Strona 1 z 11 1 2 3 ... 10 11 >
Opcje tematu
#1849701 - 12/12/2007 03:24 W co warto dziś inwestować? [3]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD

Do góry
Bonus: Unibet
#1853301 - 13/12/2007 18:44 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Conrad]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
No to skusiłem się.
Wziąłem 10 tys sztuk po 1,12 zł,okazji tanszej nie szukałem bo polezy ten Bioton u mnie ładnych parę lat.

Bedzie z tego za 5 latek mercedes.

Do góry
#1853409 - 13/12/2007 20:06 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Mnie troche Bioton ciekawi. Moze byc to niezla spolka na dlugie lata ale poczekam raczej na nizsze poziomy bo watpliwe aby sytuacja rynkowa na tyle sie poprawila, ze Bioton bedzie szedl w gore. Poza tym musze sie dokladnie spolce przyjrzec.
Mozliwosci spore ale do tej pory kiepsko im to wychodzi. Kilka bledow juz bylo w ich dzialalnosci....

Do góry
#1853486 - 13/12/2007 20:47 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Tez tak mysle ze to moze byc bardzo ciekawa inwestycja na kilka lat stąd moje wejscie w Bioton.
Ja juz im sie blizej przyjrzalem i stad taka moja decyzja ,czas zakupu spowodowany jest przecieciem srednich i ozywieniem na spólce.Sesja z luką hossy to obrót pieciokrotnie wiekszy od srednich obrotów za ostatni miesiąc.Zresztą juz od listopada widac wyraźne ozywienie wsrod kupujących.Często taka sytuacja zwiazana jest z akumulacją akcji w jakis łapach i powoduje zmiane trendu.
Jak bedzie tym razem - zobaczymy lecz nawet przy ew spadku dziury w niebie nie bedzie a za to bedzie okazja do kolejnych tanszych zakupów.
W kazdym badź razie liczę w przeciagu kilku lat na bardzo duze wzrosty nawet kilkuset procentowe,jak by nie patzrec cukrzyca była, jest i bedzie jej jeszcze wiecej a czas oczywiscie to zweryfikuje.

Do góry
#1853639 - 13/12/2007 22:16 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Cukrzyca hmmm .... akurat ten temat jest mi znany bo w sierpniu zachorowalem :/
I wiem, że liczba osob chorych na cukrzyce rosnie. Nie tylko ludzie starsi (typ 2) ale takze coraz wiecej mlodych choruje. Ja nie mam nikogo w rodzinie, kto by mial taka chorobe. Ale nagle sie u mnie pojawila i poki nic nie wymysla cudownego to nadal bedzie.
Ja sprobuje sie wkrotce dokladnie przyjrzec dzialalnosci Biotonu. Co do insulin: nie wiem jakie robi Bioton ale ja uzywam dunska i pewnie tak samo ma zdecydowana wiekszosc ludzi w Polsce. Bioton musi podgonic czolowke.
Biznes jest niezly - "klientow" przybywa. Zawsze jest zagrozenie, że kiedys insulina nie bedzie potrzebna ale na takie cos trzeba bedzie dluuuugo poczekac. Niby czytam duzo artykulow o jakichs pomyslach ale bardziej jest to robienie szumu niz cos realnego. To jednak jest wielki biznes i zrobienie leku na te chorobe sprawi, ze masa firm utraci swoje wielkie zyski.
To tak jak z samochodami: za duzo osob zarabia na sprzedazy paliw aby nagle ktos mial wynalezc cos co tego paliwa nie potrzebuje ...



A na gieldzie mamy niezle zalamanie....

Do góry
#1854821 - 14/12/2007 04:00 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Czemu postawiłem na Bioton :

-cukrzyca jako choroba cywilizacyjna rowija się dosc szybko szczególnie w krajach bogatych. Np Chiny ,Indie czy Argentyna itd takimi krajami jeszcze nie sa ale jest spora szansa iż w perspektywie kilku lat byt ludnosci tam sie polepszy na tyle że mozna sie spodziewać w tych krajach problemów ze znacznym wzrostem cukrzyków.

