Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#157396 - 05/12/2001 18:56 Re: SPD - Euroliga 2001/2002
Anonymous
Unregistered


Oto co pojawiło się we Wrocławskich gazetach Oprócz walki o punkty do tabeli Euroligi, jakże potrzebne obu zespołom, dzisiejszy mecz Idei Śląska z Unicają Malaga będzie przede wszystkim pojedynkiem dwóch znakomitych trenerów. O godz. 18 w Hali Ludowej naprzeciw siebie staną ekipy prowadzone przez Andreja Urlepa i Bożidara Maljkovicia.

Urlep jest legendą w Polsce, a głównie we Wrocławiu, Majlkovicia zaś podziwia cała Europa. Słoweniec wywalczył w wielkim stylu trzy mistrzostwa Polski, wprowadził też Śląsk do Euroligi. Jugosłowianian z kolei czterokrotnie wygrywał europejski, klubowy czempionat. Obaj słyną z perfekcjonizmu, stawiania na żelazną obronę i „ręcznego” sterowania prowadzonych przez siebie zespołów. Zderzenie dwóch podobnych stylów gry w wykonaniu godnych siebie drużyn może okazać się nie lada gratką dla kibiców. - Malaga jest mocną, solidną drużyną - uważa Andrej Urlep. - Hiszpanie doskonale bronią, zaś w ataku po prostu wykonują polecenia trenera. Czeka nas bardzo trudny mecz. Nie mamy zbyt wielkich szans na awans do kolejnej fazy grupowej, ale nie poddawamy się.

Ostatnia szansa Trener Urlep nie boi się stwierdzenia, że Śląsk ma małe szanse na wyjście z grupy. Nie ukrywa również, że nawet zwycięstwo nad Malagą nie zmieni diametralnie sytuacji mistrzów Polski. Ale nawet on musi przyznać jedno - dzisiejsze spotkanie jest dla wrocławian meczem ostatniej szansy. Zwycięstwo przedłuży nadzieje, zaś porażka definitywnie wyeliminuje Ideę Śląsk z tegorocznych zmagań w Eurolidze.

Debiuty, debiuty W zespole wrocławskim będzie dwóch debiutantów - Tomas Pacesas i Michael Wright. Tak naprawdę, to prawdziwy debiut zaliczy tylko Amerykanin, bo Litwin zdążył już zagrać przeciwko Czarnym Słupsk. Ale w Eurolidze Pacesas jeszcze nie grał, więc i jego nazwijmy debiutantem. Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się we wrocławskim klubie, że obaj zostali zgłoszeni do rozgrywek i zatwierdzeni przez organizatorów Euroligi do rozgrywek. - Nie jesteśmy w tym pojedynku faworytami, ale ale chcemy wygrać z Unicają - mówi Pacesas. - Tym bardziej, że jest to zespół zbliżony do nas klasą. Śląsk jest obecnie w trudnej sytuacji, w drużynie było sporo zmian. Mamy nowego trenera, niedawno dołączył do nas Wright. Potrzeba nam czasu i dużo ciężkiej pracy. Ale jestem dobrej myśli. Bez tego nie ma sensu wychodzić na parkiet.

Kto najgroźniejszy? Często mówi się, że Unicaja nie jest ekipą gwiazd, wygrywa zaś zespołowością. Maljković ma jednak do dyspozycji sporo znakomitych graczy. Wystarczy wymienić reprezentantów Francji - Mustaphę Sonko i Freda Weisa (218 cm wzrostu!), Hiszpana Berniego Rodrigueza, Amerykanina Chucka Kornegaya czy Chorwatów - Veljko Mrsicia i Milana Gurovicia. Aby wygrać, wrocławianie będą musieli dziś zneutralizować każdego z nich. Czy im się to powiedzie?

Do góry
Bonus: Unibet
#157397 - 06/12/2001 02:28 Re: SPD - Euroliga 2001/2002
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
Nie stawiałem na dziś Euroligi ,może mi ktoś powiedzieć czy dobrze zrobiłem?

Do góry
#157398 - 06/12/2001 21:07 Re: SPD - Euroliga 2001/2002
Vicente Offline
addict

Meldunek: 25/08/2001
Postów: 438
Skąd: Włocławek
Z powodu braku czasu na szczegółową analize podaje dzisiaj jedynie „golasy” jakie wyłuskałem po przeczytaniu notatek przedmeczowych. I tak oto:
1) mecze bardziej pewne:
- Krka
- Skipper
- Real
- Kinder
2) mecze mniej pewne:
- Maccabi
- Ulker
Nie wiem jaki rozwiązania mogą być w meczach Zadaru i London Towers więc je pomijam.

Jeszcze raz sorki za brak poparcia argumentowego w powyższych typach.

Do góry
#157399 - 06/12/2001 21:09 Re: SPD - Euroliga 2001/2002
Vicente Offline
addict

Meldunek: 25/08/2001
Postów: 438
Skąd: Włocławek
„CZARNY KON” VII kolejki to:

Peristeri – Ulker TYP: 2 kurs 2,0

Po pierwszych 4 bezbłednych typach ostatnio 2 wtopy. Mam nadzieję że bilans 4-2 zostanie po tej kolejce poprawiony.

