Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#2437664 - 22/06/2008 18:11 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Amkwish]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
W taj parze nie ma zdecydowanego faworyta nie sa nim Hiszpanie pomimo, że wygrali wszystkie spotkania w grupie w ładnym stylu i nie podzielam zdania że męczyli się ze Szwedami mieli sporo sytuacji jednak obrona Trzech Koron dobrze sie spisywała poza tym Hiszpanie powinni wykonywać rzut karny w 45 min tamtego spotkania tyle że sędzia pozostał niewzruszony na staranowanie w polu karnym ich zawodnika bukmacherzy ustawili kursy pod Hiszpanów ze względu na spore osłabienia Włoch jak już wyżej wspomniano nie zagrają Pirlo, Gattuso może jeszcze ktoś ze składu wypadnie myśle że z tego powodu Włochy faworytem być nie moga.
Włochy to druzyna turniejowa jak wyjdą z grupy to bardzo trudno ich zatrzymać zresztą sprzyjało im w tej imprezie szczescie wykorzystali karny grali z przewagą zawodnika z Francja przez godzine jeśli sie nie mylę.
Osobiście kibicuje Hiszpanii i dobrze by było jakby Włochy pojechały dzis do domu ze względu na ich zachowawczą i kunktatorską gre i wybitne warianty defensywne z obroną do przesady by bramki nie stracić w taktyce.
Moim zdaniem Włochy denerwują mnie jeszcze bardziej tą swoją zachowawczą grą niz Niemcy pora by ostatni zespół z taką postawą jak Grecja pojechal do domu czy tak sie stanie trudno przewidzieć pewnie znowu sie Włochom upiecze i fuksem awansują.
Zdecydowanie życzyłbym sobie by Rosja zagrała ponownie z Hiszpanią obie drużyny grają ładną ofensywna piłkę jest szansa na ciekawy mecz, jeśli awansują Włochy to sobie catenachio obejrzymy i grę na 1:0
Dziś może przychyliłbym sie do zwycięstwa Hiszpanii, moze być takze kolejna dogrywka chociaż lepiej by jej nie było tylko np zwycięstwo w regulaminowym czasie Hiszpanii, bo w dogrywce róznie moze być, jeśli bedą karne to awansują Makarony ciezko Bufonowi karne sie strzela.
Mój typ Hiszpania - Włochy 1 2,45 w końcu ostatni faworyt bukmacherów może potwierdzi ich prognozy gdyż w pozostałych 3 cwiercfinałach Portugalia, Holandia i CHorwacja nie sprostały swoim rywalom.
Drugi wariant to Hiszpania - Wlochy X 3.10 i dogrywka oby sie nie sprawdził,bo im dłużej mecz bedzie trwał tym szanse Wloch będą wzrastać przynajmniej tak mi sie wydaje.

Do góry
Bonus: Unibet
#2437672 - 22/06/2008 18:20 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Piotruś Pan]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
A ja kibicuję Włochom i co??

Do góry
#2437691 - 22/06/2008 18:43 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: kfjatek]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Włosi bez Barzagli Cannavaro Pirlo oraz Gatuso , Hiszpania w najsilniejszym składzie z porywającą jak do tej pory grą na Euro , za Włochami przemawia w zasadzie tylko historia , Hiszpanie z reguły zawodza na wielkich imrezach Włosi wprost przeciwnie , ale to za mało żeby na nich postawic

awans Hiszpanii

Do góry
#2437741 - 22/06/2008 19:25 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Mindman]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
* Włochy awans 2.08

