Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#2337915 - 13/05/2008 22:40 WIELKI FINAL PUCHARU UEFA
speedosek Offline
addict

Meldunek: 23/03/2008
Postów: 559
Jakies propozycje? Zagralem ostro na awans zenitu po 1.7 w Unibecie, polecam.

Do góry
Bonus: Unibet
#2337920 - 13/05/2008 22:41 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: speedosek]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Jak już zakładasz taki temat to byś podał. Np. kiedy, gdzie, kto z kim itp.

Do góry
#2339258 - 14/05/2008 05:51 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: speedosek]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
\:D \:D \:D

Toż se temat na Wielki Finał Pucharu UEFA założył

Ale do rzeczy.

Zenit St Petersburg v Rangers 14.05.2008 20:45

Finał Pucharu UEFA w tym roku rozgrywany w Manchesterze. Naprzeciw siebie stają dwie zupełnie różne ekipy. Grający piękną i co najważniejsze skuteczną piłkę Zenit i Rangersi ze strzelonymi 5 bramkami w fazie pucharowej i stroconymi tylko dwoma. Na finał sprzedano w Rosji komplet 10 tyś biletów z puli przyznanej przez UEFA. Dodatkowo liczna emigracja w Wielkiej Brytani i rosyjscy "nowobogaccy" zapewnią Zenitowi doping nie gorszy niż ekipie z Glasgow.

Trener Zenitu wynegocjował z władzami Premier Ligi przełożenie 3 meczy by móc dobrze przygotować się do finałowej potyczki. W tym czasie Zenit zagrał sparing z dobrym znajomym, czyli holenderskim AZ, który prowadzi kolega Dicka. To pozwoliło zagrać Rosjanom przeciwko drużynie ustawionej ultradefensywnie, systemem 4-4-1-1, jakim pewnie wyjdą w finale Szkoci. Wynik 2:2 po bramkach Szirokowa i Pogrebniaka. Trener AZ w pomeczowym wywiadzie wspominał, że Zenit nie radził sobie z tak ustawionym przeciwnikiem i popełnił kilka błędów w obronie. Mnie to nie martwi bo sparing sparingiem a w finale max koncentracji i Zenit pokaże to co potrafi najlepiej - grać skuteczną, ofensywną i ładną dla oka piłkę.

W rosyjskim zespole bardzo duże osłabienie to brak Pawła Pogrebniaka. Głupia żółta kartka w meczu z Bayernem przy prowadzeniu 4:0. Mają Ruscy temperament \:\) Jego brak napewno będzie odczuwalny przy dobrze grającym w powietrzu Szkotom.

O Szkotach niech napisze Ktoś inny. Mi się najzwyczajniej nie chce. To co grają w tej edycji UEFA Cup kompletnie mi się nie podoba. A że taka piłka może być skuteczna? Tym gorzej dla nas kibiców.

Chcę oglądnąć jutro ładny mecz i dlatego w finale nie widzę innej opcji niż win Zenitu. Nie ukrywam, że jestem strasznie stronniczy Więc jak napiszę, że zagrałem to już tydzień temu 10/10 na Zenit po kursie 2.40 i tak nikogo to nie przekona. Wcale nie musi.

Miłego oglądania



ZENIT

Do góry
#2339891 - 14/05/2008 19:23 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: (J)]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

dla mnie granie wszelkich finałów 10/10 to zabawa o bardzo podwyższonym stopniu ryzyka.
finał to jeden mecz na neutralnym terenie, nie bez powodu panuje opinia, że "finały się ogląda a nie obstawia"

dziwne że Zenit wcale nie był tak faworyzowany ani po Villarealu, ani po OM czy Leverkusen, dopiero zmiecienie w pył Bayernu u siebie sprawiło że stali się faworytem, i to moim zdaniem zbyt dużym, żeby sięgnąć po puchar

Szkoci, bądź co bądź, na Wyspach Brytyjskich przegrywają rzadko, @3,50 w betwayu na nich to moim zdaniem lekka przesada, szanse oceniam fifty-fifty

wcale nie zamierzam szaleć ze stawką ale wobec kursów uważam że po @3,50 za 3/10 śmiało spróbować można

wydaje mi się że obejdzie się dziś bez dogrywki, mam też przeczucie że ujrzymy... overa.

gdyby ofensywny futbol zawsze brał górę to w finale LM byłby Arsenal, MŚ nie byliby Włosi a ME Grecy.
myślę że zwycięży dyscyplina taktyczna, choć osobiscie nie wydaje mi się by mecz był z gatunku tych nudnych jak spotkanie Rangersów we Florencji, aczkolwiek liczę dziś na skuteczniejsze kontry, strzały z daleka i błędy rosyjskich obrońców \:\)

pzdr.

