Opcje tematu
#2514812 - 01/08/2008 07:50 Kolarstwo - Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko



Kolarstwo szosowe
Konkurencje olimpijskie:
Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn
Jazda indywidualna na czas mężczyzn
Wyścig ze startu wspólnego kobiet
Jazda indywidualna na czas kobiet


Kolarstwo torowe
Konkurencje olimpijskie:
Sprint indywidualny mężczyzn
Olimpijski sprint drużynowy mężczyzn
Wyścig na 4000m na dochodzenie indywidualny mężczyzn
Wyścig na 4000m na dochodzenie drużynowy mężczyzn
Wyścig punktowy mężczyzn
Keirin mężczyzn
Wyścig dwójek mężczyzn
Sprint indywidualny kobiet
Wyścig na dochodzenie indywidualny kobiet
Wyścig punktowy kobiet

Kolarstwo górskie
Konkurencje olimpijskie:
Cross olimpijski mężczyzn
Cross olimpijski kobiet

Kolarstwo BMX
Konkurencje olimpijskie:
Wyścig mężczyzn
Wyścig kobiet

Reprezentanci Polski:
Aleksandra Dawidowicz, Maja Włoszczowska, Marek Galiński, Paulina Brzeźna, Tomasz Marczyński, Jacek Morajko, Przemysław Niemiec, Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński, Łukasz Kwiatkowski, Rafał Ratajczyk.

Przydatne linki:
Program zawodów
Polski Związek Kolarstwa
Międzynarodowa Unia Kolarska

Do góry
Bonus: Unibet
#2526991 - 08/08/2008 20:50 Re: Kolarstwo - Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008 [Re: retoox]
Rivaldo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/12/2003
Postów: 3594
Skąd: Poznań
Szukam jak wyglada profil tego etapu moze ktos juz znalazl?

Do góry
#2526998 - 08/08/2008 21:01 Re: Kolarstwo - Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008 [Re: Rivaldo]
Mathiass Offline
old hand

Meldunek: 31/08/2007
Postów: 980
Originally Posted By: Rivaldo
Szukam jak wyglada profil tego etapu moze ktos juz znalazl?
http://img166.imageshack.us/img166/2184/profilju4.jpg

Do góry
#2526999 - 08/08/2008 21:02 Re: Kolarstwo - Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008 [Re: Mathiass]
Mathiass Offline
old hand

Meldunek: 31/08/2007
Postów: 980
Finish ostatnie 800 m pod gore

Do góry
#2528037 - 09/08/2008 05:56 Re: Kolarstwo - Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008 [Re: Mathiass]
Tomasz Frankowski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2004
Postów: 5378
Skąd: Wielkopolska
sadze ze dzis moze psikusa zrobic A. Contador , slaby napewno nie jest a miejsca 1-3 hmm 5.00 warte gry

Do góry
#2545854 - 16/08/2008 03:42 Re: Kolarstwo - Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008 [Re: Tomasz Frankowski]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Jutro jest największa szansa na medal w kolarstwie torowym i być może w ogóle w kolarstwie.
Ratajczyk z tego co pamiętam to zdobył dwa medale na MŚ w wyścigu punktowym więc można po cichu liczyć na dobry występ. Jednak trzeba pamiętać, że jest to dosyć nieprzewidywalny wyścig, ale z drugiej strony Ratajczyk jest inteligentnym zawodnikiem i dobrze rozgrywa wyścig taktycznie

Do góry
#2568362 - 26/08/2008 17:19 Re: Kolarstwo - Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008 [Re: podstawek]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Jako, ze zostalo cos napomkniete na temat rozliczania kolarzy torowych GBR i POL, to sie do tego odniose.

Tak Onda, uwazam, ze powinnismy rozliczac naszych kolarzy, ale niestety zasmuce Cie, bo nie mozemy ich rozliczac takimi samymi kryteriami co kolarzy GBR.

Wiem, ze to smutne, ale...

Wiem, ze Cie smuci, ze kolarze wreszcie doczekali sie obiektu z prawdziwego zdarzenia, a nie zdobyli 12 medali tak jak GBR, ale moze jakbys wiedzial, ze obiekt w Pruszkowie oficjalne otwarcie bedzie mial 3.09.08, a kolarze zaczeli na nim trenowac niedlugo przed IO, to moze bys troche inaczej ich ocenial.
Dla porownania w Wielkiej Brytanii jest 20 (slownie: DWADZIESCIA) torow kolarskich i wszystkie otwarte byly juz przed IO.

Wiem, ze Cie smuci, ze kolarze nie zdobyli 12 medali, ale u nas mamy 108 klubow, ktore przygarna torowcow, z czego polowa miesci sie w woj. zach.-pom., gdzie jak wszyscy wiemy w Szczecinie znajduje sie BETONOWY tor (mam nadzieje, ze wiesz, ze jest lekka roznica). Dla porownania w Wlk. Brytanii klubow jest 600.

