Strona 2 z 47 < 1 2 3 4 ... 46 47 >
Opcje tematu
#1167998 - 26/04/2007 01:20 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792

aha a jesli chodzi o Biotka to mysle ze nie warto sie w niego pakowac narazie. Duzo ludzi wdupilo na nim i sie kisilo sporo czasu wiec teraz przy lekkim wzroscie jak dzisiaj (no jak na biotka to dosc sporym...) beda wywalac bo maja dosc kiszenia i beda chcieli wyjsc jak maja okazje. Jest wiele lepszych spolek wg mnie do ladowania teraz kasy. Biotek sie strasznie ociezaly ;\)

Do góry
Bonus: Unibet
#1168372 - 26/04/2007 02:19 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
Quote:
Trend is your friend!!! Nie graj przeciwko trendowi - teraz moze sie udac ale juz masa osob w ten sposob miala straty na Biotonie. Od pazdziernika Bioton stracil ok. 40% podczas gdy inne spolki rosly....
Ja nie widze tu jakiegos pieknego ruchu na Biotonie. Obroty byly nieduze jak na ta spolke.
Ja obserwuje Bioton od dluzszego czasu i podobnych ruchow bylo sporo. Byly to tylko oszukane ruchy - jedna sesja w gore a potem znowu w dol. Wiec ja bym nie byl tak optymistyczny bo jedna sesja to za malo aby powiedziec, ze mamy odrot na Biotonie.

a ja uwazam ze mamy odwrot... i jest to dla mnie rowniez znak ze idzie korekta na reszte wigu20, bo tak to zwykle bylo ze jak taniala ropa i miedz, to lejce przejmowal bioton. Informacji pozytywnych bylo sporo na biotonie, mowie glownie o wejsciu na amerycki rynek insuliny no i gielde amerykanska. Ciekawe jaka bedzie wtedy kapitalizacja tego balona hehe

Do góry
#1168472 - 26/04/2007 02:38 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: mjeciu]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
A czy teraz ropa i miedz tanieja? No raczej minimalna korekta. Bo te porownanie z tymi surowcami to troche bez sensu. Tak samo, ze wzrost na Bio pokazuje, ze bedzie korekta na calym rynku....
W ogole nie ma to sensu.
Teraz jest wiekszy problem: dolar jest strasznie slaby a Bio eksportuje swoj "towar". Juz wczesniej zarzad cos wspominal o silnym zlotym.
jak dotad wyniki Biotonu mierne i do tego sporo kombinowana zarzadu przy nich. Niecale 100mln zl przy ponad 5mld kapitalizacji to jednak troche duzo. Zwlaszcza, ze to juz spora spolka i do tego z Wig20. ponadto rynek insuliny caly czas sie rozwija i czesto pojawiaja sie jakies nowe infa o nowych prepraratach.
A wszystkie dobre wiadomosci to juz dawno zdyskontowane w cenie....

Ja w Bioton nie wejde bo ryzyko spore a zysk nie bedzie oszalamiajacy. Sa lepsze spolki na rynku i na pewno nie w trendzie spadkowym tak jak Bioton.

Do góry
#1169176 - 26/04/2007 13:36 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
Quote:
A czy teraz ropa i miedz tanieja? No raczej minimalna korekta. Bo te porownanie z tymi surowcami to troche bez sensu. Tak samo, ze wzrost na Bio pokazuje, ze bedzie korekta na calym rynku....

czemu bez sensu ? przekladanie kasy ze spolki do spolki zapewnia pewna stabilnosc notowan 20 najwiekszych spolek na gieldzie.

Co do reszty to sie zgadzam i tez w bioton nie wejde, z tym ze to wcale nie oznacza ze kurs nie urosnie do 4 czy 5 zl

Do góry
#1169365 - 26/04/2007 17:20 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: mjeciu]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No a LTX dalej zapierdala \:D

Wczoraj + 6 dzisiaj narazie sprzyjajacy rynek + 12 % - ciekawe jak sie skonczy. Mysle ze ostatnia szansa na tanie zakupy bo celem jest 140 - teraz mamy 95 zł

HGN tez ma potencjal - warto kupic chociaz pakiecik bo do 18 maja jak sie kupi akcje to bedzie PP a mysle ze bedzie podobnie rozwiazane jak na LTX czyli wielki zysk z tego bedzie. Mysle ze spokojnie do 20 zl HGN powinna dojsc - naganiam na nia chociaz juz sprzedalem heh no ale mysle ze warto wam ja polecic niestety pociag juz jedzie narazie bezemnie ale mysle ze uda mi sie jeszcze w nia wskoczyc na jakiejs korekcie.

Do góry
#1169370 - 26/04/2007 17:21 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
aha panowie... gdzie macie rachunki maklerskie?

