Strona 8 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Opcje tematu
#3284639 - 22/07/2009 05:10 Re: Tour de France 2009 [Re: mefistofeles]
mefistofeles Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/08/2006
Postów: 2439
Skąd: W-cek
Originally Posted By: mefistofeles
słyszał ktoś może disiejsze pytanie konkursowe na Eurosporcie? bo kurde wyszedlem do kuchni i mi przeczytali i po fakcie przyszedlem jak skonczyli mowic o konkursie blush



morał: nie wychodzic do kuchni w czasie transmisji


smile no niestety sila wyzsza - glod pukal do bram zoladka wink

Co do dzisiejszego etapu (nie uwzgledniajac koncowego zjazdu bo go nie widzialem juz) bardzo podobala mi sie podczas drugiego podjazdu jazda Lance'a - pokazal klase jak za dawnych lat naprawde powracajac do czolowki i odrabiajac kilkadziesiat sekund straty - czapki z glow bo gosc ma to cos i widac ze ciagle sie stara mimo ze wiek jak na kolarza nie najmlodszy juz - nie wiem jak inni ale mialem niedosyt jak dobil do Contadora i spolki i spasowal, ale w myslach napewno chcialby pocisnac dalej wink i zrobilby to mysle tylko po co sie szarpac jak i tak hiszpana by nie zgubil a cel osiagnal bo 2 miejsce obronil, a po drugie jutro ciezki etap tez i moze byc ciekawie i napewno jeszcze bedzie bo wydaje mi sie ze amerykanin jeszcze pocisnie bo te 2 miejsce bedzie bronil napewno, moze w sobote.... kto wie

Do góry
Bonus: Unibet
#3285091 - 22/07/2009 15:28 Re: Tour de France 2009 [Re: mefistofeles]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
Dzisiejszy etap to etap prawdy. Jeżeli ktoś będzie miał słabszy dzień, to nie ma co liczyć na miejsce w pierwszej 10 Touru. Typowo górski, naszpikowany trudnymi sztywnymi podjazdami, po prostu raj dla górali.
Postanowiłem sobie ponownie zrobić małe zestawienie kolarzy, których uważam za najgroźniejszych na dzisiejszym etapie:
(+) Contador - powody oczywiste, ale wystawiany jest w parze jedynie z Andy Schleckiem i uważam że jest to para nie do grania;
(+) A.Schleck - jak wyżej;
(+) Wiggins - sam się dziwię że to piszę, ale po tym jak widziałem wczoraj jak spokojnie trzymał koło Contadora podczas ataków Schlecków, w jakim dobrym tempie jechał , dodatkowo jak pewnie zjeżdżał - no po prostu fantastycznie, nie wierzę żeby nagle coś się zacięło i żeby miał kłopoty;
(+) Sastre - to jest idealny etap dla Hiszpana, tak po troszce nawet myślę że może być zwycięzcą dzisiejszego odcinka, za wszelką cenę gonić go nie będą, góralem jest świetnym, takie sztywne trudne podjazdy powinny mu pasować, poza tym to jest w sumie już przedostatnia szansa dla niego na pokazanie się w Tourze (a tak po prawdzie ostatnia, bo wydaje mi się że na Mont Ventoux Contador da wszystkim popalić).

Co wychodzi z powyższego, no więc (wszystkie pary z expekta, obstawiane już wczoraj wieczorem, z tego co teraz widzę to kursy pospadały średnio o 0,1-0,15):
1. Wiggins - Kloeden 1 (@1,45)
O Brytyjczyku pisałem, Kloeden również jedzie wspaniały Tour, ale na miejscach etapowych mu nie zależy, więc nawet jeżeli zjedzie razem z Wigginsem z ostatniej premii to będzie za nim. W przypadku mocnych ataków również straci koło - nie na dużo, ale wystarczająco. Możliwe że zostanie do pomocy Armstrongowi, dla którego przewiduję dzisiaj duuuuuże kłopoty.
2. Wiggins - Armstrong 1 (@1,5)
Zgodnie z tym co powyżej - dzisiejszy etap będzie morderczy i uważam że Amerykanin w końcu puści koło. Wczoraj pięknie nadrobił, w swoim stylu, na wysokiej kadencji wstając z siodełka, ale wczoraj trudnością premii była ich długość a nie sztywność. Poza tym wczoraj mógł sobie pozwolić na taką szarżę, bo do szczytu zostało z tego co pamiętam nie więcej niż 4-5 km a potem zjazd do mety, dzisiaj ataki pójdą już na wcześniejszych premiach, więc sił mu nie starczy. Według mnie najpewniejsza para dnia.
3. Sastre - Kreuziger 1(@1,55)
O Hiszpanie pisałem, to dla mnie cichy faworyt dzisiejszego odcinka - jeżeli chodzi o Czecha to przy mocniejszych atakach puści koło, tego jestem niemal pewien, narazie na każdej górze tracił, dzisiaj okazji do straty mnóstwo, przyjedzie w pierwszej 20 etapu, ale raczej na miejscach 10-20.
4. F.Schleck - Kreuziger 1 (@1,4 - tu się wczoraj exp wygłupił, bo wystartował z 1,7 !!)
O Czechu już napisałem, Luksemburczyk narazie jedzie bardzo równo, pewnie, w samym czubie, na pewno kandydat do pierwszej 5 na etapie, więc niejako z automatu.
Pozdrawiam

