Strona 9 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Opcje tematu
#207622 - 17/06/2003 17:36 Re: Służewiec 2003 cz1
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
Akurat Ty insider, nie masz sie czego wstydzić.
Gratulacje za miejsce w kasie.
A moje, jak to zauważył cigar, rozżalenie, było skierowane do konkretnych osób, które tak oto sobie przeszły do sezonu 2003 nie rozliczając poprzedniego.
Minęło już chwalić Boga, pół roku a ja i chyba cała zeszłoroczna 5-ka nie doczekaliśmy się nawet pnwd.
hpc (gradus)

Do góry
Bonus: Unibet
#207623 - 17/06/2003 21:36 Re: Służewiec 2003 cz1
Anonymous
Unregistered


Jak wielu z Was wie, byłem zwolennikiem podziału puli kwinty, a być może nawet pomysłodawcą tego rozwiązania. Co więcej, uważam że się sprawdziło. Wypłaty za kwartę są całkiem przyzwoite, przeciętnie około 50 zł. To dla początkujących graczy spora zachęta, chyba większa niż 1 zł w jednej z odmian totka, nie jestem biegły w której. A tak na marginesie, to ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem kwinty jako takiej, podział puli, to tylko próba ratowania tego z gruntu złego zakładu. Niech zlikwidują kwintę i wprowadzą triple od początku do końca, a podpiszę się pod takim rozwiązaniem dwoma rękoma.
A co do obrotów, to są one generalnie znacznie niższe niż rok temu. Niedawno była przerzutka czwórki w środku dnia wyścigowego i pula wynosiła zaledwie 6000 z drobnym okładem. Tak więc nie podział puli kwinty jest winny, tylko to, co sie na wyścigach ogólnie dzieje.
Pozdrawiam

Do góry
#207624 - 18/06/2003 15:12 Re: Służewiec 2003 cz1
insider Offline
journeyman

Meldunek: 16/04/2003
Postów: 68
Hpc, dzieki za grat., rozumiem, że nagrody w LT były wirtualne , a co z "traf 10"?. W tym roku organizatorzy LT zrobili parę pomyłek (jedną znam z autopsji, rozmawiałem też z innymi typerami) wpisując Nam konie, których nie typowaliśmy. Później nie skorygowli błędów i nie odpisują na maile w tej kwesti.
W sprawie gry przyłączam się do innych. Dałbyś jakiś wybuchowy typ przed dowolnym weekendem. A Waligóra/Farah to majstersztyk ( w życiu bym nie wykombinował). Polecam się na przyszłość. Insider

Do góry
#207625 - 19/06/2003 01:26 Re: Służewiec 2003 cz1
cigar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 4573
Skąd: Warszawa
Witam,

