Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#1521346 - 25/08/2007 20:54 Polska 07/08 Comarch Ekstraliga
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
Na początek małe przypomnienie ubiegłego sezonu:

Tabela po rundzie zasadniczej:




Play - offy:

1 runda:

Cracovia Kraków - Naprzód Janów 3-0 (8-2; 4-3d; 9-3)
GKS Tychy - Unia Oświęcim 3-0 (5-2; 5-3; 4-1)
Stoczniowiec Gdańsk - TKH Toruń 3-2 (2-3k; 4-3; 6-2; 2-4; 4-0)
Wojas Podhale - Zagłębie Sosnowiec 3-0 (9-0; 3-2d; 7-4)

Półfinały:

Wojas Podhale - Cracovia Kraków 4-3 (4-0; 2-4; 4-2; 1-3; 1-6; 1-0; 3-2k)
GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 4-3 (8-3; 5-1; 8-1; 2-7; 2-3d; 2-3; 8-3)

o 3 miejsce:

Cracovia Kraków - Stoczniowiec Gdańsk 2-1 (3-0; 3-5; 3-1)

Finał:

Wojas Podhale - GKS Tychy 4-1 (2-1; 2-0; 3-4k; 2-1; 4-1)


Z Ekstraligi spadła KTH Krynica, a awansowała Polonia Bytom

Do góry
Bonus: Unibet
#1558863 - 04/09/2007 03:38 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: _zvonimir_]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
ZAGLEBIE SOSNOWIEC
CEL:
Zagłębie powinno w nadchodzącym sezonie być "czwartą siłą" w lidze obok Podhala, Cracovii i GKS Tychy i zajęcie 4 miejsca w zupełnosci ich zadowoli
ZMiANY w skladzie:
- przyszli
napastnicy: Zubomir Caban (Słowacja, KTH Krynica), Artur Ślusarczyk (GKS Tychy), Michał Belica (Słowacja, GKS Tychy), Łukasz Zachariasz (Stoczniowiec Gdańsk), Adrian Chabior (KTH Krynica), Marcin Jaros i Waldemar Kliniak (obaj Unia Oświęcim); obrońcy: Ales Holik (Czechy HC Sumperk ), Paweł Dronia (SMS Sosnowiec), Jerzy Gabryś (Unia).
- Odeszli bracia Gabriel i Teddy da Costa (choć ten drugi być może wróci z ligi czeskiej na play - off), Jaroslav Filo, Łukasz Rutkowski, Łukasz Podsiadło, Paweł Jasicki i Wojciech Soliński.

Wyniki sparingów:
Zagłębie - Polska U-20 8:2 (2:0, 6:2)
Zagłębie - Naprzód Janów 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Zagłębie - HK LK Presov 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Zagłębie - Bańska Bystrzyca 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)
Zagłębie - KH Sanok 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Zagłębie - GKS Katowice 5:1 (3:0, 2:1) - 2 x 30 minut
Zagłębie - Cracovia 8:4 (3:0, 2:3, 3:1)
Zagłębie - Cracovia 3:1 (2:0, 1:1) 2 x 30 minut
Zagłębie - HK LK Presov 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Zagłębie - SK Karvina 6:3 (5:1, 0:2, 1:0)
Zagłębie - HK LK Presov 5:2 (0:1: 3:0: 2:1)
Zagłębie - HK Big Diamonds (Estonia) 2:6 (2:3, 0:1, 0:2)

***

Do góry
#1562012 - 05/09/2007 07:37 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: vonseb]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
Made by Trewor & joesakic

Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk

Sezon hokejowy czas zacząć. Jeśli się nie mylę pierwsze do rywalizacji przystąpili w Rosji (chyba dzisiaj), jutro jeden mecz w niemieckiej, a w piątek rusza nasza skromna, rodzima PLH. Gdyby nie to, że to polska liga pewnie nawet nie wiedziałbym o jej istnieniu. Zero pieniędzy; zero sponsorów; zero kibiców; w niektórych klubach zero, no może przesadzam, pięć kijów... przykre, ale prawdziwe. Na szczęście teraz to ja nie o tym chciałem pisać. Najbliższa mi drużyną jest oświęcimska Unia i o tej drużynie wiem najwięcej. Do drzwi tego klubu po wielu tłustych latach ktoś zapukał i okazało się, że był to 'kryzys'. Kłótnie o należności za lodowisko, sprzedaż takich graczy jak Puzio, Jaworski, Kłys, wycofanie się głównego sponsora firmy Dwory zaowocowały' tym, że w poprzednim sezonie Unia zajęła w lidze 7. miejsce i odpadła w I rundzie PO. Już wtedy w Oświęcimiu grali sami wychowankowie i wydawało się, że gorzej już być nie może. A jednak mylono się. Przed tym sezonem doszło do tego, że zastanawiano się czy drużyny nie wycofać z ekstraligi i zgłosić ją tylko do 1. ligi. Ostatecznie zdecydowano się na podjęcia walki o hokej w Oświęcimiu, ale nie wiem czy nie jest to walka z wiatrakami. Klisiak, Jaros i Gabryś, czyli trójka na której opierała się gra w poprzednim sezonie, w tym roku będzie bronić barw sosnowieckiego Zagłębia, Stachura z Wojtarowiczem wylądowali w Naprzodzie i tak o to pierwsza piątka wyprzedana. Oprócz tego klub opuścili: Kowalówka, Noworyta (obaj Cracovia Kraków)
Chmeľo (powrót na Słowację), Radwan (JKH Jastrzębie), Witek (GKS Tychy)
Cinalski (Naprzód Janów), Bibrzycki (JKH Jastrzębie). Jak widać na załączonym obrazku pierwsze trzy piątki się rozleciały. W ich miejsce sprowadzono takich grajków jak Kwiatek, maj czy Pidło, którzy w zeszłym sezonie nie mieścili się w i tak słabej już kadrze. Wyniki sparingów tj. porażki z Jastrzębiem 1-9, 2-7; z Katowicami 3-5; 1-2 czy z Polonią 3-5 są wymowne.
Cel przed oświęcimską młodzieżą jest jeden: nie zajęcie ostatniego miejsca. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to niezbyt wygórowane wymagania działaczy, ale i o to będzie bardzo ciężko. Brak pieniędzy, problemy ze skompletowaniem składu (jeszcze kilka tygodni temu nie można było znaleźć 3 par obrońców), nieudolne władze... to wszystko skłania mnie ku postawieniu grubszych na Stocznię. Kurs jaki wystawił Bwin 1.8 (ja zagrałem już po 1.75, a teraz jest 1.6) uważam za tzw. 'promocję'. Szczerze przyznam, że nie lubię tego słowa i prawie nigdy go nie używam, ale w tym przypadku pasuje jak ulał. Wydaje mi się, że w kolejnych meczach już tak atrakcyjny nie będzie.
Jedynie czego się obawiam to reklamy jaka widnieje na koszulkach drużyny Unii. Na prawej piersi mają oni napis 'Paluszki Beskidzkie', które są produkowane w Osieku, a jak wiadomo wszystko co osieckie jest zdradzieckie \:p .

Typ: 2


__________________________________________________


Do góry
#1562047 - 05/09/2007 07:52 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Trewor]
joesakic Offline
enthusiast

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 222
Skąd: Osiek/Kraków
Podpisuję sie pod powyższym postem rękami, nogami... i mój krawiec wie czym jeszcze \:p No może za wyjątkiem tej części w której jest mowa o jakże pięknej i uroczej miejscowości w Polsce południowej \:\) a co do meczu to tak jak napisał Trewor Unia w tym sezonie wg.mnie jest skazana na pożarcie i myślę ze ciężko jej sie będzie utrzymać w tym sezonie w Ekstralidze, niestety.

A co do innych meczy to wydaje mi sie że kurs na tyski GKS jest troszkę zbyt niski Sanok powinien powalczyć w tym meczu. No i pamiętajmy ze tradycją pierwszej kolejki od paru lat jest to że murowani faworyci przegrywają swój mecz i tym samym siada kurs ok. 15-16. Może w tym roku też tak będzie i do Tych przyjedzie cała drużyna Ag Radwańskich i pokona team Marii Sharapovych \:D hehe Pewnie zagram symbolicznie na Sanok w tym meczu.