Do góry
#3285102 - 22/07/2009 15:58 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Szmajchel nie sposob sie nie zgodzic z tym co napisales, ja moge dodac od siebie tylko ze nie zgadzam sie co do Sastre !

Moze dlatego ze uprzedzilem sie co do niego i bardzo zawiodlem jego pasywnoscia ale mysle ze na to chwile Contador i Schleck to inna liga dla takiego Sastre

co do Wigginsa to jeden z moich czarnych koni od poczatku gorskich etapow smile bodajze od Andory kiedy mnie kompletnie zaskoczyl a poza tym swietnie jezdzi na czas
Mam go zagranego w klasyfikacji koncowej po kursie 11 ze bedzie na podium, zobaczymy jednka mysle ze na Mont Ventoux go ugotuja smile

No i zostal wielki Lance Armstrong smile
nie podejme sie typowania tutaj niczego , kompletnie niczego
Nie wiem czy faktycznie juz ma swoje lata itd itd o tym wszystkim juz pisalismy ale ... no wlasnie moze to wszystko gra ... nie wiem, wiem tylko ze todoskonaly strateg i pokerzysta a z takimi nigdy nic nie wiadomo

Do góry
#3285109 - 22/07/2009 16:06 Re: Tour de France 2009 [Re: Inzaghi78]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
Inzaghi78 - zgadza się że Contador i Schleck to inna liga, ale Sastre nie jest dla nich groźny i w tym upatruję jego szansy. Zobaczymy smile
Z tym Wigginsem na podium to zrobiłeś świetną inwestycję, ja to chciałem pograć wczoraj przed etapem po 1,8 odpuściłem, a po etapie spadło do 1,3 także nie ma co. Nawet jeżeli go ugotują pod Mont Ventoux, to na podium będzie, w jutrzejszej czasówce to on takiego Schlecka jedną nogą obkręca smile
Ja mam tylko nadzieję że dzisiejszy etap spełni moje oczekiwania - pod względem sportowych wrażeń, na to czekam cały rok , nawet się z pracy zrywam żeby zobaczyć etap w całości smile

Do góry
#3285113 - 22/07/2009 16:19 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29750
Ja nie widze aby Sastre wygral czy byl dzisiaj jednym z bohaterow. Jedzie w miare dobrze, poza tym to swietny goral i rownie dobry czasowiec. A roznica 3'52 do lidera wcale nie jest az tak duza, aby grupy Astana czy Saxo Bank puscily go. Co wiecej, zadna z grup, ktore wyprzedzaja nie powinny pozwolic aby ich liderzy tracili miejsca.
Ja tam w ucieczkach widze: MONCOUTIE David, MENCHOV Denis, CHAVANEL Sylvain, GARATE Juan Manuel i kilku innych w miare porzadnych kolarzy co sie potrafia w gorach i w ucieczki zabrac.

Co do koncowej klasyfikacji to jesli Contador ma pokazac ze ma wszystkich w pupie i to on jest najlepszy to zrobi to dzis i na 20tym, przedostatnim etapie [na gorze wiatrow].

Etap ciezki do obstawiania, chyba ze live. 1,45 na Contadora z Schleckiem troche malo jak na kolarstwo...

p.s. Z calym szacunkiem dla Wigginsa, ale wcale nie zdziwie sie jesli za kilka tygodni/miesiecy po tourze uslyszymy ze zostal zdyskwalifikowany.

