Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#1401800 - 16/07/2007 19:38 LM - Zagłębie - Steaua
awax76 Offline
old hand

Meldunek: 16/07/2007
Postów: 850
Witam,
Czy spotkaliście się już gdzieś z kursami na to spotkanie?
chodzi mi o kursy na awans

przy okazji proszę o opinie na temat ewentualnych szans Zagłębia

pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#1402013 - 16/07/2007 20:34 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: awax76]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Expekt
Steaua 1.45
Zagłębie 2.60

Do góry
#1402880 - 17/07/2007 02:18 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: Radek_89]
pyk Offline
old hand

Meldunek: 02/01/2004
Postów: 1153
Co do szans Zaglebia to sa one niemal zerowe:
-brak ogrania w pucharach
-slaby sklad
-ogolny defetyzm w klubie
Naprawde ani jednej przeslanki nie widze by stawiac na Lubin

Do góry
#1403082 - 17/07/2007 03:16 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: Radek_89]
Zulus Offline
Łódzki Klub Sportowy

Meldunek: 23/06/2005
Postów: 25342
Skąd: ŁKS Łódź
Originally Posted By: Radek_89
Expekt
Steaua 1.45
Zagłębie 2.60


będzie przynajmniej pewniak ;\)

Do góry
#1403120 - 17/07/2007 03:32 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: pyk]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Mi spodobało się zwłaszcza to:
"ogolny defetyzm w klubie" \:D

Po pierwsze proszę o zmianę tematu na LM - eliminacje
bądź otwarcie takowego i przeniesienie dyskusji tam.
Nie tylko ten mecz będzie rozgrywany, a poświęcanie mu odrębnego tematu jest bezsensowne

Co do szans "miedziowych" to faktycznie nie są one zbyt duże, ale że Steaua to "pewniak"
Nie takie padały, choć ja typuję awans Rumunów i Golanescu \:D

Do góry
#1403131 - 17/07/2007 03:38 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: Zulus]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
No własnie kurs na awans rumuńskiej Steaua jak dla mnie bardzo dobry, ponieważ nie widze wiekszych szans na przejscie do kolejnej fazy rozgrywek Zagłębia.Dziesięciokrotny mistrz kraju Steaua myśle,że już nawet w pierwszym meczu zapewni sobie/będzie jedną noga w (niepotrzebne skreśl ;\) ) w kolejnej fazie.

Bramkarze:

Narcis Coman • Helmuth Duckadam • Carlos Fernandes • Daniel Gherasim • Vasile Iordache • Gheorghe Liliac • Silviu Lung • Dumitru Stângaciu • Bogdan Stelea • Martin Tudor

Obrońcy:

Ilie Bărbulescu • Miodrag Belodedici • Adrian Bumbescu • Anton Doboş • Iulian Filipescu • Sorin Ghionea • Emeric Ienei • Ştefan Iovan • Constantin Koszka • Dumitru Nicolae • Dan Petrescu • Gheorghe Popescu • Daniel Prodan • Mirel Rădoi • Costică Ştefănescu • Anton Weissenbacher

Pomocnicy:

Lucian Bălan • Gavril Balint • Ladislau Bölöni • Gheorghe Constantin • Constantin Gâlcă • Gheorghe Hagi • Erik Lincar • Mihai Majearu • Cătalin Munteanu • Dorinel Munteanu • Basarab Panduru • Ştefan Petcu • Ovidiu Petre • Constantin Pistol • Laurenţiu Roşu • Tudorel Stoica

Napastnicy:

Nicolae Dică • Ilie Dumitrescu • Anghel Iordănescu • Adrian Ilie • Marius Lăcătuş • Victor Piţurcă • Marin Radu II • Ştefan Stoica • Ion Vlădoiu

wyżej wymieniona kadra klubu z Bukaresztu jak przysatało na najbardziej utytułowany rumuński klub zapewni sobie awans.
To takie pobrzeżne zapowiedzi tego co będzie 31 lipca w Lubinie.
Trzeba poznać bliżej składy/kontuzje/nowe nabytki*

*tu chyba głównie w drużynie z Bukarestu \:p

Na tą chwile nie daje zbytnio szans 'miedziowym'.

Do góry
#1403152 - 17/07/2007 03:46 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: 19marcin08]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: 19marcin08

wyżej wymieniona kadra klubu z Bukaresztu jak przysatało na najbardziej utytułowany rumuński klub zapewni sobie awans.


