Strona 5 z 11 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 >
Opcje tematu
#1930978 - 11/01/2008 01:18 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
SyKo Offline
old hand

Meldunek: 29/03/2004
Postów: 910
Panowie, czy ktos z Was sie orientuje czy mozna regulowac zaplate za jednostki funduszu bezposrednio porpzez karte? Chodzi mi o to, ze ostatnio chcialem wykupic lokate kameleon i forma zaplaty byla jedynie wplata na rachunek bankowy w Kredyt Banku. A wiec udalem sie do powyzszego banku pytajac czy moge wplacic karta na ten rachunek.. Pani dala mi odpowiedz negatywna i ze zostaje mi wyplata pieniedzy w bankomacie i wplata gotowka.
Troche nie chce mi sie wierzyc ze nie jest to mozliwe, tym bardziej ze praktycznie wszedzie mozna zaplacic karta i wszedzie znalezc mozna terminal do platnosci karta. Czy ktos kiedys placil w ten sposob?
Akurat teraz sporo sie nazbieralo na karcie Netellera i szkoda mi to zamieniac na gotowke i placic za przewalutowania. Pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#1933156 - 11/01/2008 09:19 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: SyKo]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Przewalutowania? A netlelera masz w jakiej walucie? Pewnie w euro wiec tak czy siak musisz zamienic na zlotowki. Nawet jak bys chcial placic bezposrednio z karty to jest to samo. Za wyplate z bankomatu placisz 3 euro wiec to zaden majatek.

Jesli chodzi o zaplate karta to chyba nigdzie nie ma takiej mozliwosci z tego co wiem.

Do góry
#1933634 - 11/01/2008 18:25 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
SyKo Offline
old hand

Meldunek: 29/03/2004
Postów: 910
Nie do konca Eska jest tak jak piszesz, wyplacajac z bankomatu realny kurs to na dzien dzisiejszy w okolicach 3,5 zl/1 EUR, natomiast przy platnosci karta w sklepie, owszem przewalutowanie tez nastepuje, jednak po kursie w okolicach sredniego NBP czyli 3,6 zl/ 1EUR.

Do góry
#1934471 - 12/01/2008 01:42 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: SyKo]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No moze sie nie wglebiam az tak w to bo dla mnie to bez roznicy.

Tylko dzisiaj bylem placic za paliwo na stacji lotos i nie moglem zaplacic... Transakcja nie przyjeta nie wiem czemu bo kase na karcie mam. Ostatnio cos czesto mi sie zdarza ze nie przyjmuje transakcji - nie wiem czemu. Cos nie tak z ta karta. Raz przyjmuje a raz nie.

Do góry
#1934622 - 12/01/2008 02:41 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
bardzo ciekawy artykuł, polecam

o inwestowaniu w krajach BRICu pisał ostatnio Dardaw

Brazylia, Rosja, Chiny, Indie...

Do góry
#1935820 - 12/01/2008 09:23 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Rzeczywiscie dobry artykul, w którym to autor roztacza czarne wizje nad BRIC.
Czyzby nie wsiadł do tego expressu ?

Ja w sumie sie nie boję.Jak pisałem gdzies tu wczesniej jest to dla mnie inwestycja wieloletnia z potencjalnym duzym zyskiem a co za tym idzie z odpowiednio sporym ryzykiem.A duże ryzyko to cos wlasnie dla mnie.Wpłacając tam $ doskonale wiedzialem iz nie gwarantują w przyszlosci wyników jakie uzyskali dotychczas.
Sprawdzilem zreszta wczesniej jakie spólki mają w swoim portfelu,jakie maja wskazniki itd i stwierdzilem iz jest to bardzo solidny fundament.

W kilku przypadkach autor mija sie z prawdą ew widzi ja inaczej,jednak jesli spełnią sie jego prognozy , bede miec wspaniala okazje aby zwiekszyc swoje aktywa w BRIC.

Choc ja nie wyobrazam sobie sytuacji kiedy to nastapilby krach na BRIC natomiast inne gospodarki kwitłyby i przykladowe arki, dewuesy czy pioniery dawały zyski porownywalne do ostatnich.Więc z dwojga złego wole teraz kase trzymac w krajach gdzie ponad 2 mld zgłodnialych wszytskiego ludzi długo jeszcze napedzać bedzie gospodarkę.




Zreszta gdzie trzymac kase jak nie w kraju gdzie codziennie otwieranych jest 300 tys nowych rachunków bankowych ?
Czemu nie trzymac kaski w kraju, gdzie nazwy trzech chińskich banków i "giełda" to najczęściej wyszukiwane słowa w chińskiej wyszukiwarce Google w 2007 r.
W kraju w którym bilans handlowy wynosi 200 mld dolców na plus a rezerwy przekroczyły juz bilion dolarów.

