Strona 2 z 10 < 1 2 3 4 ... 9 10 >
Opcje tematu
#2904406 - 11/02/2009 17:00 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: forty]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
aha,odbył się sprawdzian kobiet drużyny rosyjskiej na trasie 6km. wygrała Olgą Zaitseva drugie - Olga Medvedtseva trzecie - Svetlana Sleptsova.

Do góry
Bonus: Unibet
#2907153 - 12/02/2009 08:10 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: forty]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Wewnętrzny sprawdzian naszych reprezentantów

Dzisiaj nasza reprezentacja przeprowadziła w Korei wewnętrzny sprawdzian. Tomasz Sikora jest zadowolony ze startu, chociaż ma zastrzeżenia do tras na których rozegrane zostaną mistrzostwa świata. Do pierwszych startów pozostało jeszcze kilka dni i organizatorzy mają sporo czasu na wykonanie poprawek.
Sprawdzian wypadł dobrze także dla naszych pań, które nie chciały go jednak komentować. Weronika Nowakowska przynała, że ten sprawdzian to informacja przed wszystkim przydatna trenerom i zawodniczkom. Nasze biathlonistki nie chcą się niepotrzebnie 'nakręcać' dzisiejszymi wynikami.
W Korei jest bardzo wietrznie. Wiatr sprawia sporo kłopotów, bo jest dość silny i niestety zmienia kierunki. Bardzo prawdopodobne, że tak będzie podczas mistrzostw.

Do góry
#2907707 - 12/02/2009 19:38 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29861
W UB pojawila sie szersza oferta na MS. Jest i przedstawiany przez Rive zaklad na under 0,5 medali dla Francji @ 2,05. Osobiscie nie gram tego, aczkolwiek kusi niesamowicie. Ale obawiam sie sztafet, w szczegolnosci [tu moze byc niespodzianka] meskiej.

Co do sprintow w sobote ?

Sleptsova lub Neuner [1-3] @ 2,25 - 2,05 , tu sie wacham, ale wydaje mi sie ze jedna z nich na mur-beton bedzie na podium. Bardziej sklanialbym sie na Niemke, ale tej jej strzelanie pozostawia wiele do zyczenia. Tym bardziej zze przy takih warunkach to moze jej bieg nie pomoc.

Svendsen [1-3] @ 2,05
Czy to nie za duzo jak na faworyta calych MS. Uwazam ze w koncu z najlepszy pokaze sie Olek i to on bedzie krolem biathlonu na MS, ale mlodszy Norweg nie mial jakis slabych momentow w tym sezonie i nie przewiduje aby teraz cos sie stalo.

NB wystawil juz pary, ja jeszcze poczekam, ale ciekawie wyglada Svendsen z Ferrym @ 1,55 i Olek z Sikora @ 1,58

Do góry
#2908275 - 13/02/2009 00:05 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Ojro]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Ponawiam prosbe do osob operujacych jezykiem niemieckim smile
Jezeli moglby ktos w skrocie napisac co tam w obozie niemieckim.
Szczegolnie intresuja mnie pierwsze dwa linki.

LINK 1
Link 2
LINK 3
LINK 4

Do góry
#2908821 - 13/02/2009 04:37 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Ciekawe rzeczy dzieją się w Korei.

Trener reprezentacji Szwecji,domaga się wycofania całej reprezentacji Rosji z MŚ.
Od kilku dni prowadzi na rzecz wycofania Rosjan kapanię ,zbierając podpisy pod petycją do IBU.
Na razie nie wiadomo ilu jest sygnatariuszy tej petycji,wiadomo ,że zostanie ona(petycja)wręczona dla szefów IBu, jutro podczas konferencji prasowej,na której mają być ogłoszone wyniki ostateczne, kontroli antydopingowej.
Trener Szwedów, Wolfgang Pichler upubliczni wówczas nazwiska wszystkich ,którzy podpisali petycję.


najnowsze wieści.

próbki B,potwierdziły doping u 3 biathlonistów rosyjskich.


