Strona 24 z 47 < 1 2 ... 22 23 24 25 26 ... 46 47 >
Opcje tematu
#1371729 - 07/07/2007 00:34 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
No i co teraz? Podobno przebicie 3850 przez WIG20 otwiera droge do dalszych wzrostow i prawde mowiac jesli ludzie czekajacy z kasa na korekte w lipcu dojda do wniosku, ze korekty nie bedzie i trzeba kupowac poki tanio ...

Znalazlem chyba przyczyne wzrostu kursu Telforceone i obrotow 10x takich w porownaniu do czwartku:
http://www.telforceone.com/info.php - co prawda zapowiadali wzrost sprzedazy ale widac, ze nie jest to tylko gadanie. Niedlugo sfinalizuja przejecie kolejnych 70 punktow sprzedazy a przy malej plynnosci wzrost moze byc spory.

WojtekK

Do góry
Bonus: Unibet
#1380385 - 09/07/2007 20:01 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Kupilem MCI - dlugo nie moglem zrealizowac zlecenia, nikt nie chcial mi oddac heh. No ale teraz juz mam. Sprzedalem w koncu LTX bo juz mnie denerwuje no ale zysk calkiem niezly na tym papierze wiec nie mam co na niego narzekac.

Kupilem tez investrorsbr

Do góry
#1380441 - 09/07/2007 20:33 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
A ja z Investors BiR zaluje, ze nie moge sprzedac - nie zdeponowalem na rachunku jeszcze. Nie wiem skad bierze sie taka cena jesli wzrost wartosci certyfikatu wg wyceny Investors jest niewielki.

WojtekK

Do góry
#1380601 - 09/07/2007 21:23 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Hossa jedyna odpowiedz ;\)

Tak sobie zakupilem - moze jeszcze cos wzrosnie. Juz jest 6% na plusie moze cos jeszcze sie uda dzisia ugrac

Do góry
#1380608 - 09/07/2007 21:26 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Sprzedalem tez troche KGHM... wiec prawie wszystko juz mam sprzedane z tego waloru

Do góry
#1380974 - 09/07/2007 23:35 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Originally Posted By: Eska
Hossa jedyna odpowiedz ;\)

Tak sobie zakupilem - moze jeszcze cos wzrosnie. Juz jest 6% na plusie moze cos jeszcze sie uda dzisia ugrac


OK - hossa ale wartosc certyfikatow jest w jakis sposob okreslona (moze nie na dzisiaj ale co miesiac sa wyceniane) i nie bardzo widze powod, zeby placic >20% wiecej niz sa warte. Czy za akcje CEZ notowane na czeskiej gieldzie ktos zaplaci 10% wiecej u nas niz tam?
Gdybym mogl sprzedalbym swoje i wlozyl ta kase np. w Arke inwestujaca na podobnych gieldach. Za 2-3 miesiace zamienilbym z powrotem i na 80% bylbym do przodu ;-) Zobaczymy za 3 miesiace czy mialem racje bo Arki troche i tak chce kupic. Przyjrzalem sie roznym funduszom "nowej Europy" i niektore tyko nazwe maja europejska a wiekszosc inwestuja na naszej gieldzie.

WojtekK

Do góry
#1381091 - 10/07/2007 00:25 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: nowy WK
Zobaczymy za 3 miesiace czy mialem racje bo Arki troche i tak chce kupic. Przyjrzalem sie roznym funduszom "nowej Europy" i niektore tyko nazwe maja europejska a wiekszosc inwestuja na naszej gieldzie.

WojtekK


Bądź kolego ostrożny z tą Arką,zresztą nie tylko z nią.

To ,że kasa płynie teraz szerokim strumieniem do funduszy akcyjnych wcale już nie jest takie dobre ani dla funduszy ani dla inwestorów.Stoją fundusze teraz przed nie lada problemem jak inwestować tę kasę.

Dzis na stronach gazety jest troche na temat funduszy : http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80353,4299350.html



Krótki cytacik z powyzszego artykułu :
"...Historia uczy, że bessa giełdowa boleśnie weryfikuje wybory inwestorów. W latach 1997-1999 r., po pierwszej wielkiej hossie, Polacy trzymali aż 90-95 proc. pieniędzy w funduszach z mniejszym lub większym udziałem akcji . Ale już w 2002 r., gdy trwała bessa, sytuacja się radykalnie odwróciła: 85 proc. oszczędności Polacy przenieśli do bezpiecznych funduszy..."

