Strona 3 z 3 < 1 2 3
Opcje tematu
#1823223 - 01/12/2007 18:16 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: antyfutbol]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Korona Kielce v GKS Bełchatow

Bez wątpienia hit kolejki, który powinien dostarczyć dużo emocji kibicom na stadionie i przed telewizorami. Faworytem jest Korona bo gra u siebie i jest wyżej w tabeli ale widzę dzisiaj gości sięgających po komplet punktów. Przemawia za tym osłabienia Korony jak odesłanie na trybuny Jacka Zielińskiego oraz brak duetu środkowych pomocników czyli Zganiacza i Hermesa. Na ławce jest Świerczewski, więc to on pewnie zastąpi jednego z nich i sobie pewnie dobrze poradzi ale kto zagra u jego boku to już nie wiadoma. Szczególnie trudno będzie zastąpić Zganiacza bo miał on w każdym meczu kluczowe podania, które decydowały o zwycięstwach. Tym razem będzie ich brakować. Korona z mocniejszymi drużynami nie za specjalnie sobie radzi bo ostatnio wypunktowało ich Zagłębie. Ważne będzie kto zdobędzie pierwszy bramkę. Jeżeli goście to szansę, że wywiozą komplet punktów będzie bardzo duży tym bardziej, że Garguła może nie wrócił do swojej super formy ale jest skuteczny. Przy obecnej formie napastników GKS'u będzie dobra gra Garguły bardzo potrzebna. Ujek nie zagra bo zawieszony. Costly i Nowak jeżeli o strzelone bramki to zawodzą. Dla gości to ostatnia szansa by nadrobić cokolwiek nad czołówką przed wiosną i uważam, że przy tych osłabieniach Kielczan są dzisiaj faworytem.

Typ:
Bełchatów win 3,80 bet365


Widzew Łódź v Zaglebie Lubin

Drużyna, która walczy o zajęcie miejsca wyższego niż barażowe bo po tym co pokazuje Sosnowiec i rywal za miedzy ŁKS spaść na dwa ostatnie miejsca będzie nie lada wyczynem.
Zagłębie po zwolnieniu Michniewicza nabiera właściwe tempo. Widać to po grze Iwańskiego, który wyraźnie odżył i znowu stał się liderem drużyny i zagrywa decydujące piłki i strzela bramki.
Wszystko przemawia za Zagłębiem, który ma lepszy wyjściowy skład i piłkarzy na ławce rezerwowych, którzy są w stanie odmienić losy meczu jak reprezentant Polski Łobodziński, Arboleda, Plizga, Nunes.
Widzew ostatnio wywiózł cenny punkt z Zabrza gdzie nawet prowadził po pięknej bramce z rzutu wolnego jednak dzisiaj poprzeczka zawieszona zdecydowanie wyżej i będzie trzeba zagrać bardzo dobry mecz by zdobyć jakikolwiek punkt.
Zagłębie w dobrym stylu wypunktowało Koronę na wyjeździe, a ojcem sukcesu był Iwański z Plizgą, którzy rozbili obronę rywali. Tym razem powinno być podobnie i liczę na zwycięstwo Mistrzów Polski dla których każdy punkt w tej sytuacji jest jak na wagę złota.

WIDZEW Łódź: (1-4-4-2) Fabiniak - Kłos, Ukah, Oshadogan, Ł.Broź - Budka, Juszkiewicz, Kuklis, Lisowski - Mierzejewski, Napoleoni
Trener: Marek Zub
Rezerwowi: Hładowczak BR, Kursa ŚO, DP, Jarmuż LO, LP, Piechna N, Bogunović N

ZAGŁĘBIE: (1-4-5-1) Ptak - G. Bartczak, Stasiak, Sretenović, Tiago Gomes - Rui Miguel, Jackiewicz, Iwański, Goliński, Pawłowski - Chałbiński
Trener: Czesław Michniewicz
Rezerwowi Jesionkowski BR, Arboleda LO, ŚO, LO, Łobodziński PP, Nunes N, Włodarczyk N, Plizga N, LP

Typ: Zagłębie win @ 2,00 bet365

Na jutro oczywiście Wisła ale o tym ewentualnie później.

