Strona 1 z 18 1 2 3 ... 17 18 >
Opcje tematu
#2520939 - 05/08/2008 03:38 Nizsze ligi angielskie 2008/2009
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Panowie przez jakis czas przed kazda kolejka wklejalem liste spotkan ale po zastanowieniu doszedlem do wniosku, ze w tym sezonie nie bede tego robic. Ci, ktorym chce sie cos napisac wiedza swietnie kto gra, ci, ktorzy jedynie czytaja nie zabierajac glosu przez caly sezon beda mogli sobie sprawdzic kursy na stronach bukamcherow. Najczesciej i tak dyskusja toczy sie wokol 5-6 meczow.

Do góry
Bonus: Unibet
#2522574 - 06/08/2008 04:46 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: konstruktor1]
Kefir70 Offline
old hand

Meldunek: 28/11/2005
Postów: 778
Skąd: Poznań
Cóż..nareszcie

A że trzeba jeszcze wygrzać stare kości to parę słów przemyśleń na temat I kolejki League One i Two już dzisiaj.
PO pierwsze - moim zdaniem ze stawkami nie ma co szarżować...lepiej potraktować I kolejkę jako zapoznawczo-rozpoznawczą..Ot niedaleko szukać - w ubiegłym roku Donsi właśnie w I kolejce przegrali z Bury.. Tyle , że oczywiście po tak długiej przerwie grzechem było by nie zagrać..
Ja zagram sobie :

Shrewsbury - Macclesfield 1 1,83 Unibet ( ale u innych buków już niżej nawet 1,7 .. a niedawno byłó jeszcze 1,9 ). Cóż , to mecz z tych których grzechem było by nie zagrać - no bo - jeden z głównych faworytów do awansu podejmuje jednego z głównych faworytów do spadku..i gdzie jeszcze na tym świecie znajdziemy ligę w której na takie zdarzenie dostaniemy kurs 1,83..
Shrewsbury w zgodnej opinii fachowców w League One było tym zespołem który dokonał najbardziej spektakularnych wzmocnień..Wymieniał nie będę , ale ot wypada wspomnieć nowy atak czyli : Holt z Nottingham + Walker z Bristol Rovers..na papierze wygląda niezwykle bojowo jak na League Two. I myślę , że nie tylko na papierze - Holt stary jeszcze nie jest - to z pewnością nie jest jego emerytura , a raczej okazja do wybicia się i z nowym rozdaniem załapania do lepszego klubu. Ale żeby to zrobić musi pokazać co potrafi na poziomie League Two.
Przy czym mam świadomość , że łatwo może nie być.. Macclesfield może i nie dokonało jakiś super transferów i dysponuje podobnym potencjałem jak w ubiegłym roku , ale Alexander w defensywie zespół ustawić potrafi.. No a jak 11 zawodników stanie na swojej połowie to i Niemcom z San Marino wygrać ciężko..a coś na kształt takiej taktyki po coach-u Macclesfield można się spodziewać.. Tak , że ze stawką nie zaszarżuję , ale zagrac po takim kursie na pewno zagram.

Hartlepool - Colchester 2 2,85 - moim zdaniem Colchester chyba jest trochę niedoceniony przez buków i kurs na ten mecz dostajemy naprawdę ładny. Ich siła ofensywna - ot choćby Platt _ Gillespie _ Vernon jest nadal całkiem obiecująca..Hartlepool reprezentuje siłę podobną jak w ubiegłym sezonie , a fajerwerków w ubiegłym roku nie było..teraz w ostatnim mecze w ramach przygotowań przegrali 0-1 z York...mimo wszystko nieciekawy wynik. Tak , że ja zaryzykuję.

Barnet - Chesterfield 2 2,65 - Gospodarze w ostatecznym przedsezonowym rozrachunku moim zdaniem osłabili się - przez odejście ich niezwykle skutecznego skrzydłowego Jasona Puncheon'a. Młody, nieobliczalny skład.
Z kolei Chesterfield przetrwało nie najgorzej jak na spadkowicza ubiegły sezon , a teraz w przerwie dokonałó kilku naprawde ciekawych wzmocnień.. Stracili co prawda Peter'a Levena (i to jest duża strata) ale wzmocnienia w obronie i pomocy moim zdaniem rekompensują to. Trochę zamieszania było z obsadą bramki ale ostatecznie chyba bramkarz już jest - czyli Tommy Lee z Accrington.. w każdym razie chwalony za ostatni mecz. Podobnie jak w poprzednim typie kurs jest na tyle ciekawy żę zdecydowanie , ale za nienazbyt dużą stawkę zagram.

