Strona 4 z 11 < 1 2 3 4 5 6 ... 10 11 >
Opcje tematu
#1927911 - 10/01/2008 03:33 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk
Originally Posted By: rivex
Originally Posted By: cyzo
Witam,
Jeżeli wyślesz 4x2,5 k + 1k przepis ten nie ma zastosowania.

Oj, nie bylbym taki pewien tego bo wtedy ten przepis bylby bardzo glupi
W ten sposob mozna byloby miliony trasferowac bez problemu bo wystarczy dorbic przelewy po 9,9k euro ...


Dokładnie tak jak mówisz \:\) Chodzi o to, że "filtry" systemów bankowych ustawione są tak, aby wyłapywać jednorazowe transakcje powyżej jakiegoś limitu. Jeżeli rozbijesz 10 tyś na 4 części - to dla systemu będą to po prostu 4 przelewy po 2, 5 k każdy.

Do góry
Bonus: Unibet
#1928280 - 10/01/2008 05:08 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: cyzo]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: cyzo
Originally Posted By: rivex
Originally Posted By: cyzo
Witam,
Jeżeli wyślesz 4x2,5 k + 1k przepis ten nie ma zastosowania.

Oj, nie bylbym taki pewien tego bo wtedy ten przepis bylby bardzo glupi
W ten sposob mozna byloby miliony trasferowac bez problemu bo wystarczy dorbic przelewy po 9,9k euro ...


Dokładnie tak jak mówisz \:\) Chodzi o to, że "filtry" systemów bankowych ustawione są tak, aby wyłapywać jednorazowe transakcje powyżej jakiegoś limitu. Jeżeli rozbijesz 10 tyś na 4 części - to dla systemu będą to po prostu 4 przelewy po 2, 5 k każdy.


na necie znalazlem cos takiego:
Instytucja obowiązana przyjmująca dyspozycję lub zlecenie klienta do przepro-
wadzenia transakcji, której równowartość przekracza 15 000 euro, ma obowią-
zek zarejestrować taką transakcję, również gdy jest ona przeprowadzana w dro-
dze więcej niż jednej operacji, których okoliczności wskazują, że są one ze sobą
powiązane.



Czyli tez patrza na sume bo inaczej byloby to bez sensu wg mnie ...

I wynika z tego, ze chodzi o 15keuro...

Do góry
#1929156 - 10/01/2008 07:37 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk
Ma obowiązek zarejestrować, ale czy zgłaszać do US? (bo chyba takie padło pytanie). Co do kwoty - możliwe, ze 15 k.

Do góry
#1929166 - 10/01/2008 07:38 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk
Ma obowiązek zarejestrować, ale czy zgłaszać do US? (bo chyba takie padło pytanie). Co do kwoty - możliwe, ze 15 k. Jutro to zinwigiluję ;\)

Do góry
#1929325 - 10/01/2008 08:57 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: rivex
Originally Posted By: cyzo
Originally Posted By: rivex
Originally Posted By: cyzo
Witam,
Jeżeli wyślesz 4x2,5 k + 1k przepis ten nie ma zastosowania.

Oj, nie bylbym taki pewien tego bo wtedy ten przepis bylby bardzo glupi
W ten sposob mozna byloby miliony trasferowac bez problemu bo wystarczy dorbic przelewy po 9,9k euro ...


Dokładnie tak jak mówisz \:\) Chodzi o to, że "filtry" systemów bankowych ustawione są tak, aby wyłapywać jednorazowe transakcje powyżej jakiegoś limitu. Jeżeli rozbijesz 10 tyś na 4 części - to dla systemu będą to po prostu 4 przelewy po 2, 5 k każdy.


na necie znalazlem cos takiego:
Instytucja obowiązana przyjmująca dyspozycję lub zlecenie klienta do przepro-
wadzenia transakcji, której równowartość przekracza 15 000 euro, ma obowią-
zek zarejestrować taką transakcję, również gdy jest ona przeprowadzana w dro-
dze więcej niż jednej operacji, których okoliczności wskazują, że są one ze sobą
powiązane.



Czyli tez patrza na sume bo inaczej byloby to bez sensu wg mnie ...

I wynika z tego, ze chodzi o 15keuro...