Było trochę narzekań na Ligę Typerów, Insider wypomina błędy, dlatego postanowiłem napisać kilka słów.
W ub.sezonie cała LT była na mojej głowie, przyjmowałem typy, robiłem zestawienia, wyniki, itd. Typy na weekend przyjmowane były do godz. 24 w środę. Zdecydowana większość graczy podawała je telefonicznie i tak w środy od 17 do 24 warowałem przy telefonie a następnie przez pół nocy wklepywałem je do komputera i robiłem zestawienia
Bo wszystko musiało być gotowe przed 10 rano w czwartek (wtedy było wysyłane do „zmdom”). Wszystko ładnie i prosto wygląda gdy się patrzy na końcowy efekt ale ten kto tym się nie zajmował to nie zdaje sobie sprawy ile jest przy tym roboty. Ponadto jest to czasochłonne, gdy doszły wyścigi środowe praktycznie miałem dwa dni w tygodniu wycięte z życiorysu. Oczywiście nie robiłem tego za friko, ale do tej pory nie otrzymałem całej obiecanej kwoty a to co dostałem musiałem wywalczyć. Teraz nawet gdyby zaoferowano mi dwa razy tyle co w ub. roku i zagwarantowano wypłatę z góry to bym się nie podjął.
Zestawienia typów były dostępne w internecie w czwartek wieczorem a druga wersja (z gazetami) w piątek rano. Oczywiście pojawiały się błędy, gdy jedna osoba wpisuje w nocy typy (50 graczy po 3 konie w gonitwie, 9 gonitw sobota i niedziela) to co jakiś czas palec się omsknie i wskoczy np. 3-ka zamiast 4-ki. Myśle, że jednak tych błędów nie było zbyt wiele a ponadto ponieważ typy w internecie były wcześnie to była możliwość dokonania korekt, każda zmiana była tam odnotowywana. Przyjęta została niepisana zasada, że zaliczone są typy które zostały upowszechnione (prasa, Internet) przed wyścigami. Czyli jeśli ktoś zgłosił, że jest błąd tuż przed rozpoczęciem gonitw i nie było już możliwości podania skorygowanego typu w internecie to tego typu reklamacja nie była uznawana. Był taki przypadek, że jeden z typerów zadzwonił do mnie na komórkę pół godziny przed wyścigami (byłem na torze) i zareklamował jeden ze swoich typów. Kiedy mu powiedziałem, że jest za późno i nie ma możliwości podania tej zmiany do publicznej wiadomości to .....usłyszałem taki stek bluzg, że mimo iż swoje lata mam to zaniemówiłem.
W tym sezonie typy przyjmowane są o dzień dłużej. Ponadto wydawca Gazety Wyścigowej życzy sobie aby umieszczać je w internecie najwcześniej kilka godzin przed wyścigami. Nie można się temu dziwić, musi dbać o swoje interesy a ponadto jest fundatorem nagród. Z drugiej strony mamy problem reklamacji. Myślę, że wspomniana wyżej zasada podawania wszelkich zmian do publicznej wiadomości musi być zachowana.
Kolejny przykład: w ostatnia niedzielę po powrocie do domu (po godz 20) odczytałem maila w którym jeden z zawodników zgłosił, że błędnie wydrukowano jeden z jego typów. Sprawa poważna bo chodzi o porządek Waligóra-FarahChang (może dostał cynk od Hpc). Mail przyszedł ok.godz 13 czyli przed wyścigami. Niestety ta zmiana nie została odnotowana w internecie i z bólem serca musiałem odmówić zaliczenia tego typu choć jestem przekonany, że pomyłka wystąpiła przy wpisywaniu typu do komputera. Proszę sobie wyobrazić jaką lawinę protestów wywołałoby zaliczenie tego trafienia. Ponadto zaraz podejrzewany bym był o różne machlojki. W LT startuje kilku moich znajomych i nie byłoby żadnego problemu zrobić co jakiś czas korektę na ładna sumkę. Sam mail też nie stanowi żadnego dowodu bo wie o nim tylko wysyłający i odbierający a ponadto można przestawić datę w komputerze, wyedytować wiadomość, itd.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby każdy gracz wysyłał swoje typy także do wszystkich pozostałych typerów, wtedy nie byłoby problemu z uwzględnianiem reklamacji.
Teraz błędy są i będą, rzecz w tym aby było ich jak najmniej. Żółty program robiony jest w pośpiechu w nocy ale dobrze by było gdyby po zrobieniu zestawienia wziął je drugi człowiek i poświęcił pół godzinki na sprawdzenie.
Co do nieodpowiadania na maile to przypuszczam, że nie są one czytane. Zespół GW kończy prace nad programami w piątek około południa i ma przerwę do wtorku, w tym czasie nikt chyba nie zagląda do skrzynki pocztowej. Dlatego wszelkie reklamacje należy raczej kierować do mnie. W tym roku zajmuję się całkowicie społecznie wynikami oraz wrzucaniem zestawień do internetu. Jeśli dostanę korektę w piątek wieczorem bądź w sobotę wcześnie rano to z pewnością zostanie ona odnotowana, ale gdy przyjdzie 2, 3 godziny przed wyścigami to może nie być uznana. Nie mam bowiem zamiaru non-stop czuwać przy komputerze.
Uważam, że LT to ma być przede wszystkim dobra zabawa i tak z małymi wyjątkami jest postrzegana. Sprawa nagród jest przynajmniej dla mnie drugorzędna, choć nie powiem..... fajnie jest coś wygrać.

Jeśli chodzi o sponsorów to ub. edycja zakończyła się niewypałem. Uważam, że przynajmniej jakieś wyjaśnienia i przeprosiny się należą. Nie fair zachowało się także zmdom, które obiecało puchary. Jeśli chodzi o traf w 10 to i ja czuję się w pewnym stopniu winny ale o tym już pisałem. Na pewno nie zaufam żadnemu „dobrodziejowi” na słowo.

