Opcje tematu
#207967 - 01/07/2003 15:56 D E R B Y 2 0 0 3
Anonymous
Unregistered


MAcie jakieś swoje typy? bo ja się przyznam - nie mam najbledszego pojęcia kto moze wygrac...

kobyłki jakoś może i dobre som, ale mi nie pasuja... Gospodarz - jakoś mnie sie nie podoba. Islander - po Tiomanie ? nie, chyba nie... duzo jet Alywarków - ale to chyba nie dystans dla Alywarka, choć kocham wsystkie Alywarki.... Austracki koniś - z jeźdźcem MR? nie, chyba nie....

wiec widzicie - na razie eliminuje. choc nie mam jeszcze konkretnych wniosków... a jak Wasze analizy ?

pozdrawiam
dunja

Do góry
Bonus: Unibet
#207968 - 01/07/2003 16:27 Re: D E R B Y 2 0 0 3
insider Offline
journeyman

Meldunek: 16/04/2003
Postów: 68
Ze statystyki...
al: koń z Golejewka, najlepszy i szczęśliwy dżokej - T. Dul, koń z najmocniejszego wyścigu, który wygrał w dobrym stylu (tutaj pewnie) - Nobila. Tylko trener nie pasuje - mniej utytułowany. Nobila 3 z 4.
Pozdr Insider

Do góry
#207969 - 01/07/2003 16:47 Re: D E R B Y 2 0 0 3
Anonymous
Unregistered


Witam,
Będę trzymał kciuki za Nobilę.
Co prawda do tej pory tylko 4 konie po Saphirze wygrały gonitwę powyżej 2000m. Były to Tripolis (St. Leger), Skulica (Wilanowska), Strefa (Krasne) i właśnie Nobila - Soliny.
W ub, roku kibicowałem Ahwarowi ale on chyba jednak nie trzyma dystansu. Jest co prawda po kontuzji i nie lubi twardego toru ale to jak przebiegł Widzowa i PRM chyba pokazuje, że dla niego było za długo.
W tym roku szansa przed Nobilą - wytrzymałość ma (Soliny była w bardzo dobrym czasie), dżokej najlepszy, trenerowi też nic nie brakuje.
Życzę szczęścia i pozdrawiam
A na drugie Deviniusz iwo:

Do góry
#207970 - 01/07/2003 16:51 Re: D E R B Y 2 0 0 3
Anonymous
Unregistered


czy jakakowliwek zwycięzczyni Soliny wygrała później Derby?
tak samo zimowy faworty na Derby rzadko później faktycznie wygrywa te Derby z tego co pamiętam

jak jest w statystykach - zwyciezca jakiej gonitwy najczesciej wygrywa później Derby?

z trenerów nie należy lekceważyc D.Kałuby i Walickiego. i to niekoniecznie te mocniejsze teoretycznie dosiady.... jak widać po PRM - słabszy i pod teoretycznie gorszym jeźdźcem - czasem zaskakuje...

pozdrawiam
dunja

Do góry
#207971 - 01/07/2003 16:57 Re: D E R B Y 2 0 0 3
Anonymous
Unregistered


czy jakakowliwek zwycięzczyni Soliny wygrała później Derby?
tak samo zimowy faworty na Derby rzadko później faktycznie wygrywa te Derby z tego co pamiętam

jak jest w statystykach - zwyciezca jakiej gonitwy najczesciej wygrywa później Derby?

z trenerów nie należy lekceważyc D.Kałuby i Walickiego. i to niekoniecznie te mocniejsze teoretycznie dosiady.... jak widać po PRM - słabszy i pod teoretycznie gorszym jeźdźcem - czasem zaskakuje...

pozdrawiam
dunja

Do góry
#207972 - 01/07/2003 17:26 Re: D E R B Y 2 0 0 3
Anonymous
Unregistered


Witam,
Na pewno Twoja ulubiona Kombinacja A jakie inne to sprawdzę i dam znać.
Pozdrawiam

Do góry
#207973 - 01/07/2003 19:09 Re: D E R B Y 2 0 0 3
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam

[QUOTE] Tylko trener nie pasuje [/QUOTE]Pamietam trenera (wiekszości jeszcze nie było na świecie) Janikowskiego i jego autetyczna radość ze zwycięstwa Czerkiesa.
Wyszedł z konikiem na zielony i przedefilował od śmietnika po celownik. To jedyny taki przypadak w ciągu 35 lat
Życzę powodzenia w anno domini 2003.

hpc
pawel

Do góry
#207974 - 01/07/2003 22:08 Re: D E R B Y 2 0 0 3
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
Dwa ogiery i dwie klacze
Mogę się bardzo mylić, bo te stany toru jakoś mi nie grają tak jakbym chciał.
Nobila (59,01-58,71), ale w ubiegłym roku też miała byc klacz od trenera Janikowskiego. Tym razem dosiad Tomasza Dula daje gwarancję, że będzie w dobrym momencie pojechana.
Siła tkwi chyba w Novarze i Dnieprze.
Tiarella (60,19->59,10) , dosiad J Egana w wielkiej formie (!!) i Tabakierka (!!). Chyba lepiej żeby z lekka dla niej popadało. Progres w odpowiedniej chwili, tyle, że trenerowi nie idzie tak jakby sobie tego życzył.
Domart (59,42->59,01-59,44tdo) Trzeci wyścig trudny do oceny, ale wygrany a zwycięzców się nie sądzi. Emil Zahariev i Dixieland oraz siwy Baby Bid (!!)
Gospodarz (59,01<-59,62tdo) Na pewno bedzie wyfitowany ponieważ pani Kałuba umie przygotować konia w punkt. Dakota + P.Piatkowski, któremu nie idzie w tym roku ale tym wyścigiem może sobie zrekompensować wszystkie poprzednie.