Do góry
#1564935 - 06/09/2007 06:18 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: joesakic]
unixos Offline
old hand

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 1136
Sanok od bardzo dawna nie mial tak mocnego skladu jak obecnie, od bardzo odawna rowniez tak intensywnie nie przygotowywal sie do sezonu, potwierdzeniem tego niech bedzie fakt, ze w ostatnim meczu sparingowym zremisowali z beniaminkiem slowackiej ekstraklasy 4:4 na ich terenie. I nie byl to wcale drugi garnitur gdyz z pierwszego skladu Kezmaroku zabraklo bodajze 1 zawodnika. Oczywistym jest, ze faworytem tego meczu sa tyszanie, ktorzy beda chcieli zdobyc majstra w tym sezonie. Jednak kurs wystawiony na Tychy jest co najmniej smieszny. Sam symbolicznie zagram na Sanok... a noz gospodarze wyjda zbyt pewni siebie, z przekonaniem, ze Sanok to taka sama druzyna jak sezon temu...

Do góry
#1565633 - 06/09/2007 19:13 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: unixos]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
DOSTAŁEM dzis informacje ze POLSKA LIGA HOKEJOWA ma by wprowadzona do oferty TOTO-MIXA i prosze co widac ?

Oferta na jutro meczykow lacznie z liniamu under/over:
WOJAS PODHALE-POLONIA BYTOM 1.10 9.00 10.50 - 4.62 - 07 wrz 18:00
GKS TYCHY-KH SANOK 1.12 8.50 9.50 - 4.27 - 07 wrz 18:00
CRACOVIA-NAPRZÓD JANÓW 1.15 7.50 9.00 - 3.90 - 07 wrz 18:00
ZAGŁ.SOSNOWIEC-TKH TORUŃ 1.55 5.00 3.75 1.13 2.04 1.04 07 wrz 18:00
WOJAS PODHALE-POLONIA BYTOM LB 6,5 2.20 - 1.50 - - - 07 wrz 18:00
5212 GKS TYCHY-KH SANOK LB 6,5 2.20 - 1.50 - - - 07 wrz 18:00
5213 CRACOVIA-NAPRZÓD JANÓW LB 6,5 2.00 - 1.60 - - - 07 wrz 18:00
5214 ZAGŁ.SOSNOWIEC-TKH TORUŃ LB 5,5 2.10 - 1.55

Pamietam jak ze 4 lata temu profesjonal po 3-4 kolejkach zaprzestal dawac \:\) . Ciekawe jak bedzie teraz.

Do góry
#1565843 - 06/09/2007 20:43 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: vonseb]
Marcios Offline
old hand

Meldunek: 20/03/2005
Postów: 1083
No to na profesjonal nie mozemy niestety liczyć by dał nasz hokej napisałem maila do nich czy dadzą i teraz dostałem odpowiedź taką:

Dzień dobry,

Nie posiadamy licencji na polska ligę hokeja. W związku z tym nie będzie kursów na tę ligę.

Pozdrawiam,
aw

Do góry
#1566310 - 06/09/2007 22:36 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Marcios]
joesakic Offline
enthusiast

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 222
Skąd: Osiek/Kraków
No proszę człowiek we wtorek zagrał na Stocznie w tu w środe:


"Czterech młodych czeskich hokeistów podpisało w środę roczne kontrakty z Unią Oświęcim - poinformował dyrektor sportowy klubu Ryszard Kowalówka.


Unię zasilili: 20-letni obrońca czeskiej reprezentacji młodzieżowej Patrik Flaszar oraz napastnicy: 21-letni Lubomir Minarzik, reprezentant młodzieżówki Petr Waluszak i 21-letni Martin Buczek." ( za hokej.net)

Ale myśle ze Stocznia i tak bez problemu wygra to spotkanie.

I jeszcze z ciekawostek: kurs na Gdańsk poleciał z 1,8 do 1,4.
Na Sanok natomiast też spadł z 15 do 12,5 \:\)

Do góry
#1566644 - 07/09/2007 00:12 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: joesakic]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Mam pytanko do kibicow miejscowych druzyn czy wiadomo juz ktorzy gracze ewentualnie nie zagraja w 1 kolejce bo sa jeszcze nie zarejstrowani w PZHL ? Bo czytalem ze czesc klubow ma dlugi i nie wszystkich udalo sie zarejstrowac ? Czytalem ze Tyscy sa warunkowo zarejstrowani, ale spor problemy ma Zagelebie SOsnowiec a tam nowy zaciag jest spory.
CZy tez jak zwykle sie wszystko uda tuz przed startem ligi ? Moze ktos cos wie ?