Chiny potęgą sa i basta, i niech no te gieldy rzeczywiscie poleca to zaraz walę do Tempoletona po kolejna transzę funduszy , tym razem po samą chińszczyznę.

Do góry
#1935943 - 12/01/2008 09:45 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Zreszta gdzie trzymac kase jak nie w kraju gdzie codziennie otwieranych jest 300 tys nowych rachunków bankowych ?
Czemu nie trzymac kaski w kraju, gdzie nazwy trzech chińskich banków i "giełda" to najczęściej wyszukiwane słowa w chińskiej wyszukiwarce Google w 2007 r.

To chyba sygnal do tego aby powoli uciekac ....

Chinczycy sa strasznie napaleni na akcje. Poza tym wiele zwyklych osob z ulicy tam sie w to bawi. Powazni inwestorzy redukuja pozycje w Chinach. Ponadto Chinczycy maja taka duza slabosc do zachowan stadnych: gdy rosnie to trzeba brac, gdy spada to wywalac bez zastanowienia. I na razie jeszcze rosnie.

Ta sytuacje mozna porownac do GPW 94'

W Chinach mlodziutka gielda, napompowana do granic mozliwosci, masa leszczy \:\) Mimo dobrej gospodarki to sie załamie...
Nalezy spojrzec jak bardzo rozgrzana jest chinska gospodarka.
Inflacja ucieka im spod kontroli. Kraje baltyckie typu Estonia i Lotwa tez ladnie szalaly a teraz sa problemy. Chiny to olbrzymi rynek ale stabilnosc nie jest na najwyzszym poziomie.

To jest kraj gdzie gospodarka rynkowa dopiero sie zaczyna. Ale zaczeli az za mocno. IO2008 w tym jeszcze pomaga. To musi sie zle skonczyc bo jesli byloby przez lata stabilnie to bylby chyba ewenement na skale swiatowa. Nie mozna rosnac w ten sposob i nie poniesc zadnej kary. Wyceny sa tak wysokie tych spolek, ze ciezko juz to pompowac.....

Do góry
#1936017 - 12/01/2008 10:14 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
SyKo Offline
old hand

Meldunek: 29/03/2004
Postów: 910
Originally Posted By: Eska
No moze sie nie wglebiam az tak w to bo dla mnie to bez roznicy.

Tylko dzisiaj bylem placic za paliwo na stacji lotos i nie moglem zaplacic... Transakcja nie przyjeta nie wiem czemu bo kase na karcie mam. Ostatnio cos czesto mi sie zdarza ze nie przyjmuje transakcji - nie wiem czemu. Cos nie tak z ta karta. Raz przyjmuje a raz nie.


Co do roznicy w przwalutowaniu to dla mnie jest jednak spora roznica, ktora wynosi 3%, ale jesli dla Ciebie to bez znaczenia to ok, widocznie masz juz za duzo na koncie(kontach) ;\)
Natomiast co do platnosci ta karta to upewnij sie, ze nie jest rozliczana w dolarach.. Nie wiem dlaczego, ale czasami mam do wyboru PLN i USD. Gdy chcialem wybrac platnosc w dolarach zawsze platnosc byla odrzucana, w zlotowkach natomiast nigdy nie bylo problemu.

Do góry
#1938470 - 13/01/2008 03:31 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: rivex
Nie mozna rosnac w ten sposob i nie poniesc zadnej kary. Wyceny sa tak wysokie tych spolek, ze ciezko juz to pompowac.....


No to popatrzmy czy rzeczywiscie jest tak źle.

Z oczywistych względów wziałem do porównań tylko społki chinskie jakie ma w portfelu Templeton.Jest to 5 najwiekszych pozycji portfela.Zrezta spólki chinskie mają najwiekszy udział w Templetonie który wynosi 36,5%

Petrochina Co Ltd(5,76% w Templeton) - wskaxnik c/z 15,82
China Petroleum(5,07%) - c/z 12,36
Cnooc Ltd (2,74%) - c/z 19,34
China Netcom Group (2,29%) - c/z 12,34
China Mobile (2,27%) - c/z 33,89

A jak to wygląda u nas, do porównan wziąłem oczywiscie podobne branze :
sektor paliwowy : Orlen 14,52 ; Petrolinvest (-112,45)
telekomunikacja : TP 15,54; Netia(-2,69); Elektrim (-0,22)
elektromaszynowy : Kable 5,58 ; Apator 19,54; Rafako 47,87,; Ponar 121,49

Spojrzmy równiez na srednie sektorowe na naszej giełdzie :
energetyka 21,2
media 32,7
budownictwo 34,4
chemiczny 14,2
paliwowy 14,4
lekki 39,5


Jak wiec widac te zóltki nie sa takie ostatnie, u nas wcale nie jest lepiej.Zobaczmy jeszcze jak to wyglada na tle innych giełd, tutaj wykorzystamy aby miec lepszy obraz co nas czeka w przyszłosci, dosc jeszcze mało znany wskaźnik PEG.

