Strona 5 z 20 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 19 20 >
Opcje tematu
#431578 - 05/11/2005 20:48 Re: Football Manager 2006
_potepiony_ Offline
old hand

Meldunek: 11/09/2005
Postów: 836
A może ktoś wypowie się na temat taktyki jaką gra.

Ja osobiście gram w Anglii i powiem wam tak. Cholernie ciężko jest o jakikolwiek punkt. Zespoły takie jak: Sunderland, Charlton, Middlesbrough, czyli tzw. "wyrobniki" demolują mnie w środku pola grą w powietrzu. Zastanawiałem się nad ściągnięciem Messiego z Barcy ale nie wiem czy z jego parametrami jest wogóle sens.

Jak na razie gram w ustawieniu 1-4-1-3-2. No cóż zobaczymy.

Do góry
Bonus: Unibet
#431579 - 05/11/2005 21:01 Re: Football Manager 2006
andrzejek_84 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/04/2004
Postów: 3942
Skąd: Olsztyn
a trening poprawiacie? bo ten ogolny jest do bani raczej, wszystkie umiejetnosci na medium sie trenuje

Do góry
#431580 - 05/11/2005 22:06 Re: Football Manager 2006
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
_potepiony_ - nie ściągaj Messiego, to nic Ci nie da raczej. Na ANglię to musisz do środka pola ściągać jakiegoś gościa silnego fizycznie a tego akurat o moim Leo (gram Barcą ) powiedzieć nie można. Ten Zokora już tu polecany wygląda dobrze na rozegranie w Premiership. Tyle tylko, że nie wiem jakim zespołem grasz i jakie masz możliwości finansowe i też dokładnie nie znam twojej taktyki, więc trudno tak coś doradzać.

Ja mogę powiedzieć o taktyce mojej w Barcy, która przynosi zajebiste efekty (Primera DIvision: bilans 9-2-2, bramki 28-15 i oczywiście lider , w LM awans już raczej pewny, udało mi się wygrać z Valencią, z Realem 4-2 na wyjeździe z czego jestem szczególnie dumny ).

Tak więc gram 1-4-3-2-1 a ustawienie pomocników i napastnika przypomina trójkąt (napastnik jest czubkiem - bez skojarzeń oczywiście ). U mnie tym napastnikiem jest taki zajebisty target man - Vincenzo Iaquinta z Udine. Polecam w ciemno, tyle że jest cholernie drogi - ok 20 M euro trzeba na niego poświęcić, ale strzela ładnie i strąca piłki prawie tak dobrze jak Rasialdo .

No ale do rzeczy, czyli taktyki -
1. strzałki: obróncy boczni do połowy, pomocnicy boczni do linii końcowej, ofensywni do pola karnego.
2. nastawienie ofensywne, ale nie na maxa, tak na 3/4, tempo quick trochę więcej niż 3/4, creative freedom na normal, passing na mixed, reszta w zasadzie na normal, ale pressingiem czy pozycją obrony i zawężaniem gry operuję już w trakcie meczu zależnie od wyniku.
3. Gram z kontry, na target mana (na głowę), i tight marking
4. Krycie oczywiście strefą, chyba tylko Okuka z Valencią nie wiedział jeszcze, że takie krycie wymyślono
5. Ustawień wszystkich graczy wiadomo, że nie będę pisał, ale to jest niesamowicie intuicyjne, więc wiadomo co kto ma robić

co do treningów to zdania są podzielone, bo ja np. korzystam teraz z treningów zrobionych przez mojego kumpla, zmodyfikowanych nieco przeze mnie i zrobionych też przeze mnie, ale niektórych typków z drużyny B zostawiłem na GENERAL i też sobie radzą .

Generalnie trzeba pamiętać o przygotowaniu drużyny przed sezonem, bo gra nie ma założonego żadnego pre-seasonu. Ja robię tak za radą ww. kumpla, że przesuwam chłopakom o 4-5 kliknięć strength i aerobic do przodu w okresie d tygodnia przed 1 meczem o punkty.

Radzę uważać z team talk - raczej pozytywnie niż negatywnie, np. nie dissapointing tylko encouraging itd.
To samo z commentsami przed meczami - np. trenerowi Cadiz przed meczem domowym z nimi powiedziałem, że jest magikiem - za jego sprawą zespół zniknie z Primera Division ( ) i co? Strzelili mi gola w 2. minucie i cofnęli się niesamowicie, a ja biłem głową w mur i co z tego, że miałem 20 celynch strzałów na bramkę, jeśli strzeliłem tylko 1 gola? Gra kalkuluje takie rzeczy jak motywacja gości po commentsach, więc jak widać tamtym chłopakom na tyle wzrosła, że im się pofarciło.

