Strona 16 z 22 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 21 22 >
Opcje tematu
#3708468 - 19/02/2010 21:34 Re: Horse Racing Trader [Re: Szczypior]
qb11 Offline
stranger

Meldunek: 19/02/2010
Postów: 5
mam pytanie czy geeks toy można ustawić zlecenie stop[ loss?

Do góry
#3730273 - 01/03/2010 21:01 Re: Horse Racing Trader [Re: qb11]
lepusti Offline
old hand

Meldunek: 25/06/2006
Postów: 1031
gb11 : nie można, nie ma takiej opcji.

cześć czyzyk
Mam pytanie do Ciebie.
Czy zauważasz jakąś różnice w jakiejkolwiek płaszczyźnie w teraźniejszych rynkach wyścigów konnych w porównaniu powiedzmy do początku roku 2008.
pozdrawiam

Do góry
#3732478 - 03/03/2010 06:48 Re: Horse Racing Trader [Re: Szczypior]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Ubiegły miesiąc bardzo słaby. Wyniki za pierwsze 2 tygodnie są we wcześniejszych postach, trzeci tydzień miałem ujemny na jakieś -350 no i w nagrodę zrobiłem sobie chwilę przerwy (coś ponad tydzień).





Nie były to jakieś wpadki w tym 3 tygodniu, tylko systematyczne umiarkowane tracenie. Rynki były bardzo słabe że tak to ujmę, bardzo mało pieniędzy pozostawionych w rynkach. Praktycznie nie dało się skalpować po 1 tick. Reagowały na nawet bardzo małe zmiany siły pieniądza bardzo żywiołowo. Nie udało mi się dostosować. To co wywnioskowałem po czasie to wg mnie powinienem był: zmniejszyć wielkość pozycji co najmniej dwukrotnie, strać się skupić na większych swingach lub krótkich transakcjach ale też swingi, unikać skalpowania. Niestety nie dostosowałem się do zmienionych warunków. Jak to zwykłem robić zmniejszyłem sobie saldo, bo to mi pomaga ruszyć "na nowo", odświeżyć podejście.

Witaj Szczypior, fajnie że mnie pamiętasz smile Szczerze mówiąc to wtedy handel wyglądał u mnie zupełnie inaczej niż teraz no ale fascynacja pozostała i pomogła mi się rozwinąć. Dzięki za miłe słowa.

lepusti, najlepszym dowodem odczucia różnicy są wyniki z 3 tygodnia lutego. Oczywiście są inne. Rynki się zmieniają więc ciągle trzeba mieć oczy otwarte i się dostosowywać. PS gratuluję wyników, bardzo dobry strike rate.

Do góry
#3745897 - 11/03/2010 02:28 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
rwschod Offline
member

Meldunek: 17/11/2009
Postów: 179
Ja już 200euro do tyłu.
740 gonitw zagranych 276 na minusie.
Stawka przeciętnie od 10-30 euro.
Duży problem mam z cięciem strat.
Zysk wacha się średnio 2,87euro na gonitwę, natomiast średnia strata to około 6 euro.
Kiepsko reaguję na kilka strat z rzędu, straceńczy nastrój mnie ogarnia i często powiększam straty.
Zaczynam się łamać.
Założyłem sobie że 400euro mogę w to wsadzić. ale nie wiem czy nie zrezygnuję wcześniej. Na razie muszę sobie przerwę zrobić i przemyśleć to wszystko.

Do góry
#3745960 - 11/03/2010 02:50 Re: Horse Racing Trader [Re: rwschod]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Dziś przehandlowałem całe popołudniowe rynki praktycznie od a do z, po raz pierwszy chyba od 3 tygodni. Dzisiejszy dzień mam na minus (około 80). Saldo bf utrzymuję około 400-500. Jeśli Cię to podniesie na duchu to przed chwilą zaglądnąłem na forum betangel i bardzo narzekają na dzisiejszy dzień, włącznie z Peterem. Tak jak piszesz przemyśl sobie wszystko. Jeśli podejmiesz ponowne starcie z rynkami, to proponuję Ci nie dopłacać ale postarać się zacząć "na nowo" ze świadomością że to ma być monotonna harówka a nie szybki zarobek. Z ponad 100 euro można się spokojnie podnieść. Głowa do góry.