Southend - Peterborough 2 3,0 - kolejny mecz , który w mojej ocenie z uwagi na wysoki kurs trudno odpuścić..Posh to jeden z faworytów do wygrania ligi...Ich atak - McLean + Mackail-Smith+ Boyd demolował wszystkich na poziomie League Two i wydaje się być jak na League One też strasznie mocny. W bramce Joe Lewis który otrzymał ostatnio nawet powołanie do I (słownie : pierwszej) reprezentacji Anglii.. Przed sezonem powiedziałem sobie , żę o ile utrzymają swoje największe gwiazdy - to gram na nich , bo świadczy to zarówno o ich dużym potencjale organizacyjnym , ale także o wierze samych zawodników w awans do Championship..Bo z wymienionej czwórki każdy na ofertę na takim poziomie mógłby liczyć..Myślę sobie też , że po przebojach z McLeanem być może dokonano z nim deal-u - czyli pomagasz nam w awansie a my puszczamy Cię zimą lub latem gdzie chcesz...W każdym razie każda z gwiazd Posh ma z pewnością świadomość , że wrota raju czyli nawet Premiership stoją o wyciągnięcie ręki. Bo jeśli awansują w podobnym stylu jak w ubiegłym roku to oferty z pewnością się posypią..
Co do Southend - są mocni i będzie to też zespół walczący o awans . Tyle , że kurs na Posh zbyt wysoki abym odpuścił..

Zapraszam do dyskusji i powodzenia.

Do góry
#2522920 - 06/08/2008 08:49 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: Kefir70]
BlueX Offline
addict

Meldunek: 28/07/2001
Postów: 441
Skąd: Manchester
Jesli szukac wysokich kursow to warto rowniez wziac pod uwage dwa mecze. Pierwszy z nich to Plymouth - Wolverhampton 2 (2.88 w Bet365). Pilgrims wymieniani w gronie kandydatow do spadku z Championship. Kibice mowia cos o demonstracji przeciwko polityce zarzadku klubu, ktory w ciagu ostatniego wyprzedal wielu czolowych graczy (Buzsaky, Ebanks-Blake, Norris, a ostatnio Halmosi), a ich zastepcy o wiele gorsi.
Wspomniany Ebanks-Blake zagra przeciwko nim w tym meczu w barwach Wolves, w ktorym strzelal bardzo duzo w poprzednim sezonie. Sila ataku Wilkow dosc spora.

Drugi mecz to Crewe - Brighton 2 (2.75 w Stan James i Expekt). Crewe czeka bardzo trudny sezon i wielka niewiadoma jest jak odbije sie na nich sprzedaz Maynarda do Bristol City. Elding praktycznie nie wystepowal w Leeds, Zola zas ledwie 5 goli dla Tranmere w poprzednim sezonie, wiec trudno oczekiwac by okazali sie godnymi nastepcami.
Brighton ciekawe nabytki, McLeod i Virgo z Colchester, Livermore, ktory marnie sie prezentowal w Hull, ale na League One powinien byc OK, lewoskrzydlowy Richards z Ipswich, ktory na Withdean gral juz w zeszlym roku.

Powyzsze dwa mecze warte zagrania, bezpieczniejsza opcja w Asianach. Pinnacle w obu tych meczach wystawil linie 0 zarowno na Wolves (kurs 2.02, wczoraj bylo 2.13) i Brighton (1.943).

