Strona 5 z 5 < 1 2 3 4 5
Opcje tematu
#4072543 - 20/08/2010 01:09 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: Wojtas_]
MarcoviaMarki Offline
old hand

Meldunek: 11/07/2003
Postów: 1124
Skąd: N.Y.
A to nie jest tak, że trener Zieliński olał już Ligę Europejską i oszczędza zawodników przed meczem z Cracovią?

Dniepro co najmniej 2:0 jak nic

Do góry
Bonus: Unibet
#4073299 - 20/08/2010 03:55 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: MarcoviaMarki]
devsman Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2005
Postów: 205
a to ci psikus

Do góry
#4073319 - 20/08/2010 04:00 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: devsman]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
sam myślałem nad handi nad Dnipro -1 ale coś mi podpowiadało że Lech może odstawić lipę i nie przegrać tego meczu wink

meczu nie oglądałem wiec niech ktoś opisze jak się Poznaniacy prezentowali , może warto przyłożyć będzie na awans Dnipro jak dadzą soczysty kurs , tylko piszcie jak mecz wyglądał , która drużyna miała wiecej klarownych sytuacji, Ukraińcy mocno cisnęli mieli znaczącą przewagę ? Lech się desperacko bronił po strzeleniu bramki czy miał też jeszcze swoje szanse...?

Do góry
#4073946 - 20/08/2010 06:55 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: Legia]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Dnipro nic znaczącego nie pokazało (kilka sytuacji, poprzeczka i słupek po 90min), ale to nie znaczy także, że dobrze zagrał Lech. Ogólnie drużyny warte siebie patrząc pod względem tylko tego meczu.....

Co do rewanżu nie zdziwię się, że wychwalony Lech za "udany" występ dostanie kontrę w postaci jakiegoś 0:2 czy 1:2 i wrócą na swoje miejsce, a kurs może być na to niezły.

Do góry
#4073990 - 20/08/2010 07:26 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: hunters]
Max11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 9452
Zarówno Dniepr jak i Lech nic nie grały wogóle to słabiutki był poziom tego meczu, a w drugiej połowie to już wogóle Lech się cofnął na własną połowę i rzadko kiedy z niej wychodził (niestety ale właśnie tak marny poziom prezentują polskie kluby). Niestety ale coś mi się zdaje że w rewanżu Lech dostanie baty, a nawet jak awansują to w grupie LE z taką grą to będą same porażki.

Do góry
#4074126 - 20/08/2010 14:03 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: marzano]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Originally Posted By: marzano
Palermo - Maribor

Włosi zaczynają sezon ligowy dopiero za 10 dni podczas gdy Maribor po czterech meczach w lidze Słoweńskiej prowadzi z dorobkiem 10 punktów i stosunkiem bramek 11:2...

Dodatkowo Słoweńcy rozegrali już 4 mecze w obecnej edycji Ligi Europejskiej pokonując dwukrotnie w poprzedniej rundzie eliminacyjnej Szkocki Hibernian 3:0 (H) i 3:2 (A), a we wcześniejszej rundzie Węgierski Videoton 2:0 (H) i 1:1 (A).

Piłkarze Palermo w meczach przedsezonowych zremisowali 2:2 z Bochum i przegrali 2:1 z Eintrachtem Frankfurt...

W przerwie letniej z Palermo odeszło kilku ważnych zawodników stanowiących o sile tego zespołu w poprzednim sezonie, m.in. wspomniany wcześniej przez dAnTeCh'a Cavani... poza nim zespół opuścili Kjaer, Bresciano i Simplicio...

Zarówno w dzisiejszym meczu jak i w rewanżu nie zagra kapitan zespołu włoskiego, a zarazem najlepszy zawodnik Fabrizio Miccoli, który jest kontuzjowany...

