Opcje tematu
#1536306 - 29/08/2007 08:43 Forex - systemy [ TEB system ]
sznikers Offline
addict

Meldunek: 25/06/2001
Postów: 538
Skąd: Lublin/Chicago
TEB system

Autor: TEB63


System ten zaklada ze zrodlem sukcesu jest “ multi time frame trading” , czyli granie na roznych interwalach czasowych.

Nie ma znaczenia jakich wskaznikow bedziemy uzywali czy to bedzie :SAR, srednie kroczace, oscylator stochastyczny, czy MACD.

Kluczem do sukcesu jest umieszczenie wybranego przez siebie wskaznika w 2-3 interwalach czasowych :
1. day
2. 4 hour
3. 30 min
i zajecie pozycje w momencie jak jak wskaznik da ten sam sygnal w tych trzech ramach czasowych. Najpierw czekamy na sygnal kupna/sprzedazy na interwale 1 dniowym potem na 4 godzinnym , a na koniec 30 minutowym ktory jednoczesnie bedzie naszym momentem wejscia na rynek.

Oryginalny system TEB opiera sie na oscylatorze stochastycznym. (5.3.3)
Nanosimy go na wykres i sprawdzamy interwaly czasowe ( 1D, 4hr, 30 min.)
Wykres 1 dniowy mowi nam w jakim trendzie jestesmy i gramy tylko zgodznie z jego kieurnkiem.
Jesli na wykresie 1D szybsza linia przecina od dolu linie wolniejsza w okolicach poziomu 20 jest to dla nasz znak ze wkroczylismy w trend wzrostowy . Zgodnie z tym bedziemy tylko otwierac pozycje dluga.
Teraz czekamy na tej samej zasadzie az na wykresie 4h a potem 30min dostaniemy signal kupna, wtedy otwieramy pozycje dluga.
Poziom 20 jest najbezpieczniejszy jesli chodzi o signal kupna.

Sytuacja jest odwrotan jesli chodzi o pozycje krotka, z ta tylko roznica ze przeciecie nastepuje od gory na poziomie 80.

Target Profit - oryginaleni metoda zaleca zamkniecie 1/3 pozycji po uzyskaniu 10 pipsow od momentu wejscia na rynek, kolejna 1/3 pozycji jest zamykana po 25 pipsach, natomiast ostatnia czesc wtedy gdy na wykresie 4h otrzymamy sygnal odwrotny.
Niemniej jednak TP jest sprawa dowolna i kazdy moze go dostosowac do siebie

Stop Loss – wg zalozen systamu SL=35

Teraz kilka przykladow graficznych.
Wykresy przedstawione sa na interwale 30min i tak samo oscylator stochastyczny.
Grubsze linie pionowe pokazuja nam kiedy na wykresie 1-dniowym nastapilo przeciecie lini dajac nam sygnal. Ciensze linie pionowe odnosze sie do formatu 4 godzinnego I mowia nam ze wlasnie wtedy nastapilo przecieci lini oscylatora.
Strzalki po cena to faktyczny moment wejscia w rynek i mowia nam kiedy linie oscylatora sie przeciely na wykresie 30 minutowym co jednoczesnie mozna zaobserowowac na oscylatorze w podanych przykladach.





Mozna tez postarac sie o oscylator stochastyczny ktory na jednym wykresie pokaze nam jak sie zachowuje w tych trzech interwalach. Jednak reczne sprawdzanie podobno dalo lepsze wyniki.
Oto przyklad



Nalezy pamietac ze kierunki w tych trzech interwalach czasowych musza sie zgadzac.

Do góry
Bonus: Unibet
#1552713 - 02/09/2007 06:24 Re: Forex - systemy [ TEB system ] [Re: sznikers]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Sznikers przedstawił dośc ciekawy system jednak brakuje mi w nim rzeczy najwazniejszej dla mnie czyli jego efektywności.Ale może znajdzie się ktoś chetny i policzy ile na tym mozna było zarobic/stracic np przez ostatni rok.

