Strona 3 z 3 < 1 2 3
Opcje tematu
#1485409 - 12/08/2007 18:56 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: gawlin85]
orpgad Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2005
Postów: 1295
Wedle wiarygodnych zródeł Lita nie zagra dziś oraz w kilku kolejnych meczach, gdyż naciągnął sobie conieco w łóżku.
Prawdopodobne składy:
Manchester United (probable; 4-4-1-1): E van der Sar - W Brown, R Ferdinand, N Vidic, P Evra - Nani, M Carrick, P Scholes, C Ronaldo - R Giggs - W Rooney.

Reading (possible; 4-4-2): M Hahnemann - G Murty, M Duberry, I Ingimarsson, N Shorey - Seol Ki Hyeon, J Harper, K Cissé, S Hunt - K Doyle, D Kitson.

Co do disiejszych typów to zanosi się na zwycięstwa faworytów.
Zagram jedynie jeden meczyk, derby Londynu
ARSENAL - FULHAM
Kanonierom daje się najmniejsze z Wielkiej Czwórki szanse na wywalczenie majstra. Można to zrozumieć, strata Henry'ego może wydawać się nie do odrobienia, lecz naprawdę to może dopiero zweryfikować boisko. Moim zdaniem van Persie jest w stanie przyjąć na siebie zdobywanie bramek. Po tym co pokazywał w sparingach uważam, że jeśli kontuzje go ominą, będzie wymiatał. Wspierany będzie przede wszystkim prze Eduardo "Da Killa" da Silve, który dopiero musi swoją markę na wyspach wyrabiać, ale możliwości ma olbrzymie (szybki, znakomita lewa, dobra prawa noga, dobra gra głową oraz skuteczność). Trzeba przypomnieć, że Arsenal ma bardzo młodą pakę wspomaganą przez kilku doświadczonych graczy na kilku pozycjach. Styl gry drużyny nie zmieni się będzie szybko z dużą ilością podań i z wieloma okazjami pod bramką rywali. I teraz nikt nie może liczyć na to, że Titi weżmie piłkę i zrobi coś czarownego. Dziś zabraknie 2 ważnych graczy Gliberto (odpoczywa po Copa America) oraz Adebayora. Zastąpią ich najprawdopodobniej Denilson oraz Eduardo.
Fulham do sezonu i pierwszego meczu podejdzie wzmocnione takimi graczami jak Kamara, Bouazza, czy Konchesky. Czeka ich trudne zadanie będą musieli poradzić sobie ze zmasowanymi atakami Kanonierów, tak więc będa nastawieni na obronę wieloma graczami, na kontry oraz na stałe fragmenty gry.
Spodziewam się szybkiej gry, szans z obu stron oraz kilku bramek.
Należy również przypomnieć, że Fulham nigdy nie wygrało z Arsenalem, dodatkowo w zeszłym sezonie wygrali jedynie 1 wyjazdowe spotkanie, natomiast Kanonierzy 1 spotkanie u siebie przegrali. Dodatkową motywację dal piłkarzy Arsenalu powinna stanowić wczorajsza porażka lokalnych rywali z Tottenham, któru przed sezonem szastał pieniędzmi na wzmocnienia.

Dlatego też ja gram dziś Arsenal (-1,5 hc) oraz ponad 2,5 bramek.

Powodzenia

Do góry
Bonus: Unibet
#1488597 - 13/08/2007 08:35 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: orpgad]
konradd Offline
old hand

Meldunek: 17/06/2004
Postów: 1120
Skąd: London
Czy ktos ogladal mecz MU z Reading ? Jakim cudem oni zremisowali 0-0 grajac na dodatek od 73 min z przewaga 1 zawodnika ??? Nie mialem przyjemnosci obejrzec a szkoda.
W ogole faworytom dzis szlo ciezko, Arsenal w 90 min na 2-1, Chelsea tylko 3-2 a przegrywali juz 0-1 MU porazka na calym froncie.

Do góry
#1488601 - 13/08/2007 08:48 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: konradd]
Maxi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3034
Skąd: BTM/Cz-wa
Jak Ferguson wystawia właściwie 5 obrońców to przestaje mnie to dziwić. W pierwszej połowie kontuzja Rooneya i MU zostało bez napastnika. Atakowali prawie cały mecz i brakowało wykończenia. Chyba z 20 strzałów oddanych ale szczerze mówiąc to takich wielkich "setek" nie mieli dużo. Bardzo dobry mecz zagrał bramkarz Reading.