* Włochy - wygra obie połowy
11.00

Może i Włosi do tej pory nie pokazali nic nadzwyczajnego, ale czy Niemcy w grupie coś takiego zaprezentowały?(W grupie o wieleee łatwiejszej od włoskiej). Czy Hiszpania w słabszej grupie od "grupy śmierci" wypadła tak fantastycznie ( niech podstawą do oceny nie będzie jedynie spotkanie z Rosją a przekrój wszystkich meczy)? Za Włoskimi piłkarzami przemawia psychika dzięki której Włosi zdołali wyjść z grupy, dzięki której osiągali poprzednie sukcesy. Brak dobrej psychy powoduje że nawet będący w super formie, mający niesamowite umiejętności piłkarze grają poniżej swoich możliwości ( Żelik, Holandia). Hiszpania także zalicza się do tej grupy, a tą tezę potwierdzają ich występy na poprzednich imprezach. Fakt Włosi zagrają bez Pirlo i Gattuso ale są De Rossi, Aquilani, Perrotta czyli wielka trójca Romy która ma za sobą bardzo dobry sezon i która jest w stanie "pociągnąć grę". Dobrze dysponowany jest Cassano, pora by przebudził się Toni, wiecznie młody Del Piero czy czarny koń Di Natale. Po przeczytaniu artykułu podanego przez Mindmana pierwsze co nasunęło mi się na myśl to sytuacja w obozie Francji. Także była ona daleka od ideału i myślę że przyczniła się do tego że Trójkolorowi tak szybko pożegnali się z turniejem ( słaba forma także odegrała swoją rolę). Myślę że atmosfera panująca w szeregach Hiszpani także odciśnie swoje piętno w tym meczu , brak jaj hiszpańskich graczy (by Dali), rozkręcający się z meczu na mecz Włosi = Włochy w półfinale.

Do góry
#2437742 - 22/06/2008 19:25 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: ELDORADO]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: ELDORADO
Włosi bez Barzagli Cannavaro Pirlo oraz Gatuso , Hiszpania w najsilniejszym składzie z porywającą jak do tej pory grą na Euro , za Włochami przemawia w zasadzie tylko historia , Hiszpanie z reguły zawodza na wielkich imrezach Włosi wprost przeciwnie , ale to za mało żeby na nich postawic

awans Hiszpanii


Raczej tak i bez potrzeby rozgrywania dogrywki.

Ja podtrzymuje swoj typ na over 4,5 zoltych kartek.

Hiszpanie klepia, klepia ,az do znudzenia.
Taka "krotka" gra wymusza interwecje defensywy przeciwnika na pograniczu faulu.
Co prawda sedziowie sa na tej imprezie nad wyraz tolerancyjni, ale atak na nogi od tylu...nie ma przepros.
Tak zwrotni i szybcy zawodnicy jak Xavi, Iniesta czy obaj napastnicy sa nie do powstrzymania przy uzyciu li tylko srodkow fair play.
3 kartki dla Wlochow to minimum.
Z kolei w Seleccion Espanola tez nie brakuje goracych glow.
Marchena wydaje sie pewnym kandydatem na "zoltko" ,podobnie Ramos i...Iniesta, ktorego bardzo slaba strona jest gra w destrukcji i czesto pomaga sobie faulem w odbiorze pilki.
Nie wiadomo jeszcze czy zagra Puyol (jest anansowany, ale TV3 podalo ,ze nie ma tu pewnosci).
Zreszta czy to Carles czy drewniany Albiol w pojedynkach z Tonim nie wyjda na czysto ,moim zdaniem.
Poza tym El Nino tez nie zawsze potrafi utrzymac nerwy na wodzy, szczegolnie wtedy, gdy zdarzaja mu sie straty i przegrane pojedynki z obroncami.
Reasumujac 5-6 zoltych kartek winno byc pokazanych w tym spotkaniu.

Teraz na chwile wroce do Toniego.
To jest napastnik ,ktory zmarnowal do tej pory bodajze najwiecej "setek" na tych mistrzostwach.
Dla mnie od zawsze zalatywal "rasiatyzmem" ,ale suma sumarum to nie jest ogorek i nie bardzo chce mi sie wierzyc ,zeby zakonczyl te mistrzostwa bez zdobytej bramki.

Czy Toni strzeli ?
Czy Buffon prawie wszystko wybroni ?
Od tego zalezy typ na U/O ,jak dla mnie no bet ,bo w tym meczu trudno cokolwiek z takich opcji postawic.

