Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#207879 - 23/05/2003 17:49 Re: typy na 24-25 maj
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam

To i ja coś rzucę wstepnego na warsztat

W pierwszym sie nieco rozszerzę i to nie z przekory do typów insidera, ale gdzies trzeba szerzej
P. Broniszewski równiez poprawia, a młode robia zwykle wiekszy progres w kolejnych startach niz starsze. Oczywiście Med-Boy, Mont Bak (Kałuba zaczyna-kończy) i pewnie Mieszko, choć forma stajni wygląda na nieciekawą. Zawsze jednak może zdarzyć się przygotowany rodzynek (dla zmylenia Bundeswery a Mieszko ma czym biegać.
W drugiej, gdyby nie kłopoty zdrowotne (no bo jakie inne) koni ze stajni p. Walickiego, to rozpatrywanie zaczynałbym od Ceribetty. A tak, oba silne ogiery i chyba Irladnkę, trzeba mieć.
W trzeciej w zasadzie zgoda, choć decyzje będę jeszcze długo ważył.
W czwartej, chyba Deviniusz kryje do kwinty Sexpana (3kg różnicy z ostatniego wyścigu), Dyneburg i nie lekceważyłbym klaczek.
Zamknięcie to na pewno Księżna Walii i Dżasmina. Resztę jeszcze rozpatruję ale chciałbym zauważyć, że p. Siwonia ma małe sukcesy w Wiosennych a ja jestem zdecydowanie tradycjonalistą
Wyniki ostatnich 10 lat w serwisie zmdom.
Co do Mega-Hita i Perusa, pełna zgoda, a pytanie tylko, czy Madras przepuści Etoptona, czy nie
pozdrawiam
hpc

Do góry
Bonus: Unibet
#207880 - 23/05/2003 18:11 Re: typy na 24-25 maj
Anonymous
Unregistered


czy Madras przepuści Etoptona, czy nie

Madras koniowi - NIE PRZEPUŚCI !!!

pozdrawiam
dunja

Do góry
#207881 - 23/05/2003 20:10 Re: typy na 24-25 maj
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
Madras może i nie
Ty nam lepiej powiedź Dunja czy mie wygrasz w V-tej.
hpc

Do góry
#207882 - 23/05/2003 21:50 Re: typy na 24-25 maj
Anonymous
Unregistered


Czy rzeczywiście Fiołek aż tak może poprawić, żeby go liczyć solo? Czy San Miego lub Milenium nie mogągo ograć?
A w 1 Dull będzie faworytem i z moich spostrzeżen wynika, że w takim przypadku w gonitwie zaledwie 3 kategorii nie wygra. Stawiam więc na Mont Baka lub Saracena.

Do góry
#207883 - 24/05/2003 01:19 Re: typy na 24-25 maj
insider Offline
journeyman

Meldunek: 16/04/2003
Postów: 68
Hpc Twoja przymiarka do kwinty podraża sprawę, ale rzeczywiście ta pierwsza gonitwa to spory problem. Sexpan (58) daje teraz już 2 kg bo jest zmiana jazdy na V.Popov(V.Popov wszędzie zdjęty u Kozłowskiego - za Niego w zasadzie zawsze Szymczuk. Tiarella rzeczywiście podchodzi, Lacrimosa to może być ten pierwszy raz...

Do góry
#207884 - 24/05/2003 01:33 Re: typy na 24-25 maj
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
Wszystko fajnie, insider, ale to nie Tiarella jest przeważona, zresztą ma niewiele wspólnego z wyścigiem Tima
Ale pewnie w tym mocnym towarzystwie odpuści. Pójdzie mocne tempo i nie bedzie co kobyłki przemeczać
pozdrawiam
hpc

Do góry
#207885 - 24/05/2003 01:43 Re: typy na 24-25 maj
Anonymous
Unregistered


jeżeli będzie mocne tempo to podobno Gawrysia może walczyć o zwycięstwo ...

