Strona 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Opcje tematu
#3259721 - 08/07/2009 21:35 Re: Tour de France 2009 [Re: mefistofeles]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
Niestety Team Columbia konsekwentnie nie odpuszcza, więc nie dojadą. Istotną informacją jest to, że pomaga Garmin, co oznacza że Farrar dzisiaj dobrze się czuje i będzie walczył o zwycięstwo.
Czekam na jakieś kursy na live i może jednak na niego coś rzucę.

Do góry
Bonus: Unibet
#3259818 - 08/07/2009 22:26 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
Panowie w expie Farrar z Bennatim po 1,7 - wg mnie bardzo dobry bet. Gdy się pojawił było nawet 2,05 na Farrara, nie zdążyłem puścić spadł do 1,7 i narazie się trzyma. Jeżeli wszystko pójdzie jak powinno i będzie sprint z całej grupy - a tak się zapowiada, to daję Farrarowi 80% szans w tej parze.
Spróbuję chyba również Farrara z Hushovdem po 2,6 w Bet365.

Do góry
#3260030 - 09/07/2009 00:19 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
No i Farrar dał rady smile
Gratulacje dla Voecklera, super zwycięstwo, kolarstwo to piękny sport. Szkoda Marcina Sapy, ale również wielkie słowa uznania, do odważnych świat należy.
Pozdrawiam

Do góry
#3260033 - 09/07/2009 00:21 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
mefistofeles Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/08/2006
Postów: 2439
Skąd: W-cek
Fajny etap - gratuluje typow zwlaszcza tego drugiego - ja zlapalem pierwszy za @1.60 i tez jestem zadowolony piwo

Do góry
#3261058 - 09/07/2009 18:43 Re: Tour de France 2009 [Re: mefistofeles]
Majtikroko Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/07/2004
Postów: 2331
Skąd: Warszawa
Przed kolarzami kolejny etap TdF'09 :
Gerone - Barcelona
Etap jest pofałdowany, po drodze jest kilka premii górskich (już nawet 3 kategorii) co pozwoli na pierwsze określenie którzy kolarze będą walczyli o "polka dot jersey" smile.
Ale nie o tym chciałem.
Wczoraj walka 6 vs Peleton skonczyla sie zwyciestwem Thomasa Voecklera. Czyli jednak peleton nie zawsze potrafi ocenic dobrze możliwości harcowników. I myślę, że dzisiaj może być podobnie. Jeżeli od peletonu w okoicach 88 kilometra urwie się grupa 8-10 kolarzy w tym jakis Hiszpan ( a najlepiej katalonczyk) plus jakichs dobry Francuz to może się okazać, że podjazd pod Cote da la Conreira na 159 kilometrze będzie "z rozpędu" a potem troszkę zjazdów na których peleton raczej nie będzie odrabial czasu. Od szczytu do mety jest 30 kilometrów - takie manewry mogą zakończyć się powodzeniem. Stąd o ile znajdę kursy to żaden sprinter nie będzie w pierwszej 5. Pary sprinterski odpuszczam na pewno - co to za roznica czy przyjedzie 100 czy 130.
Dla zabawy raczej zgram:
Narodowość zwyciezcy - Hiszpan @3,5 1/10 (najbardziej licze na Flecha'e)
i zwyciezca etapu - Flecha @29 1/10

Do góry
#3261139 - 09/07/2009 19:15 Re: Tour de France 2009 [Re: Majtikroko]
hokuy Offline
veteran

Meldunek: 22/08/2006
Postów: 1339
Skąd: Zielona Góra
Trudny etap dziś, wszystko może się zdarzyć, ja osobiście pograłem jak kolega wyżej Fleche i Cavendisha, odpowiednio @42 i @20 bf, finisz pod górkę, więc w przypadku Cavendisha może być lekki problem, ale jak na ostatnie 5 km wjadą całym peletonem można będzie sprzedać po fajnym kursie, jak pójdzie ucieczka to liczę na Fleche, pomyśle też nad Chavanelem, który ma duży apetyt na wygranie etapu, a że jest świetnym uciekinierem można się było przekonać rok temu.

