Strona 5 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#1828792 - 03/12/2007 08:05 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: As]
Terry Butcher Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2003
Postów: 868
Skąd: Butte Paillade
Tak na szybko

Druzyny :
Niemcy - druzyna na pewno nie tej klasy jak w poprzednich dekadach.
Austria - gospodarze nie zrobili jakiegos szczegolnego kroku do przodu w trakcie przygotowan.Do ogrania.
Chorwacja - rewelacja eliminacji. Jednak do ME jeszcze pol roku i wiele jeszcze sie moze wydarzyc w tej reprezentacji.Znajac mentalnosc poludniwych Slowian /z calym szacunkiem Zvonimir/ sukces na Wembley moze byc poczatkiem konca.

Terminarz
Nie jest zle, ze pierwszy mecz rozegramy w roli outsidera.Zarowno w 74 z Argentyna jak w 82 z Wlochami w pierwszym meczu wystepowalismy w tej roli.
Martwi mnie jedynie ostatni mecz miedzy Austria i Niemcami. Kto pamieta Espana82 i sposob w jaki wykolegowali Algierie, ten wie o czym mowie.

Do góry
Bonus: Unibet
#1828793 - 03/12/2007 08:06 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: micha$]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Oby tylko nie sprawdził się scenariusz:

mecz otwarcia
mecz o wszystko
mecz o honor

Do góry
#1828800 - 03/12/2007 08:11 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: micha$]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Dajcie już spokój tym Wójcikom i Engelem, których zazdrość zżera.

Losowanie na pewno dla nas korzystne, ale wiadomo, że samym losowaniem meczu nie wygramy.

Niemniej ja również teraz mam zaufanie do trenera, którego wcześniej nie miałem do Engela czy Janasa.
Ufam, że podejmiemy równorzędną walkę z Niemcami. Że zagramy z nimi "normalny" mecz (a nie jak na MŚ - od 1 minuty myślenie tylko o tym żeby dowieźć 0-0 do końca). Na straconej pozycji nie jesteśmy bo reprezentacja Niemiec to nie jest taka wielka potęga jak się niektórym wydaje.

Owszem jest to jedna z lepszych drużyn w Europie, ale zbyt dużo piłkarzy wielkiego formatu tam nie ma. Ich siłą podobnie jak u nas jest gra zespołowa. Ale i z nimi można walczyć, a przynajmniej nie przegrać. Owszem, są trzecią drużyną świata, ale też pamiętajmy, że grali u siebie. To spory handicap.

Decydujące znaczenie będzie miała sfera psychiki. I tu właśnie ufam Beenhakkerowi, że tak nastawi zespół, że ten będzie walczył. A nie tak jak to zwykle bywało, że przegramy mecz już w szatni.

Chorwacja to zespół jak najbardziej do pokonania - to, że wygrali z Anglią jeszcze nie oznacza, że jest to zespół światowej klasy. Bo nie jest. Ich siła to też kolektyw.
Chorwacja teraz była w bardzo wysokiej formie i stąd ich znakomite wyniki - ale jaka jest szansa na to, że za pół roku wciąż będą w takiej formie? Moim zdaniem niewielka. Chorwacja i Polska to drużyny na podobnym poziomie i o wyniku zadecyduje dyspozycja dnia.

A Austria - tu nie ma co dużo gadać - teoretycznie najsłabsza ekipa. Ale wiadomo, jak to z gospodarzami bywa. Różnie to może być.
Zresztą z Austrią gramy ostatni mecz i nie ma się co specjalnie tym meczem zawczasu zajmować. Może się przecież okazać, że Austriacy będą grać już o przysłowiową pietruszkę i wystawią przemeblowany - eksperymentalny skład. Może się okazać, że to my będziemy w takiej sytuacji. Scenariuszy możliwych jest wiele i jeszcze będzie dużo czasu by się do tego meczu przygotować.

Najważniejszy jak zwykle jest pierwszy mecz, szkoda, że będzie on też najtrudniejszy. Ale ostatnie mecze grając słabo lub bardzo średnio Polska potrafiła wygrywać, co już o czymś świadczy. Od Portugalczyków w dwumeczu byliśmy lepsi, co też o czymś świadczy (bo takie coś od lat się nie zdarzyło).

Więc tym razem jestem pewien, i wierzę Beenhakkerowi, że nie będzie takiej kompromitacji jak na dwóch ostatnich mundialach. A nawet jeśli z grupy nie wyjdziemy (co jest bardzo realne, bo przecież jesteśmy w tej szesnastce gdzieś pod koniec stawki) to nie dlatego, że gramy archaiczny futbol (jak w Niemczech), nie dlatego że zajmujemy się wszystkim tylko nie grą w piłkę (jak w Korei), ale dlatego, że rywale byli od nas lepsi.

Do góry
#1828827 - 03/12/2007 08:37 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: Bzyku]
Terry Butcher Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2003
Postów: 868
Skąd: Butte Paillade
Sorry Bzyku, ale ostatni mecz Austria gra z Niemcami. Tym co nie pamietaja Espana82 przypominam, jak to w ostatnim meczu grupy B, Austriacy pewni awansu podlozyli sie Niemcom .Odpadla wtedy rewelacyjna Algieria gorszym stosunkiem bramek.'Przyjacielski' mecz odbil sie tak szerokim echem, ze w nastepnych MS dopuszczono do wyjscia z grup trzecie druzyny z najlepszym bilansem. Ujednolicono rowniez czas rozgrywania ostatnich meczow w grupie. W wypadku opisywanego meczu, odbyl sie on dzien po meczu Algierii gdzie bylo juz jasne kto i w jakim stosunku ma wygrac; Poza tym mecz byl baaardzo nudny.

