Strona 8 z 22 < 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 21 22 >
Opcje tematu
#3384209 - 06/09/2009 22:08 Re: Horse Racing Trader [Re: gizmo]
Blackmore Offline
member

Meldunek: 06/09/2005
Postów: 121
Dokładnie. Wydaje mi się, że przy takiej płynności i nagłych zmianach kursów poleganie na odczuciu i 'wewnętrznej pewności' to jednak trochę mało. Ja na razie sam tylko scapluje 1-2 ticki max. Nie wyobrażam sobie jednak większego handlu opartego tylko na odczuciach. Tu potrzeba dogłębnej analizy rynku oraz wypracowanej strategii, na której będziemy się opierać w różnych sytuacjach. Może opiszesz konkretniej jak rozpoznajesz trend, jak czytasz wykresy i czy widzisz jakieś prawidłowości (chociaż jedno), które występuje zawsze.

Do góry
#3385540 - 07/09/2009 07:27 Re: Horse Racing Trader [Re: Blackmore]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Cieszę się, że jest duży oddzew i już na wstępnie dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

@Art300 - wydaje mi się, że ciężko będzie tu wypracować system, w którego skład wejdzie dużo zmiennych, na podstawie których podejmę decyzję. Są to bardzo zmienne rynki. Trendy zmieniają się bardzo często, często w nieoczekiwanych momentach, a wszytko to w ciągu paru, parunastu minut. Jeśli bazujemy na wykresach betfair, trzeba wziąć pod uwagę że te updatują się co jakieś 10-15 sekund, wykresy z betangel są live - lecz myślę, że byłoby niebywale trudne zebrać wszystkie właściwe "tak" skomplikowanego systemu i wpuścić transakcję w rynek, wszystko to w kilka sekund. Najważniejszą podstawą dla transakcji, jest wykres betfair. Ale wykres bf daje mi tylko rzut oka na to co powinienem robić - tzn. np. że będę skalpował albo że będę wyczekiwał swingu w tym a nie innym kierunku. Natomiast właściwy timing transakcji to nieustanne obserwowanie cyferek. Ta transakcja musi być w mojej głowie ze względu na to co widzę, to jest mój timing. System działa świetnie jeśli podpinam go pod dużą dawkę pewności siebie.

@clarence - wiem kiedy jestem wybity i kiedy jestem w rytmie - podam przykład, kiedy jestem w rytmie, zdarza się, że danego dnia zanim zasiądę do kompa potrafię mieć bardzo mocne przekonanie, że będę miał dobre wyniki. Nie znając dnia, nie wiedząc czy rynki będą ładnie reagować, potrafię mieć takie przekonanie i co ciekawe sprawdza się.

@gizmo - jeżeli chodzi o odczucia, czy inaczej mówiąc intuicję, to uważam, że jest niezmiernie ważna. Nie wyobrażam sobie bardzo skutecznego grania bez wyczucia rynku. Bycie "in the zone" (ja to nazywam rytmem) jest dla mnie gwarancją dobrych wyników. Dobrym przykładem w moim przypadku skalpowania in the zone, są transakcje kiedy wrzucam w kolejkę z ponad 10 tys. $ swoje malutkie kilkaset, gdzie po drugiej stronie jest zaledwie np. 3-4 tys. i siła pieniądza na pierwszy rzut oka jest w odwrotną stronę, a ja mam pewność tej transakcji.

Do góry
#3385605 - 07/09/2009 08:55 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
" @Art300 - wydaje mi się, że ciężko będzie tu wypracować system, w którego skład wejdzie dużo zmiennych, na podstawie których podejmę decyzję."

Ale decyzje podejmujesz pomimo dużej ilości zmiennych.
A ponieważ nie jesteś w stanie nawet nie w pełni świadomie reagować na ich dużą ilość, więc

1. albo owo "czucie" jest redukcją tych zmiennych do kilku istotnych. I to można sobie w pełni uświadomić i wypunktować.

2. albo to zwykła zgadywanka.

Sadzę, że to pierwsze i myślę, że warto próbować ten system wypracowywać.
Piszesz "duża pewność siebie". Ale ta pewność bierze się z przekonania, że rynek zachowa się tak a tak. A to przekonanie musi mieć konkretne przesłanki.

