Strona 30 z 57 < 1 2 ... 28 29 30 31 32 ... 56 57 >
Opcje tematu
#3109253 - 04/05/2009 23:28 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
omsi Offline
addict

Meldunek: 12/05/2005
Postów: 544
24% duda piwo

Do góry
Bonus: Unibet
#3109685 - 05/05/2009 02:27 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: eclipse1977]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: eclipse1977
jesli wlazic w waluty - to w dolara czy EURO ?


czekać na razie . złoty zignorował dzisiaj złowieszcze prognozy KE i bardzo dobrze , póki trwa ta idiothossa kurs złotego jest w miarę bezpieczny , ja wchodze w dolara kiedy bedzie stał po 3 zł/ innaczej chciałbym żeby tak było/ niewykluczone jednak ze go kupie na znacznie wyższym poziomie jeszcze wczoraj wieczorem rozważałem to , dzisiaj wieczorem juz nie , ale tego w przyszłości i to całkiem tej bliższej nie mogę wykluczyć .
S&P500 b,blisko przełamania 900 pkt jutro chyba tez zarabiamy po pachy piwo

Do góry
#3109978 - 05/05/2009 04:04 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
ELDO myślisz że mozna jeszcze dokupić DUDE po tej cenie?

UE źle wróży naszej gospodarce Waszym zdaniem słusznie? Ja twierdzę, że znowu się pomylą bo te ich prognozy są w stosunku do nas mocno chybiane.

Do góry
#3110024 - 05/05/2009 04:20 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: ELDORADO
Originally Posted By: eclipse1977
jesli wlazic w waluty - to w dolara czy EURO ?


czekać na razie . złoty zignorował dzisiaj złowieszcze prognozy KE i bardzo dobrze , póki trwa ta idiothossa kurs złotego jest w miarę bezpieczny , ja wchodze w dolara kiedy bedzie stał po 3 zł/ innaczej chciałbym żeby tak było/ niewykluczone jednak ze go kupie na znacznie wyższym poziomie jeszcze wczoraj wieczorem rozważałem to , dzisiaj wieczorem juz nie , ale tego w przyszłości i to całkiem tej bliższej nie mogę wykluczyć .
S&P500 b,blisko przełamania 900 pkt jutro chyba tez zarabiamy po pachy piwo


@ELDO - a możesz po krótce napisać czemu lollar a nie EURO ?

Do góry
#3110033 - 05/05/2009 04:21 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Self-Confident]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: Self-Confident
ELDO myślisz że mozna jeszcze dokupić DUDE po tej cenie?

UE źle wróży naszej gospodarce Waszym zdaniem słusznie? Ja twierdzę, że znowu się pomylą bo te ich prognozy są w stosunku do nas mocno chybiane.


teraz po tej cenie ma Cena / WK = 0,21 wiec nadal jest ogromnie niedowartościowana , w sieci mozna przeczytac rózne opinie ,ze te wzrosty to pic i podpucha itd. ja w to nie wierze patrz na ogromny obrót dzisiaj na tych walorach i latało mase batonów po 50 K na coraz to wyzszych poziomach ,ci którzy je skupowali nie myslą przeciez o zarobku tych kilku groszy , moim zdaniem śmiało mozna trzymac do 1,2 i czekac na kurs 2,0 moze do konca maja to zobaczymy smile

co do drugiego tez bym tak chciał ,ale gdyby ta idiothosa sie skończyła nagle , co ciągle jest mozliwe , złoty wtedy moze poleciec na pysk , póki co cieszmy sie ,że S&P500 przekroczyl 900 , bo jutro mozemy zobaczyc 1900 na wigu piwo

Do góry
#3110075 - 05/05/2009 04:31 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Baqu]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: Baqu
Originally Posted By: ELDORADO
Originally Posted By: eclipse1977
jesli wlazic w waluty - to w dolara czy EURO ?