Do góry
#1488602 - 13/08/2007 09:00 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: Maxi]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Reading zagral tak jak wiekszosc druzyn na wyjazdach przeciwki MU, Chelsea, Liverpoolowi czy Arsenalowi. Zaparkowali autobus przed bramka broniac praktycznie cala "jedenastka". Ale co ciekawe nie grali strefa jak czesto czynia to slabsze zespoly ale indywidualnie. Murty Giggsa, Dubberry Rooneya, wreszcie Shorey Ronaldo. I choc Ronaldo kilka razy mu uciekl to Shorey moze zaliczyc mecz do udanych. Steve Coppell to jeden z lepszych menedzerow w Anglii i dzis pokazal dlaczego byl pretendentem do nagrody Menedzera Roku w zeszlym sezonie. Zreszta przeciwko MU Reading zawsze gral bardzo dobrze.

Niezle pokazal sie Nani i mysle, ze MU bedzie z niego mialo pocieche. Rzeczywiscie zejscie Rooneya znacznie oslabilo sile ataku. Co do Evry, czyli obroncy, ktory zagral w pomocy to nie bylo to takie zle posuniecie. Bardzo dobrze ten manewr wyszedl w Charity Shield gdzie zaliczyl asyste i dzis tez mogl strzelic bramke. Zabraklo troche umiejetnosci bo strzelal z 11 metrow majac przed soba cala bramke ( choc trzeba przyznac, ze i z 5 obroncow Reading).

Zobaczymy jak szybko wprowadzi sie do zespolu Tevez bo wszystko wskazuje na to, ze Rooney na jakis czas bedzie wyautowany.

Do góry
#1488603 - 13/08/2007 09:05 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: Maxi]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Poza popisywaniem się Ronaldo i ambitną postawą Evry dzisiaj "Czerwone Diabły" nie pokazały nic szczególnego. Poza tym, zauważcie że w 16-osobowej kadrze na mecz z Reading był...jeden nominalny napastnik! Ba! Rooney doznał kontuzji i teraz Ferguson ma naprawdę "ciepło". Reasumując, zawiodłem się dzisiaj na Man Utd i nie zdziwię się jeśli początek sezonu w ich wydaniu okaże się klapą! \:o

PS: Chelsea niech nadal gra taki ofensywny futbol jak dzisiaj to będę jeszcze bardziej im kibicował

Do góry
#1488608 - 13/08/2007 09:22 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: DJ SOSNA]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Widzisz DJ , ja do takich meczow jak ten dzisiejszy MU jestem przyzwyczajony ogladajac Liverpool bo The Reds ich graja jakies 15-16 w sezonie. Jedyne druzyny, ktore przyjezdzaja probujac wygrac, a nie tylko marzac o remisie to Chelsea, Arsenal i MU. Nielatwo sie gra przeciwko takiemu przeciwnikowi, zwlaszcza jesli menedzer ustawi ich wlasciwie jak to zrobil Coppell. Co mnie zaskoczylo dzisiaj to niemoznosc MU wyciagniecia Reading z wlasnego przedpola. Tak zespol byl Zdyscyplinowany i skoncentrowany przez Coppella, ze wiecej niz 2, max 3 zawodnikami nie ruszali poza polowe. Kibicowska opinie publiczna, karmiona przez prase uwaza, ze to MU gra ultraofensywnie, ale jesli komus sie bedzie chcialo obejrzec bramki z poprzedniego sezonu to zauwazy, ze oni bardzo czesto strzelaja z kontry wykorzystujac szybkosc Giggsa, Rooneya i przede wszystkim Ronaldo.Nie ma w Premiership drugiej druzyny, ktora strzelilaby wiecej bramek po akcjach rozpoczynajacych sie rzutem roznym przeciwnika niz MU Stary lis Ferguson ( i pisze to bez zadnej zlosliwosci) potrafi wywiesc w pole slabsze druzyny pozornie oddajac im pole, Coppell na to sie nie dal nabrac i udalo mu sie wyjechac z punktem.

Co do Chelsea to rzeczywiscie zagrali ofensywnie, swietnie pokazal sie Malouda, bardzo dobrzy byli SWP, Kalou, a przede wszystkim Essien. Jednak co najmniej 2 bramki sprezentowal im debiutujacy w Premiership bramkarz. Z drugiej strony jesli nie uda sie im kupic Alvesa to prawa obrona bedzie przez caly sezon pieta achillesowa bo Johnson jest za slaby na ten poziom.

Do góry
#1488786 - 13/08/2007 17:58 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: konstruktor1]
VanTheMan Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2005
Postów: 1278
Co do meczu United mogę się szerzej wypowiedzieć.