Pozdrawiam

Do góry
#1828853 - 03/12/2007 09:03 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: konstruktor1]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: konstruktor1
Nie robilbym wielkiej druzyny z Chorwacji na podstawie ich wygranych z Anglikami. Angole mieli menedzera idiote,

Co do Austrii i ogolnie na temat grania z gospodarzami turnieju. W 2000 roku Belgia nie wyszla z grupy bo miala kiepski zespol, z Austria bedzie tak samo. Co do Korei to 50% swojego sukcesu zawdzieczaja sedziom. W Europie takie walki nie przejda wiec nie obawiam sie ich zupelnie.

Niemcy - klasowa druzyna ale jak pokazał mecz w Dortmundzie nie stoimy na zupelnie straconej pozycji. Moze i sa lepsi od Polakow ale dobrze ustawieni przez Leo i wierzacy w mozliwosc ich pokonania bialo - czerwoni nie beda bez szans.


konstruktor1 - trochę to uprosciłeś, ale po kolei

Zgadzam się z Tobą co do jednego, że Anglicy mieli trenera z gatunku dupków pod parasolem \:D
Ale to nie jest wina Chorwatów
Ci ostatni są bardzo mocni, Jako Chorwacja ( bo wcześniej była t Jugosławia ) chyba jeszcze nie przegrali na własnym boisku. "Po drodze" zdobyli jeszcze brąz na MŚ. To, że ograli Angoli na Wembley mocno i podbuduje, tak jak Polskę w 1974, która wyeliminowała Anglię po historycznym 1:1
Pokonać Chorwatów będzie bardzo ciężko - KAŻDEMU !
Wniosek: lepiej by było z nimi nie grać

Granie z gospodarzami
Ogólnie fatalna sprawa, bo na MŚ gospodarz zawsze z grupy wychodził. Na ME nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że Belgia to "wyjątek potwierdzajacy regułę". Prawdopodobnie jedyny.
Z historycznego punktu widzenia Austria ma duże szanse wyjść z grupy. Jeśli gospodarz na najblizszych ME miałby nie wyjść z grupy, to równie dobrze może to być Szwajcaria.
Z tą Koreą uprosciłeś sprawę, bo sędziowie faktycznie im pomogli, ale nie w grupie. Korea pewnie wygrała z Polską i w tym przypadku do sędziów pretensji mieć nie możemy. Koreańczycy wygrali też z Portugalią i w tym meczu też byli po prostu lepsi. Ponadto zremisowani z USA. Sędziowie im pomogli z Włochami i Hiszpanią.
Założę się, że zarówno Aurtriacy jak i Szwajcarzy będą świetnie przygotowani do mistrzostw - i swoje punkty dostaną

Ktos tam wspomniał, że oni Austria ma jednego dobrego grajka w Panathinaikosie.
A popatrzcie w drugą stronę - kogo ma Polska?
Ja widzę Żewłakowa - też w Grecji
Lewandowskiego - na Ukrainie
Boruca - w Szkocji
Ktoś powie, ze jeszcze Krzynówek, Smolarek, Błaszczykowski i paru innych
Krzynówek coraz częściej ławka albo niepełny wymiar czasu
Zima przeniesie się do Wisły \:D
Smolarek pewnego miejsca nie ma póki co w Racingu
Błaszczykowski ma i z tego, ze je sobie wywalczył, trzeba się cieszyć, choć w Bundeslidze gra przeciętnie ( jeśli ktos ogląda to wie )
Wracajac do gospodzarzy - wcale nie jest powiedziane, że wygramy z Austrią
Gra na turnieju z gospodarzem, to jest inna bajka niż gra na wyjeździe w eliminacjach
I mnie najgorzej martwi, co będzie, jeśli nie wygramy z takimi "kelnerami", albo jeszcze gorzej - co będzie, jak z takimi "ogórkami" przegramy
Zaraz zacznie się ogólnonarodowa tragedia, a Leo stanie w jednym rzędzie z Janasem i Engelem
Reasumując: lepiej by było z gospodarzami nie grać

Ja losowanie oceniam jako fatalne
Z tym, że losowanie, a wyjście z grupy, to dwie różne bajki

Uważam, że szanse są, pomimo tego, ze oprócz Austrii i Chorwacji mamy jeszcze wicemistrzów świata - Niemców, z którymi na domiar zlego nigdy jeszcze nie wygraliśmy.

Na dziś dzień - Jak pisze Zvonko - Niemcy to dwie klasy wyżej.
W sumie się zgadzam, choc nie wiem, czy akurat dwie

W debiucie na tak wielkiej imprezie, kiedy towarzyszy trema, a u nas dodatkowo niepewność - tak klasowy przeciwnik to nie najlepszy układ.
Niemcy będą mocniejsi niz u siebie na MŚ, przede wszystkim z uwagi na doswiadczenie, ogranie, ale także dlatego, że w drużynie będzie sporo nowych twarzy z Mario Gomezem na czele
Szanse na to, ze ich pokonamy to IMO 10-15%
Remis będę uważać za sukces.
Jak dostaniemy baty, to gramy jeszcze dwa mecze i wracamy do domu - 95%

Reasumując: uważam, że Niemcy to jeden z najgorszych rywali, jakiego mogliśmy wylosować
Z każdą inną drużyną z koszyka 3 szanse byłyby większe

Czy mamy szanse z Niemcami
Małe, ale mamy
Lepiej byłoby grać z nimi 2 albo 3 mecz, na inaugurację będzie trudno

