Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Opcje tematu
#20565 - 18/07/2002 23:10 Re: "Przekręty" bukmacherów
Luke66 Offline
enthusiast

Meldunek: 16/04/2002
Postów: 242
Być może jestem naiwny , ale jakoś nie mogę uwierzyć w teorie mody'ego22 jakoby polskie buki ustawiały mecze . Co do pierwszego przypadku sprzed kilku lat (hokej) jestem wstanie uwierzyć że mecz był przekręcony , ale było to kilka lat temu gdy firmy bukmacherskie dopiero zaczynały działalność (96 lub 97 rok ). Wtedy mogli zaryzykować taki numer , ale teraz byłoby to zupełnie nieopłacalne ekonomicznie .
Jeżeli np. wpływ na kontrowersyjny mecz wynosi 500 000 , 200 000 damy za ustawienie meczu i trzeba liczyć że niektórzy ludzie postawią jednak na niespodziankę :eek: i wygrają 100 000 to zysk wyniesie 200 000 . Jednorazowo sprawa nie do wykrycia , ale gdy się to powtórzy pare razy to można wpaść , a wtedy utrata koncesji na prowadzenie buka , jakieś kary astronomiczne , domiary podatkowe i.t.p .Wiąże się to z utratą pewnych zysków z prowadzenia buka , w imię drobnych zysków z przekrętów .Każdy kto gra już dość długo zdaje sobie sprawę ile zarabiają buki .

Mecze na pewno są ustawiane , ale według mnie głównie przez ludzi związanych bezpośrednio ze sportem (piłkarze ,trenerzy ,działacze ,sędziowie).
Buki też na pewno nie są niewinne , ale ich nieuczciwość polega raczej na tym że płacą odpowiednim ludziom za informację który mecz jest przekręcony niż na tym że sami organizują ustawianie meczy .Wygląda to tak że drużyna sprzedaje mecz , dostaje za to kasę od przeciwnika , następnie sprzedaje informację bukowi A i B , a następnie obstawia ten mecz u buka C i D . Potrójny zysk . A buk który zapłaci za taką informacje ryzykuje o wiele mniej niż jakby sam ustawiał mecz , płaci mniej i zyskuje więcej .Tak to wygląda według mnie.

Pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#20566 - 19/07/2002 00:34 Re: "Przekręty" bukmacherów
kp Offline
addict

Meldunek: 14/07/2002
Postów: 521
Skąd: Szczecin
Witam. Bardzo ciekawy temat. Co do ustawiania spotkan, to jestem na 100% przekonany, ze tak jest. Wiem co pisze, bo troche siedze w sporcie... W naszej 1 i 2 lidze moze polowa meczow konczy sie sportowym wynikiem... Oczywiscie nie twierdze, ze wszytko to buki, ale dlaczego mieliby nie korzystac?? Co do kwot, ktos tu mowil, ze 65tys. to kwota za duza nie tylko na 3, ale i na 2, a nawet 1 lige Dobre sobie!! Za "czapke sliwek" meczu nie kupisz. Kwoty w 1 lidze sa rzedu setek tysiecy!!! zl. Co do pilkarzy, rondel tez ma racje. W Szczecinie tez slyszalem, ze kilka latek temu jeden z pilkarzy postawil w meczu Pogon-Gornik 2. Kurs cos ok. 7.00. Wynik: 0-1 Jakaz to byla niespodzianka!!! A co do kursow... Dzisiaj rano potrzebowalem malutkiego kursu do Canasa... Po analizie padlo na Corretje z Rochusem. Kurs w Expekt byl 1.15, moim zdaniem calkiem uczciwy, bo z wynikow Rochus byl bez szans... Jednak w ofercie Profiego i STS-u kurs byl ok. 1.25. Ok. poludnia w Expekt tez zrobilo sie 1.25 i juz cos smierdzialo... No ale pierwszy set 6-2 dla Corretji... Pozniej Rochus go rozgromil. Przypadek??? Malo prawdopodobne. A co do tego, ze ludzie wiedza, to fakt. Tylko nie liczmy, ze ktos na forum napisze, ze druzyna A przegra z B... Myslicie, ze byloby to bezpieczne dla niego? Pozdrawiam...

