Strona 9 z 11 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 >
Opcje tematu
#208475 - 22/01/2004 14:25 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
Najpierw kilka uwag. Przed ponad rokiem wprowadzał nas /Lao, Fred, Panoramiks i ja/ w trotting pewien mądry facet o nicku profesor. Do dziś mam wydrukowane jego posty o tym czym jest trott.Przede wszystkim nie grał tych mało sensownych wyścigów miedzy 9 a 10 koniem. Grał tak jak gra się wyścigi angielskie, czyli kto wygra, pierwsza trójka i szwedzki wynalazek dagens dubbel.
Pisał, że ma ogromną ststystykę dot. trotta.
Z jakich elementów się składała?
1. nr konia
2. nr toru
3. stanu toru
4. dyspozycje konia na różnych dystansach/ 1640, 2400, 2600 itp./
5. jaką formę startu lubi koń / auto lub z " chorągiewski"
Poza tym to wszystko, co trzeba mieć, a więc kto powoził, w jakim czasie itd. Nieprawda, że dobre konie biegają krótko. Dobre biegają długo, nie kilka wyścigów, ale nawet kilkadziesiąt przez kilka lat.
Jak widzisz nie ma tam nic o kursach. Natomiast wszystkie te wymienione elementy mają wpływ na wyniki konia.
Przez długi czas aż do wyścigów służewieckich prowadziłem taką skróconą stsystykę.
Dziś mogę potwierdzić słowa profesora. To się sprawdza.
Pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#208476 - 22/01/2004 21:15 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
zdaję sobie sprawę, że powinienem dzis odpuścic typowanie, bo w konie nie wygrywa się - jak np. w piłce - dzień po dniu, a w każdym razie jest to trudne. Jednak ciagnie wilka do lasu.
Aby DD
Najpierw uwaga. W DD1 i DD2 sa naturalni faworyci: DD1 Breeze Brodde / Goop B./, który niedawno wygrał, a w DD2 tez zw. z 6.01 3Bisko /Uhrberg/.Oni tez mogą wygrać, ale..
Stawiam w DD1 na 3 Credo / Flemming/ lub 6Wolf Lady /Veijo/.
w DD2 10 Elegant Lady / Flemming!/ lub 7Ballantines Finest / Untersteiner/.
Także jako single
Powodzenia.

Do góry
#208477 - 22/01/2004 22:11 Re: Szwedzki trotting 7
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
zgadzam się z Torstenem co do DD w Aby, a wszystkie konie wyglądają tak:

3. Giant Value
4. Run For Vught
5. Superior As
6. Breeze Brodde
7. Bisko

iwo:

Do góry
#208478 - 22/01/2004 22:25 Re: Szwedzki trotting 7
macieju20 Offline
journeyman

Meldunek: 14/08/2003
Postów: 96
Skąd: Gliwice
Witam , mam pytanie , pewnie jak dla was śmieszne ale te dd - u jakich buków jest coś takiego , bo ja tylko widziałem tortting w expekt...
jak to sie obstawia kilka koni ?
dzieki z góry za odp

