Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#3482028 - 28/10/2009 15:35 Jak obejść planowaną ustawę?
laser Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/08/2006
Postów: 4621
W sąsiednim temacie toczy się dyskusja na temat planowanego przez rząd projektu ustawy o hazardzie.

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, ponieważ proponuję skupić się w nim na wariancie pesymistycznym, czyli takim, że sejm przyjmuje ustawę zakazującą hazardu w internecie, nakazującą bankom, US i innym słuzbom blokowanie stron bukmacherskich, blokowanie przelewów na rachunki firm bukmacherskich itd.

Nie wiem jak i czy w ogóle uda się skutecznie uniemożliwić kontakt ludzi z firmami bukmacherskimi (mam na myśli wpłaty/wypłaty i obstawianie), ale proponuję przyjąć założenie, że się IM uda.

Teraz pada pytanie: jak sobie TECHNICZNIE poradzić z tym zakazem? W USA mają ten problem - może ktoś zna przemyślenia osób, które już doświadczyły i obeszły ten zakaz za oceanem?

Oczywiście pierwszym narzucającym się sposobem jest łączenie się za stronami przez proxy oraz np. wpłaty/wypłaty przez Netellera i jego kartę. Nie wiem jak zostanie potraktowane moneybookers, bo przecież to internetowy portfel służący nie tylko do wpłat/wypłat bukmacherskich. Tutaj sporym plusem jest polskie konto.

Do góry
Bonus: Unibet
#3482031 - 28/10/2009 15:38 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: laser]
GaloGalo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2006
Postów: 4168
MB to mi chyba nie zamkną hehe. Tzn. mam nadzieję bo to jest moja główna metoda płatności jeśli chodzi o aukcje na ebay'u.

Do góry
#3482039 - 28/10/2009 15:52 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: GaloGalo]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Podobno Fortuna wraz z pewnym developerem chce wybudować osiedla wzdłuż granicy z Czechami dla graczy z Polski tak żeby Ci gnębieni przez Polski rząd mogli obstawiać zakłady po stronie Czeskiej , planowana jest także współpraca z tanimi liniami lotniczymi tak żeby rekreacyjni gracze mogli szybko przylecieć sobie postawić zakład i wrócić np dajmy na to do Warszawy , oprócz osiedla powstanie też dużo pensjonatów i tanich hoteli tak żeby można było wpadać tylko na weekend czy w tygodniu coś obstawić.

powstanie tak zwana turystyka hazardowa

Ahoj

Do góry
#3484339 - 29/10/2009 22:46 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: Legia]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Trochę odbiegając od tematu chciałbym dodać, że termin 'turystyka hazardowa' już funkcjonuje w różnych wydaniach, opracowaniach dotyczących tej branży. Studiuję kierunek Turystyka i Rekreacja, więc trochę się tego naczytałem. Można zatem mówić o potencjalnym rozwoju turystyki hazardowej, a nie jako o zjawisku, które dopiero powstanie.

Tak z przymrużeniem oka fajna wizja McDziarz. grin piwo

Do góry
#3498218 - 06/11/2009 22:07 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: _Korver_]
Syfon Offline
stranger

Meldunek: 06/03/2005
Postów: 11
Z obejsciem zakazu nie bedzie zadnego problemu. Nawet jesli poblokuja stronki i nie bedzie mozna sie z nimi polaczyc z terytorium PL to zawsze jest wyjscie typu konta shell czyli zdalnie sterowane komputerki usytuowane we Francji, Niemczech itd.

Do góry
#3505862 - 11/11/2009 02:42 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: Syfon]
pezet40 Offline
addict

Meldunek: 17/03/2006
Postów: 498
jedynym skutecznym rozwiązaniem na zablokowanie nas Polaków będzie zmuszenie wszystkich internetowych firm pokerowych czy bukmacherskich aby nie przyjmowali graczy z Polski tak jak w przypadku USA... Niestety Polski rząd jest za malutki na tego typu akcje...