Do góry
#20567 - 19/07/2002 01:37 Re: "Przekręty" bukmacherów
Anonymous
Unregistered


Luke3

Zgadzam się z Tobą w połowie, ponieważ uważam, że mecze są ustawiane zarówno przez ludzi związanych bezpośrednio ze sportem, jak również samych BUKMACHERÓW i to nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Przykład za chwilę. Piszesz, że bukmacherzy płacą odpowiednimi ludziom za informacje, który mecz jest przekręcony.Trochę wyżej zaś piszesz, że bukmacherzy boją się utraty koncesji. A czy nie sądzisz, że w takiej sytuacji łatwiej jest wykryć "przekręt", ponieważ więcej ludzi wie o tym? Jak myślisz ile ludzi postawiło na Widzew w meczu ze Śląskiem w ostatniej kolejce? Moim zdaniem akurat w tym meczu conajmniej 95% obstawiających stawiało na zwycięstwo Ślaska, a buki przekręcając ten mecz zarobiły ogromne sumy. (ktoś w ogóle stawiał na Widzew???)
Osobną sprawą jest zawieranie zakładów przez samych zawodników, a jest to przypadek nagminny szczegolnie w tenisie. Uważam, że jesteśmy oszukiwani na każdym kroku zarówno przez zawodników jak i bukmacherów. Może dla kogoś to co piszę wydaje się śmieszne, ale to fakt autentyczny. Spójrzmy na ostatnię kolejkę tego sezonu w lidze francuskiej, a konkretnie na mecze AUXERRE-RENNES i LILLE-PSG. Auxerre i PSG grały z drużynami nie walczącymi praktycznie o nic, więc wszyscy stawiali w ciemno na przynajmniej jedną z tych drużyn. Auxerre w przypadku zwycięstwa miało pewny udział w LM, zaś PSG musiał liczyć na potknięcie Auxerre i swoje zwycięstwo. I co? I wszyscy obstawiający przegrali bo zarówno Auxerre, jak i PSG przegrały swoje mecze. No cóż cuda się zdarzaja, ale czuję w tym kolejny podstęp buków, którzy zgarnęli ogromne sumy nie tylko w całej Francji, ale na całym świecie, przeznaczając część wpływów na te mecze na ich "ustawienie".

A jeśli chodzi o sumy, za które kupuje(sprzedaje) się mecze to też coś o tym wiem, gram w V ligowej drużynie i tu kupienie meczu kosztuje tylko(?) 3 500 zł. Sprzedawnie meczy ma miejsce głownie w końcówce sezonu, ale na czymś w końcu nawet piłkarze V-ligowi muszą zarabiać

Tysio111

Oczywiście poziom sportu na świecie strasznie się wyrównał i niespodzianki są na porzadku dziennym, ale uwierz mi swoje robią też bukmacherzy "ustawiający" spotkania. Opłaci im się ustawić co trzeci mecz np. Bayernu u siebie. Zaraz to wytłumaczę. Bayern wygrywa dwa mecze na własnym stadionie, a kursy są w granicach 1,3. Grając solo zarabiamy na dwóch meczach 60% stawki. Mamy np. do dyspozycji 100 zł i gramy za 100 zł pierwszy mecz Bayernu, Bayern wygrywa więc zarabiamy 30 zł. Stan konta: 130. Kolejny mecz na własnym boisku Bayern też wygrywa nie zmieniamy stawki i też gramy za 100zł: Stan konta wynosi 160 zł. Trzeci mecz Bayernu też gramy za 100 zł i mecz ten jest przekręcony przez bukmacherów, czyli Bayern nie wygrywa wówczas tracimy 100 zł i STAN NASZEGO KONTA WYNOSI 60 zł (czyli 40 zł mniej niż budżet początkowy). Zobaczysz co będzie się działo w nadchodzącym sezonie. Pomyśl czasem o tym co Ci tu napisałem.

