Opcje tematu
#32983 - 28/07/2001 13:22 DEKALOG
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
Wywołany temat brzmi jakby z Pisma Świętego ale takim nie będzie, chociaż zapewne każdemu przydałaby odrobina przychylności św. Antoniego /podobno patron graczy/.

Temat ma na celu określenie konsekwentnych zasad którymi należy się kierować typując zdarzenia sportowe. Na forum występują różni ludzie, z róznymi charakterami i sposobem gry, ale wszystkich łączy jak mniemam, chęć wysokiej wygranej.
1. Pierwszym aksjomatem w dekalogu wydają mi się własne przemyślenia gracza. Znajomość zmian w składach drużyn, absencji za kartki, kontuzji itp. i prawidłowa analiza tych faktów w danym zdarzeniu sportowym. Nie polecam kierować się typami gazet i artykułami redakcyjnymi. Tam każda drużyna może przegrać, wygrać a najlepiej zremisować, bo taka jest specyfika zawodu redaktora. Napisać o czymś jak najwięcej, ale nie zrobić gafy. Żadnych spektakularnych fuksów, grunt że leci kasa.
Tu dygresja. Na wyścigach konnych typuje ze 20 gazet i zajmują same ostatnie miejsca, a jest to comiesięczne typowanie za 1100zł dla zwycięzcy z gradacją finansową do 5 miejsca. I wierzcie mi, znam tych ludzi i im naprawdę niezwykle zależy /ambicjonalnie, finansowo/, ale cóż, śmiem twierdzić, że póki co mniej się na tym znają. To się przekłada na inne dyscypliny. Choć są na pewno wyjątki.
2. Po drugie należy wykorzystywać różnice notowań u bookmacherów /zwłaszcza z krajów oryginalnych/
3.grać na formę a nie na nazwę drużyn i otwierać tematy ligowe na forum. Ktoś na tych łamach protestował przeciwko temu, a przecież opracowanie człowieka z ligi węgierskiej to mistrzostwo świata. Tylko na Zalaegerszeg można było zdziesięciokrotnić majątek.
4. wyselekcjonować /każdy w swoim zakresie/ grupę osób które trafnie analizują zdarzenia sportowe. Nie można się oszukiwać. Na każdym forum muszą być wysłannicy przeciwnika robiący nam wodę z mózgu.
5. oczywiście new-sy takie jak wiadomy protest. Ten, kto to pierwszy opublikował na forum powinien dostać co najmniej nagrodę honorową.
6. Bardzo ważne jest też moim zdaniem opracowanie jednolitego systemu gry z rozliczeniem podpórek na mecze kończące wysłane zakłady i wogóle z optymalizacją systemów. Coś w stylu a)2,x2,x2 b)x2,2,x2 c) x2,x2,2 dla przykładu.
To tak na gorąco, czekam na dopełnienie dekalogu, na temat systemy i temat najlepszego analityka forum. Trochę przesadziłem z tą pisaniną ale jest sobota rano a do wyścigów jeszcze parę godzin. cze.

Do góry
Bonus: Unibet
#32984 - 28/07/2001 16:28 Re: DEKALOG
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]6. Bardzo ważne jest też moim zdaniem opracowanie jednolitego systemu gry z rozliczeniem podpórek na mecze kończące wysłane zakłady i wogóle z optymalizacją systemów. Coś w stylu a)2,x2,x2 b)x2,2,x2 c) x2,x2,2 dla przykładu.[/qb][/QUOTE]

Ogólnie nie wypada się nie zgodzić. Mam pytanie o co dokładnie chodzi w punkcie 6-stym.

Do góry
#32985 - 29/07/2001 14:36 Re: DEKALOG
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
przepraszam, że na tej stronie nie odpowiem na pytanie o punkt 6 (przygotowuję materiały do otwarcia tematu o systemach). Chciałmym, aby ta strona była poświęcona teorii gry jako takiej, gry - jako sposobu na życie (jeśli już ktoś tę drogę wybrał).
Mam 46 lat, a w ewidencji działalności gospodarczej między innymi wpis "doradztwo przy typowaniu wyników zakładów sportowych". To mnie niejako obliguje, żeby przestrzegać i kierować zwłaszcza nowych graczy do zimnej kalkulacji i stworzenia sobie pewnych ram gry poza które się nie wychodzi, do określenia celów które gra ma zaspokoić. Do stworzenia zasad (takiego swoistego dekalogu gracza). Sorry za ten mentorski ton, ale jestem na tym forum chyba najstarszy (???).
apropo- bez urazy- czy ktoś obliczał skuteczność ligi TT zwłaszcza pod koniec etapu kiedy kolega "X" chce za wszelką cenę minąć kolegę "Y" i stać się najlepszym typerem świata. Albo te węże po 15 pozycji z kursami 1,05-1,10. (eureka). Rozwiązaniem byłyby tutaj zeskanowane kupony "real". I to na razie na tyle.