Niemcy na pewno nas nie zlekceważą, oni nie maja tego we krwi ( to nie Angole \:D ), a ponadto będą pamiętać, że na MŚ wygrali z trudem
Niemców trzeba czymś zaskoczyć, ale to nie wystarczy. Trzeba zagrać cały mecz na bardzo wysokim poziomie
Niemcy to jest taka dobrze pracująca maszyna, ale raczej bez fajerwerków. Można wygrać z nimi sprytem, co np. udaje się Czechom. Na MŚ to była ułańska szarża Polaków, ale w kiepskim wykonaniu.
Niemcy mieli problem, by wygrać, ale w końcu dopięli swego. Ale Polacy szans na wygraną nie mieli, bo walczyli, biegali, starali się, ale do sytuacji nie dochodzili. Liczyć na taki zryw nie ma co. W ten sposób Niemów się nie pokona. Trzeba zagrać mądrze, sprytnie i konsekwentnie przez 90 minut.
Leo - tak samo jak ja \:D - wie jak wygrać z Niemcami i w tym mozna jakąś niedzieję pokładać
Ale od planu do realizacji droga daleka

Do góry
#1828879 - 03/12/2007 09:37 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Małe sprostowanie
Niemcy do 3 drużyna ostatnich MŚ, a nie wicek
to tak z rozpędu mi się popieprzyło

A tak generalnie, to niektóre Wasze posty mnie bawią, bo często w nich występuje taki oto schemat:

Losowanie było dobre, bo mamy... Beenhkkera \:D

A co ma piernik do wiatraka \:D

Poza tym, jeśli piszecie, ze Polska tworzy kolektyw, a tym samym to jest plus, to - na miłość boską - nie piszcie, że jeśli jakaś inna druzyna gra kolektywnie, to jest minus \:D

Kilka zdań o Chorwacji. Ta drużyna to głównie kolektyw, ale są jeszcze inne aspekty. Państwa dawnej Jugosławii zawsze były wylęgarnią talentów i tak jest dziś i będzie przez lata. Nie zawsze gracze ci dochodzą na sam szczyt, ale też w meczu z Anglikami Chorwaci pokazali, że angielskie gwiazdeczki są tylko ładniej opakowane i droższe, ale lepsze już niekoniecznie.

Ja akurat sporo krajów z dawnych demoludów objechałem i zobaczyłem, mam też trochę przyjaciół, poznalem ich mentalność

Chorwacja to jest taka drużyna, która ma duszę
Nie w każdym meczu - i to jest ich słabość
Trafić na taką natchnioną Chorwację to jest dramat, bo wtedy oni potrafia dokopać wszystkim
Jeśli oni wcześniej się o coś nie pokłócą, to taką Chorwację będziemy oglądać na ME i wtedy Chorwaci wyjdą z grupy

Jest duża szansa, ze Chorwacja będzie czarnym koniem mistrzostw, choć moim zdaniem będzie to Rosja

Do góry
#1828888 - 03/12/2007 09:50 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: rene]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Rene, jedno pytanie. Oceniasz losowanie jako fatalne. Jaka więc według Ciebie byłaby grupa marzeń ? Bo w pierwszym koszyku nie widzę drużyny słabszej od Austrii. Drugi koszyk, to same solidne firmy. Trzeci - tutaj rzeczywiście lepiej byłoby trafić na Rumunów albo Portugalczyków, z którymi Polacy pokazali, że potrafią grać. Wracając jednak do sedna sprawy, mówienie, że wylosowaliśmy fatalnie jest według mnie nadużyciem \:\)

Do góry
#1828897 - 03/12/2007 10:04 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: Szewa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
A' propos:

http://www.sport.pl/pilka/1,65029,4727149.html

"nasi" już trenują...

Do góry
#1828902 - 03/12/2007 10:33 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: Szewa]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Dla mnie o wiele gorsza druzyna do gry z niemieckiego koszyka byliby Rumuni. Rumunia to moze byc czarny kon, obok Polski.

Chorwaci byli silni, ale w latach 96-98, teraz to jest niezla ekipa, ale tylko niezla, nic wiecej.

Z calym szacunkiem, ale jak mamy sie obawiac Niemcow, bo beda u nich nowe twarze np. Mario Gomez, to moze w ogole nie jedzmy na ME. 10-15% to raczej Polacy mieli szans na pokonanie Niemcow, ale na MŚ 2006.

Ciekawi mnie czego Chorwacje oceniacie przez pryzmat 3:2 z pewna siebie Anglia, a nie przez pryzmat 0:2 ze slabiutka Macedonia.

PS. Jesli tylko Leonowi nie odbije cos w trakcie selekcji, np. powie, ze selekcja jest skonczona albo cos w tym stylu, to bedzie ok. I szanse na wyjscie beda spore.

Fakt, faktem, ze z gosp. sie gra ciezko, ale kogo wziac z I koszyka. Szkoda, ze w I byla Holandia, bo na chwile obecna to bylaby najslabsza ekipa w kazdym innym koszyku i dobry rywal do gry. Ale za pol roku to moze sie zmienic, bo "nazwiska" maja fajne \:D .

Do góry
#1828904 - 03/12/2007 10:34 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: Szewa]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Originally Posted By: Szewa
A' propos:

http://www.sport.pl/pilka/1,65029,4727149.html

"nasi" już trenują...


Ciekawi mnie, gdzie sa w takich wypadkach obroncy "kibicow"?

Do góry
#1828909 - 03/12/2007 10:44 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: rene]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
beticos, czytajac Twoje posty czesto mam wrazenie, ze nie doceniasz roli trenera w wynikach druzyny. Ze mna jest zupelnie odwrotnie. Najidiotyczniejszym moim zdaniem powiedzeniem funkcjonujacym w pilkarskim jezyku jest to, ze z dobrymi pilkarzami nawet tesciowa by wszystko wygrala. To kompletna bzdura i historia pilki noznej zna 1000 przypadkow gdzie cienki coach jest przyczyna niepowodzen druzyn. Anglia to doskonaly tego przyklad. Z tym, ze rozklad tej druzyny, tzw. zlotej generacji zaczal sie juz za Ericsona, Mclaren tylko dobil gwozdz do trumny.
Zeby nie bylo, ze bije piane ;\)

Idiotyczne decyzje Mclarena w czasie 15 miesiecznej kadencji:

- przed arcywaznym meczem w Chorwacji zmienil system na 3-5-2. Podejrzewam, ze zaden z zawodnikow nie gral tego przez ostatnie 10 lat. Nie znam druzyny klubowej w Premiership, ktora by to grala.