Do góry
#3285123 - 22/07/2009 16:27 Re: Tour de France 2009 [Re: Ojro]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
co do Wigginsa tez o tym myslalem ale moze przez to co sie dzieje w kolarstwie jestesmy juz za bardzo podejrzliwi i kazdy kto wystapi powyzej oczekiwan jest potencjalnym dopingowiczem
Oby nie !!

Contador nie bedzie szarzowal bo jak widzisz ten wyscig to szachy i nie chodzi o to zeby sobie powygrywac etapy tylko wygrac caly tour

3'52 to wystarczajaco duzo zeby go puscic jesli chodzi o Sastre
oczywiscie puscic ale jednoczesnie trzymac na smyczy jak wczoraj Astarloze ktory mial ponad 5 minut do lidera
ale o czym ja wogole pisze smile jakie puscic, przeciez Sastre nie da rady choc moze mnie zaskoczyc i pokazac ze za wczesnie go skreslilem smile

Menchov - Ojro ja to przewidzisz to bedziesz moim guru smile
to najwiekszy opierdalaczw tourze, dojechac wziac kase i out

Do góry
#3285131 - 22/07/2009 16:31 Re: Tour de France 2009 [Re: Inzaghi78]
Piostar Offline
Marcos Baghdatis

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 40732
Skąd: Dęblin
To kolarstwo musi być na bardzo niskim poziomie skoro największy opierdalacz wygrał Giro.

Pewnie trochę sił go to kosztowało, więc raczej na Tour nie szaleje.

Co do wczorajszego upadku Voigta fatalnie wyglądało, ale powinno być ok. W każdym razie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Do góry
#3285134 - 22/07/2009 16:34 Re: Tour de France 2009 [Re: Piostar]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
ale wez pod uwage ze Giro jest akurat najlatwiejszym z wielkich szlemow i mimo wszystko najmniej prestizowym!!!

mysle ze wiekszosc "tuzow" traktuja Giro jako przygotowanie i sprawdzenie formy przed Wielka Petla smile

Do góry
#3285135 - 22/07/2009 16:34 Re: Tour de France 2009 [Re: Piostar]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
Ja też bym Menchova opierdalaczem nie nazwał, wygrał Giro, szczyt formy miał wtedy, teraz po prostu przejeżdża wyścig, nic poza tym, chociaż dziwię mu się że w ogóle jedzie - skoro wiedział że tak to będzie wyglądać, no chyba że się przeliczył z formą.
Myślę że na dzisiejszym etapie nie będzie "przypadkowego" zwycięzcy z ucieczki, tylko wygra ktoś naprawdę z "elity" wyścigu.
A Voigt - faktycznie, aż mnie ciary przeszły jak zobaczyłem jego głowę uderzającą w asfalt, pomyślcie co by było gdyby nie miał kasku...

Do góry
#3285142 - 22/07/2009 16:37 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
Faktycznie Giro jest chyba najmniej prestiżowe i najłatwiejsze, ja za najtrudniejszy wyścig już od paru lat uważam Vueltę - tam nikt nie myśli o tym żeby trzymać wyścig "ciasno" i od finiszy na górskich szczytach aż się roi.

Do góry
#3285172 - 22/07/2009 16:59 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
Mathiass Offline
old hand

Meldunek: 31/08/2007
Postów: 980
Vuelta jest napewno najciezsza i przypominam że ten rzekomy opierdalacz wygral ja juz 2(dwa)razy.

Inzaghi nie pisz takich herezji ze faworyci traktuja Giro jako przetarcie i przygotowanie przed le tour, bo dawno nic tak na forum mnie nie rozbawilo. Dla Wlochow jest to najwazniejszy wyscig w roku(tak jak dla hiszpanow i francuzow ich narodowe kraje) i Wlosi w tym wyscigu robia wszystko aby go wygrac, przypomne ze w tym roku ogral w cuglach tak swietnych kolarzy jak Basso i Di Luca. A we Vuelcie zaden z wielkich kolarzy hiszpanskich nei byl w stanie z nim sie rownac.