Wyniki ostatnich lat na arenie międzynarodowej pokazują, że z jednej strony Palermo nie często wygrywa u siebie różnicą więcej niż jednej bramki z kolei Maribor rzadko różnicą więcej niż jednej bramki spotkania wyjazdowe przegrywa:

15/09/05 LE Palermo 2 - 1 Anorthosis
03/11/05 LE Palermo 0 - 0 Lokomotiv Moskva
15/12/05 LE Palermo 3 - 0 Br&#248;ndby
23/02/06 LE Palermo 1 - 0 Slavia Praha
09/03/06 LE Palermo 1 - 0 Schalke 04
28/09/06 LE Palermo 3 - 0 West Ham United
02/11/06 LE Palermo 0 - 1 Newcastle United
13/12/06 LE Palermo 1 - 1 Celta de Vigo
04/10/07 LE Palermo 0 - 1 Mladá Boleslav

15/07/04 LE Sileks 0 - 1 Maribor
10/08/04 LE Buducnost 1 - 2 Maribor
16/09/04 LE Parma 3 - 2 Maribor
10/08/06 LE Partizan 2 - 1 Maribor
27/08/09 LE Sparta Praha 1 - 0 Maribor
15/07/10 LE Fehérvár 1 - 1 Maribor
05/08/10 LE Hibernian 2 - 3 Maribor

Podsumowując... z uwagi na korzystne statystyki (wiem, że one nie grają ale...), brak rytmu meczowego po stronie Włochów oraz brak kilku ważnych zawodników, przede wszystkim "serca" i "duszy" drużyny Fabrizio Miccoli oraz udany początek sezonu drużyny Słoweńskiej skłania mnie do zagrania handicapu na gości po dobrym kursie i za mocną stawkę...

Maribor (+1.5) @ 1.83 [bet365] 6/10


shocked

Do góry
#4080169 - 23/08/2010 20:34 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: marzano]
analityk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/07/2009
Postów: 3789
Skąd: Nowa Huta
"Spece"

jak oceniacie szanse Dnipro na AWANS?

Wynik 1 meczu troche mnie rozczarowal,jak i przebieg samego spotkania, ale znajac "klase" PL zespolow taka zaliczka moze sie okazac niewystarczajaca smile

Wczoraj Dnipro remis na away-u w Dynamo Kijow,takze dobry wynik.
Tylko czy oni na pewno chca grac w fazie grupowej? oto jest pytanie ???

Do góry
#4081370 - 24/08/2010 08:22 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: analityk]
sebechiv Offline
old hand

Meldunek: 16/09/2005
Postów: 966
Skąd: Rosenthal
Na początek, Dnipro to rodzaj męski.
Zespół jest chimeryczny, teoretycznie powinien bić się o drugie miejsce, ale zalicza wtopy zarówno w lidze, jak i w UEFA. Mieli chłopcy charakter, gdy trenerem był tragicznie zmarły w 2006 r. Jewhen Kuczerewski.Protasow i teraz Bezsonow nie porafi(ł) poukładać klocków.
Remis z Dynamem nie jest szczególnym sukcesem, bo Kijowianie grają obecnie padakę i grać będą,dopóki trenerem jest Gazzajew.
Z Lechem zagrają już Rotań i Konoplianka. Oni mogą powalczyć jeden na jeden i zakończyć akcję strzałem, ewentualnie Rusłan poszuka w polu karnym Sełezniowa, a Gienio postraszy gołębie. Dla mnie optymalne byłoby wystawienie Nazarenka na ten mecz, ale ja nie trener.
Tutaj żaden wynik mnie nie zdziwi, a wiktoria Lecha nie będzie oznaczać, że jest mocny. Ukraiński futbol jest w głębokiej dupie, którą trochę przypudrowano.
Tymczasem spadam do Lwowa na Karpaty z nadzieją, że pozamiatają Kebaby, bo widać u pacanów jeszcze ambicję.

Do góry
#4081640 - 24/08/2010 21:17 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: sebechiv]
bludek Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2007
Postów: 1218
Takie coś pisałem przed pierwszym meczem:

Cytat:
Zieliński jest trenerem, który lubi ustawiać drużynę defensywnie, a w tym sezonie nie miał ku temu zbyt wielu okazji, bo wszyscy oczekiwali od Lecha zwycięstw. Dzisiaj będzie miał spore pole do popisu, bo każdy wynik, który da szanse w rewanżu będzie bardzo dobry.

