Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#1575159 - 09/09/2007 20:38 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: kamasss]
ciacho1984 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/09/2004
Postów: 2804
Skąd: Kraków
Niespodzianka zawsze sie moze zdazyc, ale hokej jest gra silowa i juniorzy raczej musieliby dokonac cudu by pokusic sie o pkt w meczu z Zaglebiem, kurs 1,7 u netowych wzialem za wieksza kase i juz wiedze spadly do poziomu 1,5-1,55 co i tak jest zawyzonym kursem wg mnie.

Do góry
Bonus: Unibet
#1575166 - 09/09/2007 20:40 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: kamasss]
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Mecz w Oświęcimiu na pewno z podtekstami ale Zagłębie wg mnie odbije sobie blamaż z inauguracji. Kurs 1.7 można śmiało w B&W grać.

Pozdr

Do góry
#1575276 - 09/09/2007 21:02 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Ralph]
mike79 Offline
member

Meldunek: 10/03/2005
Postów: 196
WITAM !!
Jeszcze odnośnie piątkowego meczu Zagłębia z "piernikami". To był najgorszy mecz "Jawy" odkąd pojawił się w Sosnowcu(pierwsze dwa "strzały" w światło bramki i... dwa!! gole dla gości).
Klasyczny "ręcznik" w bramce. Jeśli dzisiaj zagrałby na podobnym poziomie, nie można wykluczyc wtedy niespodzianki.Wierzę jednak że tak się nie stanie i sosnowiczanie zainkasują komplet punktów w konfrontacji z oświęcimksą młodzieżą.
UNIA OŚWIĘCIM-ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC Typ2, 5/10, Kurs 1.6

I jeszcze jedno spotkanie.Szanuję "Stocznię" ale robienie z niej takiego faworyta w konfrontacji z Naprzodem-zespołem ciekawym kadrowo plus nieźle prezentującym się przed sezonem - wydaje mi się troszkę wątpliwe.Wierzę że gospodarze powalczą o punkt(y)
NAPRZÓD JANÓW - STOCZNIOWIEC GDAŃSK Typ1X, 4/10, Kurs 2.3

Do góry
#1575314 - 09/09/2007 21:12 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Ralph]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
Ja widać buki powoli idą po rozum do głowy - Bwin: 1.5 Expekt: 1.45.

@Kamasss
Niespodziankę sprawić każdy może i na tym właśnie polega bolączka grających. Wczoraj zrobili to Polacy, ostatnio Radwańska z Sharapovą, a dzisiaj może zrobi to oświęcimska młodzież itd. Jednak grać coś trzeba \:D . Kurs 1.7 jaki chwyciłem w BAWie (jakoś wolę starą nazwę) jest dla mnie dużą 'promocją' (chyba dopiero drugi raz używam tego słowa, gdyż go bardzo nie lubię; 1. raz był dwa posty wyżej). Ciężko znaleźć coś po takim kursie z tak dużymi szansami na trafienie. W , a zwłaszcza polskim (w NHL wygląda to inaczej) ciężko jest o niespodziankę, jeśli różnica w umiejętnościach jest duża. W ogromna przewaga na boisku, w umiejętnościach i w czymkolwiek jeszcze można ją mieć nie gwarantuje sukcesu, czego byliśmy wczoraj świadkami. Taktyką, zagęszczeniem środka pola już można pokusić się o remis. Tam jeden błąd nie jest równoznaczny ze stratą bramki czy też z sytuacją bramkową. jest na tyle szybką grą, że różnica poziomu gry jest raczej odzwierciedlana przez wynik. No chyba, że bramkarz będzie miał dzień konia, to wtedy może być różnie. Ja nikogo nie namawiam do grania moich typów, aczkolwiek niekóre z nich tak jak dzisiejsze wydaje mi się dobrą inwestycją...
Kończę powoli, bo nawet nie wiem czy z sensem piszę. Widzę, że już na wjechałem w temacie o PLH, a to już chyba niedobrze. Do tego ta klawiatura w której przyciski zostają w środku...

