Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#256993 - 29/10/2004 02:57 Sieci neuronowe
Zbych Offline
journeyman

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 62
Od kilku lt zabawiam się wykorzystaniem zaawansowanych metod statystycznych w typowaniu. Po analizie wyników uzyskanych przez poszczególne grupy tematyczne uważam temat za szczególnie interesujacy. Proponuję stworzenie zespołu pasjonatów.

Do góry
Bonus: Unibet
#256994 - 29/10/2004 10:08 Re: Sieci neuronowe
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
Na statystyce w bukmchaerstwie cięzko osiągnać stałe dochody . Dla mnie to nie możliwe.

Do góry
#256995 - 29/10/2004 23:18 Re: Sieci neuronowe
Zbych Offline
journeyman

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 62
Maćku... nie masz racji.
Cała bukmacherka opiera się na szeroko pojętej matematyce. Tradycyjne opieranie się na analizie spotkań w dobie wyrównanych poziomów w lidze to anachronizm. Typowym przykładem są sporty amerykańskie. Eksperci typując w MLB osiagaja skuteczność max 65%, natomiast stosujac alternatywne metody czyli np. granie progresją w całym sezonie osiągasz zakładany zysk. A jak myslisz co jest podstawą teoretyczną sure i valuebetów nie mówiąc już o strategiach zarządzania kapitałem - tylko statystyka. Zadaj sobie troche trudu i przeczytaj na początek artykuł : http://www.mymait.com/Paper2/, a jak zrozumiesz sens -poszukaj infomacji na temat wykorzystania sieci neuronowych w predykcji.

Ale nie o to chodzi - ponawiam, apel dla zainteresowanych tematem. Niezainteresowanych proszę o powstrzymanie sie od wypowiedzi.

Do góry
#256996 - 30/10/2004 13:26 Re: Sieci neuronowe
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Temat sieci neuronowych był już kiedys dawno temu poruszany i zdaje się że umarł bez efektów a przynajmniej takie nie zostały przedstawione. Powiedz mi czy chcesz wykorzystywać sieć do typowania wyniku czy obliczania prawdopodobieństwa poszczególnych rozstrzygnięć

Do góry
#256997 - 30/10/2004 17:45 Re: Sieci neuronowe
Michauek Offline
addict

Meldunek: 04/12/2003
Postów: 696
Zbych- ten link nie chodzi. Ja zajmuje sie bukmacherstwem tylko matematycznie ( na sporcie sie raczej nie znam) i troche mnie to zaintrygowalo. Mozesz napisac cos wiecej?

Do góry
#256998 - 30/10/2004 17:46 Re: Sieci neuronowe
Michauek Offline
addict

Meldunek: 04/12/2003
Postów: 696
O, juz dziala. Jestem nawet niezly z angielskiego, ale tu jest tyle fachowych sformuowan ze nie przebije sie przez to. Ratuj

Do góry
#256999 - 30/10/2004 21:56 Re: Sieci neuronowe
Zbych Offline
journeyman

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 62
Wykorzystanie sieci do typowania a właściwie do szacowania prawdopodobieństwa wyniku zdarzenia w różnych sportach ( w tym w piłce nożnej ) jest prowadzone przez kilka grup. Chociaż korzystają z niewielu prostych neuronów wejściowych wyniki osiągają całkiem dobre wyniki ( tzn. ok. 25% zysk globalny ) bez wykorzystania informacji o kontuzjach, grach w pucharach oraz bez oceny fluktuacji kursu czy oceny układów pozaboiskowych nie wspomnę o analizie czasowej. Ciekawe rozwiązanie zastosowano w programie Neurodesigner. Autorzy wykorzystując snn szacują prawdopodobieństwo wyniku, które z kolei mozna modyfikować kilkoma wskaźnikami w oparciu o swoją wiedzę. Zresztą, wskoczcie na stronę programu tam jest wersja demo.
Dalej ponawiam apel do zainteresowanych... chodzi o skuteczność 75% przy kursie 1,75