Do góry
#3261152 - 09/07/2009 19:21 Re: Tour de France 2009 [Re: hokuy]
Mathiass Offline
old hand

Meldunek: 31/08/2007
Postów: 980
Przychylam sie do takiego scenariusza dzisiejszego etapu.

Tylko nieco inaczej pograni zawodnicy:

David Millar vs Luis Leon Sanchez 2 2,32 4/10
Frank Schleck vs Jens Voigt 2 2,2 4/10
V Chavanel @34 1/10
V L.L. Sanchez @29 1/10

Do góry
#3261241 - 09/07/2009 20:10 Re: Tour de France 2009 [Re: Mathiass]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
Zgadza się, dzisiaj ucieczka jest dość prawdopodobna, taki w sumie "klasyczny" etap dzisiaj, należy sobie zadać pytanie ilu ekipom będzie zależało na tym aby dojechać do linii 2 km przed metą (tam zaczyna się bardzo sztywny niespełna kilometrowy podjazd)wspólnie.
Przeglądałem trochę kursów i postanowiłem że poczekam na to jak rozwinie się sytuacja na trasie i pogram tak jak wczoraj na live.

Co do sprinterów - są tacy, którzy spokojnie poradzą sobie z tego typu finiszem i jeżeli do hopki o której pisałem dojedzie cały peleton, to mają pewne szanse na wygranie etapu.
Przykładem takiego zawodnika jest Oscar Freire - i jeżeli pojawią się jakieś ciekawe pary z nim to zaryzykuję (fakt iż jest on Hiszpanem jest dodatkowym atutem).
Z tego co kojarzę to tegorocznym Giro był podobny etap z finiszem bodajże w Valdobiedenne, tam też była taka hopa, Liquigas narzucił bardzo mocne tempo, Cavendish strzelił, ale niektórzy dali radę - wygrał Petacchi a drugi był - uwaga - Farrar, dopiero potem "specjaliści" od tego typu etapów,czyli DiLuca, Garzelli, Gilbert itd.
Z tego co widziałem bet365 miał parę Ciolek-Farrar i Amerykanin był po kursie 2,5 , ale zobaczymy co będzie na live (szzerze mówiąc nie wiem jakie są możliwości Ciolka na tego typu finiszach, ale kurs wydaje mi się smakowity).

Z innych nazwisk na które należy zwrócić uwagę , to na pewno tak jak Koledzy pisaliście Chavannel, Voigt, Flecha dodałbym Kirchena (typowy etap dla niego, a uwzględniając siłę grupy Columbia, to kto wie) Pineau, w sumie to wiele wiele nazwisk.

Ogólnie - wielka niewiadoma, więc dzisiaj liczę na prezent buków i jakąś nieprzemyślaną parę wystawioną na live.
Pozdrawiam

Do góry
#3261506 - 09/07/2009 22:41 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
No to pograłem Freire z Hushovdem w expie @1,55 (wcześniej taki zakład pojawił się w bet365 ale @1,4 - szybko poleciał w dół, w końcu wycofali).
Widać że Rabobankowi zależy na doścignięciu ucieczki, co jest jednoznaczne z faktem że Freire dzisiaj dobrze się czuje i będzie walczył. Dla olbrzymiego Norwega końcówka jest zbyt trudna, także myślę że Hiszpan sobie poradzi.
Tak zastanawiam się też trochę na Armstrongiem i taktyką Astany - czy nie będą chcieli wykorzystać dzisiejszego etapu do przejęcia zółtej koszulki. Myślę że faworyci całego wyścigu przyjadą dzisiaj coś w granicach miejsc 10-30, pytanie jak się ułożą..
Na pewno będzie ciekawie smile

Do góry
#3261615 - 09/07/2009 23:36 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
Mathiass Offline
old hand