Dokladnie to napewno wiem ze suma przelewow sie liczy i nie wazne czy jest to jeden przelew za 15k czy kilka na mniejsza kwote i wiem ze jest to 15 k bo kiedys juz tez szukalem informacji na ten temat - tylko nie pamietam teraz przez jaki czas sprawdzaja te przelewy. Cos mi sie wydaje ze chodzi o tydzien czasu ze jesli przez tydzien wyslesz przelew za ponad 15 k euro to oni rejestruja czy tam wysylaja do US (malo istotne) Chodz mi tylko o to czy jest to tydzien czy miesiac - czy ile czasu.

Do góry
#1929338 - 10/01/2008 09:04 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: cyzo]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: cyzo
Ma obowiązek zarejestrować, ale czy zgłaszać do US? (bo chyba takie padło pytanie).



Oczywiscie, ze instytucje finansowe maja o b o w i a z e k zgłaszania a nie tylko rejestrowania takich transakcji.

I panowie , US nie ma nic do tego ,US to mały pryszcz.Istnieje w Polsce instytucja zwana GIIF i to wlasnie do niej splywaja dane z banków, domów maklerskich,funduszy inwestycyjnych itd


Kazdy bank posiada system rejestracji transakcji i generowania raportów do Głównego Inspektora Informacji Finansowych (GIIF) który każdą transakcje opisuje 45 polami i w takiej formie przekazuje w formie elektronicznej do GIIF.
Wysyłają tam raporty niezwłoczne , dzienne i miesieczne.GIFF zaś posiada specjalistyczny program , stosowany równiez przez podobne amerykańskie instytucje, który ze wszytskich spływających danych wyciaga transakcje poodejrzane.
Jesli GIIF wyłapie delikwenta informuje o tym nie US a prokuraturę.

Do połowy 2004r banki informowaly tylko o transakcjach przekraczajacych 10 tys euro natomiast obecnie juz tak nie jest i nie dosc ze banki przekazuja raporty do GIIF to jeszcze sami maja obowiazek wyłapywania transakcji nietypowych, niejasnych lub podejrzanych.
Na dodatek każdy bank złozył deklaracje dotycząca przeciwdziałaniu praniu itd
Przykladowy tekst BPH: http://www.bph.pl/res/docs/ir/O_Banku/dekl_pl.pdf
z którego mozemy sie dowiedziec iz bank posiada specjalną komórke tylko od tego typy spraw , organizuje szkolenia dla pracowników jak wyłapywac transakcje podejrzane itd

Tak wiec po pierwsze bank a potem GIFF.

Generalnie wiec nie ma zadnej gwarancji iz system bankowy czy system GIFF nie wylapie czterech transakcji po 2,5 tys euro jako transakcji podejrzanych.

Do góry
#1929368 - 10/01/2008 09:20 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Hmm... to jednak jest tylko 10 tys euro? A nie 15?? jak ostatnio sprawdzalem juz w sumie jakis czas temu chyba. Rok czy 2 moze nawet wczesniej. I bylo 15 tys euro...

A wiesz moze przez jaki okres czasu wylapuja te transakcje? Bo nigdzie sie nie moge tego dowiedziec. Czy jak zrobie przelew za np 9 tys euro i za miesiac zrobie znowu na ten sam rachunek 9 tys euro to czy bedzie to tez rejestrowane jako podejrzana transakcja? gdzies kiedyc czytalem ze to jest tak ze jak w ciagu tygodnia przekroczysz kwote 15 tys euro wyslana na ten sam rachunek to wtedy rejestruja. A jak wyslesz 9 tys euro a za 2 tyg ponownie 9 tys euro to juz nie. Dawno to czytalem takze moglo sie pozmieniac sporo. Ale ta kwota 10 tys to mnie troche dziwi bo myslalem ze jest 15 i zawsze tak bylo...

Do góry
#1929374 - 10/01/2008 09:24 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
A wracając do głownego tematu.

Niecaly miesiac temu zakupilem jednostki funduszu BRIC nr 575 z portfela Franklin Templeton .
BRIC czyli Brazylia,Rosja,Indie i Chiny.
Głownie w tych krajach inwestowane sa pieniadze.

Jednostki zakupiłem po 23 dolce zas dzisiejszy kurs to 24,5 $ wynik wiec bardzo dobry.Dodam iz ostatni rok to zysk netto 60%

Mysle ze to bardzo dobra wieloletnia inwestycja, która mozna polecic osobom preferujacym wieksze ryzyko w zamian za wiekszy zysk.
Jest w tych krajach zajebisty potencjał.
Poniewaz jest to fundusz liczony w $ mozna tez zarobic na róznicy kursu licząc iz za kilka lat dolar tak tani nie bedzie.

