Strona 4 z 14 < 1 2 3 4 5 6 ... 13 14 >
Opcje tematu
#4128783 - 17/09/2010 07:03 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Jose]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
kurka felka... na forum jestem od lat, niestety nigdy nie udalo mi sie dotrzec na forum... ale wielu z Was traktuje jak rodzine... obiecuje pomoc, na ile tylko moge... ponadto postaram sie porozsylac po znajomych, moze cos sie uda...

jak mniemam kazdy grosz w tej chwili sie liczy, wiec jezeli do W-wy do lekarza przyjezdzasz nocleg u mnie masz zapewniony... odezwij sie na priv, nie ma sensu bys placil za hotele lub tym podobne

Biszop chlopie - trzymaj sie boks

Do góry
Bonus: Unibet
#4129144 - 17/09/2010 19:46 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Boubson]
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
a do Siły Wyższej jakkolwiek ją pojmujesz się zwróciłeś??
może te nieszczęścia są znakiem żeby to uczynić
ja w każdym razie mogę + za syna Biszopa

Do góry
#4129945 - 18/09/2010 02:16 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Nirtz]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
po wpisaniu w google "zbiorka dla Kacpra" pierwszy wynik.

http://mee-go.eu/zbiorka-dla-kacpra/

Do góry
#4130367 - 18/09/2010 05:13 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Self-Confident]
Sylwiaa Offline
a.k.a. "DOMINICCA"

Meldunek: 11/02/2008
Postów: 1525
Skąd: GDAŃSK
Twój synek miał badania kontrolne tylko RM ?

Do góry
#4130445 - 18/09/2010 05:50 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Sylwiaa]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

wklejam odpowiedz na mój apel na jednym z for, który jakiś czas temu w podobny sposób prosił o piniądze:

"Odzew minie zaskoczył pozytywnie i wiem, że to ma sens.
Chciałbym się jednak podzielić z Tobą pewnym doświadczeniem.
Po czasie - w przypadku fundacji Mateuszka "Nasze Dzieci" okazało się że większość pieniędzy ze zbiórki trafia na cele statutowe fundacji, a rodzice by cokolwiek z tego odzyskać muszą przedstawić "fundacji" faktury za dojazdy do szpitala, leki, tudzież inne wydatki. Tak czy inaczej na konto rodziców Mateuszka - z tego co wiem - trafiło ok 10% otrzymanych środków. Reszta została przeznaczona na cele statutowe czyli min budowę placu zabaw przy szpitalu.
Znajoma - w imieniu której wystąpiłem o apel - dowiedziała się o tym juz po odzewie na forum i była tym obużona, ja zresztą też.
Jedyny pomysł jaki w takim wypadku przychodzi do głowy, to by ominąć fundację i wysłać pieniądze bezpośrednio na konto rodziców. Bo to oni najlepiej wiedzą w jaki sposób je spożytkować.
Ja dowiedziałem się o sposobie rozliczeń fundacji z rodzicami post factum - kiedy wielu odpowiedziało wpłatami i głupio mi było wtedy prosić o zmianę konta z numeru fundacji na prywatne konto rodziców.
To by mogło wyglądać dwuznacznie.
Zastanawiałem się nad tym wspólnie z Bożką, lecz uznaliśmy że w tym momencie nie było sensu już niczego zmieniać, no i trochę czuliśmy się winni że nie potrafiliśmy dopytać szczegółów przed samą zbiórką, gdyż z naszej winy - odebraliśmy sam dopisek "dla Mateusza" jako dogmat - zbyt naiwnie.

Wiem, że to trochę gruboskórnie brzmi, ale piszę to z czystej chęci pomocy. Chciał bym, by kwota którą wpłacę trafiła w 100% na konto Kacpra, dlatego dowiedz się proszę jak to wygląda w przypadku tej fundancji i ewentualnie wyślij mi właściwy numer konta.
Dodam jeszcze, że nie dbam w tym wypadku o wszelkie odliczenia podatkowe."

