Strona 2 z 45 < 1 2 3 4 ... 44 45 >
Opcje tematu
#398433 - 10/09/2005 07:27 Re: Matura 05/06
Mastro Tomo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/08/2003
Postów: 2141
Skąd: Kraków
Quote:

.
Rozumiem Gajwer, że mature z histori również pisałeś...uczyłes się z jakiejś "specjalnej" ksiązki, czy wytarczyły te szkolne podręczniki?




I ja też zdawałem historię, i nie wiem jak kolega, ale mi wystarczyły do nauki zeszyty z wszystkich lat nauki Liceum, popostu miałem wszystko zaje**** podane, oprócz tego oczywiście książki obowiązujące mnie + kupiłem sobie vademecum maturzysty, to dobry pomysł jak chcesz sobie wszystko usystematyzować, polecam

Do góry
Bonus: Unibet
#398434 - 10/09/2005 09:20 Re: Matura 05/06
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Quote:



Polski,angol,hista, wos ... wszystko roz. za wyjatkiem wosu.





wszystko zdawaj rozszerzone zawsze wiecej punktów liczących sie duzo bardziej, nawet jak uzyskasz te parenascie % z roz. to i tak moze duzo zadecydowac

W tym roku historia podobniez ma byc bardziej podobna do historii niz w zeszlym roku

Do góry
#398435 - 10/09/2005 09:23 Re: Matura 05/06
Mastro Tomo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/08/2003
Postów: 2141
Skąd: Kraków
tylko, żebyście nie trafili na podobne zadanie do tego co było z tramwajami ... paranoja

Ciekawe skąd ja mam wiedzieć jak wyglądały tramwaje w stolicy w 1941 roku a 1945 lol, kabaret

Do góry
#398436 - 10/09/2005 09:26 Re: Matura 05/06
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
niby bylo takie pojebane a u mnie wszyscy(łacznie ze mną ) zdali

Do góry
#398437 - 10/09/2005 10:47 Re: Matura 05/06
A.S.Romek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/10/2001
Postów: 9213
Skąd: Kraków
A jest ktoś na forum co będzie zdawał egzamin na tytuł technika ? Wszyscy poszliście do Liceum ? Nikt nie poszedł do technikum ?

Do góry
#398438 - 10/09/2005 10:48 Re: Matura 05/06
smog Offline
old hand

Meldunek: 14/12/2004
Postów: 807
Gajwer jak możesz to napisz jakie zdawałeś przedmioty, ile miałeś z nich % że wystarczyło, czy był jakiś egzamin wstępny, duzo ludzi na jedno miejsce? (czy trudno się dostać i czy dużo odpadło). W ogóle będe wdzięczny za wsie informacje z Twojej strony.

Do góry
#398439 - 10/09/2005 11:05 Re: Matura 05/06
Paxioo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/10/2003
Postów: 1900
Skąd: Kraków
Quote:

A jest ktoś na forum co będzie zdawał egzamin na tytuł technika ? Wszyscy poszliście do Liceum ? Nikt nie poszedł do technikum ?




Ja jestem w 4 klasie technikum lacznosci(celowo z malej litery), ale nie wiem czy bede zdawal ten egzamin techniczny bo wybor tej szkoly byl jedna wielka pomylka.
Pewnie przystapie do tego egzaminu bo co mi zalezy, ale czy zdam to juz zupelnie inny temat
Nawet najwiekszemu wrogowi nie polecilbym tej "Wspanialej" szkoly.

Na maturze planuje zdawac obow: polski, angielski, i historie, a z dodatkowych wos i moze geografie(wszystko na rozszerzonym)
A studiowac planuje na jednym z tych kierunkow: Filologie Klasyczna, Politologie, Stosunki Miedzynarodowe(brzmi ciekawie :P ), prawo lub socjologie, a jak nigdzie nie dostane to odlewnictwo :P (zartuje z tym odlewnictwem).

Do góry
#398440 - 10/09/2005 11:08 Re: Matura 05/06
Mastro Tomo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/08/2003
Postów: 2141
Skąd: Kraków
paxinho, mógłbyś wytłumaczyć przyczyny takiego niepochlebnego wypowiadanie się o tej szkole ... mój kuzyn tam chodzi i mówi, że jest bardzo fajnie ....

