Strona 2 z 33 < 1 2 3 4 ... 32 33 >
Opcje tematu
#2232957 - 06/04/2008 02:53 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
To są początki takich serwisów. Dla 10% rocznie nie ma najmniejszego sensu ryzykować. Tym bardziej, że to Polska. Kombinatorów i oszustów nie brakuje ...

Do góry
Bonus: Unibet
#2235325 - 06/04/2008 23:23 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No dokladnie. Zarejestrowalem sie bo myslalem ze to sa procenty za miesiac czy 3. Jak ktos pisze ze chce pozyczke na 10% na miesiac to dostaje od kwoty ktorza pozyczam 10% ale to jest w skali roku wiec jak dla mnie zupelnie sie nie oplaca.

Do góry
#2241104 - 09/04/2008 03:23 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Eska]
Ulvgaard Offline
addict

Meldunek: 06/08/2004
Postów: 592
Skąd: domdom
Jak się zapatrujecie na lokaty w rynki żywności(chodzi o tak o lokaty bankowe, jak i inwestycje lokowane bezpośrednio) w świetle dość lawinowo rosnących cen różnych towarów żywnosciowych na całym świecie? \:p

Do góry
#2282695 - 21/04/2008 18:34 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Ulvgaard]
Gato Offline
addict

Meldunek: 04/05/2003
Postów: 509
Skąd: Łódź
Witam Wszystkich,

Mam pytanie dotyczace lokat strukturyzowanych Hattrick oraz Sprint (ew. innych produktow Wealth Solutions, ale to chyba jedyne produkty, ktore wyszly do tej pory). Czy ktos z Was korzystal z tego typu lokat? Chcialbym troche zainwestowac i cenne bylyby dla mnie uwagi osob, ktore juz cos takiego przerabialy.

Pozdrawiam,

Gato

Do góry
#2285918 - 22/04/2008 20:43 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Gato]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
niedługo będą wyniki. na których spółeczkach będzie pompowanko wkrótce? jakies propozycje? ;\)

Do góry
#2286310 - 23/04/2008 00:12 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: mura]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: mura
niedługo będą wyniki. na których spółeczkach będzie pompowanko wkrótce? jakies propozycje? ;\)


Pompowanko?

Hmm, na malych i srednich spolkach to bedzie sukcesem jak po dobrych wynikach kilka procent na plusie w czasie sesji sie utrzyma.
Widac jaka jest sytuacja w tym sektorze. Dobre wyniki trendu nie odwroca.
A niech spada. Przed ew. kolejna hossa bedzie mozna taniej kupic ...

Do góry
#2287393 - 23/04/2008 06:15 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
czy ktoś gra na spółeczkach z NC? tak sobie patrze na te ostatnie zrywy mery czy divicomu....

a co sądzicie o wdm-ie? i o tym że pejsy, które dotąd inwestowały na świecie jedynie w nowym jorku i londynie nagle zainteresowały się Polską, a konkretnie NC?

tak tylko z ciekawości pytam, a moja obecna praca nie ma nic wspolnego z wrocławskim domem maklerskim \:\)

Do góry
#2293494 - 25/04/2008 21:07 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: mura]
devlin Offline
old hand

Meldunek: 27/11/2002
Postów: 728
Na NC zaczal sie ruch. WDM na minimach. Ale dla mnei takie spolki sa spalone, za duze wzrosty na debiutach.
Niezle wyglada Athon oraz Marsoft. Ta pierwsza ma olbrzymi potencja, jezeli ich technologia by sie przyjela. Druga ma niezla wycene c/wk. Jak na NC bardzo niska. W przeciwienstwie do athona juz cos maja. Czyli siec swiatlowodowa w Swidniku. Chca przejac firme budowlana budujaca infrastrukture teleinformatyczna aby startowac w przetargach na informatyzacje polski wschodniej ze srodkow uni. Niby jest na to masa pieniedzy ponad 1 miliard zl. Poza tym standardowe uslugi teleinformatyczne, jakis portal spolecznosciowy i okablowanie nastepnego miasta.
A spekulacyjnei to bardzo malo akcji w obiegu.