Piszę to ponieważ to Ty zastanawiasz się jak swoje "czucie" poprawić.
Więc ja zaproponowałem. Redukcja zmiennych i testy. Zmiana i znowu testy. Widzisz inne wyjście?

Można jeszcze medytować, dać na mszę, albo pójść do szamana smile

Do góry
#3386485 - 08/09/2009 00:15 Re: Horse Racing Trader [Re: Art300]
lepusti Offline
old hand

Meldunek: 25/06/2006
Postów: 1031
Zgadzam sie z czyzykiem ze ciezko w tym handlu o jakis konkretny system.
Z doswiadczeniem mozna okreslic ogolne zasady wejscia i wyjscia, ktore pozniej i tak podchodzac do kazdej gonitwy osobno trzeba weryfikowac, czy akurat w danej beda mialy zastosowanie czy nie.
Kazdy bieg jest inny, ale mozna w zachowaniach tych rynkow dostrzec pewne prawidlowosci. I wlasnie to daje nam pewna przewage na rynku, znajomosc tych prawidlowosci.
Bo zalozny ze jestesmy zupelnymi laikami i wchodzimy na taki rynek,mamy 50% szans ze wybierzemy poprawnie( bo kurs moze isc tylko w gore albo w dol), ale majac juz troche doswiadczenia i znajomosci pewnych zachowan na tych rynkach zwiekszamy swoja szanse poprawnego wejscia w rynek.
Kolejna sprawa, to kwestia wyjscia.
Najprostsza zasada, ale sie sprawdza, gdy kurs idzie w zlym dla nas kierunku wyjsc jak najszybciej, akceptujac 1 czy 2 tiski straty. Jesli jest tylko mozliwosc zrobienia scratch trade to zrobic to.
Natomiast jesli kurs idzie w dobrym dla nas kierunku to sprobowac zlapac wiecej niz te 2-3 ticki.

A wiec majac skutecznosc dobrych wejsc wieksza niz 50% oraz lapiac kilka plusowych tickow, a 1-2 minusowych bilans bedzie dodatni.

Mysle ze bardzo dobrze zdajesz sobie z tego sprawe. wydaje mi sie ze Twoj problem moze lezec po stronie stosowania tych ogolnych zalozen i konsekwencji dzialania.

Tak jak mowisz, ogolny stan psychiczny jest wazny, swiezosc umyslu, nastawienie, pewnosc siebie owszem, ale nie przesadzalbym z tym. Zastanawianie sie nad swoim stanem psychicznym danego dnia nie moze Ci przyslonic tego co masz robic, czyli handlowac.

Na poczatek proponowalbym obnizenie stawek, wiecej obserwacji rynku niz samego handlu, wchodzenie w sytuacji gdy to przeczucie dobrej transakcji jest najsilniejsze, unikanie niepewnych sytuacji, unikanie scalpowania i to o czym mowilem wyzej z poprawnego wejscia sprobowac wyciangac wiecej niz 2-3 ticki (ale byc przygotowanym do scratch trade).

To o czym mowilem wyzej to nie sa moje wymysly. Handlujacym na koniach znana jest postac Adama Todd'a i jego slowa najlepiej okrslaja system handlowania pre race smile
" Nie wazne jak wchodzisz w rynek, najwazniejsze jest to co robisz jak juz w nim jestes".

Dla doszukujacych sie jakiegos systemu w handlowaniu pre race, polecam filmiki w sieci na ktorych traderzy decyzje o wejsciu w rynek (back czy lay) podejmuja rzucajac moneta, a dzien koncza dodatnim bilansem.
To najlepiej obrazuje slowa Todd'a.

Oczywiscie, nie podjalbym sie takiego wyzwania, ale powtarzam majac doswiadczenie, umiejestnosc czytania wykresu, znajomosc zachowan tych rynkow, swiezy umysl i intuicje, mamy duza przewage.

