Strona 14 z 22 < 1 2 ... 12 13 14 15 16 ... 21 22 >
Opcje tematu
#3668460 - 03/02/2010 05:50 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
braid18 Offline
newbie

Meldunek: 04/01/2010
Postów: 33
Ładnie ładnie;) W lutym 2000 funtów jest twoje;) Noi życzę strike rate na poziomie 80%;) hehe, pozdrawiam !!!

Do góry
#3670693 - 04/02/2010 05:28 Re: Horse Racing Trader [Re: braid18]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Z pozoru dwa bardzo podobne dni: wczoraj i dziś. Rynki zachowywały się w dość podobnym rytmie tak mi się wydaje.

Jednak zupełnie inne moje osobiste podejście/nastawienie wczoraj a dziś.

Jedno z brakiem wyczucia, ze zbyt usilnym próbowaniem, zbyt duża pewność siebie nie zgrana z rynkiem.

Wczoraj






Drugie spokojne wyciszone podejście, rozważne ale zdecydowane.

Dziś





Każdego dnia kiedy się zasiada do tych rynków trzeba być na 100% skupionym.

Do góry
#3672198 - 04/02/2010 23:15 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
Przemek2222 Offline
stranger

Meldunek: 26/01/2010
Postów: 23
Mam takie pytanie. Czy można gdzieś sprawdzić ile dotychczas dokłądnie przyjęto pieniędzy na back a ile na Lay na danego konia?

Do góry
#3672561 - 05/02/2010 02:05 Re: Horse Racing Trader [Re: Przemek2222]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Nie ma rozróżnienia między back i lay z tego powodu, że aby było przyjęcie zakładu po danym kursie muszą się spotkać 2 przeciwstawne zakłady, a ilość pieniędzy wymienionych po danym kursie i całe obroty na danym koniu sprawdzisz na stronie betfair klikając ikonkę wykresu przy danym koniu.

Do góry
#3672671 - 05/02/2010 02:47 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
rwschod Offline
member

Meldunek: 17/11/2009
Postów: 179
była dziś gonitwa 2M NHF Towc.
Kursy na faworytów 15 min. były 4,2:7,0: i 8,6.
sam początek biegu 7,2: 12: i 12.
Często się dzieją takie rzeczy.

Czyzyk masz jakieś sugestie czemu tak się stało?

Krótko się w to bawię i nie widziałem żeby wszyscy 3 faworyci tak z kursami polecieli.

Do góry
#3673675 - 05/02/2010 07:49 Re: Horse Racing Trader [Re: rwschod]
Pawcias Offline
veteran

Meldunek: 05/11/2009
Postów: 1335
Skąd: Mokotów/Cesky Tesin/Paris/Lond...
Odpowiedź jest prosta. Wiele osób które weszły z backiem przed startem nie zdążyło wyjść na czas, stąd zawyżony lay, ewentualnie konie które były stawiane w roli faworytów miały fatalny start z bloków, ale to drugie jest o wiele mniej prawdopodobne.

Do góry
#3677238 - 07/02/2010 05:23 Re: Horse Racing Trader [Re: Pawcias]
Kido Offline
stranger

Meldunek: 01/02/2010
Postów: 2
Skąd: UK
Czyzyk obserwowalem Twoj temat od niedawna zawsze pozostajac z boku. Moze i zle poczynilem. Zapytam sie Ciebie co dal Ci kurs prowadzony przez Peter Webba. Dziwne zapewen pomyslisz, ale dzis wlasnie w beznadzieny sposob starcilem z banku 1200&#163; jaki mialem - 900 fula na tradowaiu konmi. Troszke nie moge sie pozbierac i myslec normalnie, kazde podejscie do tradingu wzbudza we mnie teraz dziwne i mieszane mysli.
Co mozesz mi poradzic. Thx

Do góry
#3679127 - 08/02/2010 01:36 Re: Horse Racing Trader [Re: Kido]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
rwschod, jeśli dobrze rozumiem to opisujesz sytuację kiedy na 15 minut przed startem są kursy z pierwszej linijki, a w momencie startu takie jak w drugiej linijce. Oczywiście może się tak zdarzyć, bo przecież jakiś koń z bardzo wysokim kursem może sobie spadać i spadać w międzyczasie. Generalnie zawsze book musi być 100% więc jeśli coś wzrosło, coś musiało spaść.