Do góry
#208479 - 22/01/2004 22:48 Re: Szwedzki trotting 7
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
GBA2 (Grzegorz) WOW
Jednak obawiam się, że podejście do trota od strony kursów w expekcie jest calkkowicie chybione. Te kursy ustala analityk (-cy) i to co robisz w excelu to jest ocena ich pracy. Poza tym kursy szwedzkie na ATG róznią się od tych z expektu. Oprócz expektu jest jeszcze Unibet który wystawia więcej kursów na win, nie wspominając o kursach na place. sporadycznie z oferta na kłusaki wsytępują inne buki - przeważnie na h2h. To jest ogromny podkład statystyczny, ale niestety bezużyteczny - jako narzędzie do gry.
-----------------------------------------------
MOja propozycja na statystykę jest inna:
okreslić wagi na następujące czynniki:
1. koń (tu znowu należało by dobrać kilka parametrów: rekord, ilość zarobionej kasy, ostatnie czasy, ostatnio zajmowane miejsca, częstotliwość dyskwalifikacji za galop, upodobanie do rodzaju toru, upodobanie do dystansu, ogólna forma stajni)
2. kusk (zajmowane miejsca, zarobiona kasa, upodobanie do toru, jakiś współczynnik waleczności tzn. notowań konia do zajmowanego miejsca, doświadczenie, wiek, ilość startów)
3. TRENER - (ostatnia forma trenowanych koni, zarobiona kasa, doswiadczenie, upodobania dystansowe (technika treningu), sezonowość formy)
4. TOR - (miejsce, preferowane numery torów, sezon, nawierzchnia, pogoda, rodzaj startu)
5. Ranga zawodów (trio, V-5, V-65, V-75, DD, specjalne)
6. Współczynnik współzawodnictwa (konie na starcie (wcześniejsze pojedynki), kuskowie na starcie: ostatnia forma współzawodników, miejscowi , obcy, grupy).
7. Współczynnik przypadkowości (częstotliwość galopów (sezon, pogoda, konie, ogółem), progresywny współczynnik losowości - w końcu czasem wygrywają konie po kursach 300,00).

I jak się to wszystko zrobi i wyprodukuje po 5 latach wersję 11 alfa - ustalenie zwycięzcy nie powinno byc zbyt trudne al:

Oczywiście, ten mały berbeć w wózku paluszkiem pokaże częściej prawidłowy wynik jak się mu podstawi listę pod nos.
------------------------------------

proponuję zdać się na intuicję - śledzenie uważne wyników powinno kodować w podświadomosci, który koń, który kusk jest lepszy i po jakimś czasie nie trzeba nawet oglądac statsów, aby trafić jakiegoś miłego fuksa a zaoszczedzony czas przeznaczyć na drugą, trzecią, czwartą narzeczoną tudzież konsumowanie wygranych albo opłakiwanie strat (niestety też).

Do góry
#208480 - 22/01/2004 22:49 Re: Szwedzki trotting 7
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
[QUOTE]Oryginalnie wysłał macieju16:
[qb]Witam , mam pytanie , pewnie jak dla was śmieszne ale te dd - u jakich buków jest coś takiego , bo ja tylko widziałem tortting w expekt...
jak to sie obstawia kilka koni ?
dzieki z góry za odp[/qb][/QUOTE]zobacz do unibetu

Do góry
#208481 - 22/01/2004 23:07 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Kilka słów wyjaśnień do DD.
Dagens Dubbel to dwie wybrane gonitwy, w których biegną dobre konie, dobrzy kuskowie i typuje się trudniej niż inne biegi. DD to zwykła doubla z 2 zwycięzców tych specjalnych wyścigów.
DD jest najpopularnieszą formą grania przez Szwedów. W normalnym dniu wykładają oni na DD ok. 5 mln koron /1 mlnPLN/. W środy i soboty - dwukrotnie więcej.

Do góry
#208482 - 23/01/2004 00:51 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
hej Lao, zdaje się, że dzisiejsze wyniki DD miały zadowolić nas obu. Wszedł Twój typ fav. Breeze Brodde i mój typ Elegant Lady / Flemming/.
Pozdrawiam

Do góry
#208483 - 23/01/2004 04:02 Re: Szwedzki trotting 7
GBA2 Offline
stranger

Meldunek: 21/01/2004
Postów: 9
Skąd: Zabrze
Lao - dzięki za info.
O Trocie wiem tyle, ile wiem. Widzę, że tu nieźli experci siedzą, których w najbliższej przyszłości będę męczył pytaniami, bo jak napisałem - szwedzka strona jeszcze nie do przejścia dla mnie.
Co do wersji beta, to jednak stawiam na swoją przyszłość off-line i małego berbecia. :-)
Kwestia wag - fajne i niełe wyzwanie, ale oprócz Trota mam jeszcze pracę (trzeba z czegoś żyć). :-) A tak na serio to nie wiem czy do końca gra jest warta świeczki. Chyba, że 8 h dziennie mógłbym siedzieć przy kompie i gromadzić statystyki.
Dziękuję za komentarz, Lao.

