Strona 10 z 11 < 1 2 ... 8 9 10 11 >
Opcje tematu
#208495 - 24/01/2004 16:52 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
Bergsiker DD
Expekt wystawia kursy na zw. od 4 biegu, ale ja pozostanę przy 8 i 9, który tworzą Dagens Dubbel.
Jak zwykle w soboty bardzo dużo faworytów i każda ewentualnośc jest możliwa.
W DD1 faworytem jest Good Grief / Rehu S./, choć warto tez zwrócic uwage na 11 Lonshults Dane / Gustavsson/. Co mnie nie przekonuje do końca to mniej znani powożący.
Na DD1 wybieram 7 Savaflickan / Ake/. Świetny koń, dobry kusk, z tym jednak że koń specjalizuje się w dłuzszych dystansach / 2660/. No, ale raz kozie śmierć.
Jeszcze wiecej faworytów biegnie w DD2.Same świetne konie: Jaeger, Disco As / Stig!/ Global Education / Kontio/.
Wybieram Disco i Global Education.
Czyli DD 7-1 lub 7-12.
Także jako single.
Powodzenia

Do góry
Bonus: Unibet
#208496 - 24/01/2004 20:41 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Wyniki DD:
Savaflickan trzeci
Disco As
Załapałem sie na singla
Właściwie popełniłem błąd, bo 15 stycznia wygrała Paradis Hornline z pięknym kursem. Wydawało mi się, że konie z tej rodziny są w formie. Jednak następny się nie liczył. A jednak miałem rację: te konie są w formie i dlatego wygrała Nebraska Hornline. DD 5-1
Pozdrawiam

Do góry
#208497 - 25/01/2004 17:23 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
Romme DD
Przypuszczam ,że sprawa rozegra się miedzy DD1 Henke Hutelby lub Nick Bumpem a DD2 Tranmalselden
/ świetny koń/ lub Pyronto / bo na tym torze przed rokiem /dokładnie/ wygrał Roger.
Pozwodzenia

Do góry
#208498 - 26/01/2004 00:25 Re: Szwedzki trotting 7
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
[QUOTE]Oryginalnie wysłał GBA2:
[qb]Lao i Torsten - dzięki za odpowiedzi. :-)

Drążę dalej:
1. Czy konie ścigają się na torach zamkniętych (hale) czy w ciepłym okresie roku gonią się na powietrzu?
2. Rozszyfrujcie to, proszę (żywce wzięte z ATG). Pewnie to typy gonitw, ale chciałbym dalszych szczegółów:
a. Dagens Dubbel (B)
b. V3 (B)
c. V5 (B)
d. V75 (B)
e. SpecialKomb (Tä) - kombinacja specjalna?
f. Trio (Tä) - pewnie trzy konie, co?
Te typy zależą też od dystansu? Jakie jeszcze rodzaje gonitw mogą być?

3. Może to gdzieś wcześniej już omawialiście (podajcie link). Jeśli nie, co oznacza:
Startnummer (Numer startowy)

4. W statystykach poszczególnych koni tutajmamy: datę, numer wyścigu? dystans? miejsce? dwie kolummny dziwnych cyferek :-) dżokeja i pieniądze jakie koń wygrał.
Co oznaczają na 100% te kolumny, przy których postawiłem znaki zapytania?

5. Ålder - pewnie wiek, Kön - rodzaj konika (jestem totalnym laikiem w temacie, ale Valack kojarzy mi się z wałach), Ras - pewnie rasa.

Z góry dzięki za objaśnienia szwedzkich zawiłości. :-)

6. Czy dopiero zdolny dżokej ze zdolnym koniem tworzą wspólnie sukces, czy też dobry koń powiezie każdego do zwycięstwa?

7. Tor nr 1 jest najbardziej zewnętrzny, nr np. 8 najbardziej wewnętrzny?

8. Jakie smakołyki znajdują się na tych podstronach ATG, do których trzeba się logować?

OK, to na razie tyle chyba. Trochę nakierowaliście mnie swoimi komentarzami na inne (nomen omen:-) tory. Może raczej faktycznie warto zająć się statystyką z nieco inny sposób?
Czas pokaże...