Do góry
#4130451 - 18/09/2010 06:03 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: mura]
Pooggoo Offline
old hand

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 763
Skąd: Szczecin
moim zdaniem powinniśmy kasę wpłacać Biszopowi na jego konto bankowe i ratować jego synka, a jak się US przyczepi to ja osobiście mam to gdzieś i niech mnie ciągają, dają grzywny nawet niech mnie straszą zawiasami itp. dla mnie liczy się tylko Kacper i tyle.

jak kasa będzie na koncie Biszopa i uzbiera się na operację, to później niech się dzieje co chce, takie jest moje zdanie i to co pisze mura powyżej jeśli fundacja ma zabrać nawet tylko część kasy lub Biszop ma im dokumenty pokazywać to strata czasu, bo go nie ma po prostu.

Biszop proszę podaj numer konta bankowego, jak nie chcesz oficjalnie to prześlij mi proszę na prive.

Do góry
#4130453 - 18/09/2010 06:10 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Pooggoo]
Pooggoo Offline
old hand

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 763
Skąd: Szczecin
moim zdaniem powinniśmy ten list co jest w pierwszym poście podpisać (dodać pod listem imię + nazwisko) się pod nim z imienia i nazwiska każdy z nas (tworzymy listę i każdy podaje swoje imię i nazwisko). być może list trzeba lekko przerobić, ale tu zostawiam już Wam tą kwestię do oceny.

list + lista podpisujących się pod tym osób powinniśmy wysłać do mediów w Poznaniu, bo stamtąd jest Biszop i Kacper - redakcje poznańskie oraz ewentualnie do mediów głównych w Warszawie: TVN, Polsat, TVP, stacje radiowe.

miejmy nadzieję, że ktoś podchwyci temat, się tym zainteresuje i się uda znaleźć sponsora i kasę.

Do góry
#4130467 - 18/09/2010 06:27 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Pooggoo]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: Pooggoo
a jak się US przyczepi to ja osobiście mam to gdzieś i niech mnie ciągają, dają grzywny nawet niech mnie straszą zawiasami itp.


To nie Ciebie będą ciągali tylko Biszopa.

Do góry
#4130491 - 18/09/2010 09:52 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Bzyku]
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
Biszop, a nie mozna wplacic bezposrednio na konto szpitala/organizacji, w ktorym bedzie przeprowadzana operacja? to chyba nie powinno miec znaczenia kto oplaca rachunek skoro pieniadze i tak nie podlegaja zwrotowi, wiec nie bedzie podejrzen o pranie pieniedzy?

Do góry
#4130920 - 18/09/2010 21:01 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Bzyku]
Pooggoo Offline
old hand

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 763
Skąd: Szczecin
skoro tak mówisz, to pewnie wiesz, choć wydaje mi się, że w razie jakiejkolwiek kontroli zrobienie zwykłej prostej umowy pożyczki nieoprocentowanej np: na 2 lata zamyka sprawę, później aneks do umowy i przedłużasz znowu itd.

czyli generalnie jak możemy pomóc Biszopowi?

Do góry
#4130921 - 18/09/2010 21:01 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Pooggoo]
Pooggoo Offline
old hand

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 763
Skąd: Szczecin
to powyżej to odpowiedź dla Bzyka

Do góry
#4130937 - 18/09/2010 21:08 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Pooggoo]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Originally Posted By: Biszop
Fundacja żyje z odsetek od funduszy które mają na koncie i nie pobiera najmniejszych opłat ani nic z tych rzeczy.


I tego się trzymajmy.

Do góry
#4131801 - 19/09/2010 01:38 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Goget]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Goget
Originally Posted By: Biszop
Fundacja żyje z odsetek od funduszy które mają na koncie i nie pobiera najmniejszych opłat ani nic z tych rzeczy.


I tego się trzymajmy.


Dokladnie i nie szukajmy dziury w calym.