Zanim przedstawie a`la tabelkę slowo o PEG - wakaxnik ten w przeciwienstwie do c/z który często zamydla , nie podaje tylko aktualnej formy spólki ale rowniez jej przyszłosc.Wskaxnik ten łączy w sobie wszytskie 3 perspektywy czasowe a wiec przeszlosc , teraxniejszośc i to co dla nas graczy jest najwazniejsze p r z y s z ł o ś c.Uwzglednia on kierunek zmiany zysków firmy.Jest więc o niebo lepszy od słynnego c/z
Jak pokazuje historia akcje z malym PEG rosna kilkukrotnie szybciej w czasie hossy od spólek z wysokim PEG zas w czasie bessy spadki mniej bolesne.Co ciekawe spółki z małym PEG zachowuja sie o wiele lepiej od indeksów.

Generalnie im wyzsza wartość wskaźnika PEG tym akcje sa bardziej przewartosciowane.
Pora na fakty.

indeks ..... giełda ...........PEG

Mibtel , Włochy - 1,9
CAC , Francja - 1,8
DAX, Niemcy - 1,6
TSX, Kanada - 1,4
IBEX , Hiszpania - 1,4
FTSE , Wielka B. - 1,3
Nikkei, Japonia - 1,1
S&P 500 , USA - 1,1
Hang Seng, Hong Kong - 1,0
Straits , Singapur -0,7
BSE , Indie - 0,7
Bovespa , Brazylia - 0,6
Kospi, Korea - 0,6
Taiex, Tajwan - 0,5
Composite, Chiny - 0,5
Bolsa, Meksyk - 0,4


No cóz , tabele nie kłamią.

Tak więc rivex nie porownywałbym obecnej sytuacji w Chinach do naszej giełdy z 1994 r, do pompowania jest tam jeszcze mnóstwo miejsca a do maksymów i przegrzania jeszcze sporo brakuje.
A na leszczy tam dopiero przyjdzie czas,jest ich tam jeszcze niewielu choc ja zasiliłem ich szeregi juz teraz.

Oczywiscie ze te 500% zysku w pare lat robi wrazenie i pewnie troszke moze sie ochlodzic ale nawet jak tam poleci to i tak tam najszybciej i najwyzej sie podniesie.

Do góry
#1946284 - 15/01/2008 01:02 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
odpowiedź K.Rybińskiego /b.wiceprezes NBP/ na artukuł p. Staniszkis, który ostatnio zamieszczałem, dotyczący perspektyw wyprzedzenia USA przez Chiny:

''Prof. Staniszkis widzi Chiny przede wszystkim oczami socjologa. Ja patrzę na Chiny oczami ekonomisty i osoby która spędziła ostatnie 11 lat na rynkach finansowych. Argumenty ekonomiczne i finansowe przedstawiam w moich artykułach (linki poniżej) oraz w mojej książce wydanej niedawno (Globalizacja w trzech odsłonach). Poniżejpodam tylko kilka przykładów:

* Chiny mają 1500 miliardów rezerw walutowych, z czego ponad bilion zainwestowane w różne aktywa amerykańskie. Obecnie jedną wypowiedzią chiński przywódca może wywołać panikę na rynkach finansowych w USA
* China stworzyły kilkadziesiąt klastrów wysokich technologii (więcej w moich artykułach)
* W Chinach jest ponad 30 mln studentów (łącznie tyle co w USA i w eurolandzie)
* Chiny gwałtownie zwiększaja liczbę patentów, wydatki na badania i rozwój i wydatki na ICT
* Chiny budują olbrzymi kapitał relacji z Afryką i Azją, wkrótce to głównie Chiny będą korzystały z surowców Afryki i z afrykańskiej renty demograficznej (jeżeli Obama zostanie prezydentem USA to ten trend może się odwrócić, zobaczymy)
* Wszystkie linie kolejowe i pociągi jeżdżące z prędkościa 350 km na godzinę są na technologii chińskiej
* W dużych supermaketach w Chinach tagi RFID wkrótce staną sie standardem (zgadzam się, że początek dał Wal-Mart)
* W Chinach liczba IPO (pierwotnych emisji akcji) w 2007 wyniosła 100 mld, to tyle ile razem w USA i Wielkiej Brytanii
* Chiny budują olbrzymią infrastrukturę energetyczną, będą o wiele lepiej przygotowani do nadchodzącego globalnego kryzysu energetycznego niż inne regiony (taki kryzys z pewnością nastapi w ciągu 10 lat)
* Inflacja w Chinach to przede wszytkim wzrost cen żywności, ten sam problem dotyczy całego świata
* Trwa integracja gospodarcza i polityczna Azji, która wkrótce stanie się centrum gospodarczym świata
* Subsydia trzeba w 21 wieku widzieć nieco inaczej niż w 20-wieku, konsensus Waszyngtoński zbankrutował i wspieranie przez państwo strategicznych obszarów, szczególnie tych które kreują kapitał intelektualny, daje wysoką społeczną stopę zwrotu. Polecam analizę Korei lub Singapuru.

