Opcje tematu
#1508818 - 21/08/2007 03:50 6 kolejka-2 LIGA POLSKA
Domingos Offline


Meldunek: 02/05/2003
Postów: 1508
Skąd: Gdynia
Zapraszam do dyskusji, kolejka juz w srode


STAL ST.WOLA-ZNICZ PRUSZKÓW 2.55 3.20 2.45
WISŁA PŁ.-PODBESKIDZIE 1.75 -3.30- 4.20
JASTRZĘBIE-WARTA P. 1.60- 3.50 -4.95
ODRA OPOLE-MOTOR LUBLIN 2.00- 3.20 -3.30
ŁKS ŁOMŻA-ŚLĄSK WR. 2.60 -3.20 -2.40
TUR TUREK-KMITA Z. 1.55 -3.40 -5.50
POLONIA W.-LECHIA G. 1.60 -3.50 -4.80
PIAST GL.-PELIKAN Ł. 1.55- 3.50 -5.40
ARKA G.-KATOWICE 1.45 -3.80 -6.10





Edited by Biszop (21/08/2007 04:53)

Do góry
Bonus: Unibet
#1508950 - 21/08/2007 04:49 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: Domingos]
maciekm79 Offline
journeyman

Meldunek: 20/05/2006
Postów: 81
Skąd: Sheffield
Ja z tych meczy wybralbym spotkanie Tur Turek z Kmita, bo w pozostalych nie widze takich zdecydowanych faworytów.Gospodarze jeszcze nie przegrali w tym sezonie w odróznieniu od ich rywali.Kmita ostatnio zremisowala z pretendentem do awansu Arka, ale nie liczylbym na jakies cudowne przebudzenie skazywanej na spadek w tym sezonie Kmity. To raczej bylo potkniecie Arki, która tez znowu wszystkiego nie wygra w tym sezonie i punkty musiala w koncu stracic.Akurat wypadlo to w Zabierzowie,gdzie Kmita wlasnie tutaj bedzie zdobywac wiekszosc swoich punktów. Co do gospodarzy to mysle ze stac ich w tym sezonie na srodek tabeli i punkty ze slabszymi zespolami powinni zdobywac, a zwlaszcza grajac na swoim boisku. Moim zdaniem Turek wygra z Kmita 2:0


Edited by Biszop (21/08/2007 04:54)

Do góry
#1509059 - 21/08/2007 05:50 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: maciekm79]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
KMITA za pozno zaczela budowac zespol ( bowiem za pozno dowiedziala sie ze wystartuje w miejsce Pogoni ) ale w ostatnim czasie ( juz po starcie rozgrywek ) trafilo do skladu sporo zawodnikow z doswiadczeniem 1 i 2 ligowym jak Bednarz ( Gornik Z) Makuch ( Ruch ) Cios ( Odra W., Swit , Gornik Z. )G.Krol (Amica i inne ) Kurowski ( mlody napastnik Cracovii ) Litwin Paknys. Jak na poczatku rozgrywek byla totalnym outsiderem po odejsciu kluczowych graczy ( Zawadzkiego, Kaliciaka , Gaweckiego , M.Stolarza ) tak teraz personalnie nie prezentuje sie zle. Najwiekszym problem jest brak czasu bo umiejetnosci Ci gracze maja , ale czesc ma mniejsze/wieksze zaleglosci treningowe no i nalezy ich wpasowac / wkomponowac w zespol. Juz z Arka zagrali niezle, do tego dolozyli sporo determinacji i zaangazowania w gre i mecz zakonczyl sie SPRAWIEDLIWYM remisem. Co ciekawe sklad obrony w meczu 1 szym w tym sezonie ( 2 kolejka ze Zniczem ) w 2 lidze a ostatnim 5-tym byl zupelnie inny. Obecnie z Arka tworzyli ja: Paknys, Cios , Bednarz, Makuch , w pierwszej grze Krauz, Pokrywka , Rzucidlo, Ali Ibrahim . Widac zdecydowana roznice w doswiadczeniu i jakosci. W obecnym skladzie personalnym ( nowi + Bebenek , Ankowski, Chlipala, Romuzga ) wcale nie musi byc dostarczycielem punktow.
Z ciekawoscia czekam jak zaprezntuja sie w meczu z Turkiem i dla mnie to NO BET.

