Strona 10 z 11 < 1 2 ... 8 9 10 11 >
Opcje tematu
#2027109 - 05/02/2008 07:37 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
edzia Offline
stranger

Meldunek: 04/02/2008
Postów: 4
Originally Posted By: Eska
Originally Posted By: edzia
[quote=Eska Na Gieldzie mozesz byc najlepszy ale jak przychodzi bessa to i tak nic nie zarobisz bo wszystko leci na leb na szyje.


eska juz pisalem ci wczesniej troszke wiecej pokory w wypowiadaniu sie na tematy o ktorych masz mgliste pojecie. jezeli dla ciebie jedyna mozliwoscia zarobku na gieldzie to kupno akcji i modlitwa o hosse to wybacz ale porownujac do bukmacherki to tak jakby stsowiec tlumaczyl traderowi z bf ze jego sposob gry jest jedyny i najlepszy


Pisales wczesniej? Widze ze masz 2 wiadomosci na swoim koncie. Nie znam cie. Jak chces ze mna rozmawiac to pisz pod swoim nickiem a nie sie chowasz ciagle zakladajac nowe nicki i trolujesz nie potrzebnie.


Jak ty umiesz zarabiac na gieldzie jak jest bessa to ok. Jestes najlepszy. ja nie potrafie cienki bolek ze mnie. Koniec tematu. [/quote]

nie chowam sie pod nikami tylko fro_lech zbanowal mnie bez zadnego ostrzezenia bo powiedzalem acmilanowi ze wywołujac auty w czasie wymian we wroclawie zachowywal sie jak burak( a acmilan pewnie jest kolezka fro_lecha)
a co do zarabiania w czasie bessy to jak zauwazysz nie pisalem o sobie, mam nawet podobne zdanie jak ty ze to na bf zawsze jest hossa \:\) ale to nie znaczy ze jak jest bessa na gieldzie to traderzy pakuja zabawaki i ida do domu po prostu drazni mnie twoje zbyt lekkie pioro wybacz

Do góry
Bonus: Unibet
#2027135 - 05/02/2008 07:57 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: edzia]
Big_star Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/05/2002
Postów: 2961
Skąd: Wrocław
lol, bo fro tu rzadzi, czuje sie jak Kaczynski gdy byl u wladzy \:p

Do góry
#2028188 - 05/02/2008 23:03 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Big_star]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Czyzby to poczatek nowej fali spadkow?
Emocje znowu biora gore i podaz staje sie coraz mocniejsza ...

Do góry
#2031983 - 07/02/2008 02:05 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Zobaczymy jak stany dzisiaj zakoncza- narazie jest dobrze. Mysle ze nie bedzie az tak zle ale bedzie bujanie rynku. Dzien spadkow, dzien wzrostow. Nic tylko granie na krotko jak na moje.

Do góry
#2042893 - 10/02/2008 00:15 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Na gieldzie ciagle bujanie...

co myslicie o funduszu IDEA Surowce Plus?

Do góry
#2046063 - 10/02/2008 21:38 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
jahu Offline
old hand

Meldunek: 21/02/2001
Postów: 776
Odpuściłem ten fund. Wysokie koszty jak w każdym fundzie,a jest to skorelowane z sytuacją na giełdach [kupuja akcje firm surowcowych]

Do góry
#2046206 - 10/02/2008 22:07 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: jahu]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
no niby kupuja akcje firm surowcowych ale tez - Fundusz inwestuje również w tzw. ETFy

No i jest ten plus ze mozna go kupic przez SFI bez prowizji

no ale jak patrze na wynik to dosc slaby heh. Na minusie sa...

Do góry
#2048094 - 11/02/2008 03:24 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: jahu]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: jahu
... jest to skorelowane z sytuacją na giełdach [kupuja akcje firm surowcowych]


Absolutnie nie jest tak jak piszesz więc po co wprowadzac forumowiczów w błąd.

Do góry
#2053487 - 12/02/2008 20:08 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Obserwujecie dzis ATLASEST ? hehe

ladna jazda. Niezle ludzi w balona robia...

