Strona 11 z 22 < 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 21 22 >
Opcje tematu
#265856 - 12/07/2005 16:32 Re: Betfair...
kurson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2004
Postów: 6893
Skąd: Kraków / Ustrzyki Dolne
Quote:

to nie prowizja. kursy po 1.01 na 1, X i 2 swiadcza o tym, ze dany market na Betfair jest malo popularny i jakis gracz ma ochote kogos po prostu nabic w butelke takimi kursami.




Najczęściej to nie żaden gracz, ale po prostu sam serwis wystawia takie "atrakcyjne" kursy, tylko po to, żeby po obu stronach pojawiło się cokolwiek. Jak ktoś to zagra to serwis raczej nie straci - np. codziennie jest tak na akumulatorach w baseballu.

Prawda jest taka, że betfair jest podstawowym serwisem, w którym typuję, inne buki wykorzystuję najczęściej do postawienia jakiegoś combosika... No właśnie - to jedna z niewielu wad betfair. Wprawdzie 95% kasy inmwestuję w single, ale ... chciałoby się mieć możliwość zagrania np. dubelka (pomijam raczej rzadkie akumulatory).

Pozdrawiam

P.S. Mam subiektywne wrażenie, że ostatnio (3-4 miesiące wstecz) popsuł się trochę support, a już na pewno usztywnili stanowisko w sprawie zasad przyznawania bonusu.

Do góry
Bonus: Unibet
#265857 - 12/07/2005 16:43 Re: Betfair...
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Quote:


to nie prowizja. kursy po 1.01 na 1, X i 2 swiadcza o tym, ze dany market na Betfair jest malo popularny i jakis gracz ma ochote kogos po prostu nabic w butelke takimi kursami
z oferta BF jest roznie. jesli jakis market nie jest popularny to trudno sie dziwic by mial wiele opcji. z tego co sie orientuje niektore markety zostana rozbudowane juz niebawem. w tym 1. liga polskiej Ekstraklasy.
.




Mozna to nazywac jak chcesz - pisales o niskiej prowizji kiedy sie wyswietlaja liczby 101% i 99% - jak sa kursy 1,01 to prowizja jest absurdalnie wysoka a wynika to faktycznie z malej plynnosci rynku. Tylko co z tego, ze podasz jako zalete mala prowizje skoro na wiekszosci rynkow plynnosc jest taka, ze prowizja jest wyzsza niz u bucka?

Quote:


to zaleta, a nie wada. to pokazuje ile wiedza osoby grajace na BF i to oni czesto wymuszaja zmiany kursow u bukmacherow. reaguja szybciej od analitykow pracujacych dla bukow.
jesli np. dowiadujesz sie, ze nie gra podstawowy sklad z ogolnodostepnego zrodla to kurs nie utrzyma sie nigdzie. a z meczami ustawionymi(?) jest roznie.





Jak dla kogo - jak ktos chce grac w taki sposob, ze ma jakies wiadomosci i wykorzystuje to, ze dowiedzial sie szybciej niz analityk bucka to w BF zwykle nie znajdzie juz dobrego kursu a w buckach ktore "zaspaly" owszem

Quote:

Trzecia wada to za wysoka mimo wszystko prowizja. Jak placisz 5% od wygranej to np. na pilke bardzo czesto nizsza prowizja ma pointbet czy 10bet.

czy aby na pewno?
zalozmy, ze typujemy;
kurs na home win : Pointbet 1.85 BF 2.0
stawiamy 100 Euro
zaklad wygrywa

Wygrana netto w Pointbet: 85 Euro
Wygrana netto w BF: 100 Euro - 5%(max prowizja)= 95 Euro

5% to najwyzsza prowizja pbierana od wygranych netto.. zmniejsza sie im czesciej korzystamy z BF.





Pointbet ma to do siebie, ze kursy nie sa 1,85 1,85 tylko na przyklad:
Wigan vs Chelsea 1 1/4:0 1.96:1.97 - gdyby w bf byl duzo plynniejszy i w kazdym meczu rynek handicapow na pilke z prowizja 1% to moze bedzie lepsze niz pointbet. W tej chwili bardzo rzadko zdarza sie, ze bardziej oplaci sie zagrac w bf niz w point.
A zmniejszenie prowizji oczywiscie jest mozliwe tyle, ze obrot jaki jest do tego potrzebny (czyli prowizja jaka trzeba oddac buckowi) jest bardzo duzy. 4,75% czy 4,5% jest realne ale mniej maja juz na prawde bardzo powazni gracze.