Do góry
Bonus: Unibet
#1823283 - 01/12/2007 18:37 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: pescar]
xox Offline
member

Meldunek: 12/01/2004
Postów: 100
Skąd: Warszawa
Nie wiem dlaczego nikt nie pisze o meczu Lecha z Zagłębiem S.,
znając możliwości ile bramek zagłębie może przełknąć i ile Lech może "strzelić" na pewno warto zagrać overka 2,5 kurs 1,85 B&W oraz czystą dwójkę za 1,75 B&W

Do góry
#1823318 - 01/12/2007 19:00 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: xox]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
@Pescar

Obok Świerczewskiego na środku pomocy zagra Tomasz Nowak, to ten co jest powołany przez Leo na zgrupowanie w Turcji. Jest to świetny młody zawodnik, któremu jeszcze wiele osiągnie w piłce. Także moim zdaniem środek nie będzie o wiele słabszy niż przy parze Hermes - Zganiacz (oglądającym polecam przyjżeć się Nowakowi) Co ciekawe Nowak w pierwszym składzie w meczu ligowym ostatnio zagrał w Bełchatowie i zagral słabo, ale po wyróżnieniu przez Leo znów pokazuje technikę mało spotykaną w naszej lidze. Ostatnio strzelil ładną bramkę w PE z Cracovią. Jego wiekszym mankamentem jest gra w defensywie ale to już sprawa Świra. Dodam że po kontuzji wraca Bonin (duże wzmocnienie). A to że Zielak nie siądzie na ławce to może nawet i dobrze, bo to nie jest typ trenera żeby jedną zmianią potrafił zmienicz oblicza meczu na korzyść, raczej potrafi wszystko spierniczyć jak ostatnio zdejmując Bednarka.
Widać, że bardzo przyćmiła oczy wygrana 2-0 w Krakowie, bo ja śmiem twierdzić, że to nie jest ta sama drużyna co rok temu. Jak w meczu z mistrzami nie wierzyłem w wygraną to tu im daje o wiele większe szanse niz z miedziowymi. Co mnie martwi to słaba forma defensywy, ale może zagra Skerla, a warto dodać ze w pełni dyspozycji jest Bednarek. Ja w tym spotkaniu widze remis ze wskazaniem na Korone

Typ: X
Kurs: 3.20
Buk: Ladbrookes
Stawka: 3/10

Do góry
#1823371 - 01/12/2007 19:23 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: drfocus]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
drfocus ladnie wszystko napisal, ja od kilku 2 kolejek gram na remis Korony u siebie, gdyz jeszcze takiego w tym sezonie nie zanotowali, dzis wiec dalej gram na remis w calym meczu, Belchatow ostatnio zaczal grac, Korona bedzie chciala zagrac ladnie w ostatnim meczy przed kielecka publicznoscia, dla mnie remis

Do góry
#1823884 - 01/12/2007 23:28 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: Dziabor]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Skład Jagi na mecz z Polonią:
Jagiellonia Białystok: Banaszyński - Łatka, Nawotczyński, Rodnei, Wasiluk - Dzienis, Markiewicz, Falkowski, Kwiek, Jarecki - Sobociński.

Tylko Sobociński w ataku. Jak pisałem od dawna mnie nie przekonuje. Jeden napastnik i kto ma strzelać te gole? Liczę na jakieś stałe fragmenty ale więcej niż 1 nie powinna wpaść. Warunki do gry nie rewelacyjne. Raczej będzie to mecz walki z małą ilością bramek. Do poprzedniego typu dorzucam taki:

Typ: under 2;2,5
Kurs: 1.925
Stawka: 2j
Buk: Bet365

Do góry
#1823918 - 01/12/2007 23:37 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: Dziabor]
byylu Offline
newbie

Meldunek: 30/09/2007
Postów: 38
Skąd: Kraków
Widzew Łódź - Zagłębie Lubin

Według mnie kurs ~2.0 na Zagłębie jest lekko przesadzony, w ostatniej kolejce piłkarze z Lubina pokazali, że kryzys mają już za sobą pewnie pokonując 4:1 Korone na ich terenie. Co prawda 1 jaskółka wiosny nie czyni ale biorąc pod uwagę formę Widzewa i ich ostatnie mecze nie można być zbytnim optymistą przed tą konfrontacją. Z drugiej strony drużyna jeśli nie zacznie zdobywać punktów może niedługo znaleźć się w strefie barażowej, Być może Z.Kapka coś poradzi jednak nie wydaje mi się że uda mu się to dziś.

Do góry
#1823954 - 01/12/2007 23:46 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: Dziabor]
b3str Offline
member