Jesli spojrzec na potencjalnych faworytow najblizszego weekendu to najciekawsze to moim zdaniem:

Queens Park - Barnsley 1 (1.65 w SportingBet i Expekt)
Ipswich - Preston 1 (1.91 w Stan James i Expekt)
Shrewsbury - Macclesfield 1 opisane juz poprzednim poscie

Pozdro

Do góry
#2527329 - 09/08/2008 01:59 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: BlueX]
grucha Offline
addict

Meldunek: 11/01/2005
Postów: 448
Skąd: MK
Garść informacji przed właściwym rozpoczęciem ligi. Sporo transferów wydarzyło się w ciągu ostatniego tygodnia, w tym kilka interesujących.
Mansfield Town - w klubie tym całkiem serio myśli się o powrocie do League Two. Ostatnio pozyskani piłkarze to:
Gary Silk - obrońca, 24 lata, ostatni sezon w Notts County (22/11/2)
Matt Somner - pomocnik, 26 lat, również Notts County (12/14/0)
Alex Jeannin - trzydziestojednoletni obrońca grający ostatnio w Oxford United (17/1/0)
Paddy Gamble - bramkarz pozyskany z Nottingham, gdzie co prawda był którymś z kolei, jednak prezentujący podobno niezłą klasę. W meczu otwierającym sezon zapowiadany w pierwszym składzie.
Jason Lee - napastnik, 37 lat, poprzedni klub to Notts County. Jedyny jego atut, to na moje oko doświadczenie, bo z tego co pamiętam bramek za dużo nie nastrzelał, nie wiem być może był kontuzjowany. Generalnie zawodnik z bogatą przeszłością w wyższych ligach.
Kettering Town wzmocnił się uznawanym za duży talent dziewiętnastoletnim pomocnikiem Peterborough, Alfie Potterem. Jest to tylko wypożyczenie, jednak na pewno wartościowy transfer
Woking dokonał bardzo ciekawego transferu. Do kadry dołączył dwudziestodziewięcioletni pomocnik Paolo Vernazza mający za sobą grę w takich klubach jak Arsenal, Watford, Ipswich, Portsmouth. Ostatni sezon spędził w Weymouth, gdzie występował w miarę regularnie (27/2/1).
York City wypożyczył z Birmingham na okres jednego miesiąca polskiego bramkarza Artura Krysiaka, jako że główny golkiper Michael Ingham jest kontuzjowany. Polak anonsowany w pierwszym składzie w meczu z Crawley Town.
Kolejne wzmocnienia Cambridge United. Ze Swansea wypożyczono osiemnastoletniego napastnika Chrisa Jonesa. Według opinii które czytałem, duży talent. W zeszłym sezonie nie dostawał zbyt wielu szans (wystąpił siedem razy jako zmiennik), ale nie ma się czemu dziwić, siłę ofensywną Swans znamy. Myślę, że w Cambridge udowodni swoją wartość strzelonymi golami.
Kolejnym zawodnikiem, który przeniósł się do Cambridge jest dwudziestodwuletni Holender ze Sparty Rotterdam Felino Jardim grający na pozycji pomocnika. Rozmowy z zawodnikiem i jego agentem na temat kontraktu trwały dość długo, lecz w końcu zakończyły się powodzeniem. Wydaję się, że to transfer na dużą skalę, z pewnością wzmocnienie. Zagra w najbliższym meczu z Northwich.
Na koniec Oxford United. Z Macclesfield dołączyli Levi Reid i Michael Husbands. Korzystnie wygląda ten pierwszy, dwudziestoośmioletni pomocnik, w zeszłym sezonie 28/2/2.
Oto przesiane przez sito ruchy kadrowe w BSP. Za chwilę zaczynamy ligę, bo pierwszy gwizdek już za niecałą godzinę.

Do góry
#2527428 - 09/08/2008 02:58 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: grucha]
grucha Offline
addict