W zeszłym roku w lidze Lech bardzo mało przegrywał, tracił też mało bramek i w tym sezonie jest podobnie. Wiadomo, że polska liga jest słabsza, ale Lech długo może bronić korzystnego wyniku (zwłaszcza, że w dotychczasowych meczach do ~60 min. wyglądał przyzwoicie, a dopiero później wszystko się sypało).

Późno stracona bramka z Baku, po niewykorzystaniu wielu swoich okazji. Podobnie z Jagą w superpucharze. Mecze ze Spartą również można podpiąć do tego scenariusza, choć w drugim meczu Lech sytuacji do zdobycia bramki nie miał. Z Widzewem bramka stracona w 76 min...

Jeśli już grać na Dnipro to lepiej zarezerwować sobie czas i fundusze na live, bo Lech dopóki będzie miał siłę, może być równym przeciwnikiem.

Można też zabrać się za to od drugiej strony, bo przy takim tempie spadków przed meczem będzie można połapać mocno zawyżone kursy na Lecha za drobne i szukać kontry. Nie wierze, że Dnipro rzuci się na hurra do ataku - jeśli Lech rozda prezenty to trzeba będzie się pogodzić z niewielką stratą, ale jeśli dojadą do przerwy, to będzie sympatyczna okazja do skontrowania zakładów.


Przed rewanżem sytuacja wygląda podobnie.

Dnipro zostało mocno postraszone na początku pierwszego meczu, do tego wynik 0:1 nie zmusza do stawiania wszystkiego na jedną kartę od pierwszego gwizdka, więc lepiej oglądać mecz na żywo i wyciągać wnioski. Nie wiadomo jaką jedenastką wybiegnie Lech, a ustawienie obrony Lecha będzie miało decydujący wpływ.

Trzeba zwrócić też uwagę na styl gry Dnipro. Jeżeli będą potrafili budować akcje skrzydłami, to ich szanse rosną. W pierwszym meczu pokazali wzorowe bicie głową w ścianę (z jakim ciężko byłoby zdobywać gole w lidze polskiej). Czy potrafią to zmienić w ciągu tygodnia... zobaczymy.

Kikut i Kiełb grający na prawej stronie nie budzą mojego zaufania ani trochę. Henríquez w pierwszym meczu nie został solidnie przetestowany i tu również może być problem, bo Kriwiec, nie wygląda na zawodnika, który lubi pomagać obrońcy.

Środek defensywy Lecha wygląda wiele lepiej zwłaszcza, że jest zagęszczony przez defensywnych pomocników. Jeśli Dnipro będzie miało ochotę powtórzyć manewry wpychania się środkiem w największy tłok to sami ograniczą swoje szanse.

Wszystko wygląda banalnie, ale tak samo banalnie wyglądało to przez CAŁY pierwszy mecz. Trzeźwo myślący trener starałby się to zmienić, bo taka gra doprowadza piłkarzy do frustracji, a z tego rodzą się błędy i zniechęcenie. Tymczasem Dnipro trwało w tym pomyśle, więc może po prostu mają problemy z robieniem szumu na bokach obrony.

Warto też zwrócić uwagę na ilość rzutów wolnych i rożnych, bo w sytuacji w której żadna z drużyn nie będzie chciała się zbytnio odsłonić jeden stały fragment może być kluczowy.

Jeżeli Dnipro narzuci wysokie tempo to od 60-70 min. Lech znowu będzie miał problemy. Martwi zwłaszcza ilość skurczów (Dnipro pokazało, że nie przejmuje się leżącym na murawie przeciwnikiem), które łapią piłkarzy Lecha oraz dyspozycja graczy ofensywnych w końcówce meczu (w pierwszym meczu Lech został przyciśnięty głównie przez to, że przestał być groźny w ofensywie i tu kłania się krótka ławka ofensowrów). Jeśli do tego czasu mecz nie będzie rozstrzygnięty, a Dnipro będzie grało lepiej niż w pierwszym meczu to przy dobrym kursie można się skusić.

Stawianie przed meczem to w tym wypadku wróżenie z fusów. Mam wrażenie, że Lech jest w stanie zagrać o wiele lepiej, ale jest też w stanie rozdać prezenty. O Dnipro napisał sebechiv.