Do góry
#257000 - 31/10/2004 16:38 Re: Sieci neuronowe
sebau Offline
member

Meldunek: 07/03/2003
Postów: 189
Skąd: Krosno Odrz.
Napisałem prace inzynierska z Sieci Neuronowych. Zgadzam, sie ze ze SN mozna wykrzystac do predykcji zdarzen sportowych. Jednak w dzisiejszych czasach zmienia sie za duzo czynnikow zewnetrznych(jezeli chodzi o pilke:sklady personalne zespolow, budzety itd.) aby skutecznie wykorzystac statystyke z poprzednich sezonow. Mo«e inne sportu sie do tego nadaja, ja gram tylko pilke i wiem, ze tu SN moga tylko przeszkadzac w typowaniu. Wez pod uwage, ze takie programy maja rowniez bukmacherzy ustalajacy kursy . Moim zdaniem kluczem do grania zakladow z "value" i przebicie prowizji booka jest po prostu szybka dobra informacja i zagranie meczu zanim bukmacher uaktualni kursy. Choc wiadomo, ze sposobow na ogranie bookow jest wiele

pozdrawiam,
sebau

Do góry
#257001 - 01/11/2004 01:44 Re: Sieci neuronowe
viking24 Offline
addict

Meldunek: 04/08/2003
Postów: 696
Skąd: Stalowa Wola
Czesc.Ja jestem zainteresowany tematem sieci neuronowych i wgryzam się cały czas w ten temat . Ja jednak chce spróbować go wykorzystywać w grze na under/over

Do góry
#257002 - 01/11/2004 01:58 Re: Sieci neuronowe
viking24 Offline
addict

Meldunek: 04/08/2003
Postów: 696
Skąd: Stalowa Wola
Jak już wspomniałem wgryzam się cały czas. Jeśli ktoś może polecic jakieś ciekawe stronki odnośnie tego tematu , ksiązki itp bedę wdzięczny. Apropo czy próbował wykorzystać te sieci w typowaniu under/over. Ja myślałem o meczach NBA. Mam w planach typować dziennie 4 mecze z NBa-under lub over, to zależy jaka granicę wystawi bestia=buk i od
moich wyliczeń.chce wykorzystać do tego jeszcze sieci neuronowe. Co fachowcy myslą o wykorzystaniu sieci do typowania under/over?. Jaka mozliwą skutecznośc mozna osiągnąc ?Sprawdzał ktoś. Bęę grał progresja na 3 stopnie -trochę przerobiona jeszcze na własne potrzeby i skutecznośc minimum jaka mnie interesuje dziennie to 3 trafienia z 4 meczy.

Do góry
#257003 - 01/11/2004 02:07 Re: Sieci neuronowe
SLAW Offline
old hand

Meldunek: 08/10/2001
Postów: 851
Skąd: lodz
realne wydaje mi sie 3 trafione na 5 co i tak bedzie wynikiem rewelacyjnym niestety nie grałem ale potestuje i moze cos z tego bedzie !!!

SLAW

Do góry
#257004 - 01/11/2004 02:25 Re: Sieci neuronowe
viking24 Offline
addict

Meldunek: 04/08/2003
Postów: 696
Skąd: Stalowa Wola
Wrzuccie jakies ciekawe linki albo tytuły ksiązek najlepiej w naszym ojczystym języku/ang znam ale nie aż tak rewelacyjnie/Jak ktos juz testował sieci to może coś wrzucic jakies próby itp

Do góry
#257005 - 01/11/2004 05:03 Re: Sieci neuronowe
Zbych Offline
journeyman

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 62
Slaw - przejrzałem wreszcie Twoje stare posty. Myślę, że potrafimy sami lub z pomocą buków oszacować prawdopodobieństwo wyniku, znaleźć kursy prze- i niedoszacowane a co za tym idzie wiemy które spotkania warto obstawiać. Poszukując najlepszego algorytmu typowania koncentrujemy się na wyborze spotkań najkorzystniejszych z naszego punktu widzenia tzn. zwyciestw najczęściej gospodarzy. A może warto spojrzeć na to odwrotnie ? Przesłanki ku temu są następujące :
1/ poziom zespołów w ligach staje się z roku na rok bardziej wyrównany
2/ kurs na niewygraną faworyta jest najczęściej zawyżany ( wielokrotnie nawet valuebety na x2 )
3/ fluktuacja kursów u buków danego kraju tez daje pewne wskazówki.
Napisz czy bawiłeś się kiedyś analizą czasową formy czy tez wyników ?