Meldunek: 11/01/2005
Postów: 448
Skąd: MK
Zaczynamy.
Pierwsza kolejka jest zazwyczaj zagadką, toteż opieram się głównie na przedsezonowych dokonaniach klubów. Ze stawkami nie zaszaleję, jednak nie odmówię sobie zagrania kilku meczów w konfiguracjach od singla do tripla.
Barrow - Oxford United
O drużynie beniaminka wiem niewiele, bo niedużo się w nim zmieniło od momentu awansu. Ostatnio pozyskano pomocnika Carlosa Logana z Altrincham, gdzie rozegrał przez rok w sumie siedem spotkań, jak dla mnie żadna rekomendacja. Nie sądzę, by wystarczyło to na jednego z faworytów ligi. O ekipie Oxford pisałem trochę w kontekście zmian personalnych (vide post powyżej, miedzy innymi). Generalnie zmiany na plus, przynajmniej teoretycznie. Oxford myśląc o czołowych lokatach powinien zdobyć punkty w meczu z Barrow, typowanym na jednego z outsiderów ligi.
Typ Oxford, kurs 2.10 (Gamebookers)
Histon - Torquay United
Kolejny pretendent do awansu gra z drużyną, która w najlepszym przypadku zajmie miejsce w środku tabeli. Manager Torquay Paul Buckle oficjalnie wypowiada się, ze drużyna jest silniejsza niż rok temu. Przeprowadzono kilka wartościowych transferów, jednocześnie utrzymując większość czołowych zawodników. Bardzo dobra gra zespołu w ostatnim przedsezonowym sparingu z Truro City (2:1).Zwracam uwagę na doskonały kurs, jaki trudno będzie uzyskać w przyszłości w meczu z drużyną tej klasy co Histon.
Typ Torquay United, kurs 2.25 (Gamebookers)
Northwich Victoria - Cambridge United
Ostatni sezon to dla Vics ciągła walka o przetrwanie, zarówno jeśli chodzi o ligę jak i finanse. Utrzymanie uratowali w ostatniej chwili i jak dla mnie to w tym roku lepiej nie będzie, bo przesłanek ku temu najzwyczajniej w świecie brak. Nie przeprowadzono żadnego wartego uwagi transferu, wiec śmiem twierdzić że wyniki nie będą lepsze niż ostatnio, a wręcz się pogorszą. Odwrotna sytuacja w Cambridge. Drużyna dotarła do play-off, a w tym sezonie wydaję się być co najmniej tak samo mocna. Skład przemeblowany dość znacznie, ale raczej na plus. Problemem może być brak zgrania, lecz na Northwich powinno wystarczyć. Typ Cambridge United, kurs 2.30 (Gamebookers)
Woking - Altrincham
Tutaj krótko. Altrincham, który w poprzednich rozgrywkach grał straszny piach jeszcze się osłabił i zupełnie słusznie uznawany jest za jednego z głównych pretendentów do pożegnania BSP. Woking nie jest super ekipą, ale biorąc pod uwagę słabość rywala i dokonane wzmocnienia, powinni sobie poradzić.
Typ Woking, kurs 1.80 (Gamebookers)
To by było na tyle jeśli chodzi o pierwszą kolejkę. Za kilka dni będziemy wiedzieć znacznie więcej, to i meczów do typowania pojawi się większa ilość.
Pozdrawiam i życzę udanej inauguracji.

Do góry
#2528366 - 09/08/2008 16:35 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: grucha]
blacky Offline
journeyman

Meldunek: 09/02/2007
Postów: 87
Fleetwood Town - Hucknal Town
typ: 1
kurs: 1,80 (i spada)

Hucknal Town to bardzo przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba, drużyna. W poprzednim sezonie cudem obronili sie przed spadkiem z Conference North, ale w tym stawiani są raczej w gronie potencialnych spadkowiczów.
Fleetwood to zwycięsca Unibond League z poprzedniego sezonu, gdzie nie miał sobie równych. Zwyciężył zdecydowanie i praktycznie przez cały sezon prezentował równą, wysoką forme.
Obecnie, w przedsezonowych meczach prezentują bardzo dobrze, dodatkowo drużyna otrzymała nowy stadion do dyspozycji. Na inauguracje napewno dopiszą kibice, wiec nie wypada nie wygrać. Na chwile obecną wszystko przemawia za gospodarzami.

Do góry
#2528457 - 09/08/2008 17:39 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: blacky]
blacky Offline
journeyman

Meldunek: 09/02/2007
Postów: 87
Crystal Palace (-0,25) - Watford
typ: 1
kurs: 1,80 (gamebookers)

Watford juz kilka miesięcy boryka sie z problemami finansowymi. W zasadzie chodzi o to że obecni własciciele chętnie by klub sprzedali, na dzień dzisiejszy znacznie obcieli finansowanie klubu i sprzedali kilku ważnych zawodników. Według mnie Watford czeka w tym sezonie raczej walka o utrzymanie, ewentualnie środek tabeli, niz walka o awans, jak to było w poprzednim sezonie. Crystal Palace wręcz przeciwnie, świetna końcówka poprzedniego sezonu potrwierdza to że w klubie myślą o powrocie do Premiership. Neil Warnock buduje zespół powoli ale przyszłościowo. Myśle że The Eagles powinni pokonać Watford, ale że to pierwsza kolejka i tak naprawde nie wiemy jak sie zawodnicy prezentują, zagramy azjana -0,25 na gospodarzy, w przypadku remisu przegramy tylko połowe stawki.