Do góry
#1575411 - 09/09/2007 21:36 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Trewor]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
W toto polecilo na 1,55.

Do góry
#1576839 - 10/09/2007 05:15 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: vonseb]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Originally Posted By: vonseb

Unia Oswiecim - Zaglebie Sosnowiec 2 1,75 6/10 \:\(

A jednak w tym sezonie bedzie bardzo ciekawa, dawno takiego fajnego startu naszej ligi nie widzialem. Sanok ogrywa Craxe, niedoceniona mlodzierz z Oswiecima wygywa z Sosonwcem, a na czele duet z Pomorza. Jedyne 2 zespoly z kompletem 2 zwyciestw - jak to brzmi.

Naprzód Janów - Stoczniowiec 2-4
KH Sanok - ComArch Cracovia 5-2
TKH ThyssenKrupp - Polonia Bytom 5-2
TH Unia Oświęcim - KH Zagłębie 4-3
Wojas Podhale - GKS Tychy 2-0

Do góry
#1577358 - 10/09/2007 14:52 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: vonseb]
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Witam!
No i Sosnowiec dał "ciała".Jutro grają z Naprzodem Janów i obawiam się, że też mogą być problemy. Nie tak start nowego sezonu wyobrażano sobie w Sosnowcu...

Trzeba zwrócić uwagę na Sanok. Wspaniały początek, dobrze przepracowany okres letni, wypełniona Arena - tutaj każdy będzie miał problemy. Myślę ,że sanoczanie pójdą za ciosem i pokuszą się jutro o kolejne 2 punkty w meczu ze "Stocznią". Trzeba się temu spotkaniu "przyjrzeć" i zobaczyć jaki kurs zaoferują buki na win "STS-u".

Pozdr

Do góry
#1580233 - 11/09/2007 19:40 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Ralph]
herrkacu Offline
enthusiast

Meldunek: 21/04/2007
Postów: 374
Skąd: Gorlice/Stoke on Trent
w toto mixie kurs wymarzony na sanok, jak widzialem jak sie ciesza slowaccy zawodnicy sanoku gdy strzelaja, widac ze bardzo chca grac-dobrze grac, Stoczniowiec moim zdaniem zamiast sie wzmocnic to wyglada na to ze troszke slabszy jest... ciekawe jak to bedzie, ja osobiscie gram SANOK po kursie 2.5

Do góry
#1582139 - 12/09/2007 05:59 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: herrkacu]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Dzis spowodu przerwy w dostawie netu nie moglem nic napisac ale kolejka przebiegla zgodnie z przewidywaniami - no moze za wyjatkiem kolejnej wtopy Sosnowca. Ale pisza ze tam byl bunt, ze druzyna zajechana itp, ale z kolei wracac ma Teddy da Costa, a na testach przebywa Czech 25-letni Vladimir Luka.
A w tabeli dalej na czele duet z Pomorza i oba dzis udzielily lekcji druzyna kotre zrobily niespodzianki in plus poprzedniej kolejki.

Sanok - Stoczniowiec 1-6
Zaglebie - Naprzod 2-4
Tychy - Polonia 3-2
Cracovia - Podhale 7-2
TKH Torun - Unia O. 10-1

Do góry
#1582333 - 12/09/2007 07:37 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: vonseb]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 4-3

