Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#425088 - 11/10/2005 16:12 Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
TEMAT DOTYCZY GRY NA GIEŁDZIE PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH (Akcje)

Kilka dni temu prosiłem na forum by ktoś mi odpowiedział na GG na kilka pytań dotyczących giełdy.
Niestety nikt się nie odezwał więc może ktoś życzliwy odpowie mi na forum.

Chciałbym zacząć od wyboru domu maklerskiego (w Łodzi) i tu pierwsze pytania:

1. Czym się kierować przy wyborze DM, na co zwrócić uwagę?
2. Jaki dom maklerski polecacie na terenie Łodzi ?
3. czy wogóle istnieją domy maklerskie internetowe gdzie wszystkie operacje można robić ONLINE?

Do góry
Bonus: Unibet
#425089 - 11/10/2005 18:45 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
ad. 1 Zastanów się czy nie lepiej w biurze internetowym. Łatwiej i taniej.Przedewszystkim opłaty i prowizje. Zastanów się ile możesz kasy przeznaczyc i jak zamierzasz inwestować kase a potem pod tym kontem sprawdź koszty
ad 3. Większość o ile nie wszystkie maja swoje oddziałay netowe
Kilka adresów

http://www.amerbrokers.pl/index.php

http://www.doakcji.pl/index.jsp

http://www.cdmpekao.com.pl/cdmhome/index.do

www.bossa.pl

Do góry
#425090 - 11/10/2005 20:38 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Ad1
-koszt prowadzenia rachunku
-koszty prowizji
-oprocentowanie wolnej gotowki
-szybkosc i niezawodnosc aplikacji dostepowej
-mozliwoosc skladania zlecen telefonicznych
-programy do AT w aplikacji dostepowej
-trafne analizy i rekomendacje biura
-szybkosc docierania newsow w aplikacji
-pomoc online
Ad2
-dawno nie byłem ale pewnie cos tam na Piotrkowskiej sie znajdzie
Ad3
- http://www.ingsecurities.pl/#

Do góry
#425091 - 12/10/2005 21:23 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
ok jutro jak bede mial czas po pracy to moze skocze do maklera.
Jak juz go wybiore to co dalej, chodzi mi o nie długie trzymanie akcji tylko kupno i szybka sprzedaż np.

teraz Debiutuje spółka puławy i chciałbym np. zakupić akcje za 10 000zł cena emisyjna 51 zł i jak przebiega taka operacja, jak to wygląda w praktyce, zaznaczam że jestem zielony.
ide do maklera zlecam mu zakupienie akcji
i np. na koniec sesji tego samego dnia, akcje rosną o załóżmy 10% czyli powinienem mieć zysk 1 000zł i pod koniec sesji chce je sprzedac, jakie bedą wtedy obciązenia prowizje, podatek itp.

ps.co do tego ING to musze o tym poczytac, było by fajnbie gdyz mam konto w tym banku

Do góry
#425092 - 12/10/2005 22:13 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Na Puławy nie licz bo zapisy sa juz zamknięte.

A jak to wygląda skrótowo w praktyce:
1.oferta publiczna:
a.wplacasz kase i zapisujesz sie na akcje
b.czekasz na specjalną sesje i przydzial akcji
c.w przypadku duzego popytu lub ceny nizszej od oferowanej dostajesz częsciowy zwrot kasy na konto
d.sprzedajesz akcje (albo trzymasz jak kto woli)

2.kupno akcji z giełdy
a.zakladasz konto i wpłacasz kase
b.dajesz zlecenie kupna akcji
c.dajesz zlecenie sprzedazy akcji

Do BM wystarczy jak udasz się tylko raz ,reszte operacji mozesz robic z domu poprzez komputer lub tel w zaleznosci od umowy jaka zawrzesz.Z tym ze transakcje internetowe sa tansze i wygodniejsze.Ze sprzeedażą akcji nie musisz czekac do konca sesji mozesz je sprzedac w chwile po zakupie w dowolnym,dogodnym dla Ciebie momencie moze to byc i 5 minut.
Jesli zakupisz akcje za 10 tys i sprzedaz je z 10% zyskiem to Twoj zysk wyniesie oczywiscie 1000zł minus prowizje przy kupnie/sprzedazy (prowizja zalezna jest od sposobu składania zlecenia,od wysokosci transakcji,od miesiecznych obrotów i oczywiscie w zaleznosci od BM - powiedzmy ze ejst to 0,3%),
Dzieki Belce i spolce musisz jeszcze podzielic sie ze swoimi zyskami z fiskusem.Nie robisz tego po kazdej transakcji a po zakonczeniu roku.
To tyle w b. głebokim skrócie.