Z meczy z tej kolejki do zagrania widze:
Arka - Katowice ( Arka u siebie nie odpusci do tego ciekawe jeszcze czy we srode zagra lider GKS-u Sierka ? ) 1 8/10
Piast - Pelikan ( zawsze grozni u siebie Gliwiczanie podbudowani kompletem pkt-ow z "twierdzy" Bielsko- Biala ) 1 6,5/10
oraz lzej
Wisla Plock - Podbeskidzie 1 4/10
Stal St. W. - Znicz ( licze na kontry szybkich napastnikow Znicza, ktory sadzac z opisow wcale nie byl gorszy od Slaska W. ) 2 4/10
Polonia W- Lechia G. powinna byc 1-ka ale zalezy to od tego czy wroca jacys napastnicy z L-4 ( Kosmalski, Olszar czy Gilewicz )

Do góry
#1509308 - 21/08/2007 08:45 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: vonseb]
Kattowitz Offline
old hand

Meldunek: 17/01/2005
Postów: 790
Skąd: Luxembourg
do vonseb - Robert Sierka nie zagra napewno z powodu tragedii osobistej \:\(

Do góry
#1509736 - 21/08/2007 19:01 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: Kattowitz]
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
STAL STALOWA WOLA - ZNICZ PRUSZKOW

W Stali od jakiegos czasu nie dzieje sie dobrze. Z klubu wyrzucono trzech zawodników a niedawno zrezygnował tez prezes. O wszystkim tym i jeszcze kilku sprawach mozna przeczytac TUTAJ . Co do pozytywów to w końcu do składu ma dołaczyc kilku nowych zawodników (moze ktos nawet rpzed emczem ze Zniczem). Ci gracze to Janicki - ze Stalą trenuje juz od dłuzszego czasu. Przybył do klubu z duza nadwaga po przebytej wczesniej ciezkiej chorobie, ale mimo to juz w przedsezonowym sparingu z KSZO mozna było zobaczyc, ze jest to gracz z bardzo duzym potencjałem. W jego CV mozna znalesc zdobycie wicemistrzostwa Europy U-16 oraz wystepy w takich klubach jak Ajax Amsterdam czy VfL Wolfsburg (oczywiscie nie chodzi tu o pierwsze druzyny, ale zawsze...). Z tym zawodnikiem kibice na chwile obecna kibice wiaza najwieksze nadzieje. Do druzyny dołaczyc ma tez inny napastnik: Abel Salami - ma za soba wystepy w Ekstraklasie w druzynach Stomilu i Szczakowianki. Pozostali zawodnicy to Stanisław Wierzgacz (bramkarz na rezerwe), Australijczyk Aldi Hadzic (pomocnik o nim ciezko mi cokolwiek napisac) oraz węgierski obrońca Gergely Gheczy (tego jeszcze w akcji nie widziałem). Co do tego czy którykolwiek z nich będzie mógł zagrac jutro nie wiem. Trzeba byłoby sie wybrac popołudniu na trening badz przedzwonic do klubu.
Co do gry Stali w ostatnich meczach to mam mieszane uczucia. Wszystkie cztery bramki w tym sezonie strzelili jak narazie obroncy, wszystkie po stałych fragmentach. Pozytywem jest to, ze chodz po akcjach z gry bramki nie padały to kilka takich akcji udało sie stworzyc i powaznie zagrozic bramce przeciwników. Co do gry z kontry zawodników Znicza to specjalnei bym na to nie liczył gdyz wątpie zeby Stal grała jakas bardzo otwarta piłke. Czego sie więc spodziewac (???), przyznam sie szczerze, ze nie wiem. Obrona Stali prezentuje sie bardzo mizernie, popełnia sporo prostych błedów, atak gra nieskutecznie, nawet Wietecha (bramkarz) który od kilku ładnych sezonów jest prawdziwym filarm tej druzyny popełnia sporo błedów. Może "nowi" (o ile zagraja) zmotywuja jakos druzyne, niewiem. Ogolnie jutrzejszy mecz to dla mnei jedna wielka niewiadoma. Co wiec grac hmmmmm biorac te wszystkie czynniki jesli cos tu zagrac to tylko overa (i to tez bardzo leciutko) głownie ze wzgledu na słabosc obrony Stali jak i moze nowe siły w ataku.

