Strona 6 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#2460058 - 02/07/2008 03:51 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: mirekinter]
Mascherano Offline
addict

Meldunek: 20/11/2007
Postów: 425
http://www.bbc.co.uk/weather/24hr.shtml?id=3564

jutro zapowiadaja nie najlepsza pogode takze prosze nie byc zaskoczonym

Do góry
Bonus: Unibet
#2460220 - 02/07/2008 08:11 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: Mascherano]
grzesol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 7541
Federer - Ancic 1
Tutaj nie będe się za wiele rozpisywał Federer jest zdecydowanym faworytem i jestem pewny, że to spotkanie wygra powinno być 3-0 ale może jakoś uda się Ancicowi wygrać seta w TB innej możliwości nie ma.

Safin - Lopez 1
Druga młodośc Safina, w końcu przypomniał sobie, że potrafi grać w tenisa i to na wysokim poziomie. Niesamowite, że przed Wimbledonem Safin przegrywał praktycznie z każdym i wszędzie,a tu taka eksplozja formy. Wcale,a wcale nie sugeruje się tym, że Lopez powinien odpaść z Bagietką gdzie ten przy jego serwisie miał 3 piłki meczowe. Safina widziałem w meczuz Djoko i zagrał naprawdę bardzo dobrze, meczu z wawrinką nie widziałem ale sądząc po wyniku też było łatwo. Lopez to taki tenisowy magik naprawdę ten zawodnik potrafi bardzo wiele i bardzo go lubię. Safina czeka ciężka przeprawa ale myślę, że powinien potwierdzić swoją dorbrą formę i wygrać z Lopezem, może być nawet 5 setówka bo obydwaj zawodnicy często przechodzą kryzysy formy.

Schuettler - Clement NO BET
2 zawodnicy u zmierzchu swojej kariery naprawdę ciężko wskazać faworyta 50-50.

Nadal - Murray 2 lub 3-1 3-2 dla Nadala
Nadal pokazuje, że jest zawodnikiem wszechstronnym i mimo preferencji do gry na ziemi świetnie spisuje się także na trawie. Gra tu bardzo dobrze nie tracąc jeszcze seta, Murray wymęczył ostatnie spotkanie z Gasquetem w niesamoiwty sposób nie sposób jednak pominąć faktu, że "bezmózgi" Francuz bardzo mu w tym pomógł \:\) Takie zwycięstwa jednak dodają pewności siebie i stawiam tu bardziej na porażkę Nadala niż na wygraną Murraya. Ileż można wygrywać \:\) Murray bęzie miał za sobą 15 tys. publiczność,a jest to chłopak, któremu to pomaga niż przeszkadza. Nadal na pewno bęzie się musiał sporo napracować z Murrayem nie bęzie to już taki gładki meczyk jak w poprzednich spotkaniach. Dlatego jeżeli już Nadal wygra to raczej ze stratą przynajmniej 1 seta.

To by było na tyle z mojej strony na pewno czeka nas wspaniały mecz w wykonaniu Nadala z Murrayem na który już zacieram rączki \:\)


Edited by Fro_Lech (02/07/2008 15:39)

Do góry
#2460258 - 02/07/2008 15:04 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: grzesol]
loipop Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/12/2004
Postów: 6142
szatlera sadze ze mozna sprobowac ...w obu ostatnich turniejach wysoka skutecznosc wygrywania 1 podania...clement 75% pierwsze podanie drugie 57% (chodzi o ostatni mecz) chyba lekko sprobuje rainera...aczkolwiek znawca nie jestem ;\)

Do góry
#2460359 - 02/07/2008 18:19 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: grzesol]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: grzesol

Nadal - Murray 2 lub 3-1 3-2 dla Nadala
Nadal pokazuje, że jest zawodnikiem wszechstronnym i mimo preferencji do gry na ziemi świetnie spisuje się także na trawie. Gra tu bardzo dobrze nie tracąc jeszcze seta, Murray wymęczył ostatnie spotkanie z Gasquetem w niesamoiwty sposób nie sposób jednak pominąć faktu, że "bezmózgi" Francuz bardzo mu w tym pomógł \:\) Takie zwycięstwa jednak dodają pewności siebie i stawiam tu bardziej na porażkę Nadala niż na wygraną Murraya. Ileż można wygrywać \:\) Murray bęzie miał za sobą 15 tys. publiczność,a jest to chłopak, któremu to pomaga niż przeszkadza. Nadal na pewno bęzie się musiał sporo napracować z Murrayem nie bęzie to już taki gładki meczyk jak w poprzednich spotkaniach. Dlatego jeżeli już Nadal wygra to raczej ze stratą przynajmniej 1 seta.