Do góry
#2053547 - 12/02/2008 20:35 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Bylo + 300% jak pisalem posta wczesniejszego teraz juz +40 % heh ;\)

Do góry
#2055182 - 13/02/2008 03:37 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
trzeba byc kompletnym idiota albo ryzykantem calkowitym aby to kupowac...
Spolka normalnie notowana w LOndynie. A tutaj chcieli kilka razy wiecej placic za to.
Tak jak Unicredit na debiucie. Tez sie ubrali ...

Do góry
#2055549 - 13/02/2008 04:21 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
a jak oceniacie sytuacje na rynku? Chyba jest coraz lepiej Buffet troche naobiecywal. Wyniki GM dobre

Chyba jutro sobie cos kupie na GPW bo juz nie jest tak nerwowo. Przynajmniej cos na krotko zakupie bo chyba dobry czas na zakupy.

Do góry
#2056223 - 13/02/2008 06:52 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Ja czekam jeszcze ma jedna fale spadkowa.
W USA wcale AT nic dobrego nie pokazuje.
Buffet raczej zmniejszyl obawy co do kolejnych odpisow z subprimow. Wszedl w zabezpieczenia obligacji.
Wyniki GM dobre? Oni maja strate. Rokj temu mieli zysk za 4Q. Teraz moze jedynie plus, ze strata mniejsza ale i tak nic dobrego. Akcje GM spadly 2% wiec wiecej bylo szumu przed sesja ...
Poczatek dal optymizm dla Europy a potem jak zwykle wyprzedaz.
1360 jest oporem na S&P500 i dzis pieknie zadzialalo.
Po takich spadkach i szumie wokol Buffeta moglo byc duuuzo lepiej.

U nas W20 ciagniety przez arbitrazystow. Na koniec duza baze zrobili. jeszcze troche sie pobawia a potem skonczy sie popyt. Przy spadkach polecimy szybciej bo arbitrazysci beda wywalac.
Srednie i male spolki nie pokazaly nic wielkiego.

Ja tu nie widze nic dobrego na tym rynku.

Do góry
#2109777 - 28/02/2008 07:55 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
encepence Offline
enthusiast

Meldunek: 20/05/2007
Postów: 358
No to ta fala powinna chyba miec teraz juz miejsce. Bedzie drugie testowanie dna swiecy z 22 stycznia, moze lekko szarpnie w dol ale bardziej nie poleci na moj gust - za dobre wyniki ma gospodarka.

Zastanawiam sie po tym spadku w jakie spolki zainwestowac zeby zysk byl maksymalny? 5-7 ciekawych spolek. Jakie byscie polecili tak do czerwca zeby zarobic ok. 20% (o ile moj scenariusz sie sprawdzi)

Do góry
#2116545 - 01/03/2008 07:05 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: encepence]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Akcji nie mam.
Pogrywam na futach. Oczywiscie na eSkach. No, wyniki musze przyznac są naprawde dobre a wyglada na to, ze to jakis grubszy ruch w dół. Póki co trzymam i się przyglądam....


A tutaj o wynikach Biotonu. Nie mam akcji bo kurs sie potem zamulił i wywaliłem. Grałem pod AT w krotszym terminie. Ale widac, że Bioton ładnie pojechał po bandzie. Naobiecywali sporo a wyszło bardzo słabo. Tutaj wklejam komentarz bo zainteresowanie spółka na forum jest. Ja także się przyglądam ale jak na razie widzę, że z ew. wejściem trzeba sporo poczekać....

Fatalny wynik Biotonu
43 minuty temu

Bioton miał w IV kw.'07 43,3 mln zł straty netto wobec 26,03 mln zł zysku netto w IV kw. 06 - podała spółka w raporcie kwartalnym.