Do góry
#1567887 - 07/09/2007 05:27 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: vonseb]
damianki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 3944
Dzisiaj nie mam za bardzo czasu, więc tylko napiszę na szybko parę zdań. Jeśli chodzi o zespół z Sanoka, to mimo poczynionych transferów gra kiepsko. Myślę, że jutrzejszy mecz obnaży wszelkie słabości sanockiej drużyny szczególnie w obronie. Dlatego jeśli ktoś ma możliwość to może już w tej chwili grać Tychy 1, handicap jeśli gdzieś jest wystawiany i liczbę bramek powyżej 6,5 bo myślę że śmiało drużyna sanocka dostanie z 6-7 sztuk a na otarcie łez strzeli 1-2. Swój pesymizm popieram tym, że miałem okazję oglądać drużynę z Sanoka w meczach kontrolnych i nie wyglądało to dobrze. Dla tego jak najbardziej popieram Granie Tychów, na zwycięstwo kurs mizerny ale handi oraz większą ilość bramek już po lepszych kursach warto zagrać.

Do góry
#1569576 - 07/09/2007 23:56 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: damianki]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
DZis Cracovia ma grac tylko na 3 piatki bo jeszcze nie zostali potwierdzeni do gry przynajmniej na razie Drzewiecki, Galant, Dubela, S.Kowalowka.Nie zagra tez testowany rosyjski napastnik Spirin,a zrezygnowano ostatecznie z Iskrzyckiego z Podhala.
W sparingach Cracovia nie grala najlepiej (5-0-3) musza niepokoic w kontekscie walki o mistrzostwo 2 porazki z Zaglebiem Sosnowiec i 1 z Tychami ( drugi mecz z Tychami wygrali ). Przelozenie na dzisiejszy mecz nie powinno to miec az tak duze znaczenie bo gospodarze pewno wygraja, ale po tych nedznych kursach dzisiejszego meczu Craxy nie nalezy ruszac, zwlaszca w konteskcie tego ze Naprzod jednak sie trsozke wzmocnil w tym sezonie ( Cinalski, Wojtarowicz, Gretka, Stachura, A.Kowalowka ).
Naprzod gralo sporo gier sparingowych ale tez wiekszosc przegrywal ( 3-1-10 ).

Do góry
#1570470 - 08/09/2007 03:26 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: damianki]
unixos Offline
old hand

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 1136
Originally Posted By: damianki
Dzisiaj nie mam za bardzo czasu, więc tylko napiszę na szybko parę zdań. Jeśli chodzi o zespół z Sanoka, to mimo poczynionych transferów gra kiepsko. Myślę, że jutrzejszy mecz obnaży wszelkie słabości sanockiej drużyny szczególnie w obronie. Dlatego jeśli ktoś ma możliwość to może już w tej chwili grać Tychy 1, handicap jeśli gdzieś jest wystawiany i liczbę bramek powyżej 6,5 bo myślę że śmiało drużyna sanocka dostanie z 6-7 sztuk a na otarcie łez strzeli 1-2. Swój pesymizm popieram tym, że miałem okazję oglądać drużynę z Sanoka w meczach kontrolnych i nie wyglądało to dobrze. Dla tego jak najbardziej popieram Granie Tychów, na zwycięstwo kurs mizerny ale handi oraz większą ilość bramek już po lepszych kursach warto zagrać.