Ogólnie mecz kibice zaliczają do dobrych. Trudno się doszukiwać złej postawy zespołu, ale tak to już jest jeśli każdemu z pomocników brakuje doświadczenia w ataku. Ferguson na bank nie spodziewał się kontuzji Rooney'a. Anglik musiał zejść, wszedł Nani i zaczęli się gubić Diabły w ataku. Nie wiadomo kto za co był odpowiedzialny, ten się pochamił - tamten za dużo podał. Do tego murowanie bramki... Ferguson mówi "zawsze tak jest, od 20 lat". Klarownych okazji nie było, z bramkarza Reading zrobiono niepotrzebnego bohatera bo owszem wyciągał trudne strzały, ale żeby to setki były ... na pewno sytuacja Giggsa czy Scholesa była do wykorzystania.

Zimny prysznic lepszy teraz i to na własnym stadionie, niż gdzieś później w trakcie ostrej walki. United zwykło się podnosić po takich dziwnych wynikach, szczególnie w poprzednim sezonie.

Tevez jest w planach na mecz z Portsmouth. Na pewno ktoś dostanie odpoczynek i zagra jeden z nowych nabytków. Saha i Solskjaer wracają także to tylko przejściowy problem.

23-3 ... tak wyglądała statystyka strzałów w bramkę i obok bramki...Reading praktycznie nie istniało, grało tak jak każdy na OT "obronę Częstochowy" a do tego to niewygodny rywal. Do tego brak u nas napastnika... wszystko się na ten remis złożyło.

I gadanie, że MU nie potrafiło wygrać grając z przewagę jednego zawodnika (taaak, Kitson wygrał zawody \:D 45 sekund na boisku \:D ) to normalnie ch.... potrafi strzelić :-) Co może zrobić brak napastnika, kiedy w końcu to Reading grało w spotkaniu głównie w obronie. Kitson wprowadzony został na kontry, piłki wcale nie powąchał... hehe.

Będzie lepiej i nie ma co się zniechęcać do MU. Na pewno na zwycięstwo wyjazdowe z Portsmouth będą ciekawe kursy :-)

Do góry
#1494440 - 15/08/2007 05:02 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: VanTheMan]
konradd Offline
old hand

Meldunek: 17/06/2004
Postów: 1120
Skąd: London
Tottenham - Everton HT 1-3 !!!

Piekny mecz, bardzo szybki, pytanie czy gospodarzom starczy sil na naastepne 45 min, Everton gra z kontry, malo kryja, bramka na 1-2 troche pechowo Robinson sie zderzyl z Chimbonda i w momencie strzalu Osmana wlasciwie sie dopiero podnosil zza lini bramkowej, bramka na 1-3 z rzutu wolnego po odbiciu od obroncy Tottenhamu. Jak nie siada gospodarze psychicznie, bo na razie to oni dwoja sie i troja a bramki strzela Everton, to sa jeszcze w stanie powalczyc o X albo nawet i wygrana. Na razie kursy na LIVE 14 na gospodarzy i 6 na X, ja poczekam, powinni tez wystawic cos na over wielobramkowy.
Rok temu goscie takze tu wygrali tyle ze 0-2, deja vu ? \:\) jak Everton wejdzie w taki schemat myslowy to przegra ten mecz.

Do góry
#1494653 - 15/08/2007 05:40 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: VanTheMan]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
VanTheMan - widzę że sobie "pożyczyłeś" na avatar fotkę Old Traford z mojego bloga. Zrobiłem ją 12.X.2005 w Manchesterze także to unikat...niech ci dobrze służy

Co do dzisiejszego meczu to Everton potwierdził swoją super formę jaką zaprezentował w 1 kolejce w meczu z Wigan. Zaś co się tyczy Tottenham to nie ma tego złego...po kilku porażkach kursy na nich będą wyższe a wtedy zamierzam z nich skorzystać \:p
Nadal uważam że "The Spurs" mają ogromny potencjał który prędzej czy później da o sobie znać...


Edited by Conrad (17/08/2007 04:06)

Do góry
#1494833 - 15/08/2007 06:17 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: DJ SOSNA]
konradd Offline
old hand

Meldunek: 17/06/2004
Postów: 1120
Skąd: London
Zgadzam sie, z 2 strony czy Everton zacznie grac overovo ? drugi mecz po 2-1, wiekszosc meczy z ostatnich sezonow byly undreowe, po 1 lub 2 bramki a sezon bodajze 2 cz 3 lata temu to wynikow 1-0 mieli baaaardzo duzo. Wiec czy im na to przeciwnik pozwolil grajac ultra ofensywna gre czy tez i Everton taki dobry w tym sezonie ?
Jak dla mnie overowa opcja odpowiada \:\) mniej nerwow.