żeby była jasność, z Gulbisem stracił pierwszego seta i wygrał 3:1.

Do góry
#2460395 - 02/07/2008 20:03 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: Baqu]
elenes1983 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/11/2006
Postów: 1625
Fedex 3:0, Nadal 3:0 i raczej Safin...

Czemu?
Federer dla naprawde dobrze. Jedyna opcja w jakiej moze wg mnie stracic seta to w TB, albo jak sie rozprezy. Ale ze nie gra z ogorkiem tlko Anciciem to rozprezenia nie bedzie i powinien zagrac na 100%. A Ancic? Wrocil niedawno po kontuzji, niewiadomo jak kondycyjnie zwlaszcza ze gral dwie pieciosetowki ostatnio. Dlatego nie wierze ze bedzie walil bomby serwisowe przez caly czas, slabszy moment przyjdzie, a w TB tez wiecej szans daje Fedexowi. Dlatego 3:0.

Nadal-Murray. To co w tym roku gra Nadal to jest absolutnie niesamowita sprawa. DOminuje nad rywalami, tak jakby to nie byl Wimbledon a RG. Gra naprawde swietnie, ciezko go zlamac gdyz jest mistrzem wymian, a sam tez czesto lamie z tego powodu, jako ze korty zrobily sie juz wybiegane i przez to w mojej ocenie wolniejsze tym bardziej faworyzuje to Nadala. A Murray? Owszem spisuje sie dobrze, wygral z dwoma dobrymi graczami jakimi niewatpliwie sa Gasquet i Haas. Imponowal uderzeniami, ale brak mu jeden najwazniejszej rzeczy regularnosci, reguralnosci ktora ma Nadal. Dlatego uwazam ze stac go na popisy ale jeden slabszy moment i juz po secie. A potem jest ciezko cos z Nadalem ugrac.
Ogladalem 2 ostatnie mecze Nadala i Murraya i widze tu 3:0...
No chyba ze szkot dotrwa w 1 secie do TB wtedy dawalbym mu nawet wieksze szanse na wygranie go niz Nadalowi, ale najpierw musi do niego doprowadzic...

Safin?? Jesli nie odpadl w poczatkowych rundach i ma szanse na polfinal to nie widze mozliwosci zeby z niej nie skorzystal grajac z nie specjalista od trawy!!! Safin jak jest zmotywowany potrafi pokonac kazdego, a tu dodatkowo widac ze jest w dobrej formie. Sadzilem ze przegra z Wawrinka ze wzgledow psychicznych wlasnie, ale pokonal go. Terz nie wierze ze nie pokusi sie o polfinal Wimbledonu, zwlaszcza ze jest graczem bardziej utalentowanym od Lopeza, ma mocniejszy seriws i bardziej nadaje sie do gry na trawie.

Do góry
#2464778 - 05/07/2008 01:38 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: elenes1983]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
6 finał wielkoszlemowy z udziałem Federera i Nadala. W całej historii tenisa w wydaniu wielkoszlemowym (131 lat !!!) żadni zawodnicy nie grali ze sobą tak często w finałach.

Zobaczymy jak się zmienił rozkład głosów w stosunku do sondy z drugiego postu w tym temacie :
Kto wygra Wimbledon ?
Only one choice allowed (98 total votes)
Roker Federer - 56 (57%)
Rafael Nadal - 42 (43%)
Voting on this poll ends: 0 sekund temu

Do góry
#2465219 - 05/07/2008 05:05 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: Goget]
ds Offline
enthusiast

Meldunek: 07/01/2006
Postów: 338
Skąd: back to back RG champion
Final w niedziele. Dla mnie to schylek Fed'a. Nadal caly czas sie rozwija i jezeli po raz trzeci grajek ceglany jest w finale Wimbledonu to o czyms to swiadczy. 2 lata temu urwal seta, rok temu 2 a teraz mam nadzieje powiezie Szwajcara. W AO Djokovic powiozl go 3-0 ( momentami zal bylo patrzec), na RG z Nadalem nie mial nic do powiedzenia. Jedynie na trawie moze podjac walke z Hiszpanem. Buki nadal wierza w Fedexa, ale to tym lepiej. Nadal jest piekielnie szybki i pewnie wszystko bedzie gral na beznadziejny backhand Fed'a i o wynik jstem spokojny, nie wspominajc o jego dennej psychice. To jest koniec ery Federera - w tym roku moze nie wygrac juz zadnego szlema. Czas na mloda krew.