Edited by Rivaldinho (13/02/2009 05:50)
Edit Reason: poprawki

Do góry
#2909908 - 13/02/2009 16:42 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: forty]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Doping potwierdzony
W laboratorium antydopingowym w Lozannie zakończyła się analiza próbek B należących do trojga rosyjskich biathlonistów, którzy są podejrzewani o stosowanie dopingu. Według rosyjskiej agencji informacyjnej 'AllSport' badanie potwierdziło obecność niedozwolonych środków w organizmach zawodników.
Rosjanie próbowali podważyć wyniki badań, wskazując, że środki, których ślady odnaleziono w badanych próbkach, nie są formalnie uznawane za doping. Tłumaczenia te nie przyniosły żadnego efektu. Wciąż jednak nie wiadomo, o jakie środki chodzi.
Wynik badań zostały przesłane do siedziby IBU w Salzburgu. Nazwiska zawodników przyłapanych na dopingu zostaną podane podczas jutrzejszej konferencji prasowej w Pyeongchang.


Ostatnie przygotowania do mistrzostw świata
Rozpoczęte zostały ostatnie przygotowania przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Dzisiejszego dnia ekipy techniczne zajmowały się montażem banerów oraz rozmieszczeniem ponad 30 kamer na trasie i stadionie. Nie obyło się bez kilku problemów, które związane były między innymi z osiąganiem zbyt dużych prędkości przez zawodników w niektórych fragmentach trasy.
Kolejnym utrapieniem dla organizatorów, zdaje się być topniejący śnieg, powodujący powstawanie kałuż. Mimo to, jeden z sędziów Christophe Vasallo zapewnił, iż trasa nadaje się do rozegrania rywalizacji i jest w pełni bezpieczna. Jednakże prognoza pogody na jutrzejszy dzień nie wygląda zbyt optymistycznie. Z dużym prawdopodobieństwem spodziewane są opady deszczu oraz temperatura sięgająca nawet 10 stopni Celsjusza.
Piątek będzie ostatnią szansą dla wszystkich uczestników na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony. Po zakończeniu sesji treningowej trenerzy przedstawią listy startowe na sobotnie zawody.

Do góry
#2909909 - 13/02/2009 16:44 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
travis Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/01/2008
Postów: 2803
Skąd: Pulawy
Originally Posted By: Rivaldinho
Ponawiam prosbe do osob operujacych jezykiem niemieckim smile
Jezeli moglby ktos w skrocie napisac co tam w obozie niemieckim.
Szczegolnie intresuja mnie pierwsze dwa linki.

LINK 1
Link 2
LINK 3
LINK 4


Link 1:
Nic ciekawego to tylko opis samego miasta i pogody w Pyeong Chang.

Link 2:
Magda Neuner opowiada,że chciałaby zdobyć 7 złoto na MŚ i że byłoby naprawdę super wygrać już w pierwszym starcie.Powtarza sobie w kółko żeby tylko nie pomylić trasy tak jak rok temu na tej trasie,kiedy zleciała z prowadzenia na 6 miejsce w poscigowym.
Forma idzie w górę,z biegowej jest zadowolona,Missigang mówi,że ze strzelecką też jest OK,potrzeba jej tylko stabilizacji i skupienia na tym co potrafi,w Ruhpolding strzelała bardzo dobrze.
Uwe:największa szansę na złoty medal mamy w sztafecie.
Magda chciałaby pobiec po raz pierwszy na MŚ w biegu na 15 km,w tym sezonie była 4. i 7.

Link3:
Wałkowanie tematu dopingu.
Z powodu wysokich temperatur i deszczu odwołano dzisiejsze treningi,na razie głównym zmartwieniem biathlonowego cyrku jest czy zawody w sobotę dojda do skutku.
Pinter wygrał wewnętrzną austriacką kwalifikację z Eberhardem o miejsce w biegu na 20 km.

Link 4 :
Oprócz tematu dopingu nie ma tu żadnych świeżych informacji o reprezentacji.

Do góry
#2909915 - 13/02/2009 16:50 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Tomasz Sikora: wzbudziłem podejrzenia
Tomasz Sikora, aktualny wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, będzie naszą wielka nadzieją na medal podczas rozpoczynających się w sobotę, 14 lutego, mistrzostw świata w biathlonie w południowokoreańskim Pyeong Chang.