Aha, co mi bardzo pomoglo to gdy podczas handlu mam przed oczami trzy pierwsze konie, wiadomo ze kurs czy jak ktos woli cena jednego konia oddzialuje na kurs/cene drugiego konia. Ma jac przed oczami tylko jedna drabine nie widac tych zaleznosci.

powodzenia

trzym sie

Do góry
#3388024 - 08/09/2009 07:58 Re: Horse Racing Trader [Re: lepusti]
clarence Offline
enthusiast

Meldunek: 12/02/2004
Postów: 227
Originally Posted By: lepusti

Bo zalozny ze jestesmy zupelnymi laikami i wchodzimy na taki rynek,mamy 50% szans ze wybierzemy poprawnie( bo kurs moze isc tylko w gore albo w dol), ale majac juz troche doswiadczenia i znajomosci pewnych zachowan na tych rynkach zwiekszamy swoja szanse poprawnego wejscia w rynek.

jesli prawda jest, ze mozna sie nauczyc poprawniejszego wchodzenia na rynek, to jako "zupelny laik" masz ponizej 50% ze wybierzesz poprawnie.

Do góry
#3388052 - 08/09/2009 08:25 Re: Horse Racing Trader [Re: clarence]
lepusti Offline
old hand

Meldunek: 25/06/2006
Postów: 1031
clarence, dlaczego ponizej 50%, przeciez nie ma trzeciej mozliwosci, jest tylko up lub down. jak orzel lub reszka, na kancie Ci nie stanie smile

Do góry
#3389844 - 09/09/2009 02:48 Re: Horse Racing Trader [Re: lepusti]
clarence Offline
enthusiast

Meldunek: 12/02/2004
Postów: 227
niestety nie masz racji, darmowych obiadow nie ma.

Do góry
#3390088 - 09/09/2009 04:37 Re: Horse Racing Trader [Re: clarence]
Swordman Offline
journeyman

Meldunek: 14/11/2003
Postów: 57
Clarence, niestety ale to Ty nie masz racji a jezeli twierdzisz inaczej to przynajmniej uzasadnij swoją tezę zamiast bzdury o obiadkach wypisywać.

Do góry
#3390382 - 09/09/2009 06:05 Re: Horse Racing Trader [Re: Swordman]
clarence Offline
enthusiast

Meldunek: 12/02/2004
Postów: 227
nie pisalem o obiadkach a obiadach niemniej rozmach z jakim dowiodles wadliwosci mojej hipotezy kaze mi ja rzecz jasna wycofac. pozdrawiam!

Do góry
#3391909 - 10/09/2009 03:09 Re: Horse Racing Trader [Re: clarence]
VanessaAtalanta Offline
newbie

Meldunek: 09/09/2009
Postów: 32
jak w betangel najszybciej wystawiać własny Back i Lay



dziekuje

Do góry
#3392053 - 10/09/2009 03:38 Re: Horse Racing Trader [Re: VanessaAtalanta]
VanessaAtalanta Offline
newbie

Meldunek: 09/09/2009
Postów: 32
juz wiem ale przy kazdym kliknieciu w zakładce ladder musze potwierdzac zakład jak to usunąc?

Do góry
#3392334 - 10/09/2009 04:38 Re: Horse Racing Trader [Re: VanessaAtalanta]
Blackmore Offline
member

Meldunek: 06/09/2005
Postów: 121
Wyłączyć potwierdzanie.

Do góry
#3394270 - 11/09/2009 03:03 Re: Horse Racing Trader [Re: Blackmore]
esio Offline
stranger

Meldunek: 11/09/2009
Postów: 18
Witam jestem nowy na forum ale tradingiem zajmuję się już dość długo. Ale nie o tym chciałem. Mam jedno pytanie, a więc:
Czy jest jakaś możliwość zakupu minut jeśli nie ma się karty debetowej ani kredytowej?
Sory, że tak trochę nie na temat ale nigdzie nie udzielono mi odpowiedzi
Pozdrawiam, Esio

Do góry
#3394293 - 11/09/2009 03:11 Re: Horse Racing Trader [Re: esio]
lepusti Offline
old hand

Meldunek: 25/06/2006
Postów: 1031
esio biedaku, widze ze nie dajesz za wygrana smile
najlepiej zapytaj u zrodla:

http://www.racingtraders.com/Betfair_Trading/Contact/index.aspx

Do góry
#3394343 - 11/09/2009 03:31 Re: Horse Racing Trader [Re: lepusti]
esio Offline
stranger