Do góry
#2296742 - 27/04/2008 03:12 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: devlin]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
moim zdaniem NC to niewypał. Sobolewski poharcił się na wzór jankesów ... tylko że tu jest Europa, tu jest Polska.
rynek New Connect to niezła ściema, jeśli inwestorzy pobrzękiwali o wałkach na naszej bananowej gpw to jak się odnieść do NC? kpina.
podoba mi się śledzenie live notowań, obrót 80zł potrafi wywindować kurs o 10% do góry \:D
o postawie pejsiastych spółek wspomniałem, nieźle skoro żydzi inwestujący w londynie i nowym jorku nagle szumnie chce wejsc w Polskę, ale nie na gpw. lepiej na rynek new connect. przypadek? nie sądzę.

wspomniałeś o wdmie-spółce wiodącej na NC. cóż wywołałeś wilka z lasu, więc jadę z tematem.

grudzień 2005 r -- emisja 625 tys. akcji o wartości nominalnej 1zł
sierpień 2006 - podwyższenie kapitału do 745 tys zł, akcje po złotówce
Czerwiec 2007. Split 1:100 (razem 74,5mln akcji po 1 groszu) + emisja 8mln nowych akcji, to właśnie one zostały się na NC
Wybierając się na NewConnect spółka mogła pochwalić się (Na dzień 30 VI 2007):
- zysk netto = 0,488mln zł
- aktywa 10mln zł (w tym częściowo już uwzględnione wpłaty na akcje - 8,7mln zobowiązań, a wśród aktywów trwałych jedyną istotną pozycją są "środki transportowe")
- KW = 1,33 mln zł

WDM idąc na NC:
-został wyceniony na 165mln zł
-z emisji uzyskał 16mln zł
-„wyemitował” 8mln akcji, o wartości nominalnej 0,01 zł, cenie emisyjnej 2zł.
-po emisji ma 82,5mln akcji
-nowe akcje stanowią 9,7% ogółu


Zarządzający:
- mają 2letnie doświadczenie w pracy w instytucjach finansowych.
- chlubią się zdobytymi licencjami maklerów/doradców finansowych, oraz "prestiżowymi" licencjami CFA, PRM. (takich ludzi łącznie jest bodajże 13 w Polsce)
- informacja ta wytłuszczona została w prezentacji spółki i stanowi jej główną wartość.
- niewątpliwą jakością jest przewodniczący RN, pan profesor Krzysztof Jajuga.
(Co ciekawe, pan Jajuga jest prezesem CFA Society of Poland i dyrektorem wrocławskiego oddziału Professional Risk Managers International Association)

nim "młode wilki" zaczęły rządzić wdmem zostały nieźle ukierunkowane przez bogatych tatusiów, swego czasu zresztą jeden z obecnych prezesów w ing na dolarze stracił 60%)


WDM jest wart ~ 1/10 IDM. (82,5x2zł / 90,6x18,4)
WDM chciałby powtórzyć sukces IDM.
IDM zarobił w I półroczu 2007 22,9x więcej, niż WDM planował zarobić w całym 2007 roku.

W WDM dotychczasowi właściciele zainwestowali 745 tys zł. Po 5 miesiącach działalności operacyjnej ich akcje zostały wycenione na 149 mln zł. Stopa zwrotu po 15 miesiącach istnienia wydmuchy to 20 000 %.
Panowie "prezesi", którzy zainwestowali po 60tys zł mają po roku akcje warte 12mln zł

Ewenement na skalę Światową. Co śmieszniejsze reklamowany w telewizji. w żadnej gazecie czy portalu internetowym nie można znaleźć na nich złego słowa

Dyskonta nie ma. Jest za to wpuszczanie leszcza w kanał, w majestacie prawa.