Ja mam w bossie i mam za darmo notowania mobilne - czy gdzies jeszcze sa one za darmo jesli wybierze sie odpowiedni pakiet?

moze ktos ma w bz wbk - jak tam sie uklada wspolpraca?

Do góry
#1169377 - 26/04/2007 17:25 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
aha i bym zapomnial. Czuje w kosciach ze odpal na odlewniach na dniach... Sie kisila dlugo czas zeby wystrzelila bo juz od kilku dobrych dni jest zbieranie bardzo tanich akcji. Dzisiaj mamy juz +4% przy wysokich obrotach jak na ta godzine - dawno takich nie bylo... Mysle ze trzeba sie przygladac - no ja nie musze bo juz siedze w ODL ;\)

Do góry
#1169421 - 26/04/2007 17:53 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Dzisiaj straszna nuda. Poszla niezla luka i teraz nikomu nie chce sie ani sprzedawac ani kupowac.
ja spadam bo zaraz usne na przy tych notowaniach ....

Aha, rachunek mam w bossie....

Do góry
#1170242 - 26/04/2007 21:42 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
To tak jak ja zielony 5 pakiet- bardzo fajny bo daja notowania mobilne za darmo na komoreczke albo pda. Mam tez emaklera ale... szkoda gadac w ogole o nim heh

slyszalem ze w bzwbk tez jest dobry

Do góry
#1170310 - 26/04/2007 22:20 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Moj kolega ma w WBK i jest bardzo zadowolony. Na razie nie mial jakichkolwiek problemow ....

Do góry
#1170675 - 26/04/2007 23:46 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Kolejny raz pieknie sie zachowal Lentex - rynek zaczal spadac ale jemu to nie przeszkodzilo w rosnieciu na slabym rynku +10 % ;\)

Drozapol tak sobie no ale 2 % jest

Cienko z MSX... moze w koncu prezes idiota poda jakies info bo bez niego ciezko bedzie ruszyc.

Tak jak mowilem wczoraj - walka na STX ale jednak czerwien, no ale tutaj akurat jestem spokojny bo to dlugoterminowa inwestycja.

Gorzej z MSX...

Odlewnie tez ladnie sie zachowaly zanotowaly znowu + i widze swiatelko w tunelu - niedlugo odpal ;\)


Bioton tak jak myslalem - nie wytrzyma 2 dni wzrostowych bo za duzo ludzi jest poubieranych w drogie akcje i jak tylko sie nadarzy okazja - jak wczoraj +6% to odrazu wywalaja...

Za to zurawie - heh to jest wlasnie nasza GPW balony rosna a spolki z fundamentami cos nie mrawo ;\)

No ale dzien mozna zaliczyc do udanych \:\)

Do góry
#1173314 - 28/04/2007 00:32 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No tak jak pisalem - odlewnie chyba wkoncu ruszyly - 3cia sesja rosnaca z rzedu dzisiaj kolejne ponad 2 % przy duzym obrocie jak na ta spolke ponad 3 mln zawsze bylo cos w okolicach 500 tys heh.

STX, MSX i inne spolki budowlane sie korekca ale mysle ze po weekendzie majowym wszystko odbije ze zdwojona sila. Grubi chca jeszcze zebrac taniego papierka od panikarzy. Duzo ludzi powychodzilo wlasnie z akcji zeby nie zostawac na weekend. Ja nie sprzedawalem bo mam za niska cene zakupu wiec mi sie to by nie oplacilo. Mysle ze odbicie juz po weekendzie.

Chociaz Drozapol znowu dzisiaj ladnie wzrosl - no ale to inna dzialka, mysle ze jego trend jest zagrozony.

Do góry
#1174248 - 28/04/2007 05:51 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
miglanc Offline
addict

Meldunek: 16/01/2003
Postów: 672
Skąd: ch-ce
A ja uważam że należy sprzedaź GBP/USD i postawić TP 1,96 - w ciagu miesiaąca dojdzie do tego poziomu.
Pozdrawiam!

Do góry
#1174306 - 28/04/2007 06:56 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: miglanc]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
a ja uwazam ze ostatni dzwonek wszystko sprzedac ;\)

Do góry
#1175592 - 28/04/2007 23:01 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: miglanc]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: miglanc
A ja uważam że należy sprzedaź GBP/USD i postawić TP 1,96 - w ciagu miesiaąca dojdzie do tego poziomu.
Pozdrawiam!


1,96 na kablu ... hmm ciezko bedzie. A skad takie przekonanie? Bo przed ostatnimi wzrostami na eurodolarze czytalem analize jednego goscia o 1,25 w krotkim czasie. Nie wyszlo ... :0
W USa nie najlepiej ze wzrostem PKB , teraz podadza znowu troszke danych a ja jakos optymistycznie nie jestem nastawiony...
Jednak mozliwa jest tez korekta ale czy do 1,96 to jz ciezko powiedziec ...