Co jeszcze? No nie wiem, co do tych kontuzji to faktycznie trochę ich za dużo...ja muszę sobie do końca sezonu prawie radzić bez Ronnaldinho, a co i rusz ktoś tam na parę dni/tydzień wylatuje ze składu...

Ale jak widać radzę sobie mimo to

Sypnę potem jakimiś talentami, ale teraz wracam, bo czeka mnie końcówka grudnia i ulubiony okres kontraktowania nowych graczy za friko - Ballack czeka (tylko gdzie ja go zmieszcze w tym środku pola ??? - Xavi, Deco, van Bommel, Ronaldinho, Leo MEssi, Iniesta i Eto'o, który u mnie gra AMC )

Pozdrawiam maniaków FM i CM

Do góry
#431581 - 05/11/2005 23:45 Re: Football Manager 2006
Marcel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/06/2003
Postów: 34895
Skąd: Wrocław
wy to widze na łatwizne idziecie jakies Barcelony Reale Arsenale ja to zawsze lubie sobie zaczynac sławnymi w przeszłosci druzynami ktore obecnie błąkaja sie gdzie w 2-3 ligach albo takimi które nie grają w pucharach . W FM 06 jeszcze nie grałem bo w 05 świetnie mi idzie Celticiem a żal sie rozstawac póki co bo Zurawski wali po 30 goli na sezon ale Śląsk już czeka na doprowadzenie do LM

Do góry
#431582 - 06/11/2005 08:49 Re: Football Manager 2006
_potepiony_ Offline
old hand

Meldunek: 11/09/2005
Postów: 836
Marcel thx za tyktyki ale w mojej ekipie Arsenalu się nie sprawdzają. Podejrzewam, że właśnie przez moją linię pomocy, która jest doskonale techniczna ale za to niska i słabo gra w powietrzu. A co do łatwizny to nie muszę mówić pod jaką presją jestem grając Kanonierami. Media co trochę coś o mnie mówią. I dotego te zarobki. Zarabiam więcej niż Mourinho, Ferguson czy Benitez. Oni dostają po 55.000 Euro, a żółtodziób 60.000 Euro .

Gajwer2 dzięki za cenne info na temat taktyki. Ale po ściągnięciu kilku taktyk z sieci, po przeczytaniu setek postów na różnych forach doszedłem do wniosku, że nie jest to już CM03/04 gdzie furore robiła taktyka Owena i pasowała do wszystkich zespołów. FM6 jest zdecydowanie najbardziej wymagającą grą do tej pory z tej serii. Dlatego też taktyka jest uzależniona i od ligi w jakiej gramy i od graczy jakich posiadamy.

Na koniec dodam coś do treningu. Mianowicie odradzam sprowadzać kilku trenerów na raz, którzy nie posługują się językiem narodowym kraju w którym gramy. Efekty są takie, że czasem atrybuty naszych piłkarzy rosną gwałtownie a czsem spadają na łeb. Można sprowadzić jednego np. Javier Clemente i jak on juz się oswoi i nauczy języka (choćby podstaw) wtedy ściągamy nowego obcokrajowca. Mnie osobiście zmiana sztabu szkoleniowe w Arsenalu kosztowała 6.5 mln Euro

Do góry
#431583 - 06/11/2005 10:45 Re: Football Manager 2006
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
Quote:

Marcel

Gajwer2 dzięki za cenne info na temat taktyki. Ale po ściągnięciu kilku taktyk z sieci, po przeczytaniu setek postów na różnych forach doszedłem do wniosku, że nie jest to już CM03/04 gdzie furore robiła taktyka Owena i pasowała do wszystkich zespołów. FM6 jest zdecydowanie najbardziej wymagającą grą do tej pory z tej serii. Dlatego też taktyka jest uzależniona i od ligi w jakiej gramy i od graczy jakich posiadamy.