Fortunę zbiją właściciele wprowadzanych spółek.
Zarobią "inwestorzy", którzy kupują akcje w private placement, a opychają je świadomym ryzyka spekulantom, bądź też nagonionym przez media idiotom.

zresztą o czym mówimy. czym zajmuje się ta spółka śmieciowa. niczym, ściaga kase po to by kupic sobie nowe komputery czy cukier i kawe dla pracowników:) żadnej dzialalnosci nie prowadzi, poza tym że tasuje aktywa między spółkami córkami, wprowadza śmiecie na nc i sciaga z tego kasę - niezaleznie od koniunktury zarzadzajacy zarabiają. a we Wroclawiu nie maja swojej siedziby - tylko wynajnuja kamienice gdzie ponoć maja nawet problemy z funkcjonowaniem internetu na wszystkich pietrach
zreszta nie ma przypadku - na NC nie trzeba sporzadzac prospektu emisyjnego a tylko dokument informacyjny którego nie musi zatwierdzac nawet KNF a tylko jeden z 49 doradców autoryzowanych, którym np. jest cee capital czyli spółka zależna 100% wdmowska, innymi słowy mogą napisać w dokumencie przepis na sernik i nikt tego nie sprawdzi:)

jesli ktos wierzy w bajki że chca wejsc na gpw to --->

zresztą panowie prezesi niezle sie bawia bo nazwy swoich spolek - corek wymyslaja popijajac drinki na najgoretszych plazach swiata i biorac nazwy dla swoich firm z szyldów knapj w ktorych piją:)

ponoć jakies konflikty w spolce sie porobily i troche kadry odeszlo/chce odejsc

sprawa z freefundem czy doradcami 24 wyglada dla mnei komicznie:)
doradcy24 - dzialalnosc operacyjna strata ok. 3mln, ale robia aktualizacje wartosci freefunda (na moje oko ok. 10 mln papierowego zysku) i nagle cud - spolka staje sie rentowna i to ba - 7 mln zysku sie pojawia.

reasumujac: jest za drogo:)

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszego komentarza i analizy.
ave:)

Do góry
#2297886 - 27/04/2008 20:24 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: mura]
DELMARCO Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 2518
Skąd: Wrocław
jak dla mnie NC to rynek ktory nalezy omijac (przynajmniej narazie)to co sie tam dzieje to "jakas masakra" na debiutach zarabiaja wlasciciele i grono wtajemniczonych, pompowanie kursów na otwarciu i czekanie az drogie akcje zaczynaja kupowac leszcze to standard. wystarczy przesledzic wiekszosc debiutow, ich ceny w pierwszym dniu i ceny aktualne. Oczywiscie zawsze mozna trafic i na jakiejs spolce zarobic, tyle tylko ze na NC na jednej zarobisz a potem na 3 innych stracisz... Poza tym to mialbyc rynek dla spólek nowych technologi, a tam wchodza jakies Maxi pizze i inne wynalazki co napoje alkoholowe produkuja. Brak mozliwosci inwestowania w ten rynek funduszy sprawia ze zlatuja sie tam spekulanci i drobni inwestorzy, ktorzy inwestuja w bardzo krotkim terminie. wystarczy jakis nieprzychylny sygnal i nagle ostre wywalanko. plynnosc tez pozostawia wiele do zyczenia. podam tylko jeden przyklad w zeszlym roku we wrzesniu na NC zadebiutowala spolka Invest connect, spolka corka Invest Consaltingu notowanego na GPW, ktora napewno zapamiatana zostala w glowach inwestorow jako tak ktorej kurs bardzo spektakularnie urósł (wystarczy sobie to przesledzic w historii notowań) i co spolka ktora powstala para miesiecy wczesnie, ktora nic nie robi nie ma zysków, zbiera z rynku bodajze 8 milionów. Wg mnie na GPW sa ciagle bardzo ciekawe spolki w ktore mozna inwestowac, a najgorsze mamy juz za soba. A co do WDM-u to osobiscie sadze ze to chyba jedna z lepszych spolek na NC, poza tym uwazam ze domy maklerskie nadal maja przed soba swietne perspektywy i beda sporo zarabiac chocby na IPO

Do góry
#2299822 - 28/04/2008 17:23 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: rivex
Originally Posted By: mura
niedługo będą wyniki. na których spółeczkach będzie pompowanko wkrótce? jakies propozycje? ;\)


Pompowanko?