Do góry
#2465285 - 05/07/2008 05:26 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: ds]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Jeśli Federer był trzy razy z rzędu w finale Rolanda to też o czymś świadczy? Bez przesady, to świadczy jedynie o dominacji tej dwójki nad resztą stawki, o wielkiej dominacji. Djokovic wystrzelił raz i na tym moim zdaniem się zakończy, miał szczęście, że trafił na Federera w najsłabszej formie od paru lat. Zdrowiem nie grzeszy już w tej chwili, zjazd do bazy . Nadal też coraz częściej ma problemy, a końcówka poprzedniego sezonu w jego wykonaniu to dramat. Era Federera potrafa jeszcze sporo czasu, gdy nadejdzie czas to się sam Szwajcar wycofa. W tej chwili nie ma godnego następcy, młodzi atakują, ale nie widać następcy. Roger gra w tym turnieju perfekcyjnie. "Beznadziejny backhand" ? Dobrze wiedzieć.

Do góry
#2465336 - 05/07/2008 06:00 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: Kameleon]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Nadal ma coraz częściej problemy ? Poza drobną kontuzją w Cincinatti z zeszłego roku nie miał żadego urazu, który wykluczałby go z gry. Przez cały ten sezon nie miał żadnych problemów z kontuzjami i nie wyskakiwać mi tu z odciskami. Końcówka zeszłego roku to dramat ? ćwierćfinał w Madrycie, finał w Paryżu, półfinał Mastersów. Wszystko na bardzo szybkim hardzie. Więcej punktów wywalczył w tym okresie jedynie Federer, no i Nalbandian gdyby awansował do Mastersów.

Co do Federera, trudno żeby zaraz po nim pojawił się równie dobry grajek, mówimy w końcu o najlepszym zawodniku w historii tenisa. W tym roku jednak zjazd w dół i widać to wyraźnie. Jesteśmy już na Wimbledonie, a on wygrał jedynie dwa challengery w Estoril i Halle, gdzie grało oprócz niego 1-2 zawodników z pierwszej 10-tki rankingu. Przegrał z Djokovicem, Murrayem, Roddickiem, Fishem, trzy razy z Nadalem dośc gładko. Nie ma się co dziwić podobną obniżkę formy w podobnym wieku miało wielu innych świetnych zawodników (Sampras, Borg, McEnroe, Becker).

Co do jego dyspozycji na Wimbledonie, to po za kapitalnym serwisem nie widze żadnej poprawy w stosunku do tego co grał przez cały sezon.

Do góry
#2465353 - 05/07/2008 06:17 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: Goget]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
To skąd ciągle widać tuż pod kolanami Nadala opaski ? Zdrowy zawodnik takich wspomagaczy nie potrzebuje.

Do góry
#2465362 - 05/07/2008 06:28 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: Fro_Lech]
Skiper Offline
shaken not stirred


Meldunek: 07/07/2005
Postów: 10769
Skąd: Kraków
Pewnie zabezpieczenie.
Jak Fed doznał kontuzji stopy (nasiliła się bodajże jak był któryś z turnieju mistrzów w Szanghaju na koniec roku, wtedy co z Nalbim w 5 setach dostał), to potem wkładke/wzmocnienie przez cały kolejny sezon nosił.

Do góry
#2465368 - 05/07/2008 06:33 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: Skiper]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Nadal ma problemy z kolanami nie od dzisiaj, oczywiście że to pewnego rodzaju zabezpieczenie, ale czekam na kolejny jego uraz. Przy takiej eksploatacji organizmu to kwestia czasu.

Do góry
#2465374 - 05/07/2008 06:43 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: Skiper]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
widze ze tuzy rozmawiaj ;), lecz jesli mozna to i ja dodam swe trzy grosze...

przychylalbym sie do stwierdzenia ze era federera jeszcze kilka lat potrwa... zwlaszcza w londynie... moim zdaniem w niedziele straci conajwyzej jednego seta... Rafe owszem, doceniam, zwlaszcza gdy przypominam sobie jego gre na trawie kiedys, a teraz... Roger jednak jest żądny rewanzu za Paryz... prezentuje sie tu bardzo pewnie, z kolei Rafa mial problemy z Beckiem, nie potrafiac sobie poradzic z jego serwisem... owszem mozna pisac ze Niemiec to jakas tam nadzieja naszych sasiadow na przyszlosc jednak od zawodnika klasy Nadala wymagalbym zdecydowanie lepszej gry... to samo dzisiaj... Rainer wyszedl z przeswiadczeniem ze nie ma szans wygrac, gdy zobaczyl ze jednak i Nadala mozna ugryzc, byl o krok od wygrania drugiego seta... Roger wyrzuci Nadala serwisem na zewnatrz i nic Rafie nie pomoze... jedyne czego sie obawialem w zeszly poniedzialek to to ze final odbedzie sie na ziemi... jednak ogladajac kort dzis stwierdzilem ze nie jest tak zle .... o ile jutro kobyly go nie powycieraja okolo 15 ;\)