- pierwsza wazna decyzja po objeciu posady byla rezygnacja z uslug Beckhama po to by po kilku kiepskich wynikach przywrocic go do lask. Jak ci multimilionerzy o wielkich egach jakimi sa reprezentanci Anglii mogli miec do niego respekt jesli nie mial on zadnej wlasnej koncepcji rozwoju i sklad pomocy w meczu z Chorwacja byl identyczny do tego w jakim Anglia ostatni mecz za kadencji Ericsona

- casus Carragher, tu mozna by napisac prace magisterska ale po krotce. Popularne wsrod fanow Liverpoolu powiedzenie glosi " we not english, we scouse" i wiekszosc tubylcow ma gleboko w powazaniu druzyne, ktora okreslaja Ingerlund. Carragher to scouser z krwi i kosci. Mimo to przez kilka lat znosil sytuacje gdzie w reprezentacji byl zapchajdziura rozumiejac, ze para Terry- Ferdinand lepiej pasuje do koncepcji mclarena, a wczesniej ericsona. Jednak kiedy przed meczem z Estonia w czerwcu kontuzji doznali zarowno Terry, jak i Neville, a mimo to mclaren wybral Kinga, ktory nie gral przez wieksza czesc sezonu z powodu kontuzji i Browna, ktory nie miescil sie w pierwszej 11 United Jamie sie delikatnie wk... i zrezygnowal z gry w kadrze. Dla kiboli Liverpoolu zostal bohaterem. Ale nie o to chodzi. Nie trzeba bylo dlugo czekac, zeby kontuzji doznal ponownie King i Terry. Ferdinand byl zawieszony za kartki. I doszlo do sytuacji, ze przed arcywaznymi meczami z Rosja i Chorwacja mclaren musial skorzystac z niedoswiadczonego Lescotta i majacego najlepsze dni za soba Cambpella. Efekt? 2 porazki, 5 straconych bramek podczas gdy najlepszy dostepny angielski obronca popijal piwko przed tv smiejac sie z idiotycznego parasola swego bylego menago.

To tylko 3 przyklady, a jest ich naprawde duzo wiecej.

Obecnosc Beenhakera jest dla mnie bardzo istotna nie dlatego, ze nagle Polacy stana sie wirtuozami ale dlatego, ze bedzie potrafil wykorzystac umiejetnosci pilkarzy do maksimum. Nie trzeba daleko szukac, zeby zobaczyc co doskonaly fachowiec potrafi zrobic z grupa srednio utalentowanych pilkarzy. Grecja w Euro 2004 .

Co do sprytu Czechow w wygrywaniu z Niemcami, to nie chodzi chyba o ostatni mecz kiedy Niemiaszki juz kombinowali jak zrobic zeby nie grac z 1 koszyka? Poprzedni sukces Czechow byl do spolki ze Slowakami w 76 roku. Pisze z glowy wiec sie moge pomylic ale bodajze 8 zawodnikow owczesnych mistrzow to byli Slowacy. Niemcy ograli Czechow( jeszcze do spolki ze Slowakami) w Italia`90 w cwiercfinale i dwukrotnie w Euro`96. Wiec z tym sprytem nie bylbym tak bardzo przekonany.

Natomiast jesli chodzi o Chorwatow to wyszli z beznadziejnie slabej grupy pokonujac beznadziejnie slabych Anglikow i bardzo przecietnych Izraleczykow i Rosjan. O Macedonii , Estonii i Andorze szkoda nawet pisac. Jesli beda przystepowac do turnieju z mianem "czarnego konia" to pewnie zakonczy sie tak jak w Korei i w Niemczech, gdzie ich los byl podobny do naszej reprezentacji. Jedyny sukces jaki odniesli to MS`98 gdzie zupelnie nikt na nich nie liczyl.

Korea 2002 i gra gospodarzy. Hm, sedzia nie musi gwizdac karnych z kapelusza i puszcza 5-metrowych spalonych, zeby pomoc druzynie. Kazda akcja 50 na 50, kazde starcie w srodku pola bylo gwizdane na korzysc Koreanczykow, no moze prawie kazde. Tak bylo w meczu przeciwko nam, Usa i Portugalii. Presja kibicow i podejrzewam oficjeli sprawila, ze druzynie Hiddinka naprawde nie moglo sie przytrafic nic zlego. Tylko slaba dyspozycja Polski i Portugalii sprawila, ze za powazne przekrety musieli sie wziac panowie w czerni dopiero w fazie pucharowej. Na szczescie Niemcy byli dla nich zbyt mocni.

Dlatego ja sie upieram, ze Austria to kelnerzy, ktorzy moze zdobeda punkt jak im pozwola Niemcy w ostatnim spotkaniu, i to tylko wtedy jesli beda pewni awansu. przeciez Austrie losowali z 5 koszyka w eliminacjach MS, tego samego co Liechtenstein. Ta pozycja naprawde nie wziela sie z powietrza.

Pozdrawiam

PS: 3 mecze, 7 punktow \:\)

Do góry
#1829036 - 03/12/2007 18:19 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: polskignom]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
W wiekszosci podzielam zdanie Konstruktora.

Wielu z gory zaklada ,ze z Niemcami nie mamy szans ,Chorwaci to rewelka ,a Austria ,wiadomo - gospodarz ,a wiec....ZERO punktow i do domu.