Od strony technicznej drugim równie skutecznym rozwiązaniem jest wymuszenie na głównych operatorach sieci internetowych o zablokowanie domen bukmacherskich... Tutaj niestety proxy nie pomoże a jedynie rozwiązanie Syfona

nie wiem co to konta shell podejrzewam że jakieś dedykowane serwery... Co za tym idzie koszt od 100zł-300zł rocznie

Reasumując tak czy inaczej nie ma szans aby ktoś kto chce usilnie grać nie mógł tego robić

Do góry
#3523280 - 20/11/2009 16:51 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: pezet40]
laser Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/08/2006
Postów: 4621
W związku z planami przedstawionymi w dzisiejszej Gazecie Prawnej:

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/372249,ustawa_hazardowa_ulatwi_fiskusowi_kontrole_kont.html

mam zamiar przelecieć się na Wyspy na wydłużony weekend, w sobotę lub niedzielę obejrzeć mecz PL, a w poniedziałek ... założyć sobie konto w jakimś brytyjskim banku.

Pytanie do "Londyńczyków" lub równie dobrze zorientowanych - w jakim najlepiej? Najlepiej, czyli:

- jak najmniej formalności (prawdopodobnie niektóre nie wymagają bycia rezydentem),
- przyzwoite opłaty za prowadzenie, korzystanie z karty bankomatowej i ew. przelewy do Polski (ale to raczej odpada wobec planowanych zmian),
- obsługa internetowa (prawdopodobnie standard), ale może np. istnieje możliwość założenia takiego konta przez internet?.

Do góry
#3526128 - 22/11/2009 08:24 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: laser]
staller Offline
member

Meldunek: 23/06/2005
Postów: 122
No niestety, żeby założyć konto na wyspach musisz mieć potwierdzone zamieszkanie tam, ale to jest do załatwienia, jak masz tam znajomych, wystarczy w zasadzie rachunek za media na Ciebie z miejscowym adresem, lub faktura za wynajem mieszkania. Niech znajomi przepiszą Ciebie jako płatnika i odbiorce faktur. Co do banków, to wiele kont jest darmowych, jak Barclays. Online jak najbardziej, ale sporo korespondencji od banku przychodzi tez tradycyjna poczta.

Do góry
#3526191 - 22/11/2009 10:50 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: staller]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Nie wiem czy jest sens zakładać konto gdziekolwiek w UE (no może poza Austrią) skoro i tak dane na temat konta (odsetek) powędrują do Polski. No ale skoro to są tylko dane dotyczące zysku z odsetek i nic więcej to może nie jest tak źle...

W UK w wielu bankach masz darmowe konto, w niektórych możesz zaznaczyć aby nie wysyłali miesięcznych wyciągów tradycyjną pocztą, ale karty i tak przyjdą na ten adres gdy ich ważność dobiega końca.

Jeśli ktoś jest w UK, mieszka tam i pracuje/studiuje, to warto założyć sobie konto i broń Boże nie kasować je przy wyjeździe. smile

Do góry
#3526193 - 22/11/2009 10:57 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: Conrad]
barciu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 8807
Ja mam konto w Lloydsie i miesieczne wyciagi oraz karty przysylaja do Polski smile

Do góry
#3526298 - 22/11/2009 16:02 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: barciu]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Tak, adres możesz zmienić później w bankach na zagraniczny, ale w niektórych możesz w ogóle wyłączyć funkcję przysyłania "fizycznych" wyciągów.

A Lloyds to dobry bank, podobnie jak Barclays, NatWest czy HSBC. Reszta to już mniejsze/mniej znane instytucje finansowe... albo tak jak Standard Chartered nie skupiają się na usługach detalicznych.

Do góry
#3526325 - 22/11/2009 17:19 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: Conrad]
KUba123 Offline
stranger

Meldunek: 15/11/2009
Postów: 13
Conrad, skad wiesz, ze dane na temat odsetek wedruja do PL? o czym rozni sie Austria?