Meldunek: 31/08/2007
Postów: 980
Haussler, Farrar, Rogers leza takze trzeba liczyc ze buki dadza kogos w parze z nimi:)

Do góry
#3261730 - 10/07/2009 00:54 Re: Tour de France 2009 [Re: Mathiass]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
Jednak Hushovd wytrzymał, nie poszły jakieś mocne ataki na hopce, a Freire troszkę pokpił sprawę no i Norweg zwycięzcą po pięknej walce. Trudno, bywa i tak, piękno kolarstwa smile
A jutro esencja tego sportu - GÓRY , strasznie jestem ciekawy par na jutrzejszy etap, myślę że coś ciekawego do grania się znajdzie na pewno.

Do góry
#3262790 - 10/07/2009 15:42 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
Majtikroko Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/07/2004
Postów: 2331
Skąd: Warszawa
GORY.
dzisiaj etap 7 Barcelona - Andora.
zaczyna się czas górali, pomocników i dzis okaze sie kto z liderow jest w slabszej dyspozycji i nie bedzie juz sie liczyl w wyscigu - wedlug mnie kandydat nr.1 Mienszow oraz kandydat nr.2 Sastre.
Etap konczy sie długim podjazdem pod górę i premia HC (tzn HardCore). Myślę, że Astana przyjedzie w jednej grupie (Armstrong, Contador, Kloden), Cancelara zapewne straci koszulke lidera (mimo to jestem pod duzym wrazeniem tego ze nadal ja posiada).
Przewidywany przeze mnie scenariusz etapu jest taki:
Spokojny początek, ucieczka najdalej na podjezdzie pod Serra-Seca'e i uciekinierzy dogonieni na ostatnim podjezdzie.
Kolarze walczący w klasyfikacji generalnej i młodzieżowej na pewno nie zostaną puszczeni w zadnej ucieczce to wydaje się dosyc pewnym:
H2H Lance Armstrong - Roman Kreuziger
Lance @1,76 7/10

Jesli zas chodzi o sama grupe Astana to w cieniu walki Armstrong vs Contador odbedzie sie cicha walka Zubeldia vs Popovych i tutaj upatruje pewnych szans Zubeldii
Haimar Zubeldia - Yaroslav Popovych
Haimar @1,62 2/10

Do góry
#3262804 - 10/07/2009 15:54 Re: Tour de France 2009 [Re: Majtikroko]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Dzis rozegrany zostanie pierwszy górski etap w tegorocznej edycji wyścigu Dookoła Francji. Na 224-kilometrowej trasie zawodnikom przyjdzie zmierzyć się z pięcioma premiowanymi podjazdami.

Mysle ze dzis poznamy odpowiedzi na wiele pytan...
Normalnie pewnie taki etap niewiele by wyjasnil ale w tegorocznym tourze jest sporo kwasow i takich napompowanych emocji ktore im szybciej zostana rozladowane tym lepiej i zdaja sobie z tego sprawe kolarze...

Mysle ze wsrod faworytow nalezy upatrywac kolarzy Astany:

Armstrong czy Contador , no chyba ze w mysl gdzie dwoch sie bije tam trzeci korzysta Kloden grin

Sastre ktory po czasowkach juz nie ma na co czekac i liczyc na cud chyba ze zadowala go miejsce pod koniec 10 w koncowej klasyfikacji ale nie sadze ...

Evans ... hmm on mnie akurat jakos specjalnie nie przekonuje , podobnie jak Menchov
natomiast jak najbardziej Andy Schleck moze byc takim troche czarnym koniem na ktorego warto zwrocic uwage

Do góry
#3262807 - 10/07/2009 16:00 Re: Tour de France 2009 [Re: Inzaghi78]
Mathiass Offline
old hand

Meldunek: 31/08/2007
Postów: 980
Schleck nie potrafi jezdzic takich gor
Warto zwrocic uwage na wczorajsza dobra dyspozycje Evansa ktory pokusil sie nawet o finisz i skonczyl etap na 10 m-cu.