Pozdrawiam

P.S. Pytanie zupełnie hipotetyczne: czy uważacie, że zawiązanie 'spółdzielni' swego rodzaju ludzi tu piszących o Trocie mogłoby mieć sens? Mam na myśli projekt, w którym każdy miałby swoją działkę. Myślę o gromadzeniu i analizach danych (statystycznych) w kontekście przyszłych wyścigów. Czy każdy z was gra na własną rękę czy też opracowujecie coś wspólnie?[/qb][/QUOTE]Dużo tych pytań....

1. nie widziałem żadnej hali w Szwecji dla kłusaków...
2. te oznaczenia oznaczają kategorię wyścigów - oraz mozliwe rodzaje zakładów wnoszonych na to - np. V-75 - combo na siedem zwyciezcow i dotycza ATG - na m na razie tam grac nie wolno.

Rekordtid - najlepszy czas ostatniego okrazęnia na danym dystansie
Pengar - ilość zarobionej kasy
Startpoäng - jakiś przelicznik punktów - nie wiem z czego wynika - ale im więcej tym lepiej - zwłaszcza do startów z Volty
Odds - kursy na zwyciezce - im niższe tym lepiej
Platsodds - kursy na miejsce w pierwszej trójce, j.w.

Pozostałych odpowiedzi nie znam - ale Twój tok myslenia wydaje się słuszny

Do góry
#208499 - 26/01/2004 01:19 Re: Szwedzki trotting 7
GBA2 Offline
stranger

Meldunek: 21/01/2004
Postów: 9
Skąd: Zabrze
No, Lao, dzięki Twoim informacjom wiem już coraz więcej. Dzięki. Jednak drążę dalej.

Czy są tylko dwa systemy startów - volt i auto?
Czym one się różnią? Mam swoje wizje, ale wolę potwierdzenia fachmanów!

Na razie chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o samym trottingu. Myślałem, że te kody (V-75 itd.) to po prostu różne warianty biegów, a nie obstawiania. Ale teraz już wiem, że wszystko jest chyba prostsze w naturze - konie po prostu biegbą, powożący smagają je batem :-). Któryś wygrywa, a szaleńcy w Skandynawii, Polsce i na całym Świecie po prostu ustalają kombinacje zakładów (DD, V-XX) i obstawiają pieniądze.

To teraz kolejnym krokiem będzie rozpracowanie w stopniu możliwym stronek szwedzkich Trotta.

Dla tych ludzi (właścicieli stadnin, powożących) to po prostu sposób na zarabianie, ten Latający Cyrk Trottingu, a nie hobby po pracy w biurze czy na budowie. :-)
Jak czas pozwoli, to zacznę się wgryzać w szwedzkie stronki. A na razie dla milusińskich, którzy jeszcze nie mają - elementarz: Słownik SWE-ENG.

Pozdrawiam

Do góry
#208500 - 26/01/2004 01:59 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
zaraz, zaraz, żadnego smagania batem nie ma! Wolno tylko delikatnie pomachać batem, może nawet leciutko dotknąć i to wszystko. Koń smagnięty batem poszedłby w galop i dyskwalifikacja gotowa.