Do góry
#2530967 - 10/08/2008 21:39 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: blacky]
blacky82 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2004
Postów: 4183
Skąd: Paslek
Originally Posted By: blacky
Fleetwood Town - Hucknal Town
typ: 1
kurs: 1,80 (i spada)

Hucknal Town to bardzo przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba, drużyna. W poprzednim sezonie cudem obronili sie przed spadkiem z Conference North, ale w tym stawiani są raczej w gronie potencialnych spadkowiczów.
Fleetwood to zwycięsca Unibond League z poprzedniego sezonu, gdzie nie miał sobie równych. Zwyciężył zdecydowanie i praktycznie przez cały sezon prezentował równą, wysoką forme.
Obecnie, w przedsezonowych meczach prezentują bardzo dobrze, dodatkowo drużyna otrzymała nowy stadion do dyspozycji. Na inauguracje napewno dopiszą kibice, wiec nie wypada nie wygrać. Na chwile obecną wszystko przemawia za gospodarzami.


zna ktos wynik?? na bbc.co.uk nie ma wyniku jakby mecz sie nie rozegral. Bet-at-home rozliczylo jako remis 0-0 i zaklad przegrany

Do góry
#2530970 - 10/08/2008 21:41 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: blacky82]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Najłatwiej sprawdzić na stronie klubu:

http://www.fleetwoodtownfc.com/home.htm

...

Do góry
#2530974 - 10/08/2008 21:43 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: blacky82]
Fab Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2008
Postów: 7313
Skąd: Bydgoszcz
FLEETWOOD POSTPONED

"Our opening game at Fleetwood Town was postponed at 2pm following a torrential downpour from 9am in the Blackpool area. The pitch was totally waterlogged and despite the obvious disappointment all round - the referee made the right decision."

Do góry
#2531044 - 10/08/2008 22:11 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: Fab]
robak50 Offline
veteran

Meldunek: 29/11/2003
Postów: 1312
Skąd: wrocław
mógłby ktos to przetłumaczyc? na kiedy mecz jest przełozony?

Do góry
#2531050 - 10/08/2008 22:13 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: robak50]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: robak50
mógłby ktos to przetłumaczyc? na kiedy mecz jest przełozony?

Nie ustalono jeszcze nowego terminu.

Do góry
#2531083 - 10/08/2008 22:22 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: Szewa]
robak50 Offline
veteran

Meldunek: 29/11/2003
Postów: 1312
Skąd: wrocław
dzieki, a co zrobią buki w tej sytuacji? bedzie zwrot?

Do góry
#2531101 - 10/08/2008 22:28 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: robak50]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: robak50
dzieki, a co zrobią buki w tej sytuacji? bedzie zwrot?

Powinien być zwrot.

Do góry
#2531104 - 10/08/2008 22:29 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: Szewa]
robak50 Offline
veteran

Meldunek: 29/11/2003
Postów: 1312
Skąd: wrocław
dzięki, powyższe posty oczywiście do kasacji

Do góry
#2536038 - 13/08/2008 00:37 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: robak50]
swansea Offline
member

Meldunek: 08/11/2006
Postów: 126
Skąd: Toruń
witam. szybkie BSP na dziś.