Do góry
#3526720 - 22/11/2009 22:29 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: KUba123]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Bo unijna dyrektywa zapobiega temu aby ktoś np. w sąsiednim kraju Unii trzymał kasę w celu ominięcia podatku od lokat, skoro mamy wspólny rynek to ta reguła zapobiega dziwnym machinacjom. Czyli jeśli trzymasz kasę np. w Anglii i jakieś tam odsetki otrzymujesz to bank automatycznie pobiera podatek (tylko od odsetek) i to jest przekazywane władzom kraju, którego jesteś rezydentem. Ponadto, wraz z pieniędzmi przekazywane są dane... właściciela rachunku, który otrzymał odsetki i miał potrącony podatek od nich. smile

http://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_withholding_tax

W UE są tylko dwa wyjątki: Austria i Belgia. Te kraje tak samo pobiorą podatek od odsetek, ale nie przekażą władzom Twojego kraju zamieszkania danych na temat właściciela konta.

Do góry
#3526859 - 22/11/2009 23:30 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: Conrad]
zerodwadwa Offline
old hand

Meldunek: 24/01/2009
Postów: 1018
Skąd: szukaj mnie na projektach
Jak wyglada sytuacja w krajach poza UE ? np balkany , zakladajac tam konto bankowe bedziemy "bezpieczni" w Polsce ? Czy kraje te maja podpisana jakas umowe z Polska o wysylaniu danych osob posiadajacych tam konta ?

Do góry
#3527720 - 23/11/2009 06:40 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: zerodwadwa]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Wszystko zależy w jakiej sprawie, jeśli ktoś jest handlarzem broni to pod mocnym naciskiem władz i na drugiej stronie świata wydadzą wszystkie info. Natomiast nie widzę większej możliwości by w jakimś dalekim kraju nawet na żądanie naszych urzędów mieli informować o jakichś groszowych sprawach.

Do góry
#3527793 - 23/11/2009 07:23 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: Conrad]
zerodwadwa Offline
old hand

Meldunek: 24/01/2009
Postów: 1018
Skąd: szukaj mnie na projektach
Originally Posted By: Conrad
Wszystko zależy w jakiej sprawie, jeśli ktoś jest handlarzem broni to pod mocnym naciskiem władz

zakończyłem właśnie handel uranem i nie wiem czy bardziej mi się opłaca odebrać zapłatę w $$ czy mają mi przysłać bejruckie dzieci.


skoro to forum towarzysko-bukmacherskie(kolejność jest celowa) to chciałem dowiedzieć się jak sprawa wpłaty do buka z zagranicznego konta (z poza UE, ba ! z poza Europy!) wygląda w świetle tej ustawy.

Do góry
#3554281 - 09/12/2009 06:21 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: Conrad]
gumis Offline
stranger

Meldunek: 24/10/2009
Postów: 11
Dyrektywa dyrektywa a real realem.

Watpie zeby jakikolwiek bank wysylal zestawinia wyciagow swoich klientow od tak .Jesli bytak robili potracili by klientow.
Wedlug mnie to dziala na zasadzie gdy maja podejzenie o oszustwie to takiego delikwenta moga sprawdzic.Ale pierw musza cie znac .

Pozatym sa firmy typu

PayPal,Net,MB i inne gdzie mozna trzymac pieniadze a to juz nie sa banki w pelnym tego slowa znaczeniu z roznymi miejscami umiejscowienia.

Co do omijania zakazanych stron jest wiele sposobow.

Do góry
#3554302 - 09/12/2009 06:23 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: gumis]
gumis Offline
stranger

Meldunek: 24/10/2009
Postów: 11
Aha ktos pisal o obywatelach usa

Nastepna bzdura jest sporo firm ktore pozwalaja im grac.

Taka firma ma specjalny znaczek na strone.

Do góry
#3554432 - 09/12/2009 06:39 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: gumis]
MarcoviaMarki Offline
old hand

Meldunek: 11/07/2003
Postów: 1124
Skąd: N.Y.
No właśnie ja ciągle gram w pokera z amerykanami. I tez nie chce mi się wierzyć, że wszyscy jeżdżą grać do Meksyku, albo Kanady.

Do góry
#3554550 - 09/12/2009 09:12 Re: Jak obejść planowaną ustawę? [Re: MarcoviaMarki]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
PokerStars czy Full Tilt cały czas obsługują Amerykanów. smile

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, ElNinho[mmdea], kemp, pacyfista), 3160 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581848 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49