W której konkurencji czuje się Pan najmocniejszy?
- Najbardziej lubię bieg sprinterski, ale myślę, że w każdej konkurencji będę walczył o dobry wynik. W poprzednich latach bardzo dobrze czułem się w biegu indywidualnym. W sprintach właściwie nie miałem szans. Wprawdzie byłem bardzo dobrym strzelcem, ale biegowo odstawałem od czołówki. Teraz jest odwrotnie, o wiele lepiej biegam niż strzelam, dlatego wolę pobiec na rundę karną niż mieć doliczoną minutę. Teraz najlepiej czuję się sprintach. W tych biegach startuję najrówniej. Nie nastawiam się jednak tylko na tę konkurencję. Wiem, że praktycznie w każdym biegu mam szansę na walkę o medale, z tym, że najcięższy bieg dla mnie, to w tej chwili bieg na 20 km.

A to ciekawe, bo przecież jest Pan mistrzem (1995 rok) i wicemistrzem świata (2004 rok) w tej konkurencji.
- Od kilku lat w tym biegu moje wyniki nie są rewelacyjne. Można powiedzieć nawet, że najgorsze ze wszystkich konkurencji. Dlatego może czuję też coraz mniejszy sentyment do tego biegu.

Ostatnio głośno jest aferach dopingowych w biathlonie. Jak często jest Pan poddawany tego typu kontrolom?
- U nas ostre kontrole dopingowe są już od pięciu lat. Przed biegiem losowanych jest sześciu bądź dziesięciu zawodników do kontroli krwi. Po biegu również jest kontrola. Podczas pierwszego startu w Oestersund chyba zaskoczyłem wszystkich, stąd wzięły się u mnie częstsze niż zwykle kontrole antydopingowe. Pewnie wzbudziłem u nich podejrzenie. W czasie tych zawodów w Szwecji badany byłem trzykrotnie. Nawet w dzień wolny zbudzono mnie rano i zawieziono do kontroli.

W tym sezonie spisuje się Pan znakomicie. Co zmienił Pan w przygotowaniach, że ta forma jest tak wysoka?
W przygotowaniach praktycznie nic się zmieniło, bo treningi było bardzo podobne do tych, jakie miałem rok, czy dwa lata wstecz. Jedyne co zmieniłem, to zmieniłem miejsce pobytu. Od 15 lat jeździłem w te same miejsce i może było już lekkie znużenie tymi obiektami treningowymi. Zmieniłem też praktycznie cały sprzęt, począwszy od nart, a skończywszy na kijkach. Oczywiście przed sezonem była obawa, czy są to dobre decyzje, ale teraz mogę powiedzieć, że trafiłem w "10". Sprzęt mam naprawdę bardzo dobry i myślę, że to miało głównym wpływ na poprawę moich wyników biegowych.

W tym sezonie jest Pan "królem zimy" w naszym kraju. Czy to mobilizuje dodatkowo?
- Z tym "królem" to lepiej poczekać do końca sezonu, bo startów jest jeszcze naprawdę dużo. Oczywiście cieszy mnie to, że dzięki moim sukcesom popularność biathlonu w Polsce rośnie. Zresztą dostaję bardzo dużo maili od kibiców, co jest bardzo sympatyczne. Oczywiście nie daje rady na wszystkie odpisywać.



Wyglada na to ze nasz Tomek jest czysty hura

dzięki Travis piwo

Do góry
#2909938 - 13/02/2009 17:12 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Tomasz Sikora: Oj, będzie ciężko się ścigać - w tym sezonie jeszcze nie widziałem tak źle przygotowanych tras jak w Korei

Sikora przestrzega, że warunki w Pyeongchang będę piekielnie trudne. - Tak źle nie było nigdy. Trasy są bardzo nierówne. Śniegu mało, jest brudny. W wielu miejscach to właściwie nie śnieg, lecz lód. W dzień jest ciepło, ale wieczorem łapie duży mróz i robi się ślizgawka - opowiada Sikora, wicelider PŚ