1. Mansfield - Histon (2.0 w Exp) spadkowicz gra u siebie pierwszy mecz. niby Histon ugrało remis z The Gulls w sobotę ale jakoś nie widzę ich tutaj. kurs zachęcający

2. Torquay - Woking (AH -1.0 kurs 2.5 Exp) niby nie grywam handi, ale dzisiaj mocno na to liczę. Woking przegrało u siebie z Altringham. wszystko w temacie..

pzdr

Do góry
#2536285 - 13/08/2008 02:41 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: swansea]
blacky Offline
journeyman

Meldunek: 09/02/2007
Postów: 87
Hampton & Richmond - Bognor Regis
typ: 1
kurs: 1,60 (expekt)

Bognor Regis ma duze problemy kadrowe. Ze składu który wywalczył awans do Conference South zostało tylko 2 zawodników, reszta odeszła do innych klubów, ponieważ Bognor zalegał im z wypłatami. Coprawda przyszło kilku nowych, ja praktycznie grają oni za darmo.
Hampton & Richmont to czołówka ligii i takie mecze muszą wygrywać, jesli chcą podobnie jak w zeszłym sezonie uplasowac sie górnej częsci tabeli.

Do góry
#2545959 - 16/08/2008 04:33 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: blacky]
Kefir70 Offline
old hand

Meldunek: 28/11/2005
Postów: 778
Skąd: Poznań
Trochę przemyśleń i propozycji w związku z najbliższą kolejką..

Ponieważ w ubiegłym tygodniu w League Two typy weszły mi zdecydowanie lepiej pod prąd iść nie będę i większość moich propozycji jest właśnie z League Two.

Chesterfield - Bury 1 1.75 - jak dla mnie typ kolejki \:\) Gospodarze rozpoczęli zgodnie z przewidywaniami od w miarę przekonywującego zwycięstwa z Barnet.Atak Ward + Lester spisuje się doskonale.I to już od jakiegoś czasu , bo w trakcie przedsezonowych meczy też w miarę regularnie , szczególnie ten pierwszy wpisywał się na listę strzelców. Tak jak pisałem już tydzień temu Chesterfield solidnie wzmocniło się przed sezonem i widać tego wyniki.
Bury tymczasem to w mojej ocenie w tym sezonie będzie jeden ze słabeuszy ligi. Przed sezonem osłabili się odejściem Nick'ego Adamsa do Leicester. W tej chwili mają jedną z najkrótszych ławek w lidze. W konsekwencji pomimo solidnego poobijania paru zawodników ( Sodje - obrońca - złamany palec, Steve Haslam - obrońca - kontuzja kolana , Paul Scott - obrońca - rozbita głowa) najprawdopodobniej będą musieli zagrać. A to kolejny mały plusik na korzyść Chesterfield.
Goście pokonali co prawda w pierwszej kolejce Brentford - ale rywal był ( i jest) nadal mocno osłabiony kontuzjami tak , że zbyt daleko idących wniosków bym z tego nie wyciągał.
Kurs w mojej ocenie przyzwoity.

Chester - Wycombe 2 2.00 - w takiej dyspozycji w jakiej w tej chwili jest obrona Chester grzechem było by p-ko nim nie zagrać. No bo 2 ostatnie mecze i....11 bramek w plecy. Trener szykuje małą rewolucję w obronie , albowiem w miejsce tych którzy dali taką plamę ostatnio mają zagrać "młodziaki" - Kevin Roberts i Laurence Wilson. Nie wiem czy to krok w dobrym kierunku - ale zdecydowanie świadczy o desperacji trenera. O to już nie napawa optymizmem.
W Chester zresztą zbyt dobrze nie dzieje się od jakiegoś czasu. Latem głośno było o ich problemach finansowych - z uwagi na zaległości w stosunku do zawodników mieli nawet przez jakiś czas zakaz transferów. Zaległości popłacili, zakaz uchylono - ale nie zdarzyło się nic co pozwalało by na stwierdzenie , żę problemy finansowe definitywnie zostały już rozwiązane. A jeśli tak jest to na pewno na atmosferę "w szatni" zbyt dobrze to nie wpływa. Myślę także , że po 2 takich wpadkach , grając u siebie będą mimo wszystko starali się grać otwartą piłkę i o zwycięstwo.
A wówczas Wycombe powinno mieć ułatwione zadanie.
Mają w końcu w składzie McGleish'a , mają Zebroskiego , piłkarsko wyglądają o dużo lepiej od Chester.