-poczatek w tym kwartale eksportu do Rosji napawa optymizmem, jak na pierwsza umowe prawie 70 mln zł to bardzo duzo

-podobna sytuacja jak wyzej w Kaachstanie

-"biotonowska insulina" jest juz zarejestrowana miedzy innymi w Indiach, Bialorusi ,Ukrainie czy Wietnamie

-proces rejestracji trwa w Chinach ,Filipinach,Tajlandii,Meksyku, Argentynie,pakistanie, Rumunii ,Bułgarii,Boliwii i w killku innych

-same Chiny to ponad 30 mln biorców leków tego typu czyli tylko tam mozna opanowac az 5% swiatowej sprzedazy

-na pewno powyzsze kraje nie sa wysoko uprzemyslowione ktory to rynek opanowali miedzy innymi wspomnieni przez Rivexa Dunczycy.Ale za to prosze spojrzec jaki to potencjal ludzki , potencjalny rynek to ponad polowa ludnosci swiata

-Bioton to równiez rynek Polski , udzialy Biotonu to ok 25% calego rynku z tendecją szybko rosnąca z uwagi na spore róznice w cenach.Insuliny z Biotonu sa ok 3-4 razy tansze od zachodnich

-niezaleznie od nowych rynków Bioton rejestruje swoje leki centralnie w Londynie na kraje UE

-"wisi" w powietrzu podpisanie znaczacej umowy sprzedazy insulin na teren USA

-trwa budowa fabryki w Indiach krtóra pozwoli opanowac 10% swiatowego rynku za 4-5 lat

-przejęcie wloskich firm Pharmatex Italia i Fisiopharma pozwoli wkrótce opanowac rynek włoski

-podobna sytuacja w Szwajcarii za spółka BioPartners Suisse

-singapurski SciGen równiez wykupiony przez Bioton rozprowadza leki po 5 krajach azjatyckich, juz notuja zyski netto

-MJ Biopharm oraz Marvel Life Sciences to rowniez spolki kupione przez Bioton na terenie Wielkiej Brytanii

-Bioton to nie tylko insuliny ale równiez nowoczesne antybiotyki czy szczepionki np przeciwko żółtaczce

-o tym ze ich wyroby sa wysokonotowane na swiecie swiadcza nagrody jakie czesto otrzymuje na zachodzie

-mozna by tak pisac i pisac ale juz mi sie nie chce, w kazdym badź razie ludzie chorowali, chorują i niestety chorowac będą a zyski Biotonu będa rosły

-za kilka lat bedzie to potentant swiatowy w tej branzy co zauwazył juz ogromny koncern Pfizer który pragnie wspolpracowywac z Biotonem

-itditd

Dlatego tez zainwestowalem dzis troche ponad 10 tys zł w Bioton i głeboko wierze ze za lat 4,5 te 10 tys akcji wystarczy na nowego mercusia.

Do góry
#1854922 - 14/12/2007 04:16 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
edi8 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/11/2006
Postów: 2055
Skąd: Wwa
Mam taką informację,iż w wyniku stosowania

diety wysokotłuszczowej dr Atkinsona znanej też pod nazwą

"diety optymalnej"używanej przez jej polskiego

propagatora dr Jana Kwaśniewskiego-osoby z cukrzycą

zarówno typ I jak i II odstawiają insulinę...

Popularnośc tej diety wciąż rośnie a sam dr Kwaśniewski był parę

lat temu nominowany przez austriackich lekarzy do Nagrody Nobla

w dziedzinie medycyny za osiągnięcia w walce z cukrzycą.

Do góry
#1854971 - 14/12/2007 04:26 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: edi8]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dobre info Edi ale .... Kwasniewskiego nie ma na giełdzie wiec stawiam na Bioton.

Poza tym do diety trzeba miec jaja, nie wiem czy wytrwa wiecej jak 10% osób a pozostałe 90% to i tak beda biorcy insuliny a na dodatek ich ciagle przybywa.Nagle zdrowi jakby sie zdawalo ludzie staja sie cukrzykami.

Do góry
#1855252 - 14/12/2007 05:28 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
SyKo Offline
old hand

Meldunek: 29/03/2004
Postów: 910
No coz dardraw.. Mam nadzieje, ze bedzie mi dane przejechac sie do Ciebie w podziekowaniu za dobra rade moim nowym Mercedesem ;\) Daleko z Myslowic nie mam do Ciebie \:\) Chcialem w cos zainwestowac na dluzszy okres nadwyzke z tego roku i zastanawialem sie nad jakas lokata strukturyzowana, ale Twoje argumenty dotarly do mnie duzo lepiej. Na gieldzie niestety jestem raczkujacy, wiec polemizowac z Toba nie moge \:\) Jakkolwiek by nie bylo - dzieki za gruntowna analize dardraw i ... do zobaczenia na drodze za pare lat ;\) Pozdr.