Nie twierdze oczywiscie, ze BF jest zle czy, ze nie warto tam grac ale nie jest to jedyne mozliwe wyjscie i w okreslonych przypadkach granie u bucka jest korzystniejsze.

Wojtek

Do góry
#265858 - 12/07/2005 16:46 Re: Betfair...
punter UK Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 928
Quote:

Najczęściej to nie żaden gracz, ale po prostu sam serwis wystawia takie "atrakcyjne" kursy, tylko po to, żeby po obu stronach pojawiło się cokolwiek. Jak ktoś to zagra to serwis raczej nie straci





BF nie jest w ogole zaangazowany w wystawianie kursow, to moge Ci zagwaratowac. z logicznego punktu widzenia nie ma to zadnego sensu.
z 300.000 uzytkownikow zawsze znajdzie sie ktos komu wpadnie do glowy podac kurs 1.01.

a accas (akumulatorami) jest tak, ze abys Ty mogl go zagrac (Back) ktos inny musialby go najpierw polozyc Lay. a prawdopodobienstwo. ze ten ktos wybralby podobnych kilka druzyn na kuponie jest niewielka.

Do góry
#265859 - 12/07/2005 16:46 Re: Betfair...
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Quote:



Najczęściej to nie żaden gracz, ale po prostu sam serwis wystawia takie "atrakcyjne" kursy, tylko po to, żeby po obu stronach pojawiło się cokolwiek. Jak ktoś to zagra to serwis raczej nie straci - np. codziennie jest tak na akumulatorach w baseballu.





Ich mechanizm wystawiania zakladow jest taki, ze stosunkowo lato jest przez pomylke postawic na taki kurs albo sprzedac cos po 99 na przyklad. Jak wystawiasz zaklad to czesto automatycznie pojawiaja sie stawki tam gdzie cos bylo w lay czy back i wystarczy chwila nieuwagi, zeby wtopic kilkaset euro. Dlatego pewnie sporo ludzi wystawia takie smieszne kursy liczac na to, ze sie ktos zlapie.

Wojtek

Do góry
#265860 - 12/07/2005 17:22 Re: Betfair...
kurson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2004
Postów: 6893
Skąd: Kraków / Ustrzyki Dolne
Quote:

BF nie jest w ogole zaangazowany w wystawianie kursow, to moge Ci zagwaratowac. z logicznego punktu widzenia nie ma to zadnego sensu.
z 300.000 uzytkownikow zawsze znajdzie sie ktos komu wpadnie do glowy podac kurs 1.01.




No to mi zagwarantuj ...
Podałem Ci 2 powody, dla których ma to sens: występuje "zainteresowanie" oferowanym zdarzeniem, no wiesz, wchodzisz i widzisz, że "jest ruch w interesie" i jak już napisałem umieszczając 1.01 na BACK, czy jakiś trzycyfrowy kurs na LAY serwis statystycznie nic nie ryzykuje, a uzyskać całkiem niezłe value (choć zapewne jest to cel dla serwisu sam w sobie).

Quote:

a accas (akumulatorami) jest tak, ze abys Ty mogl go zagrac (Back) ktos inny musialby go najpierw polozyc Lay.




Nie zabierałbym głosu nie znając podstaw.

Quote:

a prawdopodobienstwo. ze ten ktos wybralby podobnych kilka druzyn na kuponie jest niewielka.




Tutaj naprawdę nie wiem o co Ci chodzi?
Ja pewnie wiesz, w betfair na kuponach niczego nie można wybierać..., ale zapewne chodziło Ci o coś innego

Do góry
#265861 - 12/07/2005 17:24 Re: Betfair...
kurson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2004
Postów: 6893
Skąd: Kraków / Ustrzyki Dolne
Quote:

ryzykuje, a uzyskać może całkiem niezłe value (choć zapewne nie jest to cel dla serwisu sam w sobie).




Edit

Do góry
#265862 - 12/07/2005 22:54 Re: Betfair...
punter UK Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 928
Quote:

Wprawdzie 95% kasy inmwestuję w single, ale ... chciałoby się mieć możliwość zagrania np. dubelka (pomijam raczej rzadkie akumulatory).