Do góry
#2339946 - 14/05/2008 19:44 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: mura]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Ostatnimi czasy da się zauważyć, że mecze w p. UEFA są o wiele ciekawsze od meczów LM. W finale praktycznie co roku możemy obejrzeć radosny futbol ze sporą ilością bramek. Liczę na to samo w tym roku. Zenit w tej edycji pokazał, że nie boi się nikogo, tym bardziej nie przestraszy się Rangersów. Liczę na otwarty mecz, gdzie nikt nie będzie kalkulował. Wszyscy mają świadomość, że to swego rodzaju puchar pocieszenia, więc można sobie pozwolić na trochę więcej niż w finale LM. Over za 2.50 ? Ja w to wchodzę \:\)

Do góry
#2339955 - 14/05/2008 19:47 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: Szewa]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
małe sprostowanie, bet 365 oferuje @3,7 a betfair nawet @3,9 na Rangers
to już lekko zakrawa na kpinę \:\)

do tego mały cs 2:1 na korzyść Szkotów

dziwna sprawa, by zespół z Europy Wschodniej był aż takim faworytem w meczu z bardziej doświadczonym, ogranym zespołem z Europy Zachodniej

Do góry
#2340314 - 14/05/2008 21:23 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: mura]
zublos Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/07/2007
Postów: 1922
Skąd: Oświęcim
Finał Pucharu UEFA zostanie rozegrany na stadionie Manchesteru City , spodziewa się ze do Anglii przyjedzie aż 100tys kibiców Szkockich .Drużyna Dicka Advocata ma ogromny potencjał bo pokonanie takich dryżyn jak Olympique Marsylia,Bayer Leverkusen czy ”Wielki Bayern” to nie przypadek , Zenit w Rosyjskie Premier Lidze nie radzi sobie najlepiej może dlatego ze zalezy im na sukcesach w Europie na 6 rozegranych meczów wygrali 1 , 4 razy dzielili się punktami i raz schodzili z boiska pokonani na obecna chwile Zenit zajmuje 14 miejsce na 16 drużyn ale ma 4 mecze zaległe do rozegrania , druzyna Rangers do ostatniej kolejki musi walczyc z Celtikiem o tytuł mistrza kraju , The Gers na pewno odczuwaja w nogach ponad 40 rozegranych meczów w tym sezonie.Wieksze indywidualności można znaleźć w druzynie Zenita tacy zawodnicy jak Arszawin , Tymoszczuk czy Pogrebniak który nie zagra w finale za nadmiar kartek to jedne z największych gwiazd ligi Rosyjskiej natomiast Szkoci mogą się tylko pochwalic swoja waleczności , i antyfutbolem jaki pokazali w meczu z Fiorentina \:DWedług mnie Zenit będzie się cieszył ze zwycięstwa w ”pucharze pocieszenia”

Zenit Sankt Petersburg – Glasgow Rangers
Typ-1
Kurs :2,35 (STS)

Do góry
#2340330 - 14/05/2008 21:35 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: zublos]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Panowie dlaczego w tym meczxu kursy na overy sa tak wysokie ?pow.2 a expekt nawet 2.4?

Do góry
#2340350 - 14/05/2008 21:39 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: gremlin]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: gremlin
Panowie dlaczego w tym meczxu kursy na overy sa tak wysokie ?pow.2 a expekt nawet 2.4?

Spokojnie można znaleźć 2.50, a tutaj http://betchronicle.com/UI/Default.aspx masz nawet 2.68 \:\)

Do góry
#2340355 - 14/05/2008 21:41 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: gremlin]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Właśnie też mnie to zaciekawiło Finał od zawsze kojarzył mi się z nieco innym podejściem obu zespołów, niż mecz półfinałowy i niżej, kiedy to zawsze jest opcja rewanżu. Finał to gra o wszystko i szczerze powiedziawszy szansę na u/o oceniam co najmniej 50/50...


Zenit St Petersburg - Glasgow Rangers (OVER 2.5) @2.65 centrebet

Do góry
#2340357 - 14/05/2008 21:42 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: speedosek]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
ale dlaczego ten mecz jest uznawany za underowy?

Do góry
#2340369 - 14/05/2008 21:45 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: gremlin]
Zimon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2007
Postów: 4195
Skąd: Wrocław
bo rangersi moga w 11 bronic sie na wlasnej polowie i czekac do karnych

Do góry
#2340370 - 14/05/2008 21:46 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: gremlin]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110903
Skąd: Las Vegas
Ja tam jak patrze na te druzyny ,dokładajac ,ze jest to finał to pierwsze co przychodzi na mysl to 0:0.Drugie to jakies wymeczone 1:0 dla Zenitu,ale to juz znacznie mniej.