Mam do Was jeszcze jedno pytanie, co sądzicie o ostatnim finale Pucharu DAvisa Australia - Francja czy myślicie, że ten mecz był czysty??

Pozdrawiam wszystkich i zycze wysokich wygranych
iwo:

Do góry
#20568 - 19/07/2002 02:07 Re: "Przekręty" bukmacherów
Luke66 Offline
enthusiast

Meldunek: 16/04/2002
Postów: 242
Według mnie zapłacenie przez buka komuś za informacje czy mecz jest ustawiony (buki chyba mają swoich ludzi , którzy niuchają co w trawie piszczy ) i wykrycie tego faktu spowodowałoby tylko jakąś karę ze strony ministra finansów (a nie utratę koncesji).
W przypadku gdyby udowodniono firmie bukmacherskiej że sama ustawia mecze to napewno skończyłoby się to zabraniem koncesji .
Według mnie duża różnica w ewentualnych konsekwencjach .

W sumie drużynie piłkarskiej czy hokejowej bardziej niż bukowi zależy na ustawieniu danego meczu bo np. od tego meczu może zależeć czy zdobędzie mistrzostwo lub utrzyma się w lidze (nie wygrają to stracą kupe kasy). A buki korzystają z tego i z przekrętów za granicą .

Do góry
#20569 - 19/07/2002 02:14 Re: "Przekręty" bukmacherów
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Tytulem wyjasnienia co do dzisiejszego pojedynku Corretja - Rochus. Z tego co wyczytalem to Corretja doznal jakiejs kontuzji m.in. dlatego skreczowal dzien wczesniej pojedynek w deblu i dzis nie do konca w pelni sprawny wyszedl na kort. Dlatego tez buki zwiekszyly na jego zwyciestwo kurs nie bedac pewnym czy jest w stanie caly mecz zagrac na swoim normalnym poziomie.

Do góry
#20570 - 19/07/2002 02:39 Re: "Przekręty" bukmacherów
Black Pepper Offline
member

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 147
Na świecie bywało tak i pewnie bywa, że rózni goście ustawiali mecz, by właśnie ograć buka, zarobić na ustawionych zakładach, a u nas odwrotnie, detektyw mody wykrył, że u nas robią to buki

sts ty kłamczuchu

pośmiać się można, ale:

- mafia w USA ustawiała mecze na bank, bo nawet FBI prowadziła między innymi taki wątek śledztwa - i nie wydaje się to być bajka o złych bukach, szantażowano w NHL graczy z Rosji, itp. - dokument o tym był w TVP, a kasa chodziła w miliony $, każdy o tym słyszał że mafia zaczęła robić przekręty na giełdzie, zakładając fikcyjne spółki, ... a zakłady sportowe zawsze były dla nich stałym miejscem do kombinacji,

- sądzę, zę takie ustawianie zawsze towarzyszyło wyścigom konnym,

A tak poza tym, to prędzej buka ludzie oszukają, niz on ich, bo buki inaczej to robią:
-bywa marzą 20% i zaniżanie kursów
- zmuszanie do grania w kombinacji np. 3

I im to starczy + wystarczy obserwować wpływy na poszczególne zdarzenie i żadna krzywda im się nie stanie,

A w naszej 1 lidze to chłopaki by bardzo chcieli ustawiać, ale się boją

Do góry
#20571 - 19/07/2002 03:30 Re: "Przekręty" bukmacherów
sniper Offline
veteran

Meldunek: 05/03/2002
Postów: 1278
[QUOTE]Oryginalnie wysłał kp:
[qb]... A co do kursow... Dzisiaj rano potrzebowalem malutkiego kursu do Canasa... Po analizie padlo na Corretje z Rochusem. Kurs w Expekt byl 1.15, moim zdaniem calkiem uczciwy, bo z wynikow Rochus byl bez szans... Jednak w ofercie Profiego i STS-u kurs byl ok. 1.25. Ok. poludnia w Expekt tez zrobilo sie 1.25 i juz cos smierdzialo... No ale pierwszy set 6-2 dla Corretji... Pozniej Rochus go rozgromil. Przypadek??? Malo prawdopodobne...[/qb][/QUOTE]Witam, coś podobnego napisałem wyżej (Novak casus), szkoda, że przeoczyłem te wahania kursu. Zresztą wczoraj Corretja był w peanach na 1 stronie expekt i zwykle właśnie te zdarzenia staram się omijać, bo często kończą się kiepsko... P&P

