Strona 8 z 11 < 1 2 ... 6 7 8 9 10 11 >
Opcje tematu
#1993411 - 26/01/2008 04:07 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: cyzo]
Mailman32 Offline
addict

Meldunek: 05/08/2003
Postów: 607
Witam

Jezeli moge to chcialbym znac wasza opinie. Jezeli mam dosyc znaczna kwote pieniedzy i chcialym ja zainwestowac , oczekujac na koniec roku 15% zysku (po zaplaceniu podatku) to gdzie radzicie mi zainwestowac? Dodam ze jeszcze nigdy nie inwestowalem i jestem pod tym wzgledem laikiem.

Z gory dziekuje za odpowiedz

Do góry
Bonus: Unibet
#1993415 - 26/01/2008 04:10 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: cyzo]
xetam Offline
stranger

Meldunek: 07/08/2006
Postów: 13
Originally Posted By: mura
pytanie troszkę z innej beczki: czy ktoś był kiedyś na spotkaniach klubu miłośników cashlow? i jakie ma doświadczenia ze swojego miasta?
No nie wiem czy nie lepiej byłoby założyć oddzielny temat o ile go nie ma tutaj. Chyba że traktujemy zakup gry jako inwestycję w wiedzę \:\)

Mam grę (101)od ponad 3 lat. Gram ze znajomymi i rodziną. Parę razy nawet wziąłem ją do szkoły i graliśmy na i po zajęciach \:\) Otwiera oczy na parę spraw (aktywa pasywa itp) jednak aby trwale i skutecznie zmienić swoje nawyki finansowe sama na pewno nie wystarcza. Warto też przeczytać parę książek (nie tylko Kiyosakiego), samemu zadziałać na rynku zwłaszcza że jest trochę inny od amerykańskiego. W ogóle to przydałby się też jakiś taki osobisty trener finansowy ;\)

Sama gra jak to gra. Tylko że trochę droższa od innych ;\) Wg mnie zawiera pewne uproszczenia, a czasem pewne nagięcia rzeczywistości na korzyść inwestycji w nieruchomości (preferuje je Kiyosaki)
Originally Posted By: cyzo
na spotkaniu nie byłem - bo grałem w wersje elektroniczną - i bez rewelacji. Czy wersja"papierowa" jest ciekawsza?
W papierowej wersji grasz z żywymi ludźmi, możesz obserwować ich reakcje, pogadać. Poza komputer nie załatwia za ciebie większości obliczeń czyli większy jest nacisk na Twoją edukację finansową. Wreszcie sama gra trwa nie 30 minut tylko parę godzin \:\)

Do góry
#1993420 - 26/01/2008 04:15 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: rivex
Dołaczyłem dziś do akcjonariuszy Biotka.


Witaj w klubie .

No to dzis zaliczylismy niezłą jazdę.Dziewięc procent do góry, obroty niespotykane od poczatku grudnia . Na 1,10 zł czeka nas spora podaż ale przy tym rynku może byc łatwo wchłonieta.

W tym tygodniu dobre informacje ze spółki :
-zakonczono weryfikacje insuliny w Chinach i w drugim kwartale zaczynamy leczyc żóltków
-splacony został Prokomowi kredyt prawie 14 mln
-na koniec roku planowany jest już 15% udział w rynku chińskim, powinno to dac ok 20 mln dolarów przychodu
-wreszcie dogadano sie z Ukraincami, "nasza" firma stanie się 60% wlascicielem spólki Indar, która przychody ma na poziomie ok 30 mln $ na rok wyłącznie z rynku ukrańskiego

Technicznie tez wygląda całkiem przyzwoicie, czekamy na więcej.

Do góry
#1993447 - 26/01/2008 04:25 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Mailman32]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: Mailman32
Witam

Jezeli moge to chcialbym znac wasza opinie. Jezeli mam dosyc znaczna kwote pieniedzy i chcialym ja zainwestowac , oczekujac na koniec roku 15% zysku (po zaplaceniu podatku) to gdzie radzicie mi zainwestowac?


Oczekiwac to Ty sobie możesz i 100%.

A tak poważnie to nie jest teraz dobry okres do inwestycji.Do konca roku jest 11 miesięcy wiec nawet nie mozna traktowac tego długookresowo.
Musisz tez wiedzieć że Twoje oczekiwania rosna wraz z ryzykiem. Nie bedziesz miec zadnej gwarancji że na koniec roku Twój kapital sie nie pomniejszy.