Ja juz wczoraj zagralem Contador-A.Schleck 1 1.40 15/10
Evans-A.Schleck 1 2.20 8/10

Czarnym koniem tego etapu moze byc Kreuzinger, a kilka ciekawych par z nim juz widzialem

wiecej kolo 10

Do góry
#3262882 - 10/07/2009 16:57 Re: Tour de France 2009 [Re: Mathiass]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
No to dzisiaj GÓRY.
Zrobiłem sobie takie małe zestawienie +/- odnośnie dzisiejszego etapu. Wychodzi mi tak:
+ Contador - bo jest głównym faworytem do zwycięstwa w Tourze, jest wyśmienitym góralem i będzie już dzisiaj chciał nadrobić czas nad rywalami;
+Evans - bo jest bardzo dobrym góralem, musi zyskiwać czas i wykorzysta każdą okazję żeby to robić, ponadto jeżeli przyjeżdża większa grupka to z reguły przyjeżdża na jej czele i nie jest mu obojętne czy jest 6 czy 10;
+A.Schleck - bo jest bardzo dobrym góralem (tu się z Tobą Mathiass nie zgodzę), góry to jedyne miejsce gdzie może coś zyskać, więc dla niego jak nie tu to nigdzie;
+Sastre - bo jest góralem porównywalnym z Contadorem, oceniam go bardzo wysoko, w każdym z wielkich tourów w których startował był zawsze bardzo wysoko, tu stracił już czas więc analogicznie jak Evans będzie chciał zyskać czas;

-Armstrong - bo na Arcalis będą atakować po kolei Schleck, Evans i Sastre, co spowoduje że trzeba będzie często zrywać tempo, przyspieszać, a to dla Lance'a to już za dużo, swoim tempem dojedzie do mety, ale za najlepszymi;
-Menchov - to jest chyba dla każdego oczywiste, niestety dla buków też i nie wystwiają go w żadnej parze;
-Leipheimer - bo będzie pomagał Armstrongowi i przyjedzie na metę razem z nim, a więc za czołówką.

Cały czas zastanawiam się co zrobić z Kloedenem i Kreuzigerem. Nie mam pewności jakie zadanie będzie miał Kloeden, w ogóle cała Astana, jeżeli ich taktyka będzie podobna do taktyki USPostal kiedyś, to zrobią pociąg którego zadaniem będzie zgubienie kolejnych rywali, co będzie oznaczać że poszczególne "wagony" tego pociągu przyjadą daleko.
Co do Kreuzigera - wyścig Dookoła Szwajcarii pojechał bardzo dobrze, to jest kolarz z potencjałem może nawet na pierwszą 5 całego Touru, więc dzisiaj niejako "musi" pojechać dobrze, pytanie jak dobrze..

Podsumowując - tak naprawdę podoba mi się dzisiaj tylko jedna para, tak na 100%:
Evans z Armstrongiem @1,45 w expekcie.
Do tego:
Contador z A.Schleckiem @1,45 - również expekt (ale tu już jest pewne ryzyko, bo Schleck nie jest rywalem dla Contadora, więc jeżeli będzie uciekał to Hiszpan niekoniecznie akurat jego będzie gonił za wszelką cenę, ale jednak zaryzykuję).
Ponadto co mnie kusi, ale jeszcze rozważam:
Kloeden z Leiphemierem @2,1 w bet365 - tu liczę na to że Amerykanin będzie pomagał Armstrongowi, a Kloeden pojedzie swoje do przodu, a widać że jest w formie;
Kreuziger z Armstrongiem @1,9 w bet365 - powody opisałem już powyżej, ale to typ o dość dużym ryzyku, więc jeszcze go przetrawię.

Do góry
#3262897 - 10/07/2009 17:08 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
Mathiass Offline
old hand

Meldunek: 31/08/2007
Postów: 980
@Szmajchel

Andy jest bardzo dobrym góralem, jednym z lepszych w peletonie ale to nie jest profil ostatniego podjazdu dla niego(duzo wieksze szanse bedzie mial w Alpach podczas etapow z kilkoma podjazdami w profilu i tam bedzie grozny).