Zysk brutto na działalności operacyjnej wzrósł do 7,63 mln zł z 5,67 mln zł przed rokiem. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły w tym czasie do 69,8 mln zł z 63,2 mln zł rok wcześniej. Narastająco po czterech kwartałach zysk netto Biotonu wyniósł 42,3 mln zł wobec 92,7 mln zł rok wcześniej, zysk brutto na działalności operacyjnej 116,6 mln zł wobec 74,9 mln zł przed rokiem, a przychody 271,84 mln zł wobec 215 mln zł rok wcześniej.

Prognoza biotechnologicznej spółki zakłada osiągnięcie w 2007 roku 350 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wobec 215 mln zł osiągniętych w 2006 roku. Wśród czynników o nietypowym charakterze, które miały znaczący wpływ na osiągnięte wyniki finansowe grupy Bioton wymienił akcje HTL Strefy oraz różnice kursowe. "Spółka dokonuje wyceny inwestycji kapitałowych według wartości rynkowej. W IV kwartale 2007 roku odpis aktualizujący wynikający z wyceny inwestycji w spółkę HTL Strefa według wyceny na 31 grudnia 2007 roku wyniósł 21.213 tys zł i został odniesiony w koszty finansowe IV kwartału. Różnice kursowe spowodowane głównie osłabieniem dolara amerykańskiego odniesione w koszty finansowe IV kwartału 2007 roku wyniosły 18.213 tys. zł" - napisano. Koszty finansowe Biotonu wyniosły w IV kwartale 2007 roku 62,5 mln zł.

Do góry
#2116979 - 01/03/2008 10:48 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Myśle rivex że nie jest tak xle.
Przychody rosną, zysk brutto również czyli znaczy to iz towar schodzi jak nalezy, spóka sie rozwija i zmierza w dobrym kierunku.
Te straty to strata papierowa wynikająca z przeszacowania Strefy jak równiez róznice kursowe wrzucili w IV kwartał.Trzeba tez pamietac ze IV kwartał to wejscie miedzy innymi do Rosji i Chin , stąd spore koszty finansowe.

Główny cele strategiczne spółki czyli umocnienie charakteru Biotonu jako firmy biotechnologicznej plus ekspansja swiatowa sa niezagrozone.
Nie dalej jak wczoraj Bioton kupił kolejne dwie spółki wloskie za ponad 15 mln euro.

Mają wkrótce zwolnić z zakupami nowych firm więc koszta uzyskania przychodu będa mniejze.Jesli rónoczesnie będą spływac zyski jak dotychczas plus z zakupionych firm to bedą super wyniki.

Jesli podane wyniki zadziałają niedźwiedzio trzeba bedzie szukac okazji do zwiekszenia portfela.Akurat dobrze sie dla mnie sklada bo w poniedzialek wpadnie troche lewej kasy ze wspomnianej wczesniej totolotkowej 13 stki.

Do góry
#2117184 - 01/03/2008 17:47 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Bioton kolejny raz dał ciała bo o utrzymaniu prognozy 350mln zl przychodu jeszcze nie tak dawno wspominali(chyba listopad 2007). Wtedy dolar juz byl jakis czas ponizej 2,50zł a euro ok. 3.60zł. I tendencja spadkowa. To powinno wykluczyć tlumaczenia, ze przychody spadly wobec prognozy z powodu roznic kusowych. Ogolnie 271mln przychodow wobec ich prognozy 350mln to naprawdę zaskakuje. A prognoze podtrzymywali juz w IV kwartale. Tak się pomylić to naprawdę jest wybitne działanie.
Mozna winić mocny złoty ale oni chyba tez powinni wiedziec jaka jest sytuacja na rynku walutowym.
Najgorsza rzeczą jest niedotrzymywanie prognoz.

Wg mnie Bioton po 1zł jest za drogi. Nawet na obecna chwile, nie mowiąc juz o tym, że sytuacja na giełdzie jest taka, że bessa na dobre się zadomowi.

Mocny złoty będzie komplikował sytuację Biotonu.