Quote:

Tutaj naprawdę nie wiem o co Ci chodzi?





napoisales, ze mialbys ochote grac, powiedzmy BACK Chelsea i Arsenal, double w BF. wiec napislem, ze jest to o tyle maloprawdopodobne, ze musialby ktos podobnego doubla najpierw LAY.

a z tymi kursami 1.01 to uwierz mi ,ze nie masz racji. slyszalem osobiscie o osobach(graczach), ktore tego rzeczy na BF robia w nadziei na zlapania w pulapke ludzi nieobeznanych z BF.
poza tym firma , ktora ma obrot srednio 50 milionow funtow tygodniowo nie musi ubiegac sie do tak plytkich zagran jak wystawianie kursow 1.01. to nieprofesjonalne i wrecz smieszne.
aktywuje sie dany market i jego plynnosc w zupelnie inny sposob ale to temat na inna rozmowe.
pozdrawiam

Do góry
#265863 - 13/07/2005 04:29 Re: Betfair...
Stach Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 26/04/2003
Postów: 2401
Co do wystawiania wlasnych kursow, to bettingexchange nie moze tego robic, bo jest to niezgodne z prawem. Potwierdzenie tego można znalezc np. na tej stronie w sekcji regulation.

Do góry
#265864 - 13/07/2005 05:16 Re: Betfair...
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Quote:

Co do wystawiania wlasnych kursow, to bettingexchange nie moze tego robic, bo jest to niezgodne z prawem. Potwierdzenie tego można znalezc np. na tej stronie w sekcji regulation.




Zgadza się ,tak jest w regulaminie .Często jednak dręczy mnie tego typu podejrzenie -na giełdzie jest ktos taki jak animator rynku ,którego zadaniem jest zwiększanie płynnosci ,wystawianie zleceń ,żeby w ogóle były .Betfair z pewnoscią bezpośrednio nie musi tego robić ,ale moze to robić pośrednio na tysiace różnych sposobów .

Do góry
#265865 - 13/07/2005 08:11 Re: Betfair...
kurson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2004
Postów: 6893
Skąd: Kraków / Ustrzyki Dolne
Quote:

Zgadza się ,tak jest w regulaminie .Często jednak dręczy mnie tego typu podejrzenie -na giełdzie jest ktos taki jak animator rynku ,którego zadaniem jest zwiększanie płynnosci ,wystawianie zleceń ,żeby w ogóle były .Betfair z pewnoscią bezpośrednio nie musi tego robić ,ale moze to robić pośrednio na tysiace różnych sposobów .




Jak sobie obserwuje ruch na danym zdarzeniu poczawszy od wystawienia, az do poczatku zdarzenia (zwlaszcza na srednio plynnych), to trudno nie przyznac Ci racji.

Do góry
#265866 - 13/07/2005 08:24 Re: Betfair...
kurson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2004
Postów: 6893
Skąd: Kraków / Ustrzyki Dolne
Quote:

napoisales, ze mialbys ochote grac, powiedzmy BACK Chelsea i Arsenal, double w BF. wiec napislem, ze jest to o tyle maloprawdopodobne, ze musialby ktos podobnego doubla najpierw LAY.




Podany przez Ciebie przyklad jest akurat malo fortunny, poniewaz gdyby przyszla mi ochota zagrac AKURAT dubla Chelsea/Arsenal to nie jest to "malo prawdopodobne", ale pewne, ze uda mi sie go zagrac po przyzwoitym kursie, poniewaz chetnych do wystawienia LAY takiego dubla jest w kazdej kolejce ligi angielskiej wielu i w kazdej kolejce ligi angielskiej betfair oferuje w zasadzie wszystkie duble potentatow ligi (no chyba, ze sie zdarzy, ze Arsenal gra w sobote, Chelsea w poniedzialek i betfair nie wystawi caloweekendowych akumulatorow, choc nie przypominam sobie takiej sytuacji).

Zastanawiam sie dlaczego betfair nie umozliwia komponowania wlasnych dubli/trypli, skoro i tak o popularnosci i plynnosci zakladu decyduja uzytkownicy serwisu. Oczywiscie czy uda mi sie zagrac BACK dubla np. Raikkonen win/Liverpool win, zalezy od tego czy ktos inny zdecyduje sie wystawic takiego dubla LAY. Ale zakladam, ze jest to tylko kwestia wysokosci kursu.

Pozdrawiam

Do góry
#265867 - 13/07/2005 10:20 Re: Betfair...
punter UK Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 928
lol, no tak. ten przyklad z dwiema bardzo popularnymi druzynami byl malo fortunny ale wiesz o co mi chodzilo. twoj przyklad z Raikonene'em i Liverpool jest bardziej trafny bo dotyczy dwoch roznych dyscyplin sporu i byloby ciezko czekac na taki LAY bys Ty mogl go BACK.