Kido, trochę się zastanawiałem jak Ci odpisać i przyszło mi kilka myśli i wszystkie uważam są ważne więc postaram się je przybliżyć. Więc po pierwsze - dyscyplina. Z tego co zarysowałeś zrozumiałem, że przez jakieś "wpadki" straciłeś spore kwoty. Przypuszczam, że in-play. Więc wracam - dyscyplina - jest to część, to trzeba podkreślić, tylko część arsenału tradera. Jest to bardzo podstawowa rzecz, a jednocześnie taka która sama w sobie nie daje gwarancji zarabiania gdyż pośród tego arsenału mamy umiejętność czytania wykresów, czucie/intuicję, właściwy timing zawarcia transakcji, rozważną decyzję o wyjściu itd. Mam nadzieję że czujesz mniej więcej o co mi chodzi. Trzeba kompletować swój arsenał, do tego potrzeba czasu.

Druga kwestia to duży bank. Myślę, że rozsądnym jest zaczęcie handlu z małym bankiem. Zbyt duża presja spowodowana używaniem dużych kwot wpływa negatywnie na decyzje, tym bardziej że granie dużymi kwotami ma dużo większe znaczenie na to jak sam rynek reaguje na nie. W przypadku braku doświadczenia rzucanie się na głęboką wodę nie wydaje się być rozsądne.

Trzecia kwestia, bardzo ważna. Spokojne podejście, nie oczekiwanie niczego od rynku. Trzeba być świadomym, że na efekty trzeba czekać. Nic na siłę. Czas nauki trzeba poświęcać na walkę ze sobą nie z rynkiem. Na przezwyciężanie złych przyzwyczajeń, polepszanie umiejętności wyczucia rynków. Generalnie dużo obserwować, cierpliwość.

Odpowiadając jeszcze na pytanie. Tak na prawdę to kurs dał mi chyba przede wszystkim dużego kopa motywacyjnego.

Podsumowując, trading to harówka, do tego codzienna harówka mimo doświadczenia które się ma. Jak znasz trochę angielski przeczytaj trading in the zone - Mark Douglas. Powodzenia!

Do góry
#3679234 - 08/02/2010 02:11 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
rwschod Offline
member

Meldunek: 17/11/2009
Postów: 179
Duże straty mam głównie kiedy myślę że wyjdę in play. Najczęściej nie wierzę że kurs tak daleko mógł odlecieć i czekam że zacznie spadać a czasami dzieje się wręcz odwrotnie. Dzisiaj straciłem tak zarobek całego dnia.
A to nie my ustalamy kurs tylko rynek i warto o tym pamiętać.

Brak dyscypliny, emocje i pazerność to zaproszenie do wpadki.

Do góry
#3679617 - 08/02/2010 04:41 Re: Horse Racing Trader [Re: rwschod]
szxx Offline
newbie

Meldunek: 19/12/2009
Postów: 45
uważam, że ważny jest komfort psychiczny przed jak i podczas sesji na giełdzie. W obu przypadkach chodzi mi przede wszystkim o ochronę kapitału, bo przetrwanie w giełdowym, zmiennym środowisku powinno być główny celem każdego spekulanta. (tak se ja myśle tongue )

Po pierwsze, handlować z laptopa ze względu na baterię, jak ktoś potrzebuje 50' monitora to można dołączyć do zestawu. Konieczny jest drugi laptop jakby tamten padło. Co najmniej dwa różne źródła internetu w tym jedno niezależne od dostawy prądu? - jakieś gsm? (obecnie mam neo przez wifi i po odłączeniu telefonu stacjonarnego net ani razu nie złapał zawiechy wsparcie to blueconnect). Możliwość zamknięcia zakładu na innej giełdzie albo u buka, gdyż wiadomo, że betfair daje co jakiś czas plamy. Aha i znajomość swojego numeru TAN, wyścigu i numeru konia w przypadku kontrowania drogą telefoniczną. Dodać do tego podstawy zarządzania kapitałem, min. 1-2%k na stratę i można handlować z sensem.

Natomiast odnośnie kontoli emocji podczas spekulowania, to trzeba znać swój styl i możliwości handlu co wynika z dokumentoania i analizy osiągnięć. Powinno się wiedzieć, ile zyskownych transakcji jesteśmy w stanie wykonać, po ilu tickach zysku/straty zamykamy pozycję, ile dla nas pownien być warty jeden tick (np. w geeks toy jest opcja bock profit, dobierająca stawkę do ceny w zależności od wartości jaką przypisaliśmy jednemu tickowi) ile chcemy średnio wyciągać przy określonym zachowaniu rynku np. przy ruchliwym lub spokojnym itd.