Exeter - Shrewsbury 2 2.30 - moim zdaniem bardzo bardzo fajny kurs na gości..Jak na razie wygląda , że wzmocnione latem Shrewsbury może pokusić się o zajęcie pozycji w lidze jak Donsi i Posh w ubiegłym sezonie. A przypominam , że i jedni i drudzy (Donsi i Posh)statystyki na wyjeździe mieli lepsze nawet jak u siebie. Piłkarsko zresztą jest to łatwo wytłumaczyć - słabe zespoły u siebie nie mogą pozwolić sobie na "murowanie" bramki bo własni kibice ich wygwiżdżą i na następny mecz nie ptrzyjdą..No to grają "na tak" co dla ataku Holt+Walker jest idealnym rozwiązaniem. Tym bardziej kiedy na skrzydle szaleje Ben Davies.
Szkoda trochę , że ze składu gości wypadł Graham Coughlan -środkowy obrońca - który super zaprezentował się w pierwszym meczu..ale cóż , goście mają na tyle szeroki skład ,że nie jest to strata nie do zastąpienia.

Macclesfield - Bradford 2 2.30 - taki mecz o którym można w zasadzie napisać podobnie jak powyżej. Bradford pewnie wygrało swój debiut. Thorne , który miał być gwiazdą Ligi w ubiegłym sezonie wydaje się , że może nawet zapracować na króla w tym. Rozpoczął w każdym razie imponująco. A wiadomo - jak napastnikowi idzie -. szuka piłki, nie boi się strzelać, niekonwencjonalnych zagrań. Goście podobnie jak Shrewsbury i Chesterfield dokonali solidnych wzmocnień latem i wśród buków zajmują bodaj 2 pozycję jako kandydat na wygranie ligi.
Z drugiej strony Macclesfield - zdecydowanie jeden ze słabeuszy ligi. W dodatku osłabiony brakiem swojego kapitana Terry'ego Dunfield'a -środkowy pomocnik.
Zespół na własnym boisku raczej nie będzie mógł sobie pozwolić na ulubioną defensywną taktykę , co tak jak już pisałem - moim zdaniem faworytom powinno ułatwić zadanie.Kurs fajny

Oprócz w/w propozycji pomyślę też o Port Vale. Kurs nie powalający ale Accrington naprawdę nie wydaje się być trudnym przeciwnikiem. W czasie letniej przerwy dokonali skromnych "wzmocnień" , przy czym teraz okazuje się , że "wzmocnienia" albo siedzą na ławce, albo nie pokazują nic..Myślę , żę właśnie p-ko takim zespołom jak Accrington, Chester, Barnet, Macclesfield - warto grać.
Chyba postawię też na Grimsby - Brentford potwornie osłabiony kontuzjami , a kurs na gości na poziomie 3,4.
Z League One powinni wygrać faworyci - Leeds + Leicester - i chyba też ich zagram.. choć o ile mnie pamięć nie wyli to w ubiegłym sezonie Leeds właśnie z Oldham przegrało.
Donsów i Posh na razie odpuszczam- myślę , że warto im się trochę dłużej przyjrzeć bo w I kolejce rozczarowali.
Ze stawianiem na Brighton byłbym ostrożny bo nie zagra paru podstawowych zawodników , w tym Murray i Livermore.

Do góry
#2545975 - 16/08/2008 04:41 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: Kefir70]
blacky Offline
journeyman

Meldunek: 09/02/2007
Postów: 87
Reading - Plymouth
typ: 1
kurs: 1,65 (expekt)
stawka: 4/10

Plymouth przed sezonem straciło kilku waznych piłkarzy. Teraz zalicza sie ich do grona kandydatów do spadku. Manager wciąż szuka nowych piłkarzy by wzmocnić skład, ale jak narazie bez wiekszego powodzenia. Reading chce wrócic na salony Premiership, musi wygrywac takie mecze.

Carlisle - Crewe A.
typ: 1
kurs: 1,72 (Pinnacle)
stawka: 4/10

Carlisle należy do czołówki ligii. Crewe pogrążone w kłopotach finansowo-administracyjnych stawiane jest wśród kandydatów do spadku. Poziom sportowy napewno po stronie gospodarzy.

Hereford - Yeovil (DNB)
typ: 1 (dnb)
kurs: 1,61 (betsson)
stawka; 4/10

The Bulls bardzo solidna ekipa, mimo że to beniaminek, uważam, że są w stanie ugrać na koniec sezonu środek tabeli. Yeovil słabiutkie. Od straty snajpera J.Lestera w poprzednim sezonie, prezentują sie poniżej oczekiwać kibiców etc.