Kilka pytań dot. Trottingu:
1. Jaki tor w Szwecji jest najbardziej popularny?
2. Na jakich dystansach biegają koniki i ile w jednym biegu ich jest?
3. Czy jest faktycznie taka częstotliwość startów konika X, że warto robić dla niego statystykę?
4. Ile zależy od dżokeja?
5. Czy konik X biega tylko "w ramach" jednego toru (np. tylko w Solvalla)? Czy też jest to cyrk objazdowy? :-)
6. Czy oferta Unibetu pod wzgl. Trottingu jest szersza niż Expekta?
7. Czy ktoś mi odpowie na dalsze pytania z teorii?

Pozdrawiam wszystkich typerów Trotta!
Grzegorz

Do góry
#208484 - 23/01/2004 04:50 Re: Szwedzki trotting 7
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
[QUOTE]Oryginalnie wysłał GBA2:
[qb]

Kilka pytań dot. Trottingu:
1. Jaki tor w Szwecji jest najbardziej popularny?
2. Na jakich dystansach biegają koniki i ile w jednym biegu ich jest?
3. Czy jest faktycznie taka częstotliwość startów konika X, że warto robić dla niego statystykę?
4. Ile zależy od dżokeja?
5. Czy konik X biega tylko "w ramach" jednego toru (np. tylko w Solvalla)? Czy też jest to cyrk objazdowy? :-)
6. Czy oferta Unibetu pod wzgl. Trottingu jest szersza niż Expekta?
7. Czy ktoś mi odpowie na dalsze pytania z teorii?

Pozdrawiam wszystkich typerów Trotta!
Grzegorz[/qb][/QUOTE]1. Cztery najważniejsze tory to: Aby, Solvalla i Gavle, oraz Jagersro.

2. Spotyka się różne ilosci koni od 5 do 15. Może to zależy od pojemności toru, a na pewno od ilości koni zgłoszonych do biegu lub zakwalifikowanych.

3. Warto robić statystyki dla konia. Takie statystyki znajdują się zarówno na ATG jak i u Bjorna. Myślę, że ilości startów koni zalezą od zbyt wielu czynników - przede wszystkim od formy i programu treningowego. Maksymalnie koń wystartuje w jakiś 50 wyścigach rocznie, przyjąłbym ok 15-25 startów jako normę dla dobrych koni. To można tez ustalić przeglądając statsy na ATG. przykład: jutrzejszy zwycięzca trio SUPER MARK w 2003r. zaliczył 23 starty, z czego dwa wygrał, w pieciu zajął drugie miejsce i w trzech trzecie i zarobił łącznie 193 tys. koron, gdyż niemal za każdym razem zajmował płatne miejsca zobaczcie tutaj

4. Dość dużo zależy od kuska. Do biegu dobierane są konie o porównywalnych możliwościach. A skoro niektorzy wygrywają częściej, to nie jest to tylko zasługa konia - na pewno nie da się wyliczyć tego jako stałą - jak jest naprawdę świetny koń, wtedy wygra nim każdy... w proporcjach do konia określiłbym udział kuska
od 20-50 %.

5. Jest to cyrk objazdowy. Konie startuja takze poza Szwecją (nawet w USA), a obce konie w szwecji - przeważnie skandynawskie, ale też francuskie, włoskie, i niemisckie. To samo z kuskami.

6. Oferta unibeta jest inna niż ezpektu. I można powiedzieć że szersza, więcej zakładów na WIN a poza tym zakłady na PLACE (opanowanie tej kategorii jest szczególnie ponętne).

7. Wspólnymi siłami odpowiemy. Studia z zakresu genealogii konii prowadził zwłaszcza nieoceniony FRED. A może uda się wywołac profesora?