Do góry
#157400 - 11/12/2001 21:03 Re: SPD - Euroliga 2001/2002
Beri Offline
addict

Meldunek: 22/05/2001
Postów: 605
Skąd: Bydgoszcz-Poznań
Witam,
Znalazlem jedna setke na jutro
Alba B.-Mac.T.Aviv 2 kurs 1.6
lub handicap -4,5 dla mac. kurs 1,8

koszykowka nie jest moja mocna strona jesli chodzi o obstawianie, stad moja prozba o ewentualne wyprowadzenie mnie z bledu odnosnie mojego pewniaka

Do góry
#157401 - 11/12/2001 22:35 Re: SPD - Euroliga 2001/2002
Vicente Offline
addict

Meldunek: 25/08/2001
Postów: 438
Skąd: Włocławek
Beri ciesze sie ze również pragniesz zamieszczać tutaj swoje typy. Jedna tylko z mojej strony maleńka prośba. Otóż jeżeli chcesz podawać typy na Euroligę w temacie poprzedzonym "SPD" to zechcij łaskawie poprzeć swój typ kilkom zdaniami. W końcu poto tworzone były specjalne tematy ze "znaczkiem" SPÓŁDZIELNI żeby właśnie w nich zamieszczać typy poparte jakimiś znaczącymi argumentami. Jeżeli jednak nie chce ci się zbytnio rozwodzić na swoje typy to prosze cie abyś zamieszczał je w samym temacie Euroliga. I prosze nie doszukuj się tutaj żadnej zgryźliwości, bo rzeczywiście mogłeś o tym nie wiedzieć. mam nadzieję że mnie rozumiesz. Z drugiej strony ciesze się ze będe mial kolejnego kompana do tematu.
Pozdrawiam --> Vicente.

Do góry
#157402 - 12/12/2001 08:01 Re: SPD - Euroliga 2001/2002
Vicente Offline
addict

Meldunek: 25/08/2001
Postów: 438
Skąd: Włocławek
Mecze na dzień 12.12.01 z kategori "lepszej" do obstawienia

AEK – Asvel
Mimo iż zawodnicy ASVEL-u wypowiadają się że będą grali na 100%, aby wygrać bo jest to ich ostatnia szansa aby nie wypaść z możliwości dalszego awansu z grupy, to jednak żądni rewanżu za porażkę po dogrywce w 1-szej kolejce, ateńczycy nie pozostawią cienia wątpliwości kto jest lepszą drużyną.

TYP: AEK kurs: 1,3

Idea – Charelroi
Nie ma innego wyjścia jak tylko zwycięstwo Ideii!!! I chyba nie musze tutaj nic dodawać na ten temat, zwłaszcza po ostatnim występie Śląska w Rudzie Śląskiej.

TYP: Idea kurs: 1,2

Zadar – Krka
I w tym meczu doszukuje się totalnej niespodzianki wartej kursu 2,45. Oto dlaczego mam zamiar postawić na Krka Nove Mesto. W głównej mierze patrząc na składy obydwu zespołów złapałem się wręcz za głowę. Zadar chyba nigdy nie był tak wręcz zdziesiątkowany przez kontuzje jak w tym momencie. W meczu przeciwko Krka mają nie wystąpić: ich podstawowy zbierający Ime Oduok (6,8 zb) najlepszy „scorer” Rumeal Robinson (17,8 pkt), a także niepewny jest występ Marina Vrsaljkovica, obrońcy Jakova Vladovica oraz Hrvojena Perincica. Z pewnością ten fakt będzie chciała wykorzystać Krka i trener ułożoną ma podejrzewam specjalna taktyke na taką okazję zwłaszcza że u niego ze zdrowiem zawodników wszystko wydaje się być OK. Dodatkowym faktem przemawiającym za zwycięstwem przyjezdnych jest rozegranie meczu przez Zadar bez udziału publiczności. Jest to kara nałożona za skandaliczne zachowanie kibiców podczas ostatniego meczu z Bud Podgoricą.

TYP: Krka kurs: 2,45

Real – Bud
Mimo ambicji zawodników z Podgoricy nie widzę szans dla nich w meczu z Realem. Swojej szansy doszukują się pewnie w kiepskiej formie psychicznej zespołu z Madrytu po ostatnich porażkach w Eurolidze i na ligowych parkietach w Hiszpanii. Nawet sami zawodnicy Realu nie ukrywają że trudno im się jest jakoś pozbierać, ale mają nadzieję że ten dołek minie wraz ze zwycięstwem nad Bud. Dla mnie kurs 1,1 oznacza abym to sobie lepiej odpuścił.

TYP: Real kurs: 1,1

Mam nadzieję że imieniny miesiąca będą dla nas szczęśliwe
Pozdrawiam.

Do góry
#157403 - 13/12/2001 00:24 Re: SPD - Euroliga 2001/2002
Vicente Offline
addict

Meldunek: 25/08/2001
Postów: 438
Skąd: Włocławek
CZARNY KOŃ VIII kolejki:

KK Zadar - Krka Nove Mesto typ: 2 kurs: 2,45

Bilans zrobie po zakończeniu tego spotkania.

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Akhu, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, igea23, Szuman, Sensei), 3639 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582188 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Wczoraj o 14:25