Do góry
#1510061 - 21/08/2007 21:45 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: retoox]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Pojawiają się w temacie wzmianki o Zniczu więc celem ułatwienia ewentualnych typowań opiszę w skrócie jak niedzielny mecz w Pruszkowie widziany był z poziomu trybun moimi oczami.

Pierwsza połowa spotkania upływała pod znakiem przewagi Znicza i choć nie była to przewaga druzgocąca, gospodarze stworzyli sobie w tym czasie kilka dogodnych sytuacji (choć żadnej takiej typowej sytuacji 100%), a gol wydawał się być kwestią czasu. W tej części gry pruszkowianie zaliczyli m.in strzał w słupek, ale drogi do bramki rywala nie udało się znaleźć.
Śląsk ograniczał się głównie do kontrataków, które nota bene były całkiem groźne, ale czarnoskóry napastnik w składzie drużyny gości (nie znam nazwiska) zamiast grać w piłkę, co chwila się przewracał próbując wielokrotnie w bardzo nieudolny sposób wymusić faul.
Druga połowa spotkania wyglądała tak jakby zawodnicy zamienili się koszulkami, z tym że przewaga jednej z drużyn w tej części gry była jeszcze bardziej wyraźna. Śląsk raz po raz groźnie atakował bramkę Znicza, gospodarze przez dobrych 20 minut nie potrafili wyjść z własnej połowy, gol wydawał się być nieunikniony i w końcu po jednym z rzutów rożnych piłka znalazła drogę do bramki strzeżonej przez Paśnika. Co prawda sam gol należy uznać za przypadkowy, bo pał on po wyraźnym rykoszecie, ale uczciwie trzeba powiedzieć, ze bramka się w tej części gry absolutnie gościom należała.
Po zdobyciu bramki Śląsk wyraźnie się cofnął ograniczając się do bardzo groźnych kontr, a Znicz grając nawet z przewagą jednego zawodnika choć niemal nie schodził z połowy rywali to jednak już do końca meczu nie stworzył sobie tak naprawdę żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

Reasumując w niedzielę w Pruszkowie wygrał zespół bardziej doświadczony i niezwykle dobrze zorganizowany w grze obronnej. Zawodnikom Znicza zabrakło z jednej strony trochę szczęścia, z drugiej zaś prawdziwego lidera, który wziąłby na swoje barki grę całej drużyny.
Remis byłby wynikiem bardziej sprawiedliwym, ale zwycięstwo gości tez nie wzięło się z przypadku.

Do góry
#1510090 - 21/08/2007 22:01 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: tomo]
Pablo_NFG Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/03/2004
Postów: 5917
Skąd: Katowice
Arka - GKS

W życiu nie zagrałbym na Arke po tak śmiesznym kursie 1.45...

Widziałem mecz Arki na Kmicie i musze stwierdzić, że wcale taka silna ona nie jest... GieKSa też gra padake, narazie wyszedł im tylko mecz ze Śląskiem we Wrocławiu, bo reszta uciułanych punktów była wymęczona słabą grą (wg. mnie). W Gdyni napewno zabraknie Roberta Sierki (problemy osobiste :() oraz Piotra Polczaka, który jest na Kadrze...

Jeżeli GieKSa zagra tak, jak ze Śląskiem to remis bardzo możliwy...

Ja osobiście zaryzykuje w tym meczu X za średnią stawke lub wrzuce go w rozpis jakiś...

Do góry
#1510103 - 21/08/2007 22:07 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: tomo]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Odra Opole - Motor Lublin 2

Odra jako jeden z głónych kandydatów do spadku podejmie beniaminka, który też nie notuje dobrych wyników ale pod względem gry nie ustępował żadnemu z rywali. W pierwszej kolejce zdobyli 1 punkt z Turkiem i w ostatniej kolejce już udało się zdobyć 3 punkty i to nie byle z kim bo Polonią. I to zwycięstwo w pełni zasłużone a mogło być wyższe. Myślę, że dało to zawodnikom kopa i pokazało, że potrafią wygrywać. Odra też zdobyła w tym sezonie 4 punkty ale startowała ze stanu -10 i teraz do bezpiecznej pozycji brakuje im nadal 9 punktów. Na pewno będą chcieli zdobyć komplet w meczu z beniaminkiem i będą grali bardziej odważną piłkę bo może grozić groźnymi kontrami. W Motorze wszyscy gotowi i zwarci do meczu bo za czarnoskórym pomocnikiem, który nie wrócił z ojczyzny bo załatwienia sprawy wizowe. Ale bez niego dali radę Polonii, więc i tym razem bardzo odczuwalny jego brak nie powinien być. Kursy bardzo atrakcyjne na 2 po aż 3,30 i ja na pewno będę to grać. Natomiast dla mniej odważnych proponuję X2 za 1,70.

