obchodzi? Jak masz okolo miliona to 40 tys postawic to nie jest duza kwota wiec sie nie dziwie bo znam ludzi ktorzy stawiaja i wiecej na mecz ale oni nie zyja z bukow tylko dobrze zarabiaja u siebie w pracy czy w firmie i chca sobie tak dla 'jaj' postawic cos u buka i sie ciesza jak wejdzie a jak nie to nie placza - zwykla rozrywka bogatych ludzi, cos na adrenalinke. Zwykla zabawa.



Powiedz mi co to za zdarzenie (jaka dyscyplina, jaki turniej itd) i o ktorej sie zaczyna. Zobaczymy czy ci wejdzie - ale nawet jak by weszlo to co z tego? SObie tak zagrales i twoja sprawa czy ci wchodzi czy nie. Zupelnie bez sensu. Z tematem w PP mi chodzi o to ze jak bys mial jaja a nie tylko byl mitomanem to bys zalozyl takis temat i go prowadzil przez jakis czas - chociaz miesiac jak ci sie nie chce dluzej i bys pokazal jaki masz zysk po miesiacu. Bo chodzi w graniu u buka o to zeby zarabiac caly czas a nie liczyc na cud i zloty strzal - liczy sie strategia czlowieku.

Do góry
#1441664 - 31/07/2007 01:53 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Ty mi tu nie chrzan o jakis pierdołach bo stres u mnie sie nasila.

Do meczu pozostało juz tylko niecałe 70 min, stres coraz większy,a Ty mi tu pieprzysz ze znasz ludzi którzy grają za więcej niz 40 tys i to nie dla kasy a dla jaj.Oczywiście Ci w to wierze hahaha

p/s
Nie uzywaj prosze slów których nie rozumiesz :
*Mitomania (łac. mitomania) lub też kłamstwo patologiczne - termin ten został wprowadzony w 1905 roku przez Drupiego na określenie wrodzonych tendencji do posługiwania się kłamstwem, przybierającym nieraz postać fantastycznych opowieści. U dzieci mitomania bywa najczęściej zjawiskiem przejściowym i łączy się z chęcią przeżywania przygód baśniowych. Niekiedy jednak u dzieci starszych i u dorosłych spotyka się tendencję do stałego rozmijania się z rzeczywistością.

Pasuje jak ulał ale do ..... Ciebie.

Do góry
#1442926 - 31/07/2007 07:20 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Ok ty masz racje a ja spokoj ;\)

Nie chce zebys umarl na zawal wiec moj spokoj twoja racja - niech juz tak zostanie.

Do góry
#1442936 - 31/07/2007 07:26 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
A co do twojego 'swietnego' typu - Videoton Parmalat - Rakoczi Kaposvar 1-1

Gratuluje wtopienia 40 tys.

oraz

Koncz wasc bo to nie jest temat o bukach tylko o GPW i inwestycjach

I zeby juz tak nie spamowac bez sensu to sie odrazu spytam uzytkownikow tego forum co sadza o 'lokacie' Dobra luksusowe (luxary goods - czy jakos tak) w Noble banku? Mysle ze ciekawa opcja na gorsze czasy tyle ze trzeba na 4 lata zamrozic sianko ale mysle ze dosc ciekawa dywersyfikacja no i gwarancja kapitalu 100% a zyski do osiagniecia spore...

Do góry
#1443098 - 31/07/2007 09:41 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: Eska
A co do twojego 'swietnego' typu - Videoton Parmalat - Rakoczi Kaposvar 1-1

Gratuluje wtopienia 40 tys.


Tradycyjnie Eska nic nie zrozumiałes.



Quote:


I zeby juz tak nie spamowac bez sensu to sie odrazu spytam uzytkownikow tego forum co sadza o 'lokacie' Dobra luksusowe (luxary goods - czy jakos tak) w Noble banku? Mysle ze ciekawa opcja na gorsze czasy tyle ze trzeba na 4 lata zamrozic sianko ale mysle ze dosc ciekawa dywersyfikacja no i gwarancja kapitalu 100% a zyski do osiagniecia spore...


A jakie to zyski sa do osiągnięcia skoro piszesz że spore ? Nikt nie wie czy wogóle będą jakieś zyski z tej lokaty a Ty juz wiesz teraz że będą spore.Kaszpirowski jakis jestes czy co

A odnosnie samej lokaty, o której piszą na ich stronie tutaj :
http://www.noblebank.pl/noble/index.jsp?place=Menu05&news_cat_id=200&layout=2

Poczytaj miedzy wierszami i zrozumiesz może że skoro oferuja zwolnienie z podatku Belki to musi byc jakis haczyk, a chodzi zapewne o to iż bedzie to lokata z ochroną ubezpieczeniową,która z pewnościa zeżre częsc potencjalnych zysków ew nie całe 100% Twojej kasy bedzie pracowac na zyski.
Tak czy siak oferta do kitu.

Do góry
#1443303 - 31/07/2007 17:12 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
Suntin Offline
stranger

Meldunek: 27/05/2007
Postów: 4
Czytam ten wątek i podziwiam celne trafienia Eski (co z tego,ze MSX-zdarza się kazdemu).A dardaw do inwestowania zniechęcasz,może to wątek nie dla ciebie.
Ja w dalszym ciągu polecam Jupitera,prezes ma dać w końcu głos.

Do góry
#1443643 - 31/07/2007 18:59 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Suntin]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Dzisiaj ladnie nam odbilo. Zielono az milo. MCI znowu ladnie rosnie - dzieki rivex za zwrocenie uwagi na ta spoleczke bo mam juz elegancki zarobek na niej \:\)

Do góry
Strona 31 z 47 < 1 2 ... 29 30 31 32 33 ... 46 47 >




Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, latajaca_holenderka, Józef Małolepszy, Sony, Ojro, Zaixi, kemp, bester, wHiTe_StAr), 3147 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582331 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25