Obecnie juz ok 80% pieniędzy Polaków jest w funduszach akcyjnych ... ale decyzja Wojtku i tak należy do Ciebie.

Do góry
#1381180 - 10/07/2007 01:02 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
SyKo Offline
old hand

Meldunek: 29/03/2004
Postów: 910
Gdzie lepiej kupic investor FIZ ? Podczas notowan na gieldzie czy wtedy gdy oni wydaja te certyfikaty w odzialach biur makklerskich, tak jak to ma miejsce teraz?

Co do Twojego posta dardraw to chodzilo o Arke ale wlasnie ta srodkowoeuropejska, tam chyba jeszcze troche potrwaja wzrosty. Takie przynajmniej moje zdanie (choc zbyt doswiadczony w inwestycjach to ja nie jestem \:\) ) Pozdr

Do góry
#1381243 - 10/07/2007 01:21 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: SyKo]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Ja zrozumiałem SyKo że chodzi o fundusze inwestujące za granicą,jednak w wielu przypadkach nazwa funduszu jest niejako płaszczykiem a i tak 75% kasy zostaje u nas.

Do góry
#1381352 - 10/07/2007 02:02 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Dardraw,

Ja jestem w tej chwili na etapie wycofywania kasy z funduszy inwestujacych a akcje na naszej gieldzie. 25% juz wycofalem. Zobaczymy co bedzie dalej bo jakos wielkiej korekty nie widac ale wiadomo, ze przyjdzie.
Tylko co zrobic z ta kasa? Investors reklamuje sie, ze zarabia na spadkach w przeciwienstwie do innych funduszy ale jakos ostatnio nie zarobil za dobrze i tlumacza sie ... ze byly spadki indeksow. Sam nie wiem co o tym myslec? Maja klientow za idiotow?
Mysle, ze wplacenie czesci na fundusze inwestujace w innych krajach Europu wschodniej ma sens ale im bardziej przegladam oferty tym bardziej staje sie nieufny. Pierwszy z ladna nazwa:
http://www.bphtfi.pl/index.php?p=news&kid=8&pkid=49&ppkid=62
prawie polowa na naszej gieldzie. Kolejny:
http://www.leggmason.pl/index2.htm tez ma nasze akcje. Arka tak samo ma kupowac nasze akcje. Tak wiec dywersyfikacja jest raczej slaba a zyski pewnie mniejsze niz te ktore daly typowe fundusze akcji w ostatnich miesiacach.
Pewnie mozna wyciagnac, zalozyc lokate miesieczna i poczekac na porzadna korekte na GPW.
Ja na gieldzie przezylem i hosse na poczatku i piersza besse i zarobki 1250% na prywatyzacji BSK i straty na takich emisjach. Mam swiadomosc, ze ryzyko jest "troche" wieksze niz przy lokatach albo obligacjach. Teraz z funduszami mam o tyle komfort, ze nawet jak sprzedam 10% taniej niz jest dzisiaj to bede mial 2-3x tyle co na lokacie w tym roku.
Jakbys mial jakis pomysl na prawdziwa dywersyfikacje portfela ale dajaca wiecej niz lokaty czy obligacje to chetnie poczytam.

Co do Investors FIZ to zakup w BGŻ dzisiaj wychodzil mniej wiecej 15 PLN taniej za certyfikat i pewnie da sie upolowac na gieldzie jeszcze taniej.

Do góry
#1381454 - 10/07/2007 02:28 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Jeszcze jedno:
To ,że kasa płynie teraz szerokim strumieniem do funduszy akcyjnych wcale już nie jest takie dobre ani dla funduszy ani dla inwestorów.Stoją fundusze teraz przed nie lada problemem jak inwestować tę kasę.

To pisalem juz ze dwa miesiace temu, ze nie podoba mi sie, ze w TOP5 Supermarketu TFI m-banku na pierwszych miejscach sa wylacznie fundusze akcji i to najbardziej ryzykowne malych spolek. BPH Dynamiczny od jakiegos czasu jest w czolowce a zyski ostatnio slabiutkie.
Wczesniej najwiecej kasy szlo w fundusze zrownowazone i to bylo w miare bezpieczne. Teraz od pewnego czasu czuje sie coraz mniej pewnie. No ale ja i pewnie inni piszace w tym temacie to wiedza a po d... dostanie masa ludzi ktorzy traktuja fundusze jako niekonczaca sie maszynke do robienia kasy. I pewnie winien bedzie Balcerowicz ;-)

WojtekK

Do góry
#1381494 - 10/07/2007 02:34 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Głośno pomyslę a każdy niech się sam zastanowi co do inwestowania w fundusze innych rynków czy rejonów świata. Czy to nie jest trochę tak, że ktoś kto ma jakieś pojęcie o rodzimym rynku jest świadomy zagrożeń i szans na nim występujcych postanawia zdywersyfikować portfel wchodząć w fundzusze operujące na rymkach, o których nie ma zielonego pojęcia ?