Do góry
#1855753 - 14/12/2007 07:45 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: SyKo]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Co do diety Kwasniewskiego: moze cos pomoc ale jedynie przy typie 2. Czesto ludzie (zwlaszcza starsi maja problemy z poziomami cukru i uznaje sie to takze za typ 2 - tak bylo u mojej babci, a potem sie poprawia i juz leki nie sa potrzebne). W typie 2 leczy sie lekami umozliwiajacymi przyswajanie insuliny. Jednak po jakims czasie trzeba przejsc na insuline bo juz tego organizm wymaga (ostatnio z takim starszym panem rozmawialem - 20lat chorowal na typ2 ale teraz musial juz przejsc na insuline). I tutaj w tym typie sa wg mnie mozliwe takie przypadki wyjscia z choroby ale trzeba tez zaznaczyc, ze czasami sa zle diagnozy bo problemy z poziomem cukru to nie zawsze cukrzyca - zdarzaja sie nieraz dziwne przypadki, ktore sie zle interpretuje. Przy typie 1 to juz inaczej.
W typie 1 nie slyszalem zeby ktos wyzdrowial. Tutaj gina komorki odpowiedzialne za wytwarzanie insuliny. Bez podawania samemu insuliny nie da sie funckjonowac. A niestety taka dieta raczej nie pomoze odbudowac tych komorek. Jest jeszcze taka kwestia, ze trzustka czasami zaczyna w pewnym stopniu prace (to w trzustce sa te komorki od produkcji insuliny) ale potem to ustaje. Organizm po prostu sam niszczy te komorki. Tu jest jedynie taka szansa na zapobiegaie tej chorobie poprzez wykrycie przyczyn i sposobu niszczenia tych komorek. Takze odbudowanie tych komorek poprzez komorki macierzyste moze byc realne ale jesli cos to jednak w dalekiej przyszlosci.
Ponadto tak jak pisal dardaw: rynkami Biotonu sa kraje rozwijajace sie. Tam ewentualne nowinki dojda na koncu.

Ponadto dieta wysokotluszczowa tez niesie pewne problemy: tluszcz generalnie dłuzej utrzymuje glukoze we krwi. A co za tym idzie poziomy cukru sa zazwyczaj wyzsze. Dieta cukrzycowa w duzym stopniu zaleca unikanie potraw z duza iloscia tluszczu. I jesli mialaby dieta Kwasniewskiego wyleczyc to trzeba zaznaczyc, ze podczas jej stosowania bylyby duze problemy z utrzymaniem poziomow cukru.
Nie slyszalem wczesniej o ewentualnym wplywie tej diety na cukrzyce ale takze musze napisac, ze nie spotkalem sie do tej pory z przypadkami wyleczenia cukrzucy typu 1. Lekarze jednoznaczenie stwierdzaja, ze to choroba nieuleczalna. Czytalem takze b. duzo o tym i nie znalazlem informacji aby byly wyleczenia z tego. Moga byc ewentualne przypadki ale to moze sie wiazac ze zla poczatkowa diagnoza.
Ja choruje i wiem, ze na razie to nie ma dla mnie leku, ktory by mnie wyleczyl. Jedynie podawanie insuliny. I mimo, ze slysze o ciaglym postepie medyucyny to jednak watpie aby szybko znalezli rozwiazanie. Moze jeszcze tego doczekam ale nawet jak to bedzie za 15-20 lat to przez ten czas firmy zarobia krocie na insulinie.


Ok. Az za duzo popisalem o tym.


Ale faktycznie Bioton jest ciekawa spolka. ja z pewnoscia blizej sie mu przyjze.