Jesli jednak nie boisz sie ry(d)zyka dołącz do klubu miłosników Biotka.Przy dobrym ukladzie te 15% osiągniesz juz na koniec lutego lub nawet sporo szybciej.Sa ku temu podstawy i fundamentalne i techniczne ale to nie obligacje , gwarancji tutaj nie ma.

Do góry
#1993463 - 26/01/2008 04:34 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
Big_star Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/05/2002
Postów: 2961
Skąd: Wrocław
To w takim razie w co najlepiej zainwestowac pieniądze, mając pewnośc zysku czyli np. lokaty, konta oszczędnościowe, obligacje? Jak to wygląda z tej strony?

2- Przy założeniu dłuższej inwestycji >5 lat co byście proponowali? Fundusze przez takie długie okresy też mogą przynosic straty?

Do góry
#1993497 - 26/01/2008 04:48 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Big_star]
Mailman32 Offline
addict

Meldunek: 05/08/2003
Postów: 607
Dardaw, ryzyka się nie boję,ponieważ od 10 już lat inwestuję na zakładach bukmacherskich i wszystkie pieniądze jakie chciałbym zainwestować w innym miejscu pochodzą z zakładów internetowych. Muszę poczytać troszeczkę o Biotonie...

Do góry
#1993883 - 26/01/2008 08:06 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Mailman32]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

chyba się trochę niejasno wyraziłem w sprawie ''cashflow''.
sam kupiłem 1wersję jakieś 1,5-2 lata temu i w sumie.. trochę sie zawiodłem. chyba najdroższa planszówka na rynku a wielkiej rewelacji nie ma. po kupnie przekonałem sie w czym tkwi sekret kiyosakiego hehe.. marketing niezły, sprzedaż gier na całym świecie przy niezłej marży.
wydaje mi się że gra jest ciekawa ale szybko się nudzi bo grając w nią dłużej po prostu zna się na pamięć ''karteczki'' i wiadomo czego można sie spodziewać.
natomiast wersja elektorniczna nigdy nie przebije planszówki, bo tu teżchodzi o to by na żywo mieć frajdę i wymieniać się spostrzeżeniami, bo sama gra to kilka miłych godzin w towarzystwie \:\)
co do kiyosakiego.. mam jego trylogię już dawno za sobą. na poczatku zrobiła na mnie wielkie wrażenie, potem gdy bardziej poznałem świat hehe i troszke poczytałem to wiem ze sporo tam nieścisłości, ubarwień i nieprawdziwych faktów z jego życia. ale lektury warte przeczytania mimo wszystko.

a chodziło mi o spotkania takie nieformalne miłośników gry, bo wiem że funkcjonują, zresztą są też organizowane okolicznościowe turnieje gry w cashflow.
nie wiem co sie stało z tą grupą we Wrocławiu, wiem że spotykali się raz w tygodniui jestem ciekaw jak to wyglądało/wygląda bo ponoć często poważni ludzie przychodzą również w celu poznania ludzi z pasją, którzy troche inaczej patrzą na życie i szukają zarobku w inny spoosób niż spoleczne 5x8 \:\)

co do casflow - tak już bardziej na temat to spójrzie jak bardzo sprawdzają się przy tej spółce poziomy fibonacciego. mnie by interesował zjazd o blisko 2zł jeszcze o ile to możliwe to wtedy na króciutko można grać. krótko , czyli w krótkim terminie \:p

gratuluje biotka, nieźle sobie ostatnio poczynia, trochę załuje bo śmiało można było brać w okolicach 90gr. czyli zarobek jużbyłby niezły. niemniej jak wspominałem dla mnie przebicie 1,16 będzie oznaczac prawdziwy trend wzrostowy.

Dardaw a jak Twój fon? patrząc na codzienne zlecenia to myśle że poczekasz jeszcze dłużej niż sie spodziewałeś \:\)

ogólnie jak widzicie ten zryw? bo Ameryka już dziś kończy na ''-''. troche mnie dziwi to że czytam sobie blogi różnych osób, bądź też wywiady z jakimiś ''ekspertami'' i nagle zaczynają trąbić że te spadki były chwilowe, nie jest źle, dno uformowane i należy sie spodziewac odbicia bo nie jest tak źle. troche to śmieszne nie uważacie?

zresztą dzisiejsze wzrosty u nas wcale nie poparte wysokimi obrotami.

myslicie że gł. fala umorzen wsród fundów już minęła?