Do góry
#1381508 - 10/07/2007 02:42 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: nowy WK
Jeszcze jedno:
To ,że kasa płynie teraz szerokim strumieniem do funduszy akcyjnych wcale już nie jest takie dobre ani dla funduszy ani dla inwestorów.Stoją fundusze teraz przed nie lada problemem jak inwestować tę kasę.

To pisalem juz ze dwa miesiace temu, ze nie podoba mi sie, ze w TOP5 Supermarketu TFI m-banku na pierwszych miejscach sa wylacznie fundusze akcji i to najbardziej ryzykowne malych spolek. BPH Dynamiczny od jakiegos czasu jest w czolowce a zyski ostatnio slabiutkie.
Wczesniej najwiecej kasy szlo w fundusze zrownowazone i to bylo w miare bezpieczne. Teraz od pewnego czasu czuje sie coraz mniej pewnie. No ale ja i pewnie inni piszace w tym temacie to wiedza a po d... dostanie masa ludzi ktorzy traktuja fundusze jako niekonczaca sie maszynke do robienia kasy. I pewnie winien bedzie Balcerowicz ;-)

WojtekK


To chyba nie jest aż tak dziwne biorąc pod uwagę różnicę w zyskach między funduszami akcja a zrównoważonymi o obligacji nie wspominając. Tymbardziej, że reklamy podgrzewają atmosferę i dają dużo do myślenia.

Do góry
#1381596 - 10/07/2007 02:59 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Belisariusz]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Originally Posted By: Belisariusz
Głośno pomyslę a każdy niech się sam zastanowi co do inwestowania w fundusze innych rynków czy rejonów świata. Czy to nie jest trochę tak, że ktoś kto ma jakieś pojęcie o rodzimym rynku jest świadomy zagrożeń i szans na nim występujcych postanawia zdywersyfikować portfel wchodząć w fundzusze operujące na rymkach, o których nie ma zielonego pojęcia ?


Wg mnie wlasnie dlatego wchodzi sie w fundusze a nie bezposrednio na jakies rynki, ze sie nie ma pojecja o tych rynkach ale chce sie tam zainwestowac. Zakladam, ze funduszami ktore inwestuja na tych rynkach zarzadzaja ludzie majacy o tym pojecie i za to sie placi za zarzadzanie pieniedzmi i ewentualnie prowizje od zysku.

Te fundusze rozwazam jako jedna z mozliwosci ale tak jak pisalem - im blizej sie im przygladam tym mniej mi sie Podobaja. Chociaz z drugiej strony dwa ktore kupilem na probe:
Legg Mason Zrównoważony 2.98 %
BPH Akcji Europy Wschodzącej 4.21 % przez 20 dni
a BPH dynamiczny na zero mniej wiecej w tym czasie.

Jak macie lepsze pomysly to jesem otwarty na propozycje. W koncu po to jest ten temat, zeby dyskutowac o takich rzeczach.

WojtekK

Do góry
#1382101 - 10/07/2007 07:00 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
mumin Offline
enthusiast

Meldunek: 24/10/2006
Postów: 286
Originally Posted By: dardaw
Originally Posted By: nowy WK
Zobaczymy za 3 miesiace czy mialem racje bo Arki troche i tak chce kupic. Przyjrzalem sie roznym funduszom "nowej Europy" i niektore tyko nazwe maja europejska a wiekszosc inwestuja na naszej gieldzie.

WojtekK


Bądź kolego ostrożny z tą Arką,zresztą nie tylko z nią.

To ,że kasa płynie teraz szerokim strumieniem do funduszy akcyjnych wcale już nie jest takie dobre ani dla funduszy ani dla inwestorów.Stoją fundusze teraz przed nie lada problemem jak inwestować tę kasę.