Do góry
#20572 - 19/07/2002 03:43 Re: "Przekręty" bukmacherów
Black Pepper Offline
member

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 147
ostatnio widziałem jak sts stawiał grubą kas.ę u prufa iwo:

Do góry
#20573 - 19/07/2002 03:53 Re: "Przekręty" bukmacherów
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
Jeżeli możesz, Black Pepper, to podaj do siebie nr telefonu, bo zdaje sie, że byłbyś niezastapiony w razie potrzeby telefonu do przyjaciela w milionerach .

Do góry
#20574 - 19/07/2002 03:53 Re: "Przekręty" bukmacherów
Black Pepper Offline
member

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 147
mody a jak było z tym meczem:


Do góry
#20575 - 19/07/2002 13:29 Re: "Przekręty" bukmacherów
Anonymous
Unregistered


Wczoraj z duzą ciekawością przeczytałem wasze posty.Zachodząc do STS-u wpadł mi w oko mecz
Haka-Haemenlinna .Kurs wzrósł z 1,40 na 1,45.
Z ciekawości pósciłem x2 (2,25) za 50 zł.
I co i weszło (1:1) al:
Pozdrawiam wszystkich

Do góry
#20576 - 19/07/2002 15:04 Re: "Przekręty" bukmacherów
sznikers Offline
addict

Meldunek: 25/06/2001
Postów: 538
Skąd: Lublin/Chicago
to ze mecze sa ustawiane nie jest zadna nowoscia.moze nie do konca przez bukmacherow ale przez ludzi ktorzy z tego czerpia ogromne zyski.
a pisanie o rzeczach ze faworycie zawodza nie dletego ze mecze sa ustawiane tylko ze poziom sportowy sie wyrownuje jest dla mnie osobiscie kompletna bzdura.
jako przyklad mozemy podac ostatnie mistrzostwa swiata w koreii i japoni.komentowac chyba nie trzeba ze poziom gry koreanczykow jest zblizony do poziomu wlochow czy hiszpanow, zanada......

daltego lepiej jest sie wybrac do kasyna i tam nie ma sie do nikogo pretensji ze cos bylo ustawione. a przy okazji mozna troche kasy wyciagnac

Do góry
#20577 - 19/07/2002 15:11 Re: "Przekręty" bukmacherów
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
Ale mieszam

Do góry
#20578 - 19/07/2002 15:15 Re: "Przekręty" bukmacherów
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
Brawo Sznikers! iwo: iwo: al:

P.S. Diś 22.30 TVP2 film "Krupier" - gorzki, ale prawdziwy .

Do góry
#20579 - 19/07/2002 15:18 Re: "Przekręty" bukmacherów
sznikers Offline
addict

Meldunek: 25/06/2001
Postów: 538
Skąd: Lublin/Chicago
ogladalem juz ten film ale chetnie zobacze go raz jescze.
jest jeden dosyc wazny fragment w filmie ktory mowi o tym ze trzeba wybrac cze chce sie byc graczem, czy krupiere........
cos w tym jest.
no i najwaznijesze motto z tego filmu "prawdziwego gracza poznaje sie po tym ze odchodzi od stolu kiedy wygrywa"

a wracjac jescze do przekretow to chyba najbardziej maksymalnym przekretem, propagowanym w telewizji jest totolotek.to jest istne mistrzostwo swiata....
na ten temat mozna by bylo duzo pisac.....