i czy macie jakieś propozycję na chwilę eurofii coś w rodzaju atlantisa - firmy która wciaż nic nie robi \:\)


ciekawostka z Afryki: ''Pogarsza sie sytuacja w kopalniach zlota i platyny w Poludniowej Afryce z uwagi na problemy energetyczne, z zasilaniem kopaln. Zamknieto wydobycie w kopalniach na poziomie 1000 metrow i prowadzone sa jedynie roboty zabezpieczajace i awaryjne. Sytuacja moze sie znacznie pogorszyc, gdyz pojawily sie przeszkody ustawowe w zwiekszeniu mocy zakladow energetycznych.''

a co do spółeczek jeszcze to trochę uciekł mi kghm bo przyznam że ostatnio przyzwyczajony do spadków \:\) mniej obserwowalem rynek akcji. ale cena 92zł wciąż wydaje sie w miarę rozsądna jeśli chodzi o krótki termin i potencjalne wzrosty indeksów na świecie.

i na kolastynkę zwracam uwagę. jakoś podoba mi sie ostatnio ona na wykresach i jak bardziej zbliży się do 2zł to warto brać \:\)

Do góry
#1994365 - 26/01/2008 20:11 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

Eska, może coś dla Ciebie:

inwestowanie w złoto

\:\)

Do góry
#1994798 - 26/01/2008 23:09 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Hehe dzieki ;\)


Z tego co tu pisza to chyba warto jeszcze troche potrzymac ta sztabke a pozniej obchnac komus.

Z tymi sztabkami monetami to tez fajna sprawa heh. Mozna sie wciagnac jak w gielde i buki ;\) Ostatnio nawet zakupilem tego sokola srebrnego ale zauwazylem wlasnie ze ostatnio duzo w TV mowia o tym...


Ale jak narazie to mam do wydania Nokie n80 jak ktos jest zainetresowany to na PW. Nokia z salonu ery chyba jeszcze na gwarancji jest jak dobrze pamietam.


Co do GPW to mysle ze dlugo te wzrosty nie potrwaja i od PN jedziemy znowu w dol.

Do góry
#1994808 - 26/01/2008 23:13 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Chociaz tak sie zastanawiam i chyba jednak obchne ta sztabke juz nie dlugo. jak jest taki boom na to zloto to moze bedzie latwiej sprzedac bo nie wiadomo ile to jeszcze potrwa. Jak kazdy kupuje sobie sztabki to nie bedzie pzoniej komus sprzedac - a teraz mozna jeszcze cene podbic. Jak ktos zainteresowany to na PW. Sztabka 100 g.

Do góry
#1996662 - 27/01/2008 06:28 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

dla chętnych ''Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego'' organizuje 16 (Katowice) i 20 (Poznań) lutego Otwarte seminaria nt. kontraktów terminowych na waluty.

jak ktoś chętny to pisac, pokieruję

Do góry
#2000279 - 28/01/2008 06:06 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: mura

Dardaw a jak Twój fon? patrząc na codzienne zlecenia to myśle że poczekasz jeszcze dłużej niż sie spodziewałeś \:\)


Troche bez sensu wskoczyłem w to badziewie, mogłem Biotka dolozyc.
Ustawiony jestem na S po 8 i 9 groszy ale jak patzre co sie dzieje na 6 i 7 to mam wrazenie że dłuuugo do mnie nie dojdzie.
Trzebaby potęznego kopa , poczekam jeszcze pare dni i jak sie wkurze to wyjde po cenie wejscia , toc przeciez BM też muszą z czegoś zyc.

Do góry
#2001190 - 28/01/2008 21:15 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
piotras Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/08/2002
Postów: 3047
Skąd: Wielkopolska
ja mam na 0,06 ustawione juz dokladnie 5 dzien roboczy ;p

Do góry
#2008683 - 31/01/2008 01:56 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: piotras]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

no i jak Panowie? krótka nutka refleksji.. pamietacie jak pisalem że w okolicach 2700 wyjdziemy w górę? \:\)
wprawdzie bezposrednio do 2700 nie zjechało ale niewiele wyżej wiec okolice jak najbardziej. i od tamtej pory ok.250pkt w górę

ten tydzien bedzie jeszcze bardzo istotny... mowa oczywiscie o piatkowych informacjach zza oceanu i reakcji rynku. trzeba czekac, zobaczymy czy bedą narysowane głowa i ramiona (oczywiscie formacja odwrócona) w kazdym razie możliwe że ten sygnał będzie zanegowany ... ale na razie sie sprawdza

więc zasięg wzrostów oceniam na 3150 (oczywiscie mowa o wigu20) i tu nalezy juz byc czujnym, ale jesli formacja ma byc dopelniona to byczki moga przyatakowac do ok.3300, moze nawet ciut wyzej ale ja nigdy nie staram sie łapać dokladnych granic bo to nie ma sensu. a wtedy... radzę ostro pakować się w szorty i lecimy w dół na ok. 2500 \:\)