Do góry
#1865402 - 18/12/2007 22:29 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Bioton jest ciekawa spolka fakt - ale co z tego? Caly czas spada i watpie (chociaz moge sie mylic) ze to sie zmieni nawet za 2 lata. Narazie mamy niezla znowu zwale na biotonie. Pamietam goscia z forum parkietu ktory jakies 2 lata temu mial podpis 100% w biotonie... niew iem czy jest on jeszcze na forum ale pisal wtedy ze trzyma tylko to i wierzy w ta spolke podajac wiadomo jakie argumenty - te co wszyscy podaja. Jakos po 2 latach ten gosc chyba nie ma co zbierac z tego biotonu. Chociaz nie wiem bo nie czytam parkietu ale jesli wykonal swoje zalozenia to raczej juz nie gra na gieldzie...


Chociaz z drugiej storny kupuje sie na dolku - tyle ze tego dolka na biotonie to nie widac. Fakt ze cena 0,94 jaka obecnie mamy jest troche smieszna jak na ta spolke ale juz taka specyfika akurat tej spolki - spada i spada. Kiedys pewnie sie podzwignie tylko ile trzeba na to bedzie czekac?

Do góry
#1865406 - 18/12/2007 22:34 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
aha nie doczytalem ze to ma byc inwestycja na 5 lat... No w takim ukladzie moze i cos tam bedzie mozna na tym zarobic ;\)

Oczwyscie jesli wczesniej sie nie wyjdzie ze strata bo juz nerwy nie wytrzymaja spadku 3 rok z rzedu. Chociaz 10 tys to mozna podarowac takze nie duza kwota. Dla mnie bioton to ruletka. 10 tys mozna poswiecic - dla mnie troche duze ryzyko inwestowac w cos na 5 lat z wyprzedzeniem. Przeciez nie wiadomo co sie stanie na rynku. 5 lat to kupa czasu. Tak czy siak za 5 lat zobaczymy - jesli oczywsicie dozyje ;\)

Do góry
#1865420 - 18/12/2007 22:55 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Eska - po pierwsze, jesli gosc 2 lata temu mial 100% w Bio to nie ma nadal powodow do placzu bo rowno 2 lata temu Bioton kosztowal ok. 1zl jesli uwzglednimy PP i split.

Po drugie to sam chyba kupiles LCC, ktore zamierzasz trzymac dluzej. A wg mnie Bio lepiej wyglada fundamentalnie niz spolka Czarneckiego.

Do góry
#1865498 - 19/12/2007 00:05 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Ja nie mowie ze BIO wyglada zle fundamentalnie - nic z tych rzeczy bo wyglada dobrze. Tylko co z tego jak ciagle spada?

Nawet jak 2 lata temu osztowal 1 zl - mozes zmiec racje nie wiem dokladnie. Tak tylko pisze z tego co obserwuje codziennie w notowaniach i z tego co widze to BIO prawie zawsze na czerwono konczy. No ale tak czy siak to jak 2 lata temu kosztowal 1 a teraz kosztuje 0,91 w ty,m momencie to jednak nie jest to zbyt ciekawa inwestycja... Juz kiedys pisalem tutaj ze bio to bardzo dziwna spolka bo nic na nia nie dziala - tylko non stop spada, nie wazne jakie info i jakie perspektywy. Chyba nawet z toba dyskutowalem jakis rok czy pol temu - zastanawiales sie nad kupnem BIO w tym temacie to mowilem ze ta spolka nie ma dna i ciagle spada nawet jak sie wiekszosci wydaje ze nie moze juz wiecej spasc. No i jak spadala tak spada nadal. Moze sie trend odwroci nie mowie ze nie - ale dla mnie troche ryzyko czekac 5 lat na watpliwe zyski. I jakos slabo wierze ze z 10 tys na tej spolce da sie wyciagnac mercedesa (no to jeszzcze zalezy jakiego ale pewnie chodzi o nowego z salonu czyli ok 300-500 tys) bo takie sa ceny. Ostatnio kupilem Merca CLS 500 2 lata i zaplacilem 175 tys. Nowyosztowal w takiejwersji co mam ok 400 tys

Co do LCC to kupilem go liczac na wzrosty na debiucie ;-) a ze wiadomo jak bylo i jak jest to trzymam go dlugoterminowo bo kasa mi nie jest teraz potrzebna a ze strata wychodzic nie lubie. Zreszta na LCC mam jakies grosze bo byla duza redukcja wiec nie warto sie nawet tym stresowac. Gorzej jak bym bral na kredyt ale tego akurat nigdy nie zrobilem i nie zrobie - nawet jak bym byl swiecie przekonany ze spolka napewno da zarobic.