Skąd ty wziąłeś tę kadrę?????
Chyba z muzeum rumuńskiego sportu
Z tymi dziadkami to miedziowi mogliby powalczyć z powodzeniem \:D \:D \:D

Do góry
#1403161 - 17/07/2007 03:48 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: 19marcin08]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Jeszcze zainteresował mnie wywiad z Michniewiczem:

Podczas zgrupowania w Austrii Pana drużyna trzy razy grała z zespołami rumuńskimi. Porażki 0:2 z Cluj i 0:5 z FC Vaslui nie napawają optymizmem.
- W trzecim meczu z Unireą wygraliśmy już 2:1, więc nie jest tak źle. Tak naprawdę jednak za miarodajne wyniki uważam właśnie wspomniany mecz z drużyną Petrescu oraz potyczkę z Cluj. Jeśli chodzi o spotkanie przegrane 0:5, to zostało ono zaplanowane w ostatniej chwili i zagrali w nim zawodnicy, którzy zaliczyli w poprzednich sparingach mało minut. Dzięki temu na boisku pokazali się młodzi gracze oraz Chałbiński i Łobodziński, którzy dopiero dochodzą do siebie po kontuzjach. Wyszło jak wyszło, przegraliśmy z dobrym zespołem. Ale tego wyniku naprawdę nie biorę pod uwagę w ocenie formy zespołu.

Optymizm przed meczami ze Steauą spadł?
- Nie, dlaczego? Przegraliśmy z Cluj, ale to zespół prezentujący całkiem inny styl od Steauy. Tę do niedawna w większości stanowili
Rumuni. Teraz ma nowego trenera - Gheorghe Hagiego, który sprowadził wielu nowych zawodników. Klub z Bukaresztu nie będzie miał wiele czasu na zgranie. Wiem, że drodzy piłkarze, kupowani
za miliony euro, szybciej się przystosowują do nowego środowiska, ale w tym niezgraniu upatruję naszą szansę.

----------

Wydaje mi się,że ten wywiad był przeprowadzony troche na siłe \:p

W trzech meczach Zagębie traci 8 goli strzelając 2 i jeszcze wszystko okey? Ja wiem,ze Cluj to nie talo sobie zespół ale nawet jeśli były to sparingi to nie napawają optymizmem.

Myśle,że jest jeszcze za wcześnie,żeby coś tu wiecej powiedzieć.

Do góry
#1403170 - 17/07/2007 03:51 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: 19marcin08]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Heheh przepraszam,że skopiowałem...

oto kadra http://www.fcsteaua.ro/echipa.html

Do góry
#1403237 - 17/07/2007 04:18 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: 19marcin08]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Quote:
W trzech meczach Zagębie traci 8 goli strzelając 2 i jeszcze wszystko okey?

Rok temu Legia wygrywała z pierwszoligowymi francuskimi drużynami a jak się skończyło to wszyscy wiedzą \:p .
Tylko, że wtedy Legia była upatrywana jako faworyt do awansu, a tu jest odwrotnie, właściwie to mało kto daje Zagłębiu jakieś szanse i to powinno być ich szansą. Poza tym dla niektórych skład jest chyba zawsze słaby jak tam nie ma gwiazdeczek itp \:p .

I jeszcze ta wklejona kadra \:D \:D \:D . Patrzyłeś chociaż na te nazwiska? \:D

Zresztą Steaua w sparingach też cienko, bo z Apoelem 1:2, z osłabionym GKSem Bełchatów, który grał tylko dwoma ofensywnymi graczami (Costly (zszedł po połowie) i Wróbel) 2:2, z Litexem 0:0 a teraz do połowy przegrywają 0:1 z AEK Ateny.
Oni muszą pracować, bo muszą się zgrać a w Zagłębiu trzon drużyny pozostał, rozumieją się, więc Michniewicz sprawdzał jeszcze różne ustawienia i różnych zawodników.

Zresztą tak chwalicie tą Steaue a pewnie nawet nie widzieliście ich meczów (Zagłębia też nie \:p ) a co dopiero teraz po takich zmianach w składzie.

I co oznacza "wywiad był przeprowadzony troche na siłe"?

Jeszcze zobaczycie jak Kolendowicz będzie wkręcał Golańskiego w ziemie :>.