Do góry
#208485 - 23/01/2004 12:48 Re: Szwedzki trotting 7
simka_airMen Offline
old hand

Meldunek: 16/08/2003
Postów: 970
Skąd: Hmm
Ja przy was jestem dopiero w gimanzjum co dopiero myslec o profesorze Mam nadzieje ze naucze sie czegos przy was iwo:

Pozdrawiam iwo:

Do góry
#208486 - 23/01/2004 13:33 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
W każdym razie do profesora już napisałem, więc jeśli tylko zagląda na forum, na pewno się odezwie.
Pozdrawiam

Do góry
#208487 - 23/01/2004 16:05 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Kilka uwag do statystyki i nie tylko.
Czy warto grać konie, w tym trotting?
Warto. Po pierwsze szlachetny sport; po drugie spore profity, gdy się trafia. Kursy - marzenie dla większości graczy w kopaną.
Kiedyś ktoś ironizował, że napisałem, iż aby wygrać dużo w konie trzeba niestety najpierw sporo zainwestować, tzn. przegrać.
Popatrzcie na statystyki jednego z najlepszych typerów wyścigów angielskich, który typuje w tym samym dziale.
Gra 28 doubli, wygrywa kilka i - jest sporo do przodu!
Taka to specyfika gry na wyścigach. Nawiasem, statystyka tego typera wydaje mi sie nie całkowita, poniewaz nie uwzglednia trójek, które też typuje i wygrywa. Pewnie prawdziwy bilans wychodzi sporo do przodu.
Oczywiscie, najlepiej byłoby wygrać 28 doubli i po krzyku. Oto przykłądowa statystyka jednego z płatnych serwisów wyścigów angielskich:
zagrano 497
wygranych 95
strike rate: 19,1%
Return of Investment +49,1%
Aby sporo wygrywać trzeba mieć nieco wiedzy o tym sporcie. Myślę, że nie wystarczą statystyki Bjorna i Atg.
Z propozycji profesora wybrałem jedną najbardziej zwariowaną i jak okazuje się najlepszą / dla mnie/.
Oto cytat z jego postu:
"Wylosowany tor może mieć decydujace znaczenie o szansie na wygraną w zależnosci właśnie od startu.
Popatrzmy znowu na suchą statystykę wygranych różnych numerów koni / odpowiadajacym pozycjom startowym:
start auto
nr 1 - 10%
nr - 14%
i te same numery w starcie wolta:
nr 1 - 15%
nr 5 - 8%
To nie przypadek / podkład statystyczny to kilka tysiecy biegów.../"
I jeszcze jeden:
" np. właściciel konia z wylosowaną 8 do startu auto woli go skreślić / pod byle pretekstem/ niz psuć mu statystykę / dla auto nr 8 - 5% wygranych."
Powtarzam, gra na wyścigach konnych to konieczność opanowania dużej wiedzy, o czym mogą zaswiadczyć świetni typerzy tego sportu z naszego forum.
Ale warto ją mieć, aby wygrywać.
Pozdrawiam

Do góry
#208488 - 23/01/2004 21:38 Re: Szwedzki trotting 7
GBA2 Offline
stranger

Meldunek: 21/01/2004
Postów: 9
Skąd: Zabrze
Lao i Torsten - dzięki za odpowiedzi. :-)

Drążę dalej:
1. Czy konie ścigają się na torach zamkniętych (hale) czy w ciepłym okresie roku gonią się na powietrzu?
2. Rozszyfrujcie to, proszę (żywce wzięte z ATG). Pewnie to typy gonitw, ale chciałbym dalszych szczegółów:
a. Dagens Dubbel (B)
b. V3 (B)
c. V5 (B)
d. V75 (B)
e. SpecialKomb (Tä) - kombinacja specjalna?
f. Trio (Tä) - pewnie trzy konie, co?
Te typy zależą też od dystansu? Jakie jeszcze rodzaje gonitw mogą być?

3. Może to gdzieś wcześniej już omawialiście (podajcie link). Jeśli nie, co oznacza:
Startnummer (Numer startowy)
Rekordtid
Pengar
Startpoäng
Odds
Platsodds

4. W statystykach poszczególnych koni tutajmamy: datę, numer wyścigu? dystans? miejsce? dwie kolummny dziwnych cyferek :-) dżokeja i pieniądze jakie koń wygrał.
Co oznaczają na 100% te kolumny, przy których postawiłem znaki zapytania?