Ktos pisal ,ze Wlosi maja jaja, a Hiszpanie nie.
Tega bzdura ,ale nie bede polemizowal.
Napisze tylko ,ze dla wzmocnienia cojones widzialbym dzis w skladzie De La Reda ,zamiast Iniesty.

Jest prawie pewne ,ze bedzie to mecz walki, tym bardziej ,ze tu ,w Hiszpanii bardzo duzo mowi sie w ostatnich dniach o meczu sprzed 14 lat , na MS w USA.
Wtedy Hiszpanie przegrali, ale w ostatnich minutach sedzia nie zauwazyl ,ze Tasotti zlamal nos Louisowi Enrique na polu karnym.
Ten fakt jest bardzo czesto teraz przywolywany przez media z komentarzem ,ze powtorki nie bedzie , Hiszpanie beda walczyc do konca.

Analiza wystepow Portugalii, Chorwacji czy Holandii nawet takiemu glabowi jak Aragones powinna dac do myslenia i nie spodziewam sie jakiegos naglego zalamania dyspozycji zawodnikow hiszpanskich.
Na drugiej lawce nie zasiada zreszta jakis wybitny trener ,wiec a la banquillo jest na remis.

Bramkarze : Buffon vs. Iker
Leciutka przewaga Wlocha, tak dam tu na upartego, bo Casillas to scisla swiatowa czolowka.

Obrona : w obu druzynach chyba najslabsze formacje, przy czym wloska wydaje mi sie ,mimo wszystko, odrobine lepsza, bardziej kolektywna i lepiej wspomagana przez pomocnikow.

Pomoc : pod nieobecnosc Pirlo i Gattuso ewidentna przewaga Hiszpanow ,majacych w odwodzie jeszcze Cesca ,Cazorle i de la Reda.

Atak : najlepszy duet napastnikow na tej imprezie to Villa i Torres - bezdyskusyjna przewaga ekipy hiszpanskiej.

Oczywiscie nazwiska nie graja, decyduje kolektyw ,dyspozycja dnia ,doza szczescia i pare innych drobiazgow.
Jednak jak sie jakis mecz stara analizowac to trzeba opierac sie na jakichs konkretach ,te zas przemawiaja za Hiszpania.

I na zakonczenie.
Hiszpanie to specjalisci od ladnej gry w grupie i odpadaniu w fazie pucharowej ?
Hmm...no dobrze ,niech bedzie ,tylko ile razy jeszcze mozna powtarzac te same bledy ?

Hiszpania w polfinale ?
Tak.

¡ PODEMOS ! \:\)

Do góry
#2437749 - 22/06/2008 19:29 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Hakan]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Hakan
Myślę że atmosfera panująca w szeregach Hiszpani także odciśnie swoje piętno w tym meczu , brak jaj hiszpańskich graczy (by Dali),


Moze te jakze odkrywcze tezy poparlbys jakimis argumentami ?

Jaka jest atmosfera w Seleccion Espanola ?
Moze o czyms nie wiem...

Do góry
#2437758 - 22/06/2008 19:36 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Amkwish]
False Offline
journeyman

Meldunek: 19/05/2007
Postów: 74

Do góry
#2437762 - 22/06/2008 19:38 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Amkwish]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Caly czas sie zastanawiam nad typem, ze Toni zdobędzie gola. hmm?

A co do meczu to nie zmienie zdania. Gra sie tak jak pozwala przeciwnik. Hiszpania wygrala wszystkie mecze w grupie, ale i tak nie przekonali mnie co do swojej formy. Dzis sadze, ze bedzie podobnie jak w meczu wczorajszym. Daje wieksze szanse Wlochom, dlatego gram ich awans. Nie wydaje mi sie, zeby Hiszpania zdominowala Italie. Wg mnie juz Szwecja pokazala, ze nie taki diabel straszny jak go maluja.
Zreszta wszystko okaze sie dzis wieczorem, ja mam nadzieje ze w polfinale zobaczymy Wlochow.