Meldunek: 20/09/2007
Postów: 155
Skąd: Polska
Korona Kielce-PGE BOT Bełchatów

Pomimo faktu iż Bełchatów nie najlepiej prezentuje się na przekroju rundy jesiennej-zaliczam tą druzyne do tych z wyższej półki.PGE gra naprawde ciekawą piłkę, Lenczyk bardzo fajnie ich ustawia, ciekawie atakują ale w większości meczów nie potrafili wykorzystać swojego potencjału.BOT potrafi przycisnąć w pierwszej połowie, biegają wtedy najwięcej i grają na maxa.Drugie połowy grają zależnie od wyniku tej pierwszej, lecz dzisiaj w Kielcach muszą się skupić i postarać się zagrac 90 minut dobrej piłki.Boisko Korony ostatnio sprzyjało odrodzeniu Zagłębia Lubin które zapewne wygra w Łodzi, lecz prosze zauwazyć jak zaskoczyła nas gra Widzewa w Zabrzu.Wracając do Korony, która będzie do końca sezonu goniła lidera, lecz myśle że ich walka skupi się na miejsach 2-3 gdzie głównymi kandydatami do objęcia tych lokat oprócz Kolportera jest Legia i Lech.Bełchatów jedzie powalczyć, do druzyny wraca Dawid Nowak-lecz wątpie ze juz po powrocie "zdobędzie Kielce".Z przodu Costly, w środku Garguła-zobaczymy czy zagrają tak jak w ostatnich dwóch meczach.Gospodarze zaś w delikatnym kryzysie w zespole trenerów, Zieliński obejrzy mecz z trybun i z pewnością nie jest to "+" dla zawodników jego druzyny.Suma sumarum Korona grała bardziej rzetelnie i myśle ze dysponują wystarczającym kalibrem by wygrać dzisiaj przed własną publicznością z PGE.Dodał bym jeszcze kilka zdań, ale mecz za 15 minut i chciałbym byście skorzystali stawiam na gospodarzy.
Typ:Korona Kielce

Do góry
#1827010 - 02/12/2007 22:32 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: b3str]
Zabielany Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/02/2005
Postów: 5727
Skąd: Bytom
Górnik - Wisła 1

Dlaczego ?

- Wisła na wyjazdach pomimo tego, że ostatnio wygrywa... to zamula. Wymęczone zwyciestwo z Łksem..ktore tak naprawde powinno sie skonczyc porazka, badz w najlepszym razie remisem... gdyby Klatt mial mózg. Przed tygodniem męczarnie w sosnowcu...gdzie wisleka byla lepsza... jednak przez ponad 80 minut nie potrafila tego udokumentowac.

- 6-1-1 u siebie górnika. Porazka z Legią była w okresie, kiedy zespol Wieczorka sie jeszcze docieral. Zeszlotygodniowy remis z widzewem traktuje raczej jako wypadek przy pracy, niz objaw jakiegokolwiek kryzykus. Widzewiacy postawili naprawde trudne warunki, a Górnicy mimo wszystko chyba troche zlekcewazyli rywala.

- 8 zwyciestw z rzedu Wisly. "Kazda seria sie kiedys konczy".. uwielbiam te sredniowieczne przyslowaia...obok "pilka jest niesprawiedliwa", "taka jest pilka" to jedno z moich ulubionych. Mozna sie z tego podśmiewywać..jednak nie zmieni to faktu, ze te banaly sa prawdziwe.

- Wisla w mediach jest juz okrzyknieta mistrzem polski i po malu pewnie zastanawiaja sie na kogo trafią w eliminachach lm. Pewnosc siebie w sporcie to atut.. jednak od pewnosci siebie do lekcewazenia rywala jest tylko cienka linia.

Zabraknie Kosowskiego, Gierczaka i Gołosia.

Moim zdaniem Górnik wygra 1-0... a koguta dostanie Jarka lub Brzęczek. \:\)

Do góry
#1827045 - 02/12/2007 22:44 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: Zabielany]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
W 100% się z Tboą zgodze Zabielany

Ja jak zresztą wiecie nie jestem fanem Rysia Wieczorka i jakby to byl mecz wyjazdowy to bym dawal na Wisłe dom albo samochód, U siebie Rysio potrafi wygrywać z mosnymi drużynami co pokazał w Kielcach pokonując Wisłe 1:0 czy Legie 3:1 jeszcze za czasów pracy w Kielcach

Warto jeszcze zuważyć że od 2 kolejek gospodarze w naszej pomarańczy są bardzo gościnni i punty rozdają na prawo i lewo. Licze, że dzisiaj Górnik wreszcei udowodni, ze granie u siebie przed 15 tys. widownią potrafi dać 3 pkt. i przełamie swoiste fatum gospodarzy w pomarańczy. Wisła też nie będzie wygrywała do końca rundy. Co więcej kurs to szok jaki wystawiły buczki

Typ: 1
Kurs: 4.80!!
Buk: Expekt
Stawka: 2/10

Do góry
#1827166 - 02/12/2007 23:13 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: drfocus]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Oj długo myślałem nad dzisiejszym meczem. Też uważam, że kursy wystawione przez buki delikatnie mówiąc nie doceniają klubu z Zabrza. 6-1-1 u siebie to znakomity wynik i pomijając porażkę z Legią i ostatnią zadyszkę z Widzewem to Górnik gra na własnym stadionie bardzo dobrze. A Wisła? Wiecznie nie będzie wygrywać tym bardziej na wyjazdach.