Do góry
#257006 - 01/11/2004 06:32 Re: Sieci neuronowe
SLAW Offline
old hand

Meldunek: 08/10/2001
Postów: 851
Skąd: lodz
Quote:

Poszukując najlepszego algorytmu typowania koncentrujemy się na wyborze spotkań najkorzystniejszych z naszego punktu widzenia tzn. zwyciestw najczęściej gospodarzy. A może warto spojrzeć na to odwrotnie ? Przesłanki ku temu są następujące :
1/ poziom zespołów w ligach staje się z roku na rok bardziej wyrównany
2/ kurs na niewygraną faworyta jest najczęściej zawyżany ( wielokrotnie nawet valuebety na x2 )
3/ fluktuacja kursów u buków danego kraju tez daje pewne wskazówki.
Napisz czy bawiłeś się kiedyś analizą czasową formy czy tez wyników ?





co do wyboru spotakan najkorzystniejszych to jedyna wyrocznia jest u mnie p*k>1

fluktuacja kursów tak ma znaczenie(lub moze miec)ale gdzie znalezc ponad 1000 meczy no sa na tip-exie ale mi nie chce sie tego teraz obrabiac

tak moje modele opieraja sie na symulacjach modeli czasowych
z tym ze jako takie efakty uzyskuje tylko w tych dyscyplinach gdzie decydyjace sa 2-3 czynników jak soccer czy hockey dlatego sie zastanawiałem jaki byłyby wyniki gdybtm wzioł na wejscie NN wprowadził juz rankingi dla strzałow bramek itp wyliczonych za pomoca analizy szeregów czasowych ale nie wiem który soft jest najlepszy do takiej symulacji mowie teraz o nn i zebym to jeszce potrafił obsługiwac sprawnie tzn tak bym mogł wprowadzic na wejsciu ok 10 zmiennych a na wyjsciu zebym dostał %%


SLAW

Do góry
#257007 - 01/11/2004 16:39 Re: Sieci neuronowe
viking24 Offline
addict

Meldunek: 04/08/2003
Postów: 696
Skąd: Stalowa Wola
Doradzcie w jaki sposób wykorzystać sieci neuronowe przy typowaniu under/over w NBA.Bo na tej dyscyplinie w pierwszej kolejności skupie swoja uwagę .Prosze o odpowiedz i pomysły.Czy próbowaliście wogóle stosować już kiedyś sieci w typowaniu under/over?????

Do góry
#257008 - 01/11/2004 16:45 Re: Sieci neuronowe
Zbych Offline
journeyman

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 62
Z Twoich wypowiedzi mniemam iż nadal zainteresowany jesteś obróbka statystyczną, mam więc nadzieję, że pobawimy się wspólnie.
Slaw - ja jestem hodowany na Statistice. Jest to chyba dobre narzędzie dla obróbki NN, praktycznie bez ograniczenia ilości neuronów wejściowych. Zresztą cytowane powyżej grupy nie korzystają z większej ilości niż 8 , a z tego 2-3 mają znaczenie bazowe.
Chciałbym zrobić maszynkę podającą tylko kilka spotkań w tygodniu ale z wysokoką czułością i swoistością osiągając minimalny zysk 25%. No wiem, że tyle to już teraz mamy ale ile się trzeba naczytać
To co ? do roboty ?
ps. przejrzałem Twoje posty dotyczące Betdevila i mam pytanie czy w korelacjach uwzględniłeś poprawki dla tzw. zdarzeń wyjątkowych ?

Do góry
#257009 - 01/11/2004 17:30 Re: Sieci neuronowe
hi_res evil Offline
addict

Meldunek: 11/06/2001
Postów: 575
Quote:


Slaw - ja jestem hodowany na Statistice. Jest to chyba dobre narzędzie dla obróbki NN, praktycznie bez ograniczenia ilości neuronów wejściowych.




sprobujcie obaj NeuroSolutions
milo sie integruje z excelem, co jest imho duzym plusem
ma poza tym nieco wiecej funkcji konfiguracyjnych sama siec


Quote:

Zresztą cytowane powyżej grupy nie korzystają z większej ilości niż 8 , a z tego 2-3 mają znaczenie bazowe.