Dopiero mając plan, techikę gry i realny do osiągnięcia cele, nauczymy się dyscypliny, zapomnimy o negatywnych emocjach mających inklinacje w niewiedzy i braku sprecyzowanego planu.

Odnośnie kursów prowadznych przez Petera Webba to ludzie spalają się na ten kurs, myśląc że Webb zrobi z nich Hifkołtów i Pinstikerów. Ile było blogów autorów o wielkich ambicjach, a po dwóch miesiącach - cisza. Wolałbym zapłacić za spędzenie kilku godzin obserwując jak handluje np. Jack Brikhead lub inny zawodowiec, niż poznawać program BetAngela z pierwszej ręki. Tutaj duży ukłon w stronę czyzyka, mikeyaB, za udostępnienie swoich filmików z handlu, a wcześniej dla Todda za dwa 3godzinne filmy z handlu. Co prawda wideła todda są z 2005roku i ponoć rynki się zmieniły (więcej traderów vs traderów?), ale jednak. Jak ktoś chce to wrzuce na rs, bo na stronie bettradera wygasły linki. A przey okazji ma ktoś może 1h film brikheada z potralu betseventytwo.com? piszcie na priv. dzięki.

Do góry
#3681028 - 09/02/2010 02:14 Re: Horse Racing Trader [Re: szxx]
Przemek2222 Offline
stranger

Meldunek: 26/01/2010
Postów: 23
Jasne że chcemy, wrzucaj. Skąd można ściągnąć te filmy co napisałeś?

Do góry
#3681547 - 09/02/2010 06:45 Re: Horse Racing Trader [Re: Przemek2222]
braid18 Offline
newbie

Meldunek: 04/01/2010
Postów: 33
Ja też poproszę o linki, wszelkie materiały mile widziane;) Pozdrawiam !!!

Do góry
#3682117 - 09/02/2010 19:08 Re: Horse Racing Trader [Re: braid18]
Kido Offline
stranger

Meldunek: 01/02/2010
Postów: 2
Skąd: UK
Czyzyk to prawda wszystkie wpadki byly "in play" ale czesc z nich to chciwosc!!! Dyscyplina to chyba wlasnie jest moj najwiekszy problem! I ta rozwazna decyzja o wyjsciu. Jak wiele musze sie jeszcze nauczyc... Druga sprawa to chyba fakt, ze ja za duzo chce.
Granie duzym bankiem jakos mnie nie odstrasza. Zaznacze, ze duzy bank dla mnie to 200-1000 fula na zdazenie. Oczywiscie, ze jest adrenalina, stres i nerwy. Prawda jest taka, ze dziala to na mnie negatywnie podczas zamykania rynku. Co powoduje czesto duze zbyt duze straty!

Czyzyk gdzie moge znalesc Twoje filmiki z tradowanai moze czegos sie naucze.
Szxx dawaj te linki jak ne tutaj to zapodaj mi na priva.

Czy jest ktos na forum z uk kto dziala na rynkach koni i nie tylko.

Do góry
#3682218 - 09/02/2010 19:42 Re: Horse Racing Trader [Re: Kido]
szxx Offline
newbie

Meldunek: 19/12/2009
Postów: 45
jeszcze dzisiaj wrzucę to co udało mi się znaleźć w necie do tematu Baza linków w Sport Trading.

Do góry
#3682256 - 09/02/2010 20:01 Re: Horse Racing Trader [Re: Kido]
kato Offline
stranger

Meldunek: 23/09/2009
Postów: 6
Originally Posted By: Kido
Oczywiscie, ze jest adrenalina, stres i nerwy. Prawda jest taka, ze dziala to na mnie negatywnie podczas zamykania rynku. Co powoduje czesto duze zbyt duze straty!