Dzis na stronach gazety jest troche na temat funduszy : http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80353,4299350.html



Krótki cytacik z powyzszego artykułu :
"...Historia uczy, że bessa giełdowa boleśnie weryfikuje wybory inwestorów. W latach 1997-1999 r., po pierwszej wielkiej hossie, Polacy trzymali aż 90-95 proc. pieniędzy w funduszach z mniejszym lub większym udziałem akcji . Ale już w 2002 r., gdy trwała bessa, sytuacja się radykalnie odwróciła: 85 proc. oszczędności Polacy przenieśli do bezpiecznych funduszy..."

Obecnie juz ok 80% pieniędzy Polaków jest w funduszach akcyjnych ... ale decyzja Wojtku i tak należy do Ciebie.


witam
debiutuje tutaj wiec prosze o na poczatku o wyrozumialosc

jezeli chodzi o fundusze to ja sie zastanawiam nad pko/cs akcji oraz pko/cs zrownowazony. dlaczego? bardziej stawiam na dywerysfikacje. licze ze jak bedzie bessa to w mniejszym stopniu to odczuje niz jakbym stawial tylko na fundusz akcji. z funduszami jest tylko jeden problem o czy pisal kolega. niemilosiernie zblizaja sie do limitu inwestycji na krajowym rynku. jakie bede ich kolejen pomysly na pomnazanie naszego majatku trudno powiedziec.

a teraz co do akcji. jezeli chodzi o akcje spolek ktore posiadam to sa to: 14 zac, berlinek, nowa gala, drozapol, ecard, energopol, htlstrefa, idmsapl, kredyt bank, lotos, orzel, paged, pgnig, pko bp, ruch, stalexport, travelpl

konto mam od jakies 3 lat w bzwbk. roczne oplaty 50 zl i prowaizja 6 zl przy tranzakcji. nie wiem czy to jest duzo czy malo wiec jak mozecie cos doradzic to z gory dzieki. wtedy jeszcze kupilem akcje lotosu i pgnig i tak mi zostaly (ale teraz jak troche poskocza to je sprzedam bo to sa male ilosci)

na poczatku gram za 15 tys. tez nie wiem czy to jest sensowna kwota do inwestycji czy nie ma sensu sie w to bawic.

od rau mile zaskoczenie zainwestowalem w ppwk i po 2 dniach +10 %

teraz widze ladnie poszedl mi orzel (11,81%) oraz nowa gala 4%. spowodowane jest to zapewne prawem pobooru na te spolki.

cos poradzicie odnosnie spolek akcji ktore posiadam. duzo czytam na forum parkietu ale odnosze wrazenie ze tam wiecej naganiaczy niz powaznych analiz.
pozdr

Do góry
#1382169 - 10/07/2007 07:54 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: nowy WK
Originally Posted By: Eska
Hossa jedyna odpowiedz ;\)

Tak sobie zakupilem - moze jeszcze cos wzrosnie. Juz jest 6% na plusie moze cos jeszcze sie uda dzisia ugrac


OK - hossa ale wartosc certyfikatow jest w jakis sposob okreslona (moze nie na dzisiaj ale co miesiac sa wyceniane) i nie bardzo widze powod, zeby placic >20% wiecej niz sa warte. Czy za akcje CEZ notowane na czeskiej gieldzie ktos zaplaci 10% wiecej u nas niz tam?
Gdybym mogl sprzedalbym swoje i wlozyl ta kase np. w Arke inwestujaca na podobnych gieldach. Za 2-3 miesiace zamienilbym z powrotem i na 80% bylbym do przodu ;-) Zobaczymy za 3 miesiace czy mialem racje bo Arki troche i tak chce kupic. Przyjrzalem sie roznym funduszom "nowej Europy" i niektore tyko nazwe maja europejska a wiekszosc inwestuja na naszej gieldzie.

WojtekK


Jak juz pisalem racionalne myslenie w czasie hossy nie zawsze jest dobre. Investors skonczyl na ponad +9 % jak widac mozna bylo zarobic ;\)

Jutro pewnie to wywale - kupilem tylko tak sobie, na chwile. CHociaz teraz Investors jest modny - wszedzie sa reklamy... Ludzie to kupuja i pewnie beda jeszcze do konca miesiaca i jak wynik bedzie nizszy od kursu albo zawiedzie oczekiwania to wtedy zacznie spadac tak jak teraz INFIVZ od podania wyniku za poprzedni miesiac.