Ciekaw jestem jaka grupa odpowiadalaby malkontentom.

San Marino ,Andorra i Liechtenstein ?

Klopot w tym ,ze te druzyny sie nie zakwalifikowaly

Polskim pilkarzom nie brakuje umiejetnosci ,ale ,moim zdaniem ,ich pieta achillesowa jest nastawienie mentalne.
Do tej pory mieli takie ,jak ich "kibice".....hmmm Niemcy ,no to w plecy \:p

Leo zmienil ta druzyne ,zmieniajac jej mentalnosc.
To pozwolilo osiagnac wygrana z Portugalia u siebie i remis na wyjezdzie - te mecze zdecydowaly o awansie ,w glownym stopniu.
W tych meczach gral KOLEKTYW.
Gwiazdy ,w dzisiejszej pilce moga sie popisac kilkoma zagraniami ,ale rzadko rozstrzygaja o wyniku meczu.
Wole 11 przecietniakow ,tworzacych kolektyw ,niz 5 gwiazd i 6 wyrobnikow w druzynie.

Na dzis uklad jest taki ,ze to inni powinni sie obawiac meczow z Polska ,bo...sa faworytami i to inni zagraja pod presja.

Niemcow zostawmy ,bo pewnie z grupy wyjda (wyleza raczej ,kalkulujac na ktorym miejscu wyjsc najlepiej) ,kilka slow o Chorwatach.

Pokonali Angoli i dostali malpiego rozumu.Wszedzie slychac ,jacy to sa najlepsi.
Niech dmuchaja ten balon ,na Euro dostana baty ,bo po pierwzym (przegranym) meczu z Niemcami gore wezmie ich balkanska natura.
Zaczna sie klocic ,trener okaze sie winny ,trener powie ,ze zawodnicy olewaja repre i tak dalej.
Historia znana dobrze z wystepow balkaniarzy na duzych imprezach.

Dla mnie kluczem do sukcesu na ME bedzie pokonanie w pierwszym meczu Austriakow ,ktorych bym nie lekcewazyl ,nawet gdyby nie byli gospodarzami.
Nie maja gwiazd (Polacy tez) ,ale moga miec zespol ,silny kolektyw ,wspomagany tym,ze beda u siebie.
Maja dosc czasu by sie przygotowac ,a na wyniki meczow towarzyskich nie warto patrzec poprzez pryzmat slabosci Austriakow.

Nawet 1 punkt z Austria nasze szanse na wyjscie z grupy sprowadzi do minimum (vide post Terry Butchera ,Niency-Austria za zakonczenie),ten mecz musimy wygrac.
Nastepna zdobycz mamy na Chorwatach ,a po drodze jeszcze jest szansa uzyskac godny wynik z Niemcami ,ktorzy.......kalkulujac na kogo lepiej wpasc w cwiercfinale ,moga nam "odstapic" 1 miejsce ,sensacyjnie \:\) remisujac w 3 meczu z gospodarzami.

I jak tak przegladam sobie sklady grup ,to uwazam ,ze trafilismy prawie idealnie.

Dla mnie tragedia byloby ,gdyby Polska znalazla sie na miejscu Rumunii czy Hiszpanii ,ktora....ze swojej grupy nie wyjdzie

Do góry
#1829038 - 03/12/2007 18:22 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: Szewa]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Szewa
Rene, jedno pytanie. Oceniasz losowanie jako fatalne. Jaka więc według Ciebie byłaby grupa marzeń ? Bo w pierwszym koszyku nie widzę drużyny słabszej od Austrii. Drugi koszyk, to same solidne firmy. Trzeci - tutaj rzeczywiście lepiej byłoby trafić na Rumunów albo Portugalczyków, z którymi Polacy pokazali, że potrafią grać. Wracając jednak do sedna sprawy, mówienie, że wylosowaliśmy fatalnie jest według mnie nadużyciem \:\)


Szewa - oddziel losowanie od osoby naszego selekcjonera

Moją grupę marzeń - jeśli coś takiego istnieje - masz kilka postów wcześniej

Ja uważam, że gospodarz to nie jest dobry rywal, nawet jak to są takie ogórki jak Austriacy
Na dwoch ostatnich Mundialach trafilialiśmy na gospodarzy i po pierwszym meczu można było pakować walizki.
Takie są fakty

W Korei na gospodarza trafiliśmy na dzień dobry, dostaliśmy baty i marzenia się skończyły

W Niemczech dostaliśmy od Ekwadoru, ale łudziliśmy się jeszcze, że uda się pokonać gospodarzy i Niemców w jednej osobie

Skończyło się na 0:1 i było po ptakach

*****

Odnośnie samego losowania, to ja nie podzielam opinii, ze było dobre
Nie liczyłem na cud, że los nam przyfarci, bo łatwych rywali nie ma

Teraz już mamy nowe hasło "Wygrać z Niemcami"
Jakiś Grunwald 2 czy coś w tym stylu
Tymczasem jest to rywal niezmiernie trudny do pokonania, a dla Polski szalenie niewygodny

Do góry
#1829065 - 03/12/2007 18:49 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: konstruktor1]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: konstruktor1
beticos, czytajac Twoje posty czesto mam wrazenie, ze nie doceniasz roli trenera w wynikach druzyny.

Co do sprytu Czechow w wygrywaniu z Niemcami, to nie chodzi chyba o ostatni mecz kiedy Niemiaszki juz kombinowali jak zrobic zeby nie grac z 1 koszyka?
Poprzedni sukces Czechow byl do spolki ze Slowakami w 76 roku.