Do góry
#207886 - 24/05/2003 01:50 Re: typy na 24-25 maj
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
czytałem, czytałem.
To podstawowa lektura
Żeby tak wszyscy trenerzy wzorem p. Strójwąsa podchodzili do informacji, byłoby wspaniale. Co więcej, tak na przeglądach jak i na stronie, informacje są uczciwe i przejrzyste. A jeżeli coś jest nie powiedziane do końca, to też przecież jest informacja.
Tym, którzy wymagają, żeby pisać, ten wygra, a tamten będzie 4-ty przypominam, że to wszystko sport i są rzeczy na tym świecie które nie śniły sie fizjologom
pozdrawiam
hpc

Do góry
#207887 - 24/05/2003 03:11 Re: typy na 24-25 maj
Anonymous
Unregistered


Niektóre wyścigi w tej dwudniówce wydają mi się bardzo trudne, inne bardzo łatwe. Przede wszystkim nie mogę sobie jakoś wyobrazić porażki Nechemii. Pokazała niesamowite możliwości w pierwszym wyścigu, a przecież z pewnością nie była jeszcze w szczytowej formie. Podobnie Deviniusz i tylko martwi mnie słaba forma koni Walickiego. Gdyby nie to i start Dyneburga, Deviniusz też byłby stuprocentowym faworytem. Jest jeszcze bity kołek Mega Hit. Wszystkie te konie za 3 tygodnie pobiegną w Iwna i Soliny. Ja już teraz zacząłem się przymierzać do Derby, zrobiłem sobie przegląd i nie wypadło to rewelacyjnie - wśród koni będących obecnie w czołówce przeważają sprinterzy. Czyżby więc rodzeństwo Dancer Life'a i Nemunasa miało w tym sezonie rozegrać walkę o głowne trofeum? Wiem, jest jeszcze Gospodarz, ale jakoś nie mam na razie pewności, czy będzie trzymał dystans. Jego pochodzenie wskazuje na uzdolnienia milerskie, ale czas pokaże.
Co do Wiosennej, to przewagę powinny mieć klacze biegane. Nie kibicuję Księżnej Walii, bo nie lubię takich koni, które lecą 300 m w ręku, a potem stają. Nie reagują na posył i bat. Księżna jest bardzo szybka i jeśli doświadczony jeździec odpowiednio długo będzie ją trzymał, to może w końcówce wygrać. Bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie Arrabona, pojechana z tyłu, oddała świetny finisz w najszybszej końcówce. Byłaby moim faworytem, ale obawiam się, że Olga Nowak coś źle obliczy i przegra. Dunia podobała mi się, spóźniła finisz, ale nieźle biegła. Może być dla niej trochę za krótko. W tym biegu trzeba będzie prawdopodobnie pobiec mocnym tempem blisko czoła i to wytrzymać. Ciekawi mnie kariera Duni, na krótkich dystansach szybsza od niej jest Księżna, na dłuższych chyba lepsza Nechemia. Jak to wpłynie na jej wyniki? W ubiegłym roku podobny problem był z Blue Seven. Co do Dżasminy, to po przerwie i poważnej kontuzji, trochę mniej ją liczę, zwłaszcza w kontekście formy stajni. Pozostaje Lacrimosa, jest bardzo szybka, więc może się liczyć. Nobila też nie jest bez szans (folbluty janikowskiego w formie)i tylko Niemirka odstaje, bardzo trudy bieg.
Pozdrawiam

Do góry
#207888 - 24/05/2003 12:04 Re: typy na 24-25 maj
insider Offline
journeyman

Meldunek: 16/04/2003
Postów: 68
Hpc, to może mały zakład, która będzie bliżej Tiarella, czy Gawrysia 1/1 za skrzynkę piwa (ew. 100zł)o rozliczenie się nie martw, może byc przez doktora.
Pozdr, Insider

Do góry
#207889 - 24/05/2003 12:54 Re: typy na 24-25 maj
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
Wraz z poranną kawką
Insider, nie zakładam się. Pytałeś o fuksa, więc jak ja mogę postawić delikatną, przeważoną kobyłkę do lekkiego (54) smoka zapisanego do OAKS w Bratysławie (chyba). Obie biegały 3.05 (57kg) i ostatnie 500m to przewaga kobyłki p. Kozłowskiego, lekko licząc 2dł + ten 4 kilowy worek kartofli
Tabakierka przeciwko Gentianie , klasyczny Wind's of Light przeciwko Duke Valentino dla którego 2km to szczyt możliwości.
To nie byłby w porządku zakład.
pozdrawiam
pawel
hpc (gradus)

Do góry
#207890 - 24/05/2003 13:36 Re: typy na 24-25 maj
cereus Offline
journeyman