Zrobilem wplate na wskazane konto, uczynilem odpowiedni dopisek i licze , ze kazdy, kto chce pomoc zrobi to samo.

Tu sie liczy przede wszystkim czas, ktorego szkoda na szukanie kolejnych "spiskow".

Chcecie pomoc Biszopowi ? TAK
Biszop napisal o subkoncie w fundacji ? TAK

No to jazda smile

Do góry
#4132310 - 19/09/2010 05:28 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Amkwish]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Cześć
Co do wpłacania, mogę podać swoje konto, żaden problem, jako taki US w naszej obecnej sytuacji mam głęboko z tyłu ale z drugiej strony, zdroworozsądkowo mam wystarczająco dużo innych problemów żeby dokładać sobie na głowę jakiegoś przygłupa który będzie chciał mi udowodnić jakim to jestem wielkim przestępcą.

Na konto szpitala nie można wpłacać, w dniu przyjazdu musimy przedstawić dowód wpłaty całej kwoty.
Kwota nie jest jeszcze dokładnie określona, wnika to z 2 kwestii, nie wybraliśmy jeszcze miejsca leczenia, pisałem o tym poprzednim razem, dlaczego.
Decyzję podejmiemy w najbliższych dniach, w poniedziałek będzie jeszcze jedno badanie rezonansem i wtedy kilka opinii i musimy podjąć decyzję.
Głupio to brzmi, ale ta decyzja jest najważniejszą decyzją w moim życiu, nikt mnie z niej nie wyręczy, nikt za mnie jej nie podejmie, a decyduję za moje dziecko.

Jeszcze co do kosztów, koszty związane z operacją jako taką są stałe, jednak sumaryczne koszty są policzone wstępnie bo np. policzono 2 dni pobytu na OIOM, a po pierwszej operacji Kacper leżał kilkakrotnie więcej, koszt jednego dnia na OIOM we Francji to 2500 euro.


Ktoś pytał o rezonans, tak Kacper był nim badany regularnie co 3 miesiące,
jest jeszcze odmiana rezonansu stereoskopowego, jest to dużo dokładniejsza metoda polegająca na badania nie tyle samej głowy, a konkretnej zmiany, jednak zmiana Kacpra jest zbyt mała na tą chwilę aby móc ją wykonać, urządzenie się nawet nie skalibruje, ale fakt że ta metoda jest bardzo dokładna, a co najważniejsze bezinwazyjnyą biopsją, co w przypadku wznowy jest istotne o tle że można ocenić czy się uzłośliwia i czy na pewno jest to wznowa.
Jest jeszcze PET, jednak to badanie nie jest idealne dla guzów mózgu, a konkretnie glejaków, a taki guż dręczy Kacpra.

Przepraszam że nie pisałem wcześniej, uciekliśmy na kilka dni od tego całego zamieszania, od poniedziałku trzeba wrócić i dalej się zmagać z tym bałaganem.
Dziękuję za wszystko, jeśli macie jakieś pytania piszcie, postaram się w miarę możliwości odpisać na wszstko.

Do góry
#4132319 - 19/09/2010 05:32 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Biszop]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Jeszcze co do tej fundacji, nie jestem w stanie ręczyć za kogokolwiek po za sobą, ale tą fundację polecili mi w ogólnopolskiej bazie fundacji, szukałem opinii u nas w szpitalu, fundacja ścisle z nim współpracuje, tyle mogę powiedzieć.
Rozmawiałęm, widziałem się z panią prezes tej fundacji oraz z ich księgową, czy to coś zmienia? nie wiem, być może tak być może nie, nie jest to wielka rozdmuchana fundacja, tyle wiem.

Do góry
#4132359 - 19/09/2010 06:02 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Biszop]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Biszop

Jeszcze co do kosztów, koszty związane z operacją jako taką są stałe, jednak sumaryczne koszty są policzone wstępnie bo np. policzono 2 dni pobytu na OIOM, a po pierwszej operacji Kacper leżał kilkakrotnie więcej, koszt jednego dnia na OIOM we Francji to 2500 euro.