Forma Menchova w tegorocznym tourze, prosta sprawa jest taka jaka miala byc, szczyt formy mial byc na Giro i byl(przypomne ci ze w giro Di Luca robil wszystko aby sprobowac urwac Menchova, lacznie z lotnymi finiszami a i tak tam z nim przegrywal). W tourze mial jechac jako glowny pomocnik lidera Rabobanku - Gesinka. Gesink na starcie sie polamal takze Menchovowi pozostalo przejechac spokojnie gory i przygotowac forme na MŚ.

Tyle od mnie na ten temat.

Co do Wigginsa to mi tez to smierdzi, ale obysmy sie mylili i nie powtorzyla sie sytuacja z cudowna forma Kohla. Nie mniej jednak ja dzis gram przeciwko Brytyjczykowi, 3 wielkie gory pod rzad to za duzo na utrzymanie kola takim swietnym zawodnikow jak Schlekowie badz nawet NIbali


Pozdrawiam

+

Ja od siebie daje mocniej jedynie: A.Schleck-Nibali 1 1.55 w centrebet

prosze o zedytowanie tego posta do powyzszego


Edited by Skiper (22/07/2009 18:08)

Do góry
#3285488 - 22/07/2009 20:31 Re: Tour de France 2009 [Re: Mathiass]
mirekinter Offline
old hand

Meldunek: 10/06/2005
Postów: 721
..i znowu moje tradycyjne pytanie..o której moze się dziś zakończyć wyśćig..tak mniej więcej?


wklep sobie tą ścieżkę do głowy:

www.letour.fr --> Route --> wybierasz etap --> Time Schedule


a jak nie to dział QC zaprasza i chętnie odpowie na te oraz inne ciekawe pytania


Edited by Skiper (22/07/2009 21:32)

Do góry
#3287891 - 23/07/2009 16:27 Re: Tour de France 2009 [Re: mirekinter]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
Wczorajszy etap wspaniały - prawdziwa walka pomiędzy najlepszymi.
Już myślałem jak Sastre zaatakował że rzeczywiście spróbuje coś ugrać, niestety - jego forma jest daleeeeka od dobrej i do najlepszych obecnie to mu wiele wiele brakuje.
Wiggins pojechał zgodnie z przewidywaniami, czyli bardzo dobrze - moim zdaniem zgubił go brak doświadczenia w takich górskich wspinaczkach i po kolei odjechali mu Ci, których miał nie puścić.
Niemniej wspaniała jazda, szkoda że nie przełożyła się dla mnie na zysk.
Wiadomość o dopingu DiLuci - bez komentarza, ręce opadają.
Co do dzisiejszej czasówki - bardzo ciężko coś przewidzieć, ten wczorajszy etap kosztował wszystkich wiele sił i to na pewno przełoży się dzisiaj na wyniki. Np. taki Zabriskie - świetny czasowiec, normalnie jeden z kandydatów do pierwszej 10 na etapie, po wczorajszej ucieczce i chwilowej pomocy Wigginsowi nie wiem czy będzie w stanie pojechać na maks.
Dlatego postanowiłem się skupić na tych, dla których dzisiejsza czasówka jest walką o miejsce w pierwszej 10 Touru:
1) Contador - Armstrong 1 (@1,3) - kurs marny, ale wielce wielce prawdopodobny, Hiszpan jest świetnym czasowcem, wie o co walczy, myślę że jest w stanie dołożyć Amerykaninowi przynajmniej 25-30 sekund.
2) Nibali - A.Schleck 1 (@1,4) - Włoch świetny czasowiec, jedzie wspaniały Tour, Luksemburczyk ostatnio poprawił się w tej specjalności, ale nie na tyle żeby pokonać Włocha. Tu bym obstawiał przynajmniej 40 sekund na jego korzyść.
3) Nibali - Vandevelde 1 (@1,5) - o Włochu napisałem, Amerykanin nie jest w najlepszej formie, wczoraj dodatkowo umęczył się strasznie pomagając Wigginsowi, czasowcem jest wyśmienitym, ale uwzględniając to co napisałem wcześniej myślę że o jakieś 20 sekund przegra.
4) Wiggins - Kloeden 1 (@1,65) - Niemiec wczoraj ujechał się totalnie, widać było że na koniec jechał już resztkami sił, to go może wiele kosztować, czasowcem jest bardzo dobrym, ale Wiggins jeszcze lepszym. Może być ciasno i bardzo blisko ale na korzyść Brytyjczyka.
Pozdrawiam