Trochę późno, ale trzeba się rozliczyć ze swojego typu. Na lodowisko przyszedłem w połowie 2. tercji przy wyniku 2-3. Z SMSowej relacji wiedziałem, że po 1. był remis 1-1 i to było już dla mnie lekkim zaskoczeniem. Jeszcze większe przeżyłem, gdy spytałem pewnego gościa jak szedł wynik. Gdy usłyszałem, że Unia wygrywała 2-1, to zrobiłem . Jak tylko wszedłem, to co chwilę ktoś z Sosnowca lądował na ławce kar. Jedną taką sytuacje wykorzystał Bucek, a zrobił to we wspaniałym stylu. Wyprowadził krążek ze swojej tercji i wprowadził do pola ataku objeżdżając po drodze 3 zawodników przyjezdnych. gdy już szarżował na bramkę Jawy, który był przekonany, że napastnik zaraz odda strzał, Bucek zamarkował uderzenie, objechał bramkę i już bez problemów umieścił krążek w bramce, tzw. gol od kuchni. 3-3 i zaczęło być nieciekawie. Zagłębie nie robiło jakiegoś większego zagrożenia pod bramką Szałaśnego, a każda próba strzału padała jego łupem. 2. tercja skończyła się podwójną karą dla Oświęcimian, ale w tej części gry nie padły już bramki. 3. tercję Sosnowiec zaczął jeszcze z minutową przewagą 5/3, ale podobnie jak wcześniej nic z tego nie wyszło. Chwilę po wyrównaniu liczby zawodników na lodzie gumę w Sosnowieckiej bramce umieścił Kwiatek, zrobiło się 4-3 i mając na uwadze dotychczasową postawę oraz grę Zagłębie nie pozostało mi nic innego jak dołączyć do kolegów i zacząć krzyczeć: Unia!!! Unia!!! Unia !!!. W dalszej części meczu Oświęcim cofnął się do defensywy raz po raz wyprowadzając groźne kontry. Zagłębie często przebywało pod bramką Szałaśnego, ale bez większych efektów, mimo częstej gry w przewadze. Gdy w 60 min. po raz ostatni zawyła syrena, kibice zgotowali zawodnikom owację na stojąco, bo zasłużyli na to.
Mecz potwierdził, że wcześniejsza porażka Zagłębia z Toruniem 1-7 nie była jednak przypadkiem, wypadkiem przy pracy. Świadczy o tym również dzisiejsza kolejka, w której to Zagłębie poniosło drugą porażkę u siebie, tym razem z Naprzodem 2-4. Przed tym meczem w prasie i internecie ukazał się artykuł (vonseb o nim wspominał), który tłumaczy co nie co przyczyny tych porażek oraz słabej postawy Sosnowca. Jak widać w drużynie nie najlepiej się dzieje: konflikt na linii trener – zawodnicy, przetrenowanie (jakby nie było w meczu z Unią i Naprzodem prowadzili odpowiednio 3-2 i 2-1, a mecze przegrali 3-4 i 2-4, czyli coś w tym jest), widoczny brak zgrania...
Jak spisali się eks-unici? Tak jak całe Zagłębie, czyli kiepsko. Klisiak słabo; Puzio co prawda strzelił 2 bramki, ale poza tym średnio; Gabryś jak to Gabryś; a Jaros... jakbym nie wiedział, że przeszedł do Sosnowca, to pewnie bym nawet nie zauważył, że grał w tym meczu. Jak przyjęli eks-unitów kibice? Słyszałem tylko gwizdy pod adresem Klisiaka. W głównej mierze, a może wyłącznie było to spowodowane jego wypowiedzią w prasie. Osobiście jej nie widziałem. Podobno powiedział coś w ten deseń, że nie będzie grał w Oświęcimiu za chleb i smalec. Po meczu powiedział, że jest mu przykro z przyjęcia przez kibiców i że nie chce komentować swojej wypowiedzi, bo znowu ktoś ją przekręci. Nie wiem jak to tam wyglądało, ale nie od dziś, nie od wczoraj wiadomo, że tam gdzie tam się gra. Dla mnie Waldek jak na swoje umiejętności to i tak długo trzymał się 'oświęcimskiego titanica' i za to trzeba go uszanować. A to, że miałem kiedyś okazję zjeść obiad w jego towarzystwie, nie ma żadnego wpływu na moją opinię \:p .