Postanowiłem ugryźć ten mecz z trochę innej strony \:\) Skoro Górnik gra przed 15 tyś widownią i ma walczyć o 3 punkty to powinien strzelać jakieś bramki. Wisła na wyjazdach już traciła gole z mniej wymagającymi rywalami: Zagłębie S., Cracovia czy Odra strzeliły po bramce. A Górnik we wszystkich meczach nie strzelił choćby 1 gola tylko na początku sezonu w meczach z Legią i właśnie Wisłą. Od tego czasu gra o wiele lepiej i myślę, że 1 bramkę powinien ustrzelić. Dlatego gram:

Typ: Górnik strzeli
Kurs: 1.51
Stawka: 3j
Buk: Expekt

Do góry
#1827316 - 03/12/2007 00:02 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: (J)]
b3str Offline
member

Meldunek: 20/09/2007
Postów: 155
Skąd: Polska
Górnik Zabrze-Wisła Kraków

Krótko, zwięźle i na temat.Wątpie by Górnik był w stanie zawinąć tutaj 3 punkty-Wisła wygrywa i będzie wygrywała mecze w tym sezonie.Druzyna ta jezeli chce pozyskać Jacka Krzynówka lub chce zagrać w jakichś pucharach w następnym roku, musi konsekwentnie przekonywac kibicow i dzialaczy o tym ze ich nie zawiodą.Po dwóch dość szczęśliwych wygranych w Łodzi i Sosnowcu, bardzo realnie wygląda mi podział punktów w Zabrzu.Wisła ma dużą przewagę, grali na wysokich obrotach od początku sezonu, nie odpuszczali sobie nawet pucharu ligi czy ekstraklasy.Ostatnio Górnik był o wlos od wywalczenie choćby 1 punktu, ale Wisła szczęśliwie dowiozła jedno bramkowe prowadzenie do końca.Oczywiscie nikt tutaj nie chce sie poddawac, czy grać na remis-obie zaatakują rzecz jasna.Niedzielny wieczór, ostatni mecz kolejki-na czuja zagram na X, under 2,5 rowniez mile widziany ale "main bet`em" niech będzie podział punktów.
Typ:Remis 2/10 @3,30 Expekt

Do góry
#1827438 - 03/12/2007 00:39 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: drfocus
W Licze, że dzisiaj Górnik wreszcei udowodni, ze granie u siebie przed 15 tys. widownią potrafi dać 3 pkt...


Ja tam dziś też zagram na Górnika i też myślę, że koguta dostanie Jarka \:D
Myślę, że tych kogutów będzie potrzeba więcej

Kurs 4.80 jak najbardziej do wypróbowania
Ja dodatkowo potestuję
2:1 za 17 i 3:1 za 41

Do góry
#1827617 - 03/12/2007 01:28 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: rene]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Górnik Zabrze - Wisła Kraków

1 etap progresji -5j


Passa Białej Gwiazdy jest imponujaca i wszystko wskazuje na to ze bedzie przedluzona bo bilans w historii spotkan z Gornikiem maja rewelacyjny
Ale statystyka jest nieublagana i choc tydzien temu bylem blisko z Sosnowcem to nie udalo sie, moze dzisiaj Gornik sprawi niespodzianke ale jedno jest pewne nie moze zagrac tak jak z Widzewem (w 1 polowie nie za bardzo wiedzieli co maja grac)

2 etap

[i][/i]Górnik Zabrze 1 kurs 4,80 stawka 2j Expekt
Górnik Zabrze 1X kurs 1,95 stawka 12j Expekt

Do góry
#1827715 - 03/12/2007 01:50 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: Inzaghi78]
b3str Offline
member

Meldunek: 20/09/2007
Postów: 155
Skąd: Polska
Wyjściowe "11"-stki.

Górnik: Pesković - Jarczyk, Hajto, Smirnovs, Pawelec - Malinowski, Pazdan, Brzęczek, Madejski - Jarka, Zahorski


Wisła: Pawełek - Baszczyński, Głowacki, Cleber, Piotr Brożek - Boguski, Sobolewski, Cantoro, Zieńczuk - Paweł Brożek, Paulista

Praktycznie najsilniejsze składy, w Wiśle brakuje jedynie Dudki i Kosowskiego.Do wcześniejszego remisu @3,30 2/10 expekt dorzuce jeszcze under 2,5 bramki @1,75 4/10 Bet-at-home poniewaz myśle iz trenerzy zdecydowanie poprawią jeszcze bardziej ustawienie w obronie po ostatnim meczu i nawet dla zawodnikow klasy Pawla Brozka bedzie ciezko cokolwiek ustrzelić.

Do góry
Strona 3 z 3 < 1 2 3

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, igea23, alfa, rymoholik, ANZELMO, Sensei, pacyfista, Akhu, Sony, VVega, Kretol), 3720 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582030 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49