Dokładnie tak i co więcej nie można grać tą samą taktykąz drobynmi korektami przez cały mecz tak jak w poprzednich grach CM i FM. Teraz naprawdę trzeba pół meczu spędzić mieszając w taktyce w zależności od wydarzeń na boisku. I to mnie cieszy i powoduje, że to jak dla mnie na razie najlepiej rozbudowana gra menadżerska w jaką grałem

Quote:

Na koniec dodam coś do treningu. Mianowicie odradzam sprowadzać kilku trenerów na raz, którzy nie posługują się językiem narodowym kraju w którym gramy. Efekty są takie, że czasem atrybuty naszych piłkarzy rosną gwałtownie a czsem spadają na łeb. Można sprowadzić jednego np. Javier Clemente i jak on juz się oswoi i nauczy języka (choćby podstaw) wtedy ściągamy nowego obcokrajowca. Mnie osobiście zmiana sztabu szkoleniowe w Arsenalu kosztowała 6.5 mln Euro




Hm, cenna uwaga. To twoja obserwacja czy też gdzieś w sieci to znalazłeś? Bo ja rzuciłem się w Barcy na obcokrajowców trenerów an free transfer dostępnych, ew. na takich, za których mało trzeba było zapłacić, bo im się kontrakty kończyły w 2006 r, czyli głównie Niemców. Faktycznie, o ile atrybuty przyrastały na początku sezonu i przysrastają teraz na przełomie listopada/grudnia, to końcówka września i cały październik to prawdziwa katastofwa jeśli idzie o trening... Coś w tym więc jest. Dzięki! Zaraz muszę wydać nieco euro na sztab rodem z Hiszpanii

Do góry
#431584 - 06/11/2005 10:52 Re: Football Manager 2006
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
Quote:

wy to widze na łatwizne idziecie jakies Barcelony Reale Arsenale ja to zawsze lubie sobie zaczynac sławnymi w przeszłosci druzynami ktore obecnie błąkaja sie gdzie w 2-3 ligach albo takimi które nie grają w pucharach . W FM 06 jeszcze nie grałem bo w 05 świetnie mi idzie Celticiem a żal sie rozstawac póki co bo Zurawski wali po 30 goli na sezon ale Śląsk już czeka na doprowadzenie do LM




Real - nigdy

Sam często gram małymi klubami, np. kiedyś wprowadziłem z 3 ligi w 2 sezony Fiorentinę do Serie A, gdzie jednak już mi się odechciało grać, mimo, że nie szło mi najgorzej. PO prostu tam były kwestie kasowe mało zaawansowane (jeśli chodzi o gre i jej możliwości), poza tym prestiż też jakiś taki dziwny i nikt nie chciał do mnie przyjść, bo A) kontrakt b) co to za klub, jakaś Fiorentina? W tamtych wersjach panowie programiści się nie postarali o dynamiczny przyrst możliwości finansowych i prestiżu (zresztą kurde Fiorentinie prestiż nie powinien przyrastać, to zacny klub ), może spróbuję w tej wersji sobie też pograć jakimś fajnym teamem

A co do prowadzenia znanych klubów, to Marcel mylisz się, bo gwiazdy nieraz mają niezłe fochy i generalnie trudno utrzymać cały ten burdel an kółkach w jakim-takim porządku. Poza tym jakoś tak lepsi gracze częściej są faulowani i mają więcej kontuzji itd. Takie są moje obserwacje Zresztą nawet na którejś z polskich stron FMa czytałem, że w tej wersji gry prowadzenie dużych klubów ma być jeszcez trudniejsze i ciekawsze

Pozdrawiam i mam nadzieję, że za parę sezonów Sląsk w finale LM zagra...z Barceloną moją

Do góry
#431585 - 06/11/2005 11:28 Re: Football Manager 2006
Marcel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/06/2003
Postów: 34895
Skąd: Wrocław
Żartowałem z tą łatwizną . Biorąc lepszy klub , bez dobrych wyników mozna szybko wyleciec. No i trzeba do siebie przekonac kibiców a to nie łatwe

Co do taktyki to tak jak wspomniales - zależy od zawodników . Czy się ma w składzie techników czy wyrobników No i nie radze zmieniac taktyki w środku sezonu , raczej modyfikować jedną .
Ja osobiscie od poczatkow CM gram zawsze 4 obroncami , z tego boczni grajacy ofensywnie . No i w zaleznosci od tego ilu mam napastników dobrych albo 4-5-1 albo 4-4-2 .
W Valencii sprawdzała sie swietnie taktyka z dwoma defensywnymi graczami , jednym rozgrywajacym i dwoma skrzydłowymi ale ustawionymi zaraz za napastnikiem . Czyli praktycznie taka jaką normalnie grali .
No a te poszczególne zadania taktyczne , jak podania , pressing , krycie to już trzeba ustawiać wg. tego kogo sie posiada.
Focus passing wg. mnie najlepiej grać "mixed" . Wtedy rywalom jest trudniej rozszyfrować naszą gre , niż np wtedy gdy sie gra przede wszystkim szkrzydłami . Oczywiscie do tego musza być świetnie wyszkoleni technicznie zawodnicy.