Do góry
#1510282 - 21/08/2007 23:19 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: pescar]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Przed wlasna publicznoscia Arka zagra ze 2-3 razy lepiej , poza tym beda miec gladkie boisko bo to na Kmicie do ich technicznej gry sie srednio nadawalo ( mocno nierowne ).
Poza tym GKS-sa bez Sierki sporo traci ( vide pierwszy mecz czy wejscie na 2 polowe z Kmita gdzie gral - gra wygladala lepiej), a co do kursow na Arke trudno zeby dawali po 1,80.

Do góry
#1510380 - 21/08/2007 23:49 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: vonseb]
Ryan20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2005
Postów: 5399
Skąd: TUREK / WROCŁAW
----kurs na Arke na Bet-at-home juz tylko 1.35 :/ Gdynianie kompletnie zawiedli swoich kibiców w Zabierzowie i taki piach jak zagrali Karwan, Wachowicz czy Moskalewicz to mój Boże.... drugi raz taka wpadka nie powinna im sie powtórzyć bo może zrobic się nerwowo... determinacja + wlasni kibice powinna dać zwycięstwo ale kurs tragiczny...

----do tego Piast powinien pokonać Pelikana. Łowiczanie baaaardzo szczęśliwie zdobyli jeden punkt w niedziele, a zawdzięczać go mogą i szczęściu (słupek, poprzeczka) i swojemu bramkarzowi i nieudolności sędziego. Piast (+1) HW.

----co do Tura... obawiam sie tego meczu. Niby Tur faworytem ale Kmita po przebudowie jest coraz groźniejsza. Do Tura dołączył David Topolski, zobaczymy co on prezentuje sobą. Możliwe że jego coach ustawi Tura na 3 napastników Sikora-Cichos-Łagiewka. Determinacja w zespole jest bo frajersko stracili 2 pkt w Łowiczu, gdzie byli wyraźnie lepsi. Licze na 3 punkty jednak typ chyba mniej pewny niż w Gliwicach. \:\) powodzenia all.

Do góry
#1511369 - 22/08/2007 06:19 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: Ryan20]
Domingos Offline


Meldunek: 02/05/2003
Postów: 1508
Skąd: Gdynia
Kilka slow o Arce

wiadomo jak sie gra przeciwko 11 obroncom :),Arce zawsze bedzie gralo sie ciezko z murarzami ,do tego doszlo sporo kontuzji i w skladzie nie ma Nawrocika,Przytuly,Bazler, po dzisiejszym treningu jest jeszcze gorzej bo prawdopodobnie nie zagra Chmiest ktory zszedl do szatni przed koncem zajec i do tego Moskalewicz ktory tylko truchtal, tak czy inaczej Arka z takim skladem musi u siebie wygrywac z kazdym i nie ma zadnego usprawiedliwienia a ze kurs taki maly to normalne wiec mozna probowac -1,5 na Arke za 1,9

Przewidywany sklad :Bledzewski-Kalousek,Sobieraj,Szyndrowski,Sokolowski-Moskalewicz,Ława,Mazurkiewicz-Karwan,Nicinski(Chmiest),Wachowicz

Do góry
#1511406 - 22/08/2007 06:35 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: Domingos]
Pablo_NFG Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/03/2004
Postów: 5917
Skąd: Katowice
Originally Posted By: Domingos
wiadomo jak sie gra przeciwko 11 obroncom \:\)



Sugerujesz, że GieKSa to 11-stu murarzy ?

Do góry
#1511714 - 22/08/2007 13:53 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: Pablo_NFG]
Johan Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/12/2006
Postów: 1961
Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Trener gospodarzy stwierdził na łamach prasy że GieKSa bedzie jedną z nielicznych druzyn które przyjada do Gdyni grać w piłke a nie murowac bramke.Mam nadzieje że trener Piekarczyk ustawi tak GieKSe że nie bedzie się tylko bronic bo z tego nigdy nic dobrego nie wychodzi.Osobiście uważam że remis Katowic na ciężkim terenie w Gdyni będzie dużym sukcesem.