5. Ålder - pewnie wiek, Kön - rodzaj konika (jestem totalnym laikiem w temacie, ale Valack kojarzy mi się z wałach), Ras - pewnie rasa.

Z góry dzięki za objaśnienia szwedzkich zawiłości. :-)

6. Czy dopiero zdolny dżokej ze zdolnym koniem tworzą wspólnie sukces, czy też dobry koń powiezie każdego do zwycięstwa?

7. Tor nr 1 jest najbardziej zewnętrzny, nr np. 8 najbardziej wewnętrzny?

8. Jakie smakołyki znajdują się na tych podstronach ATG, do których trzeba się logować?

OK, to na razie tyle chyba. Trochę nakierowaliście mnie swoimi komentarzami na inne (nomen omen:-) tory. Może raczej faktycznie warto zająć się statystyką z nieco inny sposób?
Czas pokaże...

Pozdrawiam

P.S. Pytanie zupełnie hipotetyczne: czy uważacie, że zawiązanie 'spółdzielni' swego rodzaju ludzi tu piszących o Trocie mogłoby mieć sens? Mam na myśli projekt, w którym każdy miałby swoją działkę. Myślę o gromadzeniu i analizach danych (statystycznych) w kontekście przyszłych wyścigów. Czy każdy z was gra na własną rękę czy też opracowujecie coś wspólnie?

Do góry
#208489 - 23/01/2004 22:29 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
szczegóły, o które pytasz na bank rozszyfruje Lao.
Na wiele pytań odpowie Ci bezpośredni przekaz z wyścigów. Bo są takie! Tylko trzeba zainstalować playera. Ale znam sie na tym słabo.
Natomiast, co do spółdzielni. Początki to były nieustanne dyskusje o trocie, na naszym trottowym czacie, gg i na forum. Ale graliśmy osobno. Najwierniejszy trottowi pozostał Lao. Ja typuję dlatego, ze jest przerwa na Służewcu.
Po tych wyjaśnieniach Kalmar DD
Mam słabo opisany ten tor, więc chyba nie będzie spektularnych zw.
DD1 Safety As lub Aces Hero
DD2 Elit Gelj
Także jako single
Pozdrawiam

Do góry
#208490 - 23/01/2004 23:05 Re: Szwedzki trotting 7
macieju20 Offline
journeyman

Meldunek: 14/08/2003
Postów: 96
Skąd: Gliwice
Witam ponownie , mam pytanie , czy typy które panowie podają występują też na expekt ?
dzieki z góry

Do góry
#208491 - 23/01/2004 23:17 Re: Szwedzki trotting 7
simka_airMen Offline
old hand

Meldunek: 16/08/2003
Postów: 970
Skąd: Hmm
wystepuja ale w parach z :

Safety Ĺs - Excelsior D.K.

Elit Gelj - Aces Dream

Belltex - Aces Hero

Do góry
#208492 - 24/01/2004 00:59 Re: Szwedzki trotting 7
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
No i jest DD 1-1
Safety As+Elit Gelj
Kurs mały jak na trotting, ale gdy doda się oba single, to coś tam jest.
Takie DD 1-1 nazywamy emeryckim, bo szwedzcy emeryci tak grają / 1-1;2-2 itp/
Pozdrawiam

Do góry
#208493 - 24/01/2004 01:56 Re: Szwedzki trotting 7
simka_airMen Offline
old hand

Meldunek: 16/08/2003
Postów: 970
Skąd: Hmm
No gratuluje jestescie dobrzy iwo:

Do góry
#208494 - 24/01/2004 02:13 Re: Szwedzki trotting 7
macieju20 Offline
journeyman

Meldunek: 14/08/2003
Postów: 96
Skąd: Gliwice
dalej nie moe znalezc thc kursow na expekt

Do góry
Strona 9 z 11 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 >




Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, akagi, 11kera11, ElNinho[mmdea], Sensei, Maxi), 3338 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581657 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49