OT: Wie ktos jak expekt liczy ptk za kartki, bo nie ma nigdzie opisu.

Do góry
#2437792 - 22/06/2008 19:50 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: False]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: False


Lo matko z curkom \:D

Wczoraj o tym mowiono na TV4 ,po meczu Holendrow.

Aragones to cwok ,nie przebiera w slowach ,opierdolil gwiazdorka i to wszystko.
Ramos potem przeprosil, ze zrobil z tego afere i oswiadczyl ,ze bardzo zalezy mu na grze w Seleccion i ze szanuje trenera.

Swoja droga niedawno polska prasa pisala o tym ,ze w Katalonii brakuje paliwa i podstawowych produktow zywnosciowych.
Byla to bzdura wyssana z palca ,podobnie jak i ta o "konflikcie" wewnatrz Selecion.

Do góry
#2437807 - 22/06/2008 19:56 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Amkwish]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: Hakan
Myślę że atmosfera panująca w szeregach Hiszpani także odciśnie swoje piętno w tym meczu , brak jaj hiszpańskich graczy (by Dali),


Moze te jakze odkrywcze tezy poparlbys jakimis argumentami ?

Jaka jest atmosfera w Seleccion Espanola ?
Moze o czyms nie wiem...



1) http://sport.onet.pl/0,1264200,1774176,wiadomosc.html

2) wielki potencjał hiszpańskich graczy znany nie od dziś VS ilość zdobytych przez nich trofeum - w deycdujących fazach turnieju kurczą im się jajka niczym po wejściu do lodowatej wody

Do góry
#2437816 - 22/06/2008 19:59 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Hakan]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Tez stawiam na Hiszpanow, jednak boje sie ze po meczu znowu wszxyscy napisza ze Hiszpania jak zawsze odpadla w decydujacym momencie.

Ten konflik... Tylko gdy przeczytalem od razu mi sie skojarzylo ze to taka zaslona dymna przed meczem.

Do góry
#2437900 - 22/06/2008 20:42 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Hakan]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Hakan
...wielki potencjał hiszpańskich graczy znany nie od dziś VS ilość zdobytych przez nich trofeum - w deycdujących fazach turnieju kurczą im się jajka niczym po wejściu do lodowatej wody


Wlasnie z tym potencjalem to wielu grubo przesadza.

Bramkarz dobry ,obrona dosc marna ,pomoc niezla ,atak bardzo dobry.
Te oceny to oczywiscie na tle innych druzyn.

Minusem byl zawsze brak kolektywu, a to w decydujacych momentach bardzo wazny czynnik.
Taki obserwowalismy w meczach Turkow ,zauwazalny byl takze wczoraj u ruskich.

Druga rzecz to niekwestionowany lider, ktory bierze na siebie gre w trudnych chwilach.
Powiemy Xavi ?
Tak ,Xavi sie nadaje do tej roli ,ale nie jest przywodca ,bo ta role pelni Iker i to tylko z racji tego ,ze gada po kastylijsku.
Turasy maja Nihata ,Niemcy Ballacka i ma boisku to widac golym okiem ,a wsrod graczy Seleccion nie ma 100% zgody ,co do tego ,kto ma decydowac.
Xavi wydaje sie byc liderem ,ale on to udawadnia caly czas swoja gra ,mianowanym liderem nigdy w tej druzynie nie bedzie.

Jeszcze jedna sprawa.
Piszecie jakich to makarony maja zmiennikow.
Z calym szacunkiem ,ale lawka hiszpanska jest zdecydowanie mocniejsza ,oby tylko Aragones potrafil i ten atut wykorzystac.

Do góry
#2437921 - 22/06/2008 20:53 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Amkwish]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Klątwa 22 czerwca

22 czerwca 1986: Hiszpania - Belgia, ćwierćfinał Mistrzostw Świata. Mecz kończy się remisem 1-1, Hiszpanie przegrywają w karnych.