Do góry
#1403250 - 17/07/2007 04:23 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: KamilZ]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Przecież poprawiłem kadre wiec o co chodzi?
Mówisz Kolendowicz będzie wkrecał w ziemie Golańskiego? \:p

Hm... no zobaczymy ale ja nie daje wiekszych szans 'Miedziowym'

Do góry
#1403266 - 17/07/2007 04:28 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: 19marcin08]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Nie ma co się teraz sprzeczać. Trzeba pcozekać troche bliżej meczu i potem dyskutować.

Do góry
#1403276 - 17/07/2007 04:31 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: 19marcin08]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

na wyniki sparingów bym nie patrzył. tam nie chodzi o rezultat a raczej o gre i sprawdzanie różnych ustawień taktycznych... to tak primo \:\)

a po drugie, ''primo'', to Steaua jest co najmniej o klase wyżej niż miedziane druty więc dla mnie wskazać faworyta awansu jest bardzo łatwo. Rumunom daje 90% a dyszke zostawiam ze względu na truizm że ''w życiu wszystko się może zdarzyć''

Do góry
#1403312 - 17/07/2007 04:52 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: 19marcin08]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Jak zaczynałem pisać to jeszcze poprawionej nie było, a że zrobiłem sobie krótką przerwę to tak wyszło \:p .

Dyskutować właściwie nie trzeba, bo o czym? I tak w kółko większość powtarza, że Zagłębie nie szans, bo.. nie ma szans \:p . Nawet jak Steaua będzie osłabiona to "oni" i tak będą mówić, że mają wyrównaną kadrę a Zagłębie ma słabą, bo stracili Piszczka, który jest najlepszy i to bardzo ważna strata \:D . Albo o doświadczeniu a idąc tym tokiem rozumowania to po co w ogóle robić teraz jakieś awanse do LM czy PUEFA? Niech grają Ci co wcześniej skoro są doświadczeni.

A do meczu można czekać chyba tylko po to, żeby złapać wysoki kurs na Zagłębie po tym jak pójdzie ogólnokrajowa masówka na Rumunów a potem będzie ogólnonarodowy płacz.

I nie mówię, że Zagłębie awansuje - mi chodzi o to, że piszecie o tym, że tamci są o klasę lepsi, że Zagłębie nie ma żadnych szans, że w Rumunii gra się dużo ładniej a ciekawe ile z tych osób widziało jakiś ich mecz? Już nawet nie pytam o mecze Zagłębia \:p . Osobiście nie widzę mocnych argumentów, żeby "mocno" zagrać przeciw Zagłębiu. Chyba jedynym jest ten wysoki kurs, bo ogólnie to jest strasznie w ciemno \:p . Steaua teraz jest w przebudowie i trzeba to wykorzystać ;\) .
Będzie tak jak 27 lipca 2005 roku, gdy Celtic był w podobnej sytuacji \:D . Zresztą Artmedia też była w podobnej co Zagłębie ;\) .

Do góry
#1404300 - 17/07/2007 20:23 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: KamilZ]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

a ja i ta ksie bede upierał że Steaua naszych pyknie.
nie mówie że u lubinków będzie izi ale na pewno padnie wynik który rumunów usatysfakcjonuje. a potem w bukareszcie lubinki wyjdą już z watą w nogach.. tak nasi mają. i nie chodzi tylko o doświaczenie czy poziom sportowy ale o żenującą mentalność
w bukareszcie przyjdzie komplecik gorących fanów (i to bez żadnego naganiania jak w lubinie w regionie \:D )
pewnie u siebie będzie piknik, zjedzie sie z województwa chołota kibiców w kapciach, jak choćby na wisła - lazio. jak bedzie dobrze coś tam pokrzyczą, jak źle ponarzekają powyzywają i wyjdą 10min przed końcem

zresztą nie rozumiem aluzji o mecze zagłebia. przecież co tydzięń sporo ludzi może sie bujnąć na mecz do lubina albo wyjazd (kto ma gdzie bliżej) i zobaczyć polskiego majstra. poza tym odbiorniki C+ chyba nie są tak nieosiągalne.. więc miedziowych pewnie niejeden nei raz widział. a steaua? LM była? była.. majster w rumunii był? był. czasem nie trzeba oglądać rywala by stwierdzić że np. wisła nie ma szans z anderlechtem albo nefczi baku z widzewem.