Jeszcze dwa słowa o poruszanej sprawie jakości programów wyścigowych. Moim zdaniem niebieskie programy są na dobrym poziomie. Informacji jest tam wystarczająca ilość, dobrym pomysłem jest np. podawanie rodzeństwa debiutujących koni.
Problemem są błędy, których jest stanowczo za dużo.
Ni występuję tutaj jako obrońca GW bo ani nie jestem ich pracownikiem ani nie otrzymuję od nich żadnej kasy. Dopóki jednak nakłady programów są tak niskie (kilkaset egz.) dopóty będzie to robione metodą chałupniczą ( inaczej się nie opłaci) i będą błędy. Hpc może coś na ten temat powiedzieć bo wydał kilkanaście numerów i błędy też się zdarzały. Przykład z Anglii: tam jak ktoś wybierze się na tor i kupi oficjalny program to będzie mocno rozczarowany bo nie znajdzie w nim nic oprócz czystej zapiski. Z informacji o koniach znajdzie tylko numery miejsc, które zajęły w kilku ostatnich wyścigach. Żródłem danych jest przede wszystkim Racing Post, gazeta wydawana codziennie formatu Życia Warszawy i objętości ok. 100 stron. No ale tam wyścigi są niemal codziennie a betting shop jest w każdej dziurze. Dla bardzie zaawansowanych graczy są specjalizowane wydawnictwa (np. Timeform) ale trzeba za nie słono bulić.

Ilość i mnogość informacji jest ściśle związana z ogólnym klimatem dla wyścigów.
Jak patrzę na to co się dzieje z naszymi wyścigami to jedno słowo ciśnie mi się na usta ale go nie wypowiem bo zostałem dobrze wychowany.
Uczestnikom LT (innym też) życzę wielu trafień a GW jak najmniej błędów.
pozdrawiam

Do góry
#207626 - 19/06/2003 16:19 Re: Służewiec 2003 cz1
insider Offline
journeyman

Meldunek: 16/04/2003
Postów: 68
Dzięki, za tak pełną informację. Tego właśnie oczekiwałem od tegorocznych organizatorów LT. Ponieważ w regulaminie nie były te kwestie ujęte(pomyłki przy wprowadzaniu danych) próbowałem się od Nich dowiedzieć co z pomyłkami i czy uwzględniają reklamacje. Teraz mam pełną jasność w tym temacie i rzeczywiście trudno sobie wyobrazić inną metodę jak sprawdzanie typów do ostatecznego upublicznienia na "drugą rękę".
Wysokich lotów, Pozdrawiam, Insider

Do góry
#207627 - 19/06/2003 20:26 Re: Służewiec 2003 cz1
cigar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 4573
Skąd: Warszawa
Krótkie uzupełnienie do wczorajszego tekstu. Nie było moją intencją obrażanie kogokolwiek ale jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam.
Gwoli wyjaśnienia należy powiedzieć, że rozliczone zostały 2 etapy Ligi Typerów. Zabrakło jednak tego najważniejszego czyli uhonorowania laureatów klasyfikacji końcowej. Po zakończeniu sezonu nastała cisza, ani słowa wyjaśnienia. Jak zapewne większość wie mieliśmy sponsora strategicznego, natomiast redakcja zmdom miała jedynie ufundować puchary.
Swoją współpracę z zmdom wspominam miło. O ile wiem byli i są gotowi do wypełnienia swych obietnic. Coś tam nie zagrało na linii między nimi za sponsorem strategicznym.
pozdrawiam

Do góry
#207628 - 01/07/2003 19:37 Re: Służewiec 2003 cz1
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
Znowu trzeba się poskarżyć na system auto-tele.
Czy nikt tego nie mógł przewidzieć.
Właściwie każda nowa sytuacja to nowy problem.
Dwa konie łeb w łeb. I jednakowa wygrana. Choćby jeden był za 2zł a drugi za 200zł. To samo w trójkach, czwórkach i kwintach.
Ktoś mógłby powiedzieć, idziemy do Europy.
Dobrze.
Dopuśćcie zatem do głosu bukmacherów.
Niech otworzą swoje małe kantorki (najpierw po jednym/dwa), niech wystawiają kursy i ustalają warunki gry. Niech będzie, kurcze, konkurencja.
Dopiero okazało by się kto na wyścigach powinien być managerem.
Innaczej czarno widzę