Dzisiaj mieliśmy kolejną, już 3. kolejkę PLH. Wyniki były chyba do przewidzenia, ale i kursy marne. Jedyne zaskoczenie to pewnie porażka Zagłębia, ale o tym już pisałem. Należy odnotować jeszcze kilka faktów, czyli wysokie zwycięstwo Cracovii z mistrzem Polski Podhalem 7-2, męczarnie Tychów z beniaminkiem z Bytomia 3-2 i okazałe zwycięstwo Torunia z Unią 10-1. Ciekawie również wygląda tabela, a zwłaszcza jej lider - TKH Toruń: 3 mecze, 22 br. strzelone, 4 br. stracone, 9 punktów, jak dla mnie .


__________________________________________________


Do góry
#1591575 - 15/09/2007 20:13 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Trewor]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
Unia Oświęcim - Polonia Bytom 3-5

Znowu miałem okazję oglądać 'popisy' oświęcimskiej młodzieży, ale niestety znowu od połowy 2. tercji, gdy na tablicy widniał już wynik 2-4 (2. dol dla Unii wpadł akurat jak wszedłem). Na trybunach ogólna frustracja, gdyż każdy spodziewał się chyba, że po wygraniu z Zagłębiem i delikatnie mówiąc wpadce w Toruniu Unia będzie walczyć o coś więcej niż tylko przedostatnie miejsce. Do połowy meczu ponoć przewaga Polonii była duża, o czym dobitnie świadczył wynik. Jeszcze w 2. tercji Unia doprowadziła do stanu 3-4. Ostatnia część meczu rozpoczęła się przy głośnym dopingu grupki 'gimnazjalistów'. Mimo że gospodarze nie ustrzegli się wielu błędów w obronie (brak odpowiedniego krycia, ustawienia się, problemy z wyprowadzeniem krążka itp.), w ataku mieli dwie dogodne okazje na doprowadzenie do remisu. Niestety ani Kwiatek, ani Ziaja nie potrafili pokonać bramkarza gości, a dokładniej pisząc nie potrafili oddać celnego strzału z bliskiej odległości. Za te niewykorzystane sytuacje szybko zostali skarcenie, bo gdy na ławkę kar powędrował Maj (kto się domyśla, że za głupi faul to ma rację) Polonia szybko to wykorzystała strzelając 5. gola w meczu. Wynik spotkania już do końca nie uległ zmianie. W drużynie z Oświęcimia rzuca się w oczy brak odpowiednich obrońców, bo gdy się patrzyło na Ryczkę, który został przesunięty do tej formacji, to się aż płakać chciało. W nd do małopolski zawita kolejny zespół ze Śląska, a mianowicie Naprzód Janów i tym razem po raz kolejny zagram dwójeczkę ze świadomością, że dobrze ulokowałem swoje .


__________________________________________________


Do góry
#1595152 - 16/09/2007 17:35 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Trewor]
Tomasz Frankowski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2004
Postów: 5378
Skąd: Wielkopolska
Dzis kolejna kolejka naszego "krazka " i spotkania
CRACOVIA-POLONIA BYTOM
ZAGŁ.SOSNOWIEC-WOJAS PODHALE
TKH TORUŃ-KH SANOK
D.UNIA OŚWIĘCIM-NAPRZÓD JANÓW

Na podhale w toto na ich zwyciestwo jest 1.75 , za mala stawke warto stuknac , drugim moim typem to spotkanie Uni-z Naprzodem o ytuacji gospodarzy i ich grze wiemy wiele dzieki koledze , mimo wszystko sadze ze goscie tez nie sa bez szans i 2.35 tez warte rozpatrzenia .
Zapraszam do analiz bo temat oklapl calkowicie .

Do góry
#1595722 - 16/09/2007 21:18 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Tomasz Frankowski]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
Unia Oświęcim - Naprzód Janów

O Unii jak i o tym meczu już trochę się napisałem, a więc Bwin i właśnie wystawione 2.15.
Dzisiaj w końcu obejrzę całe spotkanie.