Na tradingu nie zarobisz jeśli nie postrzymasz emocji, mówię z własnego doświadczenia. Wtedy trading przybiera postać zwykłego hazardu, a nóż widelec zarobię.. zero chłodnego myślenia prowadzi tutaj do zguby. Używanie małego banku na początku, uważam, że jest tu bardzo wskazane. Z dużym bankiem na początku to jak porywać się z motyką na słońce. Gdy zastosujesz mniejsze kwoty, w podświadomości zniknie zaniepokojenie sumą jaką wystawiasz na ryzyko i bardziej się skupisz na "szerszym" obserwowaniu rynku, a ta umiejętność bardziej Ci się przyda niż tracenie kolejnych pieniędzy myśląć, że się wyjdzie in-play.

Do góry
#3683360 - 10/02/2010 02:19 Re: Horse Racing Trader [Re: kato]
rwschod Offline
member

Meldunek: 17/11/2009
Postów: 179
No moja motywacja też powoli upada.
A to dopiero 2 tygodnie. Podsumowanie brałem udział w 235 rynkach, 50 rynków na minusie.
Dziś karalny dzień 22 rynki 8 na minusie. I wielka wpadka in-play po prostu zgłupiałem kurs z 4 poszybował do 9, a in play poleciało jeszcze bardziej
Zacząłem z 30 euro.Trzykrotnie stan konta przekroczył 100.
A dziś strata ponad 80 euro. W tym jedna in play 72 euro, zgłupiałem zupełnie

Do góry
#3683421 - 10/02/2010 02:43 Re: Horse Racing Trader [Re: rwschod]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
kato ma racje, adrenalina to pomyłka przy handlu. Handel to tylko łamigłówka i próbowanie. Sam czuję (nawet dziś!) moment kiedy widzę, że można zwiększyć stawkę (mam 600 chce zwiększyć na 800) ale kiedy łapie mnie choćby nutka adrenaliny to wracam do niższej stawki. Adrenalina zamyka oczy na właściwe wyjście.

rwschod, tylko od Ciebie zależy czy potraktujesz to jako kolejną lekcję czy jako kłodę która Cię zatrzyma i zniechęci. Jeśli chcesz zostać i się rozwinąć to zamień negatywną informację na kolejnego kopa motywacyjnego do nie popełniania błędów. Kto wie może to będzie jeden z ostatnich kopniaków które potrzebujesz by złapać właściwe nastawienie na dłużej.

Kido, jak przewiniesz wstecz mój temat to znajdziesz link do innego forum gdzie są filmy.

Podobnie jak w tamtym tygodniu tak i w tym mam swoje "ups and downs".

Poniedziałek:





Wtorek (dziś):





Najważniejsze że kierunek kapitału (wklejam update za poprzedni tydzień) jest właściwy:


Do góry
#3683467 - 10/02/2010 03:00 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
rwschod Offline
member

Meldunek: 17/11/2009
Postów: 179
czyzyk czy grasz dzień w dzień czy robisz czasami sobie przerwy?
Ostatnie dwa tygodnie miałem tylko jeden dzień przerwy.
I bardzo dobrze mi zrobiła.
Po dniu przerwy rynki wydawały mi się bardziej czytelne.

Do góry
#3683532 - 10/02/2010 03:25 Re: Horse Racing Trader [Re: rwschod]
skunks Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2002
Postów: 4749
Skąd: gdańsk
Czyżyk,

Mam prośbę,mógłbyś opisać swój handel na dzisiejszą gonitwę w Soutwell 16.50, bo widzę (wkleiłeś powyżej), że zyskałeś 24,16.
Pytam dlatego, że w gonitwie uczestniczyły tylko dwa koniki a na faworyta kurs oscylował koło 1,15 (tak też się zamknął),ja sam widziałem za małe pole gry a ty tak ładnie "wyciągnąłeś".

Do góry
#3683592 - 10/02/2010 03:48 Re: Horse Racing Trader [Re: skunks]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Aktualnie w tym roku dniem który sobie odpuszczam jest niedziela. Jestem dość pracowity wink i generalnie te 6 dni w tygodniu się angażuję.

Wklejam szczegóły rynku:



Są tam 3 udane skalpy po 1 tick plus 2 scratche (na zero). Kurs z tego jak pamiętam, na jakieś 5 min przed startem delikatnie podryfował do góry, wtedy złapałem najpierw dwa skalpy. Potem na wyhamowaniu trendu do góry i zatrzymaniu się, jeszcze jeden.

Do góry
Strona 14 z 22 < 1 2 ... 12 13 14 15 16 ... 21 22 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Kretol, VVega, Akhu, pacyfista), 3548 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49