A dla tych co nie znają tego funduszu i mają pewne obawy podam iz aktywa ich wynoszą ponad 1,5 bln zł , mozna sobie to porównac z budżetem np Polski hehe

Do góry
#1929381 - 10/01/2008 09:29 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Obecnie limit to 15 tys a czas wyłapywania podejrzanych transakcji jest nieznany.

Prywatnie jednak mysle iz 15 tys nie jest kwotą jaka by wzbudziła podejrzenia GIFF.Toć to przeciez cena samochodu klasy sredniej.

p/s
Złamalem dane sobie slowo ale niech tam bedzie Eska

Do góry
#1929417 - 10/01/2008 09:51 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No wlasnie dlatego chcialem rozbic wieksza kwote na taka zeby bylo mneij wiecej troche mniej niz 15 tys euro na kazdym przelewie. Nie chodzi o zadne machloje ale wiadomo ze lepiej jest jak US czy GIFF wie mniej niz wiecej. Z US mam dosc spore doswiadczenia negatywne wiec wole sie trzymac z dala. No ale jak czas jest nie znany to troche lipnie ;]

btw: co to za slowo?

btw2: jesli chodzi o ten fundusz to mysle ze jest liczony w $ to jest jego wada raczej niz plusem bo mysle ze dolar bedzie dalej spadal zamiast rosnac. Ludzie zyja nadzieja ze w koncu sie podniesie ale jak narazie jest coraz nizej i nizej. A co tych ludzi zyjacych nadzieja nalezy moj ojciec ktory ma gotowke w dolarach od czasow pewexu do teraz i ciagle liczy sie sie podniesie ;\)

Do góry
#1929803 - 10/01/2008 16:48 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dla mnie fundusz dolarowy jest dobrym rozwiazaniem poniewaz uważam że dolar będzie mocniejszy i zarobię w taki sposób na dwa sposoby.
Nie kupiłem go na miesiąc czy dwa więc aktualne kursy dolarowe mnie nie interesują,istotne dla mnie jest co bedzie za kilka lat a tutaj spodziewam sie spadku naszej waluty.
Wynika to z prostego faktu - kto bedzie chciał kupywac polską walutę przed naszym wejsciem do strefy euro ?
Odpowiedź - nikt bo i po co, więc spadek wartosci PLZ jest nieunikniony poza tym zielony tez po obecnym kryzysie sie obudzi bo taka jest kolej rzeczy że po nocy przychodzi dzien.



Ciekawe jak dzis zachowa sie mój rodzynek Bioton.
Wczoraj na tle beznadziejnie słabego rynku wypadł znakomicie.

Do góry
#1930179 - 10/01/2008 19:26 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
dmucha Offline
journeyman

Meldunek: 10/01/2008
Postów: 51
na gieldzie nie ma co grac. moj starszy wtopil sporo

Do góry
#1930211 - 10/01/2008 19:42 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dmucha]
andrzejek_84 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/04/2004
Postów: 3942
Skąd: Olsztyn
jakby tak wszyscy podchodzili to by mozna zamknac gielde, na spadkach tez mozna zarobic

Do góry
#1930234 - 10/01/2008 19:54 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: andrzejek_84]
dmucha Offline
journeyman

Meldunek: 10/01/2008
Postów: 51
no co ty. jak spada to sie wtapia. ta cala gielda to oszustwo bo podpuszczajom ludzi najsampierw a potem ich dojom. starszy umoczyl prawie 10 tysiakow i teraz jeszcze zaczol chlac na nowo

Do góry
#1930245 - 10/01/2008 19:57 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dmucha]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: dmucha
na gieldzie nie ma co grac. moj starszy wtopil sporo


\:D

ale słabo jest. wczoraj wieczorem kumpel do mnie pisal że dziś będzie pompka bo stany na + skończyły

tymczasem dziś w europie znow należymy do tych najgorszych...