Ogolnie wiem ze jest modne kupowanie BIO na lata. Wszedzie ludzie o tym pisza ze kupuja teraz i sprzedadza na emeryturze. No ich wola. ja tylko pisze co ja sadze i ze jest wiele lepszych inwestycji na teraz- jednak horyzont 5 lat to dla mnie troche za bardzo odlegly w inwestycjach za szybko sie wszystko zmienia teraz na swiecie.


To tylko moje zdanie nie musicie sie zgadzac \:\)

Do góry
#1865803 - 19/12/2007 02:34 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Ja nigdy nie mialem zamiaru kupowac Biotonu. Wczesniej byl dla mnie za drogi, a potem trend spadkowy wiec omijalem. Co najwyzej sam odradzalem bo gdy Bioton spadal to znajdowali sie kolejni z pytaniem czy nie byloby dobrym pomyslem kupic Bioton.
Ja inwestycje w Bioton moge zrobic wtedy gdy bedzie gleboka bessa. Teraz mamy koncowki hossy - trend wzrostowy na Wig20 juz pada. Dzialalnosc jest dosc ciekawa ale na razie sa niepowodzenia. Niech kurs jeszcze mocno zleci to wtedy sie tym zainteresuje. Druga sprawa to fakt, ze od wakacji posrednio ta spolka mnie "interesuje".
Ale okazja do zakupow na dlugi termin bedzie jeszcze przez dlugi czas. Przyjdzie zla koniunktura na gieldzie to spolki bedzie bardzo tanie a i tak nie bedzie chetnych kupic. I wtedy najlepiej wejsc.

A co do Mercedesa: mozna kupic nowke sporo ponizej 100k - klasa A \:\)
A kilkukrotny wzrost nie jest wcale taki trudny tylko trzeba wejsc gdy bedzie odpowiednio tanio \:\)

Do góry
#1866296 - 19/12/2007 03:55 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No to wiadomo. Widze ze masz podobne zdanie do mojego ;\)

a A klasa to nie mercedes ;\) Wozidelko raczej - nigdy bym nie kupil za ta cene tego merca nie wiem co ludzi sklania dawac tyle pieniedzy za to autko. Ani ladne ani szybkie za ta cene mozna wybrac cos duzo lepszego. No ale widac ludzie kupuja jak produkuja ;\)


A co do tego biotonu to sorka moze to rzeczywiscie nie z toba dyskutowalem wtedy - jak tak to przepraszam chociaz wydawalo mi sie ze tak ale nie chce mi sie szukac tego watku wiec nie wazne.

Do góry
#1866939 - 19/12/2007 05:51 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
encepence Offline
enthusiast

Meldunek: 20/05/2007
Postów: 358
Czy ktos jest tutaj w stanie zrobic rzetelna analize fundamentalna biotonu? Na ryja ta spolka na pewno leciec nie bedzie duzo dalej jesli ma podstawy fundamentalne - tzn. jesli realna wycena akcji tej spolki jest kolo zlotowki. Oczywiscie - panika na gieldzie zrobi swoje - normalne - ale na bioton rzuca sie grubasy i tyle - bo banki, fundusze itp. jak sa spadki laduja w to co ma fundamenty. Jak ma fundamenty to nie spadnie na dlugo bo ktos znowu podkupi.

Dla mnie to juz jest bardzo nienormalne ze cena poczatkowa tej spolki po 2 latach jest taka sama - dlugo taki stan nie bedzie mial miejsca. Nie ludzcie sie. Ktos czeka cierpliwie aby po jak najmniejszej cenie spolke kupic- a wtedy sie zacznie jazda w gore jak przed laty.

Do ilu moze spasc? Do 20 groszy? Bez jaj.

Ile realnie powinna kosztowac 1 akcja biotonu?

Pamietajcie ze drobinki sie wystrasza i sprzedadza to co maja podczas bessy - duze firmy jak i zagraniczni inwestorzy kupuja w czasie bessy - bo i tak cos z kasa robic musza. I moze wlasnie byc tak - ze wszystko na leb na szyje poleci a bioton podczas bessy bedzie spolka szybujaca w gore. To jest nie malo ale bardzo prawdopodobne - bo podczas hossy ludzie sprzedawali te spolke bo byly inne lepsze podzas hossy wzrosty. Bioton lecial i lecial a teraz moze byc sytuacja odwrotna. O ile - jak mowie - sa fundamenty.