Natomiast jesli chodzi o Chorwatow to wyszli z beznadziejnie slabej grupy pokonujac beznadziejnie slabych Anglikow

Korea 2002 i gra gospodarzy. Hm, sedzia nie musi gwizdac karnych z kapelusza i puszcza 5-metrowych spalonych, zeby pomoc druzynie. Kazda akcja 50 na 50, kazde starcie w srodku pola bylo gwizdane na korzysc Koreanczykow, no moze prawie kazde.

Dlatego ja sie upieram, ze Austria to kelnerzy, ktorzy moze zdobeda punkt jak im pozwola Niemcy w ostatnim spotkaniu, i to tylko wtedy jesli beda pewni awansu. przeciez Austrie losowali z 5 koszyka w eliminacjach MS, tego samego co Liechtenstein. Ta pozycja naprawde nie wziela sie z powietrza



Co to trenera / selekcjonera to jest zupełnie inaczej
Odsyłam choćby do mojej analizy meczu Rosja - Anglia, gdzie o moim typie na Rosja win w dużej mierze zadecydował Guus Hiddink
Często gram "na trenera" w innych meczach

Z tym, że jak na losowanie nie patrzę poprzez pryzmat Leo
Albo inaczej - gdybyśmy nie mieli Leosia, to ci co piszą, ze losowanie było dobre, raczej przeszliby na drugą stronę barykady \:D

Czesi to taka sprytna drużyna. Nie mam na myśli tylko ich ostatniego zwycięstwa nad Niemcami. Pamiętam jeszcze EURO w Jugosławii, pamiętam też EURO, kiedy Czesi ograli Niemców rezerwowym składem
Czesi tym sprytem leją Holendrów chociażby

konstruktor1 - ale naraziłeś się fanom Premiership ( a tych nie brakuje ) stwierdzeniem, że Anglia była "beznadziejnie słaba" \:D
U mnie zaś zapunktowałeś, bo ja zawsze uważałem ich reprezentację za przeciętniaków
Przecież oni niczego nie wygrali, pomijając finał z Niemcami u siebie, kiedy sędzia dal im bramkę z kapelusza
( gospodarz się kłania )
Oni pod tym wzgledem podobni są do Hiszpanów, z tym, że ci ostatni ładnie grają i ładnie przegrywają
Anglicy to nawet ładnie grać nie potrafią \:D za to ich porażki są bardzo ładne \:D
Tyle tylko, że Anglicy do wielkich imprez się na ogół kwalifikują, szczegolnie jak trafią na Polaków
Nie jest łatwo ich pokonać, kiedy grają u siebie
trzeba umieć grać i mieć dobrą drużynę
Chorwaci to zrobili, więc dla mnie jest to wystarczający sygnał

Z gospodarzami jest tak jak piszesz. Sędzie nie musi dawać karnych z kapelusza, puszczać spalonych, itd.
Moze to zrobić bardziej subtelnie
I dlatego ja uważam, że mieć gospodarza w grupie, to dobre nie jest

Amk twierdzi, że Hiszpania z grupy nie wyjdzie
Byłoby mi smutno, gdyby tak się stało
ale jeśli Hiszpania ma nie wyjść z grupy, to korzystniej dla Polski byłoby mieć ją w swojej grupie, czyż nie
Amk twierdzi, ze Polska pokonałaby Hiszpanię
Ja tego nie wiem
Wiem natomiast, że Hiszpanię łatwiej byłoby ograć niz Niemców

Do góry
#1829079 - 03/12/2007 19:09 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: rene]
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
Amk, cały problem w tym, że to my gramy pierwszy mecz z Niemcami a nie Chorwacja. Potem właśnie mamy grajków z Bałkanów a na końcu Austrię.
Osobiście zbytnio nie przeceniam roli losowania. Wpadło nam co wpadło i tyle. Najważniejsze, żeby jak najlepiej przygotować drużynę. Mocni Niemcy i Chorwaci są przynajmniej gwarantem, że ich nie zlekceważymy bo właśnie przez taką olewkę rywali skopali nam tyłki Koreańce i Ekwador. Do tego osoba Leo przekonuje mnie, że nie będa działy się takie cyrki podczas przygotowań jak u Engela czy Janasa. Przecież pamiętamy formę Janosikowej jedenastki kilka dni przed MŚ. W takiej dyspozycji nie mieliśmy prawa wyjść nawet z najłatwiejszej grupy.
Martwią trochę tylko ci Niemcy. To chyba jedyna drużyna na którą nie chcialem, żebyśmy trafili, no ale trzeba walczyć \:\)
Poza tym nie demonizowałbym gospodarzy. Korea grała po prostu dobrze i miała tego Hiddinka, na którego gra Rene. Oczywiście , w późniejszej fazie mitrzostw sporo pomogli im sędziowie, ale nikt mi nie wmówi, że to były ogórki. Grali wtedy naprawdę fajnie i wiele drużyn by im uleglo nie tylko Polska, gdzie zawodnicy bardziej kłócili się o kasę niż myśleli o graniu. Dwa lata temu gospodarzami byli Niemcy , ale przecież z od nich byliśmy wtedy dużo słabsi i nie miało znaczenia czy graliśmy wtedu w Dortmundzie czy mecz byłby w Warszawie. Tu trafiamy na gospodarza , który gra po prostu słabo. Leje ich każdy kiedy chce i gdzie chce więc nie ma sensu porównywać ich do Korei czy tym bardziej Niemiec.

W każdym razie jestem optymistą i liczę na ciekawe mecze.

Do góry
#1829082 - 03/12/2007 19:12 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: arvid]
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
Poprawka... najpierw Niemcy, potem Austria a na końcu Chowacja - taki mamy terminarz.

Do góry
#1829091 - 03/12/2007 19:27 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: rene]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Trafilismy do prawie idealnej grupy, oczywiscie mozecie narzekac jak to trudna grupa, jednak wystarczy spojrzec na inne grupy aby zrozumiec ze mielismy sporo szczescia.