Do góry
#265868 - 13/07/2005 10:30 Re: Betfair...
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Mi w BF brakuje handicapow 0:1 trojdrogowych z remisem. Moglyby byc dla kazdego meczu 0:1 a dla niektorych tez wyzsze. Niewiele buckow to wystawia a jest to wg mnie dobre do obstawiania.

Wojtek

Do góry
#265869 - 13/07/2005 15:06 Re: Betfair...
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
a propos rynkow gdie jest wystawiony kurs 1,01 na kazde z trzech wynikow (1,x,2)

mam pytanie: zamiast narzekac, co wam szkodzi obstawienie (back) danego wyniku po kursie po jakim byscie chcieli je zagrac (np: 1,60) i poczekac az ktos wam ten kurs podlozy (lay) ??

Do góry
#265870 - 14/07/2005 07:14 Re: Betfair...
akaczo Offline
stranger

Meldunek: 09/01/2005
Postów: 15
Mam male pytanko:
Czy jeżeli złożyłem oferte back lub lay i nie znalazła ona nabywcy przed rozpoczęciem meczu to czy można ją wycofac (odblokowac kase i wystawic inna oferte) ?
dzieki za info

Do góry
#265871 - 14/07/2005 08:43 Re: Betfair...
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Mozna - klikasz na My bets po prawej stronie i masz okno w ktorym zmieniasz albo wycofujesz oferte.

Mi brakuje tylko sortowania wystawionych ofert wg czasu rozpoczecia zdarzenia - moze da sie to jakos zrobic? Chodzi o oferty w okienku My account - Current bets. W Gamebookers da sie sortowac w ten sposob ale w BF chyba nie?

Wojtek

Do góry
#265872 - 14/07/2005 18:11 CZY JEST JAKAS PROMOCJA?
meteorBB Offline
member

Meldunek: 13/05/2005
Postów: 117

lUDZIE ODPOWIEDZCIE


Ponawiam pytanie wielu ziomków!

Czy jest aktualnie jakaś promocja,bo na głownej stronie nic nie widać.
Jeżeli tak to proszę o podanie warunków tej promocji.

dzięki i pozdro

Do góry
#265873 - 14/07/2005 20:21 Re: CZY JEST JAKAS PROMOCJA?
kurson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2004
Postów: 6893
Skąd: Kraków / Ustrzyki Dolne
Quote:

Ponawiam pytanie wielu ziomków!

Czy jest aktualnie jakaś promocja,bo na głownej stronie nic nie widać.
Jeżeli tak to proszę o podanie warunków tej promocji.





Dla nowych użytkowników dają free bet 20 funciaków (lub równowartość w innej walucie) po uzyskaniu 50 betfair points (odpowiada obrotowi ok. 100 funciaków). Warunkiem koniecznym jest rejestracja z kodem referencyjnym innego użytkownika, który na dodatek również musi mieć na koncie przynajmniej 50 betfair points (i tu się na przyklad polecam ) . Kod ten wpisuje się podczas rejestracji - moj wyglada tak: 7PTMNX9D7.

Co poza tym? :

1. Free bet nie podlega wyplacie.
2. Musisz miec zarejestrowana (zweryfikowana) karte debetowa lub kredytowa (zrobicie to juz na ich stronie).
3. Free beta nie dostana osoby, ktore zarejestrowaly sie z kodem referencyjnym i wplacily swoja jedyna kase via moneybookers. Nie wiem jak jest gdy do momentu uzyskania 50 betfair points dokonamy np. drugiej wplaty karta?
4. Wyplata bonusa nastepuje w ciagu 30 dni.

Generalnie troche sie skiepscili z tym bonusikiem i nie jest to raczej cos, na co bym specjalnie liczyl.

Pozdro

Do góry
#265874 - 15/07/2005 04:28 Re: CZY JEST JAKAS PROMOCJA?
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
jak to jest z tymi punktami befair ? co pewien czas zmniejsza sie ich liczba na koncie ?

Do góry
#265875 - 15/07/2005 05:27 Re: CZY JEST JAKAS PROMOCJA?
piotras Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/08/2002
Postów: 3047
Skąd: Wielkopolska
co tydzien zmniejsza sie liczba punktow

Do góry
Strona 11 z 22 < 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 21 22 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (11kera11), 3179 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581749 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49