Do góry
#3745982 - 11/03/2010 03:02 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
rwschod Offline
member

Meldunek: 17/11/2009
Postów: 179
Dzięki za pociechę, generalnie to dziś się właśnie wkurzyłem tracąc prawie 30 euro, a przynajmniej połowę ze złości. Od jakiegoś czasu niektóre rynki potrafią latać jak szalone, a ja nie umiem się odnaleźć, a jak się uspokoi to już mam często stratę około 10 euro. Tylko raz byłem po odpowiedniej stronie rynku i wtedy to miła niespodzianka.

Do góry
#3747012 - 11/03/2010 09:18 Re: Horse Racing Trader [Re: rwschod]
blantyzwedlem Offline
stranger

Meldunek: 09/02/2010
Postów: 15
rwschod
grasz na wysokich kusach? 3 euro to duzo zarobku jak na taka stawke to jest prawie 10%, ja takiej sredniej nie mam...
Dla mnie dużo pomogły słowa lepustiego ze trzeba patrzec na kilka kursów, jak na 1 koniu spada to na 2 rosnie, popatrz na to, moze to Ci pomoże, a co do dzisiejszych rynków to podzielam wasze zdanie w 100%, czasem spadki były wręcz apodyktyczne, choć nie mam
dużego doświadczenia to musze powiedzieć ze w poniedziałek rynki dziwnie sie zachowywały, a we wtorek przerosło to moję wszelkie oczekiwania, czasem były takie luki na drabinie że szkoda gadać,co bądz wtorek był mimo tych dziwów dniem w którym można było dobrze zarobić... nie wiem czy wy mieliście takie odczucia co ja.
Pozdrawiam!

Do góry
#3747045 - 11/03/2010 16:25 Re: Horse Racing Trader [Re: blantyzwedlem]
rwschod Offline
member

Meldunek: 17/11/2009
Postów: 179
Patrzyłem tak na początku, ale czasami wszyscy 3 liderzy idą mocno do góry.
często gram wysokie kursy obniżając proporcjonalnie stawkę.

Do góry
#3747046 - 11/03/2010 16:33 Re: Horse Racing Trader [Re: blantyzwedlem]
braid18 Offline
newbie

Meldunek: 04/01/2010
Postów: 33
Może rwschod, zmniejsz troszkę stawkę i bardziej się przyglądaj, zanim wejdziesz w rynek. Ja staram się teraz coraz bardziej rozważnie wchodzić w rynek, choć czasem jest jeszcze tak że włącze go, 5-10 sekund i już się ustawiam w kolejce po zakład, ale staram się tak powoli już nie robić no chyba że naprawdę będzie okazja. Mi np. jak coś nie idzie zmniejszam stawkę, wtedy schodzi presja że straty będą duże i bardziej koncentruję się na tym co robię, później jak odzyskuję trochę pewności to automatycznie zwiększam stawkę i jest wszystko ok. Jeśli chodzi o wczoraj, to rzeczywiście to był bardzo ciężki dzień też dla mnie w handlowaniu, choć udało mi się wyjść na plusie ok 7 euro, ale po dwóch pierwszych rynkach miałem całkiem ładne saldo -17 euro, więc gdyby nie to że powoli takie straty nie robią już na mnie wrażenia, to pewnie bym jeszcze powiększył je. Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!

Do góry
#3747104 - 11/03/2010 17:45 Re: Horse Racing Trader [Re: braid18]
rwschod Offline
member

Meldunek: 17/11/2009
Postów: 179
Moje podstawowe błędy
1. zbyt szybko zajmuję pozycję,
2. dopuszczam do zbyt wysokich strat,
3. zbyt często gram back na wysokich kursach, 1 raz na 3-4 trafiam większego swinga, ale częściej po kilku tikach bardzo szybki zwrot w górę i duża strata
4. Złość i chęć odegrania po kilku stratach, (chaotyczne decyzje, utrata dyscypliny, większe stawki,nie czytanie wykresów, strzelanie na ślepo, obwinianie rynku)zanim się opanuję powiększam stratę o około 50%

Do góry
#3747119 - 11/03/2010 18:01 Re: Horse Racing Trader [Re: rwschod]
braid18 Offline
newbie

Meldunek: 04/01/2010
Postów: 33
Masz dobre podejście do tematu, bo wiesz jakie popełniasz błędy. 50% sukcesu to identyfikacja tych błędów, a drugie 50% zależy od Ciebie czy będziesz starał się je wyeliminować. Polecam Ci byś wypisał swoje rzeczy które chcesz poprawić, je wydrukował i powiesił przed Tobą, że od czasu do czasu zerkniesz na nie podczas handlu. np.