czekać na razie . złoty zignorował dzisiaj złowieszcze prognozy KE i bardzo dobrze , póki trwa ta idiothossa kurs złotego jest w miarę bezpieczny , ja wchodze w dolara kiedy bedzie stał po 3 zł/ innaczej chciałbym żeby tak było/ niewykluczone jednak ze go kupie na znacznie wyższym poziomie jeszcze wczoraj wieczorem rozważałem to , dzisiaj wieczorem juz nie , ale tego w przyszłości i to całkiem tej bliższej nie mogę wykluczyć .
S&P500 b,blisko przełamania 900 pkt jutro chyba tez zarabiamy po pachy piwo


@ELDO - a możesz po krótce napisać czemu lollar a nie EURO ?


bo mysle ze bedzie przed nami jeszcze jedna porządna zwała na giełdach , a wtedy scenariusz ten sam co dotychczas przerabialiśmy w czasie tej bessy w której notabene nadal mimo tych ostatnich wzrostów ciągle tkwimy ; ucieczka w dolara

Do góry
#3110099 - 05/05/2009 04:35 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Pieknie ropa idzie do góry teraz mamy ją po 54,42 , a my mamy w portfelu LOTOS , ktory dzisiaj był niemrawy , jutro licze na LOTOSIKA piwo

Do góry
#3110301 - 05/05/2009 05:24 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
random.bullet Offline
stranger

Meldunek: 22/04/2009
Postów: 6
Eldo, nie gram (jeszcze) osobiście ale z zaciekawieniem śledzę ten wątek - respekt dla Ciebie za celność prognoz.
Mam pytanko, czy mógłbyś czasem zdradzić jak dzielisz procentowo swój portfel - ile zaufania dajesz np takiej dudzie, albo notariuszom, a ile wiekszym i teoretycznie stabilniejszym ale z opcją na niższe loty spółkom z WIG20.
Jeśli uznasz to za zbyt indywidualne podejście, to napisz jakieś przemyślenie jak powinno się dzielić optymalnie - klucz którego powinno się trzymać by nie moczyć (się) za często i za gęsto smile

Do góry
#3110340 - 05/05/2009 05:32 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: random.bullet]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
bez tajemnic, ale tez i bez kwot ,co chyba jest zrozumiałe
moj portfel teraz wyglada tak

ingbsk 40%
lotos30%
duda 20%
bbz i doradcy 10%


w dudę fakt zapakowałem , normalnie przeznaczyłbym dla niej max 10% w portfelu , ale hazard mnie czasami ponosi smile

klucz u mniej mniej wiecej wygląda tak: 70% fundamentów reszta to hazard lub kłusowanie na spadkach i wzrostach w czasie jednej sesji

ZIELONO W STANACH OCH ZIELONO piwo

Do góry
#3110407 - 05/05/2009 05:51 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
chce jeszcze raz podkreślić ten wzrost cen ropy , jesli ropa przebije opór na 55 USD, a ma do tego teraz bardzo już niewiele , mozemy ostroznie pisac o odwroceniu trendu na ropie , co bedzie miało wtedy kolosalne skutki na giełdach i na walutach
jakie ? -- inflacja oraz hossa na giełdach

POZDRO
ELDO

Do góry
#3110418 - 05/05/2009 05:53 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Self-Confident]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Originally Posted By: Self-Confident

UE źle wróży naszej gospodarce Waszym zdaniem słusznie? Ja twierdzę, że znowu się pomylą bo te ich prognozy są w stosunku do nas mocno chybiane.


Prognozy sa bardzo pesymistyczne, wg mnie mylne. Coraz wiecej wynikow wskazuje, ze bedzie jednak lepiej niz to mysli UE. Wszyscy sie spodziewaja V fali, ostrych zjazdow itd.

Jednak kazdy zapomina, ze kondycja polskiej gospodarki obecnie jest w porownaniu do innych co najmniej DOBRA. No i przede wszystkim Polska ma fundamentalne znaczenie w regionie. Jesli cos sie sypnie, to Polske beda ratowac jako pierwsza.

Wiecej mi sie pisac nie chce, w koncu ja i tak popieram zdanie mainstreamowcow z parciem na szklo laugh laugh laugh .