Hmm, na malych i srednich spolkach to bedzie sukcesem jak po dobrych wynikach kilka procent na plusie w czasie sesji sie utrzyma.
Widac jaka jest sytuacja w tym sektorze. Dobre wyniki trendu nie odwroca.
A niech spada. Przed ew. kolejna hossa bedzie mozna taniej kupic ...


pierwsze przykłady z brzegu na dziś: wilbo i budimex. kupione kilka dni przed wynikami dalyby na dziś dzień niezły zysk

Do góry
#2299999 - 28/04/2008 19:28 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
''Jak czytamy w artykule opublikowanym przez dziennik, w Polsce zaczyna brakować specjalistów od pomnażania pieniędzy. A będzie jeszcze gorzej; obecnie na rynku jest zarejestrowanych 36 TFI. Trzynaście czeka na zgodę KNF na rozpoczęcie działalności, a 3 otrzymało zgodę już w br.

To oznacza, że najlepsi zarządzający będą zarabiali jeszcze więcej oraz że towarzystwa będą musiały zatrudniać osoby z mniejszym doświadczeniem - konkluduje "Rzeczpospolita''

kusząca kasa \:\)

ja najpierw chcę licencję maklera zrobić, kiedyś już pytałem ale ponawiam, czy jest tu ktoś z uprawnieniami maklera?
mam kilka pytań odnośnie samego egzaminu

Do góry
#2300059 - 28/04/2008 20:10 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: mura]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Ja zacząłem już przygotowania do DI.
Maklera jakoś nie chcę.
Mam znajomego, który od zera uczył się 3 miesiące do I etapu DI i zabrakło mu chyba 3pkt ... A maklera nie ma.
Niby jest opinia, ze majac maklera latwiej sie przygotowac do DI ale ja od razu startuje do DI.
Co do maklera to mogę Ci pomóc tak:
http://investstock.pl/board/index.php?s=59c7747de5ea3cde25d94142aa3f51a6&showforum=5

Lepszego tematu na forum o tym egzaminie chyba nigdzie nie znajdziesz.
Wiele osob juz ma tam licencje. Zadania są niemal wszystkie rozwiazane....
Polecam lekturę ...


Miałem juz prosic o linka do artykulu ale znalazlem.
http://www.rp.pl/artykul/126926.html


Ja jakos nie lubie grac pod wyniki. Owszem, w czasie hossy tak ale teraz trudniej jest. Chociaz i takj sytuacja sie zrobila bardziej sprzyjajaca ...
Mimo to teraz jakos bardziej stoje z boku. Nawet na FW20 nie moge sie wczuc ...

Do góry
#2300101 - 28/04/2008 20:35 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
dz. Rivex

wiesz.... ja się do tego maklera już z rok zabieram, ale właściwie dopiero teraz zacząłem się na poważnie uczyć.
w grudniu (nawet na rozpiskę nie patrzyłem ale podejrzewam że w grudniu będzie) chcę wreszcie podejść i zdać.

same uprawnienia maklera to może nic wielkiego przy DI, ale ze względu na duże zapotrzebowanie a małą ilość wykwalifikowanych ludzi - już z samym papierkiem maklera można złapać b.dobrze płatną pracę.
mi został jeszcze rok studiów, tak sie zastanawiam czy potem nie uderzę mimo wszystko do Wawy - wachlarz ofert dużo bogatszy i przy samym starcie makler może dostać 2x więcej niż we Wrocławiu.