Gdybym napisał, że reszta statystuje, nieco bym przesadził
Jest jeszcze trener Walicki, trener Ziemiański i dwa Japy trenera Wróblewskiego.
Jest jeszcze McDriver, którego nie poddałem na razie ocenie.

pozdrawiam
pawel
hpc

Do góry
#207975 - 02/07/2003 01:47 Re: D E R B Y 2 0 0 3
Anonymous
Unregistered


W ubiegłym roku się nie popisałem, bo liczyłem porządek z klaczy Janikowskiego, a rozegrały ogiery. W tym jest równie trudno. Moim zdaniem z klaczy szanse ma tylko Nobila. Nie wierzyłem w nią, bo jest po Saphirze, ale w Soliny pokazała, że "poszła w matkę". Jestem pod wrażeniem jej występu, wygrała kentrem w dobrym czasie, spokojnie prowadzona na końcu, jeździec jechał z wyraźnym do niej zaufaniem, zdeklasowała rywalki.
Iwna nic nowego nie wniosła, potwierdziła, że Gospodarz ma mniej szybkości niż Domart i że obydwa są silne.
Podobał mi się w tym wyścigu Dyneburg, wyraźnie spóźnił fiinisz i nieźle galopował. Tylko czy Ola wykaże się zimną krwią i tym razem dobrze go przeprowadzi?
Każdy z trenerów pewnie szykuje swoją taktykę. Dla najlepszego stratego wśród nich - Bogdana Strójwąsa - korzystne byłoby mocne tempo, tylko kto ma je zrobić? Nichemia? Chyba szkoda dobrej klaczy. Donald? Jeśli się nie mylę, ma innego własciciela.
Z kolei dla szybkiego Daraba korzystne myłoby tempo żółwie chociaż ostatnio zademonstrował obniżkę formy, przegrywając w takim wyścigu.
Typować się nie odważę.
pozdrawia i spóźniona życzenia dla Pawełka

Do góry
#207976 - 04/07/2003 22:08 Re: D E R B Y 2 0 0 3
Anonymous
Unregistered


Z wypowiedzi J.Kozłowskiego w ŻW i komentarzy na stronie www wynika, że liczą iż Tiarella sprawi niespodziankę - ale wyglądają deszczu a tu nie chce padać. Jeżeli dziś albo jutro solidnie popada to może rzeczywiście wygra? Wróblewski zapowiada, że Arsen podyktuje mocne tempo bo na końcówkę Nobilę i konie Mełnickeiego byłyby trudne do pokonania i dalej wierzy w swoją Musettę - ja w nią nie wierze. A skoro będzie mocne tempo to Gospodarzowi może będzie sprzyjać. Największe szansę wydaje się jednak mieć Nobila. Jakoś nie wierzę w Domarta ale prawie wszyscy trenerzy wymieniają go w trójce faworytów (oprócz Ziemiańskiego i Wróblewskiego). Kałuba uważa też, że Nachemie stać na niespodziankę. Reasumując wydaje mi się, że zwycięzca powinien być ktoś z trójki: Nobilla, Gospodarz, Tiarella. Nie zdziwię się jednak jak właczy się jeszcze któryś koni Wróblewskiego (tylko który Musetta, Darab czy jak mowi trener czarny koń Daragos) lub Dyneburg Ziemiańskiego z Olgą. Chociaż nie wiem czy nie za łatwo skreśliłem Domarta - może przy silnym wyścigu nie będzie za daleko i odda skuteczny finisz? Czyli więcej znaków zapytania niż odpowiedzi , ale może byłoby ich mniej gdyby wszystkie wyścigi rozgrywane były solidnie a nie tylko na ostatnich 500 metrach.

Do góry
#207977 - 06/07/2003 16:55 Re: D E R B Y 2 0 0 3
MKozi Offline
member

Meldunek: 05/07/2003
Postów: 104
Skąd: Wroclaw
Typy na Derby 2003:

Domart, Nobila, Gospodarz, Tiarella

Milego dnia.

Do góry
#207978 - 06/07/2003 22:45 Re: D E R B Y 2 0 0 3
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
1. YOUNG ISLANDER (Jerzy Ochocki)
1000-czna wygrana !!!!!!
2. Tiarella (J. Egan)
3. Darab
4. Nechemia

Gratulacje
Również dla "superdoktora" który trafił czwórkę, trójkę i 5 kwart.

pozdrawiam
zgolaszony
hpc

Do góry




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49