Do góry
#3110434 - 05/05/2009 05:57 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: polskignom]
random.bullet Offline
stranger

Meldunek: 22/04/2009
Postów: 6
Dzięki za odpowiedź, dobrze wiedzieć jak taki doświadczony gracz podchodzi do sprawy.
Powodzenia jutro smirk

Do góry
#3110837 - 05/05/2009 14:23 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: random.bullet]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Witam , dzisiejszy poranek zapowiada korekte : czerwone futy w Stanach korekta na eurodolarze oraz ropie.
Moze to byc okazja do nowych zakupów , ze swego portfela nic nie sprzedaje na razie , a co kupic ? to zalezy od skali ewentualnej korekty , wyjdzie to w praniu na sesji , moim zdaniem korekta ta o ile wogóle bedzie jakaś , nie będzie silna i dzisiejszy dzien zakończymy na plusie
Coraz to więcej osób, którzy nigdy nie grali na giełdzie pyta mi sie w pracy co kupic grin , znajomi z branzy tez potwierdzają to zjawisko , to dobrze wrózy na przedłużenie trwania tej idiotenhossy , bo infa o wzrostach docierają już pod strzechy wink

POZDRO
ELDO

Do góry
#3110908 - 05/05/2009 16:50 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
andrzejek_84 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/04/2004
Postów: 3942
Skąd: Olsztyn
duda dalej szaleje smile dzisiaj padnie 1 PLN smile

Do góry
#3110918 - 05/05/2009 16:57 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: andrzejek_84]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: andrzejek_84
duda dalej szaleje smile dzisiaj padnie 1 PLN smile


i znowu na obiad dzisiaj piwko i golonka grin
do 1,20 ma droge otwartą myslę
a ingbsk blisko 300 więc blisko dla mnie piwa za free do golonki od chłopaków z forum mecz.pl wink

Do góry
#3110919 - 05/05/2009 17:00 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
i juz po złotówce piwo

Do góry
#3110984 - 05/05/2009 17:58 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Jaja na gieldzie jak berety. Nastroje takie, ze szok.

Moznaby zacytowac prawde stara jak swiat Mury z przeszlosci, ze gielda jest barometrem gospodarki.

Ale to oczywiscie w formie zartu, bo wciaz sporo niewiadomych.

Do góry
#3111013 - 05/05/2009 18:19 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: polskignom]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
powinniśmy niebawem testować 1900 na wigu , to nie jaja jak berety , tak sobie mysle jakies opory wybicia świece itd. a sytuacja jest prosta jak budowa cepa : globalny kapitał ma kapitał i wchodzi na giełde i te wszelkie opory na wykresach tego przeciez nie powstrzymają , padnie teraz nie jeden silny opor , a gra na hosse sie skonczy jak grubi zaczną realizować swoje zyski , zostawiając leszczy z przewartościowanymi akcjami smile

Do góry
#3111199 - 05/05/2009 19:57 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: rivex]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: rivex
Originally Posted By: mura

dotychczas amerykańskie banki trzymały kurs w ryzach, głównie złoto, grając na szortach
teraz tendencja się odwraca, ciekawe dlaczego akurat teraz? i czego to jest zwiastunem?
no i są jeszcze Chińczyki.



Skąd te rewelacje? smile

Kilkuletni trend mocno wzrostowy a banki na shortach. Dobre sobie. Przy zlocie zawsze jest ryzyko kursowe i tam sporo zalezy od USD. Poki co omijam szerokim lukiem ten rynek - masa drobnych nakupila zlota, uwierzyli w bajki o inflacji i wierza w zloto po 2k USD ...
A to trzymanie kursu to argument rodem z parkietu.

Jesli przyjdzie 5ta fala spadkow to moze i zloto dołączyć do trendu spadkowego.