Do góry
#1404584 - 17/07/2007 21:19 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: mura]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
No właśnie mi chodzi o to, że nie będzie łatwo jak niektórzy piszą. Za to z "watą w nogach" bym nie przesadzał, bo Zagłębie już nie raz udowodniło, ze na gorącym terenie gra dobrze (wprawdzie nie tak jak Bełchatów czy Dyskobolia, ale jednak ;\) ). Tylko właśnie o tą mentalność można się obawiać, czego przykład mieliśmy w poprzednim roku, gdy władze Legii powtarzały, że ich celem nie jest awans do LM no i wyszło jak wyszło \:p . Michniewicz po zdobyciu mistrzostwa powtarzał, że bez wzmocnień nie mają szans, ale ostatnio coś zaczął zmieniać zdanie - i ma racje ;\) .
W Lubinie komplet na pewno będzie, bo UEFA ograniczyła ilość miejsc do 7500, zresztą na lidze pare razy przekroczyli ten próg \:p . Poza tym jakby tak policzyć średnią ilość kibiców do mieszkańców to są w ścisłej czołówce.

Quote:
zresztą nie rozumiem aluzji o mecze zagłebia

Jak od zdobycia mistrzostwa czyta się takie głupoty na temat ich gry i składu to nie można sądzić, że "oni" oglądali ich mecze \:p .

Quote:
czasem nie trzeba oglądać rywala by stwierdzić że np. wisła nie ma szans z anderlechtem

Z kilkoma innymi i to lepszymi też mieli nie mieć szans \:p . Już nawet nie wspominam o Dyskobolii w 2003 roku :>.

Do góry
#1404873 - 17/07/2007 22:35 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: KamilZ]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

no jasne że niespodzianki się zdarzają, to naturalne.. jednak w LM nigdy kosztem polskich rywali ;\) no oczywiście od czasu legii i widzewa

mimo wszystko uefa i LM nie porównywalbym w ogóle.. to zupelnie inna bajka. a ''jednosezonowe wypady'' w lm sie zdarzają ale przewaznei mają swoje uzasadnienie.. tego w lubinkach nie widze, nie mają moim zdaniem argumentów przez przejść steaue.

wata w nogach będzie bo to sie u nas nie zmienia w piłce od lat i teraz nie ma żadnyc hwskazówek by miałoby być inaczej

co do publiczności, lubin jest mały i pewnie stale grono będzie dojeżdżać z bolesławców, chojnowów, chocianowów i innych. lubinki mają szczęście że polizali się z leszkami to i wlkp podwyższa im frekwencje. ale i tak będzie pełno przypadkowych pikników. w ogóle wrócę do śmiesznej akcji banerowej np. we wrocławiu - absurd i porażka
komplecików było mało bo to klub bez jakiejś tradycji, parę lat wstecz na wyjazdach same zera prawie a u siebie poziom amici czy groclinu.. teraz sporo ludu przyciągnęły sukcesy na krajowym podwórku.. ale nic więcej być nei może. kghm ma finansowe zaplecze ale nie ładuje tyle w klub ile powinien. nie zależy im tak bardzo

ogólnie jestem z dln śląska (a dokładnie Głogów) i pamiętam za łebka jeszcze ich majstra bodajże addo dominiu 1992 \:\) a potem wieloletnia etykieta rycerzy wiosny. to były czasy kiedy lubinki coś grały.. ale robin hoodem polskiej piłki były zawsze, nie będe sie już rozpisywał bo to nawet nie na temat ale na przestrzeni tych lat to klub który układał się chyba najwięcej ze wszystkich. i w tym sezonie też nie wszystkie mecze były czyste. ale wygrali zaslużenie bo lepszych po prostu nie było (taki bełchatów to na wlasne życzenie wtopił)

ja im sukcesu nie wróżę. tradycyjniee bede naszym kibicował ( a akurat lubinkom kibicować mi chyba najtrudniej w Polsce) ale steau naszych zabiega i zniszczy mądrościa gry i doświadczeniem. takei są realia. i nie sądzę byśmy byli świadkami polskiej petrzałki

pozdrawiam

Do góry
#1405165 - 18/07/2007 00:23 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: mura]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Patrząc po ostatnich próbach naszych drużyn w LM, to nie wygląda to za ciekawie. Jedynie Wisła była blisko wyeliminowania Panathinaikosu, w innych przypadkach nasze jedenastki szybko pozbawiane były złudzeń.
Tu trzeba dodać, że nasz kraj reprezentowały Wisła bądź Legia
Zagłębie to praktycznie nowicjusz, bo raczej nie mozna tu mówić o doświadczeniu zdobytym ileś tam lat temu.

