Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#2314113 - 05/05/2008 00:21 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Kryzys Fiorentiny pogłębia się...tracą upragnioną czwartą lokate na rzecz triumfującego w derbach Mediolanu Milanu. Roma wygrywa pewnie 3-0 z Sampdoria, tym samym strata do Interu zmniejszona do 3 punktow i... moze byc ciekawie \:\) Cenne zwycięstwo Udinese które pozwala im powrócić do walki o europejskie puchary. W dole tabeli awans Regginy , spadek Empoli. Mysle ze sytuacja drużyn które na dzień dzisiejszy pożegnałyby się z Seria A przez dwie ostatnie kolejki nie ulegnie zmianie i tak według mojej oceny do drugiej ligi spadną Liorno, Parma oraz Empoli ( ewentualnie Catania)

Do góry
Bonus: Unibet
#2316195 - 05/05/2008 20:34 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Hakan]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
ja bym w podsumowaniu kolejki napisal krótko:

cd. operacji pt. "Milan w LM" całkowicie udany \:\)

Do góry
#2319209 - 06/05/2008 22:31 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: mura]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Ja bym tak samo podsumował. Inter się podłożył, Viola specjalnie przegrała, no i ogólnie Silvio wszystkich opłacił tylko po to, żeby Milan znalazł się w LM ;\)

Do góry
#2321496 - 07/05/2008 18:33 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Szewa]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Miałem nadzieje że zdąże jeszcze pobrac 2 w meczu Milanu z o nic nie walczącym Napoli, lecz kurs na zwycięstwo gości na dzień dzisiejszy już należy do tych z gatunku parodi a do niedzieli jeszcze zapewne poleci w dół. Na upartego można to dorzucić do jakiegoś kombosa bo nie wyobrażam sobie innego rozwiązania jak triumf Milanu. Patrząc dalej nasuwa mi się typ na Rome z handi oraz na Sampdorie dnb. Warto zastanowić się nad pobraniem 1 w meczu Udinese z Cagliari.

Do góry
#2329251 - 10/05/2008 18:32 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
37 kolejka:

Livorno - FC Torino


Spotkanie o przysłowiowe 6 punktów. Zdobycz punktowa bardziej potrzebna jest gospodarzom którzy plasują się na ostatnim miejscu, jednak goście także nie mogą być pewni swojego bytu w Seria A. Mimo iż to Livorno jest gospodarzem tego spotkania to faworytem są piłkarze Torino. Trudno się temu dziwić skoro Livorno nie potrafi wygrać w lidze od 10 spotkań. Na domiar złego oprócz kłopotów z formą w drużynie jest sporo absencji. Nie dość ze obrona Livorno to najbardziej dziurawa defensywa Seria A – 57 straconych goli ( tyle samo co Parma) to właśnie w formacji defensywnej jest najwięcej braków. Giovanni Pasquale (34/0), Alessandro Grandoni (33/2), David Balleri (27/0) a pod znakiem zapytania stoi występ Fabio Galante (34/1), po za lukami w obronie zabraknie też Antonio Filippini (26/0), Emanuele Filippini (17/0) oraz od dłuższego czasu kontuzjowanego Jose Luis Vidigala. Kiedy miałem okazję oglądać mecze Torino to zawsze się dziwiłem jak to możliwe że zajmują oni tak odległą pozycję. Styl gry który mogłem zaobserwować wywierał na ogół dobre wrażenie. Często jednak brakowało im szczęścia i dokładności. Idealnie obrazuje to choćby spotkanie z Empoli , w którym to Torino było stroną dominującą , gości ratowała poprzeczka, słupek, po prostu nie istnieli . Wystarczyła chwila nieuwagi czy też rozkojrzenia i jeden kontratak Empoli w samej końcówce spotkania zniweczył całe starania Torino. Porażki z Interem, Romą czy bardzo dobrze spisującym się beniaminkiem z Genui nie mogą być zaskoczeniem. Jak się dało zauważyć na wstępie Livorno to rywal z dolnej półki i spokojnie w zasięgu podopiecznych Gianni De Biasiego. Zwycięstwo będzie oznaczało dla nich duży krok w stronę utrzymania. Spoglądając w terminarz spotkań i biorąc pod uwagę że w ostatniej kolejce Torino zagra z Fiorentiną , pokonanie Livorno wydaje się być koniecznością