Do góry
#425093 - 14/10/2005 11:21 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
Byłem wczoraj u maklera ale zdążyłem chyba tuz przed zamkniecięm bo koleś nie miał zbytnio czasu aby odpowiedziec mi na kilka pytań -dostałem tylko folder z prowizjami.
Chyba zdecyduje się na jakieś biuro online będzie łatwiej i wygodniej i tu nasuwa się pytanie, jakie polecacie?
w jakich wy macie rachunki i dlaczego wybraliście właśnie to?
znacie może jakąś strone gdzie jest porówannie BM internetowych??

Do góry
#425094 - 14/10/2005 14:17 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Wszystko zależy od indywidulanych upodobań. Niestety sam będziesz musia podjąć ta decyzjw. Przeglądnij kilka ofert i wybierz najlepsza dla siebie.
Tu masz dosyć duży spis maklerów
http://www.rk.pl/katalog/domy-maklerskie.php

Do góry
#425095 - 18/10/2005 06:37 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
nikt nie chce się pochwalić w jakim domu maklerskim online ma rachunek ?? , to może na priv

Do góry
#425096 - 18/10/2005 13:36 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Jak pochwalic to ja mam w Amerbrokers

Do góry
#425097 - 18/10/2005 13:42 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
dymeczek Offline
veteran

Meldunek: 16/11/2002
Postów: 1209
ile trzeba kasy zainwestowac zeby byl sens sie tym zajac ?? jestem zielony

Do góry
#425098 - 18/10/2005 14:11 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Hmmm sens to też jest subiektywne pojęcie.
Jeżeli chciałbyś zacząć i coś się nauczyć to 1 k zł ale nie licz na kokosy. Wszystko zależy od tego czym się zajmiesz i z jaka perspektywa. Tak na poczatek żeby opłacić maklera i żeby coś zostało dla ciebie to z jakieś 10-20 k zł.

Do góry
#425099 - 18/10/2005 14:52 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
Własnie listonosz przyniósł mi płytke z prezentacją ING jak znajde troche czasu to ją przejże.

Znów mam kilka pytań.
1.
Wybór internetowego DM chyba sprowadze do porównania prowizji jakie mają i czy rachunek jest oprocentowany. Czy to dobry pomysł czy jest jeszcze jakiś inny ważny czynnik na który powinienem zwrócić uwage.
2.
Czy prowizja od tranzakcji odnośi się zarówno od kupna jak i sprzedaży akcji? Przykład:
Kupuje akcje za 10 000 płace prowizje 0.4 % = 35zł
następnego dnia sprzedaje akcje po takiej samej cenie i znów płace prowizje 0.4 % = 35 zł
czy dobrze kombinuje? czy są jeszcze jakieś inne opłaty
3.
Przejżałem prowizje trzech DM czy znacie może jakąś strone z porównaniem prowizji w różnych DM? Zna ktoś tańszy niż Amerbrokers?

prowizje od tranzakcji akcjami:
Amerborkers 0.35 %
Bossa 0.39%
ING 0.4 %

4.
Czy jest jakiś internetowy DM gdzie rachunek i wszystkie tranzakcjie odbywają się w $

Do góry
#425100 - 18/10/2005 15:35 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Ciężko jest tak cos powiedzieć ale
Ad.1 Zobacz sobie jeszcze jaki mają interfejs dla
użytkownika. Jezeli przy inwestowaniu chcesz używać analizy technicznej to zanim się dorobisz jakiegoś programu będziesz korzystac z ich wykresów to też może być ważne.
Poza prowizją są też opłaty za prowadzenie rachunku pytanie co za to dostaniesz i ile zapłacisz.
Ad. 2 Tak, j.w
Ad. 4 To chyba nawet jest nielegalne i zbyt kłopotliwe.Chyba, że chcesz inwestować w amerykańską giełde.
W niektórych DM możesz kupować akcje na innych giełdach jak GPW ale nie mam pojęcia jak sa prowadzone rachunki

Do góry
#425101 - 18/10/2005 16:45 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
Dzięki Belisariusz
Prowizje za prowadzenie rachunku, - rocznie to około 40zł, to mozna jeszcze cos za to dostac ?

może jeszcze ktoś odpowie na pkt 3

Do góry
#425102 - 18/10/2005 18:21 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Np. w Amerbrokers dostajesz codziennie na e-mail komentarz dzienny, komentarz techniczny do WIG 20 oraz omówienie tzw. spólki dnia