Do góry
#2465381 - 05/07/2008 07:01 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: Boubson]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Jest tak jak pisze Skiper. Nadal mógłby grać spokojnie bez bandaży, ale po co ryzykować kolejny uraz, skoro te opaski w niczym mu nie przeszkadzają. To jest dokładnie tak jak z pasami w samochodzie. W normalnej jeździe są zbyteczne, ale w przypadku poważniejszej stłuczki mogą uratować człowieka przed poważnymi konsekwencjami.

Eksploatacja organizmu ? To było dobre hasło 2-3 lata temu. Jak się jednak okazało, w tym czasie jedynie kontuzja stopy przed mastersami w 2005 roku okazała się poważna. Więcej urazów ma na koncie większość graczy z ATP. To że ktoś biega po korcie więcej jak Federer wcale nie znaczy że za pare miesięcy połamie się w sześciu miejscach i skończy karierę. Nadal z roku na rok robi postępy i gra coraz bardziej ekonomicznie. Lepszy serwis, pewniejszy bekhend, coraz częstsze wycieczki do siatki. Jeżeli w niedziele Roker nie wygra, to może mieć duże problemy z obroną tytułu nr 1 na koniec sezonu.

Boubson proszę Cię, mecz meczowi nie równy. Gdy Nadal spotykał się z graczami z czołówki (Youzhny, Murray, Gulbis od drugiego seta) to dominował całkowicie na korcie. Po co miał forsować tempo z Beckiem, Kieferem, czy dzisiaj z Schuettlerem. Na French Open taki Devilder wygrał z nim 5 gemów, a Roker aż 4. Tak samo było w Queen's, gdzie seta ugrał Nishikori i Karlovic, a potem nie udało się to ani Roddickowi, ani Djokovicowi. Jeżeli w niedziele Rafa zagra jeszcze lepiej niż z Murrayem (a nie wątpie że tak będzie) to Federer będzie musiał zagrać najlepsze spotkanie w tym sezonie żeby na koniec meczu podnieść po raz szósty złoty puchar. Roker ze spotkań z Soderlingiem, Ancicem czy Safinem na pewno nie wystarczy.

Do góry
#2465387 - 05/07/2008 07:10 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: Boubson]
skrzypo555 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2006
Postów: 4388
Skąd: Koszalin
Dla mnie 1.75 na Federera wyglada smakowicie. Serwis przewaga
Federera. Forehand niby z przwaga Nadala choc na tej nawierzchni
widac, ze przy szybszych pilkach nie ma czasu na dociagniecie i
skonczenie ruchow. Minimalnie na korzysc Federera. Backhand co
kiedys bylo udreka Nadala jest teraz pewnym punktem. Co prawda
jest to tylko zagranie na przebicie bez wielkiego ataku nadajace
sie bardziej na cegle. Wiecej wygrywajacych pilek jak i bledow po
stronie Federera. Znow minimalnie na korzysc Federera. W grze pod
siatka zdecydowana przewage ma Roger, ktory nie boi sie podejsc
do siatki i zaatakowac. Szybkosc po stronie Rafy. Technicznie
lepszy jest Federer i kolejny plus dla niego.

Federer ! \:\)

Do góry
#2465394 - 05/07/2008 07:16 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: Goget]
zaki Offline
old hand

Meldunek: 06/05/2003
Postów: 854
witam

mam wielki szacunek dla nadala bo chyba zaden sposród zawodników nie wklada tyle pasji i energii w swoje mecze...zgadam sie w zupelnosci z wczesniejsza teza ze Nadal w kazdym z poprzednich meczow gdy tylko zaczynał się extra koncentrowac na kazdej pilce to nie bylo cienia szans dla przeciwnika...widac bylo to dzis przy stanie *3-5

co do samego pojedynku z federem to bedzie mega ciekawe spotkanie taki pojedynek spokoju federera i agresji nadala ...i pewnie powtorka z roku poprzedniego czyli w 5 setach wyrywa federer