'Trzeba się spieszyć z zarabianiem na PLH, gdyż ten larytas chyba będzie powoli uciekał z ramówek buków. Dzisiaj trzeba było czekać do godziny 14:00 na to, żeby Bwin i Expekt wystawili ofertę na PLH. Natomiast Bet-at-home, który już w tamtym sezonie regularnie wystawiał polski hokej w ofercie zwlekał z tym do ok. 16:00 i ostatecznie nie wiem czy wystawił go czy nie.'

Dzięki.

Typ: 2


__________________________________________________



Edited by vonseb (17/09/2007 13:38)

Do góry
#1597625 - 17/09/2007 03:36 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Trewor]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
Unia Oświęcim - Naprzód Janów 3-5

Wynik oraz przebieg meczu podobny jak 2 dni temu z Polonią. Już w 48 sek. gola na 0-1 zdobył Słodczyk po ładnej solowej akcji i zwodzie, który był za szybki, żebym mógł go skomentować (ale spokojnie, bez szału, dla mnie sama jazda na łyżwach już jest niezłym wyczynem \:D ). Do remisu doprowadził Czech Bucek, który wykorzystał grę w podwójnej przewadze swojego zespołu. Warto tutaj pochwalić Czecha, który obok Valusiaka jest najlepiej prezentującym się zawodnikiem Unii (obaj rocznik 1986 - przyp. red. ;\) ). Ponownie w 40 sek. tym razem 2. tercji gola na 1-2 zdobył Wojtarowicz w przewadze 5/4. 4 minuty później ładnym strzałem w okienku popisał Elżbieciak. Swój udział przy tym golu miał również bramkarz Unii Szałaśny, gdyż odległość była duża, a kąt dosć ostry. Potem było 2-3 po bramce Kwiatka w przewadze. W 3. tercji Naprzód w końcu udokumentował swoją przewagę w całym meczu golami: 2-4, 2-5 i spokojna gra do końca. Dopiero na 50 sek. przed końcową syreną gola dla Oświęcimian zdobył Ryczko, notabene jeden ze słabszych zawodników.
Naprzód Janów zaprezentował chyba najlepszy hokej z ekip, które dotychczas gościły w Oświęcimiu. Jak widać wygrana z Toruniem 5-4 OT, a także ich prowadzenie w tym meczu 4-1 nie było przypadkowe. Ich przewaga na lodzie nie podlegała dyskusji. Przemyślane akcje, bardzo dobra gra w przewagach, kiedy to stwarzali duże zagrożenie pod bramką gospodarzy. Oprócz tych 5 sytuacji zakończonych bramkami mieli także 2-3 słupki i kilka dobrych okazji którym zapobiegł Szałaśny.
Z innych wyników warto wspomnieć o tym co wydarzyło się w Sosnowcu. Zagłębie w meczu z Podhalem przegrywało w 41 min. 2-6, aby ostatecznie wygrać 7-6. Bohaterem meczu chyba Marcin J., który najpierw golem na 3-6 poderwał kolegów do walki, a na 45 sek. do końca zdobył zwycięską bramkę wykorzystując grę w przewadze. W ogóle byli Unici zaprezentowali się chyba dobrze, gdyż Puzio gol, a Waldek gol + asysty. Piszę 'chyba', gdyż wnioski wyciągam z suchego wyniku.