pozdrawiam
hpc

Do góry
#207629 - 10/07/2003 04:00 Re: Służewiec 2003 cz1
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Wykaz punktów sieci TOTTO – Totalizatora Wyścigów Konnych na Służewcu, które już uzyskały licencje Ministra Finansów
(TRWA SUKCESYWNE PODŁĄCZANIE ICH DO SYSTEMU OPERACYJNEGO I „HIPIKA TV)”transmisje telewizyjne
Lp.
Miejscowość Adres
1
Warszawa
ul.Puławska 266
2
Warszawa
ul. Górczewska 41
3
Warszawa
ul.Górnośląska 24
4
Warszawa
ul. Podwale 19
5
Warszawa
ul.Lubelska 1
6
Warszawa
ul.Broniewskiego 28
7
Warszawa
ul.Stalowa 34/68
8
Warszawa
ul.Dolna 21 B
9
Warszawa
Sobieskiego r.Czarnomorskiej
10
Warszawa
ul.Górczewska 67
11
Marki
ul.Piłsudskiego 156/158
12
Konstancin-Jeziorna
ul.Wilanowska 1
13
Pionki
ul.Dębowa 1
14
Otwock
ul.Okrzei 36
15
Sochaczew
ul.1-go Maja 5
16
Serock
ul.Rynek 13
17
Siedlce
ul.3-go Maja 51
18
Siemiatycze
ul.Grodzieńska (nad zalewem)
19
Stawiguda
Gryźliny
20
Olsztyn
ul.Hanowskiego 9
21
Łódż
ul.Przędzalniana 124 A
22
Łódż
ul. Piotrkowska 80
23
Bełżyce
ul.Kopernika 1
24
Radom
ul.Wałowa 45
25
Tomaszów Maz.
ul.Paszkowskiego 5
26
Rawa Mazowiecka
ul.Kościuszki 18
27
Wieluń
oś.Stare Sady 20C 1
28
Kraków
ul.Karmelicka 13
29
Bydgoszcz
ul.Parkowa 2
30
Bydgoszcz
ul.Gdańska 109
31
Sopot
ul.Polna 1
32
Poznań
ul.Sieroca 5
33
Poznań
ul.Stary Rynek 99/100
34
Szczecin
ul.Krzywoustego 53
35
Rawicz
ul.Piłsudskiego 5
36
Dąbrowa Górnicza
ul.3-go Powstania Śląskiego 6
37
Jelenia Góra
ul.Piłsudskiego 3
38
Jastrzębie Zdrój
ul.Arki Bożka 2
39
Katowice Piotrowice
ul.Pasterska 7
40
Katowice
ul.Kościuszki 73
41
Kowary
ul.Jeleniogórska 2A
42
Oleśnica
Rynek-Ratusz
43
Siemianowice Śl.
ul.27 Stycznia 4
44
Świdnica
ul.Kazimierza Odnowiciela 4-6
45
Rydułtowy
ul.Traugutta 295
46
Wrocław
ul.Bogusławskiego 16
47
Wrocław
ul.Zwycięska 2
48
Zgorzelec
ul.Kościuszki 49
49
Sokołów Podlaski
ul.Wilczyńskiego 29
50
Ostrowiec Św.
ul.Grabowiecka 3 C
51
Tarnów
Pl.Katedralny 8
52
Łowicz
Pl.Przyrynek 25
53
Białystok
ul.Białówny 11
54
Biała Podlaska
ul.Narutowicza 38
55
Szczecin
ul.Felczaka 9
56
Lublin
Al..Spółdz.Pracy 26
57
Płońsk
ul..Wieczorków 2
58
Łomża
Al..Legionów 56
59
Mińsk Mazowiecki
ul.Bankowa 1
60
Zwoleń
Pl.Jana Kochanowskiego 14
61
Warszawa
ul.Grójecka 102
62
Sierpc
ul.Piastowska 2
63
Świecie
ul.Wyszyńskiego 8
64
Ostrołęka
ul.Głowackiego 44
65
Gołdap
ul.Gumbińska 25
66
Strzegom
ul.Św.Anny15
67
Koszalin
ul.Dworcowa 2
68
Łask
ul.Narutowicza 21
69
Maków Maz.
Osiedle Bazar 31
70
Suwałki
ul.Chłodna 5
71
Warszawa
ul.Grochowska 207
72
Warszawa
ul.Międzynarodowa 68
73
Świnoujście
ul.Pułaskiego 1
74
Bielsk Podlaski
ul.Plac Ratuszowy 3
75
Bełchatów
Oś.Dolnośląskie 127F
76
Sieradz
ul.Jagiellońska 4A
77
Warszawa
ul.Wileńska 9
78
Bielsko Biała
ul.Partyzantów 44
79
Opatów
ul.Szeroka 37
80
Zduńska Wola
ul.Kilińskiego 88
81
Warszawa
ul.Piaseczyńska 59
82
Leszno
ul.Rynek 29
83
Grajewo
ul.Kopernika 12
Uwaga !!!