Koreańczycy dostali od Międzynarodowej Unii Biatlonowej (IBU) organizację MŚ, bo nie mają co robić z obiektami olimpijskimi. Byli murowanym faworytem w wyścigu o organizację igrzysk w 2014 r., ale na ostatniej prostej przegrali z rosyjskim Soczi, które mocno wsparł politycznie ówczesny prezydent Władimir Putin. Teraz starają się o jak najwięcej imprez zimowych, byle tylko obiekty nie stały puste. - Obiekty są wspaniałe. Obok toru biatlonowego mamy skocznie, trasy biegowe. Hotele też są w porządku. Nasza trasa pozostawia jednak wiele do życzenia - mówi trener Kadry Roman Bondaruk.



Milej lektury..
duch rach duch ciach duch ciach duch !!!!! duch

Do góry
#2910112 - 13/02/2009 19:50 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
Ramzes Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/06/2003
Postów: 3208
Troje rosyjskich biathlonistów, w tym liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Jekaterina Juriewa, zostało tymczasowo zawieszonych za stosowanie środków dopingujących i nie wystąpi w rozpoczynających się w sobotę mistrzostwach świata w południowokoreańskim Pyeongchang.
Oprócz Juriewej zawieszono szóstą w klasyfikacji PŚ Albinę Achatową oraz Dmitrija Jaroszenko - co ogłosiła w piątek Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU), nie podając jednak jakie zakazane substancje wykryto podczas testów.

Do góry
#2910113 - 13/02/2009 19:52 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Ramzes]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Jeżeli na prawdę chodzi o Dimę i Achatową to jakieś strasznie trefne te dopalacze musiały być laugh

Do góry
#2910116 - 13/02/2009 19:58 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: tomo]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29861
Yaro bral doping shocked

no nie no, dla mnie szok. W przeciwienstwie to Jourievej i Albiny to Dimie ten doping zaszkodzil laugh laugh

W takim razie szanse Neuner sporo wzrastaja, w moich oczach.

Do góry
#2910169 - 13/02/2009 20:21 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Ojro]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Wszystkiego naj Łojro smile


W sportingbecie jest fajny bet do ktorego sie przemierzalem:
Russia v Sweden - Most Medals
Typ: Russia -1.5
Kurs: 1.526

W Ostersund Rosja 11 medali, Szwecja 0.
Szwedom wyliczylem max 3 medale.. a rosjanie 3 to powinni w samych sztafetach zdobyc.
Iourieva OUT to troche psuje beta.. ogolne zamieszanie w ekipie rosyjskiej takze niewiadomo jak wplynie na ta ekipe - wedlug mnie na niekorzysc
Gdyby nie cala ta afera pogralbym mocniej ten zaklad.
Zadna peffa ale chyba nadal warto go polecic.

Do góry
#2910181 - 13/02/2009 20:26 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Panowie czy widział ktoś u jakiegoś buka zakład typu "Bjoerndalen - Svendsen kto więcej medali?" lub coś podobnego?

Do góry
#2910240 - 13/02/2009 20:52 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: tomo]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
W Nordicu do gry zaklad H2H shooting 1 x 2
1.67 Emil Hegle Svendsen - Ole Einar Bjorndalen 2.08

Ale to raczej nie o to Ci chodzi. Z mi dostepnych i tych bukow ktorych przegladalem nic takiego nie znalazlem (a sam szukalem) mozna pokombinowac recznie np. w Unibecie/sportingbecie

+ w Unibecie cos takiego jest:
Kto wygra najwięcej indywidualnych medali?
Zwycięzca
Neuner 3,65
Svendsen 3,75
Bjoerndalen 4,00
Wilhelm 11,00
Sleptsova 12,50


ale to tez raczej nie tedy droga. MOze warto wejsc w zaklad ile medali dla NOR smile zalezy tylko jak widzisz Emila i Olka na tych MS wink

Do góry
#2910255 - 13/02/2009 21:01 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Strzelanie mnie średnio interesuje... a w Nordiku to tym bardziej laugh

Generalnie chciałem postawić jakieś H2H na Olka ze Svendsenem (ale właśnie nie na pojedyncza konkurencję tylko coś na zasadzie "Który z nich będzie lepszy w całych MŚ") gdyż uważam, że to będzie jego impreza.
Svendsen miał świetny start w tegorocznym PŚ, ale nie wierzę by potrafił utrzymać tą absolutnie najwyższą formę aż do teraz. Olek przeciwnie - wchodził w sezon spokojnie, bez szaleństw, ale z każdymi kolejnymi zawodami było widać, że jest coraz lepiej i lepiej no i sądzę, że w Peyong-Chang to właśnie on będzie główną gwiazdą.