Nie wiem jak jest teraz, ale wiem, ze do niedawna tor betonowy dawal mozliwosc organizacji jedynie ME, dlatego tez trudno sie dziwic, ze nasi w okrojonej stawce na swoim ulubionym betonowym torze w Szczecinie ktoregos pieknego roku zdobyli worek medali i ciagle je zdobywaja w ME.

Wielce zastanawiajace jest, ze czlowiek myslacy i niebetonowy dziwi sie, ze nieotwarty jeszcze tor nie sprawil, ze z dnia na dzien stalismy sie potega w kolarstwie torowym, a nasi kolarze nie walczyli o medale.

Jesli uwazasz, ze mozliwosc trenowania na swietnym swiatowej klasy obiekcie pod okiem byc moze innych fachowcow (troche lepszych) niz obecnie nie przyniesie efektow proponuje popatrzec na starty kajakarzy gorskich. Jesli nie wiesz o co chodzi, wujek google Ci pomoze.


"- Nasi zawodnicy nie mają gdzie trenować - żali się prezes PZKol. - Nikt nie chce ich przyjąć, tory są zajęte, bo wszyscy przygotowują się do igrzysk. Dlatego zależy mi na tym, aby już w marcu w Pruszkowie rozpoczęły się regularne treningi i polscy kolarze mogli w dobrych warunkach przygotować się do olimpijskiego startu. Być może nie zdążymy do tego czasu wykończyć wszystkich pomieszczeń zaplecza w podziemiach, ale część nadziemna będzie już gotowa." to wypowiedz Walkiewicza ze stycznia.

Zamiast IDIOTYCZNYCH porownan do GBR, ktora zanotowala najlepszy start w historii w kolarstwie torowym, proponuje Ci lekko przeczyscic okularki i porownac start naszych do odpowiednio: FRancji, Niemiec i Australii. Te 3 wymienione przeze mnie kraje zdobyly LACZNIE 5 medali. 3 potegi kolarstwa torowego, ktore takie obiekty jak my mamy JEDEN, maja w co drugim wiekszym miescie i nie od polowy 2008 roku, tylko od bardzo dawna zdobyly LACZNIE 5 medali.

Myslisz, ze tam tak jak u nas trwa dysputa czy powinni wysylac tych, co przyjada bez medalu? \:D

Co do startu naszych, to uwazam, ze TROCHE zawiedli, liczylem, ze Ratajczyk wejdzie do osemki i liczylem na miejsce punktowane w sprincie druzynowym, ktoremu przeszkodzila tylko i wylacznie raczej PECHOWA DQ. Ale oceniajac ich na 0, Ty mnie zawiodles bardziej, swoim nieograniczonym dyletanctwem.

Mam Ci cos jeszcze napisac na temat jezdziectwa, o ktorym wiem niewiele? Na szczescie mam wujka w internecie i pomogl mi pokonac moj totalny brak wiedzy, dzieki czemu sie nie osmieszam ocena naszych sportowcow?

Do góry
#2568367 - 26/08/2008 17:26 Re: Kolarstwo - Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008 [Re: polskignom]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Originally Posted By: polskignom
Jako, ze zostalo cos napomkniete na temat rozliczania kolarzy torowych GBR i POL, to sie do tego odniose.

Tak Onda, uwazam, ze powinnismy rozliczac naszych kolarzy, ale niestety zasmuce Cie, bo nie mozemy ich rozliczac takimi samymi kryteriami co kolarzy GBR.

Wiem, ze to smutne, ale...

Wiem, ze Cie smuci, ze kolarze wreszcie doczekali sie obiektu z prawdziwego zdarzenia, a nie zdobyli 12 medali tak jak GBR, ale moze jakbys wiedzial, ze obiekt w Pruszkowie oficjalne otwarcie bedzie mial 3.09.08, a kolarze zaczeli na nim trenowac niedlugo przed IO, to moze bys troche inaczej ich ocenial.
Dla porownania w Wielkiej Brytanii jest 20 (slownie: DWADZIESCIA) torow kolarskich i wszystkie otwarte byly juz przed IO.

Wiem, ze Cie smuci, ze kolarze nie zdobyli 12 medali, ale u nas mamy 108 klubow, ktore przygarna torowcow, z czego polowa miesci sie w woj. zach.-pom., gdzie jak wszyscy wiemy w Szczecinie znajduje sie BETONOWY tor (mam nadzieje, ze wiesz, ze jest lekka roznica). Dla porownania w Wlk. Brytanii klubow jest 600.