Meldunek: 10/03/2003
Postów: 83
Skąd: warszawa
sobota

gon.1 myślę , że wystarczy saracen z med-boyem - oba powinny poprawić, a oprócz mieszko to tak na prawdę nie mają się z kim ścigać. mont bak - niezły , ale sporo słabszy od med-boya i nawet przy lepszej formie ciężko może być mu go ograć. niewiadoma to debiuty, ale żeby ograć konia klasy med-boy musiałyby być to jakieś superstar.

gon.2 z wyników delsona o kilometr, ale jak już pisałem biorąc pod uwagę komentarz na stronie Starego Dworu, trzeba tu szukać czegoś innego.

gon.3 po wycofaniu gafala zostaje trójka millennium, elmen, fiołek no i na podpórkę san miego. niewykluczone , że chłopaki (hpc i insider) mają rację, że trzeba tu wysolować fiołka, ale ja bym się trochę bał.

gon.4 wysokie wagi out. deviniusz pasuje, bo zrobił dobry czas i w ogóle dobrze finiszował. dyneburg w zeszłym roku pokazał ekstraklasę, ale.... i co do nich. może szybka tiarella w razie wyścigu na końcówkę - chociaż pewnie mocno poprowadzi sexpan, albo któryś z koni walickiego - są dwa ze stajni strzegom. lekki fuks- arak

gon.5 siwonia wygrał już donną grafią wiosenną i nie wiem dlaczego miałby nie wygrać lacrimossą. dla mnie podstawą w tym wyścigu są dwie klacze - lacrimossa i księżna walii. dżasminę będzie miał każdy - oprócz mnie. nie wierzę w konie po kontuzji, a na dodatek po in camerze, którego uważam za przeciętnego reproduktora. korci mnie żeby zagrać jakąś czwórkę. np. larimossa-księżna walii-niemirka-* , lacriomossa-księżna walii-*-niemirka , ale to lekko kaskaderska opcja.

gon.7 mega hit uber alles

gon.8 porządek perus - madras . perus - wiadomo czas i forma, a madras lekko przejechany w pierwszym starcie.

gon.9 dla mnnie kocioł. może i nechemia, chociaż ja będę kibicował (bo zagrać w tym wyścigu się nie odważę) innym koniom.

Do góry
#207891 - 24/05/2003 14:14 Re: typy na 24-25 maj
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
Mam jeszcze chwilkę czasu więc jeszcze takie przemyślenia.
Dwie nagrody:
Irandy 5000 dla winera, dystans 2000m
Wiosenna 17500 dla winerki dystans 1600m
I trzy konie p.p. Kałuba/Strójwąs
Dlaczego właściwie Dunia (II-gr) idzie w wiosennej, skoro mogłaby pod 54 pobiec w irandy na bardziej odpowiadajacym jej dystansie 2000m (komentarz SW, Jape/Dixieland, ocena własna).
I dlaczego przebiegana Gawrysia (gr-B) idzie pod nadwagą w I-grupowej nagrodzie irandy.
Nie sadzę, żeby państwo trenerzy pomylili sie w ocenie wyścigu dżiuseppy z 3.05. Mają stoper w oczach
Prawidłowy menaż, rzecz ważna, a wnioski są oczywiste
pozdrawiam
hpc

Do góry
#207892 - 24/05/2003 15:05 Re: typy na 24-25 maj
totus Offline
journeyman

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 96
Skąd: warszawa
witam
cytat z wywiadu tr. józefa siwoni w piątkowym p.s.
"lacrimosa miała 10dniową przerwę w treningu spowodowaną przeziębieniem.aplikujemy jej syrop
i leki.robimy wszystko aby wystartowała" myślę, że to istotna info.
pozdr.