Do góry
#4081674 - 24/08/2010 21:44 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: bludek]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
Myślę że dobrą opcją na mecz Lech-Dnipro jest zakład over 2,5 po kursie 2.15 zrównoważony 0-1 dla gości po kursie 8,5 w Bwin np

Do góry
#4081732 - 24/08/2010 22:45 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: royalflush]
milan1231 Offline
old hand

Meldunek: 10/07/2006
Postów: 723
Originally Posted By: royalflush
Myślę że dobrą opcją na mecz Lech-Dnipro jest zakład over 2,5 po kursie 2.15 zrównoważony 0-1 dla gości po kursie 8,5 w Bwin np


A jak będzie 1:1 ?

Do góry
#4081742 - 24/08/2010 23:06 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: bludek]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: bludek
Nie wiadomo jaką jedenastką wybiegnie Lech, a ustawienie obrony Lecha będzie miało decydujący wpływ.

Na pewno nie zagrają:
- Bosacki (dziś zaczął lekko trenować, ale lekarze wykluczają jego występ)
- Injac i Peszko (pauzują za kartki)
- Rudnevs (będzie mógł grać dopiero w ew.meczach grupowych LE).

Do składu za to wróci Wojtkowiak, który zapewnie razem z Arboledą stworzą parę środkowych obrońców. Po bokach Kikut i Henruiqez (chociaż nie wiem jak stan zdrowia Gancarczyka). Panamczyk jednak zagrał dwa dobre mecze i trudno spodziewać się żeby Zieliński go w czwartek nie wystawił.

Ciężko powiedzieć kto zastąpi w środku Injaca? Możliwe, że szanse gry dostanie znowu Drygas, który przed własną publicznością może się "spalić". Ewentualnie jest jeszcze Wilk. Boki to na 90% Kiełb i Krivets. W ataku zostaje Wichniarek (czy wyleczył uraz?) i Tschibamba. Marniutko..

Tak więc, prawdopodobny skład Kolejorza będzie wyglądał następująco:
Buric - Henruiqez, Arboleda, Wojtkowiak, Kikut - Kiełb, Bandrowski, Drygas, Krivets, Stilic - Tschibamba (Wichniarek)

Sam mam pograny awans Ukraińców przed 1 spotkaniem i już skontrować nie mam za bardzo jak. Ukraińcy mocno zawiedli i tak naprawdę nie wiem czego się po nich spodziewać. Wątpie jednak żeby zagrali w czwartek równie słabo.

Lech z Cracovią wyglądał już dużo lepiej, ale większe szanse daję w tym meczu jednak rywalom. Duża szkoda, że nie będzie mógł zagrać Łotysz. Tschibamba w ogóle nie przekonuje. Po ewentualnych kilku nieudanych zagraniach czekają go gwizdy.

Myślę podobnie jak Wy - jak grać to poczekać na live.

Do góry
#4082048 - 25/08/2010 02:18 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: kfjatek]
bludek Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2007
Postów: 1218
Originally Posted By: kfjatek
prawdopodobny skład Kolejorza będzie wyglądał następująco:
Buric - Henruiqez, Arboleda, Wojtkowiak, Kikut - Kiełb, Bandrowski, Drygas, Krivets, Stilic - Tschibamba (Wichniarek)


Sporo decyzji może zapaść na ostatnią chwilę.
1. Równie dobrze w prawdopodobnym składzie można umieścić Djurdevicia (solidny pierwszy mecz), przesuwając na prawą Wojtkowiaka.
2. Na prawym skrzydle Kiełb lub Wilk, a może zagrają razem po przesunięciu jednego z nich do środka?
3. Kto za Injaca? Drygas? Mnie nie zdziwi występ Zapotoki (choć mało prawdopodobny, daje większe szanse reakcji Zielińskiemu).
4. Jeśli tylko występ Wichniarka nie będzie zagrażał jego zdrowiu to bardzo możliwe, że to on rozpocznie (nawet nie w pełni zdrowy), aby mieć do dyspozycji 'szaleństwo Tschibamby', które może przydać się w końcówce.