Do góry
#1512228 - 22/08/2007 19:03 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: Ryan20]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Arka-Katowice 1
Arka rozpoczęła z ujemnymi punktami sezon i muszą to odrobić.Grają u siebie i według mnie powinni sobie poradzić.Gdynia zawsze u siebie silna!

Piast-Pelikan Łowicz 1
Piast gra u siebie zawsze solidny,Pelikan to beniaminek i dodatkow słabo grający na wyjazdach.Atut boiska zadecyduje.

Do góry
#1512281 - 22/08/2007 19:36 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: Johan]
nivet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/01/2006
Postów: 4725
Skoro GKS nie przyjeżdża murować bramki do Gdyni to uważam że zobaczymy dziś kilka goli...Mając nadzieje ze goście coś strzelą myśle że over 3 jak najbardziej do pokrycia a może do przeskoczenia.

Arka Gdynia/GKS Katowice 22-August-2007 10:29 AM PST
Total Points OVER 3 for Game 1.877

Do góry
#1512518 - 22/08/2007 21:35 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: Domingos]
rafgor Offline
stranger

Meldunek: 22/08/2007
Postów: 2
Postawiłbym zdecydowanie na Wisłę Płock, Tura Turek oraz Arkę.
Sądzę, że rozegrane przez nie ostatnie spotkania, atut roli gospodarza oraz cele w II lidzę o tym głośno mówią. Chociaż z drugiej strony to w polskiej II lidze dobrze można zarobić na ... remisach.

Do góry
#1512687 - 22/08/2007 22:23 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: rafgor]
grzesol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 7541
Dobrze powiedziane można zarobić na remisach bo to jest bardzo częsty wynik w wnaszej 2 lidze. I ja właśnie mam zamiar pobawić się dzisiaj w remisy, zdecydowanie stawiam dzisiaj na Piasta Gliwice jest to naprawdę dobra poukładana drużyna,a Pelikan Łowicz to beniaminek i ciężko mu będzie się chyba utrzymać kurs 1.55 warty zagrania. Także z 1 stawiam dzisiaj na Areczkę Chmiest jest gotowy do gry, a to jest ogromne wzmocnienie Arki, której celem jest powrót do ekstraklasy, GKS Katowice to wicelider ale zauważmy z kim ta drużyna się mierzyła i zdobywała te 3 punkty, z dołem tabeli. Arka Podrażniona ostatnim remisem ze słabą Kmitą i straceniem 1 bramki nie pozwoli Katowiczanom rozwinąć skrzydeł i zdobędzie jakże potrzebne do awansu 3 punkty.

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków x2
Tutaj jestem raczej przekonany co do tego typy, Znicz jest lub był jak kto chce rewelacją początku rozgrywek 2 ligi, teraz zdarzyła im się wpadka ze Śląskiem u siebie gdzie przegrali 0:1 nie można jednak wszystkiego wygrywać teraz przychodzi czas na zmierzenie się ze słabą Stalą, która także widać, że będzie miała problemyz utrzymaniem. Znicz jeszcze w tym seoznie nie zremisował meczu może właśnie dzisiaj to nastąpi ale x2 raczej pewne.

W poniższych meczach pobawię się w remisy bo myślę, że to najbardziej prawdopodobne wynikiw tych spotkaniach:

ŁKS Łomża - Śląsk x (Co do tego typu jestem najbardziej przekonany)
Odra Opole - Motor Lublin X
Wisła Płock - Podbeskidzie X

Do góry
#1512822 - 22/08/2007 23:00 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: grzesol]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
sorry za offtopic, ale macie moze jakas stronke WAP gdzie mozna zobaczyc wyniki 2 polskiej na zywo w miare?

albo bylby ktos taki dobry i podeslal esemska z wynikami
jastrzebie, opole, motor?

Do góry
#1513991 - 23/08/2007 02:21 Re: 6 kolejka-2 LIGA POLSKA [Re: kazow]
Pablo_NFG Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/03/2004
Postów: 5917
Skąd: Katowice
Kazow: wap.livescore.com

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (igea23, ANZELMO, Sensei, Szuman, Irek), 3954 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582113 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49