Do góry
#1570533 - 08/09/2007 03:34 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: unixos]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Powiem jedno podsumowujac dzisiejsze wyniki - genialne \:\) :
Wojas Podhale - Polonia Bytom 3-4 po dogrywce(OT)
GKS Tychy - KH Sanok 5-4 po dogrywce (OT)
Podhale i Tychy tylko remisy
TH Unia Oświęcim - Stoczniowiec 2-4
Stocznia zgodnie z sugestiami Trewora i joesakic-a
KH Zagłębie - TKH ThyssenKrupp 1-7
Ale wpierdol Zaglebia, ciekawe bo Sosnowiec niezle gral w sparach, a tu taka wtopa u siebie , no chyba ze w Sosnwocu nie grali "nowo" zakontraktowani gracze.

i na razie:
ComArch Cracovia - Naprzód Janów 7-2

Do góry
#1570777 - 08/09/2007 04:06 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: vonseb]
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
cieszy wygrana Polonii Bytom i porażka Zagłębia \:\) lepiej nie mogło być w 1 kolejce \:\)

Do góry
#1571258 - 08/09/2007 05:43 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: _zvonimir_]
joesakic Offline
enthusiast

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 222
Skąd: Osiek/Kraków
No udało sie Stoczni na szczęście \:\) Niby strzelili 3 bramki wydawąło sie że gałdkie zwycięstwo będzie, potem jednak niewykorzystany karny, 2 szybkie bramki oświecimskiej młodzieży i zrobiła sie nerwowa końcówka bo i stawka na kuponie była niemała \:\) Coś więcej pewnie napisze Trewor, jak już wróci z zakupów i wydawania cieżko zarobionych na tym meczu pieniędzy \:p

Szkoda troche tego Sanoka ze nie udało im sie wygrać bo trafiony kurs: 15 byłby pieknym ukoronowaniem dzisiejszego udanego dnia \:\)

A co do Unii To myśle ze w niedziele można spokojnie grać na sosnowiec, Ciekawe jak sie zaprezentuje oświecimki zaciąg w Zagłębiu \:\) oby tylko kurs był większy niz 1,2 :]

Do góry
#1571269 - 08/09/2007 05:45 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: joesakic]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Ja czekam na info jakim skladem zagrali Sosnowiczanie, bo ta wtopa mi nie pasuje cos ( za wysoka ).

Do góry
#1571656 - 08/09/2007 10:20 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: vonseb]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 2-4 *

Widzę, że joesakic zrobił mi wprowadzenie i wywołał do tablicy, a więc jestem. Wróciłem z zakupów i mam w domu dwie nowe rzeczy: licznik i zapinanie do roweru. Niby nic, a jednak... Licznik ma tyle różnych funkcji, że i tak z 10 minutowego wykładu danadama zapamiętałem tylko dwie: clock i speed :d. Co do zapinania to jak je zobaczyłem, to nie wiedziałem czy to jest do roweru czy do naszego samochodu. Opisze je jednym zdaniem: gdy będę widział, że ktoś się do niego dobiera, to spokojnie stanę sobie obok i potencjalnemu złodziejowi będę śmiał się prosto w twarz oraz polecę mu lekturę pt. 'Syzyfowe prace'. Jakby kogoś nie interesowały moje osobiste sprawy to proszę nie czytać tego, co już przeczytał \:p .