Do góry
#398441 - 10/09/2005 11:11 Re: Matura 05/06
takizwykły Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2003
Postów: 2849
Skąd: Szczecin / Warszawa
Ja zdaje Polski, matme, wos rozszerzone i angielski podstawowy. Planuje iść na budownictwo, ale neiwiem czy czasem nie jest tam wymagana maturta z fizyki...oby matma wystarczyła:) Pozdrawiam i powodzenia.

Do góry
#398442 - 10/09/2005 11:14 Re: Matura 05/06
Paxioo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/10/2003
Postów: 1900
Skąd: Kraków
kiedys w tej szkole w jednej z toalet byl napis na scianie "zsł zrujnowal mi zycie" mysle, ze bylo w tym wiele prawdy.

A tak na serio moja opinia jest malo obiektywna poniewaz jak to sie mowi "minalem sie z powolaniem". Ten kto chce isc do tej szkoly musi byc w 100% przekonany, ze chce zajmowac sie elektronika i takimi pierdolami w przyszlosci. Ja sie ciesze, ze jestem juz w ostatnije klasie bo szczerze mowiac to cholernie sie mecze w tej szkole i zupelnie olewam te wszystkie techniczne przedmioty. Ponad polowa mojej klasy ma takie same odczucia i twierdzi, ze drugi raz nie popelniliby tego bledu i nie poszli do zsl.

Do góry
#398443 - 10/09/2005 13:44 Re: Matura 05/06
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
Quote:

tylko, żebyście nie trafili na podobne zadanie do tego co było z tramwajami ... paranoja

Ciekawe skąd ja mam wiedzieć jak wyglądały tramwaje w stolicy w 1941 roku a 1945 lol, kabaret




Nie no, akurat mnie to pytanie się podobało, bo było "twórcze" a wystarczyło trochę pomyśleć i nie przerazić się na samym początku. Trzeba bylo nieco pokombinować. Np. ten trawmaj, o którym Ty mówisz, to miał być (chyba) a)z Getta Warzawskiego z 1941 r. albo b) z GW z 1944 (albo 45) roku. W 1944, a tym bardziej w 1945 Getto Warszawskie już nie istniało, dlatego nie mógł to być tramwaj z tego okresu. I tak analogicznie na kombinowanie z każdym trawmajem się dało zrobić Dużo gorsze było to pytanie z herbami, z którego miałem 1/4 a z tramwajów miałem maxa...

Ale maturzyści, nie dajcie się zwariować - bankowo będzie jakieś trudne zadanie, ale np. będzie takie jak u nas, że na pierwszych dwóch stronach, które się robiło w 2-3 minuty i to powoli można było zdobyć chyba 10 1lbo 11 pkt (mowa o historii).

Do góry
#398444 - 10/09/2005 13:55 Re: Matura 05/06
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
Quote:

Gajwer jak możesz to napisz jakie zdawałeś przedmioty, ile miałeś z nich % że wystarczyło, czy był jakiś egzamin wstępny, duzo ludzi na jedno miejsce? (czy trudno się dostać i czy dużo odpadło). W ogóle będe wdzięczny za wsie informacje z Twojej strony.




Ja zdawałem polski, angielski, historię, wos - wszystko rozszerzone. I to jest moja rada, z której bezwzględnie MUSICIE skorzystać - ZDAWAJCIE WSZYSTKO CO CHCECIE ZDAWAĆ NA POZIOMIE ROZSZERZONYM! Nawet jeśli przed wypełnianiem deklaracji wasza uczelnia, do której chcecie zdawać, nie wymaga rozszerzonych matur z czegoś. Potem się to może zmienić, jeśli będize taki bajzel jak w tym roku, zapewniam was, że wiele osób z moich kolegów i koleżanek się mocno zdziwiło jak usłyszało, że wyniki z podstawowoych nie będą jednak brane pod uwagę na uczelniach, na które składali. A poza tym wiem z doświadczenia - stres jest tylko na podstawowej. Jak uświadomisz sobie, że siedziesz na rozszerzonym, masz już maturę za sobą, tego co teraz piszesz nie możesz nie zdać, to nie ma stresu i się lepiej pisze. dlatego - ZDAWAĆ MI TU ROZSZERZONE, WSZYCY

Smog co do prawa, to w tym roku nie były brane pod uwagę żadne wyniki z matur, jedynie egzamin wstępny, który był moim zdaniem...bardzo trudny. Ale jakoś fartem udało mi się (miałem 69/110 pkt a od 67 przyjmowali). Egzamin jest z rozumienia tekstu, logika z majcy jest, zagadki różne takie podchwytliwe na myślenie + oczywiście interpretacja przepisów prawnych. Generalnie uczyć się nie musisz, ale lepiej zaznajomić z egzaminami z zeszłego roku, żeby wiedzieć z czym to się je Osób na miejsce było chyba z 9, choć dokładnie nie pamiętam, ale cóż to jest wobec tych ponad 20 osób co były na UJ na dziennikarstwo ?