Do góry
#208501 - 26/01/2004 14:32 Re: Szwedzki trotting 7
kili44 Offline
member

Meldunek: 16/12/2002
Postów: 109
To jeszcze ja wtrącę swoje trzy grosze dotyczące trottingu szwedzkiego. Gram w niego od ponad roku i zaczynałem o zakładów H2H ( jak większość chyba ). Dopytywałem expertów : Lao, Torstena o skróty na stronie www.atg.se, zasady wyścigów ... I Torsten dziwił się już wtedy grającym zakłady H2H. Obecnie gram je naprawdę sporadycznie. Większą frajde sprawia mi gra na zwycięzcę wyścigu lub na miejsce w pierwszej 3 (takie zakłady oferuje Unibet). Zgadza się to co mówili experci - b .często w pierwszej trójce jest fuks. I niestety ten fuks czasem wygrywa z wytypowanym koniem w parze H2H. Natomiast często w wyścigach południowych ( trio) wygrywa faworyt - a ja lubię grać na faworytów. No i kurs jest zazwyczaj w granicach 2 - 3.
Co do "rozgryzienia" wyścigów - myslałem o wykorzystaniu do tego sieci neuronowych. Jako kryteria wybrałem: miejsce wyścigu, tor, kuska, ostatnio zajmowane miejsca, sumę wygranych konia, skuteczność kuska, czy kusk miejscowy ...Tylko, że aby przeanalizować wyścig potrzeba byłoby powprowadzać takie dane wszystkich koni. Poza tym warto było by wziąć pod uwagę inne kryteria o których pisano wyżej ( stan toru np - m.in w zależności od pory roku) Ja poszedłem na kompromis i pomyślałem o analizowaniu "formy" poszczególnych koni, tzn wprowadzeniu danych dla 1 konia i sprawdzeniu przewidywanego wyniku w następnym wyścigu. Jeżeli program wskaże miejsce wyższe niz ostatnio zajmowane ( np ostatnio 5,4,2,5,4) a teraz wskaże np 2 - to warto się temu konikowi przyjrzeć.

Do góry
#208502 - 26/01/2004 15:00 Re: Szwedzki trotting 7
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
poniedziałkowe trio w Gavle

Proponuję GIN WILDER - koń biega dość równo a kusk z TOPu, a więc w zasadzie pewniaczek, pewność zakłóca tylko jeden fakt, że koń jeszcze nie wygrał, ale może tym razem będzie ten pierwszy raz. Oczywiście jest jeszcze Dalex Man i Bazoli.

Do góry
#208503 - 26/01/2004 15:26 Re: Szwedzki trotting 7
simka_airMen Offline
old hand

Meldunek: 16/08/2003
Postów: 970
Skąd: Hmm
ja dzisiaj puszczam
Madame K. - Gin Wilder 2 kurs 1.65

i czekam na koniki wieczorne

po zastanowieniu za grosze puszczam jeszcze

Electro - Riva Ridge 2 kurs 1.85

Do góry
#208504 - 26/01/2004 15:37 Re: Szwedzki trotting 7
adabek Offline
journeyman

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 80
Skąd: Zgierz
oł dżizys, trzeba mieć łeb nie od parady do tego wszystkiego...
Wpadłem tylko na chwile, zobaczyć co to za forum... bo powiem szczerze.. kiedyś postawiłem na gonitwe na służewcu.. i co może się wydać dziwne, miałem wówczas chyba 8 lat tak, tak.. ledwo co do okienka sięgałem, a mama stała za mną.. i co najdziwiejsze WYGRAŁEM
A dlaczego?
Ano dlatego, że podszedłem, jako taki mały szczyl, do starzszego pana, który siedział sobie na trybunach i miał ze sobą zeszyt i pare gazet i po prostu zapytałem się "Na jakiego konia moge postawić? " a On mi odpowiedział.. Poszedłem do okienka i powiedziałem tą cyfre, co ÓW Starszy Pan mnie powiedział...
no i w taki sposób wygrałem.. to był pierwszy mo kontakt z hazardem..
Stawka była śmieszna.. bo położyłem chyba 1000 starych złotych (pamiętam, że za te pieniądze mogłem loda sobie kupić).. a wygrałem taką stawke, ze wystarczało na dwa lody.... ale frajda była niesamowita..
Dlatego podziwiam typerów, którzy dziela się informacjami z innymi.. nie patrząc na ich wiek, czy zdolności w tym temacie..Wielkie iwo: dla NICH
Taki to był ten mój pierwszy wypad na Służewiec.. heh..
Pozdrawiam wszystkich tutaj.. bo to fajna sprawa obstawiać taki, jakże elegancki sport..