Wróćmy do samego meczu. O I tercji za wiele nie napiszę, a nawet nic, bo na nią nie zdążyłem. Wszedłem na halę w przerwie i na tablicy widniał rezultat 0-2. Z relacji Joe, wyniku oraz początku II tercji, kiedy to Stocznia zdobyła gola na 0-3 (którego notabene też nie widziałem, bo się zagadałem z Mary, którą serdecznie pozdrawiam ) jasno wynikało, że można już przeliczać i myśleć o zakupach. Tak też w SMSowej relacji pisałem Ediemu, którego przepraszam za wprowadzenie w błąd odnośnie pewnych . Po tej bramce zawodnicy z Gdańska trafili jeszcze w poprzeczkę, a następnie w 2 słupki jednocześnie. Po tej ostatniej akcji pozwoliłem sobie na żart, że teraz karta dla Unii się obróci i chłopcy zaczną grać. Jak się okazało żart ten wcale nie był śmieszny. Za chwilę karny dla przybyszów z nad morza wybroniony przez Szałaśnego, w 31. min. kara dla Rompkowskiegpo i Unia gra w przewadze 5/4, a minutę później już w 5/3. Okres tej przewagi został zwieńczony przez Valusiaka i razem z zaskakująco dużą ilością kibiców mogłem się cieszyć z 1. bramki Unii w nowym sezonie (1-3 wynik bezpieczny także mogłem oklaskami pogratulować chłopcom ambitnej postawy). Nie było mi za to do śmiechu kilka minut później, kiedy to Modrzejewski z literką 'C' na piersi (sytuacja ta świadczy o wielkich zmianach personalnych w klubie) wygrał pojedynek 1 na 1 z obrońcą i umieścił 'gumę' w bramce Solińskiego. Nagle zrobiło się 2-3 i licznik oraz zapinanie zaczęły zachodzić mgłą (o mgle będzie także za chwilę \:D ) i zmieniać się w odległe marzenia. Przy takim wyniku mimo ciągłej, optycznej przewagi Pomorzan nie mogło być mowy o spokoju, gdyż każda głupia kontra, głupi strzał śmierdziały bramką. Takich sytuacji było z 2-3, ale dzięki dobrej postawie Solińskiego nie zakończyły się one golem. Kiedy w 57 min. 25 sek. na ławkę kar powędrował Modrzejewski uspokoiłem się, a Joe'emu w końcu ustały lekkie drgawki, które go naszły po drugim golu dla gospodarzy ;\) . 57 min. + 2 min. kary to nam dawało 35 sekund szans dla Unii na wyrównującego gola. Z rachunku prawdopodobieństwa szybko obliczyliśmy, że jest to niemożliwe i stąd nasz spokój. Jednak rzeczywistość nie tylko w naszym rządzie jest brutalna. Również na lodzie różnie bywa i na kilkadziesiąt sekund przed końcem na ławkę kar powędrował zawodnik z Gdańska. Mimo otaczającego lodu zrobiło się naprawdę gorąco (wyraz twarzy Joe w tym momencie – bezcenne ;\) ). 49 sek. do końca, zgodnie z przewidywaniami Szałaśny wycofany z bramki i Unia gra w przewadze 6/4. Nic jednak z tego nie wyszło, a na 6 sek. do końca po błędzie przy wyprowadzaniu krążku Skutchan po asyście MVP meczu Vitka (2+2) zdobył 4. gola i tym samym Stocznia wygrała w Oświęcimiu na inaugurację PLH 4-2.

Jak widać mecz miał dziwny scenariusz. Przy wyniku 0-3 naprawdę nic a nic nie wskazywało na taki przebieg jakim byłem/liśmy świadkiem/świadkami. Gra w przewadze + błąd obrony i nerwówka gotowa. Mimo że mogę się nazwać kibicem Unii.... (wiem, że teraz mogą odezwać się różne głosy, że co to ze mnie za kibic skoro gram przeciwko swojej drużynie itp., ale na ten temat polemiki nie będę prowadził, gdyż uważam, że bycie kibicem to nie tylko ślepe zapatrywanie się w drużynę, ale również realna i obiektywna ocena jej możliwości... a może jednak nie jestem - nieważne) ...podtrzymuję słowa, że Unia w tym roku jest słaba nawet jak na naszą ligę. Oczywiście chłopcy grają ambitnie i tego im nie można odmówić (nawet podziękowałem im oklaskami za taką postawę), ale ambicja swoja szosą, a umiejętności swoją. O ich poziomie niech świadczy kilka sytuacji przy wyprowadzaniu krążka, kiedy to jeden uderza 'gumą' w drugiego albo 2 strzały spod niebieskiej, które rozbawiły publiczność. Mimo wszystko jeszcze raz brawa dla Unii za postawę. A jak wyglądała Stocznia na ich tle? Mimo wszystko bez rewelacji. Przewagę oczywiście miała, ale spodziewałem się czegoś więcej.
Już za 2 dni, a nawet już jutro (patrz godzina) do Oświęcimia zawita ekipa z 'Sosnowca'. Sosnowca w cudzysłowie, gdyż w jej szeregach są zawodnicy którzy więcej grali w Oświęcimiu niż niejeden obecny zawodnik Unii. Wymienię tu Klisiaka, Puzio, Jaworskiego, Jarosa czy też Gabrysia, którzy wiele długich lat (zwłaszcza pierwsza trójka) spędzili w Oświęcimiu. Podejrzewam nawet, że na zbiórkę przedmeczową zgłoszą się od razu na lodowisko przy ul. Chemików.