I kolejna sprawa: w perspektywie 2-3 lat obiecuja 1mld przychodu przy 30% rentownosci. Oczywiscie to sa plany. A jak widac w Biotonie plany w zdecydowanej wiekszosci nie sa wykonane. To moze sugerowac, że nawet 200mln za 3 lata bedzie im ciezko zarobic. A wtedy trudno o wyzszy kurs Biotonu.

Jedna rzecz mnie zastanawia: pisza o podbijaniu rynku USA. Ale w jaki sposob? Oni nawet w Polsce sie nie licza. O insulinach Biotonu niewiele slyszalem a jesli cos to opinie raczej negatywne. Co jak co ale w Polsce powinni miec jakis wiekszy udzial. W koncu Ryszard Krauze ma siłe przetargową i mogłby pomoc firmie. W Polsce na rynku insuliny rządzą firmy zagraniczne. A zatem: jak ten Bioton będzie sobie radził na innych rynkach? Szczegolnie USA - tam jest spora konkurencja, ciezko wejsc z marszu na ten rynek i miec dobre wyniki. W Europie Zachodniej tez bedzie ciezko wywalczyc jakis udzial.
Liczą na rynki wschodzące ale tam tez wielkie koncerny juz ostro walczą o klienta.
Nie wspominam juz o USD, ktore dobija eksporterow.
Ogolnie spolka ma fajna dzialalnosc ale widze, ze wynikami czesto szokuja (w 2006 przecena zaczela sie od gorszych wynikow od prognoz). Jest kilka kwestii, ktore mi sie nie podobaja.
Moga jeszcze zyskac tym, że zrobią b. dobry produkt ale juz teraz na rynku jest sporo dobrych insulin. Inne firmy wywaja tez sporo pieniedzy na badania. Maja wieksze doswiadczenie. Tutaj tez Bioton nie ma tak łatwo ...

No ale zobaczymy.
Ja nadal będę obserwował ale aby wejsc w Bioton to muszę zobaczyć dużą niższa cenę albo jakieś większe sukcesy spółki. Na chwilę obecną spółka jest dosyć podejrzana bo nieudane przejecia badz nietrafione prognozy to u nich chleb powszedni ...

Do góry
#2117475 - 01/03/2008 20:52 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No Bioton jak Bioton nie jeden juz ladnie wtopil na tej spolce. Ja jej nie ruszam.

teraz w ogole nic nie gram nawet kursow nie sledze na GPW. Jedynie na INVFIZ pogrywam troche. Chyba ulokuje troche kasy w jakas lokate strukturyzowana tylko jeszcze nie wiem w jaka bo dosc psory wybor jest... i ciagle sa co nowe oferty.


No ale nie ma gieldy dobrze ze jest chociaz bukmacherka. zawsze dobrze miec wiecej niz jedno zrodlo dochodu ;\)

Do góry
#2119859 - 02/03/2008 03:58 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: Eska]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Tak rivex ,masz racje , była gadka o 350 mln przychodów.
A że tego nie osiagneli ,jak mi sie wydaje nie jest winą ani euro ani dolara.

Bioton planował po wykupieniu Indaru przychód z rynku ukrainskiego w wysokosci ok 60 mkn zł.
Jednak przed ubiegłorocznymi wyborami na Ukrainie usunieto Indar z listy firm do prywatyzacji .Sprawa przejęcia skomplikowała sie i przedłuzyła sie w czasie.
Tutaj własnie szukalbym te "obiecane" przychody których brakło w rozliczeniu za ubiegły rok.

Ale czy naprawdę mamy na co narzekac :

2002r- 82 368 tys zł 91 279 tys zł
2003r- 107 858 tys zł 119 332 tys zł
2004r- 120 524 tys zł 128 754 tys zł
2005r- 146 587 tys zł 151 586 tys zł
2006r- 199 236 tys zł 215 479 yus zł
2007r- 235 334 tys zł 271 839 tys zł

W pierwszym słupku sa przychody jednostkowe zas w drugim przychody skonsolidowane.
I co widzimy ?
Spokojny aczkolwiek wyraźny systematyczny wzrost sprzedazy, bez nagłych wyskoków , bez sezonowosci.Swiadczy to że spółka zmierza w dobrym kierunku i o los społki mozemy byc spokojni.