1. Uważnie podejmuję decyzję o wejściu na rynek.
2. Straty szybko tnę, zyskom pozwalam rosnąć.
3. Używam takich samych stawek na back&lay.
4. Akceptuję straty i nigdy nie staram się ich odrobić.
itd. te punkty, które twoim zdaniem warto umieścić na tej liście napisz, zobaczysz jak po pewnym czasie, gdy sobie to przeczytasz 1,2,10 razy, w końcu zaczniesz się do tego stosować, bo tylko w taki sposób możesz zacząć osiągać dobre rezultaty.

Do góry
#3747718 - 12/03/2010 02:55 Re: Horse Racing Trader [Re: braid18]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Dziś był dobry dzień. Udało się odrobić wczorajszą stratę z małą nawiązką. Jak to pisze Peter, trading to nie sprint tylko maraton. Rwschod, przypuszczam że jeśli widzisz swoje błędy jak na dłoni, to jesteś w stanie działać świadomie tak aby uzyskiwać profit. Jeśli tak, to jedyne co Cię powstrzymuje to tylko ty sam, mam na myśli panowanie nad sobą. Po prostu odrabiaj lekcje (nawet jeśli w szkole tego nie robiłeś wink ). Dodatkowo masz blogi nasze (polskie) i angielskie, gdzie możesz sobie przejrzeć jak w lustrze kto ma jakie nastawienie i porównywać ze swoim.

Braid, co do punktu 4 to ja bym go zamienił na: akceptuję straty i zawsze staram się je odrobić. Nie widzę nic nieprawidłowego w zwiększonej chęci odrobienia. Nie raz w minusowej transakcji redukowałem stratę, czy zamieniałem ją na profit następnymi transakcjami. Ważne żeby nie odrabiać na siłę. Dodatkowa motywacja w postaci czerwonego koloru nie jest zła.

Do góry
#3748494 - 12/03/2010 06:48 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
braid18 Offline
newbie

Meldunek: 04/01/2010
Postów: 33
Dzięki za słuszne zauważenie, bo w sumie masz rację, nie patrzyłem na to tak z tej strony;) bo właśnie chodziło mi w tym punkcie o takie odrabianie na siłę, gdyż z tego nigdy nic dobrego nie wychodzi. Też tak czasem miałem, że straty udało się przekształcić w mniejszą stratę lub zysk;) Zmodyfikuję swój podpunkt na liście, gdyż często na swoją listę rzucam wzrokiem i jednak wpaja mi się ona gdzieś tam w umysł;) Jakimi aktualnie stawkami handlujesz teraz czyzyk ? Pozdrowienia noi jak zawsze życzę sukcesów;)

Do góry
#3748950 - 12/03/2010 18:25 Re: Horse Racing Trader [Re: rwschod]
andrew77 Offline
journeyman

Meldunek: 07/01/2010
Postów: 55
Skąd: UK
Originally Posted By: rwschod
Patrzyłem tak na początku, ale czasami wszyscy 3 liderzy idą mocno do góry.
często gram wysokie kursy obniżając proporcjonalnie stawkę.
Czasami ida do gory,czasami w dol,czasami stoja w miejscu.2konie ida do gory a jeden w dol i odwrotnie.Opcji jest wiele i nie przewidzisz tego.To jest tak naprawde zwykle obstawianie tylko ze zamiast przewidziec ktory kon wygra,musisz przewidziec ktory pojdzie w gore lub w dol.A to jest prawie niemozliwe.Gdyby to bylo proste to kazdy trader juz bylby milionerem.Jest pare osob ktore to potrafia robic-jak chociazby czyzyk,czy lepusti,ale wiekszosc traderow(nie mowie o angolach)jest na zero.Taka jest prawda.5 razy sie wygra,a 5 razy przegra.