Moze analitycy widza to podobnie i dlatego kurs na under taki niski

Do góry
#2340411 - 14/05/2008 22:01 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: mura]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Zenit jest drużyną, która w tym sezonie jest rewelacją pucharu UEFA pomimo że z trudem zdobyli awans do fazy grupowej z 3 miejsca pózniej eliminowali kolejnych przeciwników bez większych problemów mimo że np z Marsylią przegrali 3:1, wówczas nie sądziłem że ich wyeliminują do tego deklasacja obydwu niemickich klubów po 4 bramki im strzelili. Glasgow Rangers po dobrych meczach w LM z niej odpadł nie grał źle z Barcą Lyonem czy Stutgartem jednak zająl 3 pozycje i zagrał w pucharowej częsci UEFA CUP.
Glasgow Rangers to zupełnie inny typ futbolu niz Zenit taki ultraobrony jak popatrzymy na wyniki Rangersów to co widać same remisy 0:0 1:1 z Panatinaikosem 1 remis ze Sportingiem Lizbona czy Fiorentiną też 2 mecze remisy na 0:0 i awans w karnych
Strategia na to spotkanie będzie taka sama stawiamy szczelny mur obronny bo potrafimy się dobrze bronić jak bedzie okazja to skontrujemy rywala i tak przez 90 min ewentualnie ciągniemy do karnych Szkoci nie maja wielkiego pola manewru i nie pójdą na wymiane ciosów z Zenitem jeśli nie bedzie to konieczne maja cały sezon w nogach który jeszcze do 21 maja będzie trwał sa przemęczeni w przeciwieństwie do Rosjan ktorzy aż 3 mecze ligowe przelożyli by być na finał w Manchesterze w formie.
Na korzyśc Rangersów przemawia fakt iż nie bedzie tego najgroźniejszego strzelca Pogrebniaka który sie rozstrzelał jeśli dodatkowo uda się im wyłaczyc Arshavina to Zenit straci troche swojej przewagi, poza tym wszyscy dotychczasowi przeciwnicy Zenitu byli nastawieni na strzelanie bramek a nie wyczekiwanie na okazję do jej strzelenia dlatego Petersburgowi grało sie dobrze i im to odpowiadało.
W tym sezonie to tak naprawdę przekonująco Rangersów ograł w grudniu poprzedniego roku Lyon w ostatniej kolejce LM wtedy było 3:0 i Szkoci byli bez szans pózniej nie pamiętam by komuś cos takiego wyszło. Rangersi są znacznie bardziej niewygodnym rywalem dla Zenitu niż te firmy jak Bayern, Olimpiqe Marsylia czy Villareall.
Zenitowi może być dziś naprawdę ciezko i nie zdziwi mnie wynik 0:0 czy 1:1 po 90 min moze zadecydować też jedna bramka dla Rangersów, tak analizując może paść remis z dogrywką i karnymi to zależy która drużyna bedzie się bała stracić pierwsza bramkę. Zenit zaskoczył swoją grą w tym sezonie już wielu wiec może na dzisiejszy wieczór też coś dla nas szykuja.
Zdecydowanie chciałbym zobaczyć bramki dla obydwu druzyn dlatego nie chciałbym bezbramkowego remisu po 90 min plus 30 i karne jeśli już ma być remis to np 1:1 lub 2:2 lub wygrana Zenitu w ich stylu 4:1 lub 4:2

Do góry
#2340495 - 14/05/2008 22:33 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: Piotruś Pan]
wojciechq Offline
veteran

Meldunek: 01/12/2007
Postów: 1365
Skąd: CB
jestem jak najbardziej skłonny do zagrania The Gers - wg mnie to oni są faworytem tego Finału. Zenit St Petersburg to przeciętna drużyna (bardzo bogata, ale nie powalająca na kolana składem) z średniej ligi rosyjskiej. co im trzeba oddać to to, że są fenomenem tegorocznego Pucharu UEFA, ale życie to nie bajka i wg mnie silna szkocka ekpia z Glasgow sięgnie dziś po zwycięstwo. Szkoci jak trzeba to potrafią się elegancko zamurować, ale nie sądzę, że będzie taka konieczność, gdyż Zenit to nie jakaś europejska potęga. Rangersi na pewno podejdą do tego spotkania z respektem, ale szansa na zdobycie Pucharu lepsza być nie może i podopiecznie Waltera Smitha powinni ją wykorzystać

Do góry
#2340526 - 14/05/2008 22:46 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: wojciechq]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Średnia liga rosyjska powiadasz ? Jaka w związku z tym jest liga szkocka, gdzie są dwa zespoły o średniej klasie europejskiej i dalej długo, długo nic \:\)

Zgodzę się z tym, że po takim kursie warto zagrać Szkotów, ale obiektywnie patrząc Zenit wcale nie jest drużyną słabszą. Powiem więcej, mają w składzie więcej indywidualności, dobrego trenera i charakter (w sumie tego ostatniego Szkotom też nie można odmówić).