Typ:2
kurs: 1.83

Do góry
#2329333 - 10/05/2008 19:14 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Warto zaznaczyć że o Puchar Włoch rywlizować będą Inter z Romą co w efekcie spowdowało że 7 miejsce także będzie dawać prawo do gry w europejskich pucharach, a zatem typy na Sampdorie czy Udinese straciło na swojej atrakcyjności.

Do góry
#2329624 - 10/05/2008 21:21 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Reggina-Empoli

Końcówki sezonów w wykonaniu Regginy zawsze obarczone są dużą dozą emocji. Niepewność, nerwy, podniesioy poziom adrenaliny i w ostateczności uniknięcia spadku to wszystko fundują swoim kibicom piłkarze Regginy. Ta zależność pojawia się od paru sezonów. Zastanawia mnie jak to jest że dość często dopiero w samej końcówce potrafią znaleźć patent na swoich rywali. Dla podkreślenia cudownej metamorfozy Regginy porównajmy ich dokonania z początków tego sezonu: pierwsze zwycięstwo odnieśli 11.11, a sezon rozpoczęli 26.08 ( tj 12 kolejek oczekiwania na wygraną). Od tej pory Stadio Oreste Granillo stało się kopalnią punktów dla Regginy która w 13 kolejnych spotkaniach przegrała tylko trzy razy , wygrywając siedem , trzy remisując. W dwóch poprzednich kolejkach podopieczni Renzo Ulivieriego uporali się z dwoma bezpośrednimi oponentami w walce o utrzymanie tj Parmą i Catanią. Czy będzie "hatrick"? Wg mnie tak bo Empoli spisuje się słabo. A Odkąd kontuzjowany jest Pozzi - najlepszy strzelec Empoli- druzyna ma ogromny problem ze zdobywaniem bramek. Jeśli uda się już coś zdobyć to nie jest to wiecęj niż jeden gol. Nie dziwi więc fakt że Empoli zdobyło najmniej goli spośród wszystkich ekip Seria A ( 27 bramek w 36 spotkaniach). Dobrych Wspomnień z wizyt na Stadio Oreste Granillo Empoli nie ma, gdyż 4 ostatnie konfrontacje kończyły się za każdym razem zwycięstwem gospodarzy. Uważam że „ mistrzowie” końcówek którzy tak dobrze spisują się przed własną publicznością i tym razem będą triumfować

Typ: 1
kurs: 1.95

Do góry
#2330060 - 10/05/2008 23:33 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Roma Atalanta

No Totti No Party? Nic z tych rzeczy, piłkarze Romy udowodnili w dwóch ostatnich spotkaniach że potrafią wygrywać bez swojego lidera. Najpierw rozbili Torino 4-1 by następnie jak solidny bokser wypunktować Sampdorie 3-0. Nic nie wskazuje by w tym meczu mogli zboczyć z drogi wiodącej do sukcesu. Teoretyczne szanse na sięgnięcie po scudetto są gwarantem pełnej mobilizacji w szeregach Rzymian. Atalanta zagra o przysłowiową pietruszkę a forma jaką w ostatnich grach zaprezentowali gracze z Bergamo daleka jest od ideału (1-1-3).