Austria, oczywiscie grozny przeciwnik, jak kazdy, jedyny plus u nich ze przygotowuja sie pod ta impreze od dawna, owszem ich ostatnie rezultaty, remis z Malta, porazka z Kanada... Z czym do ludzi, to jedyna druzyna ktora przed losowaniem nie miala grupy marzen, gdzie by nie trafili maja prze..... To nie ten poziom co Szwajcaria, jakbysmy na nich trafili to byloby nie za ciekawie.

Chorwacja, zabawnie wygladaja glosy ze to jakas potega, prowadzac 2-0 z beznadziejnie grajaca Anglia dali sobie wyrownac, malo brakowalo a mecz zakonczylby sie remisem, wtedy wiekszosc by ich uwazala za przecietna druzyne, a wygrana na Wembley 3-2 zrobila wrazenie na wszystkich, okazuje sie ze to swietna ekipa \:\) Wystarczy wykluczyc ten rezultat z Anglia na wyjezdzie gdzie mieli fure szczescia(trener angoli i lekcewazenie anglikow) i wyjdzie ze oni sie od nas specjalnie nie roznia, mamy podobna ekipe, do pokonania.

Niemcy, z ich koszyka uwazam ze wylosowalismy dobrze, nigdy ta druzyna nie robila na mnie wrazenia, na ostatnich mistrzostwach liczyli na mistrzostwo swiata i nawet nie zagrali w finale, niby wielki faworyt, a skonczyli na trzecim miejscu, walczac jak o zycie w meczu o braz gdzie Portugalia sobie zwyczajnie odpuscila. Jak wypadli na ostatnim EURO? To nie Brazylia czy Wlochy, ich gra przyprawia mnie o mdlosci, na MS nie potrafili nam strzelic bramki przez 90minut, dopiero beznadziejny gracz Dudka im pomogl, nie ma sie co ich obawiac, naprawde moglismy trafic zdecydowanie gorzej, Hiszpania to bylby koszmar a Niemcy... Bardzo dobrze ze gramy z nimi pierwszy mecz, to druzyna turniejowa, rozkreca sie z meczu na mecz, widze spore szanse.

Reasumujac, trafilismy do najlatwiejszej grupy, Niemcy na papierze sa faworytem, Chorwacja i Polska to ten sam poziom, a Austria gra bo musi.

Do góry
#1829096 - 03/12/2007 19:32 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: arvid]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Po pierwsze nie róbmy z Leo Boga!! Fakt jest to trener o wiele lepszy niż Dżanas czy Jureczek, ale przede wszystkim grają piłkarze.

Co do Beticosa (rene) to u niego to normalne, stary już jest i ciągle marudzi

A teraz czemu Polska ma duże szanse wyjścia z grupy.
08.06.08 Klagenfurt mecz z Niemcami. Wszyscy mówią, że najtrudniejszy mecz. Buki uważają ich za faworytów, a jak tak sobie zobaczyłem ich wyniki z ostatnich Euro. 1996 zdobyli majstra na wyspach po finale z Czechami a potem?? W 2 kolejnych ipmrezach nie wychodzili z grupy nie wygrywając meczu!! Do tego remisują z m.in z Łotwą!! W Belgii i Holandi zdobyli 1 punkt tak samo jak w Portugalii. Do tago jest to drużyna turniejowa, która orkręca się z meczu na mecz, a my a nimi gramy na początku. Ostatnio na mundiali wygrali z nami grając końcówke w przewadza a wcisneli bramkę w doliczonym czasie.

12.06.08 Wiedeń.
Mecz z gospodarzami, która jak już ktoś napisał zostałą w ostatnich eliminacjach do MŚ 2010 losowana z tego koszyka co Liechtenstain. Co więcej ostatnio dwa razy ich pokonalismy w tym własnie na stadionie Ernesta Happela. Widaomo ściany i sędziowie będą im pomagali ale sami bramki im nie strzelą.

16.06.08 Klagenfurt
Ostatnia potyczka z Chorwacją, która wyeliminowała Anglie. Ale to raczej Anglicy się sami wyeliminowali. To co zrobil Carson na Wembley czy Robinson (chyba?) w Chorwacji to jest \:D . My mamy Boruca, Kuszczaka, Fabiana itd. . Do tego ostatnio jak pamiętam wygraliśmy a Chorwacją 1:0 po golu Smolarka i to było przed MŚ gdzie daliśmy tak ciała

Także wszyscy do Austri - będzie dobrze

Do góry
#1829097 - 03/12/2007 19:32 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: arvid]
Feel-Tsu Offline
veteran

Meldunek: 04/08/2006
Postów: 1212
Skąd: Starachowice
krajobraz po losowaniu grup wyglada tak, ze w zasadzie sie nic nie zmienilo, bo tak czy siak wszystko zalezy od pierwszego naszego meczu na ME.
Prawda jest taka, ze jesli mecz z Niemcami zakonczy sie nasza porazka to mozemy sie juz powolutku pakowac do domu. przeciez wtedy i Szwaby i Chorwaci beda mieli po 3 oczka. nie da rady zebysmy to odrobili. Przeciez nie damy rady Chorwatom - oni sa jak dla mnie glwonym faworytem tej grupy. Z niemcami zawsze sobie jakos radzili i pewnie teraz bedzie to samo.