22 czerwca 1996: Hiszpania - Anglia, ćwierćfinał Mistrzostw Europy. Mecz kończy się remisem 0-0, Hiszpanie przegrywają w karnych.

22 czerwca 2002: Hiszpania - Korea, ćwierćfinał Mistrzostw Świata. Mecz kończy się remisem 0-0, Hiszpanie przegrywają w karnych.

22 czerwca 2008: Hiszpania - Włochy, ćwierćfinał Mistrzostw Europy. cdn.

PS. Druga strona medalu:

22 czerwca 1988: Włosi odpadają w półfinale Mistrzostw Europy przegrywając ze Związkiem Radzieckim 0-2.

22 czerwca 2004: Włochy wygrywają w grupie z Bułgarią 2-1 ale odpadają z Mistrzostw Europy bo Szwedzi po bramce w ostatniej minucie remisują z Danią 2-2 (już przed meczem było wiadomo, że taki wynik promuje obie drużyny).

Trzecia strona medalu:

Hiszpania nigdy nie wygrała z Włochami w turnieju mistrzowskim.

zaczerpnięte z supergiganta

Do góry
#2437929 - 22/06/2008 20:59 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Baqu]
dziura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/01/2008
Postów: 10040
Skąd: tbg/rzeszów
witam jak myslicie kto moze strzelic dzis dla włochów o ile wogóle ktos strzeli boo musze skontrowac kupon bo ma toniego i nie wiem za bardzo na kogo ??????

Do góry
#2437957 - 22/06/2008 21:21 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Baqu]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Baqu

Hiszpania nigdy nie wygrała z Włochami w turnieju mistrzowskim.


W zyciu "nigdy" nie trwa wiecznie, w sporcie tak samo ,najwyzszy czas przelamac zla passe.

PODEMOS \:\)

Do góry
#2437978 - 22/06/2008 21:39 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: chris]
seba30 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/02/2006
Postów: 4409
Skąd: Gliwice
Originally Posted By: chris

OT: Wie ktos jak expekt liczy ptk za kartki, bo nie ma nigdzie opisu.


Punkty za kartki naliczane są w następujący sposób: 10 punktów za żółtą kartkę i 25 za czerwoną. Maksymalna liczba punktów, jaką zawodnik może uzyskać za kartki to 35, bez względu na to czy zostanie on ukarany za kolejne przewinienie. Zakłady dotyczą regulaminowego czasu gry. Kartki dla "nie biorących udziału" (np: menadżerowie, rezerwowi nie odgrywający roli w spotkaniu) nie są wliczane do zakładu.

Do góry
#2437984 - 22/06/2008 21:47 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: Amkwish]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: Baqu

Hiszpania nigdy nie wygrała z Włochami w turnieju mistrzowskim.


W zyciu "nigdy" nie trwa wiecznie, w sporcie tak samo ,najwyzszy czas przelamac zla passe.

PODEMOS \:\)

my też mieliśmy się przełamać i wygrać z Niemcami.. \:\)

ponawiam pytanie, co sadziecie dziś o Tonim?
I jak to jest z tymi kartkami w expekt?

Do góry
#2437986 - 22/06/2008 21:48 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: chris]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Edit: dzięki Seba nie zauważyłem odp zanim wysłałem.

Do góry
#2438005 - 22/06/2008 22:08 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: chris]
osin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2005
Postów: 3104
Skąd: Wolverhampton
Originally Posted By: Baqu

Hiszpania nigdy nie wygrała z Włochami w turnieju mistrzowskim.



Poprawka, Hiszpanie wygrali z Włochami na Igrzyskach w 1920 roku ;\)

Do góry
#2438071 - 22/06/2008 23:12 Re: Ćwierćfinały: Hiszpania - Włochy [Re: osin]
Ludwiczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2007
Postów: 2004
Originally Posted By: osin

w 1920 roku ;\)


88 lat temu \:\)

Dzis osobiscie bym chciał obejrzec karne.

Mecz zbyt trudny do typowania

Do góry
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3878 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582279 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25