I tak szybko na jutro bez wiekszej analizy proponuje zwyciestwa:
Birmingham, MU, Chelsea, Blackburn, Wigan, Fulham, M City.

Do góry
#1494837 - 15/08/2007 06:18 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: konradd]
konradd Offline
old hand

Meldunek: 17/06/2004
Postów: 1120
Skąd: London
sorrki pierwszy mecz Everton 2-1 a drugi 3-1.

Do góry
#1494866 - 15/08/2007 06:27 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: DJ SOSNA]
VanTheMan Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2005
Postów: 1278
O jaki avatar chodzi \:D ? Nie wiem o co Ci chodzi ;\) hehe
Ale żeby mieć czyste sumienie zmieniłem avatar... dobrze, że dałeś znać \:\)


A żeby nie było off topa to ... można ciekawe rzeczy wyciągnąć z jutrzejszych spotkań. Man City osobiście odpuszczam, bo to nadal zespół, od którego nie wiadomo czego się spodziewać. Może i dobrze zagrali przeciwko WHU, ale chodzi mi głównie o kwestię zgrania. Aby typować na City 10/10 tak jak czyni to większość to jednak przesada. W Premiership kelnerzy nie grają, tym facetom się płaci porządne pieniądze za grę w najlepszej lidze świata. Piłkarze stają na wysokości zadania bo bardzo często tworzą świetne widowisko.

Na pewno po kursach na Man City koło 1.7 nie ma co grać Citizens. Może i typ wejdzie, 1-0 zmęczone, może 2-0 , ale jakoś mnie nie przekonuje... 1.80... być może.

Fulham 1... po 2.35 bardzo apetycznie wygląda. Bolton opuszczony przez swojego wielkiego wodza Sama Allardyce'a i widać brak tego człowieka po meczu z Newcastle. Kto chociaż trochę obserwuje Premiership to wie, że Fulham klepie biedę na wyjazdach i to od kilku sezonów właśnie u siebi zdobywa większość punktów. Myślę, że Fulham z solidnym menagerem Colemanem poradzą sobie z Boltonem, który chyba poczeka dłużej na pierwsze punkty w tym sezonie. Wolałbym zdecydowanie to spotkanie obstawić aniżeli mecz Citizens.

Wigan - M'Boro X albo 2. Bardziej X, tutaj można rekreacyjnie zagrać... dwa wyrównane zespoły, bez armat... gdyby Mido już grał w ekipie gości to bym był skłonny do 2-jki. Teraz to remisik jak najbardziej ;\)

Reading (+1) w meczu z Chelsea... nie jest to typ bo "Reading urwało punkt United" , nie. Nawet jakby przegrali z MU to bym rozważał taką propozycję w spotkaniu z The Blues. Grają oni na wyjeździe, defensywa dziurawa. Co prawda ekipa Steve'a Coppell'a w ataku nie istniała przeciwko United to nie ma co się tym sugerować. Każdy kto przyjeżdża na Old Trafford celuje choćby w jeden punkcik i gra nie jest tym, co najbardziej interesuje zespół gości. Reading myslę, że pokaże swoje armaty w spotkaniu u siebie. W razie porażki jedną bramką mamy zwrot... Chelsea zapowiada ofensywną piłkę... Reading jak widzieliśmy dobrze i zorganizowanie grali w defensywie.

Można też przemyśleć mecz Portsmouth i United. Tevez ze względu na kontuzję Rooney'a od razu zostanie rzucony na głęboką wodę. Argentyńczyk miał wystąpić w derbach w weekend, ale sytuacja jest taka a nie inna. Tutaj też można pokusić się o +1 na Portsmouth, ale forma United jest zagadkowa. Mecz z Reading zagrany na przyzwoitym poziomie, ale to jeszcze nie to. Czuję, że muszą się rozkręcić i w sumie nie zdziwię się jak Portsmouth urwie punkty. Z pewnością przyjmę to spokojnie, podobnie jak niedzielny remis w Teatrze Marzeń.

To tyle... czyli Fulham 1 , Wigan X, Reading (+1) ... \:\)

Do góry
#1495021 - 15/08/2007 08:04 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: VanTheMan]
konradd Offline
old hand

Meldunek: 17/06/2004
Postów: 1120
Skąd: London
Originally Posted By: VanTheMan

[...]
Myślę, że Fulham z solidnym menagerem Colemanem poradzą sobie z Boltonem, który chyba poczeka dłużej na pierwsze punkty w tym sezonie. Wolałbym zdecydowanie to spotkanie obstawić aniżeli mecz Citizens.
[...]