Steaua to drużyna, która w pucharach gra regularnie. Nie jest to co prawda najwyższa półka, ale solidny europejski poziom

Nie robiłbym tu porownać do pucharu UEFA, bo LM to inna bajka i do fazy grupowj na ogół kwalifikują się faworyci. Puchar UEFA to taki puchar dla ubogich ( albo jak kto woli pocieszenia ). Tu niespodzianek jest więcej. Czasem z udziałem polskich zespołów

Miedziowym szans całkowicie nie można odbierać, ale są one małe.
Nie wiem, co musiałoby się stać, by Zagłębie awansowało dalej.
W pomocy i ataku Zagłębie nie wygląda jeszcze tak źle i jak Włodarczykowi zejdzie z nogi, to może wpadnie...
Ja myślę, że groźniejszy może być Nunes
Zagłębie okazje strzeleckie na pewno wypracuje, tyle tylko, że trzeba je wykorzystać, bo za dużo ich nie będzie.
Być może nawet Kolendowicz ( jeśli zagra ) lub Łobodziński zrobią z Rumunów wiatrak kilka razy...
Ja jednak popatrzyłbym na defensywę miedziowych, która jest cieniutka jak zupka u cioci Peli i to nasi defensorzy muszą mieć się na baczności, by nie dać się ośmieszyć
Jak przypomnę sobie mecz z Bełchatowem czy ostatni z Legią, to widać gołym okiem, co prezentuje defensywa Lubinian
A prezentuje niewiele...

Reasumując: spierać się nie ma co. Zagłębie ma ok. 20% szans, nie więcej
Stawiać na awans raczej się nie opłaca, prędzej na jakiś dobry wynik w Lubinie

Do góry
#1405200 - 18/07/2007 00:47 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: rene]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Ciekawa opcja moze byc over, nie znam w tej chwili nawet kursu ale jakby nie w tym rzecz w tej chwili.
Michniewicz wie dobrze jakie ma szanse, musi robic dobra mine do zlej gry bo o ile dobrych checi nie zabraknie to otrzaskania i sprytu na pewno.
1 mecz na wyjezdzie, rywale beda chcieli rozstrzygnac awans u sibie i w miare spokojnie jechac do Polski na rewanz, czy im sie uda to inna kwestia ale sa stosunkowo duze szanse ze tak wlasnie bedzie, a jesli Polacy strzela, a tak wlasnie mi sie wydaje ze Michniewicz nastawi druzyne, to over nabiera bardzo realnej postaci choc i bez tego uwazam ze ma spore szanse na realizacje.

Ciezko porownywac obie ligi ale obie druzyny graja raczej ofensywnie, ostro pra do przodu i o ile po Zaglebiu spodziewam sie raczej przyczajenia na swojej polowie i szukania szans w kontrach to rywale tak na pewno nie zagraja.


Nie wiem jak to dokladnie wyglada na ta chwile i etap przygotowan ale wydaje mi sie ze kondycyjnie rywalom blizej do Europy niz nam, nie chce osadzac z gory ale jesli ktos ma kogos zabiegac to gospodarze pilkarzy Michniewicza, to tez moze miec wplyw na wynik i jego wysokosc.

Awans Rununow z dobrym kursem tez byl do gry, sam zagralem bez szalenstw ale wiem ze sa tacy ktorzy grali to naprawde ostro i cos mi sie wydaje ze bede zalowal stawki ale jak to sie mowi chytry dwa razy traci wiec juz nie dokupuje tym bardziej po takim kursie jak obecnie;-)

Tak wiec na awans nie licze ale mysle ze troche bramek wpadnie i powinien byc dosc ciekawy mecz, oby nie do jednej bramki \:\)

Do góry
#1405206 - 18/07/2007 00:49 Re: LM - Zagłębie - Steaua [Re: Biszop]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Zeby nie bylo,
w 1 zdaniu pisze nie o kurs chodzi
zakladam ze bedzie wzglednie wyrownany, a nawet jesli bedzie zanizony zbytnio to po 10 minutach moze sie uda zlapac lepszy:)

Do góry
Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (VVega, wHiTe_StAr, rafal08), 3332 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5583175 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07