Typ: Roma -1
kurs: 1.70

Do góry
#2331194 - 11/05/2008 04:43 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Hakan]
zublos Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/07/2007
Postów: 1922
Skąd: Oświęcim
Pewny 3 miejsca we włoskiej Serie A ,Juventus podejmie na Stadio Olimpico walczącą o utrzymanie Catanie.Gospodarze spotkania będą chcieli sie zrechabilitowac kibicom za poprzednia wpadke w meczu ze Siena oraz udokumentowac zwycięstwem na własnym stadionie udany sezon ligowy.Juventus zagra bez:Andrade,Iaquinty,Molinaro oraz Zanettiego trener gości do Turynu nie zabierze najskuteczniejszego strzelca swojego teamu Gionathy Spinesiego.U siebie Juventus radzi sobie dobrze wygrał 12 meczu zremisował 4 a przegrał zaledwie 2 przy stosunku bramkowym 38-11 natomiast Catania na wyjeździe radzi sobie tragicznie 0 meczy wygranych 6 remisów i 12 porażek bramki 11-30
Prawdopodobne składy:
Juventus: Buffon – Grygera, Chiellini, Legrottaglie, Zebina – Nedved, Tiago, Sissoko, Camoranesi – Del Piero, Trezeguet

Catania: Polito – Stovini, Sabato, Terlizzi, Sardo – Vargas, Tedesco, Biagianti, Baiocco – Mascara, Colucci

Juventus Turyn – Catania Calcio
Typ 1
Kurs 1,70 (Milenium)
Stawka 8\10

Do góry
#2331221 - 11/05/2008 04:52 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: zublos]
zublos Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/07/2007
Postów: 1922
Skąd: Oświęcim
Walcząca o eliminacje do przyszłorocznej LM Fiorentina na Stadio Artemio Franchi zmierzy się z Parmą która walczy o utrzymanie w Serie A.W poprzedniej kolejce Fiorentina przegrała w meczu wyjazdowym z Caglari 2-1 natomiast Parma pokonała w meczu u siebie Genoe 1-0.Statystyki przemawiaja za gospodarzami którzy ostatni meczu przegrali u siebie z Parma w sezonie 2001/2002.Na własnym stadionie Fiorentina jest solidną drużyna wygrała 11 spotkań zremisowała 4 i przegrała 3 w meczach wyjazdowych Parma radzi sobie bardzo słabo na 18 spotkań nic nie wygrała zremisowała 7 i przegrała 11.W ekipie gospodarzy z powodu kontuzji nie zagrają: Christian Vieri, Daniele Cacia oraz Dario Dainelli. Za kartki pauzują ponadto Manuel Pasqual i Adrian Mutu , w drużynie Parmy nie zagrają: Andrea Pisanu, Bernardo Corradi, Domenico Morfeo, Luca Bucci, Fernando Czuto.
Prawdopodobne składy:
iorentina: Frey – Gobbi, Gamberini, Ujfalusi, Jorgensen – Montolivo, Liverani, Donadel – Osvaldo, Pazzini, Santana

Parma: Pavarini – Castellini, Paci, Falcone, Coly – Mariga, Cigarini, Morrone, Gasbarroni – C. Lucarelli, Reginaldo
AC Fiorentina – AC Parma
Typ 1
Kurs 1,65 (Milenium)
Stawka 9\10

Do góry
#2331966 - 11/05/2008 17:33 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: zublos]
robak50 Offline
veteran

Meldunek: 29/11/2003
Postów: 1312
Skąd: wrocław
Originally Posted By: zublos
Walcząca o eliminacje do przyszłorocznej LM Fiorentina na Stadio Artemio Franchi zmierzy się z Parmą która walczy o utrzymanie w Serie A.W poprzedniej kolejce Fiorentina przegrała w meczu wyjazdowym z Caglari 2-1 natomiast Parma pokonała w meczu u siebie Genoe 1-0.Statystyki przemawiaja za gospodarzami którzy ostatni meczu przegrali u siebie z Parma w sezonie 2001/2002.Na własnym stadionie Fiorentina jest solidną drużyna wygrała 11 spotkań zremisowała 4 i przegrała 3 w meczach wyjazdowych Parma radzi sobie bardzo słabo na 18 spotkań nic nie wygrała zremisowała 7 i przegrała 11.W ekipie gospodarzy z powodu kontuzji nie zagrają: Christian Vieri, Daniele Cacia oraz Dario Dainelli. Za kartki pauzują ponadto Manuel Pasqual i Adrian Mutu , w drużynie Parmy nie zagrają: Andrea Pisanu, Bernardo Corradi, Domenico Morfeo, Luca Bucci, Fernando Czuto.
Prawdopodobne składy:
iorentina: Frey – Gobbi, Gamberini, Ujfalusi, Jorgensen – Montolivo, Liverani, Donadel – Osvaldo, Pazzini, Santana