Do góry
#1382221 - 10/07/2007 15:08 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Suntin Offline
stranger

Meldunek: 27/05/2007
Postów: 4
Mumin 15 spółek za 15 tysięcy to stanowczo za dużo:)

Do góry
#1382372 - 10/07/2007 17:23 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Suntin]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
15 spolek i 15k to gruba przesada. To tak jakbys kupil WIG. Jesli masz standardowa prowizje 0,39% i przynajmniej 5zl to zawyzasz ja sobie przy kazdej transackji ....

Wczesniej robilem AT i nie wrzucilem tutaj ale teraz krotko napisze:
Drozapol - wsparcie wyznaczylem na 13zl.
MSX - technicznie kiepsko, obecnie trend spadkowy
STX - przebil wsparcie na 6,40 i szuka dołka
LZPS - ciagly trend wzrostowy, dzis mogl juz to przebic

I sie nieciekawie zrobilo. To chyba przez problemy z koalicja ...

Do góry
#1382400 - 10/07/2007 17:39 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: Eska
Originally Posted By: nowy WK
Originally Posted By: Eska
Hossa jedyna odpowiedz ;\)

Tak sobie zakupilem - moze jeszcze cos wzrosnie. Juz jest 6% na plusie moze cos jeszcze sie uda dzisia ugrac


OK - hossa ale wartosc certyfikatow jest w jakis sposob okreslona (moze nie na dzisiaj ale co miesiac sa wyceniane) i nie bardzo widze powod, zeby placic >20% wiecej niz sa warte. Czy za akcje CEZ notowane na czeskiej gieldzie ktos zaplaci 10% wiecej u nas niz tam?
Gdybym mogl sprzedalbym swoje i wlozyl ta kase np. w Arke inwestujaca na podobnych gieldach. Za 2-3 miesiace zamienilbym z powrotem i na 80% bylbym do przodu ;-) Zobaczymy za 3 miesiace czy mialem racje bo Arki troche i tak chce kupic. Przyjrzalem sie roznym funduszom "nowej Europy" i niektore tyko nazwe maja europejska a wiekszosc inwestuja na naszej gieldzie.

WojtekK


Jak juz pisalem racionalne myslenie w czasie hossy nie zawsze jest dobre. Investors skonczyl na ponad +9 % jak widac mozna bylo zarobic ;\)

Jutro pewnie to wywale - kupilem tylko tak sobie, na chwile. CHociaz teraz Investors jest modny - wszedzie sa reklamy... Ludzie to kupuja i pewnie beda jeszcze do konca miesiaca i jak wynik bedzie nizszy od kursu albo zawiedzie oczekiwania to wtedy zacznie spadac tak jak teraz INFIVZ od podania wyniku za poprzedni miesiac.


No i BiR jako nieliczny dzisiaj rosnie ;\)

Ladnie spada wszystko - chyba bessa idzie \:D

Trzeba cos dokupic. MCI, kredyt bank i moze drozapol

Do góry
#1382680 - 10/07/2007 18:48 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Za to Investors FIZ chyba juz mozna kupic taniej niz przy zapisach. 2661,0 + prowizja.
Ja dzisiaj troche spanikowalem (a moze nie bo myslalem nad tym pol nocy po dymisji AL i nie dzialalem emocjonalnie jak juz sie zaczely notowania).
Kiedy WIG 20 spadl ponizej 3820 sprzedalem TF one po 33,0 Kredyt Bank po 26,5 i Intercars po 150,2. W tych trzech przypadkach jedtem do przodu. Automat sprzedal mi tez Jupitera po 5,84 - nie wiem czy to dobrze bo pewnie sie troche odbije ale wiekszej straty nie potrzebuje a wzrostu ponad 6,30 pewnie dlugo nie bedzie.
Obserwowalem kurs IDM sa i chyba chwilowa zwala byla spowodowana przez zlecenia SL ustawione na PKC. W kilka sekund kurs spadl do 22,26 a potem powoli zaczal odrabiac straty. Nie wiem co robic w takich sytuacjach - bylem prawie pewien, ze to duza okazja i prawie kupilem po 23,0 czy 23,1 ale przeciez mogla sie gdzies pojawic informacja o klopotach z US czy innym problenie ktory by taki spadek kursu uzasadnil.
Cale szczescie, ze nie ustawilem jakiegos dalekiego od kursu SL na to.

WojtekK

Do góry
Strona 24 z 47 < 1 2 ... 22 23 24 25 26 ... 46 47 >




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49