Do góry
#20580 - 19/07/2002 15:18 Re: "Przekręty" bukmacherów
uQ$ Offline


Meldunek: 23/01/2001
Postów: 3177
W kasynach też wszystko jest ustawione. A największe przekręty to odchodzą w totolotku. Wczoraj np. w Multilotku padły liczby 1-5-8-9 18-25-31-33 36-38-40-41 49-62-65-67 70-71-77-78. Gdyby losowanie było w porządku to by takie przecież nie padły, do tej pory taka kombinacja nie zdarzyła się ani razu, więc była praktycznie niemożliwa, aż do wczoraj ... (pewnie poziom kulek się wyrównał )

Do góry
#20581 - 19/07/2002 15:24 Re: "Przekręty" bukmacherów
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
[QUOTE]Oryginalnie wysłał sznikers:
[qb]
a pisanie o rzeczach ze faworyci zawodza nie dlatego ze mecze sa ustawiane tylko ze poziom sportowy sie wyrownuje jest dla mnie osobiscie kompletna bzdura.

[/qb][/QUOTE]Choć zmieniłeś moje słowa to domyślam się, że ten post kierowany jest do mnie, bo nikt więcej w tym temacie nie poruszył wątku poziomu drużyn z tego co zauważyłem. Jednak ja nie napisałem ze poziom sportowy sie wyrównuje lecz, że " różnice między poszczególnymi drużynami danej ligi tak naprawdę nie są duże"!!!. A zawodnicy to tylko ludzie i tak jak ty w jeden dzień są w stanie zagrać na 100% możliwości, w innym na 20% a ty nie znasz dnia ani godziny.....
pozdrawiam

Do góry
#20582 - 19/07/2002 15:26 Re: "Przekręty" bukmacherów
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
Duzo tez zalezy w Totolotku od Komisji. Jak jest ta stara i brzydka (przyp. Ufo) - ostatnio w koszuli w grochy to 6stka ma duzo mniejsze szanse wpasc, gdyz kulki, ktore wypadna musza byc dokladne "przemacane" przez owa komisje i chca uniknac stycznosci z "grochowa" pania.

Do góry
#20583 - 19/07/2002 15:28 Re: "Przekręty" bukmacherów
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
[QUOTE]Oryginalnie wysłał mody22:
[qb]

Tysio111

Oczywiście poziom sportu na świecie strasznie się wyrównał i niespodzianki są na porzadku dziennym, ale uwierz mi swoje robią też bukmacherzy "ustawiający" spotkania. Opłaci im się ustawić co trzeci mecz np. Bayernu u siebie. Zaraz to wytłumaczę. Bayern wygrywa dwa mecze na własnym stadionie, a kursy są w granicach 1,3. Grając solo zarabiamy na dwóch meczach 60% stawki. Mamy np. do dyspozycji 100 zł i gramy za 100 zł pierwszy mecz Bayernu, Bayern wygrywa więc zarabiamy 30 zł. Stan konta: 130. Kolejny mecz na własnym boisku Bayern też wygrywa nie zmieniamy stawki i też gramy za 100zł: Stan konta wynosi 160 zł. Trzeci mecz Bayernu też gramy za 100 zł i mecz ten jest przekręcony przez bukmacherów, czyli Bayern nie wygrywa wówczas tracimy 100 zł i STAN NASZEGO KONTA WYNOSI 60 zł (czyli 40 zł mniej niż budżet początkowy). Zobaczysz co będzie się działo w nadchodzącym sezonie. Pomyśl czasem o tym co Ci tu napisałem.

iwo: [/qb][/QUOTE]On się nie wyrównał, zawsze był dla mnie stosunkowo równy, w obrębie jednej ligi róznice oczywiście występują ale nie są tak znaczne jak mogłoby się wydawać......

Do góry
#20584 - 19/07/2002 15:33 Re: "Przekręty" bukmacherów
sznikers Offline
addict

Meldunek: 25/06/2001
Postów: 538
Skąd: Lublin/Chicago
jakby totolotek nie byl wilka sciema to kolektury by byly zamykane na 5 do 10 minut przed losowaniem a nie jaka ma to miejsce na godzine albo dluzej przed.
na temat totolotka mozna by bylo duzo pisac jednak ten kto go wymyslil ladnie zbija kase..........

Do góry
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, rafal08, VVega, burbon, kemp), 2981 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582874 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07