Mogę te listę wydłużyć kilkakrotnie. Od ponad dwóch lat przewiduję pewne zjawiska w Chinach. Co do kierunku miałem 100-proc. rację, zaskoczyło mnie tylko to, że zmiany zachodzą szybciej niż przewidywałem (zgodnie z jedną z reguł 21-wieku, czyli time-to-market, więcej o tym w mojej książce)

Podsumowując, Chiny przegonią Amerykę, i stanie się to jeszcze za czasów mojego pokolenia 40-latków. Moje dzieci będą uczyły się dwóch języków obcych: angielskiego i chińskiego''



Do góry
#1946420 - 15/01/2008 01:46 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Z braku czasu dawno tu nie zaglądałem i widzę nowe tendencje w inwestycjach :-)
Ja osobiści nie do końca jestem zachwycony tymi gospodarkami zwłaszcza chińską i zgadzam się z Rivexem, że zbyt szybki rozwój to tez choroba, którą trzeba odchorować.
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że przeciętny chińczyk zapier… przez sześć dni w tygodniu po 12 godzin za 20 USD miesięcznie a wszystko co wyprodukuje opuszcza Chiny i jedzie na zachód. Teraz dwa pytania: jak długo sama możliwość pracy będzie dla nich luksusem ? ile zachód jeszcze będzie chciał kupować ich towary a jak nie kupi to co się z nimi stanie?
Według mnie, każde kłopoty gospodarek zachodnich równają się w dłuższej perspektywie dwa razy większymi kłopotami w Chinach itd.

Do góry
#1951150 - 16/01/2008 00:15 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Belisariusz]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
olalalala ale pewnie niektórych boli

niedźwiedzie w tym roku nie zapadły w żaden sen zimowy

stany lecą a u nas.. ? krew się leje? \:D

4procent wigu20 robi wrażenie, najgorszy wynik w Europie

ale myśle że prawdziwa panika jeszcze się nie zaczęła. media wkrótce zrobią jeszcze swoje i dopiero ogórki będą uciekać z akcji. i już pewnie nie wrócą, przynajmniej ci co zaczynali swą przygodą w ostatnim półroczu


parę dni temu powiedziałem sobie że zacznę namawiać znajomych do powrotu mniej więcej przy poziomie 2700pkt. zobaczymy co z tego będzie

Do góry
#1951245 - 16/01/2008 01:01 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
2700? A czemu tyle?
Ja widze tu poczatki bessy wiec te 2700 moze byc tylko przystankiem w drodze na poludnie ...

Ja dzis kupilem minimalnie Biotonu ale nie stracic umiejetnosci skladania zlecen \:\)
No i 4% straty juz jest ale to bardzo maly pakiecik wiec sie nie martwie.....
Jutro chyba test 3000

Do góry
#1951378 - 16/01/2008 01:42 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
blacky Offline
journeyman

Meldunek: 09/02/2007
Postów: 87
Panowie, jak w/g zachowają sie waluty?
Tzn czy jest szansa na osłabienie złotówki i wzrost wartosci Euro i Funta Szerlinga?

Poza tym, ja jako laik, chciałbym zapytac czy spadki na naszej giełdzie mają jakikolwiek wpływ na zmniejszanie lub zwiekszanie wartosci złotówki?