Co do akcji: wywalilem wczoraj prawie wszystko (nie mialem juz tego tak duzo). Zostala jakas drobni9ca. Mialem to zrobic wczesniej ale troszke za wysoko dlame zlecenia i sie wahalem gdy spadalo.
Stany ze slabym wzrostem gospodarczym. Jednak robia dobra mine do zej gry. Wczoraj na bloombergu niektorzy sie nawet cieszyli, ze konsumpcja rosnie i moze byc tylko lepiej. No rzeczywiscie jest sie z czego cieszyc - w koncu jeszcze wzrost dodatni. Mnie ta informacja zaniepokoiła i wole weekend majowy siedziec na kasie.
Coraz wiecej ludzi gada o korekcie, czesto wiekszosc sie myli ale jesli jakis spadek nadejdzie to wszyscy drobni zaczna wywalac bo pomysla, ze powtorka z 2006 roku.
Teraz sobie poszukam w spo0lkach, moze cos fajnego znajde ale poczekam na dobry moment do wejscia.
I mam pomysl aby sie pobawic tak lekko pod wyniki. I tu mam pytanie: gdzie mozna znalezc cale zestawienie spolek z datami podania wynikow. Na stooq.pl jest kalendarium ale tam tylko z Wig20 sa podane ...

Do góry
#1175983 - 29/04/2007 00:40 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Na stronie parkietu

Do góry
#1181702 - 01/05/2007 04:20 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Belisariusz]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Wszyscy wyprzedali i wyjechali czy jednak ktos sledzi notowania? Bo ja jestem z malutkim pakietem MSX, ktory mi zostal niestety. Dzis obserwowalem. Straszna kaszana - nie mowie tylko o obrotach ale o ogolnej sytuacji.
Bronia jak moga 3550 na Wig20 ale to takie naciaganie. W piatek zrobili zabawe na fixingu na PKO. Dzis male obroty to i niewielkim kosztem sie udalo kolejny raz. Ale teraz Stany troche doluja to moze jutro (tzn. w sorde \:\) ) spadniemy ponizej tego poziomu. Chyba polska gielda jest taka niemrawa bo sie spadkow w USA spodziewaja. My nie rosniemy a sie osuwamy a w tym czasie Stany poszly w gore, Europa tez. U nas budowlanka chyba tansza niz przed ogloszeniem Euro2012.
Czekam na jakies spadki (przynajmniej 3400) bo teraz drogo. Nawet pod wyniki juz nie mam zamiaru grac bo dzis Drozapol ladnie spadl a nie wydawalo sie, ze tak bedzie.

USA mialy kiepskie dane a i tak rosly. Mja adobra mine do zlej gry bale kiedys musi sie skonczyc. Poza tym nadchodzi maj a to jest na ogol kiepski miesiac dla gieldy. Ponadto wszyscy wroza korekte w maju wiec jak sie zacznie jakas korekta to sie dopiero wtedy leszcze posypia ...

Do góry
#1187037 - 03/05/2007 01:22 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Bylem na weekendzie. Wlasnie niedawno wrocilem. Jak mowilem beda spadki bo nikt nie bedzie gral na gieldzie bo kazdy na lezaku popija drinki ;\)

Spokojnie co do MSX STX drozapolu... od poniedzialku jedziemy znowu do gory. Juz dzisiaj mielismy ladne znaki na MSX.

Jest dosc dobrze nawet nie myslalem ze tak bedzie - sadzilem ze beda wieksze spadki ale dzisiaj juz ladnie wszystko odbilo.

Odlewnie dalszy wzorst zanotowaly - jeszcze troche i odpal ;\) Ostatnia szansa na tanie zakupy

Do góry
#1194733 - 05/05/2007 08:56 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No ladnie nam dzisiaj wykrecili WIGi heh ;\)

Chyba dzisiaj nikt nie stracil bo chyba tylko kilka spolek spadlo. Za to moje znowisz poszybowaly \:D

Zobaczymy jak w PN ale ja obstawiam ze dalsze wzrosty...

Mam jeszcze pytanie kiedy wchodzi na GPW ten austryiacki developer? Za akcje ma byc 12 euro - jak mi wpadnie jakas gotoweczka wieksza to chyba wejde w to chociaz na krotko \:\)

Do góry
#1194934 - 05/05/2007 16:54 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Ida rekordy. Przyszly tydzien tez moze byc niezly bo wyniki. Ja czekam tylko najwyzej do 15-16. maja i puszczam akcje. To juz jest za ladnie i moze byc jakis spadek. A skoro wszyscy boja sie maja to nawet male spadki moga sie okazac duze.
Maj jest raczej kiepskim miesiacem dla gieldy a wiec druga czesc powinna byc spadkowa skoro w I zle nie powinno byc ....

Do góry
Strona 2 z 47 < 1 2 3 4 ... 46 47 >




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49