Do góry
#3287911 - 23/07/2009 16:45 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
Mathiass Offline
old hand

Meldunek: 31/08/2007
Postów: 980
Brawo Szmajchel za swietna analize. Ja od siebie powiem tyle ze zagralem za najmocniejsza stawke z dotychczasowych w tegorocznym tourze dubel w sportingu:

Contador-Lance 1 1.33 + Niba-Andy Schleck 1 1.44

Za nieco mniejsza: Astarloza-Nocentini 1 1.52 Pinnacle

Mam jeszcze kilka solidnych underdogow ale to troche pozniej

Do góry
#3287918 - 23/07/2009 16:53 Re: Tour de France 2009 [Re: Mathiass]
Piostar Offline
Marcos Baghdatis

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 40732
Skąd: Dęblin
Warto zagrać na zwycięstwo Cancellary? Troszkę chyba mały kurs jest w Unibecie 1.70. Wczoraj przyjechał jako jeden z ostatnich na metę, pewnie odpoczywał i się nie przemęczał.

Po drodze jedna górka(hopka), więc w zasadzie trasa dla niego dobra.

Do góry
#3287922 - 23/07/2009 16:56 Re: Tour de France 2009 [Re: Mathiass]
Majtikroko Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/07/2004
Postów: 2331
Skąd: Warszawa
To i ja dorzuce kamyczek do ogródka:

Wedlug mnie (co chyba nie bedzie wielkim odkryciem):

CANCELLARA @ 1,7 9/10

po tym jak poprawil swoja jazde w gorach a takze na plaskich etapach nie wydaje mi sie mozliwe aby ktorykolwiek z kolarzy byl w stanie mu realnie zagrozic. Wczoraj Fabian sie oszczedzal i na dzisiaj powininen miec moc. A wygranie 2 etapu ITT w jednym tourze na pewno jest jego celem.

Do góry
#3287940 - 23/07/2009 17:09 Re: Tour de France 2009 [Re: Majtikroko]
Mathiass Offline
old hand

Meldunek: 31/08/2007
Postów: 980
Cancellara 1.80 Ladbrokes stawka prawie rownie mocna co ten dubel.

Dzis bedzie nokaut. On w tej specjalnosci jest jeszcze wiekszym dominatorem niz Contador w gorach.

Do tego jeszcze zagralem za mniejsza stawkę:
A.Schleck-Karpets 2 2.20
G.E. Larsson-Chavanel 2 2.10

Do góry
#3287958 - 23/07/2009 17:23 Re: Tour de France 2009 [Re: Zlatan]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
Też myślę o Cancellarze ale jakoś nie potrafię się zdecydować.
Chociaż możliwe jest że on tą czasówkę wygra z przewagą ponad 40 sekund nad drugim zawodnikiem, którym wg mnie prawdopodobnie będzie Contador. U mnie też dubel Contador-Armstrong i Nibali-A.Schleck to najwyższa stawka - bardzo BARDZO bym był zaskoczony gdyby poszło coś nie tak tutaj.
Co do samego Armstronga- myślę że będzie dzisiaj silny - on walczy o pierwszą trójkę, czyli musi nad Schleckami odrobić maksymalnie ile się da, mając w perspektywie Mont Ventoux.
Znowu powinien być ciekawy dzień smile

Do góry
#3287984 - 23/07/2009 17:42 Re: Tour de France 2009 [Re: Szmajchel]
pulp fic. Offline
addict

Meldunek: 15/06/2005
Postów: 408
zanim coś postawicie sprawdżcie pogodę oraz czas startu zawodnika
http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=zmw:00000.16.07491&hourly=1&yday=203&weekday=Czwartek
Cancellara startuje o 13.42
dzisiejsze stawianie to jedna wielka loteria.
można grać tylko pary, w których zawodnicy startują w bliskiej odległości od siebie.

Do góry
#3287989 - 23/07/2009 17:47 Re: Tour de France 2009 [Re: pulp fic.]
Szmajchel Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 204
Skąd: Tychy
Contador, Armstrong, Nibali i Schleck jadą właśnie koło siebie, więc czynniki pogodowe - ewentualne zmiany kierunku wiatru i deszcz są wyeliminowane.
Faktycznie - co do Cancellary i jego zwycięstwa może mieć to znaczenie.

Do góry
Strona 8 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, akagi, Sensei, pacyfista, rafal08), 3520 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581825 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49