To tyle... czyli Fulham 1 , Wigan X, Reading (+1) ... \:\)


COleman juz nie prowadzi Fulham, zostal zwolniony pod konic ub sezonu teraz Menagerem jest Sanchez, byly Menager Irlandii Pln.

Do góry
#1495153 - 15/08/2007 16:16 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: konradd]
Spoon82 Offline
journeyman

Meldunek: 14/04/2007
Postów: 67
Racja managrem Fulham jest Lawrie Sanchez eks szkoleniowiec reprezentacji Irlandii Północnej.Niby Fulham klepie biedę.Ale nie raz wielkim strachu narobili.Lawrie ściągnoł po swoje skrzydła kilku rodaków w tym skutecznego Davida Healy miał on już okazję w młodości zasmakować Premiership,ale nawet jeden mecz w barwach Czerwonych Diabłów nie robi większego wrażenia.Jak do tej pory furorę robił na zapleczu Premiership w barwach najpierw Preston,krótko Norwich i w końcu zdegradowanego Leeds.I nie można zapominać o jego ważnych bramkach zdobytych m.in. z Anglią (dała ona Irlandczykom zpółnocy pierwsze od prawie 80 lat zwycięstwo z synami albionu) oraz pamiętnym hattricku z Hiszpanią.Ja osobiście wyczekiwałem,aż Healy trafi do Premiership-i już tam jest i strzela pozdrawiam.

Do góry
#1495675 - 15/08/2007 22:30 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: Spoon82]
orpgad Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2005
Postów: 1295
Na razie nic jeszcze nie zagrałem, poczekam na więcej informacji, bo kolejka wydaje się interesująca. Skłaniam się ku następującym typom:

Wigan - Middlesbrough
Obie ekipy przegrały swoje pierwsze mecze. Lepsze wrażenie wywarła na mnie gra ekipy z Riverside, której gole strzelili dopiero rezerwowi ekipy Blackburn. Do składu Wigan powraca Kamara, wydaje sie najgroźniejszy z napastników. Oprócz niego o miejsce w składzie walczą Heskey, Sibierski i Aghahowa, i każdy z nich posiada umiejętności pozwalające na pokonanie bramkarza przeciwnika. Z drugiej strony także nie brakuje ofensywnie nastawionych piłkarzy. Natomiast formacje obronne obu stron pozostawiają wiele do życzenia i dlatego właśnie spodziewam się kilku brameczek. Zastanawiam się nad zagraniem ponad 2,5 bramek oraz wygrana Middlesbrough najlepiej na hc (0).

Fulham - Bolton
W moich oczach drużyna z Craven Cottage nie zagrała wyjątkowo dobrego meczu z Arsenalem. Mecz został ustawiony przez fatalną interwencję Lehmanna zamienioną na bramkę. Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Tony Warner wybrany na gracza meczu. Fakt Fulham miło kilka niezłych okazji do podwyższenia wyniku ale z nich nie skorzystało. Ich mocną stroną jest waleczność, a nie finezja i zagrają dziś z ekipą równie waleczną. Bolton w weekend został ograny przez ekipę z Martinsem i N'Zogbia na czele. W Fulham brakuje tak kreatywnych graczy. Moim zdaniem Prusaki podniosą się po tej porażce i pokażą na co ich stać, tym bardziej, że do składu ma wrócić Diouf. On i Anelka będą testować umiejętności Warnera i całej defensywy. Wydaje mi się, że mecz będzie wyrównany, a wynik będzie oscylował w pobliżu remisu. Dlatego też podoba mi się typ na Bolton (+0,25) lub x2.

Podobają mi się także zaproponowane przez VanaTheMan typki przeciw Czelski i MU.Na pewno dzisiaj będzie dobry dzionek żeby pograć trochę na live bo mogą się ciekawe rzeczy dziać.

Powodzenia

Do góry
#1499961 - 17/08/2007 04:20 Re: Premiership - 1 kolejka (11-12.08) [Re: orpgad]
konradd Offline
old hand

Meldunek: 17/06/2004
Postów: 1120
Skąd: London
W sobote zaczyna sie 3 kolejka Premiership. Po przejsciu Mido z Tottenhamu do Middlesbrough atak gosci Yakubu + Mido zapowiada sie bardzo ciekawie. Mysle ze goscie nie przegraja juz po raz 3, wietrze 2 ewentualnie X.

Fulham - Middlesbrough 2.15 / 3.25 / 3.35

Do góry
Strona 3 z 3 < 1 2 3

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111), 3810 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582280 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25