Vonseb pytał jak tam wyglądał skład Zagłębia w dzisiejszej zaskakującej jeśli chodzi o wynik potyczce z 'Piernikami' z Torunia. Pewnie już sobie znalazł, ale dla formalności za http://www.hokej.sport24.pl :
Skład Zagłębia: Tomasz Jaworski – Ales Holik, Jerzy Gabryś, Mariusz Puzio, Michał Belica, Waldemar Klisiak, Adrian Chabior, Kamil Duszak, Marcin Kozłowski, Tomasz Kozłowski, Pavel Urban, Artur Ślusarczyk, Łukasz Zachariasz, Lubomir Caban, Jacek Rutkowski, Marcin Kotuła, Marcin Jaros, Tobiasz Bernat, Rafał Twardy.
Jak widać niewiele nam tłumaczy, a już na pewno nie porażkę 1-7. Kadra z dużymi szansami na medal: ekipa z Oświęcimia, prosto z NHL Holik ;\) , Słowak Belica i Ślusar z Tych, zawsze groźny Caban, mający wszędzie 'plecy' Rutkowski i zapewne twardo grający Twardy. Jak widać nic nie widać. Jutro będę miał okazję przyjrzeć się tej drużynie z bliższa.

Joe pisał, że można grać na Sosnowiec i teraz to ja podpisuje się pod jego słowami rękami, nogami i czym tam tylko można. Nawet ten wczorajszy wynik Sosnowca mnie nie odstrasza, a jedyne co może to zrobić to kurs, który miejmy nadzieję, że będzie od 1.3 w górę... przynajmniej od 1.3 w górę.

Może ktoś w końcu weźmie ode mnie tą klawiaturę, bo już pewnie macie dość czytanie, jeśli w ogóle ktokolwiek to czyta .

Na zakończenie jestem winny rozwinięcie wątku pt. 'Mgła'. Nie będę się nad nim rozwodził tylko podam linka do niego. Temat oczywiście związany z tzw. lodowiskiem Cracovi o którym pisałem już artykuł pt. PLh - Polska Liga hokeja przez małe "h"' i który z sprawia, że tekst o mgle nie jest wzięty z kosmosu.

* liczba skaczących minek jest wprost proporcjonalna do stawki \:p

PS Rozmiary tekstu przekraczają moje możlwości autokorekcji, dlatego za wszystkie literówki przepraszam.


__________________________________________________


Do góry
#1574778 - 09/09/2007 18:10 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Trewor]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Dzis kurs w TOTO-MIXIE na SOSNOWIEC 1,75 w Bet-at-home 1,65 - chyba calkiem niezle Trewor ?
Ja licze ze ten mecz z Toruniem dla Zaglebia to byl wypadek przy pracy i zagram
Unia Oswiecim - Zaglebie Sosnowiec 2 1,75 6/10
W meczu z Toruniem sporo szans zmarnowal byly zawodnik Unii Jaros, dzis u siebie \:\) moze bedzie bardziej skuteczny.

Do góry
#1574959 - 09/09/2007 19:48 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: vonseb]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec

Aby mieć uzasadnienie tego meczu wystarczy złożyć moje 2 poprzednie posty, a więc nie będę się powtarzał.
Martwi trochę postawa Cabana odnośnie atmosfery w zespole, ale to będzie pojedynek Unii B (tej z Oświęcimia) kontra Unia A (ta z Sosnowca) i zwycięzca może być tylko jeden.
Toto-Mix: 1.75
Bet-at-home: 1.65 (wczoraj jeszcze 1.75)
Expekt: 1.55
Bwin: czekam... podczas pisania posta w końcu wystawili PLH i dali 1.7; dla mnie

Typ: 2 - nie widzę inaczej.


__________________________________________________


Do góry
#1575089 - 09/09/2007 20:22 Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga [Re: Trewor]
kamasss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 9866
Skąd: Poznań
witam,

zgadza się co do Unii, ale czy myślicie, że naprawdę nie są w stanie sprawić niespodzianki w postaci remisu w regulaminowym czasie, albo nawet zwycięstwa?

kurs na Zagłębie kusi, ale wątpliwości jednak są...

Do góry
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08), 3651 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582199 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 14:25