Tak jak mówisz , zalezy też od ligi w jakiej sie gra ale
tez zeby byc w tej lidze najlepszym to trzeba wprowadzic cos innowacyjnego .Coś co zaskoczy inne druzyny . Dobrze też mieć dobrego taktycznie skauta od rozszyfrowywania innych druzyn przed meczem .

Ja osobiście staram się aby grali u mnie praktycznie tylko Ci zawodnicy którzy mają "teamwork" minimalnie 15. Wtedy można być pewnym , że beda w pierwszym rzędzie wypełniac zadania taktyczne i myślec o zespole Chociaz jeden gwiazdorek musi być i najlepiej zeby był to napastnik .

A własnie , co do talentów to na co w pierwszym rzędzie zwracacie uwage ? Ja osobiscie na Pracowitosc i Determinacje. Jak te parametry młodziak ma małe to nie zawracam sobie nawet nim głowy

Do góry
#431586 - 06/11/2005 11:56 Re: Football Manager 2006
_potepiony_ Offline
old hand

Meldunek: 11/09/2005
Postów: 836
Marcel jeśli idzie o młodzież to zwracam uwagę na te parametry które nie ulegają zmianie podczas gry, tj. przede wszystkim determinacja. Ponadto w ustawieniach osobistych patrzę czy jest to jakiś wonderkid czy może tylko zwykły szarak.

Co do klubów z niższej ligi. Hmm w poprzedniej wersji grałem Reading i pomimo wywalczenia mistrzostwa Anglii, Pucharu Ligi i udziale w finale Pucharu Anglii (porażka z Newcastle) nie za bardzo klub się rozwinął jeśli chodzi o tzw. "managment". Czyli, miałem sporo kasy (około 150 mln Euro), a na płace przeznaczyć mogłem dla kluczowego gracza 70.000 E, ponadto jak mówi Gajwer2 nie wszyscy zawodnicy widzieli w Reading powstającą nową potęgę. Nawet skłócony z Milanem Tomasson mnie olał przy próbie negocjacji kontraktu.

Gram Arsenalem i jestem też ciekaw, jak przeniosę się na nowy obiekt Emirates to czy frekwencja będzie 100 procentowa czy może dalej zgodnie (patrz w edytorze) będzie to 38.000. To pytanie kieruję szczególnie do graczy, którzy grają już drugi sezon i są w stanie zobaczyć.

Swierzy news:
Arsenal - Fulham 2:0
Gole: Henry i cudowny bojący się latać Denis (z 40 metrów)

Do góry
#431587 - 06/11/2005 12:19 Re: Football Manager 2006
Marcel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/06/2003
Postów: 34895
Skąd: Wrocław
Quote:

Sam często gram małymi klubami, np. kiedyś wprowadziłem z 3 ligi w 2 sezony Fiorentinę do Serie A, gdzie jednak już mi się odechciało grać, mimo, że nie szło mi najgorzej. PO prostu tam były kwestie kasowe mało zaawansowane (jeśli chodzi o gre i jej możliwości), poza tym prestiż też jakiś taki dziwny i nikt nie chciał do mnie przyjść, bo A) kontrakt b) co to za klub, jakaś Fiorentina?




To ma wiadomo minusy . Wlasnie brak mozliwosci sprowadzania gwiazd i grania przeciwko dobrym druzynom na poczatku . No ale mnie wlasnie ten manager zawsze kusił dlatego , że w przeciwienstwie do jakiejs Fify czy innych managerów , zawodnicy tutaj najnormalniej w świecie sie starzeją i non stop trzeba obserwowac rynek aby szukać przyszłych "gwiazd" Kto pierwszy ten lepszy , wiadomo. Pojawiają sie wychowankowie albo podkrada sie wychowanków I buduje się własną druzyne przez kilka lat . W CM 01/02 nawet doszedłem kiedys do 2015 roku ale to i tak niewiele bo czytałem gdzies ze ludziska nawet do 2090 grali czy jakos tak Mój plan jest przewaznie taki żeby w 5-6 sezonów zrobic ze słabeusza - dobrą solidną marke a pozniej przejsc gdzies do jakiejs cenionej druzyny
Pamietam ze jeszcze w CM zeby zawrzec kompromis z samym sobą bralem jedna słabą i jedną świetną druzyne . Teraz wiadomo człowiek starszy , gra bardziej rozbudowana to nie ma na to czasu jak w latach szkolnych Ale mam nadzieje , że w przyszłosci na emeryturze bede młócił z wnukami 24 na dobe