co do Chorwatow to wiemy, ze pokonali oni slaba reprezentacje Anglii i przegrali na wyjezdzie z Macedonia w swoim ostatnim tygodniu eliminacji, ale prawda lezy gdzie indziej. oni sa naprawde pukladanym zespolem. Bilic jakos poskladal te kawalki i Chrowaci juz kilka lat trzymaja pewien fason i poziom, z ktorego nie schodza. Jak dla mnie ten zespol jest bardzo zblizony gra do CZechow. W srodku pomocy zamiast Rosickiego mamy tu Modrica, ktory na ME moze blysnac forma. to moze byc nowa wschodzaca gwiazdeczka europejskiej pilki. Turniej i mecz z Hrvatska da odpowiedz na pytanie czy damy rade Czechom w elim MŚ

dziwie sie troche takiej pewnosci siebie ze juz na pewno ogramy Austrie. Nie wiem czy zauwazyliscie, ze juz prawie wszsycy dopisali sobie po 3 punkty za mecz z Austria, bo "oni w tym roku wygrali jedno spotkanie i meczyli sie z Malta i Kanada". Na to wychodzi, ze gospodarze beda mieli 0 punktow, bo tak ustalili juz kibice zarowno Austriakow jak i druzyn z nimi grajacych. A juz sam fakt, ze chcieli sie wycofac z Mistrzostw ma niby swiadczyc o tym, ze sa slabi i rzadcy jak nie wiadomo co.

Czyli tak - w meczu otwarcia Austria ma sie polozyc przed Chorwatami, bo ci ograli dwukrotnie Anglikow, a gospodarze w ostatnim meczu towarzyskim ulegli Albionowi 0-1. To przeciez bedzie ich debiut na mistrzostwach Europy i nie wierze, ze nie sa w stanie urwac punktu. Potem Polacy, ktorzy analizuja sklad Austriakow pod takim katem ze najlepszy gracz gra W Panathinaikosie i to cala Austria. A na koniec Niemcy, z ktorymi przy dobrym ukladzie wczesniejszych spotkan moga podzielic sie punktami.i co wtedy? wyjda Niemcy i Austriacy i tyle tego bedzie....

wszystko zalezy od pierwszych spotkan w grupie Niemcy - Polska i Austria - Chorwacja zadecyduja o tym kto wyjdzie z grupy, jesli oba zakoncza sie zwyciestwem ktorejs z ekip. Remisy sprawia ze bedzie walka

nie wiem czy ktos zauwazyl ze jednak to teoretycznie Austriacy maja najlepszy uklad spotkan w grupie. Najpierw graja z Chorwacja swoj mecz-debiut i zrobia wszystko zeby dobrze zaczac, za tą Malte, za Kanade, za Tunezje. Potem maja Polakow, ktorzy sa w ich zasiegu, choc moim zdaniem nie maja nas dobrze rozpracowanych, bo kto ma to robic skoro Brzeczek i Gilewicz graja nad Wisłą.....i na koniec Niemcy z ktorymi mecz jestem przekonany, ze bedzie mial za zadanie pomagac ktorejs z ekip lub nawet obu.
bedzie potrzebny remis to zremisuja, beda Szwaby potrzebowac wysokiego zwyciestwa to wygraja 3-0....

wygrajmy z Niemcami i tyle!!!!!!!

Do góry
#1829176 - 03/12/2007 20:35 Re: Losowanie finalow ME i eliminacji MS [Re: Feel-Tsu]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Feel-Tsu

...dziwie sie troche takiej pewnosci siebie ze juz na pewno ogramy Austrie. Nie wiem czy zauwazyliscie, ze juz prawie wszsycy dopisali sobie po 3 punkty za mecz z Austria, bo "oni w tym roku wygrali jedno spotkanie i meczyli sie z Malta i Kanada". Na to wychodzi, ze gospodarze beda mieli 0 punktow, bo tak ustalili juz kibice zarowno Austriakow jak i druzyn z nimi grajacych. A juz sam fakt, ze chcieli sie wycofac z Mistrzostw ma niby swiadczyc o tym, ze sa slabi i rzadcy jak nie wiadomo co.

Czyli tak - w meczu otwarcia Austria ma sie polozyc przed Chorwatami, bo ci ograli dwukrotnie Anglikow, a gospodarze w ostatnim meczu towarzyskim ulegli Albionowi 0-1. To przeciez bedzie ich debiut na mistrzostwach Europy i nie wierze, ze nie sa w stanie urwac punktu. Potem Polacy, ktorzy analizuja sklad Austriakow pod takim katem ze najlepszy gracz gra W Panathinaikosie i to cala Austria. A na koniec Niemcy, z ktorymi przy dobrym ukladzie wczesniejszych spotkan moga podzielic sie punktami.


Ja powiem nieco inaczej

Ci, którzy twierdzą, że po 3 meczach w grupie Austria będzie mieć na koncie ZERO punktów, a w bramkach gdzieś 1-15 \:p
to niech przygotują sobie dziś na obiad mizerię \:D \:D \:D
Robi się to to z ogórków \:D

Feel-Tsu sporo ciekawych rzeczy zauważył
Przed wszystkim układ ( kolejność ) gier
Dużo będzie zależeć od otwierających spotkań
A takie są dwa: Niemcy - Polska, Austria - Chorwacja i one sporo wyjaśnią
Chorwację też cenię wysoko, ale może być tak, że po dwóch meczach będzie ona miała 6 pkt, ale też zero

drfocus - Niemcy w dwóch ostatnich edycjach ME wypadli fatalnie, ale też w tym czasie na MŚ zdobyli dwa medale - srebro w Korei i brąz u siebie. Po nieudanych ME w Portugalii odmłodzili zespół na MŚ u siebie. Z tą drużyną przyjdzie nam rywalizować. Nie twierdzę, że Polacy są bez szans, ale zupełnie nie podoba mi się ta akcja, jaka rozpetała się w mediach "Wygrać z Niemcami"
Takie akcje zawsze kończyły się fatalnie, a poza tym:

Piłka nozna to jest taka gra, gdzie na boisku biega 22 facetów, a na koniec wygrywają Niemcy

Do góry
Strona 5 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23), 3389 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581630 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49