Do góry
#208505 - 26/01/2004 17:13 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
chciałbym nawiązać do tego, co napisał kili44.Dlaczego ostrożnie podchodzę do gry par w trottingu. Nie tylko dlatego, że jeśli mam wybrać lepsze lub ciekawsze od gorszego i nieciekawego, to wiadomo co wybiorę.
Ale jest też przyczyna zasadnicza. Pary to gra bardzo losowa.Z wielu przyczyn. Wymienię dwie. 1.Częstość dyskwalifikacji z powodu galopu. Galop, to sprawa skomplikowana, kiedyś o niej napiszę. Surowiej traktowana, gdy koń jest niedaleko mety, lżej / 150 m galopu max./, gdy stanie się to w trakcie biegu.
I druga.
W wyścigach angielskich pilnują stewardzi, a służewieckich komisja techniczna, aby konie sobie nie przeszkadzały, m.in. nie wolno zajeżdżać, czyli zbaczać z obranej linii biegu.
W trottingu wolno zajeżdżać, zamykać przeciwnika!
Tu wszystko podporzadkowane jest zwycięstwu.Oczyqwiście najlepsi kuskowie umieją się tak ustawić, aby nikt im drogi nie zajechał.
W każdym razie już tylko te możliwości mogą mieć wpływ na wynik biegu oraz walkę między dwoma końmi.
Poza tym trzeba zdawać sobie sprawę, skąd wzięły sie te pary. Otóż są dla bukmacherów sieciowych ratunkiem przed twardą polityką atg, który jest monopolistą i nie pozwala grać form stricte trottingowych, poza win i pary / Unibet ma jeszcze miejsca/.
Podejrzewam, że istnieje także miedzy atg a bukami w internecie jakaś umowa, że buki zdejmują kursy na długo przed biegiem, gdy wtedy to najlepsi gracze, zawodowcy zaczynają stawiać i wszystko się wywraca.
To tyle.
Pozdrawiam
adabek gdybyś wiedział, ilu starych graczy kiedyś tylko wpadło na S., aby popatrzeć i coś zagrało w ciemno i wygrało!! Czasem dużo. Prawie wszyscy zostawali graczami na następbne 50 lat.

Do góry
#208506 - 26/01/2004 18:05 Re: Szwedzki trotting 7
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
i znowu sie okazało, że spekulacje mają się nijak do oczywistych przewidywań. Lunch wygrał Bazoli, którego podałem od niechcenia w zasadzie...

Solvalla wieczorem
1. Shoguns Bonus / Skal
2. Vilens freeman
3. Go west/ Alandias Einstein
4. Colorado
5. Comee On

Powodzenia

Do góry
#208507 - 26/01/2004 21:33 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Solvalla DD
W DD1 widzę 2 konie, które mogą wygrać / lub nie /
7 Colorado /Frick/ lub Danilo Tylly / Kontio/
W DD2 równiez 2 konie:
Avanti Tylly Torbjorn lub Space / Frick /
Już ta wyliczanka narzuca kilka skojarzeń.
Pierwsze, że może być emeryckie 2-2
Drugie, że mogą wygrac 2 konie z jednej rodziny / Tylly /
Po trzecie, że dwa razy może wygrać Frick
Trzeba jednak wybierać, więc wybieram:
emeryckie DD 2-2 oraz 7-2
Space zagram jako singla
Powodzenia

Do góry
#208508 - 27/01/2004 00:46 Re: Szwedzki trotting 7
macieju20 Offline
journeyman

Meldunek: 14/08/2003
Postów: 96
Skąd: Gliwice
Torsten mam prośbe , czy możesz podawać te typy które podajesz również w systemie expektu ? bo analizuje to co piszecie ale nic nie rozumie
dzis postawilem pary
Danilo Tilly - Rocket Hornline
Solvalla/6
Trotting- Szwecja 1 1 1.30
Colorado - Headlights
Solvalla/6
Trotting- Szwecja 1 1 1.45
Avanti Tilly - Anna Spur
Solvalla/7
Trotting- Szwecja 1 1.60

wiem że 1wsze 2 juz trafilem a ten 3eci nei amm wyniku . czy któs zna ?