__________________________________________________


Do góry
#1608096 - 21/09/2007 06:18 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Trewor]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
KH Sanok - Unia Oświęcim

Jak widać buki nie dają za wygraną i dalej walczą z naszą uroczą PLH.
Na tapecie jak zwykle mecz oświęcimskiej Unii, ale tym razem mój typ może Was trochę zdziwić. Niebiescy zawitają dzisiaj do Sanoka, gdzie czeka ich zadanie równie trudne jak w Toruniu. O Unii nie będę już pisał, no chyba że zajdą u nich jakieś zmiany, to wtedy coś wystukam (czyt. w 2012 r. ). O Sanoku też za wiele nie wiem, ale o ich dyspozycji, formie niech świadczą dotychczasowe wyniki:
Tychy - Sanok 5-4 OT (kurs 9; grałem wtedy '2' po kursie 13, było blisko)
Sanok - Kraków 5-2 (6.35)
Sanok - Stocznia 1-6 (2.05)
Sanok - Zagłębie 1-2 (2.55)
Toruń - Sanok 1-4 (9.5)

Z kursów jakie wchodziły w meczach z udziałem Sanoka, można wyciągnąć dwa wnioski: pierwszy to że wygrywają, gdy nikt się tego nie spodziewa; drugi że są najbardziej niedocenianą drużyną w PLH. Osobiście przychylam się do wniosku nr 2.
Jak widać terminarz nie rozpieszczał SKH, gdyż ich dotychczasowi rywale to faworyci do pierwszej '6', a mimo to zgromadzili już 7 pkt. Dzisiaj dopiero spotkają się z typowym rywalem z dołu tabeli... głębokiego dołu, a wynik z 08.10.2004 kiedy to Unia wygrała w Sanoku 20-1 dalej pozostanie jedynie daleką przeszłością. Eh.. to były czasy.

Typ: 1 - mówiłem, że może Was zaskoczyć; zawsze grałem '2' \:p

Chaos...


__________________________________________________


Do góry
#1608860 - 21/09/2007 20:03 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: kamasss]
maths Offline
addict

Meldunek: 28/08/2005
Postów: 459
dla mnie najlepszym typem na mecz w Sanoku jest under \:\)

under 6,5 (1,909 w Pinnacle)

Jeszcze dwa-trzy lata temu zdecydowanym faworytem tej konfrontacji byliby goście. Teraz faworytem jest Sanok, bo oświęcimianie to najmłodsza drużyna ekstraligi. Po wycofaniu się strategicznego sponsora Unia od dwóch sezonów boryka się z problemami finansowo-organizacyjnymi. W kadrze ma aż 15 juniorów. Zespół dobrze znanego w Sanoku Miroslava Doleżalika zajmuje dopiero ostatnie miejsce w tabeli.

Ale nie spodziewam się pogromu gości. Wręcz odwrotnie... Sanok, choć w ostatniej kolejce ograł na wyjeździe lidera rozgrywek, TKH Toruń, może mieć problemy. - W tamtym spotkaniu zagraliśmy skutecznie w obronie, co okazało się kluczem do sukcesu. Graliśmy z kontry, a więc tak, jak najbardziej lubimy - mówi w wywiadzie dla "GW" Marcin Ćwikła, kapitan sanoczan. - Nie widziałem Unii w tym roku i ciężko mi prorokować, jak zagra w Sanoku. Myślę jednak, że oświęcimianie skupią się na obronie i mocno zagęszczą dostęp do własnej bramki. Przez to ciężko będzie nam prowadzić grę - analizuje Ćwikła.

Ćwikła wie, co mówi... Sanoczanie nie lubią grać z pozycji faworyta, nie lubią atakować. Dlatego dwa wcześniejsze spotkanie w sanockiej Arenie - ze Stoczniowcem Gdańsk (1:6) i słabiutkim Zagłębiem Sosnowiec (1:2) skończyły się klapą. Unia raczej takiej krzywdy sanoczanom nie sprawi, ale można spodziewać się dość ciężkiej przeprawy i niskiego wyniku. Tym bardziej, że Doleżalik na pewno świetnie zna zespół KH i dobrze przygotuje taktycznie swój zespół na spotkanie w Sanoku.