PS. prawdziwe derby

Do góry
#431588 - 06/11/2005 12:48 Re: Football Manager 2006
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
Hm, a nie ma walkowera jak 4 gości wyleci z boiska z jednej drużyny? Zawsze myślałem, że już tak...a może jeśli więcej niż 4? W każdym razie widzę, że mecz ogólnie był czysty i toczony w duchu fair play

Do góry
#431589 - 06/11/2005 12:58 Re: Football Manager 2006
andrzejek_84 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/04/2004
Postów: 3942
Skąd: Olsztyn
walkower jest chyba jak wyleci 5 zawodnikow

Do góry
#431590 - 06/11/2005 13:55 Re: Football Manager 2006
Shell Offline
old hand

Meldunek: 10/09/2005
Postów: 1029
Panowie co do tych gwiazd to w FM 06 reputacja się zmienia . Jest tam kilka rodzaji
Np. jak wygramy LM to mozemy sprowadzić jakiegoś lepszego starego grajka natomiast jeśli jestesmy przez kilka sezonów w czołówce to możemy sprowadzać gwiazdy.

Pozdro, Shell

Do góry
#431591 - 06/11/2005 14:00 Re: Football Manager 2006
DJ SACHI Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/02/2004
Postów: 10880
Skąd: DĄBROWA GÓRNICZA
Football.Manager.2006.PL.CLONECD

http://83.149.122.49/details.php?id=11119

PT

Do góry
#431592 - 06/11/2005 14:48 Re: Football Manager 2006
Krzysiekow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/12/2004
Postów: 7408
Skąd: Busch Stadium
Nietety ale trzba tam byc zarejestrowanym - a jest to niemozliwe bo maja komplet i nowych nie przyjmuja...

Do góry
#431593 - 06/11/2005 17:53 Re: Football Manager 2006
matrikel Offline
stranger

Meldunek: 22/09/2005
Postów: 4
a na jakiej wersji gracie?na 6.00 czy 6.01??a jezeli na 6.01 to jezeli macie piraty to skad zalatwiliscie cracka?Pozdro:)

Do góry
#431594 - 06/11/2005 18:04 Re: Football Manager 2006
Shell Offline
old hand

Meldunek: 10/09/2005
Postów: 1029
Witam.

Mnie ten FM coraz bardziej irytuje :-)

Mam wersje 6.0.1(2) włacza sie szybko , działa też w miare szybko. ALe jak włączam mecz to czekam z jakies 1-2min aż sie załaduje. W czasie meczu tez tak muli że szkoda gadać , również po meczu występuje ten problem. Czyli tylko przed,wczasie i po meczu. Prosze o pomoc

Lig duzo nie wybieram bo tylko 2 :-)

A kompa mam AMD ATHLON 1700XP+,256MB RAMU

Do góry
#431595 - 06/11/2005 19:04 Re: Football Manager 2006
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
Quote:

a na jakiej wersji gracie?na 6.00 czy 6.01??a jezeli na 6.01 to jezeli macie piraty to skad zalatwiliscie cracka?Pozdro:)




Ja mam oczywiście oryginalne wydanie prosto ze sklepu

Ale znajomy mi mówił, że nie ma cracka, tylko trzeba zmountować sobie obraz płytki w Daemonie albo AlcoholClone'ie. Możesz je oba ściągnąć z sieci bez problemu. Tak słyszałem

Do góry
#431596 - 06/11/2005 20:49 Re: Football Manager 2006
lolekkk Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/09/2005
Postów: 2195
dziala wam dobrze spolszenie podane przez kameleona ? . Ja ustawiam w opcjach na jezyk polski wszystko ladnie
, ale cala gra jest w pelni po angielsku hmm moze cos zle robie niech jakis expert zabierze glos

Do góry
#431597 - 06/11/2005 20:49 Re: Football Manager 2006
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Ogólnie 6.0.0 chodzi szybciej niż 6.0.1 nie wiem czemu w sumie.

Z tym 'crackiem' to jak Gajwer mówi, obraz na deamonie;]

Do góry
Strona 5 z 20 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 19 20 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Kretol, VVega, Akhu, pacyfista), 3548 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49