Do góry
#208509 - 27/01/2004 00:55 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
no i jest emeryckie DD 3-3
Ciekawostka!
DD1 wygrał 3 Speedy Kronos z kursem ponad...50,00!
O taki trafić za 100j
macieju16 nie mogę podać typów w systemie expektu, bo nie gram par tylko zwycięzców poszczególnych biegów, głównie DD. Staram się jednak wyławiać dobre konie, jedne wygrywają, inne nie, ale są raczej w czubie.
Pozdrawiam

Do góry
#208510 - 27/01/2004 01:04 Re: Szwedzki trotting 7
macieju20 Offline
journeyman

Meldunek: 14/08/2003
Postów: 96
Skąd: Gliwice
Torsten big thx
popatrzylem jakie konie dales na czolo i umiescilem je odpowiednio w parze tak jak wyzej widac
parki siadły
za 20pln jest 60pln zawsze cos
dzieki
pozdrawiam

Do góry
#208511 - 27/01/2004 01:08 Re: Szwedzki trotting 7
tomczak7 Offline
addict

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 550
Skąd: Bydgoszcz
wytłumacz o co chodzi z tym emeryckim 3-3?

Do góry
#208512 - 27/01/2004 01:09 Re: Szwedzki trotting 7
Bron Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/09/2002
Postów: 1712
Skąd: Rzeszów
Kupon stworzony Pn 26/01/04 18:12

stawka : PLN
wygrany PLN
data zdarzenie rodzaj zakład rezultat kurs
Pn 26/01/04 20:00 Solvalla
Wyscig 6, 2140 m, auto Trotting- Szwecja Speedy Kronos
Kurs 60.0



Pisalem juz w tamtym roku ze okazyjniee od was sciagam.( tak ze 2 razy na miesiac puszczam dla rozrywki) Dzis odpisalem i dolozylem takich 4 roznych "szatanow" - jeden trafiony. W tamtym roku z odpisanych tez 2 razy ladnie wpadlo kasy za DD.

Dzieki panowie i pozdrawiam

Do góry
#208513 - 27/01/2004 01:57 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Gratulacje Bron!
jak widac trotta trzeba grać szeroko, ale rok temu przyjęlismy zasadę , że na forum publikujemy jeden, góra 2 typy na jeden bieg. Co innego w realu.
Ale tego Kronosa nie zagrałem
Natomiast co to jest emeryckie DD?
Szwedzcy emeryci grają różne kombinacje na zw. tych dwóch gonitw. Bardzo rozpowszechnione jest granie 1-1;2-2;3-3 itd. Czasem bardzo skuteczne jak widać dzisiaj, bo padło 3-3 z pięknym kursem.
Jeszcze raz gratki Bron.

Do góry
#208514 - 27/01/2004 21:29 Re: Szwedzki trotting 7
macieju20 Offline
journeyman

Meldunek: 14/08/2003
Postów: 96
Skąd: Gliwice
o Panowie widze że dziś pustka w temacie
ja nie będe umieszczał swoich wspaniałych typów gdyż nie chce nikogo w błąd wprowadzać
Torsten , Lao może jakieś propozycje, podpowiedzi na dziś ?
pozdrawiam

Do góry
Strona 10 z 11 < 1 2 ... 8 9 10 11 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, Sony, VVega, rafal08, igea23), 3455 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582881 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07