[ maths.blox.pl ]

Do góry
#1610857 - 22/09/2007 05:51 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: maths]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
KH Sanok - Unia Oświęcim 5-3

Kolejna porażka Unii, kolejne na koncie... Wartym odnotowania jest fakt, że jedną z bramek dla zespołu z Oświęcimia zdobył Maciej Szewczyk.
'Do drużyny Unii został dołączony nasz młodziutki wychowanek Maciej Szewczyk, który poprzednie 2 sezony spędził w czeskiej Opavie grając w drużynie juniorskiej. Jeśli zagra będzie najmłodszym zawodnikiem (ur. 14.11.1989) występującym obecnie na lodowiskach PLH.' - źródło http://www.unia.hokej.pl

@Maths
Co prawda po fakcie, ale... Zdarzeń typu under/over staram się unikać i na razie dobrze mi to wychodzi. Różnie to bywa z tymi golami, co widać najlepiej na przykładzie tego meczu, gdzie padły dwa SH, co w sumie rzadko się zdarza. W hokeju w końcówkach może się zdarzyć wycofanie bramkarza, gol do pustej i też mogą być frytki itp. Ale to tylko taka moja mała dygresja z którą można się zgodzić, nie zgodzić albo w ogóle jej nie czytać.
Quote:
Myślę jednak, że oświęcimianie skupią się na obronie i mocno zagęszczą dostęp do własnej bramki. Przez to ciężko będzie nam prowadzić grę - analizuje Ćwikła.

Wydaje mi się, że w meczu w Toruniu również wyszli z takim założeniem, a jak to się skończyło, wszyscy wiemy. Nie wiesz? (patrz kilka postów wyżej). Dzisiaj mogło być podobnie. Zawodnicy Sanoka oddali 53 strzały na bramkę Szałaśnego.
Quote:
Tym bardziej, że Doleżalik na pewno świetnie zna zespół KH i dobrze przygotuje taktycznie swój zespół na spotkanie w Sanoku.

Możliwe, że Dolezalik dobrze przygotował swój zespół taktycznie i możliwe również że robi to co mecz, ale przekazać taktyczne założenia i uwagi zespołowi to jedno, a wykonać je to drugie. To pierwsze może i w zespole Unii ma miejsce, ale z tym drugim to sprawa wygląda już znacznie gorzej.

Już w niedzielę do Oświęcimia zawita zespół z Nowego Targu i trzeba poważnie zastanowić się nad graniem '1' w tym meczu.


__________________________________________________



Edited by vonseb (22/09/2007 06:04)

Do góry
#1610979 - 22/09/2007 07:10 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Trewor]
unixos Offline
old hand

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 1136
Originally Posted By: Trewor

'Do drużyny Unii został dołączony nasz młodziutki wychowanek Maciej Szewczyk, który poprzednie 2 sezony spędził w czeskiej Opavie grając w drużynie juniorskiej. Jeśli zagra będzie najmłodszym zawodnikiem (ur. 14.11.1989) występującym obecnie na lodowiskach PLH.' - źródło http://www.unia.hokej.pl


w tamtym sezonie w barwach Sanoka debiutowali Wilusz i Mazur (obaj rocznik 90') wiec cos ten unia.hokej.pl nie do konca ma racje

Do góry
#1614244 - 23/09/2007 21:24 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: unixos]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
Unia Oświęcim - Podhale NT

Sezon dla zespołu z Oświęcimia przebiega kiepsko, co by nie napisać słabo, a raczej fatalnie, czyli zgodnie z przewidywaniami. Porażki z takimi drużynami jak Polonia, Sanok czy Janów świadczą o tym, że przyszłość Unii w ekstralidze stoi pod dużym znakiem zapytania. Przed nimi jeszcze 3 spotkania I rundy, ale na poprawę sytuacji nie mogą liczyć,a wręcz przeciwnie. Najpierw mecz u siebie z NT, potem wycieczka do Tychów i na deser mecz z Craxą. 3 mecze i 3 porażki? Pewnie tak, chociaż jak to ktoś powiedział: dopóki krążek w grze wszystko jest możliwe.