Parma: Pavarini – Castellini, Paci, Falcone, Coly – Mariga, Cigarini, Morrone, Gasbarroni – C. Lucarelli, Reginaldo
AC Fiorentina – AC Parma
Typ 1
Kurs 1,65 (Milenium)
Stawka 9\10


zapomniałeś o jednym, mianowicie iż Fiora rywalizuje o ostatnie miejsce w LM z Milanem, który w dwóch ostatnich kolejkach ma łatwych rywali i na 99% wygra, a że ma punkt przewagi nad Fiorą to Milan będzie w LM. Sądzę,że znający lokalne realia piłkarze i działacze Fiory zdają sobie sprawę iż tak naprawdę zostaje im już Puchar Uefa. Za to dla gości to mecz o życie, a znając obyczaje z półwyspu Apenińskiego można z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładać, iż......... pozdr


PS.
Post nr 1000 - cztery i pół roku na to pracowałem

Do góry
#2333254 - 12/05/2008 00:22 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: robak50]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
"Czarna niedziela Mediolanu"

Fiorentina powraca na 4 miejsce

Torino i Reggina gwarantują sobie utrzymanie

Livorno pierwszym spadkowiczem

2/3 więc może być chociaz pozostaje niedosty po Romie bo było blisko (88 min Bellini) i po handi eh.

Do góry
#2337013 - 13/05/2008 17:03 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Po zwolnieniu Cupera w zaistniałej sytuacji uważam że należy czym prędzej pobrać "2" w meczu Parmy z Interem.

Inter 2 (1.60)

Swoją drogą to działacze Parmy wykazali się komplentym brakiem profesjonalizmu.

Do góry
#2344699 - 16/05/2008 22:10 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Catania Roma - 2 - Oczywista oczywistość ?


W ocenie wielu typerów/ekspertów odpowiedź brzmi tak. Dla mnie nie. Mimo iż jestem wielkim fanem Romy i z bólem serca przychodzi mi pisanie o tym co zaraz zaprezentuje to postanowiłem by ujrzało to światło dzienne. Mianowicie pragnę wysnuć pewną teorię spiskową. Na początek przytoczę cytat:

"- Wszystko jest już jasne. W niedzielę my pokonamy Catanię, ale i Inter zdobędzie trzy punkty w Parmie i tym samym sięgnie po mistrzostwo"

W oparciu o wypowiedź kapitana Romy Francesco Tottiego postanowiłem zaburzyć panujący spokój wśród tych którzy nie mają żadnych wątpliwości co do losów tego spotkania. Skoro sami piłkarze nie wierzą w wpadkę Interu to ich zwycięstwo na Sycyli nie musi być takie oczywiste. Jak wiemy Catania walczy o utrzymanie, by zrealizować swój cel potrzebują remisu. Liga włoska cechuje się "specyficzną aurą" jaka wokół niej panuje, zwłaszcza w końcówce sezonu. Nikt nie ma wątpliwości że Inter jest w stanie stracić punkty z Parmą , ja także znajduję się w tym obozie. Skoro więc poznaliśmy już mistrza to remis nie wyrządzi żadnej krzywydy Romie, tym bardziej że nie jest to ich pożegnalny mecz w tym sezonie. Jak wiemy 24 maja zmierzą się w finale Pucharu Włoch z Interem. Uważam że na dzień dzisiejszy właśnie spotkanie z nowo upieczonym mistrzem Włoch jest priorytetem by wziąć w nim rewanż za stracone scudetto. Zdaję sobie sprawę że teoria spiskowa wzbudzi wiele kontrowersji, ale słowo "kontrowesja" często imało się ligi włoskiej...