A historia? Uczyłem się z takiej książki:

Marek Chmaj, Wojciech Sokół, Janusz Wrona - HISTORIA dla kandydatów na studia prawnicze, administracyjne, politologiczne, historyczne i socjologiczne.

Muszę przyznać, że bardzo dobra książka. Co prawda jest parę błędów, ale spoko, ja i tak jej nie przeczytałem, bo musiałbym się zacząć uczyć tej histy nie 2 tygodnie przed maturą a chyba z 3 miesiące. Ma ta książeczka razem z aneksami, indeksami i innymi pierdołami 650 stron

...Ale ja jej nie przeczytałemn nawet w 1/4 i to mi starczyło, tak naprawdę jak pomyślałem na maturze, to nie ucząc się wcale, miałbym rezultat gorszy może o pare punktów. Jednak nie namawiam do olania kompletnego nauki, trzeba coś przysiąść. Tyle że jeśli ktoś nie zamierz wkuwać i uczyć się dużo, to niech nie kupuje tej książki i oprze się na zeszytach i vademecum (np. te z wyd.GREG, dobre są).

Uff..ale się napisałem. Dobra, mykam na mecz Białej Gwiazdy

Do góry
#398445 - 10/09/2005 14:25 Re: Matura 05/06
smog Offline
old hand

Meldunek: 14/12/2004
Postów: 807
Gajwer serdeczne dzięki

Do góry
#398446 - 10/09/2005 14:39 Re: Matura 05/06
dzieciuch Offline
journeyman

Meldunek: 08/01/2002
Postów: 96
Skąd: Mielec
Quote:

Quote:

A jest ktoś na forum co będzie zdawał egzamin na tytuł technika ? Wszyscy poszliście do Liceum ? Nikt nie poszedł do technikum ?




Ja jestem w 4 klasie technikum lacznosci(celowo z malej litery), ale nie wiem czy bede zdawal ten egzamin techniczny bo wybor tej szkoly byl jedna wielka pomylka.
Pewnie przystapie do tego egzaminu bo co mi zalezy, ale czy zdam to juz zupelnie inny temat
Nawet najwiekszemu wrogowi nie polecilbym tej "Wspanialej" szkoly.

Na maturze planuje zdawac obow: polski, angielski, i historie, a z dodatkowych wos i moze geografie(wszystko na rozszerzonym)
A studiowac planuje na jednym z tych kierunkow: Filologie Klasyczna, Politologie, Stosunki Miedzynarodowe(brzmi ciekawie :P ), prawo lub socjologie, a jak nigdzie nie dostane to odlewnictwo :P (zartuje z tym odlewnictwem).



Do góry
#398447 - 10/09/2005 14:41 Re: Matura 05/06
dzieciuch Offline
journeyman

Meldunek: 08/01/2002
Postów: 96
Skąd: Mielec

tak to jest jak sie pisze posty raz na ruski rok =]

Mialo byc tak

no to jest juz nas 3 ... dokladnie jestem w technikum elektronicznym po 4 latach spedzonych w tej szkole tak jak umialem wlaczyc kompa tak umie dalej. Do egzaminu podejde tak czy inaczej w sumie nic nie trace (moge tylko zyskac). 75% z praktycznego jest potrzebne zeby zaliczyc ;o to jakas kpina (sama nauczycielka powiedziala nam ze jak zda 4 osoby na klase to juz bedzie uwazac to jako zyciowy sukces) oprocz tego teoria z ktorej kompletnie leze na 50% + przedsiebiorczosc na 30% ;o
Ogolnie mam dosc bycia rocznikiem 86 .
To jest kpina zeby 85' naglosnienie do sali (zamontowali glsoniki SB 5.1) podlaczyli do kompa i mieli prace dyplomowa w kieszeni. niektorzy mieli przygotowac cos o elektrowni w Polancu.