Do góry
#425103 - 24/10/2005 22:05 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
lmialkow Offline
enthusiast

Meldunek: 01/11/2002
Postów: 354
Skąd: Zgierz
Hej!
Zacząłem interesować sie giełdą rok temu przy prywatyzacji Pko. Jakoś tak wyszło,że nigdy internetowymi domami maklerskiemi sie nie interesowałem, więc wypowiadać się nie będę.
Niektórzy byc może wolą "naziemne" pkt obsługi, można sobie pogadać i w ogóle pewnie łatwiej np. o kredyt podczas jakiegoś debiutu czy dużej prywatyzacji.
Ezquerro, pytałeś o biura maklerskie w Łodzi i tu chetnie podzielę się doświadczeniami. Dość niemiło wspominam biuro BPH (Kościuszki 63) ze względu na częste problemy z dostępem do rachunku przez internet (to było w lutym-marcu), przez co straciłem parę złotych (nie wiem jak jest teraz). Plusem było to, że żeby zachęcić inwestorów otwacie i prowadzenie rachunku w tym roku było za darmo dla zapisujących się na debiutujący wtedy Zelmer (dosyć częsta ostatnio promocja w różnych biurach).
Mam także konto w PKO PB (Piotrkowska 173). Niby wszystko fajnie, ale mają zdecydowanie najwięcej klientów przez co czasami w kolejkach trzeba sobie postać i ogólnie w biurze duży ruch. No i zdecydowanie, jak to PKO, zdzierają na prowizjach itp.
Posiadam także rachunek w BRE Banku (Piotrkowska 148). Wszystko dotychczas działa jak należy. Miła obsługa. Łatwo o kredyt. Mało ludzi.
To, że posiadam kilka rachunków w różnych biurach łączy się z tegorocznymi debiutami i prywatyzacjami, przy okazji których brałem kredyty, na bardzo zróżnicowanych warunkach. Przy każdej ofercie warto przeanalizować kredyty w różnych biurach ponieważ ze względu na atrakcyjne prowizje może się opłacać założyć rachunek np tylko na jedną tranzakcję.
Gdybys miał jeszcze jakieś pytanie chętnie, w miarę możliwości, pomogę.
Pozdrawiam.

Do góry
#425104 - 22/12/2005 12:44 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
trueneo Offline
addict

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 484
Skąd: Warszawa
Z tego co wyczytalem na amerbrokers oplata miesieczna za prowadzenie rachunku wynosi 10 zł?? No to dla tak skromnego gracza jak ja to sie nie oplaca wchodzic w to jeszcze

Do góry
#425105 - 06/02/2006 16:07 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
10 zl to duzo??

moze sproboj emaklera w mbanku tam nie placisz za prowadzenie

wogole mbank fajny bank ;-)

PKO omijaj z daleka mam tam konto firmowe od roku albo 2 i mam juz dosyc, wycofuje cala kase bo oni zyja jeszcze w komunizmie i mysla ze sa jedynym bankiem w Polsce...

Do góry
#425106 - 11/03/2006 10:10 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
artur74 Offline
stranger

Meldunek: 20/05/2005
Postów: 24
Moze ktos mi powiedzieć ile minimum kasy trzeba mieć,zeby przy odrobinie szczesci zarabiac na giełdzie.

Do góry
#425107 - 11/03/2006 16:14 Re: Gra na giełdzie pw- od czego zacząć ?
jaja Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/04/2003
Postów: 7813
Skąd: Świdnik
To zależy oczywiście od Twoich oczekiwań jak i od tego,jakie masz mozliwości finansowe.Około 7 lat temu,mój kolega,zaczął grać na giełdzie mając grubo ponad 100 tys zł.Został wyczyszczony z pieniedzy i do dzisiaj na słowo "giełda" ma alergię.Możesz zacząć powolutku skupować akcje i małymi pieniedzmi.Najważniejsze jest to,aby Twoje inwestycje były głęboko przemyślane,niespieszne i oczywiście trafne.Giełda jest bezlitosna i chętnie wchłonie każdą kwotE pieniędzy "beztroskich" - to cytat z ksiązki p.Zenona Komara "Sztuka spekulacji" - którą gorąco Ci polecam na kazdym etapie Twojego zaawansowania giełdowego.Pozdrówka./Jaja/

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, alfa), 4445 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582796 Postów

Najwięcej online: 4506 @ Wczoraj o 20:07