Nie wiem jak jest teraz, ale wiem, ze do niedawna tor betonowy dawal mozliwosc organizacji jedynie ME, dlatego tez trudno sie dziwic, ze nasi w okrojonej stawce na swoim ulubionym betonowym torze w Szczecinie ktoregos pieknego roku zdobyli worek medali i ciagle je zdobywaja w ME.

Wielce zastanawiajace jest, ze czlowiek myslacy i niebetonowy dziwi sie, ze nieotwarty jeszcze tor nie sprawil, ze z dnia na dzien stalismy sie potega w kolarstwie torowym, a nasi kolarze nie walczyli o medale.

Jesli uwazasz, ze mozliwosc trenowania na swietnym swiatowej klasy obiekcie pod okiem byc moze innych fachowcow (troche lepszych) niz obecnie nie przyniesie efektow proponuje popatrzec na starty kajakarzy gorskich. Jesli nie wiesz o co chodzi, wujek google Ci pomoze.


"- Nasi zawodnicy nie mają gdzie trenować - żali się prezes PZKol. - Nikt nie chce ich przyjąć, tory są zajęte, bo wszyscy przygotowują się do igrzysk. Dlatego zależy mi na tym, aby już w marcu w Pruszkowie rozpoczęły się regularne treningi i polscy kolarze mogli w dobrych warunkach przygotować się do olimpijskiego startu. Być może nie zdążymy do tego czasu wykończyć wszystkich pomieszczeń zaplecza w podziemiach, ale część nadziemna będzie już gotowa." to wypowiedz Walkiewicza ze stycznia.

Zamiast IDIOTYCZNYCH porownan do GBR, ktora zanotowala najlepszy start w historii w kolarstwie torowym, proponuje Ci lekko przeczyscic okularki i porownac start naszych do odpowiednio: FRancji, Niemiec i Australii. Te 3 wymienione przeze mnie kraje zdobyly LACZNIE 5 medali. 3 potegi kolarstwa torowego, ktore takie obiekty jak my mamy JEDEN, maja w co drugim wiekszym miescie i nie od polowy 2008 roku, tylko od bardzo dawna zdobyly LACZNIE 5 medali.

Myslisz, ze tam tak jak u nas trwa dysputa czy powinni wysylac tych, co przyjada bez medalu? \:D

Co do startu naszych, to uwazam, ze TROCHE zawiedli, liczylem, ze Ratajczyk wejdzie do osemki i liczylem na miejsce punktowane w sprincie druzynowym, ktoremu przeszkodzila tylko i wylacznie raczej PECHOWA DQ. Ale oceniajac ich na 0, Ty mnie zawiodles bardziej, swoim nieograniczonym dyletanctwem.

Mam Ci cos jeszcze napisac na temat jezdziectwa, o ktorym wiem niewiele? Na szczescie mam wujka w internecie i pomogl mi pokonac moj totalny brak wiedzy, dzieki czemu sie nie osmieszam ocena naszych sportowcow?



No comment - nie polemizuję z człowiekiem , który nie potrafi czytać ze zrozumieniem i wysuwa horrendalne ( to z Vabanku ) wnioski.
===========================================================
Życzę Ci wszystkiego najlepszego - potwornych wygranych i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym - wyjeżdżam na urlop - pierwszy przed IO w Londynie .
===========================================================

pozdrawiam

Do góry
#2568370 - 26/08/2008 17:33 Re: Kolarstwo - Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008 [Re: onda]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Czy ja wiem czy nie umiem czytac ze zrozumieniem...raczej zaczalem z innej strony niz Ty bys sobie zyczyl...amen. Wiele sukcesow w zyciu zycze Tobie i Twoim dzieciom...

Do góry
#2572281 - 28/08/2008 07:52 Re: Kolarstwo - Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008 [Re: polskignom]
Master Flamaster Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2006
Postów: 7056
Skąd: Polska/UK
Nie ma co porownywac naszych kolarzy z tymi z UK. Po sukcesach Brytyjskich kolarzy rozmawialem z moim kolega Anglikiem i pytalem o przyczyny ich dominacji. On odpowiedzial, ze sklada sie na to kupa kasy, mega nowoczesna baza treningowa i sztab ludzi (takze naukowcow) pracujacych na jak najlepsza aerodynamika kolarzy. Do tego wychwalal jeszcze wybitna prace dwoch ludzi z Brytyjskiego Zwiazku Kolarskiego, dawnych kolarzy, ale nie pamietam nazwisk. Z tego co mi mowil, to np. rama rowera jest dopasowana co do milimetra (sic!) do sylwetki kolarza. To tylko jeden z wielu szczegolow, ktore zebrane w kupe robia roznice.

Do góry




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (alfa), 3467 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581630 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49