Jak już wspomniałem wyże, liczę na ciekawy mecz ze sporą ilością bramek \:\) Murowanie bramki może być zgubne, bo przecież nikt nie zagwarantuje, że uda się wygrać w rzutach karnych, które, jak wiadomo, są loterią.

Do góry
#2340855 - 15/05/2008 01:01 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: Piotruś Pan]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: Piotruś Pan

Strategia na to spotkanie będzie taka sama stawiamy szczelny mur obronny bo potrafimy się dobrze bronić jak bedzie okazja to skontrujemy rywala i tak przez 90 min ewentualnie ciągniemy do karnych Szkoci nie maja wielkiego pola manewru i nie pójdą na wymiane ciosów z Zenitem jeśli nie bedzie to konieczne maja cały sezon w nogach który jeszcze do 21 maja będzie trwał sa przemęczeni w przeciwieństwie do Rosjan ktorzy aż 3 mecze ligowe przelożyli by być na finał w Manchesterze w formie.


zapomniałeś dodać że o stategii rozmawiałeś z trenerem Rangersów a na temat kondycji i zdrowia piłkarzy z lekarzami szkockiego klubu bądź też samymi piłkarzami /w końcu dla nich to nowość ze muszą grać tyle meczów w sezonie, dobrze że nie wszyscy piłkarze Rangers grają w reprezentacji bo wtedy na Euro mielibyśmy całą plejadę chodzących trupów rodem z Glasgow

Do góry
#2341771 - 15/05/2008 07:47 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: mura]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Moje przewidywania okazały się słuszne Rangersi grali wg tej strategii by nie stracić bramki ewentualnie coś strzelić okazji mieli z 3 na cały mecz,niestety w końcówce zabrakło im sił i jednak się odkryli bo chcieli strzelić tą jedną bramkę w ost 20 min kiedy tylko rozszczelnili swoje podwójne zasieki dostali bramkę od Zenitu, ktory miał przewagę, był pod grą konstruował ataki tylko odbijał sie od tego szkockiego muru.
Zenit z tymi rozgrywkami wiosna - jesień jakie są w Rosji był w lepszej kondycji fizycznej od szkockiego zespołu, nie powiem pozytywnie to wygląda od strony przygotowania kondycyjnego i taktycznego bo zarówno Rangers jak i Bayern zagrali swoje mecze na zmęczeniu w koncówce sezonu.
Szkocki zespół przegral też dlatego, że nie potrafił wyłączyć z gry Arshavina najlepszego zawodnika Zenita fenomenalny gracz gral znakomite zawody.
Mecz niezbyt ciekawy w I połowie wręcz nudny i monotonny, jednak gratulacje dla piłkarzy rosyjskiego klubu zasłużyli na ten puchar całkowicie grali bardzo efektowną piłkę podobnie jak Getafe odprawili z kwitkiem uznane firmy w drodze do finału Rangersi to jak na nich i tak wielki wyczyn myślałem że odpadną już z Panathinaikosem a oni w finale sie zameldowali chociaż gra w ich wykonaniu nie była pierwszej jakości, dużo szczesliwych remisów z awansem w tle, zeby tak któryś z naszych pucharowiczów grał tak nieefektownie, lecz docierał do ćwiecfinału lub wyżej i takich wspaniałych kibiców ktorzy nawet po porażce potrafią docenić dobrą postawę rywala, szacunek dla lepszych od siebie.
Brawa dla kibiców Glasgow Rangers za oklaski dla nowego mistrza w 2008r aż miło popatrzeć było nie to co w Bełchatowie, gwizdy obelgi,wyzwiska od szmat itd nawet kiedy wręczają trofeum Legii która poza Warszawą nie rzadko nie cieszy się sympatią reszty kraju pozdrowionka i dobrej nocki

Do góry
#2341773 - 15/05/2008 07:51 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: Piotruś Pan]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Gra Rosyjskich piłkarzy wygląda naprawdę dobrze. Nie zdziwię się jeśli ich Reprezentacja pod wodzą Guusa Hiddinka "namiesza" na Euro2008!? jak wyjdą z grupy to czemu nie

Group D - To Qualify For Quarter Finals

SPAIN 1.29
GREECE 2.20
RUSSIA 2.20
SWEDEN 2.35

Do góry
#2341862 - 15/05/2008 15:05 Re: WIELKI FINAL PUCHARU UEFA [Re: DJ SOSNA]
M4CI3K Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 1889
Skąd: EOP
też tak sobie wczoraj pomyślałem, że Rosjanie namieszają w czasie Euro.
trzeba zauważyć że mimo wydawania przez nich grubych pieniędzy na piłkarzy zagranicznych w ich lidze gra dużo Rosjan. Wczoraj w pierwszym składzie wybiegło ich 7

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3462 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581630 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49