Do góry
#1955081 - 16/01/2008 18:29 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: blacky]
dmucha Offline
journeyman

Meldunek: 10/01/2008
Postów: 51
moj starszy wtopil ale i tak dobrze zrobil ze wszystko juz sprzedal, bo krew sie leje i ludzie tracom kaske. w ogole nie rozumiem po co tu pisac i popisywac sie bo cala ta gielda to jest oszustwo i syf i przecientny czlowiek na tym nigdy nie zarobi. tylko ci maklrzy i inne cwaniaki co napuszczajom ludzi

Do góry
#1955320 - 16/01/2008 20:21 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dmucha]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Jesli idioci niemajacy pojecia o gieldzie laduja sie w ackje bo w TV powiedzieli, ze sie na tym zarabia to ich problem.
50% takich poczatkujacych to nawet nie wie co kupilo. Nie ma pojecia o spolce ale kupuje bo mu sie wydaje, ze zarobi...
Na funduszach podobnie.
Popatrz sieroto na wykresy z 5 lat i sobie pomysl ile mozna bylo zarobic.
Teraz ludzie placza, ze |Polnord spadl z 320 na 110zl. Tylko, ze ta spolka 2-3 lata temu byla po 10zl...
I na innych jest podobnie...

Do góry
#1958541 - 17/01/2008 06:59 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
rivex - gdy pisalem o 2700 to był taki ''mój poziom'', z głowy bo pamietam jak sobie rysowałem wykresiki to tam widzialem jakies mocniejsze podstawy do wspracia. ale robilem to jeszcze gdy oczekiwano wsparcia przy 3200 ktore zostalo minięte bez zawahania ;]
czy tak bedzie? krotkookresowo możliwe

wciąż ''ciułacze'' wycofują się i fundusze muszą zbierać kase, pisalem to juz nie raz i mysle że chocby dlatego jeszcze bedzie gorzej, bo sprawa sie jeszcze naglosni i panika będzie trwać

będziemy więc lecieć, .. ale nie ukrywajmy że w pewnym momencie zaczną skupować. myśle że to może być właśnie w okolicach 2700 i tam moze byc krótkie wybicie w górę. jazda w dół oczywiscie nieunikniona, pisalem że 1 kwartał będzie bardzo bolesny,

grubo spadamy - potem nagle sie odrodzimy jak feniks z popiołów haha

hm.. Europa sie tak nie zadłużała jak Stany... może wkrótce już nie będziemy tak patrzeć na zachowania ich kursów? myśle ze nasz rynek aż tak bardzo nie upadnie ale gdzie jest dołek - kto to wie

Do góry
#1960244 - 17/01/2008 18:01 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Kupiłem 200 tys FONa i wystawiłem od razu na sprzedaz o grosza wiecej czyli 25% wyzej

A tak po prawdzie to był impuls, niewiele o tym gownie wiem ,moze Panowie macie jakies informacje o tej spóleczce, moze warto to trzymac ???

Do góry
#1960448 - 17/01/2008 19:41 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Skoro 25% to rozumiem, ze kupione po 4groszy ale wiec OK. A zatem juz zlecenie powinno byc zrealizowane.
Ogolnie to spolka mega balon robiaca kolejne splity i PP. Jesli wejdzie nowa emisja to beda milardy akcji na rynku.
Dzialalnosc podobno jakas jest ale przychody na poziomie sklepu spozywczego....

ogolnie to zabawa na FONie jest niebezpieczna. Przy nizszych poziomach nie jest juz tak zle bo ciezko aby spadal nizej ale teraz kolejki po stronie S i K sa olbrzymie. Teraz jest wyzszy wolumen bo ostatnio byl taki zastoj, ze trzeba byloby czekac tygodniami aby sie doczekac w kolejne na swoja transakcje ...

Do góry
#1960504 - 17/01/2008 20:05 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
no wlasnie Dardaw ile czekałeś na realizację zlecenia?

bo tam od momentu splitu codziennie kolejki na K i S są kilkakrtonie wyższe niż całodziennie obroty!

ogólnie pisałem jużwczesniej o tej spółce, jak sie okazuje najrozsądniej było sprzedać przed splitem, jak to często na naszej giełdzie bywa pompowanko sztuczne a w momencie potencjalnej najwiekszej euforii balon pęka

kurs został w maly przedziale na długo zablokowany, moim zdaniem

czym sie zajumują? o to chodzi że niczym własciwie. wiekszosc to obietnice. zarzad dziwny, od dawna cos kombinuje, wydaje błędne raporty i plany (specjalnie?), ktore nastepnie koryguje. spółka w ogole podaje komunikaty o samych dziwnych porach, taką maja tendencje

maja jakies bunczuczne plany np autostrady pod euro itp

ale tak naprawdę to badziew i wał jakiś, dla mnie to KNF sie im bliżej przyjrzy wkrótce

Do góry
Strona 5 z 11 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (Maxi), 3425 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582362 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25