jezeli masz dobrze wyodrebnione 2-3 parametry bazowe to siec neuronowa nie jest ci do niczego potrzebna


Quote:

ps. przejrzałem Twoje posty dotyczące Betdevila i mam pytanie czy w korelacjach uwzględniłeś poprawki dla tzw. zdarzeń wyjątkowych ?




korelacje tam wtedy to chyba liczylem ja - ale nie uwzglednialem tych poprawek
w ogole (juz nie wdajac sie w szczegoly metodologii ich identyfikacji) jestem za zostawianiem ZW, a na pewno w przypadku zdarzen sportowych

Do góry
#257010 - 01/11/2004 17:41 Re: Sieci neuronowe
SLAW Offline
old hand

Meldunek: 08/10/2001
Postów: 851
Skąd: lodz
no inaczej chyba nie potrafie typowac no statistica wiem ze dobra problem w tym ze wtej chwili nie mam dodatku nn zaraz sprawdze ile to kosztuje i moze zakupie albo innym spospem ja dostane.

co do 25% ja tam wole mały zysk zadowole sie nawet 5% byle meczy było sporo i mozna szybko weryfikowac system co do zysku 25% to widze ze taki poziom osiaga tylko ibet ale mała próba narazie codz wyglada ciekawie i mysle ze maja szanse na długofalowe 10%

nie dokonca wiem co oznaczaja zdarzenia wyjatkowe ? mogłbys to sprecyzowac bo statytsyka nie lubi gdy sie wywala jakies nietypowe informacje

SLAW

Do góry
#257011 - 01/11/2004 18:01 Re: Sieci neuronowe
SLAW Offline
old hand

Meldunek: 08/10/2001
Postów: 851
Skąd: lodz
witam hre
to ty jeszcze hasło do forum pamietałes ?

Quote:

Quote:

Zresztą cytowane powyżej grupy nie korzystają z większej ilości niż 8 , a z tego 2-3 mają znaczenie bazowe.



jezeli masz dobrze wyodrebnione 2-3 parametry bazowe to siec neuronowa nie jest ci do niczego potrzebna





no własnie siec mnie zinteresowała tyleko ze wzgledu na to ze chciałem zobaczyc jak sie zachowa jak dostanie wiecej danych wejsciowych czy bedzie stabilniejsza niz modele statystyczne ,chodz nie wydaje mi sie zeby mogła taka byc w przypadku gdzy dysponujemy naprawde duzymi próbami (>10000meczy i powiedzmy i >500 dla kazdej z drózyny )poprostu noze jest lepsza dla małych prób

SLAW

Do góry
#257012 - 01/11/2004 18:31 Re: Sieci neuronowe
hi_res evil Offline
addict

Meldunek: 11/06/2001
Postów: 575
Quote:


to ty jeszcze hasło do forum pamietałes ?




ostatni proces przypominania tak mi zapadl w pamiec, ze juz chyba nigdy nie zapomne

Quote:


no własnie siec mnie zinteresowała tyleko ze wzgledu na to ze chciałem zobaczyc jak sie zachowa jak dostanie wiecej danych wejsciowych czy bedzie stabilniejsza niz modele statystyczne ,
[...]
poprostu noze jest lepsza dla małych prób





wlasnie chyba jest odwrotnie - sieci maja zastosowanie tam, gdzie ciezko calosc objac 'normalnymi' metodami i tam gdzie za bardzo nie wiemy 'jak' szukac powiazan - tzn. co wplywa na co

a tak swoja droga to brakuje mi w programach obecnych na rynku takiej elastycznosci jak w excelu - konkretnie chodzi mi o jakakolwiek siec rekurencyjna i niemoznosc (zapewne tylko trudnosc, ale dla mnie niemoznosc) odwolania sie do danych z t-1, ale zawartych niekoniecznie w poprzednim wierszu

bo rozumiem, ze do tej pory caly czas uwaga nasza skupiala sie na zwyklej 'statycznej' sieci NN? a wlasnie, jezeli juz, to rekurencyjna i zaprzagniecie jej juz w etap przygotowywania danych (analize czasowa) daloby jakies efekty

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (alfa), 3379 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581883 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49