Evans-Armstrong 1 jak najbardziej. Mnie rowniez nie wydaje sie aby Lance przyjechal w pierwszej grupie.

do tego sportingbet dal bardzo dobry zaklad: Kreuzinger-Vandevelde 1

Do góry
#3262909 - 10/07/2009 17:19 Re: Tour de France 2009 [Re: Mathiass]
hokuy Offline
veteran

Meldunek: 22/08/2006
Postów: 1339
Skąd: Zielona Góra
Na takich etapach z podjazdem pod metę prym w tym roku na giro wiedli sastre, pellizotti i menchov, wszyscy ci zawodnicy mają duże straty do liderów i powinni atakować, do tego można na dokładkę dorzucić evansa, liderzy (czyt. astana) są mocni to na pewno, ale jak się zachowają na trasie to bóg jeden wie, czy będą atakować pojedynczo, czy może wspólnie jakoś będą chcieli odskoczyć reszcie albo przynajmniej nie stracić.
Zastanawiają mnie tak niskie kursy na andiego, co on? na motorze ma dziś jechać czy jak? owszem dobry góral, ale wyceniać go na @7 a sastrego na @15 jakieś nieporozumienie, no zobaczymy, może buki wiedzą coś więcej.
Na razie jestem gotów zagrać parę właśnie Schleka z Kreuzigerem, na Czecha, kurs ponad 3 w bf, ale jeszcze pomyślę nad tym, za dużo niewiadomych w Liq, Romek może okazać się pomocnikiem, ale w to raczej nie wierzę.
Ostatecznie dziś chyba poczekam jak to wszystko się na trasie ułoży, i zagram coś live.

Do góry
#3262912 - 10/07/2009 17:21 Re: Tour de France 2009 [Re: Mathiass]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
@Mathiass

zgadza się, ale mimo wszystko należy Luksemburczyka oceniać bardzo wysoko.
Zastanawiam się też co zrobić z jego bratem, jestem skłonny postawić przeciwko niemu, ale z tego co widzę do w expie:
Sastre @1,35 i Armstrong @1,45, pewniejszy Hiszpan.
Co do Kreuziger - Vandevelde jak najbardziej, ale kurs - w expie 1,3 - odstrasza.
Z kolei w bet365 Vandevelde - Gerdemann i na Amerykanina 1,71 wydaje mi się dość smakowite. Chociaż nigdy niewiadomo jak z jego formą po kontuzji. W normalnej sytuacji w górach on a Niemiec to zupełnie inna liga.

Do góry
#3262919 - 10/07/2009 17:27 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
Mathiass Offline
old hand

Meldunek: 31/08/2007
Postów: 980
Sporting dal 1.4 i to jest dla mnie wystarczajaco wysoko na te pare. Kreuzinger jest w tegorocznym Tourze moim glownym faworytem do Bialego jerseya, cenie go wyzej nic Andyego, nie mowiac juz o Nibie.

Andyego cenie wysoko ale tak jak mowie nie dla niego ta koncowka.

Fonbet dal swietne zdarzenie i gram to mocniej: A.Schleck poza "trojka" @1.55, Lance poza "trojka" @1.35

Do góry
#3262926 - 10/07/2009 17:36 Re: Tour de France 2009 [Re: Mathiass]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
Żałuję że nie mam tam konta, kurcze, Lance poza trójką to zakład dnia. Tego Andy'ego bym się obawiał, ale może się mylę, zobaczymy, już się nie mogę doczekać.
W bet365 Pelizotti z Kirchenem, ale @1,33.
Czekam na live, może pojawi się coś ciekawego, to przyłożę.

Do góry
Strona 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, Sensei, igea23, akagi, Lukasz111, ElNinho[mmdea], latajaca_holenderka), 3558 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581827 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49