Maciek 2 dni to jest mozliwe.
Jezeli tylko nuerochirurgia dziecieca dysponuje pooperacyjnymi miejscami z odpowiednim nadzorem to Kacper nie bedzie dlugo przebywal na Intensywnej Terapii.
Dluzszy pobyt tylko w przypadku ostrej niewydolnosci oddechowej, a takowego powiklania nie ma powodu zakladac.

Zarowno we Francji, jak i USA szanuje sie miejsca na Intensywnej Terapii i bez ewidentnych wskazan nikogo tam nie przetrzymuja, w Polsce jest inaczej, ale to juz inna bajka.

Pozdrawiam

amk

Do góry
#4133511 - 19/09/2010 23:29 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Amkwish]
Sylwiaa Offline
a.k.a. "DOMINICCA"

Meldunek: 11/02/2008
Postów: 1525
Skąd: GDAŃSK
a na ''słupa '' nie możesz ? Sprawdzone wink metody najlepsze wink

Do góry
#4133554 - 19/09/2010 23:39 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Sylwiaa]
Sylwiaa Offline
a.k.a. "DOMINICCA"

Meldunek: 11/02/2008
Postów: 1525
Skąd: GDAŃSK
Mam znajomą , której dziecko ma nawracające torbiele w mózgu. W gdańsku lekarz odmówił jej ...Zanlazła sobie lekarkę z powołania w Łodzi. Lata do Łodzi samolotem z dzieckiem na koszt podatników na badania kontrolne i na operację. Może nawet przylecieć samolotem z dzieckiem bez umówionego wczesniej terminu tylko dlatego, że wydaje jej się ,że coś zlego sie dzieje [ np. oczko niereaguje albo ucieka w bok , cokolwiek ]

Do góry
#4135644 - 21/09/2010 18:48 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Amkwish]
Big Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/03/2004
Postów: 2729
Skąd: Toruń
To jest forum bukmacherskie i tak sobie pomyślałem, że można by było pograć na rzecz Kacpra. Przecież jest tu tylu dobrych typerów którzy wspomogli by swoimi typami... by pula szybko rosła. Myślę, że wystarczyło by z 20 osób które zadeklarowały by np: po 200zł. więc mielibyśmy już 4 tys. na grę. Mam nadzieję, że w dosyć szybkim tempie pomnożylibyśmy tą sumę. Szczegóły jak to rozegrać...do omówienia.
Próbuję nawiązać kontakt z dobrym typerem, który miał nie dawno ciąg 20 wygranych typów z rzędu. Może coś z tego wyjdzie.

Do góry
#4136164 - 21/09/2010 23:43 Re: POMÓŻMY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu [Re: Big]
ekonom0013 Offline
old hand

Meldunek: 07/07/2004
Postów: 834
Skąd: suwałki <=> gdynia
Originally Posted By: Big
To jest forum bukmacherskie i tak sobie pomyślałem, że można by było pograć na rzecz Kacpra. Przecież jest tu tylu dobrych typerów którzy wspomogli by swoimi typami... by pula szybko rosła. Myślę, że wystarczyło by z 20 osób które zadeklarowały by np: po 200zł. więc mielibyśmy już 4 tys. na grę. Mam nadzieję, że w dosyć szybkim tempie pomnożylibyśmy tą sumę. Szczegóły jak to rozegrać...do omówienia.
Próbuję nawiązać kontakt z dobrym typerem, który miał nie dawno ciąg 20 wygranych typów z rzędu. Może coś z tego wyjdzie.


Ty tak na serio?

Zastaw dom, puść kilka typów, i to co będzie na plus wpłać na konto dla Kacpra.

Powodzenia!

Do góry
Strona 4 z 14 < 1 2 3 4 5 6 ... 13 14 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49