P.S. post do odgrzebania będzie za jakiś czas, jestem ciekaw czy AT sie sprawdzi \:\)

cóż czekamy na reakcje jankesów \:\)

Do góry
#2008767 - 31/01/2008 02:13 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
znów ja, przepraszam za post pod postem, mogłem zrobić to uważniej ale teraz się przyjrzałem i ...


myslicie że domknęcie luki to dzieło przypadku??!!!??

podaję dokładne granice teraz

3300 pkt \:\) wcześniej opór 3180 (0,382% fali)

i na koniec lekko humorystycznie lekko poważnie:

''Matematyka jest językiem natury. Wszystko wokół nas może być opisane i zrozumiane dzięki liczbom. Jeżeli zbierzesz liczby z dowolnego systemu pojawi się wzór. Tak wiec wszędzie wokół nas występują prawidłowości.''

''Jakościowa definicja kanonu estetycznego piękna występującego w naturze, została stworzona przez Tomasza z Akwinu, który pisał, że "... ludzkie zmysły znajdują przyjemność w kontakcie z przedmiotami zachowującymi właściwe proporcje". W spostrzeżeniu tym zawarta została relacja między poczuciem piękna a matematyką''

\:\)

Do góry
#2008776 - 31/01/2008 02:14 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
tfu 3300pkt miało być*

Do góry
#2008783 - 31/01/2008 02:16 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
kurka 3330 pkt !!!!!!!!!!!!

sorry

Do góry
#2009099 - 31/01/2008 03:14 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: mura]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: mura


ten tydzien bedzie jeszcze bardzo istotny... mowa oczywiscie o piatkowych informacjach zza oceanu i reakcji rynku.


Dokladnie za godzinę Fed wskaże nam kierunek na co najmniej czwartek i piatek a odnośnie AT wychodzi mi mniej więcej podobnie.

Do góry
#2010427 - 31/01/2008 06:57 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
piotras Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/08/2002
Postów: 3047
Skąd: Wielkopolska
Fed obnizyl stopy o 50 punktow bazowych ;\) starczy?

Do góry
#2010521 - 31/01/2008 07:13 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: piotras]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Efekt obnizki widac: DJIA zjechal bo wybicie czysto spekulacyjne.
Ja obstawiam teraz spadki.
Dane o PKB fatalne. Inflacja wysoka. A FED nie patrzac na inflacje tnie stopy co chwila.
Efektow obnizek z jesieni 2007 w ogole nie widac. Rynek nieruchomosci nadal fatalny. Straty bankow gigantyczne. FED gra tak jak mu rynki zagraja. To troche dziwna sytuacja.
Teraz jeszcze dali do zrozumienia, ze kolejne obnizki mozliwe.

Po pierwsze: obnizki sa za pozno!
Po drugie: watpie aby uratowaly przed recesja.
Po trzecie: inflacja niedlugo okaze sie sporym problemem dla USA
Po czwarte: mam calkowity brak zaufania do FEDu. Calkowite przeciwienstwo dzialan Tricheta w ECB.

A rynek akcji ma raczej zle czasy przed soba. Wyniki spolek nie sa wcale dobre, wiele spolek sugeruje spadek popytu Amerykanow. Ogolnie jest kiepsko.
Wczesniej FED twierdzil, ze rynek nieruchomosci nie wplynie na gospodarke. Teraz widac jak bardzo sie mylili, chociazby po tym jak szaleja z obnizkami stop.

Niby jest scenariusz odbicia do 3300 ale ja nie wierze zbytnio w ten wariant.
Az sie prosi o kolejna fale spadkowa i wypelnienie sekwencji 5 fal.

Chyba rynek juz sam dostrzega ten "profesjonalizm" FEDu. Rok temu wzbraniali sie przed obnizkami bo jest inflacja. Tylko, ze ona byla duzo nizsza niz obecne 4,1%. teraz juz zapomnieli o inflacji a obnizaja glownie po to aby ratowac rynek akcji. To sie pewnie zemsci bo takie pomaganie rynkom nie jest dobre w dluzszym terminie.....

Do góry
Strona 8 z 11 < 1 2 ... 6 7 8 9 10 11 >




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3030 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5583054 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07