Ogolnie zamierzam zdawac polski ang(rozsz.) WOS(rozsz.)lub biologie po czym sp***lam z tego kraju =(

Dziekuje za uwage

PS.zawodowka w tamtym roku na egz. potwierdzajacy kwalfikacje w zawodzie miala wymienic kolo w samochodzie hehe Szok

Do góry
#398448 - 10/09/2005 18:16 Re: Matura 05/06
Mastro Tomo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/08/2003
Postów: 2141
Skąd: Kraków
Quote:

Dużo gorsze było to pytanie z herbami, z którego miałem 1/4 a z tramwajów miałem maxa...






wg mnie to zadanie z herbami jak i to z odzieża było najprostsze, fulla miałem :]

Do góry
#398449 - 10/09/2005 20:00 Re: Matura 05/06
Gagarin Offline
a.k.a. "Wentyl"

Meldunek: 13/05/2002
Postów: 924
Quote:

I to jest moja rada, z której bezwzględnie MUSICIE skorzystać - ZDAWAJCIE WSZYSTKO CO CHCECIE ZDAWAĆ NA POZIOMIE ROZSZERZONYM! Nawet jeśli przed wypełnianiem deklaracji wasza uczelnia, do której chcecie zdawać, nie wymaga rozszerzonych matur z czegoś. Potem się to może zmienić, jeśli będize taki bajzel jak w tym roku, zapewniam was, że wiele osób z moich kolegów i koleżanek się mocno zdziwiło jak usłyszało, że wyniki z podstawowoych nie będą jednak brane pod uwagę na uczelniach, na które składali. A poza tym wiem z doświadczenia - stres jest tylko na podstawowej. Jak uświadomisz sobie, że siedziesz na rozszerzonym, masz już maturę za sobą, tego co teraz piszesz nie możesz nie zdać, to nie ma stresu i się lepiej pisze. dlatego - ZDAWAĆ MI TU ROZSZERZONE, WSZYCY




Witam. W szkole mi mówili że w tym roku jak się nie zda rozszerzonej to się nie zdaje.
Ja zdaję POLSKI, ANGOL (podstawowy) MATEMATYKA, FIZYKA (rozszerzony)
Mam prośbę do tych co zdawali w tym roku na kierunki techniczne, żeby się podzielili wrażeniami oraz osoby co studiują na polibudach lub innych uczelniach o wypowiedzenie się, bo zastanawiam się jeszcze nad kierunkiem.
Nie wiecie jak to jest z tematami z polaka? W każdej szkole są inne czy jak? Jak ktoś posiada liste to może dać znać.
Pozdrawiam.

Do góry
#398450 - 10/09/2005 22:33 Re: Matura 05/06
Federico DiCarlo Offline
enthusiast

Meldunek: 27/08/2005
Postów: 222
Skąd: planeta C2H5OH
Nie wiem jak będzie u ciebie, ale u mnie w mieście na polibudę dostać się jest bardzo łatwo. Gorzej jest z utrzymaniem się, bo na pierwszym roku jest ostre sito.

Do góry
#398451 - 10/09/2005 22:44 Re: Matura 05/06
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
co do tematów z Polaka to w zeszłym roku była lista stworzona przez OKE/CKE (chuj wie przez których osłów) ale można było do końca 2 klasy podać swój własny i musiał zostać zatwierdzony i można było go przedstawiać. Tylko kto o tym kurwa wiedział u nas ? Nikt. Dlatego w 3 klasie już było "po ptokach" i trzeba bylo coś wybrać

Co do tego, że teraz maturę rozszerzoną też trzeba zaliczyć na ileś tam, żeby zdać to naprawdę nie wiedizałem o tym... w sumie dali wam w dupe jesli to prawda. Oby nie. Jeśli tak to zignorujcie moją wcześniejszą radę


Do góry
#398452 - 11/09/2005 06:44 Re: Matura 05/06
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Quote:

Co do tego, że teraz maturę rozszerzoną też trzeba zaliczyć na ileś tam, żeby zdać to naprawdę nie wiedizałem o tym... w sumie dali wam w dupe jesli to prawda. Oby nie. Jeśli tak to zignorujcie moją wcześniejszą radę






Nie trzeba zdać matury rozszerzonej, to samo tyczy się przedmiotu, który wybieracie jako dodatkowy, też nie musicie go zdać ! ! ! ! Wystarczy zdać mature podstawową z Polaka, jezyka dodatkowego i obowiazkowego przedmiotu dodatkowego

Do góry
Strona 2 z 45 < 1 2 3 4 ... 44 45 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49