Nie wszystkie te punkty działają od 1-go dnia wyścigowego. Jak zapewnia STWK, mają one być uruchomione w najbliższych dniach.
/ źródło:www. hipodrom.tpi.pl/

Do góry
#207630 - 12/07/2003 22:36 Re: Służewiec 2003 cz1
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
Chodzą słuchy, że kumulacja kwinty jest podwójnie opodatkowana.
Tłumaczę, że to niemożliwe, ponieważ byłoby to zwyczjne przestępstwo skarbowe a główny ksiegowy musiałby mieć na stałe spakowaną szczoteczkę do zębów.
Tym niemniej tyle głosów starza wątpliwości i dobrze byłoby gdyby ktoś mógł to definitywnie wyjaśnić.
pozdrawiam
hpc

Do góry
#207631 - 26/07/2003 03:20 Re: Służewiec 2003 cz1
cigar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 4573
Skąd: Warszawa
Witam,
W dzisiejszym PS dwa artykuły o koniach arabskich. Padło w nich sporo achów i ochów jak to jest wspaniale a będzie jeszcze lepiej. Tu naszła mnie pewna refleksja... Dawniej gonitwy arabskie były na Służewcu uzupełnieniem programu wyścigowego. Z czasem gonitw arabskich zaczyna przybywać a w tym sezonie zauważam, że ich liczba jest większa niż liczba wyścigów dla koni pełnej krwi angielskiej. Jest to według mnie bardzo niepokojąca tendencja.... Nie mam nic przeciwko koniom arabskim... tylko w odróżnieniu od anglików nie specjalnie nadają się one do wyścigów. Jest w Polsce wielu zwolenników gonitw arabskich, które przynoszą często nieoczekiwane rozstrzygnięcia (arab jak się nie wyśpi to nie pobiegnie). Na świecie ranga tego typu wyścigów jest żadna, to tak jak jakby porównywać zainteresowanie kometką a tenisem ziemnym . Jeszcze raz powtarzam, nie jestem przeciwnikiem arabów, boli mnie natomiast słaba kondycja wyścigów koni pełnej krwi angielskiej. Warto spojrzeć na wyniki gonitw za naszą południową granicą, aż roi się od polskich koni. Co z tego wynika.....?

Będąc w Anglii któregoś dnia przeglądając Racing Post zauważyłem na 98 (lub 99) stronie w prawym dolnym rogu pisany najmniejszą z używanych czcionek anons, że w niedzielę w Kempton wyścigi koni arabskich, wieki mityng, światowa czołówka, itd... Trzeba się wybrać pomyślałem sobie i w niedzielę z rana w pociąg do Londynu, tam na Waterloo przesiadka w kierunku Kempton i ... po krótkim czasie pierwsze zdziwienie..... pociąg nie zatrzymał się przy torze wyścigowym. Tu wyjaśnienie - pociąg staje przy torze tylko w dni w których odbywają się wyścigi. Nic to.... wysiadłem na najbliższym przystanku i przemaszerowałem te 3km. Gdy dotarłem do celu kolejne zaskoczenie ... nie ma ludzi, czyżby wyścigi odwołane? Nie odwołane...nawet nie pobierają opłaty za wstęp. Nabyłem program - paskudna kserokopia wypełniona pismem maszynowym.
Mityng był jak dla mnie (skażonego Służewcem) ciekawy, startowały bardzo dobre konie francuskie, rosyjskie, ZEA itp..... Były wysokie nagrody, puchary, dekoracje po każdej gonitwie. Zabrakło tylko kibiców.. w sumie na torze było ok. 100 osób w tym zdecydowana większość to chyba właściciele (panowie w turbanach) i inni ludzie związani z hodowlą koni czystej krwi arabskiej. Osób z zewnątrz usytuowanych za barierką było ok. 10 w tym niżej podpisany. Jak to się ma do tych wielu tysięcy, które odwiedzają Kempton ( byłem kilka razy) podczas normalnych wyścigów. Nie musze chyba dodawać, że wyniki tego ważnego mityngu arabskiego nie były nigdzie (w Anglii) dostępne.
I ja mam jutro pasjonować się gonitwą w której między innymi pobiegnie El-Damur, KP Moreed i Wiese? Tak na marginesie to chyba mnie poj***** bo liczę, że ostatni z wymienionych wygra........

Pozdrawiam,
Cigar

PS Derby arabskie. Kto to wymyślił? Nazwa Derby jest zarezerwowana dla jednego rodzaju gonitwy

Do góry
Strona 9 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49