Nie zdziwi mnie nawet jeśli Lech rozpocznie piątką obrońców z ofensywniejszymi bokami i jednym defensywnym pomocnikiem. Każdy widzi, że Lech jest nie najlepiej przygotowany kondycyjnie, a najlepiej wiedzą o tym zapewne obaj trenerzy. Może to mieć decydujące znaczenie, bo wybiegany Lech jest o niebo lepszy od Lecha z końcówek. Szalonym, ale skutecznym pomysłem może być zostawienie na ławce, któregoś z pewniaków (Stilic?, Krivets?), bo w tym meczu najważniejsze rzeczy mogą dziać się w drugiej połowie i wtedy jeden z tych panów z kompletem sił może być bezcenny.

Do góry
#4082272 - 25/08/2010 03:44 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: milan1231]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
Originally Posted By: milan1231
Originally Posted By: royalflush
Myślę że dobrą opcją na mecz Lech-Dnipro jest zakład over 2,5 po kursie 2.15 zrównoważony 0-1 dla gości po kursie 8,5 w Bwin np


A jak będzie 1:1 ?


Jak będzie 1-1 to Dnipro dojdzie do wniosku że musi się bardziej odsłonić laugh
A jak chcesz dalej się czepiać to zagraj kilka minut przed końcem na kolejny gol po równie wysokim kursie, na pewno nie stracisz

Do góry
#4082276 - 25/08/2010 03:45 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: royalflush]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
przy stanie 0-1 oczywiście smile stawianie zakładów to ryzyko chyba co?

Do góry
#4082288 - 25/08/2010 03:48 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: royalflush]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
wypowiedź Zielińskiego

- Lech będzie się bronił, czy szukał ofensywnej gry?
- Za wcześnie jest mówić o tym meczu. Jak będę wiedział, kto zagra, przygotujemy ustawienie. Na pewno nie będziemy grali defensywnie, nie będziemy się bronić, bo tak sukcesu nie osiągniemy. Musimy grać agresywnie i na pewno będziemy szukać bramki, która nam pomoże. Nie będzie obrony Częstochowy w wykonaniu Lecha.

Do góry
#4088032 - 27/08/2010 21:35 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: royalflush]
mcben Offline
newbie

Meldunek: 12/03/2008
Postów: 38
Skąd: Poznan
W fazie grupowej Ligi Europejskiej Lech zmierzy się z Juventusem Turyn, Manchesterem City i Salzburgiem. Pierwsze mecze fazy grupowej zostają rozegrane 16 września. Wie może ktoś, kto będzie pierwszym przeciwnikiem Lecha i gdzie ten mecz będzie rozegrany. Pozdrawiam

Do góry
#4088088 - 27/08/2010 22:33 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: mcben]
juancarlos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/04/2007
Postów: 3481
Skąd: Poznan / Paris
Originally Posted By: mcben
W fazie grupowej Ligi Europejskiej Lech zmierzy się z Juventusem Turyn, Manchesterem City i Salzburgiem. Pierwsze mecze fazy grupowej zostają rozegrane 16 września. Wie może ktoś, kto będzie pierwszym przeciwnikiem Lecha i gdzie ten mecz będzie rozegrany. Pozdrawiam


16.09. Juventus - Lech
30.09. Lech - Red Bull Salzburg
21.10. City - Lech

Do góry
#4089237 - 28/08/2010 05:45 Re: Liga Europejska - First qualifying round [Re: juancarlos]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Lech w nagrodę za awans wylosował bardzo wymagajacych przeciwników sami krezusi i nasz zespół.
Dobrze,że zagramy w fazie grupowej LE i w końcu nasz mistrz dostanie zastrzyk gotówki z wielkiego europejskiego tortu.
Teoretycznie Lech większych szans na awans nie ma, jednak to jest piłka i myślę, ze przynajmniej zapunktuja w tych rozgrywakach, jesień nie będzie taka smutna i chłodna może na własnym boisku zagramy ciekawe spotkania, dobrze że mistrz Polski bedzie mógł zagrać przynajmniej te 6 spotkań jeśli już odpaść to z klasowymi rywalami.

Do góry
Strona 5 z 5 < 1 2 3 4 5

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa), 4063 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582399 Postów

Najwięcej online: 4136 @ 20:01