Do góry
#207893 - 24/05/2003 17:12 Re: typy na 24-25 maj
cereus Offline
journeyman

Meldunek: 10/03/2003
Postów: 83
Skąd: warszawa
ja jestem ostrożny co do wszelkich tego typu wypowiedzi - popatrz sobie na przedsezonowe oceny trenerów i porównaj z wynikami koni.

jeden z moich "ulubieńców" o sowim koniu (trzylatki araby) powiedział:
"jeden ze słabszych w stajni. galopuje bardzo ładnie. dwa wyścigi powinien wygrać."
o innym
"niezły - może uda mu się wygrać gonitwę"

jak ktoś znajdzie tu jakąś logikę to gratuluję

co do uwag hpc , to fajnie to wyłapałeś - jak wejdą te koniki (w co ja nie wierzę) to będzie coś.

pozdrawiam
witek

Do góry
#207894 - 24/05/2003 18:21 Re: typy na 24-25 maj
totus Offline
journeyman

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 96
Skąd: warszawa
witam
mówiąc szczerze zapis gawrysi i duni przypomina
eksperyment z nowogródkiem. zgadzam się z tą częścią wypowiedzi hpc dot. możliwości dystansowych koni po duke valentino.
nagr.ofira - elmen/chociaż o tej porze roku starsze mają jeszcze przewagę - fiołek/
nagr. irandy - deviniusz
nagr.wiosenna - dżasmina /ostatni galop 800m ok.50 sek/
pozdr.

Do góry
#207895 - 24/05/2003 22:21 Re: typy na 24-25 maj
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
Wnioski, wnioskami, a życie swoje.
Nobila. Od dziś będzie się analizować tę kobyłkę na wszystkie strony. W ubiegłym sezonie wydawało się, że nie jechana we wszystko, ale tutaj, łopatkowa klacz na suchym torze !!! pokazała wszystkim gdzie raki zimują
Przypominam, że trener Janikowski, "wiosenne" ma nieźle opanowane.
Druga księżniczka nie uratowała kilku kwart, ale trudno sie mówi.
Jak policzę dzień to przyjdzie czas na wnioski.
pozdrawiam
pawel
hpc

Do góry
#207896 - 25/05/2003 01:26 Re: typy na 24-25 maj
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
Ale jaja, po długich debatach zdecydowali się przenieść kumulację kwinty na jutro.
Dobrze, że nie na pół roku
Już brak słów.
Oczywiście numer z wypłatą za gonitwę ze zdyskwalifikowanym za upadek z konia Dionizym, udał się koncertowo.
Jak znam życie zwroty ???? albo jakąś rekompensatę dostana tylko Ci co reklamowali wysokość wypłat. A reszta.
Ale jaja.
Piwa napić się nie można. Teren sportowy.
Ale obok na hippica warsovia, gdzie przyszły rodziny z dziećmi, gdzie baloniki i huśtawki to teren jaki. Piwowy.
Ale jaja.
Kwinta wraca na swoje miejsce. Prawdopodobnie niebawem nastąpi rezygnacja z kwart. System nie wytrzymał. To może tan Gtech był lepszy ???
Ale jaja.

pozdrawiam
hpc

Do góry
#207897 - 25/05/2003 17:20 Re: typy na 24-25 maj
Anonymous
Unregistered


Ciekawe czemu tak słabo Dżasmina? Na treningach galopowała podobno bardzo dobrze? Czy w następnych startach będzie lepiej czy jednak te kłopoty z odddechem ...? Nie widziałem 1 gonitwy - gdyby nie to, że nie trafiona została kwinta pomyślałbym, że król toru podwyższa sobie jej wysokość
Brawa dla Figtera za wskazanie Dyneburga i Nachemi, insidera wskazania nie przegrywających koni też się sprawdziły. Szkoda, że na dziś nie ma takich podpowiedzi . Ciekawe czy Musetta ogra ogiery? Chyba jednak Gospodarz wygra.

Do góry
#207898 - 26/05/2003 00:17 Re: typy na 24-25 maj
Anonymous
Unregistered


Szkoda, że nie miałem czasu nic napisać, bo może ktoś by to wykorzystał. W sumie moje typy na dziś się sprawdziły oprócz jednego. Niestety kluczowego. A kwinta wydawała się dziecinnie prosta: Paola/?/Tulipa/?/Gospodarz. Ostatecznie w drugiej zdecydowałem się na 3,4,6,7, a w czwartej na ścianę. Wziąłem kwartę 58 zł. Dycha do przodu
Udało mi się jeszcze trafić kilka porządków Calderona z Chronosem, Czerwonego Księcia z Niecierpkiem (także trójkę), tripelkę za grosze i Turkaweczkę z Albeną, więc trochę wygrałem. Ale dlaczego wszystkie łby są nadal na moją niekorzyść? Wrrr
Pozdrawiam.

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49