Innymi słowy - dotychczasowe występy wskazują, że Olek postawił w tym sezonie na MŚ, podczas gdy dla Svendsena od początku sezonu celem numer 1 było zdobycie Kryształowej Kuli.

Do góry
#2910278 - 13/02/2009 21:09 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: tomo]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
No to widze ze tutaj sie zgadzamy.. popieram 100% tego co napisales..
Ja generalnie zalozylem sobie plan nie mogac zagrac wspomnianego h2h na medale ze zagram na Olka lepszego od Svendsena 2.15 w sprincie. Jak sie nie uda dogram w poscigu, po kursie podobnym lub wyzszym zakaldajac ze to Olek bedzie musial gonic.
I tak dalej w individualu i mass. Jednym slowem zdecydowalem sie na progresje.. i mysle ze spora szansa ze ukoncze ja juz na 1 etapie.. lub na 2 (poscig) gdzie Olek zdecydowanie dominuje w tej konkurencji (33 zwyciestwa - jego koronna)

Do góry
#2910604 - 13/02/2009 23:37 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Ja się skłaniam do tego ,ze będą to MŚ niespodzianek, a tu nie widzę ani Olka, ani Magdy.
Tu będzie rządzić pogoda.

Do góry
#2910638 - 13/02/2009 23:50 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: forty]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Poki co pogoda rzadzi smile zobaczymy jak sie do niej dopasuja biathlonowe gwiazdy cool


Sprint [K]
Solveig Rogstad TOP 15 ?
Typ: NIE
Kurs: 1.50
Betsafe
6/10


Nie widze szans Solveig na miejsce w czolowej 15. Norwezka zmagala sie z problemami zdrowotnymi (wedlug nieoficialnych - [moich] zrodel miala problemy z plecami)
W tym sezonie bardzo malo startow. Wystartowala w inauguracyjnych zawodach w Ostersund, potem w kolejnych zawodach w Hochfilzen i w Hochfilzen (za poklujke) gdzie zaliczyla tylko wystep w biegu individualnym i tutaj zaczynaja sie schody.
W Oberhofie DNS, W Ruhpolding wraca i przy 0+1 zajmuje 59 miejsce i 70 czas samego biegu. W poscigu nie pobiegla. W ostatnich zawodach w Anterselvie takze nie wystapila.
Podsumowujac.. od 18 grudnia zaliczyla tylko 1 start w pucharze swiata (w pucharze europy nie biegla) we wspomnianym Ruhpolding notujac fatalny wynik.
W cuda nie wierze.

Do góry
#2910955 - 14/02/2009 01:59 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
Banik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/06/2002
Postów: 2416
Skąd: Katowice/ Malta
Nowe promo na MS w biathlonie w Korei:

Postaw na zwyciestwo Tomasza Sikory w sprincie w zakladce (World Championships 2009 - special bets) i jesli nasz najlepszy biatlonista nie wygra, ale zdobêdzie medal Betsson zwróci Ci pieniadze! To nie wszystko wsród wszystkich, którzy postawia przynajmniej jeden zaklad na biatlon w ciagu calych mistrzostw swiata za minimum 10 zl rozlosujemy nagrody! 3x25kg worki z ryzem z ukryta niespodzianka (!)i za pierwsze miejsce dodatkowo koreanski odkurzacz.

Do góry
Strona 2 z 10 < 1 2 3 4 ... 9 10 >

Moderator:  Ojro 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (igea23, burbon, akagi, rafal08, wHiTe_StAr, latajaca_holenderka, Zaixi, Józef Małolepszy, VVega), 4417 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582809 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 20:07