Do góry
#2465397 - 05/07/2008 07:24 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: skrzypo555]
ALEX Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 01/11/2005
Postów: 1895
Skąd: Tarnobrzeg
a ja ugryze ten mecz z drugiej strony otoz zagram sobie over 42.5 gema, to dosc wysoka linia, tak czy owak widze zwycietwo federera, a bardzo prawdopodobne sa szanse na chocby jeden tiebreak, ktory powinien dac juz over, no bo nie chce mi sie wierzyc ze w poszczegolnym setach beda sie lamac, to moze byc 5 setowy mecz gdzie over wejdzie latwo ale takze 4 sety powinny wystarczyc, zalozmy 7:6, 4:6, 6:4, 6:4 to taka moja ustawka na niedziele, mam nadzieje ze rafa jeszcze cos do takiego wyniku dolozy:)

Do góry
#2465398 - 05/07/2008 07:26 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: zaki]
KopusDupus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 3022
Skąd: skąd nadchodzą Litwini?
nie wyciągnę z rękawa mocy statystyk, nie podeprę się spektakularnym naciąganiem faktów, czy oceny poprzednich turniejowych meczy. ale spotkanie to wielce przypomina mi spotkania Samprasa z Agassim. I nie oszukujmy się, każdy z nich (nadal, federer, sampras czy tez agassi) lubowali sie w jednej czy dwoch nawierzchniach. takimi dla federera i samprasa byla/jest wlasnie trawa, i bez znaczenia z kim graja (wyj. Ancic w pierwszej rundzie kilkanascie lat temu) oboje w odpowiednim momencie i czasie potrafili dac z siebie wszystko i udowodnic, ze to wlasnie oni nazywani sa mistrzami tego a tego turnieju. wg mnie scenariusz moze byc tylko jeden - 3 byc moze 4 sety dla federera.

dodam tu, ze nie jest to typ, a jedynie moje spostrzezenia.

Do góry
#2465399 - 05/07/2008 07:27 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: zaki]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
forum zyje forum zyje \:\)

oczywiscie Goget ze mecz meczowi nierowny nie chodzilo mi o to ze jezeli ten ugral tyle a tamten tyle to znaczy ze ten wygra o tyle... pytanie tylko czy nie peknie balon w glowie Nadala... moim zdaniem (zbyt) wysoka wygrana w Paryzu daje mu przeswiadczenie ze powoli wysuwa sie szczebelek wyzej niz Roger... Federer jest znany z tego ze zaczyna ostro, jezeli zacznie z Rafa od przelamania to wszyscy znamy Rafe i jego impuslywnosc... zacznie sie denerwowac ze nie tak to mialo byc i obawiam sie ze moze nie wrocic na prawidlowy tor.. wlasnie spokoj i opanowanie pozwola Rogerowi siegnac po 6 tytul... na porazke Rogera poczekamy jeszcze rok... w 2009 wroci Sampras \:p

Do góry
#2465414 - 05/07/2008 08:05 Re: ATP - Wimbledon - 23.06-6.07 [Re: Boubson]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Akurat o psychikę Rafy bym się nie martwił, już w niejednym spotkaniu wychodził z dużych tarapatów, w tym kilka razy z Federerem, pokazując niesamowite opanowanie w kluczowych momentach. Do tego Rafa ma zawsze pełen respekt w stosunku do Rokera i innych dobrych zawodników, czyli to czego brakuje zbyt pewnemu siebie Djokovicowi. Wypoczęty Nadal walczy w ważnych spotkaniach do końca. Jak ktoś zacznie panikować przy niekorzystnym wyniku to szybciej Szwajcar, który ma wyraźny kompleks Hiszpana. Już w ostatnim finale miał duże problemy, mimo że górował wyraźnie w umiejętnościach gry na trawie. Teraz ta granica między nimi jest niemal niezauważalna jeżeli obaj grają na 100% swoich obecnych możliwości. Nadal zdaje sobie sprawę, że jest w formie i jest w stanie wygrać. Jestem spokojny, że właśnie w niedzielę zagra najlepsze spotkanie na tym turnieju. Jeżeli zobaczymy Federera w najlepszym wydaniu to raczej w 4-5 setach uda mu się wygrać, ja jednak myślę że psychicznie nie udźwignie presji i tak jak w pozostałych ważnych spotkaniach w tym sezonie polegnie.

Do góry
Strona 6 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (VVega, Lukasz111, Akhu, akagi, igea23, Sensei, pacyfista, Zaixi, Józef Małolepszy), 3699 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582206 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 14:25