Chester - Wycombe (DNB)
typ: 2 (dnb)
kurs: 1,42 (betsson)
stawka: 4/10

Gospodarze w 2 dotychczasowych mecach tego sezonu stracili aż 11 goli. Wiadomo było juz przed rozpoczeciem rozgrywek ze Chester bedzie grał ogony, ale żeby aż tak wysoko przegrywać? Wycombe pewnie jak co sezon bedzie walczyć o awans. Myśle, że są w stanie wygrac tutaj, może nie równicą kilku goli, ale conajmniej jednym. Chyba ze nagle Chester przeszedł jakąś metamorfoze...

Norwich (-0,25) - Blackpool
typ: 1
kurs: 1,72 (Pinnacle)
stawka: 4/10

Pierwszy mecz Kanarków przed własną publicznością w tym sezonie. Coprawda zaczeli oni od dwóch porażek (liga i carling cup) ale przyznać trzeba że prezentowali sie nieźle w tych potyczkach. Uważam, że motywacja i chęć wygrania bedzie wieksza po stronie Norwich, grają przed własną publicznością wiec przeciętny Blackpool nie powinnien być zbyt trudnym przeciwnikiem. Szczegolnie że goscie są podłamani swoimi słabymi wystepami ostatnio.

Swansea - Nott.Forest (DNB)
typ: 1
kurs: 1,56 (10Bet)
stawka: 4/10

Łabędzie chcą jutro bardzo zdobyć punkty przed własną publicznością, a jak wnioskować można po ich formie w poprzednich dwóch meczach, mają na to spore szanse. Nawet w przegranym meczu 0:2 z Charlton, który ułożył im sie dość pechowo, prezentowali solidny poziom. J.Scotland wraca do składu wiec siła rażenie gwałtownie wzrasta. Wg mnie The Swans po wygranej w Carling Cup, pójdą za ciosem i pokonają jutro Nottingham. Zakład DNB just in case ;\)

Rochdale - Barnet
typ: 1
kurs: 1,75 (sportingbet)
stawka: 4/10

Pamietając świetną postawe na własnym boisku w poprzednim sezonie, nie można nie faworyzować Rochdale w meczach z taimi przeciwnikami jak Barnet. oczywiscie to nowy sezon, wszystko zaczynamy od zera, ale jak mówią przedsezonowe analizy, to ekipa gospodarzy jest stawiana w gronie faworytów do awansu, a goscie maksymalnie...środek tabeli.

Harlow Town - Sutton Utd (-0,25)
typ: 2
kurs: 1,72 (Pinnacle)
stawka: 4/10

Ryman league. Spadkowicz z Blues Sq South z poprzedniego sezonu, Sutton Utd uważany jest za jednego z faworytów Ryman ligii. manager poukładał troche skład i zapowiada walke o powrót do Conference South. Harlow to bardzo przeciętna drużynka z Essex i raczej bez wiekszych szans w tym meczu

Bradford PA - Prescot Cables (Unibond)
typ: 1
kurs: 1,62 (paddy)
stawka: 2/10

Gospodarze przeprowadzili kilka ciekawych wzmocnien przed sezonem, myśle że z przeciętnym Prescot powinni sobie spokojnie poradzić. Niska stawka, bo to pierwsza kolejka. Zobaczymy w jakiej formie są druzyny.

Do góry
#2546383 - 16/08/2008 07:36 Re: Nizsze ligi angielskie 2008/2009 [Re: blacky]
rafi914 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/08/2006
Postów: 2094
Kefir70 a jekie jest Twoje zdanie jeśli chodzi o pojedynek Southampton - Birmingham... kusi mnie grać na Brimingham myśle, że są w stanie ograć Southampton. W ekipie goście powroty dwóch ważnych obrońców. Southampton wypożycza piłkarzy... Rasiak do Watford .... kurs na 2 2,30 ... kuszące \:\)

Do góry
Strona 1 z 18 1 2 3 ... 17 18 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, igea23, Szuman, Sensei), 3639 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582188 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Wczoraj o 14:25