Ja jestem jednak za prostotą i dodatkowo uwazam iż nie ma potrzeby wywazać otwartych drzwi.
Do dzisiejszych prostych testów wybrałem tylko i wyłącznie jeden wskaźnik a jest nim SMA czyli najzwyklejsza średnia ruchoma.Para do testów to gbp/usd a SMA ustawiona na 13 w interwale dobowym .
Od początku tego roku nastapilo na w/w parze 11 sygnałów kupna z czego 5 transakcji było stratnych zas 6 zyskownych.Ponieważ transakcje zyskowne były o wiele wyzsze od transakcji stratnych wynik jest wielce obiecujący.
Transakcje kolejno :
+118
-10
-23
+34
+323
+271
-4
+53
+690
-12
-38
Jak widac powyzej SMA doskonale wyłapuje długie trendy i stad wynik bardzo zadawalający, zysk z powyzszych transakcji wyniósl ponad 1300 pkt uwzgledniając juz spread.
Wejscie w pozycje nastepuje w kolejnym dniu otwarcia po dniu przeciecia kursu przez linie sygnalna od dołu zas wyjscie odwrotnie.
Zysk byłby ok2 razy wiekszy gdyby zamiast wyjscia z pozycji odwrócic ja na krótką akrótka bez wyjscia odwrócic na długa.Jednak nie chcialo mi sie tego liczyc więc pod uwage wziąlem tylko sygnaly kupna.
Z pewnościa wynik rózni sie od rzeczywistego bo moje obliczenia były dośc pobiezne jednak tak czy siak zysk przekroczył ponad 1000 pkt a ze to przeklada się na bardzo duze pieniądze więc wnioski sa oczywiste.
Myślę ze SMA to doskonała propozycja dla tych co nie są czasowi oraz nie chca zbytnio zagłebiac sie w zawiłosci forexu jednakowóz akceptuja pewne ryzyko dla sporego zarobku.

Do góry
#1553024 - 02/09/2007 08:29 Re: Forex - systemy [ TEB system ] [Re: dardaw]
milanak Offline
member

Meldunek: 21/10/2006
Postów: 175
Panie dardaw ;\) przypominam Pana słowa ;\)
" A teraz do niedzieli wieczór nie chce juz slyszec slowa forex." \:D
POzdrawiam \:\)

Do góry
#1553058 - 02/09/2007 09:41 Re: Forex - systemy [ TEB system ] [Re: milanak]
sznikers Offline
addict

Meldunek: 25/06/2001
Postów: 538
Skąd: Lublin/Chicago
Moim celem bylo pokazanie tego systemy ale w szcegolnosci przeslanie istoty. To znaczy ze kluczem do sukcesu jest opieranie swoich transkacji na roznych interwalach czasowych.
Jak pisalem w pierwszym poscie mozna uzyc dowolnego wskaznika tak dlugo jak bedzie dawal zgodne sygnaly w tych trzech okreasach czasowych.
Sam jestem za prostota i jak pisalem juz wczesniej poslugujac sie tylko cena ewetnulanie kreskami mozna osiagnac bardzo dobre rezultaty. Oczywiscie nawet jak bedziesz mial super system to bez MM bedzie on nic nie warty.

Jesli chodzi o system TEB mozna go stosowac w szerszych ramach czasowych i zamiast D/4h/30 min mozna zastosowac W/D/4hr

Do góry
#1553358 - 02/09/2007 18:04 Re: Forex - systemy [ TEB system ] [Re: sznikers]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Tak na oko to ten system jest zubożoną lub uproszczoną wersją systemu Edlera i nie wiem czy dowolny wskaźnik będzie się sprawdzał w tym systemie. Tka bez wyliczeń wydaje mi się, że oscylatory chyba nie będą dawały za dobrych rezultatów ale może się mylę

Do góry




Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, akagi, Sensei, igea23, Lukasz111, ElNinho[mmdea], latajaca_holenderka), 3548 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581827 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49