Do góry
#32986 - 31/07/2001 01:49 Re: DEKALOG
jahu Offline
old hand

Meldunek: 21/02/2001
Postów: 776
Moim zdaniem zwłaszcza w dłuższym okresie bardzo wazne jest zarządzanie gotowką , ostanio sporo nad tym siedzę.

Do góry
#32987 - 31/07/2001 15:53 Re: DEKALOG
Set Fisher Offline
old hand

Meldunek: 28/12/2000
Postów: 932
Skąd: Sosnowiec
Konsekwencja
To dla mnie jeden z bardziej istotnych punktów w mym dekalogu. Pracuję nad nią cały czas i mimo wszystko sporo jeszcze do zrobienia.

Otóż,w zdecydowanej większości wszelkich schematów gry wymyślonych przeze mnie lub po prostu użyczonych , brakuje mi zawsze tego dociągnięcia tematu do końca. Działa to u mnie w dwie strony. Wtedy gdy przegrywam, bo obawiam się dalszej utraty kapitału i wtedy gdy wygrywam, bo nie chcę go stracić (ale to rzadziej, bo motywacja wówczas jest większa).

W praktyce:
Wycianm sobie część całej puli na dany schemat gry. Po upływie kilku pierwszych dni/tygodni okazuje się np. że owa strategia przynosi straty. I mimo, że schemat zakładał taką możliwość to rezygnuję z niego, obserwując tylko jak dalej potoczą się losy. Jak się domyślacie, później następuje odwrócona seria i pieniądze zaczynają wpływać, ale wtedy już tylko na papierze

Ten wyżej to jeden z przykładów braku konsekwencji w zaplanowanym działaniu. Kiedyś zdarzało mi się jeszcze dopisywać do kuponów różne "okazje", których nie miałem zaplanowanych a decyzję podejmowałem w punkcie u buka. Nie zliczę ile razy dałem ciała przez taką właśnie niekonsekwencję. To na całe szczęście minęło.

Reszta ważnych dla mnie punktów dekalogu niebawem.

Do góry
#32988 - 04/08/2001 06:38 Re: DEKALOG
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
Ach te dopisywanie
na jutro dopisałem Austrię Wiedeń (2) choć nigdy nie grałem ligi austriackiej. Dziś sporo trafiłem, ale wiadomo jak to sie skończy. Chyba, że nie. Trzymajcie kciuki.

Do góry
#32989 - 08/08/2001 01:06 Re: DEKALOG
Anonymous
Unregistered


Bardzo dobrze że wywołałeś temat dekalogu hpc.Mam takie same przemyślenia jak ty.W punkcie 4 piszesz że trzeba wybrać grupę ludzi na forum ktura będzie miała największą ilośc trafnych typów i na poddstawie ich postów wysyłać swoje kupony.Zgoda ale ja bym rozszerzył listę osób o kolesi z innych zagranicznnych stron dyskusyjnych.Uwarzam że na lidze polskiej nikt tak się nie będzie znał jak polak bo ma o wiele szerszy dostęp do środków przekazu (telewizja,radio prasa ),czy też może pójść na mecz i obejrzeć go na żywo.I tak facet z bangladeszu będzie najleprzy w wyścigach bawołów,a chińczyk w walkach kogutów.Nawiązanie współpracy z lokalnymi typerami było by myślę z korzyścią dla nas wszystkich.

Do góry
#32990 - 08/08/2001 04:04 Re: DEKALOG
wuzz Offline
veteran

Meldunek: 26/07/2001
Postów: 1342
Czołem Panowie!

Jestem tu nowy, ale czytam was od pewnego czasu i na razie "się przyglądam" co by było gdyby... :rolleyes:
Dorzuciłbym (zwłaszcza po ostatnim tygodniu - liga polska i nie tylko):
Unikać obstawiania typów polecanych przez innych jako pewniaki z komentarzami "musi wygrać" oraz "będzie wysoko" itp.
Można nieźle wtopić

Pozdrowienia

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49