Typ: 2 - w poprzednim poście z tym graniem '1' to taki żart sceniczny, co by zmylić ludzi z 'zewnątrz' tu zaglądających. Kiedyś napisałem Joe, że gram grubo na Stocznię i zaraz mi kurs poleciał, także uważajcie na niego ;\) .

Edit: To co powyżej pisałem w piątek. Dzisiaj BAW wystawił kursy, które jak widać nie rozpieszczają i kończą pewien etap w bukmacherce pt. 'Graj przeciwko Unii'. Kurs na Podhale 1.25 nadaje się chyba wyłącznie do jakiegoś dubla czy coś w tym stylu. Na szczęście buki późno doszły do wniosku, że Unia jest słaba i co zarobiłem to moje \:\) .


__________________________________________________


Do góry
#1619419 - 26/09/2007 00:42 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Trewor]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
Unia Oświęcim - Podhale NT 1-7

Z jednej strony szkoda, że buki otrząsnęły się w końcu i dają przeciwko Unii kursy rzędu ~1.2, bo trochę się można było nachapać. Z drugiej jednak te porażki powoli przestały mnie bawić, gdyż uświadomiłem sobie, że już w przyszłym roku możemy nie zobaczyć w ekstralidze najbardziej zasłużonej drużyny hokejowej w Polsce. Smutne, ale prawdziwe. Różnica między Podhalem a Unią była aż nadto widoczna. Wyglądało to jakby juniorzy Iskry Brzezinki grali z seniorami tego klubu, co będzie miało miejsce chyba już w środę. Doszło już nawet do tego, że jedyna bramka Bucka dała kibicom Unii (tym prawdziwym) więcej radości niż kibicom Podhala te siedem, zdobytych przez ich pupili. O samym meczu już chyba więcej nie trzeba pisać, bo w sumie po co.
Należy wspomnieć o tym co się działo na trybunach. Na lodowisku przy ul. Chemików zjawiła się grupka kibiców przyjezdnych. Niby nic, doping z obu stron, jakieś tam wzajemne wyzwiska, do czego się już niestety człowiek przyzwyczaił i nie robi to na nim większego wrażenia. Jednak podczas 2. tercji doszło do nieprzyjemnego incydentu, kiedy to z barierek została zerwana jedna z flag Podhala (ale po co je przywozili ze sobą?). Wtedy zaiskrzyło na lodowisku i na trybuny musiała wejść policja. Wszystko udało się zażegnać przy pomocy kapitana Podhala - Różańskiego oraz prezesa Unii - (wujek Google się kłania). Wszyscy wrócili na swoje miejsca i trwali tam do 3. tercji. Wtedy to znowu grupa kibiców Unii biegła z jednego końca hali na drugi, aby zmierzyć się z przyjezdnymi, i znowu interweniowała policja, i znowu wszystko rozeszło się po kościach (przynajmniej na lodowisku, bo nie wiem co się działo poza jego terenem). Ludzie z Nowego Targu chyba nie zdawali sobie sprawy kto siedział tuż obok nich na sektorze B. Była tam mała, skromna dziewczyna, która za niedługo będzie bronić licencjat na temat związany z ludobójstwem. Nie wiem jak oni, ale ja mając to na uwadze nie wszczynałbym żadnych awantur w jej towarzystwie, gdyż kobita zna się na rzeczy i wie co zrobili Hutu z milionem Tutsi...

Cracovia Kraków - TKH Toruń

Jako że na Unii już raczej się nie zarobi, trzeba szukać gdzieś indziej. ja dzisiaj je ulokuję w zespole z Krakowa, który podejmuje dzisiaj TKH. Nie będę za wiele pisał, gdyż spotkanie rozpoczyna się już za 20 min., a w TV grają Polki. Krótko...

Typ: 1


__________________________________________________


Do góry
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, pacyfista, ElNinho[mmdea]), 3639 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582187 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Dzisiaj o 14:25