Co do stress testow: nie wierzcie w zadne wyniki bo USA nie strzeli sobie w kolano i nie poda jakichs zbytnio negatywnych informacji. Ogolnie caly system finansowy jest w fatalnej sytuacji.
Nasze banki mocno przegrzane do tego drogie.
Ja czekam na odpowiedni moment i shorty mocne pojda na bankach. Obecne wzrosty to idealny przyklad hossy idiotow. Jeszcze troche czasu i inwestorzy zejda na ziemie.
Uwazam, ze jeszcze bedziemy miec okazje zobaczyc sesje ze spadkami 10% i wiecej.


nie jestem w stanie zawsze posłużyć się linkami, nie wszystko zbieram, po prostu czytam, analizuje, wyciągam wnioski i zapamiętuje
chodziło mi o rok 2008 - banki które upadły (ciekawe czemu akurat te, przecież inne miały dużo większe toksyczne aktywa, ale to odrębny temat) bear stears i lehmann brohters zajmowały duże pozycje na zwyżki metali, zgadnij właśnie których. długoterminowego trendu wzrostowego nie neguje, chodziło mi właśnie o zeszły rok

mam natomiast co innego, bardziej świeżego, zamiast skasować, warto przeczytać i chwilę się zastanowić:

http://www.stockhouse.com/Bullboards/Mes...mp;pd=0&r=0

piszesz że złoto po 2k za uncje to bajka, zobaczymy, kwestia prognozy...
uzwględniając inflację to złoto już dziś powinno być dużo wyżej wyceniane,
na szczęście tutaj czynnik czasu będzie łatwym elementem weryfikacyji, za parę miesięcy zobaczymy który z nas lepiej to przewidział po prostu smile

kolejna lektura --> http://www.numismaster.com/ta/numis/Article.jsp?ad=article&ArticleId=6632

widzę że zgadzamy się przynajmniej co do przebiegu indeksów, mój umysł odrzuca hossę na każdym razem gdy sie zastanawiam co dalej, być może uczucia nie są logiczne, ale prawa ekonomiczne jak najbardziej smile

pytanie w co będzie uciekał kapitał przy nurkowaniu indeksów... możliwe że właśnie w złoto i srebro!
tym bardziej że dolar, przynajmniej moim zdaniem, stanie się mniej wartościowy,
złoto ostro kupowali już i Rosjanie i skośni, teraz widać że i amerykańśki establishment chce puścić kurs, w górę rzecz jasna

ze złotem jeszcze bardzo prawdopodobna jest taka sytuacja, że w obiegu jest więcej wirtualnego złota niż jego fizycznej postaci w skarbcach (to też szerszy odrębny temat, ale ciekawe czy to możliwe żeby przefiltorwac i sprawdzić comex)
dlatego potem może dojść do tak absurdalnych operacji jak naga krótka sprzedaż (jak na akcjach porsche na przykład)

w tym tygodniu na wcyofalem sie z rynku terminowego, dla mnie już sytuacja jest zbyt napieta by otwierac pozycje na longach
raczej pooluję na eski, bo możliwy jest w stosunkowo krótkim czasie spadek indeksu o kilkaset pkt..
na tą falę jeszcze parę tygodni trzeba chyba poczekać, ale w tym momencie odwrócenie trendu jest dla mnie możliwe podczas kazdej sesji:)

widać że eufora zgasła, moja najlepsza spółka w portfelu obecnie permedia wczoraj +10 i dziś +5,4 teraz choc juz było +11, ale tam jest tak małą płynność że to mnie nie dziwi i jeszcze trzymam wink
kupiłem też pod Ciebie Eldo tych doradców, skoro działasz we wrocławskim kotle to myślę że ta "spekulacja" jest pod jakieś plotki!
choć patrząc na zachowanie i arkusz tego widać!
ale potrzymam, kupowałem wczoraj za 10 groszy

Do góry
#3111234 - 05/05/2009 20:07 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: ELDORADO

Coraz to więcej osób, którzy nigdy nie grali na giełdzie pyta mi sie w pracy co kupic grin , znajomi z branzy tez potwierdzają to zjawisko , to dobrze wrózy na przedłużenie trwania tej idiotenhossy , bo infa o wzrostach docierają już pod strzechy wink

POZDRO
ELDO


to także pootwierdzenie że wkrótce będzie bardzo gorąco!

permedia znów odbija, przecież tam połowa ultrasów z qc może wyczyścić arkusz, walne niedługo.
myślę że jeszcze urośnie, pole do wzrostów na wykresie olbrzymie smile

Do góry
Strona 30 z 57 < 1 2 ... 28 29 30 31 32 ... 56 57 >




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49