Catania-AS Roma
typ: 1Xkurs: 2.35

Do góry
#2345692 - 17/05/2008 04:21 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Hakan]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Szkoda, że Totti, wielki walczak i serce drużyny nie wierzy w mistrzostwo ..
Przecież Roma miała dużą strate do Interu, została ona odrobiona i naprawdę w meczu z Parmą Inter musi się spręzyć.
Ostatnio nie miał dużo szczęscia, pogubił punkty w głupi sposób.
Ja nie wierze w inny scenariusz jak w ten, że to drużyna z Mediolanu utrzyma pierwsze miejsce ;\)

Z pewnością na nich zagram, gdyż wszystkie plusy są po stronie mistrzów Włoch.
Parma słaba, rozbita - nie wierzę by była w stanie zagrozić Interowi..
Meczu Romy nie ruszam, po wypowiedziach piłkarzy, po tym co napisał @Hakan lepiej sobie podarować ten mecz ;\)

Do góry
#2349301 - 18/05/2008 20:53 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Platini]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Nie wiem czemu Inter ma być takim pewniakiem dzisiaj, nie chce stwierdzic ze nie sa faworytem bo sa ale po 1 z takim kursem w takim meczu, zwlaszcza z Parmą to w zyciu tego nie zagram.
Podobnie jak Roma, nie bede sie rozpisywal o stolecznych bo nie dosc ze czeka ich ciezki mecz to jeszcze wyraznie maja podciete skrzydla, licze ze moze jesli z Parmy naplyna dobre wiesci dla Romy to moze wtedy troche uwierza, tak czy siak nie do grania 1x2.

Co do Interu, od nastu lat nie potrafili "parmezanow" pokonac wiecej niz jedna bramka, do tego wygrac potrafili tylko 3 razy na 15 spotkan, do tego 3 remisy reszta w trabe.
Inter tak naprawde to wielki przegrany tego sezonu.
Treneiro pozal sie Boze Mancini zrobil z takiej ekipy naprawde swietnych pilkarzy druzyne ktora buja sie jak maly stateczek na za duzym dla siebie oceanie, wielkie cele wytyczone a tu do ostatniej kolejki musza sie martwic o utrzymanie tytulu, LM zenada nawet nie ma coich wspominac, przyjechali zdrylowalni Anglicy i zrobili z wielkich pikarzy wiatraki.

Nie obrazam bynajmniej Interu, tak naprawde nalezy im sie tytul ale maja wielkie szczescie ze ten marny trenerzyna trampkarzy sam zdecydowal sie odejsc, swoja droga jak pojdzie do Chelsea to Abramowiczowi nalezy sie ostre leczenie psychiatryczne \:D

W meczu Romy widze under, jesli nic ciekawego sie nie wydarzy w 1 polowie to powinien gladko wejsc, podobneodczucia mam co do meczu Interu jednak brzydko pachnie mi czerwona kartka dla gospodarzy, wiec wynik moze sie diametralnie zmienic.

Oba mecze ciezkie do typowania, zloze sobie dubelka obie druzyny strzela, jak dla mnie wielce prawdopodobne kursik nie wychodzi najgorszy, wszystko mozliwe.

Mimo przeczucia co do underow zagram cala kolejke na over, wszystkie mecze jak leci w kilku rozpisach, wczoraj pieknie weszla francuska i niemiecka to i jest za co sie zabawic;-)
Sporo do rozstrzygniecia w Serie A, powinno pasc sporo dziwnych bramek wiec zeby nie pluc sobie w brode po meczach...

Do góry
#2350280 - 19/05/2008 00:26 Re: Serie A - 34 kolejka (19/20 Kwiecień) [Re: Biszop]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Inter mistrzem Włoch!

Udanie kończe sezon 07/08 . Czuje niedosyt gdyż Roma miała szansę zgarnąć scudetto ale jak trafanie zauważył Platini wcześniej zmarnowali kilka dogodnych szans i ostatecznie nie udało się do końca zniewelować strat do Interu.

Teoria spiskowa też dała zarobić, chociaż fakt że udało się ją przewidziec nie napawa mnie optymizmem gdyż układy i układziki znowu są górą.

Do usłyszenia w przyszły weekend tuż przed finałem Pucharu Włoch.

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (Szuman, pacyfista, Maxi, Sensei), 3642 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582188 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 14:25