Podobna sytuacja miala miejsce - jak pamietam - gdy gielda leciala w dol ok. 2000 r. - po tym jak zostala napompowana cenami spolek typu Optimus, Prokom itp. - szal na nowe technologie - cala gielda w dol - a Farmfood w gore. Ludzie plakali, byly redukcje sprzedazy, ceny ogolnie szly w dol a na tej spolce mialem redukcje kupna - sprzedalem i tak nie po najwyzszej cenie podczas bessy

Do góry
#1867222 - 19/12/2007 07:13 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: encepence]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
A czemu Bioton ma przestac spadac? Jesli przyjdzie bessa to nie ma sily i Bioton tez spadnie. A ze fundusze maja wejsc? Jesli beda miec miej kasy to jak wejda? Juz teraz nie chca wchodzic a niby tanio.
Sa spolki z fundamentami na GPW i do tego b. tanie ale nie rosna. Nie ma reguly.
Wycene moze bym sprobowal zrobic w weekend bo teraz mam tyle zajec, ze nie mam na to czasu.

A 2 lata i ta sama cena to tez nic nadzwyczajnego. Bioton zostal straszliwie napompowany w 2005 i 2006 roku a teraz musi powietrze z niego zejsc.

20groszy? A czemu nie? Wtedy kapitalizacja ok. 500-600mln PLN. Jesli nie bedzie duzych zyskow to ta cena nie moze dziwic w czasie bessy.

Do góry
#1867436 - 19/12/2007 10:07 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Poniedziałkowo - wtorkowy ostry zjazd Biotonu spowodowany jest z pewnością po częsci dekoniunkturą na giełdzie ale zapewne czynnikiem głównym spadków była informacja ze spólki o nowej emisji 272 mln akcji o cenie emisyjnej 20 gr z wyłączeniem prawa poboru.
Jak to bywa , ludziska sa niedoinformowani i robia panikę, stad zapewne i tutaj na forujm pojawia sie wzmianka o cenie 20 gr.

Cena 20 gr to cena nominalna a nie emisyjna !!! I trzeba o tym pamietac bo to spora róznica.
Dzis i jutro ma byc budowana ksiega popytu , wtedy dopiero bedzie wiadomo czy bliżej nam 20 groszy czy też 1 zł.
Trzeba wziąźc tez pod uwage fakt ,iz instytucje budujące ksiegi popytu sa zainteresowane długim horyzontem czasowym i nie bedzie wisiec nad gielda ryzyko wrzucenie tych 272 mln akcji juz po przyznaniu czyli w styczniu.
Zapewne Bioton nie ryzykowałby z nowa emisją a tym bardziej w tak krotkim czasem pomiedzy informacja o nowej emisji a budowa księgi popytu.Pewne jest w takim razie iz wszytsko zostało już wczesniej uzgodnione a firma Bioton doskonale wie kto i po ile nabedzie akcje nowej emisji.Prawdopodobnie chodzi o to aby jakas instutucja(e) nie nabywala akcji na gieldzie a niejako obok co zostało uzgodnine w kuluarach.
Wkrótce wszytsko wróci do normy a jesli cena nie bedzie zbytnio odbiegac od giełdowej mozemy spdziewac szybkiego odreagowania ostatnich spadków.Gracze, którzy mieli pełno w gaciach ze strachu juz sa poza Biotonem , a ostatnie 120 mln akcji z obrotu już sa w innych,mam nadzieję mniej nerwowych i bardziej kumatych łapskach.

No chyba ze wszystko łyknie po 20 gr pan Krauze ... hihi

p/s
Powietrze do opon już mam, wode do chłodnicy również więc rośnij Bioton rosnij bo potrzebuje jeszcze pozostałe częsci do nowego mercusia.

Do góry
#1867658 - 19/12/2007 21:21 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
A jaki to ma byc mercedes? Jesli mozna wiedziec oczywiscie. Bo tez jestem fanem tej marki ;\)

Troche sie nawet znam wiec moge doradzic cos przy kupnie ;\)

Do góry
Strona 1 z 11 1 2 3 ... 10 11 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, ElNinho[mmdea], igea23, Sensei), 3545 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581670 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49