Do góry
#3749592 - 13/03/2010 03:04 Re: Horse Racing Trader [Re: andrew77]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Braid, co do stawek to wszystko jest po staremu, czyli gram maksymalnym "lay-em" jako back i lay (teraz tak jak pisałem mam dość mały balance około 500).

Jeszcze odnośnie nastawienia jedna myśl. Wypracowałem sobie, że po większej stracie, przypływ negatywnej energii wkładam w większe skupienie na następny rynek, mam świadomość przypływu frustracji (praktycznie tylko wtedy, kiedy strata jest ewidentnie z mojej winy) ale nie odbieram jej jako "złej intencji" rynku, nic z tych rzeczy że rynek "mnie" coś zrobił. Po prostu panuję nad frustracją i staram się ją ukierunkować aby mi pomogła.

Do góry
#3806464 - 15/04/2010 04:31 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Marzec:



Jak widać 2 ostatnie miesiące stoję w miejscu. Wybiłem się z mindsetu profesjonalnego handlu. Handlowałem niesystematycznie.

Kwiecień powolusieńku do przodu:



Nie mam weny więc się nie rozpiszę zbytnio. Powodzenia wszystkim handlującym!

Do góry
#3809504 - 16/04/2010 19:52 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
simka_airMen Offline
old hand

Meldunek: 16/08/2003
Postów: 970
Skąd: Hmm
Bardzo fajny temat - powodzenia autorowi w dalszej grze i dojscia do celu//

Do góry
#3838149 - 01/05/2010 04:43 Re: Horse Racing Trader [Re: simka_airMen]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Dziękuję simka_airMen.

Jak na razie nici z celu 2000/m-c. Kolejny miesiąc handlu bez mindsetu profesjonalnego handlu. Takie błądzenie i ciągłe poszukiwania zgubionego nastawienia. Nie jestem zbytnio zmotywowany i to odbija się w "lekkim" podejściu, a co za tym idzie błędnych decyzjach, zarówno o wejściu jak i wyjściu. Dziś chociażby obniżyłem swój profit za miesiąc o ponad 100. Oczywiście wkurzony jestem na siebie bo jest za co (moje błędy).

Nie wiem czy w maju uda mi się sporo handlować, prawdopodobnie niezbyt dużo rynków zrobię w porównaniu do tego ile będzie dostępnych.

Powodzenia wszystkim zmagającym się w wyrabianiu nastawienia profesjonalnego tradera.


Do góry
#3923130 - 11/06/2010 15:46 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
braid18 Offline
newbie

Meldunek: 04/01/2010
Postów: 33
Witam czyzyk;)

Handlowałeś może wczoraj na konikach? Jak tak to jak tam udało odnaleźć się tobie w tych zmieniających się warunkach gdzie szły bety po kilkadziesiąt tysięcy funtów? Były to idealne warunki do większego zarobienia, ale także do większych strat, a niestety udało mi się zrealizować to drugie;) hehe, no ale jak zwykle nabywam nowe cenne doświadczenie;) Pozdrawiam !!!

Do góry
#3923151 - 11/06/2010 16:27 Re: Horse Racing Trader [Re: braid18]
szxx Offline
newbie

Meldunek: 19/12/2009
Postów: 45
Na forum geksa w temacie 20k jest debata na temat "mad bombera". chyba leonthefixer napisał ze grube bety pojawiają się na rynkach koni od ponad roku?

czasem dobrze mieć rozstawionych kilka pozycji poniżej aktualnej ceny i czekać na złapanie przez 'bombera' gdyż cena często po gwałtownym zaniżeniu równie gwałtownie wraca w okolice sprzed spadku.

Zauważyłem że te grube bety są wrzucane na rynek bez żadnego ostrzeżenia, tak po prosty. Kiedy indziej pojawia się na chwilę np 10k 2tiki na aktualną ceną, a później jest zrzucane kilka punktów niżej, tak że dla layujących tworzy value etc.

Widziałem również działania spoofersów, wykorzystujących aktywność boombera, tzn. wystarczy, że ok 10k pojawi się nad ceną,wywołując owczy pęd, następnie znikając i nie powodując spadków.

to z moich obserwacji. pozdro.

Do góry
Strona 16 z 22 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 21 22 >




Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (VVega, Sensei, igea23, ElNinho[mmdea], Ojro, Akhu, 11kera11, alfa), 3467 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581793 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49