Meldunek: 11/09/2009
Postów: 18
NO pewnie, że nie daje. Jedyne co mi zostaje to napisać moim łamanym angielskim do suportu laugh

Do góry
#3394372 - 11/09/2009 03:42 Re: Horse Racing Trader [Re: esio]
unkn0wn Offline
member

Meldunek: 28/04/2003
Postów: 194
Originally Posted By: esio
Witam jestem nowy na forum ale tradingiem zajmuję się już dość długo. Ale nie o tym chciałem. Mam jedno pytanie, a więc:
Czy jest jakaś możliwość zakupu minut jeśli nie ma się karty debetowej ani kredytowej?
Sory, że tak trochę nie na temat ale nigdzie nie udzielono mi odpowiedzi
Pozdrawiam, Esio


jesli chodzi o bettradera to można zakupić przez moneybookers:

http://www.racingtraders.com/Why_BetTrader/Pricing/pay-with-moneybookers.html

jeśli chodzi o betangel pewnie tez ale musisz już sam poszukać pozdro wink

Do góry
#3395067 - 11/09/2009 20:23 Re: Horse Racing Trader [Re: unkn0wn]
rhino77 Offline
stranger

Meldunek: 25/03/2006
Postów: 24

Betangel opłacisz przez paypal. Jest droższy od BetTradera ale...jak dla mnie warty swojej ceny.
Ja jeszcze testowałem Bfexplorer (jest dostępny 7-dniowy trial), program jedzie na skryptach, które możemy sami definiowac. Moim zdaniem najtrudniejszy do opanowania z tych trzech na początek, ale jak ktoś ma potrzebę zautomatyzowania swojego handlu oraz niestandardowych ustawień to może sprawdzic. Acha jest tam jeszcze opcja practice - można sprawdzac swoje strategie nie ryzykując swoich pieniędzy (cudzych też nie oczywiście).

Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości piwo

Do góry
#3395074 - 11/09/2009 20:26 Re: Horse Racing Trader [Re: unkn0wn]
VanessaAtalanta Offline
newbie

Meldunek: 09/09/2009
Postów: 32
witam jeszcze prośba o pomoc
Na skrinie sa ustawienia w moim betangel mam zaznaczone StopLose a jednak sie on nie ustawił pomimo ze chyba powinien. Akurat SL mniej mnie interesuje niż Trailing Stop ale podejrzewam ze TS tez sie nie ustawi .Co jest nie tak z tym ustawieniem moim i jak stwierdzić ze jest on dobrze ustawiony
http://www.bankfotek.pl/view/387561

I jaka jest róznica miedzy "Stop at" i "Place stop at" czytalem manuala ale jakoś i tak róznicy nie wyłapałem

Do góry
#3395179 - 11/09/2009 22:00 Re: Horse Racing Trader [Re: VanessaAtalanta]
VanessaAtalanta Offline
newbie

Meldunek: 09/09/2009
Postów: 32
O już wiem SL aktywacja przez prawy przycisk myszy w kazdym razie przepraszam za zasmiecania

Do góry
#3395773 - 12/09/2009 02:50 Re: Horse Racing Trader [Re: VanessaAtalanta]
esio Offline
stranger

Meldunek: 11/09/2009
Postów: 18
rhino ja mam już wykupionego laddera ale kumpel ma ten problem, że nie ma karty kredytowej i to dla niego się pytam. A bez karty z paypala nie może wysyłać pieniędzy o ile mi wiadomo... jeśli się mylę to mi powiedzcie.
Support mi odpisał, że można zrobić w ten sposób: Ktoś ma paypala(nie ta osoba co chce subskrypcje) i płaci za subskrypcje tej osobie ze swojego konta. To tak dla innych którzy nie mają karty kredytowej napisałem smile.

Do góry
Strona 8 z 22 < 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 21 22 >




Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (kemp, akagi, pacyfista, wHiTe_StAr, Sensei, rafal08, ANZELMO), 4203 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582695 Postów

Najwięcej online: 4344 @ 20:27