Mozna się nawet pokusic co nas moze czekac w tym roku :
-ostatnimi laty wzrost o nie mniej niz 20% wiec w tym roku powinno byc ok 330 mln
-aktualnie Bioton posiada juz wiekszosciowy pakiet Indaru dzieki któremu powinien zwiekszyc obrót o ok 60 mln zł czyli mamy juz 390 mln zł
-w drugim kwartale zaczyna sie prodkucja i sprzedaz SciLin na rynek chinski, spodziwany przychód to ok 50 mln zł czyli 440 mln w sumie
-przychody ok 40 mln zł powiny dac niedawno przejęte spólki szwajcarskie wloskie

Mozemy wiec spoodziewac sie porzychodów skonsolidowanych na poziomie nie mniejszym niz 480 mln zł,kolejne lata powinny byc jeszcze lepsze z uwagi na opanowanie czesci rynku chinskiego.
Wcale bym sie nie zdziwił gdyby spólka za 3 lata była blisko obiecanego miliarda .

Oczywiscie niewykluczone że krótkoterminowo Bioton poleci ponizej zlotego, poki co wbrew zlej koniunkturze trzyma sie dzielnie.
Mysle jednak iz ew spadki byłyby szybko odreagowane a kazda cena z okolic 80 gr to doskonala okazja do zakupów.No chyba zeby zatrzesło giełdami , ale tak czy siak wcale bym sie nie pogniewal gdyby tak Biotonik polecial do tych 80 gr,sam bym go sporo zapakował.

Do góry
#2122027 - 02/03/2008 22:53 Re: W co warto dziś inwestować? [3] [Re: dardaw]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Teraz spojrzałem na produkty Biotonu. Głownie insulina bo na tym sie coś znam. Otóż dziwne dla mnie, że Bioton nie robi analogów lecz jedynie insuline ludzka.
http://www.bioton.pl/site/index1.php?path=13,34&PHPSESSID=aaec29593ba46e151aff653dc816b49a

Tam są opisane. Sam jestem na dwóch insulinach i jedna z nich to analog a druga ludzka. I akurat do tej pierwszej nie mam zastrzezen. Ogolnie ostatnio jest tendecja do przechodzenia na analogi. W wielu przypadkach sa duzo lepsze niz zwykle insuliny ludzkie. Nawet gdy czytam opinie to wiekszosc chorych na cukrzyce tak twierdzi. Problemem moze byc wyzsza cena ale to jedynie w przypadku wybranych produktow.
"===========================
NG Securities: Analiza fundamentalna - BIOTON
27.02.2008 12:21 środa ING


......
Globalne trendy na rynku insuliny polegające na zamianie insuliny ludzkiej na zamienniki oraz silna konkurencja na rynkach azjatyckich staje się problemem dla dalszego dynamicznego rozwoju Spółki SciGen. Obecnie wzrost potencjału spółki jest możliwy głownie w Rosji gdzie zakontraktowano sprzedaż insuliny na ponad 60 mln PLN w 2008 roku i na Ukrainie gdzie coraz bardziej staje się prawdopodobna akwizycja Indaru."

To znalezione na necie. I musze sie z tym zgodzic bo jednak analogi bardzo szybko dominuja rynek. W USA podobno prawie wszyscy uzywaja analogow. I tutaj mnie dziwi, ze Bioton jeszcze czegos takiego nie ma. Nie wiem jak wyglada sytuacja w spolkach zaleznych. Bioton musi mocno pracowac bo konkurencja jest bardzo silna. Azjaci tez szukaja wielu nowinek.
To tyle co moge powiedziec o insulinie. Maja jeszcze inne produkty typu antybiotyki ale tutaj nie mam wiedzy....



A tymczasem na rynku kiepsko....

Do góry
Strona 10 z 11 < 1 2 ... 8 9 10 11 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (alfa), 3563 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581662 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49