licencja maklera to mimo wszystko społeczny awans, zaczynasz obracać się wśród ludzi wyższej kasty że tak to określę, poznajesz otoczenie i pracując już konkretnie w tej dziedzinie nabierasz doświadczenie, myśle że to wszystko samo w sobie pomaga i wyznacza nowe cele by zdać potem DI, który nie ukrywajmy egzaminem jest dużo trudniejszym

są ludzie, którzy z marszu to zdają i to na studiach jeszcze hehe ale to już wybitne jednostki, zastanawiam się jak to będzie z nauką do egzaminu gdy człowiek pracuje (obecnie siedzę w prac - nie ukrywam że b.często w wolnych chwilach czytam i trzaskam testy na maklera)

za linka dzieki, w domu na pewno przejrzę, poczytam, bo nawet nei jestem pewny czy kalkulatory finansowe można mieć a kolega niedlugo z USA przylatuje i pyta sie mnie czy kupić-kilak razy tańsze za oceanem niż u nas tej samej marki


wiesz.. 3pkt do I etapu... zawsze to jednak niezdany egzamin, a potem są zresztą jeszcze 2 etapy i to trudniejsze
więc "nie ma letko" - w końcu od tylu lat zdało to u nas ok 200 osób

ja dziś spróbuje cos popatrzec na spółki pod wyniki-jeśli mi się uda cos znalezc- zamieszczę swoje analizki

pozdro:)

Do góry
#2301268 - 29/04/2008 05:19 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: mura]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
3pkt to już niedużo tym bardziej, że w tym roku znowu były błedy. Poza tym ten mój znajomy sobie niemal odpuścił prawo. Mówi, że 1-2 tygodnie i by się douczył tego.
Najpierw zdały 24osoby ale z odwołaniami razem 32 przeszły I etap. Podeszło do egzamu ok. 150osób czyli zdawalność bardzo dobra.
II etap jest naprawde trudny ale III to już taki deserek. Tak nieliczni uwalają....


Co do kalkulatora: ja będę kupował Texas Ba II prof.
Ma niezłe opinie i podobno lepszy od HP.
U nas ok. 300zł. W USA jeszcze niedawno poniżej 35USD na Amazon. teraz chyba w granicach 45USD. Wszędzie jest taniej: UK, Niemcy ....

Do góry
#2303738 - 30/04/2008 06:36 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
Matias88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2007
Postów: 7186
Skąd: Krosno/ Wwa
panowie taki trochę ot ale mam pytanko, posiadam trochę funduszy i lecą one na łeb na szyję sprzedawać je czy poczekać na lepszy czas?

Do góry
#2303819 - 30/04/2008 07:43 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Matias88]
Robak1984 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/01/2006
Postów: 6166
Skąd: Gliwice
Originally Posted By: Matias88
panowie taki trochę ot ale mam pytanko, posiadam trochę funduszy i lecą one na łeb na szyję sprzedawać je czy poczekać na lepszy czas?


A na jaki okres zaplanowałeś swoją inwestycję?

Do góry
#2306307 - 01/05/2008 08:06 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Robak1984]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
i co to za fundusze napisz


ja mam jeden fundusz Investors i nie narzekam od poczatku roku sa na + niecale 3% ale dobre ze nie na - jak inne.

Do góry
#2310888 - 03/05/2008 17:47 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Eska]
Matias88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2007
Postów: 7186
Skąd: Krosno/ Wwa
comerial union pytam bo starsi coś kupili a z tego co się orientuję to lecą w dół i raczej troche są w tył

Do góry
#2310946 - 03/05/2008 18:27 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Matias88]
devlin Offline
old hand

Meldunek: 27/11/2002
Postów: 728
Jednak NC w gore i to mocno.
emuzyka
athon
marsoft

Ja ciagle sie upieram przy marsofie. To mzod by niezla spolka, moze juz niedlugo na rynku glownym. Przewaznie bywa tak ze firmy wiele obiecuja a niewiele robia. Tutej chyba nawet nikt specjalnie nie wierzyl w przejmowanie spolki budowlanej. A tu prosze w czwartek list intencyjny, a na nastepny miesiac planowane kolejne przejecie. Jezeli uda im sie powalczy w przetargach na informatyzacje polski wschodniej ( pola ponad miliard zlotych) moga namieszac.

Do góry
Strona 2 z 33 < 1 2 3 4 ... 32 33 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, Igor, wHiTe_StAr, 11kera11), 3399 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582922 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07