zdaje się że technicznie zahaczamy o poziom wsparcia na wigu 20 ale czy on sie utrzyma i przede wszystkim czy ma to teraz jakieś znaczenie to nie wiem

jest źle, będzie gorzej.. jak Jankesy obetną znów stopy

no Biotonik w miarę się trzyma, ale co to za obroty jak na tę spółkę

ogólnie podopba mi sie to zniesmaczenie, czekam i czekam na tę zwałkę, coś z opóźnieniem przychodzi \:D

rynek ma to do siebie że sporo osób nowych przychodzi, sporo odchodzi bo przegrywają. tacy już na giełdę nie wrócą. jakaś rotacja musi być

zdaje się że czekają nas nie tylko ciężkie tygodnie ale i miesiące..

co do FONu. kto miał zarobić ten zarobił. do poniedziałku warto bylo sprzedawac bo w 3tygodnie można było zrobić ponad dwukrtonie. dzieńprzed splitem jużbyły spadki a teraz kurs sie zacementował \:D chyba ciężko będzie to ruszyć

Do góry
#1930313 - 10/01/2008 20:26 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dmucha]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: dmucha
no co ty. jak spada to sie wtapia. ta cala gielda to oszustwo bo podpuszczajom ludzi najsampierw a potem ich dojom. starszy umoczyl prawie 10 tysiakow i teraz jeszcze zaczol chlac na nowo


Dawno tak sie nie usmiałem.
Ale patrząc na date rejestracji ktos sobie pewnie jaja robi,nie wierzę ze mozna być takim idiotą.

Do góry
#1930358 - 10/01/2008 20:50 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: mura




no Biotonik w miarę się trzyma, ale co to za obroty jak na tę spółkę



Nie jest tak źle z tymi obrotami.
A zobacz jak ktos pakował Bioton o godz 12.17 , dwoma ukrytymi zleceniami zakupione 3,5 mln akcji
Zresztą juz wczoraj było spore ozywienie i szły ciekawe transakcje, wygląda na to ze jestesmy tuż przed wybiciem.

Do góry
#1930375 - 10/01/2008 20:57 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
dmucha Offline
journeyman

Meldunek: 10/01/2008
Postów: 51
Originally Posted By: dardaw
Originally Posted By: dmucha
no co ty. jak spada to sie wtapia. ta cala gielda to oszustwo bo podpuszczajom ludzi najsampierw a potem ich dojom. starszy umoczyl prawie 10 tysiakow i teraz jeszcze zaczol chlac na nowo


Dawno tak sie nie usmiałem.
Ale patrząc na date rejestracji ktos sobie pewnie jaja robi,nie wierzę ze mozna być takim idiotą.


to wcale nie jest smieszne. mowilem staremu żeby w to nie wchoodzil bo mamony za darmo nigdzie nie ma ale on sie upar i mowi ze jego kumple niezle sie oblowili. nakupywal jakis akcji i one pózniej stanialy. no to jak mial zarobic? chcialem żeby dał mi ten szmal tobym jakiegos buka wydoił albo w pokerka pogral, ale powiedzial ze to hazard. wczoraj tak sie najebal, ze walnał talerzem w sciane i stara sie poplakala. chciala nowy plaszcz na zime ale teraz to moze sobie obejrzc przez szybe. ze starym nie idzie zyc. chcialem porzyczyć od niego roche kasy, dzis bym dal na holandie i odegral sie za niego. ale z nim teraz nie idzie gadac. zreszta sami wiecie jak to jest z wapniakami. mam tylko niecalego tysiaka, ale niewiele wygram z taką mamoną dzis

Do góry
#1930409 - 10/01/2008 21:22 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dmucha]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Powiedz mamie żeby nie plakala, juz jest koniec zimy i dobre prognozy na styczen/luty, na pewno nie zmarznie.

Do góry
#1930436 - 10/01/2008 21:39 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
czysto technicznie:

jestem ciekawy czy wig20 obroni poziom 3260

jeśli tak BYĆ MOŻE czas na czwartą korekcyjną falę wzrostową, potem piąta fala spadkowa iiii..... jedziemy w górę

-----

no ale ogólnie to zastanawiam sie co bedzie jak fundusze znów umoczą, ludzie stracą cierpliwość, zacznie się panika.. toirche sie to nagłośni... oj będzie się działo ;D

moim zdaniem jeśli sp500 nie przekroczy znacznie w tym tygodniu 1400 to mozemy byc swiadkami dalszej jazdy w dół

Do góry
Strona 4 z 11 < 1 2 3 4 5 6 ... 10 11 >




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3030 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5583054 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07